Panáček v reality show

X Factor

neděle 20:20 TV Prima a TV JOJ

Vyhraj lístky na X Factor koncert Celeste Buckingham

4. Únor 2014 | napsal(a): | reality show: X Factor

[singlepic id=8258 w=615]
Mladičká porotkyně Celeste Buckingham prohrála dle webu TV JOJ sázku se zbývajícími porotci a za „trest“ bude muset odehrát hodinový koncert během natáčení X Factoru. Kdy a jak se na něj dostat? Dozvíte se uvnitř článku.

Koncert odehraje Celeste Buckingham v sobotu 8. 2. 2014 během natáčení X Factoru v bratislavské Inchebě.

Jak se dostat na koncert Celeste?

Lístky na tento zmíněný koncert nelze koupit, ale pouze vyhrát a to na oficiální stránce X Factoru, tedy http://www.xfactor.sk a čím dříve se tam zaregistrujete, tím větší šanci zúčastnit máte.

Prvních 500 osloví produkce X Factoru telefonicky a výherci získají účast na celodenním natáčení a VIP vstup na koncert včetně dárečků.

Tak kdo z čtenářů Panáčka v reality show zkusí své štěstí?

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

X Factor

Diskuze k článku

Počet komentářů: 144
1
Klára
Reagovat

Stačilo vidět v Superstar, jak uzpívá jednu skladbu :(

2
Jai Kudo
Reagovat

Ona vystupuje i na živo? Odvážné, velmi odvážné :-D

3
Michaela
Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=NId_syjUR1Q

A je dobré vědět (slyšet), že od SuperStar už ušla obrovský kus cesty! Hlavně tato slečna si z velké části píše a skládá hudbu sama …!

4
priznivec.obecny
Reagovat

@Michaela: Plus se umí obklopit schopnými lidmi – super doprovod. Perfektní i přes tu no, dost často ne dobrou intonaci (hloubky, to už jsem si všimla v SS). Jenže celek je prostě skvělej – svěží, moderní a inteligentí muzika!

5
Jai Kudo
Reagovat

@Michaela: Tohle je její vlastní skladba? Nezdá se mi to….

6
Michaela
Reagovat

Jo, jo – jsou okolo ní schopní lidé, např. i její mamina. Celeste je hvězdná, má své kouzlo a charisma …! Ona se ještě vyzpívá, v rámci svého rozsahu. Nikdy nebude ta zpěvačka s největším rozsahem, ale troufám si říct, že bude jednou z nejúspěšnějších interpretů, kteří se kdy v takovéto soutěži u nás nebo na Slovensku objevili.

7
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Teď jsem se dívala, ale uvedená jako spolutvůrce songu je, třeba na wikině, v nějakých článcích.

8
Michaela
Reagovat

Ano, je to její vlastní skladba …! Asi jako dalších 90% skladeb, které zpívá! To je na ní to „extra“!

9
Michaela
Reagovat

Mé č. 1 z jejího nového alba – http://www.youtube.com/watch?v=M5ZARZTIhL8.

10
priznivec.obecny
Reagovat

@Michaela:Tak nikdo se nebude líbit všem. A pravděpodobně ani ta ukázka, kterou jsi sem poslala. Já jsem už sem psala, že jsem ji slyšela zpívat u Krause a obdobný dojem, jako tvůj odkaz. Pro mě fakt zajímavá zpěvačka a osobnost.

11
Michaela
Reagovat

Je mi jasné, že nikdo se nebude líbit všem, ale zrovna Celeste bychom si měli hýčkat. A u Krause zazpívala také nádherně …!

12
priznivec.obecny
Reagovat

@Michaela: Mě se líbí. Ten předchozí příspěvek s ní mě připomněl performance Pyramids od Oceana, zrovna včera jsem to x-krát sjížděla a to jsou prostě moderně zazpívaný věci a je tam vývoj. Poslechnu si ráda i starší věci, ale bez těch nových nadějných, bych se prostě už začala nudit.

13
Simona
Reagovat

Vážení…je třeba si uvědomit,že na CD se lecos ztratí (technika je mocná ).Zpívat naživo ukáže pravdu!…Celesta má schopný tým kolem sebe,hezkou tvářičku,dostatek financí….jen s tím hlasem to je slabota.Něco se prostě koupit nedá!!!

14
Ludvík
Reagovat

Celeste to ze všech Superstáristů, Hlasistů, Talentistů a nevím čeho všeho dotáhla nejdál… Tahle holka zi zaslouží obdiv a to, že zná dobré lidí je jen plus… navíc pokud se nemýlím tak je první, který prošla pěveckou soutěží a teď bude sama nové hvězdy hledat :D

15
Jai Kudo
Reagovat

@Simona: Asi tak. Já proti ní primárně nic nemám, dělá co může. Ale s tím finančním zázemím je to relativně snadné. Proto to dotáhla nejdál. Ti špičkoví producenti a lidi kolem ní nejsou proto, že by něco uměla, ale proto, že je někdo zaplatil. Ale ona opravdu miluje muziku, dělá co může, takže ji nechci moc pomlouvat…..

16
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Takže vlastně všichni bohatí můžou být slavní zpěváci a dostat se do americký hitparády nebo do té bouble něco… teď si nevzpomenu :D:D Téhle filosofii opravdu nerozumím.

17
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Tahle filozofie platí všeobecně….i u nás :-)

18
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo:Tak dobře:)

19
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Nemyslím bohatí zpěváci, ale lidi kolem…OK? Ale jak říkám, u Celeste citím tu vášeň k hudbě, takže i když její hudbu neposlouchám, tak mně je to sympatický…. a když se to lidem líbí….:-)

20
Simona
Reagovat

Je to přesně tak…je tak úspěšná ne proto,ze má takový talent,ale protože si může dovolit zaplatit ten nejlepší servis kolem sebe….ani si nechci představovat,co by dokázali jiní více talentovaní…..Což ovšem nevylučuje,ze se holka nesnaží…jen mi vadí jaká.se z ní dělá „hvězda“…celkem neoprávněně.

21
Tomík
Reagovat

Když je Celeste taková hvězda tak by už konečně mohla odkopnout toho křupana ( nejslušnější co mě na něj napadlo ) Haricha a najít si k sobě někoho aspoň trochu ´´na úrovni´´. To je asi tak to jediný co mi na ní zatím vadí pokud je teda vůbec pravda že s ním fakt chodí a že s ním stále ještě je. Jinak souhlasím s tím že talentovaná určitě je ale taky je pravda že by nebyla tam kde je kdyby na to neměla takový servis, prostředky a lidi okolo sebe. No jsem na ni dost zvědavej jak se v roli mentorky předvede. Třeba takové GG nesahá ani po paty. Jo GG v roli mentorky, to by bylo taky zajímavé. :-)

22
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Prostě argument, že někdo má možnost si zaplatit producenty a povede se mu to, co se povedlo Celeste? Celeste skládá muziku, umí ji podat. To je o kreativitě a schopnostech. Takže peníze nejsou tím hlavním, je to schopnost toho interpreta. Pak peníze jsou určitě výhoda. Naopak s penězma a bez kreativity to prostě nejde. A zase naopak s kreativitou a bez peněz se může zadařit. Bavíme se tady o vkusné muzice, ne o loutkách, co jsou uměle vypěstované a nic v hudbě nevytvoří, nejsou osbnostmi. To le není případ Celeste. Takže tyhle argumenty JEN o penězích nechápu. Proč myslíš, že x interpretů si dělají produkci sami? Protože nemají peníze a holt nasadí mozek a učí se i obor produkci na koleně. Jestli to nebude zrovna ta vášeň, odhodlání a výdrž. Pokud by Celeste ty peníze neměla, jak víš, že nepoužila tenhle systém? Když je osobnost, jako že evidentně je.. Argumentace jen o penězích mě nepřesvědčila – kreativita a odhodlání je zásadní, pak dál.

23
james73
Reagovat

Kdo je GG?

24
hihi
Reagovat

Chudáci opět závidí lidem, co mají peníze. Zvedněte prdel od netu a taky něco dělejte a můžete mít stejný peníze. Každej má stejný šance. Tyhle český komunistický názory jsou fakt na přes držku.

25
priznivec.obecny
Reagovat

@hihi: Já tady fakt trčím a zítra pernej další den, to je recht.

Mějte se :)

26
Klára
Reagovat

@hihi: V českém a slovenském šoubyznysu má každý stejnou šanci? Opravdu názor dne!!!! A nedělejme tady, že to tak je…V tomhle malém rybníce je to vždy o kontaktech a penězích. A zbytečné se o tom bavit. Jediným měřítkem úspěchu je naplněný sál platicích diváků při živém koncertě…A to dá docela práci….

27
Tomík
Reagovat

23: Gabriela Gunčíková. Dal jsem ji tady jako příklad protože pochází ze stejné řady SuperStar jako Celeste ale jí se třeba Celeste ani omylem nemůže rovnat. Jasně, dělají každá jiný styl ale stejně. Celeste jakože je talentovaná ale určitě není nejlepší ze všech co doteď SuperStar prošli, to teda vůbec ne. A to prosím GG není žádná moje modla jako některých jiných ale rozhodně je svým talentem mnohem dál a není ani zdaleka jediná. Já jsem na Celeste v porotě zvědavý stejně jako na Sisu, obě mohou překvapit jak pozitivně tak negativně. Předem ji určitě neodsuzuju, spíš doufám že překvapí pozitivně a že se svými zkušenostmi ze světového šoubyznysu přispěje k rozvoji našich soutěžících.

28
Simona
Reagovat

@priznivec.obecny: …ale to de nikdy nedozvíme,jakou cestou by se Celesta vydala…ona ty peníze měla od začátku,tak si koupila hranost v radích…ostatní musi poslouchat „superstar nahrajeme“…takže ta startovací čára není a nebyla pro všechny stejná ….no nic…až Celesta odehraje pár samostatných koncertů s kapelou a naživo!…a opravdu je „bez berličky“zvládne…pak ji začnu považovat za dobrou – možná výornou zpěvačku….zatím to nedokázala

29
Nofux
Reagovat

Koupila hranost v rádiích? Ale prosim vás :)) Jediná její písnička, která měla úspěch v rádiích byla Run Run Run. Ostatní se moc nehrály. A ty miliony zhlédnutí na Youtube a tisíce komentářů si taky koupila, že jo :)) V první řadě si uvědomte, že Celeste je hlavně skvělá autorka hudby. V komentářích se tu opakuje, jak má peníze a všechno si koupila, ale nějak zapomínáte zmiňovat fakt, že si naprostou většinou svých písniček složila i otextovala sama. A že jí to jde, to je ten důvod, proč je tak populární a daří se jí, zatímco ostatní soutěžící pomalu upadaj do zapomění a brečej, že je nikdo nehraje. Takže asi tak. Všichni víme, že v soutěžích a už vůbec ne v reálném showbusinessu nikdy nešlo o největší rozsah a nejsilnější hlas. Jenom to prostě nestačí.

30
Lucas
Reagovat

Jinak Crushing My Fairytale je moje oblíbená písnička od Celeste a v podstatě i jedna z mých oblíbených písniček vůbec. Sedmá nejhranější písnička v SK a 17. u nás ;)

31
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Celeste samozřejmě má určitý tvůrčí potenciál, ale při jejích pěveckých schopnostech by jí byl k ničemu bez kvalitní produkce, managementu, PR atd….. a to všechno stojí peníze. Hodně peněz. I ta účast v porotě XF je samozřejmě promo akce, která jí má zajistit ještě větší popularitu. Nic proti, je vidět, že má opravdu schopný a vlivný PR management, který jí tohle vechno dokáže zajistit a to je v této branži vlastně to nejdůležitější.

@hihi: Přes držku za odlišné názory se dostávalo právě za komunistů. Takže k nim máš asi blíž, než se zdá…..

@Tomík: Souhlasím s tebou, to srovnání Celeste s GG skoro po 3 letech od SS je myslím na místě a vypovídá hodně o tom, jak to u nás chodí. Podprůměrná zpěvačka s dobrým producentským a finančním zázemím je v tomhle prostředí všeobecně úspěšnější než vynikající zpěvačka, která tohle prostě nemá.

32
Packa
Reagovat

Možná má známé, možná si tým zaplatila – no a? Zpívat umí (i když jsem viděla jedno její live vystoupení, kde byla hrozná, ale jinak se mi všude líbí), a kvalitní tým je pro ni jenom plus. Daří se jí i v USA! Komu z ČR/Slovenska se to podařilo? Kdyby neuměla zpívat, tak jí nic nepomůže. Zpívat umí. A je jedna z mála z účastníků talentových soutěží, komu se daří i po skončení soutěže.

33
Michaela
Reagovat

21 – Gábině sahá až nad hlavu!!! Víš, proč? Protože si umí sama napsat skladbu, která jí sedne, a která se bude líbit, viz. Run, run, run … Co má Gábina? Jen ten hlas … Jenže hlas má spousta lidí a bez hitu, který se dostane lidem pod kůži jí je to k ničemu, říkal to i pan Gott, bez hitu se člověk prostě do podvědomí nedostane …

29 – Ano, souhlasím, Celeste je skvělá autorka, proto je tam, kde je …

Lidi, uvědomte si, doopravdy to není o penězích. Takový Pitbull by si jí doopravdy nevšímal jen kvůli penězům, kdyby v ní neviděl potenciál a hlavně si myslím, že u nich to doopravdy o penězích není, ten má takových peněz …

Ať se Vám to líbí nebo ne, tak v současnosti je ona to nejúspěšnější interpretkou, která vzešla z talentové soutěže.

34
Tomík
Reagovat

Tak já se klidně přiznám že od Celeste kromě Run Run Run vůbec žádnou jinou písničku ani neznám. Nemám vlastně ani důvod ji poslouchat, hudebně to není šálek mého čaje tak se o to nějak moc nezajímám. Třeba si někdy něco víc poslechnu pokud se mi bude chtít. Já psal právě jen o tom talentu že kdyby si vedle sebe na pódiu stouply GG a Celeste tak by vedle ní Celeste působila možná až jako amatérka. http://www.youtube.com/watch?v=APSS5smW5NY Třeba tohle video dokazuje že GG je v tomhle směru asi opravdu nejlepší. Psaní textů a hudby, tam jde o něco trochu jiného, je to o talentu ale já kromě Černýho Anděla nebo jak se to jmenuje neznám prakticky ani nic dalšího z vlastní tvorby GG takže to asi nemůžu až tak posoudit. A s tím že nejde jen o hlas souhlasím, já sem třeba nesnášel Chodúra a jeho hlas se mi nikdy nelíbil, fandil jsem Šmajdovi. Takže je to asi nejvíc o osobním vkusu. Každopádně ať je Celeste jaká je a i kdyby dělala hudbu na špičkový úrovni tak mě zajímá teď především v roli mentorky.

35
Michaela
Reagovat

Tak já to mám naopak, kdybych viděla na jednom pódiu Celeste a Gábinu, tak si myslím, že Gábina je ta, která utekla někde z nějakého průměrného fesťáku a zase bude 4 minuty křičet do mikrofonu a možná u toho odhodí koženou bundu a Celeste bude ta, u které budu zvědavá, jakou svou skladbu zase předvede …! Nevím, to bude asi i důvod, proč je v porotě Celeste a né Gábina.

36
Tomík
Reagovat

No na průměrném fesťáku jsem ještě zpěvačku takových kvalit jako má GG neviděl. Nebudu se k tomu více vyjadřovat, počkám si na Celeste v porotě a pak uvidím.

37
DJ Vlado
Reagovat

@Michaela: Tak já si myslím, že zvlášť na druhém CD Celkem jiná má Gábina několik velmi slušných potenciálních hitů a hned na cca polovině písní se autorsky podílela. To, že ji nehrají rádia, to už je jiný problém, holt ostřejší kytarové rify se dnes bohužel v éteru nenosí :-(

Proti Celeste nemám ani to nejmenší, líbí se mi co dělá, její písně představují moderní pop, který však naštěstí není násilně „trendocoolovitý“ (jako např. Bomby Bena C.), dokonce jsem byl i na jednom jejím koncertě :-) Navíc jsem rád, že se podařilo takto prorazit i někomu ze SuperStar, kdo byl v soutěži outsider :)

Jinak bych Gábinu a Celeste nesrovnával, jelikož každá z nich dělá jiný styl, Celeste pop a Gábina rock , a obě to co dělají, dělají dobře, jen holt Celeste má svým stylem blíž do rádií, ale zase Gábina má výrazně navrch vokálně.

38
Klára
Reagovat

@Tomík: O tom, že je Gábina výborná zpěvačka, snad nemůže nikdo vést polemiku. Problém je, že si zatím netroufá autorsky. Ale už na 2 CD se na něčem podílela a třeba se už příště, kdy bude mít více času, nebude muset spoléhat na zahraniční databáze. S něčím jí asi pomohl Miro Šmajda, který dělá jen své věci a toto nad dělal v USA : http://www.youtube.com/watch?v=Hd9Mm5KmKJc Myslím, že se můžeme dočkat ještě zajímavých věcí. A je pravda, že je to věc vkusu. Každý má právo na to, aby poslouchal to, co se mu líbí…:-)

39
Michaela
Reagovat

Já bych Gábinu i poslouchala, ale jak říkám, není moc co a není o ní slyšet, tak se obávám, aby nezapadla jako ostatní, jestli už tedy nezapadla.

40
Jai Kudo
Reagovat

@Klára: Souhlasím s tebou i s Tomíkem, taky si myslím, že by GG měla víc skládat. Na tom druhým CD má jen dvě skladby z databáze, ostatní jsou původní, složené většinou multiinstrumentalistou a producentem alba Lukášem Pavlíkem (bubeník od Ewy Farne).
A o situaci na hudební scéně svědčí i to, že tu písničku Šmajdy Dont Close My Eyes zakázali na SLovensku vysilat, protože prý je „moc tvrdá“ pro mladé publikum. Jen žádný RnR! Celeste tam samozřejmě frčí, protože je to nenáročný pop.

41
DJ Vlado
Reagovat

@Klára: Tak třeba Aneta měla první CD taky především složené z publishingů, jen měla štěstí, že jí Oskar Petr a Michal Hrůza napsali dva velké hity. Až na druhém CD se autorsky podílela a třetí už bylo čistě autorské (a taky imho její nejlepší). Proč by tedy u Gábiny nemohl následovat stejný vývoj? :-)

@Michaela: To, že někoho nehrají rádia, neznamená, že neexistuje. Kdo chce, tak si informace může dohledat :-)

42
Klára
Reagovat

@Michaela: Ale je o ní slyšet. Vystoupení má dostatek. Jde jen o to, že každý sledujeme někoho jiného a našemu vkusu blízkého :-). Nakonec se zde v nedávné anketě umístila mezi zpěvačkami nejvýše. Má fanoušky a vůbec je nepodezřívám, že jen ze setrvačnosti. Má dvě CD, vystupuje s kapelou, i v těch televizních estrádách je vidět :-) Potenciál rozhodně má….Své publikum si našla…Že by vše mohlo jít rychleji, tak to je pravda. Otázkou je, jaké má ona představy a zda by ta cena nebyla příliš vysoká…

43
Michaela
Reagovat

Zrovna teď Gábinu čeká nějaká sokolovna … Nemyslím si, že je to cesta, kterou by se měla vydávat.

A Mirovi tu písničku zakázali kvůli videoklipu, pokud vím.

44
Klára
Reagovat

@Michaela: V sokolovně je to unplugged vystoupení v rámci plesu. A i kdyby to byla sokolovna a přišli lidé a zaplatili vstupné, tak je to dobré…Dělá to 99% zpěváků a živí se tím. A Mirovi nezakázali nikdy žádnou skladbu kvůli videoklipu…Zdrojem je asi bulvár………..Na tom videoklipu a skladbě není nic závadného…

45
Michaela
Reagovat

Ok, tak Gábina má skvěle rozjetou kariéru. Myslím, že by byla ráda, že tu má tak početný fanklub, stejně jako Celeste. Jsou to prostě dvě zpěvačky, které jdou každá svou vlastní cestou. Za sebe jsem ale ráda, že je to právě Celeste, která dostala tuto možnost porotcovat v X-Factoru.

46
Klára
Reagovat

@Michaela: Ano, nechme každému volbu. Někdo hodnotí kariéru svého favorita přes počet vystoupení v televizi ..a někdo přes živá vystoupení s kapelou třeba v těch klubech…A každý si budeme stát za tím svým interpretem, přestože hodně to závisí v první řadě i na těch mladých lidech, čemu dají přednost…..A nelze opravdu jednoznačně říci, co budeme moci někdy později hodnotit jako dobré rozhodnutí a přínos pro kariéru…A je opravdu jen pár lidí z těchto talentových soutěží, kteří se snaží (každý svým způsobem) na sobě pracovat…..Mají můj obdiv…A vůbec si nemyslím, že to má někdo z nich lehké…….Proto nemám ráda ty rezolutní závěry…

47
Simona
Reagovat

@Michaela: Jestli to nebude tím,že pro vás existuje jen to,co vám nabídnou rádia!…Ale rádia u nás nenabízí výběr té nejlepší hudby-spíše naopak! :(…Dřív rádia hrála všechny styly,nyní se ale nějaké „moudré hlavy“ rozhodli,že jen pop je ta pravá hudba!…V USA to funguje zcela jinak,tam vedle sebe uslyšíte pop i rock…klidně zahrají Rihanu a pak hned Alter Bridge….takže doporučuji rozšiřovat obzory…

48
Michaela
Reagovat

47 – Uf, Simono, teď už doopravdy reagovat budu, rádia neposlouchám téměř vůbec … ! Celestinu cestu sleduji už od jejího prvního šlápnutí na půdu soutěže SuperStar, proto tady za ní oroduji, ne proto, že by se její písničky hrály v rádiích.

Pak mám ráda zpěvácké soutěže, proto vím, kdo si jak stojí … A Celeste si teď stojí sakra dobře.

Už jsem tady několikrát psala, že ji obdivuji za to, že si dokáže napsat hit, který plně sedne tomu, co ona umí a v čem je dobrá …

49
Jai Kudo
Reagovat

@Klára: Na videoklipu ani skladbě není nic závadného. ALe ve Slovenské televizi si to asi nemysleli
http://archive.is/IvzW

Jinak s Gábinou máš pravdu, vloni v létě měla krásné koncerty, byla v TV Nova na Silvestra, ty písničky mají na jejím YT kanálu veliký úspěch, i u jejích zahraničních fanoušků (ano, GG už má fans i v USA, Brazíli a jinde). Od prosince byla mimo provoz kvůli těžké operaci kolene a až v poslední době začíná zase vystupovat. Že by to mohlo jít jinak a rychleji je pravda a ty sokolovny taky – ale všechno má nějaký důvod, nějaké pozadí……

50
Jai Kudo
Reagovat

@Michaela: Já osobně nemám nic proti Celeste a budu rád, když nás ve své roli při XF příjemně překvapí…. :-)

51
Klára
Reagovat

@Jai Kudo: Díky za odkaz :-) Ano, tam si to asi nemysleli, ale naštěstí jen tam :-)

52
priznivec.obecny
Reagovat

@Michaela: Zaráží mě tahle diskuze v tom, že Celeste má prostě už něco za sebou a pořád se řeší peníze, který jsou na tu skvělou samospásnou produkci. Jdu si někoho prostě jen poslechnout a buď jo a nebo nelíbí. Když jsem si ji poslechla, tak tohle mě vůbec nenapadlo a nepřemýšlela jsem jestli uzpívá koncert. Jen jestli je to náhoda a bude se mi tak líbit i příště a zařadím si ji na nějakou pozici pro sebe. Tečka. A když registruji, že má ohlasy a předtím se mi líbila, tak to vidím v jejím umu a ne v produkci… Tak mě je jedno, jestli uzpívá koncert a nebo budu mít doma CD, hlavně když mám co opravdu pěknýho poslouchat. Jak tu jiní píšou, to je opravdu nedůležité, bezchybně zpívat. To se dá naučit, kreativita ne a Celeste teda opravdu na to má. Včera jsem si vzpomněla na jednu mladou zpěvačku a nekoukám na to, jestli uzpívá koncert a nebo jestli má za sebou nějaké ohromné finanční zázemí. Spíš si řeknu, co bude zajímavého příště. A to příště přišlo a jsem z ní nadšená a jestli bude dobrá live a nebo má movité přátele, … že ji dostala nahoru produkce… není mi to k ničemu, proto ji neposlouchám.

53
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Ale tady jenom probíhá věcná a slušná distuze o různých aspektech čekého (s slovenského) šoubyznysu. Jestli se ti Celeste líbí tak si ji klidně poslouchej do alelujá, nic proti….. :-)
Zásadní rozdíl mezi námi je tako věta: „Tak mě je jedno, jestli uzpívá koncert a nebo budu mít doma CD, hlavně když mám co opravdu pěknýho poslouchat “
Někteří z nás včetně mě to máme jinak. Protože kvalita zpěváka se odjakživa pozná na „živácích“, ne ve studiu s těmi autotuningy a jinými softwarovými pomůckami., Kdyby Celeste byla schopná uzpívat ty svoje songy na živým hodinovým koncertě (a to poznají ti, co vyhráli vstupenku na koncert X-Faktoru), tak je to OK. Osobně mám pochybnosti, protože na Slavících nebyla schopna dobře zazpívat jednu písničku…. ale chci být pozitivní ,třeba příjemně překvapí, kdo ví?

54
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Tady se neřeší jen ten byznys, ale právě jak Celeste to má jednodušší atd…,. je tady hodně poznámek kolem peněz, viz. výš a výš atd…. Proto jsem napsala, že jsem z toho zaražená.
Tak není od věci si zajít za technicky skvělými zpěváky. Nedávno jsme byli na M.Kiskeovi, Flore Jansen atd…a to byla úžasná záležitost slyšet takový zpěváky a naživo. Kiske byl nachlazenej a zpíval stejně jak o život až sklidil aplaus – sám byl z toho nadšení out :D:D.
Nicméně stejně si všímám hlavně toho, jaký hudební kreativity je schopný zpěvák dosáhnout. Kreativita výdrž, muzikalita jsou zásadní ať ve skládání, hledání si k sobě těch správných lidí, produkce, performance. Tohle se všechno ukáže na repertoáru, samozřejmě původním. V tom mám opravdu zcela jiný pohled – zásadní. Pokud se přidá i silná pěvecká složka, tak to je už paráda. Pokud se zpěvák pořád učí a není pěvecky dokonalý a třeba ani nebude, tak je to určitá zábrana, ale je to pořád víc, než opačně, že je skvělý zpěvák a jeho repertoár je průměrný a níž. To všechno jsem už tu psala a i někteří, že to není jenom o zpěvu. Takže víc už k tématu o Celeste nemám…

55
Nofux
Reagovat

Skvělé pěvecké výkony ale zpěvákovi nezajistí, že se bude hrát v rádiích a vůbec že prorazí. I když nechápu, proč by měla zrovna GG cílit na komerční rádia, vzhledem k tomu, co chce dělat za hudbu. V dnešní době jsou rádia díky YT, sociálním sítím a dalším nástrojům stejně nepotřebná, imho. Stačí se podívat na naší hip hopovou scénu – taky je nikdo nehraje, ale dokážou si udělat slušný PR, na YT mají někteří interpreti miliony zhlédnutí a každý víkend narváno v klubech po celém Československu. Takže to jde i bez rádií. Problém u GG vidím hlavně v tom, že jí zastupuje Lešek Wronka. Ten kromě Ewy Farne nemá na kontě moc jiných úspěchů a myslim si, že kdyby se GG zkusila víc opřít do psaní vlastních písniček a našla si někoho schopnějšího, jak co se týče produkce, tak i PR , tak by to bylo hned o něčem jiném. Co se týče Celeste, tak na jejím debutovém albu má jenom 2 písně co sama nenapsala a produkce má od slováků ze studia Littlebeat, kteří dělají produkci i dalším ČS zpěvákům, takže těžko můžeme hovořit o tom, že si Celeste zaplatila majlant za dobrou produkci.

56
Klára
Reagovat

@Jai Kudo: V jednom rozhovoru sama i přiznala, že má problém s fyzickou kondicí, což je pro hodinový živý koncert základní předpoklad. Třeba už na tom zapracovala….Doufám jen, že nepůjde cestou Dary, která jede téměř všude na playback…Ale asi i tohle není u nás nenormální :-( V televizi to i chápu, protože tam bývá se zvukem problém. A Celeste měla problém nejen na Slavících, ale i vloni v Superstar…Holt je zatím nad její síly spojit taneční a pěvecké číslo a udýchat to.. Bohužel tento typ hudby často to taneční spojení vyžaduje, aby byl dojem dokonalý…..

57
Prochor
Reagovat

Přiznejme si, že Celeste je výjimečná mladá dáma. Která holčina v jejím věku skládá písničky? Aneta to má za svůj sen ale nic moc. Prostě Donald Trump ví co dělá, když Celeste chce dát šanci. Tenhle borec se v lidech vyzná. I když v tom hraj určitě roli fakt, že Celeste je v podstatě američanka. Nebo slovenská američanka. Ve svém věku dosáhla výš, než celá československá equipa za celou existenci čsl populární hudby. Každopádně jí fandím a držím palce. Právě teď s přehrávám řadu superstar s Celeste a připadá mi roztomilé, jak se třese aby se dostala ze semifinále do finále.

59
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Ale Celeste to má jednodušší! Vlastně nejjednodušší ze všech Superstáristů, ale pokud toho správně využije, tak je to v pořádku. Byla by hloupá, kdyby ne! O té její kreativitě atd. by se dala rozvinout další debata, ale není asi prostor ani není proč: Já prostě uznávám, že nejúspěšnější Superstáristka 2011 je z různých důvodů Celeste, to je vše…..

@Nofux: S většinou souhlas…ale „najít si někoho schopnějšího“….ony jsou tam nějaký smlouvy apod., takže – problém.

@Klára: Ono se to nezdá, ale utáhnout fyzicky hodinový koncert, aby tam intepret jenom nestál jak piškot…..to je fakt „záhul“ na fyzičku…..chce to cvičit, fitness atd. Nesmí se to podcenit.

edit – příště jen dvě reakce najednou

60
Klára
Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=QEDZRgntXkI Nový Benův klip. Nebudu hodnotit, protože tomu nerozumím, ale je zde trochu třeba rozšířit obzory a změnit téma :-) Ale nezdá se mi to vůbec zlé, pokud je to směrováno na diskotéky.

61
Michaela
Reagovat

Nevím, jestli nám zrovna Ben Christovao rozšíří obzory … :-D

62
Nofux
Reagovat

@Klára: Produkce výborná jako vždycky, ale Ben je v tomhle songu dost slabej.

63
Klára
Reagovat

@Michaela: Proč ne? :-) Je jedním z těch, kteří si svou cestu už našli. Zpěv rozhodně u něho není na prvním místě.

64
priznivec.obecny
Reagovat

@Klára: Tak s tou taneční muzikou, já už asi spíš ne… Ale v Move up jsem slyšela parádní taneční songy a nevím, jak z toho vytáhnout odkazy.. asi posečkat, jestli nenarazím na někoho, kde je v tom třída..pohozená rukavice je tady :)… za zkoušku nic nedám, ne? Takže mám v uších porovnání plus včera jsem něco hledala v tom tanečním, skoro tanečním, duchu.. Chtělo by to vylepšit, ozvláštnit zvuk? U takového druhu hudby by se to možná hodilo. Třeba je jen video ve špatné kvalitě.Tanec tady? Asi trošku zdlouhavější, monotónnější. Text takový trošku, nebudu moc komentovat, abych něco neplácla.. Ale celkově nemůžu říct, že to je špatný a na disko se to slušně hodí a text je v češtině. Tam byl Rytmus, ne? Prý Ben dal pomocnou ruku Voxelovi. Tak asi ví, že se to může otáčet a Voxel mu dá nápady na oplátku. Možná má ten Ben dobrý čich. Podle textu a trošku monotónní hudby tady, by Voxel možná byl platný. Pro mě samotnou ale ne. Taneční věci se mi líbí, ale tohle bych si záměrně nepouštěla, aspoň po tom prvním poslechu.

65
priznivec.obecny
Reagovat

@Michaela: Nádhera. Spontánní, temperament, ta vášeň, dobrý postřeh od Jaie… Tak tohle mě opravdu bavilo. A zpívá ji to tady moc hezky :-).

66
priznivec.obecny
Reagovat

No, já jsem zvědavá na Jardu Smejkala, song už má natočený a má se v blízké době objevit. Když už jsme u těch obzorů…

67
Prochor
Reagovat

Ještě mně napadlo srovnání Celeste – Bílá. Kdyby Lucka přijela do USA a vysvětlovala, že je x- násobná zlatá slavice v ČR. Američani by se asi ptali zlatá slavice? co to je? a pro koho? A kde je česká republika. Kdyby přijela Celeste a Lucka. Komu by asi přišli američané na koncert? Naprosto zbytečná otázka. Malé srovnání: Největší počet SMS přišel Anetě ve finále – asi 1800 tisíc SMS. Když TV, která pořádá amerického survivora vyhlásila hlasování v 8- mé řadě o druhého vítěze, tak za týden přišlo 38.000.000 hlasů. Jen tak na srovnání o čem je RS a popularita.

68
Klára
Reagovat

@Prochor: Ale Lucka ztroskotává na jazykové bariéře. Nabídky měla a dokonce Kratochvíl uvažoval o nějaké produkci zdejšího muzikálu…Lucka je výborná zpěvačka, ale bohužel nemá kolem sebe autorský tým, který by jí něco schopného napsal. Spolupráce s duem Soukup – Osvaldová je už minulostí. Letos by měla vydat nové album. Jsem zvědavá, kdo se na tom bude podílet…A protože u nás je to TOP, tak už pro ni opravdu nemá cenu budovat kariéru mimo Čechy a Slovensko, kde spolehlivě vyprodává haly…

69
Prochor
Reagovat

Tady jsem si Celeste poprvé vážně všiml:
http://www.youtube.com/watch?v=kIw-PtU-fqg

70
Prochor
Reagovat

68 – Samozřejmě Kláro že hodně dělá dobré promo a manažer. Nevím, jak je na tom Lucka Bílá ale mám pocit, že je bohužel spokojená s tím co má. Což je samozřejmě špatně protože to je fakticky konec.

71
Klára
Reagovat

@Prochor: Lucce bude v dubnu 48 let a u nás má (troufám si tvrdit) své jisté :-)….Nenazývala bych to faktickým koncem. Jen by to ještě chtělo jeden dva hity. Má odzpíváno a nevypadá to, že by chtěla končit :-) Jak říkám, jsem zvědavá na nové CD, zda se tam nějaký nový hit objeví. Snad nepůjde cestou předělávek cizích hitů.. To by bylo po tak dlouhé době opravdu hodně málo. A ona má v tomto problém, protože není autor.

72
Lucas
Reagovat

Jinak jak jste sem dali video Celeste v Divadle při SuperStar, tak vedle ní stál Noah Scott Ellenwood, ten tenkrát byl taky fajn, zrovna jsem našel jeho novou písničku s Dominikou Haškovou :) docela dobrý! http://www.youtube.com/watch?v=oV6InXoTcmg

73
Tomík
Reagovat

Ben je strašnej, Voxel taky. Tam nevidím žádnej talent ani u jednoho, jenom jednu velkou marketingovou bublinu. Od Bena mě všehovšudy zaujala jenom jedna písnička. http://www.youtube.com/watch?v=2xObjhNxfdc To ostatní je hnus a Voxel ten mě nezaujal vůbec ničím. Takhle živit by se při vší úctě mohl každej z nás kdyby na to ty prostředky měl.

74
Jai Kudo
Reagovat

@Klára: Já myslím, že LB se právě snaží nastartovat novou cestu. Na poslední turné zpívala cover od Nirvany (he he) a taky nějaký elektro-popový věci ve stylu Lucky Vondráčkové…. . Prý na tom měl svůj vliv i jakýsi Jaro Slávik :-D Už se o to zajímají i Hudební masakry :-D

75
Prochor
Reagovat

23 – Kdo je GG? Přeci Gunčice ( a neptejte se, kdo je Gunčice).
P.S. Zpívá občas s Karlem Gottem ( a neptejte se kdo je Karel Gott):-)))

76
Prochor
Reagovat

Teď jsem s překvapením zjistil, protože přehrávám ČSLS3, že Celeste vypadla strašně rychle v 2.finále.

77
Tomík
Reagovat

Celeste vypadla ve druhém kole společně s Piňákem.

78
Jai Kudo
Reagovat

@Prochor: Jen pro pořádek, s K.Gottem zpívala naposledy před rokem :-D

79
priznivec.obecny
Reagovat

@Lucas: To byl on, co měl hodně rád Beatles? Já je tam slyším.

80
VojtaP
Reagovat

Jsem zvědavý, zítra se účastním castingu, ale pouze v hledišti. :D Doufám v nějaké dobré talenty :) Snad tam trefíme. Poté poreferuju :)

81
Lucas
Reagovat

@priznivec.obecny: jo, myslím, že je měl rád :) @VojtaP: tak to se těším :)

82
Michaela
Reagovat

Celeste nekde rikala, ze ji naprosto nesedel vyber pisnicek. Po SuperStar take priznala, ze to pro ni bylo hodne narocne a hekticke, predstavovala si to jinak, hodne ji to vycerpalo …

Tak ona byla hodne mladounka a evidentne to pro ni bylo narocne …

83
tom
Reagovat

@Tomík: „Tak já se klidně přiznám, že vlastně vůbec nevím o čem mluvím, ale jasný je, že mám pravdu! A vůbec k tomu nepotřebuju slyšet co ta holka zpívá, natož vidět její koncert!“

84
Jai Kudo
Reagovat

@tom: Cha cha, Tomíkův přístup je hodný recenzenta na musicserver.cz. Tam takhle občas hodnotí taky….

85
tom
Reagovat

@Jai Kudo: Normálně bych se k tomu ani nevyjadřoval, ale tady to hrozně bije do očí. Nejdřív někoho pomluvit, a potom napsat, že vlastně ani nevím co a jak zpívá… Inu, každý má toho svého favorita, favoritku.

A s tím musicserverem souhlasím. U některých recenzí se až nechce věřit, že jsou myšleny vážně.

86
Tomík
Reagovat

Hele chápu ale já ji vlastně ani nějak pomluvit nechtěl. Asi to bude tím že si někdy až moc pouštím pusu na špacír. :-D Jen jak tu někdo psal že Celeste je prostě nejlepší ze všech řad SuperStar tak sem se prostě ohradil že Gunčíková je lepší a má větší talent což si teda mimochodem myslím pořád. To ale snad samo o sobě Celeste nijak neshazuje. Aby se neřeklo, poslechl sem si teda od Celeste pár písniček. Ano zní to moderně, má skvělý videoklipy ale můj šálek čaje to prostě úplně není stejně jako nejsou můj šálek čaje ty americké zpěvačky, kterým se Celeste tímto stylem přibližuje. Ale talent asi má, někomu se to líbit může a hlavní je že to má komerční úspěch. Jestli bych šel na její koncert nevím. Víc ji v tomhle směru hodnotit asi nebudu, teď jsem primárně zvědavý na její práci kouče v X Factoru.

87
Klára
Reagovat

@Jai Kudo: http://kultura.idnes.cz/lucie-bila-nova-deska-0r5-/hudba.aspx?c=A140207_161445_hudba_vdr Tak pokud toto je ta nová hudební cesta, tak se spíše přikláním k názoru na zakonzervování kariéry :-) Nevyplodit ani jednu novou skladbu a přezpívat v nových aranžích jen to, co už bylo několikrát na předchozích CD, tak to je teda síla. Ale proč se snažit……

88
Jai Kudo
Reagovat

@Klára: Pravda….Slavíka dostane tak jako tak, musicserver to CD ohodnotí 9/10 a akademici to vyhodnotí na cenách Anděl jako nejlpší album roku…..tak proč se snažit. :-(

89
jab
Reagovat

@Tomík: Tak Voxela se mi hodně líbí trip, z té písničky jde na mne velká dávka pozitivní nálady, i když je fakt, že je to jedna z mála písní, kde mi sloky přijdou zajímavější než refrémy :-D.

90
Tomík
Reagovat

Tak Bílá ta už je podle mě dávno hudebně mrtvá stejně jako Gott a všichni tihleti popíci. Ti už budou jenom žít ze svých předchozích úspěchů a nic závratnýho už se od nich očekávat ani omylem nedá. Kdy měla Bílá naposled nějakej opravdu pořádnej rádiovej hit? Pamatuju si Troubu, SMS , Vokurky…dál už nic. To všechno už je ale tak okolo roku 1998, 2001 nejpozději hádám. A i tyhle písně už za moc nestály. Nejlepší dobu má samozřejmě už dávno za sebou. O Gottovi ani nemluvím. Než tohle tak to už teda zase radši mladá krev jako Celeste atd.

91
jab
Reagovat

@Lucas: Nedávno jsem náhodou na bandzone narazil na Noahovu kapelu (sami sebe se definují jako acoustic-pop) a taky mi některé skladby ty Beatles dost připomněly :-).

92
jab
Reagovat

@Tomík: SMS a Vokurky jsou z Jampadampa, to bylo cca nějaký 2003. Pak už si stejně jako ty nevybavuju jediný Lucčin hit, který se probil do rádií (kdyžtak mi někdo osvěžte paměť :-D). Jinak na tomto CD je také píseň Tolik vína, tolik slov, kterou úžasně předělali K.Zakuciová a Jazz Police http://www.youtube.com/watch?v=MZ1e9M5xoQk.
Trouba je starší, to si pamatuju, že to hrálo v TV, když jsem chodil snad do 1. třídy :-D. Jinak je to cover (tuším že) Engelberta Humperdicka ;-).

93
priznivec.obecny
Reagovat

Tak jsem se podívala na tu Nirvánu ve verzi LB a čekala jsem hrůzu. Je to ještě horší. A ta taneční skupina je teprve děsná. Ale lidi stejně na konci nadšeně jásali. Tak nedělám si iluze s tím českým vkusem už dlouho. Stačil se u většiny zničit za totáče a dneska se nic v tomhle nezměnilo. Cimbala hrál na kytaru, myslím, že to byl on. Tak kšeft je kšeft. Já ji respektuju na základě jejího zpěvu, ale tohle mě teda dost odradilo :D:D. U ní je problém, že prostě neví jak se svým talentem naložit. Něco v podobném duchu řekl Soukup nebo Gábina, že v zásadě neví jaký repertoár a jak ho zpívat. Hlas opravdu nestačí – evidentní důkaz, jak nevhodně se sebou taková vokalistka je schopná naložit.
Mrkla jsem se na Báru Básikovou, tu beru jako nejlepší u nás. A jak vypadá (hodně zestárla), tak i je to s jejím repertoárem. Škoda. Prý ale funguje na koncertech s Precedens a je v tom uznávaná, tak alespoň něco. Jinak mám pocit, že se s ní už moc počítat nedá. Desítky let řešila víc soukromí než svoji práci a podle mě to i podle toho dopadá a dopadne špatně, resp. starý styl a bez nápadů. Další příklad super vokalistky, co neví jak se sebou naložit…

94
priznivec.obecny
Reagovat

No, je škoda, že tahle sestava nepokračovala. To bylo aspoň něco, co se dalo označit jako kvalita a na 30 let statou muziku je to paráda… tak mě štve, že jsem nemohla na jejich koncert v těch osmdesátých letech…nebylo hlídání :-( a prý to byla nádhera…
http://www.youtube.com/watch?v=6_VHZTqxOcs

95
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Jsme rád, příznivče, že v 93 a 94 s tebou můžu 100% souhlasit :-D Ta Nirvana od Bílé je myslím docela dobrý kandidát na Zlatýho Davida.
Na koncertě Stromboli jsem taky nebyl, ale to jejich slavný 2LP jsem přehrával a přehrával…..tehdy byla BB určitě nejlepší zpěvačka u nás…..

96
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Až 100 %? Úctyhodné číslo :). Udělala jsem si výlet a prošla jsem přes Košilelu a Carmen, ale dneska zabodovala tahle (stejně už tu není co takového probírat, tak menší výlet za floydovskými Strombolli, cca…).
http://www.youtube.com/watch?v=Wh5DDuLT7Mk

97
jab
Reagovat

@Jai Kudo: Zas tak jistý bych si nebyl, konkurence je silná, hlavně pánové Koběrský a Knebl :-D.
@priznivec.obecny: Na Stromboli jsem narazil díky naší profesorce češtiny, která nám z nich pouštěla ukázky, když jsme probírali Morgensterna. Hodně zajímavá (a kvalitní) muzika. Mě se od nich líbí i Okolo ohňů :-).

98
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: Ahoj jabe. Něco na desce se mi moc nelíbilo, ale zato, to, co se mi líbilo, bylo na maximu. I ta, kterou jmenuješ líbila. No, v Manéži je taková jiná verze „Houpací židle…“ a ta na 1987 je taky taková správně ujetá věcička… mrkni se :). Polívka zabodoval, když je k sobě pozval do telky a zvěčnil jejich tehdejší energii a hudební přístup v kvalitním obraze, záslužný počin:-).

Ale zrovna přemýšlím, že ty dvě ukázky, které jsem sem poslala, jsou asi z jedné várky a kdo to točil? Ta dynamika v určitých místech se mi neuvěřitelně líbí. Například konec Stromboli. No, fakt se mi to hrozně líbí, podtrhuje to krásně tu muziku. Sice mám oba kousky založený a až teď mě trkl ten vizuál. Wow!

99
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: ALe nejen Bára. Tohle třeba zní docela jako hard & heavy :)

101
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Tak a teď jsi mi nahrál! Já si totiž říkala, že hlavně jeden song u LP Straky v hrsti se mě hodně líbí a to i další na týhle obdivuhodný placce…tak přes Pavlíčka jdeme k Výběru a znovu jsem si říkala, když se vzpomínky zastavily u Výběru, že Kocába já až tak nemusím a říkám si, že v tý minulosti měl být Čok leaderem zpěvákem.. Pro mě je to velká škoda, jeho kupříkladu …“to je silná káva“…pár sekund a nádhera :-(…škoda…

102
priznivec.obecny
Reagovat

Tak jsem si zopakovala tu kávu, takže „hořká a ne silná, tak tady trošku skleróza, ale v paměti je ta brutální tenze. To byl Vilém Čok a bohužel taky rovná se „trestuhodně jeho nevyužitý potenciál“.

103
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: ČOk má dost expresivná projev, který se nehodí na všechno. Proto to v Pražskám výběru vyvažoval Kocáb. Kdyby tyhle kapely a muzikanti měli tehdy víc možností mohly by dokázat velké věci i v mezinárodním měřítku. Ale já jako Brňák si přihřeju polívčičku, a přidám další z výborných art-rockových kapel tehdejší doby – Progres2 (nebo Progres Organization? :)
http://www.youtube.com/watch?v=ZMrJJDZ_njk

104
Jai Kudo
Reagovat

Sakra, teď si uvědomuji, jak jsme se to od Celeste dostali daleko…. :-D

105
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: No, pořád se točím v myšlenkách kolem tématu a to u RS a kdo sedí v porotě Hlasu, např. :-(… Kdo dneska zná Pavlíčka a ví, že tahle Bára je tahle Bára… a tleská se nadšeně nad coverem Nirvány a tohle dát znovu do žebříčku (myslím Stromboli, Výběr atd…) a bude naproti Ben,LB například… Stačí? Mám pokračovat?

106
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Právě nadmíru expresivní/ojedinělý a jestli to byla progresivní kapela vlastně … tak Čok by to určitě dal. Tak já na progres letím a možná proto ten menšinový názor. Já totiž ani ve světě si nevzpomenu na takový divoce vyšroubovaný energický projev a přitom hezká barva hlasu. Progres2 mám taky, myslím, že to je dvojlpé, ale v té době na mě bylo složité…byť progres hudbu poslouchám. Nevím, jestli je dnes už doženu. Tak podívám se na odkaz…

107
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Tak tohle znám. Líbí se mi hlavně ty instrumentální pasáže – zvukově a melodicky hodně zajímavé – vyvážené, přirozené.
Tak to dorazíme a jdeme dál… do světa . Konečně vyšel po deseti letech, pro mě nejoblíbenější progres Fates Warning, …ale to už není muzika do mainstreamu, ti nebudou v žádné porotě stejně jako Progres u nás… ale kupříklad Pavlíček, nebo Bára by teda mohli být u nás známější a v tý porotě sedět mohli…
http://www.youtube.com/watch?v=ReoQw9ua9_Y

108
jab
Reagovat

@Jai Kudo: Jj, jak v časové ose, tak i hudebně :-D.
@priznivec.obecny: Někdo se přece jen ten potenciál aspoň trošku využít rozhodl :-D: http://www.youtube.com/watch?v=0WzTxYebjJs

109
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: No, nevím :D:D… Tak tohle asi ne… Ještě si to jednou pustím, ale … ehm…

110
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: Ale sranda… A ještě větší sranda je, že tenhle nářez mi spíš připomíná tu Nirvánu :D:D…Téén je super :-).

111
jab
Reagovat

@priznivec.obecny: Tak tohle je imho zrovna jedna z těch kapel, která to dost hraje na recesi. Co píseň (a klip), to perla :-D.
Přiznám se, že si rád poslechnu umělce jako Horkýže Slíže, Bijouterrier, Morčata na útěku, Záviš apod., kde jde v první řadě o recesi a často drsnější humor a nedá se zorvna říct, že by to byla třeskutě kvalitní muzika. Kombinci hudba-humor jsem měl vždycky rád ;-).

112
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: No ten humor můžu sice taky, ale ne vždy mi to vyloženě sedne. Vzpomněla jsem si teď na Blázinec od Anthrax. Asi to bude tím, že když už sranda, tak i s kvalitním hráčstvím. Ale to jsme tady probírali, že někdy instrumentální a např. vokální projev není všechno, ale mám s tím často problém. Já třeba se potácím v jo a ne u Psích Vojáků se songem Kruhy. Je tam disharmonie, která sedí s tématem, ale nějak slyším, že to může být taky s tím nedokonalým hraním, jenže zpěv je krásný… říkám, že tady už bývám rozpolcená a fakt nevím, to už je podvědomý pocit a neudělám s ním nic. Potom to pro mě není a odpověď nehledám, prostě neposlouchám, když mě něco nesedí…Přitom u např. u Karolka jsem držák a vydržím, to už nevysvětlím, ale vrátím se k jeho kytarovým videím na yt… Tak muzika se často nedá asi popsat a pochopit úplně, viz. naše debaty, hádky tady obecně.
Ale když se vrátím ke Stromboli, tak tady je jasno i u Straky v hrsti, samozřejmě v časovém kontextu. Teď už jsme dost daleko:D:D… Počítám do toho i FW…

113
jab
Reagovat

@priznivec.obecny: Tak i já osobně preferuju třídění muziky na líbí/nelíbí a moc se nehrabu v technických dovednostech interpreta, to jen dokazuje fakt, že jsem v minulé SS dost fandil Štefanovi a Kristíně (a ani ta Sabiína nebyla často technicky zrovna OK, ale u ní mě to nikdy nijak netrklo), i ten Karol byl na castingu super, bohužel mu velká pódia nesedla. Když jsme se tu během X Factoru UK rozplývali (oprávněně) tak Tomem Odellem, pouštěl jsem si nějaké jeho další věci a přijde mi, že jako zpěvák technicky taky není nic moc extra, ani barvu nijak oslnivou nemá, ale on je zas třeba úžasný v tom, jak dokáže ty písně procítit, vygradovat…a v neposlední řadě i napsat :-D. Nebo když už jsme v tom X Factoru – moje jasné TOP 2 byli Luke a Abi…a ani jeden přitom nebyl zrovna bezchybný zpěvák. No, sám jsem zvědav, komu budu fandit v letošním domácím X Factoru, už loni jsem měl docela nesourodou TOP 4 :-D.

114
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: Já se začnu hrabat, když mě něco nesedí a nebo naopak sedí hodně a tak hledám, co mě tak nadchlo. Dokonalé zpěváky sice obdivuju, ale nemusí to být. Jinak by se mi líbil víc Gillan a ne Dio. V poslední době jsem si na sobě všimla, že mě přitahuje muzika typu Odell např. Proč by mě zaujali Andre 3000(tady je to opravdu začátek, ještě jsem se k němu pořádně nedostala), Ocean, Melua, Sundor. Bude to snoubení progresu s kompozicí, styly, zvukem, textem, názorem, ale i vokálemm, rytmikou, muzikalitou. Nějak víc těchto prvků a jsem chycená, hlavně musí tam být nějaký puls, rytmika, začínám se podezřívat z téhle „úchylky“… Teď jsem se chytila např. tímhle v posledních dnech, i jsem se tady o tom zrovna zmínila :
http://www.youtube.com/watch?v=5onaWSflUQ0

115
priznivec.obecny
Reagovat

@priznivec.obecny: oprava : Sundfor (přeškrtnuté „O“, neumím to napsat)..

116
jab
Reagovat

@priznivec.obecny: Nato ani neznám klávesovou zkratku, leda vložit jako symbol ve Wordu a překopírovat sem :-D.

117
priznivec.obecny
Reagovat

@jab: Díky :D:D. Taky za výpomoc při pouštění si muziky – dobrý relax. To platí i pro Jaie :).

Tak se měj :-) a dobrou :-)

118
jab
Reagovat

@priznivec.obecny: dobrou noc :-)

119
Jai Kudo
Reagovat

Zdravím, myslím, že tato diskuse je již v podstatě uzavřena, protože byla otevřena nová, aktuálnější. Ale rád bych ještě zkusil dát odkaz na ukázku zpěvačky, která nikdy nebyla (a myslím, že ani nebude) v SS, XF ani Hlasu a přitom by se podle mě určitě neztratila – Olivie (Olinka) Švarcová:
http://www.youtube.com/watch?v=1S3YxDrMjfg&feature=youtu.be&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3D1S3YxDrMjfg%26feature%3Dyoutu.be&app=desktop

120
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Ona je vyloženě muzikální typ. Takové uskupení mě připomnělo Marsyas. Ne hudebním stylem, ale způsobem. Že by se mi připomněl zpěv Michnové? Měla hlubší hlas sice, ale nějak jsem si na ty Marsyas vzpomněla. Ten Daily to je teda pěknej kluk. To mě nějak nešlo si nevšimnout… No, asi neztratila, no a asi by nešla. Mám to podobně…

121
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Taky si myslím, že Daily je pro holky přitažlivej typ…..asi proto je takovej, jako je :D ale já jsem si ho dost oblíbil, na FB dává občas fakt dobrý srandovní videa a to i ze žvota :D a občas má i dobrý názory a postoje….
Olivie je z Olomouce, 13.3. tam budou mít nějaký koncert tak to dal Daily jako upoutávku. Slyšel jsem ji víc než před rokem v Tibet Clubu v Olomouci a za ten rok udělala obrovský pokrok, myslím….

btw, jj Marsyas bývali dobří a Michnová taky.

122
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Asi ten Daily bude mít dobrý názory soudě třeba dle toho, jaké zpěvačky si všiml. Takže vypadá na člověka, který se dobře orientuje vůbec a líbí se mi, že se pohybuje na více místech s více lidmi, že má takový otevřenější způsob komunikace v hudbě, tím může hodně nabrat zkušeností i ty svoje zase nabídnout. Svobodnější přístup prostě. A jestli má rád legraci, to je vždycky jenom plus. Každopádně, třeba pokud tyhle jména zahlédnu u nás poblíž, tak bych se kouknout šla.

123
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Jj, já bohužel Dailyho neznám osobně, i když jsme se viděli na koncertě. Jen jako přítele na facebooku. Ale jak jsem slyšel je to perfektní bavič…. a je třeba fajn, že pomohl Sabině před koncem roku, když neměla s kým hrát….
Uzavřel bych to tímhle videem. Je sice privátní, ale bylo zveřejněno na veřejném facebooku, takže…. jak se baví rockeři….
https://www.facebook.com/photo.php?v=574899632545347&set=vb.189702687731712&type=2&theater

124
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: Tak posilnění alkoholem a rozjaření. Mě to připomíná naše známé kdysi dávno a podobně blbli na diskotéce. Lidi si kolem mysleli jaké jsou to zrůdičky a přitom to byla jen nevybitá enegie. My je nechali ať si pomyslně brnkají na kytáru a vlají se svýma hřívama a čekali až bude „normálnější“ song a oni si půjdou buď sednout a nebo budou tancovat, že už konečně jako tancovat (a oni spíš si šli sednout, přemluvit je na Queeny…možná tak Shear Heart Attack, We will rock you…nanejvýš). Každopádně jsme se smáli. Tahle muzika z toho videa je už .. tohle já ne. A ještě mi to připomnělo kapelu velmi zajímavou z hlediska energie, horší je to s tvorbou, já je neposlouchám, ale hrají fakt uvěřitelně, to jo…teď si musím vzpomenout, je to tvrdší kapela…Jo, mám je na jednom výběru, jinak si nevzpomenu…Karma to burn -20.

125
priznivec.obecny
Reagovat

@priznivec.obecny: …myslím, jak hrál na její noze, jako že na kytaru, úplně jsem to zmotala s tou Karmou…

126
Jai Kudo
Reagovat

@priznivec.obecny: Mně se na tom líbí, že jenom nesedí a nechlastají, ale že se baví, že ta muzika je pro ně vždycky No.1. A Suicide Silence taky neposlouchám, na mě moc tvrdý…… :-)

127
priznivec.obecny
Reagovat

@Jai Kudo: To určitě. A mladý by měli dělat nesmysly a blbnout. Studovat nesmrtelnost chrousta, na to maj dost času, to se dá odložit :D.

128
leea
Reagovat

@Michaela: Celeste má talent na psaní, skládání a produkci, ale není jediná ze superstáristů, která je autorka respektive spoluautorka hudby a textů. Miro Šmajda si sám skládá, píše a druhé album dokonce zprodukoval. Petr Bende to samé, Martin Chodúr a Harich taktéž, Vlasta Horváth, Aneta…

129
XXX
Reagovat

@Michaela: a zpívá pouze anglický repertoár :) Tahle holka všechno dostala na zlatém podnose, taková je pravda :) Až bude dělat vlastní koncerty, které naplní, a bude se umisťovat v prodejním žebříčku, kde si po vydání obou svých alb ani neškrtla, možná ji pak začnu respektovat :) Zatím má úspěch vybudovaný uměle za podpory peněz a známostí jejích rodičů.

130
XXX
Reagovat

@Ludvík: vážně ? :) Prodala 100 tis. debutového alba jako Aneta Langerová ? Umístila se někdy v IFPI žebříčku ? Vyprodala někdy vlastní koncert ? Bára Zemanová přitáhne na svůj koncert víc lidí než v současnosti Celeste. Nejúspěšnější je Aneta Langerová, která byla mimochodem i zlatou slavicí, což Celeste nikdy nebyla!

131
XXX
Reagovat

@Nofux: písničky si umí psát taky Petr Bende, Miro Šmajda, Martin Chodúr, Petr Ševčík a mnozí další…a rozhodně se nejedná o podprůměrnou hudbu. Jen nemají ty možnosti jako Celeste. Její maminka to uvedla na pravou míru, co vypadla a měla pravdu, že její dcera se navzdory všemu tou hvězdou stane :D Tak jen tak dál…

132
XXX
Reagovat

@Packa: zatím se jí v USA nedaří…je to jen další uměle vytvořená bublina. Úspěchem se nazývají vyprodané koncerty a umísťování se v žebříčcích např.Billboard, čehož vůbec nedosáhla. Je mladá, neříkám, že se jí to nepodaří, jen mi vadí, jak je protlačovaná za každou cenu. Zpočátku jsem jí fandila, ale to časem pominulo, když jsem zjistila, jak se věci mají.

133
XXX
Reagovat

@Klára: ano, je to každého věc, co poslouchá. GG by si měla víc věřit jako autor hudby, protože Zrozena z moří je po hudební stránce hodně dobrá. Miro Žbirka nebo Petr Janda zjistili mnohem později, že si dokáží psát vlastní věci :)

134
XXX
Reagovat

@Prochor: toť otázka :) Lucka by mohla v USA uspět, kdyby chtěla a naučila se dobře anglicky. Jednou vyprávěla, jak si v Americe někde v obchodě začala procvičovat hlas a nějaký černoch, který ji slyšel a zaujala ho, jí řekl, že by měla něco se svým hlasem dělat…věnovat se zpěvu :D

135
Nofux
Reagovat

@XXX: IFPI žebříčkem se tady vůbec neohrazuj. Neodrazuje skutečný stav věcí – počítá jenom prodeje u subjektů, které mají s IFPI uzavřenou smlouvu (jejich seznam najdeš na jejich webu), digitální prodeje vůbec nezahrnuje (a ty v dnešní době dělají už slušný podíl, zvlášť u některých interpretů zaměřených na mladší) a desky vydané u menších labelů (například hip hopových – kde se klidně prodá tisíce desek, tudíž v IFPI by to stačilo na první místa a pitom se tam nikdy taková alba neobjeví :))), případně desky, které si autoři vydávají sami na vlastní náklad také ne. Takže asi tolik k IFPI. A Celeste samozřejmě taky koncertuje a pokud vím, tak měla na všech koncertech narváno. To, že nehraje každej víkend (kvůli svému hektickému programu a přesunům z USA-ČR-Slovensko), ještě neznamená, že by neměla narváno, kdyby každý víkend hrála.

Bende, Šmajda, Chodúr i Ševčík si sice umí také psát hudbu, ale jestli nejde o průměrnou hudbu je věc názoru. Pro mě to je hudba silně průměrná až podprůměrná (s výjimkou prvotní tvorby Bendeho a některých počinů Šmajdy). Nemluvě o tom, že tito pánové se v hudbě zasekli někde v roce 2005.

Co se týče úspěchu Celeste v Americe a že se neumístila v Billboardu, tak nemáš pravdu, protože se umístila v Bubbling Under viz http://www.billboard.com/articles/columns/chart-beat/5869379/bubbling-under-celeste-buckingham-begins-run , jestli se dostane do Hot 100 je otázka :))
Mně přijde strašně vtipný, jak fanouškům GG leze Celeste strašně na nervy :D

136
Lucas
Reagovat

@Nofux: Já mám pocit, že naše IFPI 100 (což je ta hlavní) počítá jen hranost v rádiích. A tam, mimochodem byla Celeste dvakrát v TOP 10 – Run, Run, Run byla 2. nejhranější a Crushin‘ My Fairytale 7. nejhranější :)

137
Nofux
Reagovat

@Lucas: Jojo, je to tak :) já psal o albovém žebříčku, kde jsou prostě počítány jenom prodeje přidružených subjektů a hud. vydavatelství a vůbec nejsou zahrnuty digitální prodeje, což je v roce 2014 naprostý neumětelství české pobočky IFPI.

138
Lucas
Reagovat

@Nofux: jo jo, taky si říkám.. měli by to do toho započítat plus bych taky počítal u singlů i zhlédnutí na Youtube, jako to zavedli v USA ;)

139
Belisana
Reagovat

Je to zvlastni, jak Celeste lezi lidem v zaludku a melou porad o penezich. No mozna tam na zacatku nejake byly, ale proste holka sama musi byt k necemu, aby se z ni hvezda udelat dala. No a ona je. Vypada skvele, na podiu jako by se narodila a zpiva jen to, nac staci.
Krasnej priklad toho, jak penize nezmuzou samy o sobe nic je tady XXX zminovanej skladajici Sevcik. Do toho kluka se narvaly statisice, aby vydal CD, o ktere nikdo nestoji, nikdo nestoji ani o to to recenzovat, natocil se klip, o ktery nikdo nestoji, a toci se dalsi CD, o ktere nikdo nebude stat. Takze penize, ty nejsou vsemocne, ani kdyz jich je hodne.
Rovnez XXX argument, ze Celeste nikdy nebyla zlaty slavik je velmi legracni, u osmnactileteho devcete. Anketu jiz Slovaci zrusili a pokud se nepletu, nejake umisteni za ten jediny rok, kdy se stihla zucastnit, myslim ziskala.

140
Belisana
Reagovat

Tak Celeste byla ve slavikovi dokonce druha, za Tinou, a jen o par hlasu :-)))

141
Jai Kudo
Reagovat

Nofux – neřekl bych, že fanouškům GG leze Celeste na nervy, je to jen další důkaz o tom, jak nespravedlivý je šoubyznys v Česku. Ale jak jsem už výše uvedl, pokud Celeste správně využije finančních možností své rodiny, Donalda Trumpa aj. mecenášů pro rozvoj svůj a své popularity, tak je to v pořádku. Byla by hloupá, kdyby to neudělala!

142
Jai Kudo
Reagovat

Nofux+Lucas – žebříčky IFPI jsou nejen neobjektivní ale i nevěrohodné. Ty hranosti v rádiích atd. neodráží kvalitu ani úspěch ani popularitu. Je to spíš jen manipulace s posluchači ze strany hudebních redaktorů… A že do prodejného žebříčku IFPI TOP50 vůbec nejsou zahrnuty digitální prodeje, které rok od roku tvoří větší část prodejů, je prostě neomluvitelné…..

143
VojtaP
Reagovat

@Jai Kudo: Je to nejen to, řekl bych, že je to i nespravedlivé vůči samotným interpretům, žádná zpětná vazba a věrohodná data, osobně by mě to dost demotivovalo něco tvořit. Je to nehorázné.
Pokud to někdy vůbec do těch dat zahrnou, tak to určitě bude zase nějaké omezené a tím pádem nevěrohodné. Také předpokládám, že dřív lidstvo osídlí Mars, než se u nás začne měřit i streamovaná hudba, která je na vzestupu.

144
priznivec.obecny
Reagovat

Když jsem si poslechla pár věcí od Celeste a i na živo (ukázka z SS, Kraus, i ten koncert…), tak je to prostě talentovaná, zajímavá mladá interpretka. Jsem ráda, že se tu u nás objevila a boduje.

Peníze ať má kolik chce a když se někde peněz nedostává, tak co? Snad všichni do toho jdou hlavně kvůli muzice? Jestli opravdu chtějí, tak budou muziku klidně dělat i při práci. Celeste je teda má a má teď všechno vrátit, nebo se omlouvat? Nebo říct a začít sama tomu věřit, že je schopná úměrně svým penězům? To ji přejet hezký věci, teda. Akorát ji takové ohlasy zkazí radost z muziky, která je z ní cítit… Nebudou snad jen všichni řešit, že musí za každou cenu se tím živit… Snad budou řešit jakou muziku chtějí dělat, respektive ta muzika bude pro ně pohon. Řešit, že peníze nejsou, že je nespravedlnost, co s tím ? Proč to řešit? K čemu? Kazit si radost z muziky, něčím takovým, co se stejně těžce ovlivní? Nebo řešit, ale nářky nepomůžou.

@Nofux: S Bendem, Šmajdou atd… bych i souhlasila. Mě se líbí Vlasta Horváth, ale je mi jasné, že Celeste, byť pěvecky mu asi nikdy nebude stačit, tak je prostě talentovanější, zaujatější hudební „pakič“ a tak chápu i u něj, že prostě její úroveň nedožene. Zrovna třeba Vlasta nepřímo uznává, že často upřednosňuje rodinu a nebo, že než se rozhoupe… Taky měl peníze, nebude to až zase taková alfa omega ty peníze…

Přidat komentář