Panáček v reality show

X Factor

neděle 20:20 TV Prima a TV JOJ

X FACTOR, pod hlavičkou společností FremantleMedia a Syco Entertainment se tato interaktivní pěvecká soutěž s prvky reality-show stala jednou z nejlepších talentových show na světě, vedle takových formátů jako je Pop Idol (u nás známý jako Superstar) či Got Talent (u nás Česko Slovensko má talent).

Princip X factoru 2014 je jednoduchý, každý kdo umí zpívat a má v sobě ukrytý dotyčný faktor „X“ se může přihlásit a bojovat o výhru v podobě lukrativní finanční částky a také o možnost nastartovat svou zpěváckou kariéru.

X Factor 2014 dává, na rozdíl od Superstar, příležitost také vokálním skupinám či osobám vyššího věku. Věkové hranice jsou u tohoto formátu neomezené (více informací v sekci „Formát“) s tím, že nejnižší věková hranice pro přihlášení do X Faktor 2014 je 15 let.

Ondřej Ruml na Létě plném hvězd 2015 (+ foto)

15. Srpen 2015 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: X Factor

oc15c-00632.jpg
Dvacátý ročník Léta plného hvězd nabírá obrátky a včera nás svým vystoupením potěšila stálice této výstavy – Ondřej Ruml, který na LPH vystoupil již posedmé. Přestože už je tomu neuvěřitelných sedm let, kdy se tento skvělý zpěvák a muzikant účastnil prvního českého X Factoru, kde skončil na druhém místě za Jiřím Zonygou, jeho hvězda rozhodně nepohasla a Ondřej je stále hudebně velmi aktivní. Koncem minulého roku vydal nové CD, které je poctou pánům Voskovcovi, Werichovi a Ježkovi a na němž spolupracoval s dalším skvělým muzikantem – klavíristou Matejem Benkem, který byl zároveň i již podruhé Ondřejovým hostem na LPH. O největší překvapení večera se postaral jeden z mladých umělců s Aspergerovým syndromem, které letošní ročník LPH podporuje. Ale nepředbíhejme a nejdříve se podívejme na to, jaké bylo vystoupení Ondřeje a Mateje.

Tichou bitvu televizí vyhrála JOJ: Získala exkluzivitu s FremantleMedia!

13. Září 2014 | napsal(a): Elko | reality show: Superstar 2015, X Factor, ČeskoSlovensko má talent 2015

csmt-4-header.jpg
Televízii JOJ skončili tento rok opcie na viaceré formáty od FremantleMedia. O mnohé formáty zo spoločnosti FremantleMedia mala záujem aj Televízia Markíza. Tichá vojna televízia skončila včera. Ako prvý informáciu priniesol Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group, na svojom verejnom Facebook profile. „Som rád, že vám ako prvým môžem oznámiť, že TV JOJ práve vyhrala práva na Got Talent, X Factor a mnoho ďalších formátov z dielne Fremantle Media do roku 2018. Veľmi sa teším. Pekný večer všetkým.“ Televízia Prima predĺžila spoluprácu so spoločnosťou FremanleMedia už minulý rok.

X Factor 2014 (25. 5.): FINÁLE: Konec dobrý, všechno dobré? (rekap + video)

26. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP | reality show: X Factor
peter_win.jpg

Téměř tří měsíční zpěvácký maraton je u konce. Vítězem se stal Peter Bažík, který si kromě titulu šampióna X Factoru odnesl také největší výhru v dějinách našich pěveckých soutěží – 200 000 Eur! V článku se dozvíte, jak celý dlouhý finálový večer probíhal, kdo naposled zazářil a kdo propadl? Pro vás hodnotí autor VojtaP!

X Factor 2014: Důstojné zakončení X Factoru? Z pohledu sledovanosti v žádném případě (sledovanost)

26. Květen 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

X Factor včera odvysílal poslední díl série, tedy velké finále. Celkově byl formát koncipován velmi podivně, málo živých přenosů a také nesmyslné finále v 6 soutěžících. To vše určitě přispělo, vedle konkurence na ostatních TV kanálech (Doktoři z Počátků, finále MS v ledním hokeji), k mizivé sledovanosti finále. Po minulých týdnech se X Factor v ČR mírně zvedl, na Slovensku show skončila se svým průměrným výsledkem. Čtěte dále.

X Factor 2014 vyhrál Peter Bažík

25. Květen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor

x-factor-2014-peter-bazik-vitez.jpg
Jen stručně. Vítězem prvního československého X Factoru se stal Peter Bažík, který v závěru finálového večera porazil duo Ricco a Claudia. Rekap celého finálového večera bude následovat během pondělí. Děkujeme a teď můžete hodnotit vítěze i průběh celého finále X Factoru.

X Factor (25.5.) dnes večer velké finále

25. Květen 2014 | napsal(a): SUNíčko | reality show: X Factor

x-factor-2014-finale.jpg
Dnes večer 25.5. vyvrcholí na TV Joj a TV Prima několika měsíční snažení soutěžících o post toho, s největším X Factorem v Československu. O ten se utká 6 finalistů. Jak bude dnešní grand finále probíhat a co finalisté zazpívají?

Mamba má na konte nový videoklip! Pozrite sa…

22. Květen 2014 | napsal(a): Elko | reality show: X Factor
mamba_foto.jpg

Dáša Mamba Šarköziová chce využiť svoj potenciál zo speváckej šou X FACTOR. Rozhodla sa vydať svoj prvý singel, ktorý je na svete len pár hodín. Dáša, sa mohla dostať aj do finálových kôl, no jej mentor Ondřej Brzobohatý sa nakoniec rozhodol, že si ju do finále neberie. Dáša si vybrala umelecké meno Mamba Dasha a jej singel sa volá Goodbye boy. Ako sa vám páči?

X Factor 2014: 2. semifinále – Pád favoritů, vzestup outsiderů! (rekap + foto + video)

19. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor
xf_2lf.jpg

Merťasova část bude doplněna později. Děkujeme za pochopení.

Po týdnu se opět hlásíme s rekapem k aktuálnímu a zároveň předposlednímu dílu „federálního“ X Factoru. Včera proběhlo druhé vyčerpávající a reklamami prošpikované semifinále. Dočkali jsme solidních vystoupení, ale taky i jednoho katastrofálního, v rámci večera vystoupili Peter Bič Project a Ondřej Brzobohatý se slovenskou Superstar Peterem Cmoríkem. Nakonec jsme se dočkali opět zajímavého a šokujícího rozstřelu. Jak celý večer hodnotí VojtaP a Merťas se dozvíte v článku.

X Factor 2014: Opakují se téměř shodné výsledky minulého týdne (sledovanost)

19. Květen 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

X Factor včera odvysílal 2. přímý přenos, již za týden nás čeká finále. Opakovala se tragická sledovanost z minulého týdne. Ovšem to musel každý, vzhledem k dalšímu hokejovému zápasu, předpokládat. Mistrovství světa v hokeji (zápasy české reprezentace) si holt vždy najde dost svých diváků. Show se dostala na svá nejhorší čísla, a lepší už to nejspíš nebude. Na Slovensku X Factor mírně poklesl. Čtěte dále.

X Factor 2014: 2. Live show je tu, zpívat se budou songy s věnováním (video)

18. Květen 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
xfactor-2live.png

Minulý týden soutěž opustila Marina Laduda. Dnes čeká našich 7 finalistů druhý přímý přenos, kde tentokrát zazní písně s věnováním. Jaké to budou? A kterých 6 finalistů postoupí do příštího posledního živáku? To vše se dozvíme již dnes od 20:20 na Primě a JOJce. Čtěte dále.

1. semifinále X Factoru 2014: Ještě horší než jsme čekali? (rekap + foto + video)

12. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

xf_prvni_live.jpg
Téměř 140 minut čistého času plus cca dalších 50 minut reklam. Tak dlouhý byl první semifinálový večer federální pěvecké show jménem X Factor. Málo který divák tuto rozsáhlou show vydržel kompletně celou. Nejeden divák určitě přepnul na dramatický souboj hokejistů se Švédy. Finálová osmička zpívala v první live show na téma Absolutní hity. Na konci, ti co obdrželi nejméně diváckých hlasů, si to rozdali o bytí a nebytí v TOP 7. Jaký byl první večer? Co se zpívalo? Kdo nejvíce zabodoval? Kdo naopak propadnul? A jak to vidí dvojka s ostře nabroušenou klávesnicí, Merťas a VojtaP?

X Factor 2014: Hokej pěveckou show v ČR převálcoval, na Slovensku si XF drží svůj průměr (sledovanost)

12. Květen 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

X Factor včera zahájil poslední fázi, tedy živá kola. Bohužel s tragickou sledovaností. Ovšem co se také dalo očekávat že? Mistrovství světa v hokeji (zápasy české reprezentace) si hold vždy najde dost svých diváků. Show se dostala na svá nejhorší čísla, a lepší už to nejspíš nebude. Na Slovensku se X Factor drží ve svých „průměrných“ kolejích. Čtěte dále.

X Factor 2014: Jaké jsou šance finalistů na vítězství? A jaké songy nám dnes TV Prima a JOJ naservírují? (glosa + foto)

11. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor
xf_top8_header1.png

Jdeme do finále. Od neděle známe finálovou TOP 8 prvního federálního X Factoru. Někdo je s výběrem soutěžících spokojen, někdo méně a někdo vůbec. V následujících týdnech nás čekají celkem tři živé přenosy, v tom posledním se dozvíme, kdo získá výhru 200 000 Eur a titul vítěze. Téma prvního živého přenosu jsou ABSOLUTNÍ HITY a můžete jej sledovat dnes od 20:20 na Primě a JOJce. V dnešní glose se pokusíme tipnout, jaké mají finalisté šanci tohoto kýženého prvenství dosáhnout. Na konci příspěvku je také uveden dnešní setlist. Merťas a VojtaP glosují…

Scéna X Factoru je hotová: Toto je výsledok!

10. Květen 2014 | napsal(a): Elko | reality show: X Factor
scana3.png

Už je všetko pripravené na nedeľný priamy prenos prvého semifinálového kola X Factoru. Televízia JOJ zverejnila na svojom webe prvé fotky z dokončenej scény, ktorú budeme môcť sledovať počas troch týždňov. Live prenosy sa budú vysielať z Incheby, kde sa nakrúcali aj kastingové kolá či bootcamp. V prvom semifinále sa nám predstaví osem finalistov – Matěj Vávra, Tibor Gyurcík, Marína Laduda, Katka Ščevlíková, Brigita Szelidová, Peter Bažík, Ricco & Claudia a dievčenská skupina JOY§.

Takto bude vyzerať scéna X Factoru!

9. Květen 2014 | napsal(a): Elko | reality show: X Factor
x-factor-scana.png

Podarilo sa nám získať exkluzívnu fotografiu scény X Factoru. V nedeľu sa môžu diváci tešiť na prvý priamy prenos X FACTOR – prvé semifinále. Prípravy sú v plnom prúde. Scéna je postavená v Inchebe, kde sa točili aj kastingové kolá, no tentokrát je scéna väčšia a honosnejšia. Aj diváci si prídu na svoje pretože oproti kastingovým kolám si bude môcť vychutnať priamy prenos oveľa viac divákov. Ako sa vám páči? (len pripomíname, že nejde ešte o finálnu verziu scény)

Celeste Buckingham oslavovala narodeniny a my sme boli pritom!

8. Květen 2014 | napsal(a): Elko | reality show: X Factor
celeste4.jpg

Obľúbená a populárna speváčka Celeste Buckingham oslavovala 19. narodeniny. Svoje narodeniny oslávila včera v bratislavskom disco clube UHU. Na oslavu boli pozvaní priatelia, rodina, semifinalisti a finalisti X Factoru, médiá či dokonca aj fanúšikovia Celeste. Z účastníkov X Factoru sa prišli zabaviť Tomáš Kaliarik, Matěj Vávra, Tibor Gyurscík, Brigita Szelidová, Marina Laduda, Dáša Mamba Šarközyová a JOY$. Aktuálna porotkyňa okrem oslavovania zaspievala aj jej najväčšie hity v spoločnosti skupiny King Shaolin. Prinášame vám fotogalériu z jej oslavy, ktorá naozaj stála za to!

X Factor 2014 (4. 5.): Ondra a Sisa uzavřeli Domy porotců! Známe TOP 8 postupujících do Live shows! (rekap + foto)

5. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

xf_jh_sisaondra.jpg
Včera proběhla druhá a poslední část Domů porotců, což je také poslední zastávka soutěže X Factor před živými finálovými koly. Představilo se nám dalších deset pěveckých vystoupení. Pět dívek a pět zástupců starších 28 let. Kdo zazpíval nejlépe? Kdo by si zasloužil postup? Komu všechno sedlo? Kdo doplní finálovou TOP 8? Jako obvykle pro vás hodnotí Merťas a VojtaP.

X Factor 2014: Sledovanost v obou krajinách na svém standardu (sledovanost)

5. Květen 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

X Factor včera završil předtočená kola 2. částí Domů porotců. Od příštího týdne nás čekají živá kola. I přes to, že byl díl velmi kvalitně zpracovaný, se bohužel show v ČR nedaří znovu překonat půl milionovou hranici diváků. Na Slovensku se show pohybuje na svých standardních číslech. Čtěte dále.

X Factor 2014: 2. část Domů porotců již dnes večer, kdo by měl postoupit do Live shows z týmů Ondry a Sisy? (glosa+foto+video)

4. Květen 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

ondra_sisa_xfjh.jpg
Před námi je druhá část Domů porotců, další fáze X Factoru. Porotci si opět vezmou své vyvolené, odcestují do jeho domu a tam si soutěžící naplno proklepnou a zjistí, koho by bylo nejlepší poslat do Live shows, aby bojoval za porotce a hlavně sám za sebe, jako zpěváka. Fáze Judges Houses je v zahraničních verzích velmi oblíbená a často se v ní dočkáme těch nejlepších výkonů v rámci celé soutěže, povede se něco podobného i u nás? Koho si vyberou nebo by si měli vybrat Ondra Brzobohatý mezi dívkami a Sisa Sklovská mezi staršími 28 let? To se znovu pokusí odhadnout VojtaP a Merťas. A kam že si vlastně přesně porotci své svěřence pozvali?

Mlsání s hvězdami 27.4.2014, host Ondřej Ruml (+foto)

29. Duben 2014 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: X Factor

oc14c-01130.jpg
Po delší době jsem v neděli opět vyrazil do cukrárny La Fantasia na akci, která spojuje příjemné s ještě příjemnějším. Hostem byl tentokrát Ondřej Ruml, kterého si můžete dobře pamatovat z prvního českého X Factoru. Tento všestranný muzikant je abonentem každoročně probíhající sesterské akce Léto plné hvězd, ovšem na Mlsání zavítal poprvé a svou muzikálností zpříjemnil všem přítomným nedělní odpoledne.

X Factor 2014: Show v ČR klesla na své dno (sledovanost)

28. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

X Factor se přehoupl do fáze zvané Judges Houses. I přes to, že byl díl velmi kvalitně zpracovaný, se bohužel soutěž v České republice propadla na svůj dosavadní nejhorší výsledek ve sledovanosti. Na Slovensku se show vrátila na svá standardní čísla. Čtěte dále.

X Factor 2014: Kdo se nakonec v Domech porotců dostal přes Otu a Celeste? (rekap + foto)

28. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

cel_oto_jh1.jpg
V aktuálním díle federální a pěvecké soutěže X Factor jsme se dostali do další fáze. Do slavných „domů“ porotců. Sice jsme se k nim (zřejmě) nepodívali, ale to vezmi čert, hlavně že se zpívá. Představilo se nám deset pěveckých vystoupení. Pět skupin a pět kluků. Kdo zazpíval nejlépe? Kdo by si zasloužil postup? Komu všechno sedlo? A dozvíme se, kdo půjde dál? Hodnotí Merťas a VojtaP.

X Factor 2014: První Domy porotců již dnes večer, kdo by měl postoupit do Live shows z týmů Oty a Celeste? (glosa+foto+video)

27. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

x_factor_porota.jpg
Dům porotců. To je další, velmi očekávaná, fáze soutěže X Factor. Porotci si vezmou své vyvolené, odcestují do jeho domu nebo místa pro ně blízkého a tam si soutěžící naplno proklepnou a zjistí, koho by bylo nejlepší poslat do live shows, aby bojoval za porotce a hlavně sám za sebe, jako zpěváka. Fáze Judges Houses je v zahraničních verzích velmi oblíbená a často se v ní dočkáme těch nejlepších výkonů v rámci celé soutěže, povede se něco podobného i u nás? Koho si vyberou nebo by si měli vybrat Ota Klempíř a Celeste Buckingham do Live shows? A kam že si vlastně přesně porotci své svěřence pozvali? Merťas a VojtaP glosuje, Bedy informuje…

X Factor 2014: První Domy porotců již dnes, začínáme s týmy Celeste a Oty (foto + video)

27. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
xf-judges-houses.jpg

Už dnes se dočkáme 1. části jedné z nejočekávanějších fází X Factoru, těšte se na Domy porotců! Představí se nám týmy Celeste Buckingham a Oty Klempíře, tedy kluci a skupiny. Fáze Judges Houses je v zahraničních verzích velmi oblíbená a často se v ní dočkáme těch nejlepších výkonů v rámci celé soutěže, povede se něco podobného i u nás? A kam že si vlastně porotci své svěřence pozvali?

X Factor 2014: Kdo zvládl náročný Bootcamp a postoupil do Domů porotců? (rekap + foto)

23. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor
bootcamp.jpg

Rekap doplněný o Merťasovu část.

Po šesti dlouhých týdnech, kdy jsme sledovali lepší i horší postupující z castingů X Factoru přišel na řadu Bootcamp a nutné dělení zrna od plev. Postoupilo celkově 104 soutěžících, které nejdříve čekala zkouška spíše nervů než pěveckých schopností, kdy se měli za velmi krátký čas naučit jednu náročnou povinnou píseň. Po prvním třídění následoval taneční workshop a duety, na základě kterých musela porota vybrat pouze nejlepší dvacítku, čili čtyři soutěžící z každé kategorie. Na ty už čeká od příštího týdne poslední zastávka před Live shows – Domy porotců. Jak bootcamp dopadl a co na to VojtaP a Merťas se dozvíte v článku.

X Factor 2014: Razantní pokles sledovanosti (sledovanost)

22. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

Velikonoce postihly také pěveckou show X Factor. V neděli se vysílal tzv. Bootcamp, fáze následující po castinzích. Oproti předchozím dílům si však, i přes absenci nováckého drtiče, Doktorů z Počátků, razantně pohoršil. Na Slovensku show propadla zatím nejvíce. Čtěte dále.

X Factor 2014: Bootcamp již dnes večer (20.4.), televize jej promují jako „tvrdou zkoušku ohněm“ (video)

20. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-simon-cowell-obrazek-2_image_620x349.png

Již dnes se můžeme těšit na tvrdý a brutální Bootcamp, fázi X Factoru, kdy sítem projde 104 soutěžících, kteří uspěli v castinzích. Z Bootcampu jich však vzejde jen 20, v každé kategorii 5. Kteří šťastlivci to budou? A který porotce dostane kterou kategorii na starost? To vše se dozvíme již za pár minut.

X Factor 2014: „Vážená produkce, X Factor není Talent !!!“ (glosa)

18. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
rs-panacek.jpg

Nejen nedostatek kvalitních pěveckých výkonů snižuje naší verzi světového formátu X Factor na dno, velmi tomu napomáhá samotná produkce, která si mimo jiné plete pěveckou soutěž s Talentem. Vzhledem k tomu, že se považuji za obrovského fanouška formátu, jakým je ve světě X Factor, dovolte mi uvést menší glosu na téma, jak může naše produkce „zničit“ světovou show.

X Factor 2014 (13.04.): Vytáhla show schované trumfy v posledním castingovém díle? (rekap)

14. Duben 2014 | napsal(a): VojtaP a Mertas | reality show: X Factor

head-6.jpg
Včera večer X Factor naposledy představil své ovečky, které ulovil na svých castinzích. Po katastrofálním minulém dílu jsme asi nikdo moc zázraků nečekal. I když my, jakožto milovníci formátu, jsme stále doufali, že produkce má nějaká zářná esa v rukávu. Má show ještě nějaké trumfy? Překvapil nás někdo? Jak obstál poslední castingový díl v našich očích? A co vy?

X Factor 2014: Sledovanost kolem půl milionu, na Slovensku vyrovnaná s posledním dílem Hlasu (sledovanost)

14. Duben 2014 | napsal(a): Bedy | reality show: X Factor
x-factor-2014.jpg

Poslední castingový díl X Factoru si ve sledovanosti v ČR oproti předchozímu dílu mírně polepšil. Sledovanost se stále pohybuje nad půl milionem diváků. Na Slovensku show vyrovnaná s posledním dílem Hlasu. Čtěte dále.

1. stránka z celkem 6123...Poslední »