Panáček v reality show

X Factor 2014

neděle 20:20 TV Prima a TV JOJ

X FACTOR, pod hlavičkou společností FremantleMedia a Syco Entertainment se tato interaktivní pěvecká soutěž s prvky reality-show stala jednou z nejlepších talentových show na světě, vedle takových formátů jako je Pop Idol (u nás známý jako Superstar) či Got Talent (u nás Česko Slovensko má talent).

Princip X factoru 2014 je jednoduchý, každý kdo umí zpívat a má v sobě ukrytý dotyčný faktor „X“ se může přihlásit a bojovat o výhru v podobě lukrativní finanční částky a také o možnost nastartovat svou zpěváckou kariéru.

X Factor 2014 dává, na rozdíl od Superstar, příležitost také vokálním skupinám či osobám vyššího věku. Věkové hranice jsou u tohoto formátu neomezené (více informací v sekci „Formát“) s tím, že nejnižší věková hranice pro přihlášení do X Faktor 2014 je 15 let.

X Factor 2014: Kdo zvládl náročný Bootcamp a postoupil do Domů porotců? (rekap + foto)

23. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014
bootcamp.jpg

Rekap doplněný o Merťasovu část.

Po šesti dlouhých týdnech, kdy jsme sledovali lepší i horší postupující z castingů X Factoru přišel na řadu Bootcamp a nutné dělení zrna od plev. Postoupilo celkově 104 soutěžících, které nejdříve čekala zkouška spíše nervů než pěveckých schopností, kdy se měli za velmi krátký čas naučit jednu náročnou povinnou píseň. Po prvním třídění následoval taneční workshop a duety, na základě kterých musela porota vybrat pouze nejlepší dvacítku, čili čtyři soutěžící z každé kategorie. Na ty už čeká od příštího týdne poslední zastávka před Live shows – Domy porotců. Jak bootcamp dopadl a co na to VojtaP a Merťas se dozvíte v článku.

X Factor 2014: Razantní pokles sledovanosti (sledovanost)

22. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
x-factor-2014.jpg

Velikonoce postihly také pěveckou show X Factor. V neděli se vysílal tzv. Bootcamp, fáze následující po castinzích. Oproti předchozím dílům si však, i přes absenci nováckého drtiče, Doktorů z Počátků, razantně pohoršil. Na Slovensku show propadla zatím nejvíce. Čtěte dále.

X Factor 2014: Bootcamp již dnes večer (20.4.), televize jej promují jako „tvrdou zkoušku ohněm“ (video)

20. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
x-factor-simon-cowell-obrazek-2_image_620x349.png

Již dnes se můžeme těšit na tvrdý a brutální Bootcamp, fázi X Factoru, kdy sítem projde 104 soutěžících, kteří uspěli v castinzích. Z Bootcampu jich však vzejde jen 20, v každé kategorii 5. Kteří šťastlivci to budou? A který porotce dostane kterou kategorii na starost? To vše se dozvíme již za pár minut.

X Factor 2014: „Vážená produkce, X Factor není Talent !!!“ (glosa)

18. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
rs-panacek.jpg

Nejen nedostatek kvalitních pěveckých výkonů snižuje naší verzi světového formátu X Factor na dno, velmi tomu napomáhá samotná produkce, která si mimo jiné plete pěveckou soutěž s Talentem. Vzhledem k tomu, že se považuji za obrovského fanouška formátu, jakým je ve světě X Factor, dovolte mi uvést menší glosu na téma, jak může naše produkce „zničit“ světovou show.

X Factor 2014 (13.04.): Vytáhla show schované trumfy v posledním castingovém díle? (rekap)

14. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

head-6.jpg
Včera večer X Factor naposledy představil své ovečky, které ulovil na svých castinzích. Po katastrofálním minulém dílu jsme asi nikdo moc zázraků nečekal. I když my, jakožto milovníci formátu, jsme stále doufali, že produkce má nějaká zářná esa v rukávu. Má show ještě nějaké trumfy? Překvapil nás někdo? Jak obstál poslední castingový díl v našich očích? A co vy?

X Factor 2014: Sledovanost kolem půl milionu, na Slovensku vyrovnaná s posledním dílem Hlasu (sledovanost)

14. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
x-factor-2014.jpg

Poslední castingový díl X Factoru si ve sledovanosti v ČR oproti předchozímu dílu mírně polepšil. Sledovanost se stále pohybuje nad půl milionem diváků. Na Slovensku show vyrovnaná s posledním dílem Hlasu. Čtěte dále.

X Factor 2014: Poslední casting (13.4.) včetně návratu slovenské „Mamby“ a zpívající jeptišky (video)

13. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP | reality show: X Factor 2014
x-factor-2014-posledni-casting.jpg

Již dnes se můžeme těšit na poslední castingový díl X Factoru. Jestli si nechala produkce to nejlepší na konec, zatím není jisté. Jednou z nadějných zpěvaček, které v neděli večer uvidíme, je i Dáša Šarközyová, známá spíše pod přezdívkou Mamba. Dále se můžeme těšit např. na zpívající jeptišku. Zvedne nás některá z nich ze židle? Nebo snad někdo jiný?

X Factor 2014: Pokles diváckého zájmu, zejména na Slovensku (sledovanost)

7. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
x-factor-2014.jpg

5. castingový díl X Factoru si ve sledovanosti v ČR oproti předchozímu dílu mírně pohoršil. Sledovanost se stále pohybuje nad půl milionem diváků. Na Slovensku zažila show zatím největší propad. Čtěte dále.

X Factor 2014 (07.04.): Show padla na své dno. Klesne ještě níž? (rekap)

7. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

head.jpg
Předposlední díl X Factoru ze série castingů je za námi. Minulý týden si show, v očích nás rekapistů, kapku polepšila. Ovšem pátý díl byl, až na dvě či možná tři výjimky, nehorázná bída, další z řad zklamání a čirá tragédie pro fanouška formátu. Musíme, ač chceme nebo, čelit pravdě. X Factor za pět dílů neukázal téměř žádného extra zpěváka, který by veřejnou diváckou obec posadil na zadek, natož aby rozhýbal trh. Bezradnost produkce v prezentaci i talentová prázdnost se v pátém díle, víc jak jindy, ukázala.

Sledujte 5. díl X Factoru 2014 (6.4.), již dnes!

6. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor 2014
xfactor-5-dil.jpg

Castingová kola prvního federálního X Factoru se pomalu ale jistě blíží ke konci, dnes večer se dočkáme již 5., předposledního, sestřihu. Dočkáme se konečně nějaké „hvězdy“, ze které nám naběhne mráz na zádech? Televize Prima tentokrát slibuje díl nadupaný talenty.

X Factor 2014 (30.3.) : Byl čtvrtý díl zatím nejlepším kusem z castingů? (rekap)

31. Březen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

poslenda.jpg
V neděli večer byl ve federálních krajinách odvysílaný čtvrtý castingový díl pěvecké show X Factor a tím se castingy přelily do své druhé poloviny. Nablýskaná show s pozlátkem se snaží už čtyři týdnu zaujmout, ale stále trochu pokulhává. Sledovanost sice nepatrně roste, ale má show ve svých řadách kvalitní esa, která dokážou diváka zaujmout? Našlo se podobné eso ve čtvrtém díle? Merťas a VojtaP opět hodnotí. Co vy na to?

Co nového nám přinesli soutěžící nebo porotci pěveckých reality show? (3)

31. Březen 2014 | napsal(a): Lucas | reality show: Mojsejovci, Superstar, X Factor 2014, X Factor Polsko, X Factor UK
co-noveho03.jpg

Po pár dnech se mi opět podařilo nashromáždit několik novinek. Podíváme se na tvorbu účastníků The Voice, Idolu, Talentu a X Factoru. U jedné písně se dokonce spojili vítěz SuperStar a vítěz reality show Mojsejovci. Tak co tentokrát? Zaujalo vás něco?

X Factor si opět polepšil (sledovanost)

31. Březen 2014 | napsal(a): Nick Flyer | reality show: X Factor 2014
xfpromo_casting.jpg

Čtvrtý castingový díl X Factoru si ve sledovanosti opět o kousek polepšil. Pořád je ale až za všim, co nabízí konkurence. Na Slovensku měl oproti tomu X Factor opět vysokou sledovanost.

X Factor Judges Houses: Celeste Buckingham (foto)

30. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-judges-houses-celeste-buckingham.jpg
V televizi skončil před chvilkou 4. díl castingů česko slovenského X Factoru, ale štáb nelení a fáze zvaná Domy porotců (Judges Houses) se již pomalu zelení. Foto asi nepotřebuje dalšího komentáře. Kochejte se Celeste Buckingham, jejím hostem a nočním výhledem na Bratislavu.

X Factor (30.3.) 4. díl castingů

30. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-olajkovana-porota.jpg
Dnes večer, se již počtvrté setkáme s československou verzí X Factoru. Půjde již o 4. castingovou porci. Diskuze je tu jako vždy jen a pouze pro Vás. A zítra se můžete těšit na rekap DJ Vlada a Scalexe Merťase a Vojty.

X Factor 2014 (23.03.): Stále nám chybí star quality! (rekap)

25. Březen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

lg-xc3.jpg
Hudební hledání talentů jménem X Factor mělo v neděli za sebou třetí díl, tedy půlku castingů. Několik zajímavých jmen se během dvou dílů ukázalo, ale stále je to málo. Co nám ukázal třetí díl? Posadil nás už někdo na zadek? Přišlo hvězdné vystoupení, na které tolik všichni čekáme? A jak to všechno vidí Merťas a Vojtap? Dozvíte se uvnitř článku.

X Factor překonal 0,5 milionu diváků, na Slovensku share 28 %, sobotní Souboj národů propadl (sledovanost)

24. Březen 2014 | napsal(a): Nick Flyer | reality show: Souboj národů, X Factor 2014

x-factor-2014.jpg
TV Prima zažívá asi nejhorší období co se sledovanosti týče. Překonání půlmilionové hranice je pro ni úspěchem. Přitom konkurence, nejen ta komerční, se pohybuje v dvojnásobných číslech.

X Factor 2014 (23.3.) 3. díl s RHCP, Janou Kratochvílovou a Glenem Hansardem

23. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-3-dil-rchp.jpg
Dnes večer nás čeká již 3. díl československé verze X Factoru. Malou video ukázku jste si mohli již prohlédnout před pár dny. Teď jen krátké upozornění na čtyři výkony z dnešního večera, kvůli kterým byste měli dnes X Factor sledovat. Náhodou se nám totiž zadařilo vidět celý díl ještě před jeho odvysíláním a tak když si počkáte až do konce 3. dílu, uvidíte verzi skladby Give It Away od RHCP, která zvedne celou porotu. Tedy až na Otu Klempíře :-)

Co nového nám přinesli soutěžící nebo porotci pěveckých reality show? (1)

23. Březen 2014 | napsal(a): Lucas | reality show: American Idol 2014, X Factor 2014
talentshowlogo.jpg

Jelikož dost často sleduji, co nového vydali vítězové, finalisti nebo porotci různých pěveckých reality show, rozhodl jsem se, že budu jednou za čas zvěřejňovat výběr novinek, abyste o nic nepřišli. Samozřejmě že ale nepostřehnu všechno, tak pokud byste věděli o něčem dalším, podělte se s námi. Co na tyto písničky říkáte? Myslíte si, že některá z nich má šanci na to být hitem? A která z nich se absolutně nepovedla? Vaše názory si rád přečtu v diskuzi.

Sisa Sklovská v Show Jana Krause (21.3.)

21. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-sisa-sklowska-kraus.jpg
Zaujala Vás Sisa Sklovská v roli porotkyně X Factoru 2014? Pak si dejte již v pátek 21.3. porci její hvězdnosti v dalším vydání Show Jana Krause, jehož bude dnes večer hostem. Některé naše slovenské čtenáře či autory může zaujmout i informace, že dalším z hostů bude i kandidát na slovenského prezidenta Andrej Kiska.

Ochutnejte 3. díl X Factoru 2014 (video)

17. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-promo-3-dil-casting.jpg
Ještě jste neviděli druhý díl československého X Factoru 2014? Tak to už si jej ani nepouštějte a radši se namlsejte krátkým promo videem na 3. díl X Factoru, který půjde na TV Prima a TV Joj v neděli 23. března. Jak zaboduje u diváků tentokrát?

X Factor 2014 (16.03.): Nabírá kocábka vodu? (rekap)

17. Březen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

2-cast.jpg
Bitva dvou pěveckých show pokračuje druhým týdnem. Aktuálně nejuznávanější pěvecká show na světě jménem X Factor nám podruhé odkryla karty. Produkce nám naservírovala druhou várku federálních zpěváků a zpěvaček, kteří se ucházej o 200 tisíc euro. Kdo zaujal ve druhém castingovém díle? Rýsují se finalisté? Co vy na to?

X Factor 2014 stále hledá své české diváky (sledovanost)

17. Březen 2014 | napsal(a): Nick Flyer | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014.jpg
Máme za sebou druhý díl asi nejočekávanější show letoška, X Factoru 2014. Ovšem sledovanost tomu neodpovídá. X Factor si v ČR oproti minulému týdnu polepšil jen o 60 tisíc diváků a zůstal tak stále pod hranicí 0,5 milionu diváků starších 15-ti let (konkrétně 476 tisíc), což je na takovýto formát proklatě málo. Sledovanost na Slovensku je naopak výborná.

Ricco a Klaudia z X Factoru nejsou žádní nováčci (video)

16. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-ricco-klaudia.jpg
Kdo viděl 2. castingový díl X Factoru 2014, určitě mu utkvěl v paměti pár Ricco a Klaudia. Ricco, zpěvák na vozíčku a Klaudia, šarmantní zpěvačka s jiskrou v oku. Jejich výkon dojal porotu emocionálně i kvalitou zpěvu. A tak asi není překvapením, že tento pár už má něco málo za sebou. Prohlédněte si jejich videa, která našla naši čtenáři.

X Factor 2014 (16.3.) najde si 2. díl více diváků?

16. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014
x-factor-2014-2-dil-nahradnice-knechtove.jpg

Těšíme se na vaše komentáře, diskuzi, názory a postřehy během celého vysílání. Samozřejmě se pak můžete těšit na rekap v podani VojtaP a Merťas.

Dnes večer se již podruhé budeme moci podívat na sestřih z castingů X Factor 2014. Na TV Joj bude opět doplněn o interaktivní prvky typu grafy s hlasováním diváků či o vzkazy od diváků. Diváci budou napnutí, zda se již objeví více lidí s pomyslným X Factorem. V televizích Joj a Prima se bude pro změnu čekat na zítřejší výsledky peoplemetrů. Zaujme druhý 2. díl X Factoru 2014 více diváků než před týdnem?

Určete X Factor Karla Gotta, kapely Wohnout a dalších

12. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-souboj-interpretu-light.jpg
Vypadá to, že nějaké lehké oživení československého X Factoru mimo televizi nedělá jen TV Joj, ale pouští se do něj i TV Prima. Na webu se pustila do duelů, poměřování X Factorů jednotlivých, již existujících hvězd českého hudebního nebe s propojením na Facebook. Aktuálně Karel Gott vs Wohnout

Ochutnejte 2. díl X Factoru 2014 (video)

11. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-2-dil-upoutavka.jpg
Zítra Hlas ČeskoSlovenska, ale již o pár dní později, v neděli 16.3. nás čeká 2. díl X Factor 2014. TV Joj vypustila malou video ochutnávku, kde láká na překvapení, ale i skandál. To vše dělá skvělou hláškou „Hlas mají všichni, ale X Faktor jen ti nejlepší“ Tak se pojďte na tu upoutávku podívat.

X Factor 2014 (09.03.): Jak si vedl první díl? (rekap)

10. Březen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor 2014

1-cast-czskfx.jpg
První díl dlouho očekávané pěvecké show X Factor je za námi. Nová porota mohutně překvapila. Produkce znovu ukázala, že to prostě jde, dělat kvalitní a velkou show ve světovém srovnání. A zpěváci? Taky tu jsou. Jako vždy je tu ale stále co komentovat. Merťas a VojtaP znovu společně naladili klávesnice a první díl rozebrali. A co vy? Jak se vám líbil první díl X Factoru?

Nadprůměrný produkt X Factor zatím hledá své spotřebitele (sledovanost)

10. Březen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor 2014

x-factor-2014-olajkovana-porota.jpg
Máme za sebou 1. díl federálního X Factoru a naši autoři Merťas s VojtouP jej hodnotí jako velmi nadprůměrný, co se týká zpracování. Navíc, jak psal Elko v jiném článku, TV Joj zapojila do vysílání i interakci s diváky přes sociální síť Facebook. Celkový dojem tak kazí jediné, z pohledu ekonomiky televize asi to nejdůležitější, sledovanost.

Televízia JOJ bola počas X Factoru interaktívna: Otázky, grafy a komentáre z Facebooku!

9. Březen 2014 | napsal(a): Elko | reality show: X Factor 2014

panacek.png
Televízia JOJ ukázala nový prvok, ktorý sme doteraz nevideli v žiadnej slovenskej či českej televízií. Sledovať sme ho len v zahraničí napr. v Amerike, v Británii alebo v Austrálii. Televízia JOJ sa tak postarala o skvelé prepojenie sociálnych sietí a televízie. Na začiatku celej šou položila otázku „Páči sa vám hodnotenie poroty!“ s odkazom na Facebook. Počas vysielania X Factoru sme mohli vidieť priebežný stav vo forme grafu. Divákom počas živého vysielania prezentovala aj komentáre z Facebooku, ktoré písali fanúšikovia počas celej šou X Factor.

1. stránka z celkem 5123...Poslední »