Panáček v reality show

X Factor

neděle 20:20 TV Prima a TV JOJ

X Factor 2014: Opakují se téměř shodné výsledky minulého týdne (sledovanost)

19. Květen 2014 | napsal(a): | reality show: X Factor

[singlepic id=8129 w=615]

X Factor včera odvysílal 2. přímý přenos, již za týden nás čeká finále. Opakovala se tragická sledovanost z minulého týdne. Ovšem to musel každý, vzhledem k dalšímu hokejovému zápasu, předpokládat. Mistrovství světa v hokeji (zápasy české reprezentace) si holt vždy najde dost svých diváků. Show se dostala na svá nejhorší čísla, a lepší už to nejspíš nebude. Na Slovensku X Factor mírně poklesl. Čtěte dále.

Zatímco desátý díl X Factoru sledovalo 268 tisíc diváků starších 15 let, druhý živý přenos se dokázal vystoupat jen na 257 tisíc diváků starších 15 let, což znamenalo v této kategorii podíl JEN 3 PROCENTA. Od 20 hod. se tak X Factor až na 4. místo. Večerní sledovanost ovládl, jak jsem již naznačil výše, hokej. Zápas Česko-Norsko si nenechalo ujít 1448 tisíc diváků starších 15 let, za hokejem skončil novácký seriál Doktoři z Počátků (1279 tisíc diváků). Na 3. místě skončil film na ČT1 7 dní hříchu (626 tisíc diváků). V kategorii 15-54 % zvítězil taktéž hokej (41 procent). X Factor dosáhl v této skupině share jen 7 procent.

Včerejší vyřazovací část X Factoru, která startovala v 22:36 se se sledovaností nedostala nad 240 000 diváků starších 15 let a tudíž ani mezi 10 nejsledovanějších pořadů na českých televizích od 20 hod.

Sledovanost X Factoru na Slovensku

Na Slovensku se X Factor pohybuje stále na svých průměrných číslech. Tentokrát však hlavší show na JOJce oproti minulému týdnu klesla. Show dosáhla v kategorii 12-54 podílu 18,3 % ve skupině 12-54 při ratingu 7,3 %. Dostala se tak na úroveň seriálu Panelák. X Factoru také ublížil kromě filmu na Markíze hokej (Česko-Norsko) na STV2.

Vyřazovací část X Factoru dosáhla ve skupině 12-54 podílu 21 %.

Sledovanost v ČR lze celkově hodnotit jako katastrofální, ovšem pokles zájmu byl jasně předvídatelný, jakmile bylo oznámeno rozlosování zápasů v MS. Jedinou variantou Primy byl přesun show na jiný den (i když moc variant nemá a samozřejmě je tu také problém s domluvou se slovenskou JOJkou). Příští neděli se odehraje nejen finále X Factoru, ale také finále MS v hokeji, a bude tedy důležité, zda se v něm dočkáme české či slovenské účasti. Potom by sledovanost X Factoru skončila opravdu tragicky.

Bedy

Snažím se věnovat různým televizním reality-show a soutěžím dost svého času. Především se zajímám o pěvecké a talentové soutěže, zejména jsem velkým fandou X Factoru. Dále také o "kontejnerovky" typu Vyvolení apod. Stále mě nepřestávají překvapovat zahraniční verze jednotlivých formátů a pevně doufám, že se jim ty naše jednou dokáží celkově vyrovnat. :)

X Factor

Diskuze k článku

Počet komentářů: 20
1
okkvp
Reagovat

prosím moc prosím – HOLT a ne hold

naprosto nechápu, proč tímhle pomýlením trpí tolik lidí

2
Ludvík
Reagovat

@okkvp: zvyk z angličtiny :D kde hold je držet :D

3
Ludvík
Reagovat

Jinak pokud by bylo finále hokeji s naší nebo Slovenskou účastí tak předpokládám že se X Factor přesune

4
Bedy
Reagovat

@okkvp: :) díky.. síla zvyku no..

5
Rendy97
Reagovat

@Ludvík: Pro Slováky bude problémem už jen samotný postup do čtvrtfinále, finále s českou účastí se vzhledem ke kvalitě předvedené hry také očekávat nedá. :) :) :)

6
Bedy
Reagovat

@Ludvík: no to si právě nejsem vůbec jistý.., podle mě se toho chtějí už co nejdřív zbavit.. ale taky bych byl za přeložení no..

7
Bedy
Reagovat

@Rendy97: Nikdy neříkej nikdy :D … pořád se může stát zázrak :)

8
Kata
Reagovat

@Rendy: No mě se teda naši hokejisti naopak líbili a to když hráli s Kanadou a se Švédama, s Dány to byla bída, ale vzhledem k tomu, že půlka týmu měla sr/hn-ačku tak se teda nedivím, že neměli na top hokej. Včera s Norama hráli taky srdcem. Taky by Češi vůbec nemuseli řešit postup, kdyby skvělí rozhodčí neuznali jak Kanadě,tak i Dánům gól, když jejich hráč byl jasně v našem brankovišti. O tom jak Dán vyloženě atakoval Saláka nemluvím. Když si vzpomenu jak jsme hráli na olympiádě, tohle je teda mnohem lepší hokej, tady jsme prohráli pokaždé jen o gól a to ještě dvakrát v rozporu s pravidly.

9
okkvp
Reagovat

@Ludvík: to je nějaký divný na „inu / zkrátka a dobře“ kontra „okázalá pocta“ … navíc to stejně kopou i lidi, kteří anglicky neumí pořádně ani žblebtnout

10
Jan Liška
Reagovat

Bedy: Proč je to u tebe v článcích o sledovanosti u Hlasu vždycky rozmáznuté jako nejhorší možný výsledek (i na Slovensku, kde to rozhodně není tak špatné, jak to pokaždé píšeš) a u X Factoru pokaždé „bohužel“? Trochu objektivnosti, poprosím :-)

11
bezík
Reagovat

@okkvp: Možná je to tím, že řada lidí to tak i vyslovuje ! Jestli to souvisí s celkovou leností při mluvení nevím, ale je to i možný, „t“ na konci slova je trochu pracnější než „d“ :D

13
Radek aka SUNíčko
Reagovat

Jinak za zmínku jistě stojí (a nejspíše to vytáhnu i na malý blogpost), že první díl nové edukační gastro show Zdeňka Pohlreicha v neděli od 18 hodin získal přes 500 000 diváků. Co by za to X Factor v nedělním prime timu dal.

14
anastázie kopečková
Reagovat

@Ludvík: Holt je taky od slova „držet“, jenom převzaté z němčiny – halt! = počkej, zadrž, bacha!

15
yeey
Reagovat

@Jan Liška: to je jednoduche – Bedy fandi X Factoru, buhvi proc…:-DD taky sem si toho vsimnul :-)

16
anastázie kopečková
Reagovat

zajímalo by mě, proč Klempíř pro Joy´s použil stejnou výpravu jako Simoc Cowel pro dívší skupinu Sweet Suspence vloni … ohrnuju pysk nad Klempířovou neoriginalitou :-(
http://www.youtube.com/watch?v=CUVlKwWGrJE&index=33&list=PLbwFu5MkedP8k1Yg-5gbpWvY5uxerU3ic

17
Bedy
Reagovat

@Jan Liška: To že je mi víš sympatičtější formát X Factor než Voice jsem nikdy neskrýval, tudíž osobně fandím více X Factoru, tj. logické, jsem jenom člověk :) :D.
Ale přesto se snažím být objektivní, to že jsem tu napsal slovíčko „Bohužel“, ok.. uznávam, opravím to.. ale vždy vycházím z čísel uvedených na Mediaguru a Mediaboom, nijak si žádné hodnoty sledovanosti neupravuji, to jen info k tvé poznámce o tom, že udávam mylné info o sledovanosti Hlasu na Slovensku.

18
Bedy
Reagovat

@Bedy: Když se prostě Hlasu nebo X Factoru v daný den nedaří, např. ve srovnání s minulým výsledkem. tak to prostě takhle sepíšu.., Rozhodně (i když fandím více X Factoru), bych byl radši, kdyby byla velká sledovanost alespoň jednoho z těchto pořadů, bohužel se to nedaří ani Hlasu, a už vůbec ne XF.

19
Jan Liška
Reagovat

@Bedy: Ok, já neříkám, že si to upravuješ, ale nějakým způsobem to interpretuješ. A na Slovensku Hlas dlouhodobě vykazoval share kolem 30 (často přes) procent. Není to jako Búrlivé víno, ale takhle se to porovnávat nedá. Fandit jednomu nebo druhému projektu můžeš, ale osobní pocity patří do diskuze, recenze, nebo rekapu. Ne do objektivního infa o sledovanosti :-)

20
Prochor
Reagovat

Absolutně nechápu k čemu je nám X-factor nebo Hlas když tu máme nejlepší soutěž ve zpěvu jménem Idol. Nikdy si nikdo s diváků neudělá bližší vztah k soutěžícím a víc je nepozná hlavně ze zpěvácké stránky ve všech žánrech jako v Superstar. A taky nikdo nebude mít v praxi větší šanci, než finalisté Superstar. Alespoň to ukazuje praxe a to je můj názor.

Přidat komentář