Panáček v reality show

Superstar 2018

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

SuperStar 2018, Superfinále: SuperStar je Tereza, královnou večera byla Eliška

15. Červen 2018 | napsal(a): | reality show: Superstar 2018

Tereza Mašková a Eliška Rusková

Tak už je to pár dní, co víme, že pátou federální a dohromady jedenáctou SuperStar se stala Tereza Mašková přezdívaná Růžovka. Co však jejímu vítězství předcházelo, jak se nám všechny tři superfinalistky nakonec předvedly, jací nás navštívili hvězdní hosté a zda došlo k nějakému zvratu, na to všechno vám odpoví poslední rekap DJ Vlada a Scalexe v této sezóně. DJ Vlado navíc dodržel co slíbil, a tak naváže na tradici Hujerbusu a duchny opakováním jednoho konkrétního slova v každém odstavci (myslím, že je už všem jasné kterého), navíc s malým překvapením na konci rekapu.

Společné vystoupení Top 10

zpívali: Příběh nekončí

DJ Vlado: Vypadá to, že nové hymny se už nikdy nedočkáme. Příběh nekončí je sice nejlepší a nejúspěšnější hymna EVER, ale stálá recyklace z ní vytváří jen mutanta a ukazuje se, že původní verze byla nejlepší. Z této verze je k zapamatování pouze Bryanova směšná čeština, za kterou chudák nemůže. Co mě však potěšilo, je fakt, že Eliška komplet převzala party mé bohyně Moniky Bagárové a to jak „Nechej trable na pozítří…“, tak i závěrečné „po kapsách“.

Scalex: Já na “bagárovské” pasáže nečekal, já se samozřejmě těšil hlavně na “benovské” a-ha, a v něm mě tedy pánové zklamali, znělo to jak špatný dabing porna. Myslím si, že tahle píseň je prostě spojená s jedním konkrétním ročníkem SuperStar a s hlasy konkrétních účastníků a nikdo jiný by ji zpívat neměl. Jen se to rozmělnilo a navíc se tím mnohem více ukázalo, na čem se tento rok šetřilo.

Karmen Pál-Baláž

zpívala: Queen – The Show Must Go On

DJ Vlado: Očekával jsem průšvih, ten se sice nedostavil, ale ani tak to nebyla žádná sláva. Sloky byly vyloženě matné a nevýrazné, v refrénech se do toho Karmen sice trochu víc opřela, ale například oproti Dream On z prvního finále nebylo její nasazení ani poloviční. Na Queeny jsem holt hodně háklivý, třeba na Davida Gránského bych za dvojité prznění Freddieho v Tváři nejradši poslal četu mutantů. Na Karmen ji sice nepošlu, ale za tento výkon ji pochválit nemůžu. Obávám se, že právě tímto výkonem se Karmen připravila o postup do Top 2.

Scalex: Tenhle výkon byl přímo ztělesněním slov “neurazí – nenadchne”. Zazpívat něco po Mercurym bude vždycky strašně ošidné, někdy se podaří najít cestu, jak to pojmout, někdy ne. Tohle zůstalo ve stádiu pokusu. Jako takhle – naprostá většina účastníků SuperStar (a to nejen tohoto ročníku) by to zdaleka nezazpívala ani takhle. Ale marná sláva, v SuperFinále čekám něco velmi výjimečného.

Tereza Mašková

zpívala: Chaka Khan – Ain’t Nobody

DJ Vlado: Jak už jsem předeslal ve svém odhadu, tato píseň je sice primitivní kolovrátek, ale hlasově to podle mě sedí Tereze mnohem líp než velesongy, ve kterých někdy zní jako mutant zkřížený z DNA kočky a paviána, a má v této funky poloze mnohem příjemnější barvu hlasu. Navíc ty velesongy jí u nás nikdo nenapíše, zatímco na funky má v porotě přímo odborníka (a nebude od něj mít „v popředí ovce“, ale umění). Na místě Terezy bych o tom hodně přemýšlel.

Scalex: Tyhle svižnější songy Tereze docela sluší a je to mimo jiné i proto, že v nich jsou krátké, sekané tóny a tedy málo prostoru k té vibrátové exhibici, s níž to Tereza občas dost přehání. Já mám občas ještě problém s tím, když se z Terčina hlasového repertoáru vynoří něco, čemu říkám “hlas stopadesátikilové černošské matróny”. To se vždycky vyděšeně kouknu, jestli je na pódiu fakt to růžovovlasé stvoření a ne nějaký zámořský export. Jinak i když to byl dobrý výkon – a asi i lepší než ten od Karmen – tak pořád mi tahle skladba přijde na SuperFinále málo super. Tady bych prostě čekal pecky a ne kolovrátky, tady bych čekal ty nejlepší skladby, které lze použít, výjimečné písně a vůbec to nemusejí být megalomanské songy, hlavně aby z toho na všechny strany stříkala kvalita.

Eliška Rusková

zpívala: Whitney Houston – I Will Always Love You

DJ Vlado: Tak tohle byl touchdown jako hrom. Eliška zněla božsky každým tónem a zvlášť ve slokách její sametový hlas neskutečně hladil. Přiznám se, že jsem při tomto Eliščině výkonu měl slzy v očích a bulel jsem málem jako předčasně senilní mutant. Eliška v prvním kole přejela Karmen i Terezu o několik koňských drah. Toto Eliščino vystoupení si odvažuju označit za ten nejtouchdownovitější TOUCHDOWN této série SuperStar.

Scalex: Tý vole! Tak čekal jsem, že Eliška zabojuje a že podá dobrý výkon, ale že to bude TAKHLE dobré, to jsem si nepředstavoval ani ve snu. Takhle těžkou pecku zazpívat tak emotivně a s takovým přehledem!  V patnácti letech. Já vím, že už to musí být i pro Elišku otravné, poslouchat pořád to, že je mladičká, ale ona holt je. Mladičká a skvělá. A přitom usměvavá a sebevědomá. Na druhou příčku SuperStar ji nepochybně vyneslo nejen zpívání, ale právě i její povaha a přístup k okolí. A ten moment v závěru písně, to, jak v minipauze počká, usměje se, kývne “a jdeme na to” a pak dá ten závěr v stoprocentní kvalitě, to je zase jeden z těch okamžiků v SuperStar, které si kopíruju bokem a ke kterým se budu průběžně vracet a pouštět si je pro radost. Protože děcka, nezapomínejte, že to taky mohlo dopadnout takhle:

Pořadí DJ Vlada za první třetinu:

1. Eliška Rusková, 2. Tereza Mašková, 3. Karmen Pál-Baláž

Pořadí Scalexe za první třetinu:

1. Eliška Rusková, 2. Tereza Mašková, 3. Karmen Pál-Baláž

Host večera: Mariana Prachařová

zpívala: Rihanna – Diamonds

DJ Vlado: Po Eliščině touchdownu působila tato vnučka Trautenberka a vítězka Souboje coverů jako totální statistka. Musím říct, že si její vystoupení už ani nepamatuju (a když to říkám já se svojí fenomenální pamětí, tak to je co říct). Mariana nemá šanci jako zpěvačka zaujmout, ani kdyby byla vnučkou samotného krále mutantů.

Scalex: Souboj coverů jsem vůbec nesledoval, takže netuším, jak kvalitní konkurenci Mariana měla, ale stačilo pár tónů a bylo mi jasné, proč se Marianě na tenhle večer moc nechtělo. Tohle bylo karaoke, zvlášť když jsme si tuhle písničku mohli pamatovat z dřívějších kol, jak to zpívala nejen Karmen, ale třeba i Adéla Ferencová či Mária Bikárová. Mě nejvíc oslovilo ševelivé podání Viktorie Černíkové. A všechny tyhle výkony, jeden za druhým, strčí Marianu s přehledem do kapsy. Takže asi raději zůstat u herectví, v seriálu Ulice mi její kadeřnice Sandra pila krev nemálo.

Karmen Pál-Baláž

zpívala: Evanescence – My Immortal

DJ Vlado: V Superfinále se naštěstí zpívá víckrát, proto měla Karmen možnost složit reparát za nepříliš povedené první vystoupení. A taky že ho složila. Nebyl to sice úplný touchdown, ale hodně se to k němu blížilo. Rozhodně to bylo minimálně srovnatelné s výtečným podáním Terezy Najdekrové ze třetí české SuperStar. Karmen není rockerka a na hardrockových vypalovačkách by si za chvíli odrovnala hlas, až by sípala jako stoletý mutant, ovšem rocková baladiérka je výtečná.

Scalex: Asi máme jasno – Karmen je prostě stvořená pro balady a když to občas proloží nějakou vyřvávačkou, bude to príma.Tento Karmenin výkon sice také není z těch, ke kterým bych se i po letech vracel pro nějakou naprostou výjimečnost, ale rozhodně to bylo o několik tříd nad Queeny. Emotivní, naléhavé, skvěle zazpívané, chrapláčku tak akorát. Takhle mě Karmen náramně baví. Kéž by si po soutěži brzy našla schopný autorský tým, který by ji zásoboval písněmi v podobném duchu.

Tereza Mašková

zpívala: Christina Aguilera – Figther

DJ Vlado: Tuto bojovnou hymnu si pro mě navždy přivlastnila Markéta Poulíčková, která ji fantasticky vystřihla v prvním Hlasu v souboji s Bárou Vaculíkovou. Oproti Markétě působila Tereza jako rychlík Košičan, který jen pár kilometrů za Košicemi unesli mutanti. Zazpívané to bylo jako vždy technicky perfektně, Tereza prostě chyby nedělá, ale nezanechalo to ve mně žádný hlubší dojem.

Scalex: Musím souhlasit s Vladem – technicky perfektně odzpívané, ale tak nějak nudné. Spousta ohňů, spousta chození, zpěv, ale tak nějak jsem pořád čekal, kdy se něco stane. Takový malý záchvěv přišel v závěru, když nastala ta tichá zklidněná, skoro až křehká pasáž, kde Tereza nasadila jinou techniku a teprve tehdy jsem zpozorněl. Leč bylo to jen pár taktů a pak zase nastalo velké badabum.

Eliška Rusková

zpívala: Pink – Raise Your Glass

DJ Vlado: Tohle byl prostě Eliščin večer. Po svém nadpozemském touchdownu zopakovala výkon, kterým si mě v SuperVýběru definitivně získala na svoji stranu. Na tomto vystoupení bylo cítit, že si Eliška užívá velké pódium a byla radost se na ní dívat i ji poslouchat. A přitom to není vůbec jednoduchá píseň, stačí si například vzpomenout, jak se na ni v předminulé SuperStar rozsekala Natálie Kubištová, která v ní zněla jako zdegenerovaný mutant. Eliška byla naopak opět báječná, i když ve druhém kole dávám v pořadí přednost Karmen kvůli přece jen lepší písni.

Scalex: No a tady máme pravý opak předchozí skladby. Eliška nebyla ve zpěvu zdaleka dokonalá, mnohokrát byla pod tónem – ale já se celou dobu culil jak mimino na dudlík a sledoval tu ryzí radost, kterou Eliška má z toho, jak daleko se dostala a jakou životní etapu právě zažívá. Žádná nervozita, žádné držení se zpět, ale skvělý mladistvý výkon. Zaplaťpámbů, že v maskérně jí nepřidali 10-15 let, jako v některých dřívějších dílech. Opravdu výborné a když jsem zvažoval pořadí za druhou třetinu, nakonec jsem se i přes Karmenin senzační výkon rozhodl dát na první příčku Elišku.

Pořadí DJ Vlada za druhou třetinu:

1. Karmen Pál-Baláž, 2. Eliška Rusková, 3. Tereza Mašková

Pořadí Scalexe za druhou třetinu:

1. Eliška Rusková, 2. Karmen Pál-Baláž, 3. Tereza Mašková

Pořadí DJ Vlada za první dvě třetiny dohromady:

1. Eliška Rusková, 2. Karmen Pál-Baláž, 3. Tereza Mašková

Pořadí Scalexe za první dvě třetiny dohromady:

Karmen a Tereza by bodově (na základě mých výše uvedených pořadí) měly nastejno, Karmen jsem upřednostnil, protože mě její hlasový projev baví víc než Terezin.

1. Eliška Rusková, 2. Karmen Pál-Baláž, 3. Tereza Mašková

Host večera: Mikolas Josef

zpíval: Lie To Me

DJ Vlado: Přiznám se, že s Mikolasem mám problém, jelikož je to totální vizuální dvojče Marka Relicha, který je, jak jistě víte, mojí dlouhodobou noční můrou a kdykoliv si na něj vzpomenu, tak se šklebím jako mutant. Proto jsem ani letos Eurovizi nesledoval, jelikož bych mu nedokázal fandit (a navíc jsem v době finále byl v Londýně). Jinak ale Mikolasovi úspěch přeju (i když Gábině Gunčíkové bych ho před dvěma lety býval přál ještě víc), ačkoliv píseň Lie To Me není můj cup of tea.

Scalex: Mě nějak tahle skladba nebrala už v Eurovizi, takže pardon, šel jsem se vyčůrat a nemůžu hodnotit, protože pak už jsem přeskakoval v záznamu jen na podstatné věci a tohle jsem ještě neslyšel.

3. místo: Karmen Pál-Baláž

DJ Vlado: Ačkoliv to vypadalo, že pořadí dívek ve finále bude očekávatelné, nakonec přece jen došlo ke zvratu. Mezi Eliškou a Karmen rozhodlo nejspíš první superfinálové vystoupení, ale možná i celkový vývoj v posledních kolech. Zatímco Eliška se zlepšovala, Karmen docházel dech. A v neposlední řadě mohly rozhodnout i sympatie, protože zatímco Eliška je takové milé sluníčko, Karmen působí poněkud uzavřeně a rezervovaně. Každopádně co Karmen nikdo nemůže odepřít, tak to je fakt, že je majitelkou nejzajímavější barvy hlasu z finálové desítky (a jedním ze dvou nejzajímavějších ženských hlasů v soutěži vůbec, přičemž tím druhým byla má srdcovka Zuzka Chalupová). Jediné, co by měla udělat, je vyhledat hlasového pedagoga, který by ji naučil její výjimečný hlas správně ovládat (podobně jako Dan Bárta našel Eduarda Klezlu či Gábina Gunčíková Kena Tamplina), aby si ho nezdevastovala a nezněla jako mutant. Každopádně Karmen má už kolem sebe muzikantské zázemí a navíc je sama muzikantka každým coulem, takže nepochybuju o tom, že o ní ještě uslyšíme. Top 2 je tak v historii federální SuperStar poprvé čistě česká.

Scalex: Vlastně jsem to trochu čekal. Už dříve jsem psal, že Karmen působí trochu ledově a i když se v medailoncích či rozhovorech v SuperFinále překonávala, přeci jen nedovedla zakrýt to, že je přirozeně tišší, introvertnější, uzavřenější. Plus ty koutky dolů, o kterých jsem kdysi psal. Asi je to třetí místo zasloužené, rozhodně je to skvělá pozice, bronz je cenný kov a Karmen nemusí být smutná – předvedla se dvěma národům a rozhodně se o ní ví a hned tak se na ni nezapomene. Tuhle startovní pozici může využít. Hlavně se nenechat klofnout nějakými wronky, přistupovat k nabídkám jako Nikola Langer a ono to půjde.

Eliška Rusková

zpívala: Helena Vondráčková – Lásko má, já stůňu

DJ Vlado: Přestože je tato píseň neskutečná odrhovačka, tak Eliška podobně jako u Whitney překvapila a pojala ji velmi osobitě a moderněji než originál. Nevýhodu vidím jedině v tom, že oproti Terezině finální písni je největší hit z Noci na Karlštejně málo efektní, navíc teta Helena, která nyní čím dál víc vypadá jako plastikový mutant, není od svého soudu s Martou Kubišovou ve společnosti oblíbená.

Scalex: Nic proti legendárním songům, ale fakt by se nenašlo něco mladistvějšího? Eliška to samozřejmě pojala dobře, rušilo mě jen její zvláštně otevřené A ve všech “vzdávám”. Přespříliš provařený song jsem si moc neužil, ale ne zásluhou Elišky. Ta vše odzpívala správně a vlastně tomu i dala určitou důstojnost, která je tu na místě, protože song zpívá královna.

Tereza Mašková

zpívala: Věra Špinarová – Jednoho dne se vrátíš

DJ Vlado: Tento evergreen si v rámci SuperStar navždy přivlastnila Gábina Gunčíková, která vytvořila osobitou verzi, kterou si nikdo nedovolí srovnávat s originálem. A to byl právě kámen úrazu, jelikož Tereza se až moc pokoušela kopírovat Věru Špinarovou, takže oproti Gábině její verze byla málo osobitá. Navíc v nejvyšší poloze zde Terezin hlas nezněl příjemně. Ovšem tato píseň je tak efektní (navíc i vzhledem k tomu, že Věra Špinarová je teprve rok po smrti), že i úplný mutant by na něm nabral hlasy.

Scalex: Bohužel u této písně se asi nikdy neodpoutám od geniální aranže Gábiny Gunčíkové. Pusťte si ji na YouTube a pochopíte. Třeba v tom prvním vystoupání do výšek už to Tereza tlačí na sílu, zatímco Gábina si v téhle pasáži dovolila tichý a komorní přístup a ten nejvyšší tón zazpívala jemňounce. Díky tomu pak o to více vynikla gradace v druhé polovině skladby. Opět se tu dostávám do schizofrenní situace, kdy musím peskovat technicky dokonalou zpěvačku, která neudělala žádnou chybu a evidentně svým výkonem strhla masy, ale i když bych správně v této fázi soutěže měl Terezu srovnávat jen s Eliškou, ta Gábina mi tam pořád leze.

Pořadí DJ Vlada za poslední třetinu:

1. Eliška Rusková, 2. Tereza Mašková

Pořadí Scalexe za poslední třetinu:

1. Eliška Rusková, 2. Tereza Mašková

Host večera: Emma Drobná

zpívala: Try / Words

DJ Vlado: Jaké by to bylo Superfinále, kdyby v něm nevystoupila vítězka minulé řady, která se na rozdíl od většiny ostatních vítězů v showbyznysu úspěšně etablovala a její hvězda září čím dál intenzivněji. Emma svým vystoupením dokázala, že právem patří společně s Anetou Langerovou a Petrem Cmoríkem do trojky nejúspěšnějších vítězů všech dob. Kantilénofilní mutanti se můžou utlouct, ale charisma a originální barva hlasu znamená mnohem víc než precizní technika a rozsah pěti oktáv. A Emma, to je přímo chodící charisma a hvězdnost. Navíc nový singl Try je podle mě velmi povedený, i když na první poslech je to taková nenápadná píseň (zatímco Words je hit na první dobrou), ale s každým dalším poslechem se člověku dostane pod kůži. Emma byla zcela bezkonkurenčně nejlepším hostem Superfinále a jedním z nejlepších letošních hostů vůbec.

Scalex: Na Try si asi budu muset zvykat déle, Words je ale hodně povedená věc a Emma ukázala, jak ji soutěž doslova vystřelila do vyšších příček šoubyznysu. Skvělé vystoupení a skvělé vystupování.

Pořadí hostů podle DJ Vlada:

1. Emma Drobná, 2. Mikolas Josef, 3. Mariana Prachařová

Pořadí hostů podle Scalexe:

1. Emma Drobná, Marianu Prachařovou nehodnotím a Mikolase Josefa jsem neviděl.

2. místo: Eliška Rusková

DJ Vlado: Podle zveřejněných výsledků to bylo velmi těsně, ale benjamínkovi soutěže nakonec připadla stříbrná medaile. I tak je ale Eliška pro mě největší hrdinkou tohoto ročníku SuperStar. Poprvé od Šárky Vaňkové se některé holce podařilo být černou kobylkou soutěže, která absolvovala obrovský vývoj a navzdory nepříznivým prognózám došla až těšně pod vrchol, v mezidobí tuto roli hráli vždycky kluci (tedy ještě by se tam dala zařadit i Leona Černá, ale té Superfinále těsně uniklo). Musím říct, že takovou favoritku jsem si vždycky přál. Nikdy nepřestanu být Elišce vděčný za to, že mi po bolestivé ztrátě mé srdcovky Zuzky Chalupové dokázala tuto soutěž zachránit, pročež můžu hrdě prohlásit, že v tomto ročníku jsem neměl jednu srdcovku, ale hned dvě. Eliška je navíc okouzlující osobnost, kterou musí mít každý rád, od čemž svědčí i vyjádření Leoše Mareše, který údajně po Eliščině postupu do Top 2 brečel jako mutant. Myslím, že tohle děvčátko má před sebou velkou budoucnost. Už v pouhých patnácti letech je to obrovský talent a za pár let z ní může být velká zpěvačka. Z celého srdce bych jí přál jen ty nejlepší autory a tým, kterým se obklopí, protože by byl hřích, kdyby takový talent upadl do zapomnění.

Scalex: Vzhledem k tomu, jak byla tato soutěž v průběhu času przněna do dnešní podoby, kdy nás čekalo jen několik málo živých kol, jsem byl rád alespoň za Elišku a za to, že můžu sledovat něčí vývoj od prvních nesmělých krůčků při castingu až po opanování superfinálového pódia. Na SuperStar mě totiž baví hlavně tři věci: hlášky poroty (to letos bylo chabé), geniální zpěvák, který se sune soutěží od první do poslední chvíle v plné kvalitě (to se od dob Gunčíkové taky zatím nestalo) a právě vývoj černého koně. Letos jsem tedy té zábavy neměl tolik a tak zaplaťpámbů za Elišku. Ovšem budoucnosti se trochu bojím. Pamatuju si na podobnou situaci s Šárkou Vaňkovou a na to, jak pak prolézala postelemi několika starších pánů a její hudební kariéra až na účast v několika muzikálech zcela vyšuměla. Dnes se hudbou neživí. Strašně nerad bych u Elišky viděl podobné zahození talentu.

Vítězka: Tereza Mašková

DJ Vlado: Tereza byla favoritkou od začátku a bez sebemenšího zaváhání prošla celou soutěží. To, že nebyla můj šálek čaje, nyní nechávám stranou. Otázkou však je, co s Terezou bude po soutěži, jelikož se obávám, že ze všech tří superfinalistek to bude mít po soutěži nejtěžší, protože velesongy, se kterými v soutěži bodovala, jí nikdo nenapíše. Jak už jsem psal níže, tak bych Tereze doporučil zaměřit se na funky, ve kterém by mohla nějakou tu stopu zanechat, i když by to nebyla úplně většinová záležitost. Já však Tereze jen radím a pokud se rozhodne pro kariéru popové a muzikálové zpěvačky, nebudu se na ni mračit jako mutant.

Scalex: Myslím, že Tereza je velice cílevědomá dívka, která má svoji hudební kariéru promyšlenou a je ochotná na ní neskutečně dřít. Stejně jako Vlado nejsem jejím fanouškem, ale rozhodně jí musím vyseknout velkou poklonu, protože tak pracovitý člověk se hned tak nevidí a v jejím věku obzvlášť. Vlastně na tom pracuje už roky a postupně se posouvala výš až došla sem. Vítězství v SuperStar jí může pomoci, ale také bude záležet na autorech, s nimiž bude spolupracovat. Nechci se opakovat, píšu to rok co rok, ale interpretů je s prominutím jak nasráno, ale dobrých autorů je pomálu.

Hodnocení Superfinále a vůbec celého ročníku podle DJ Vlada:

I přes všechny kontroverze, které nám tento ročník přinesl, můžu s potěšením říct, že Superfinále se povedlo a všechny tři holky dokázaly, že jim medailové pozice náleží. Ženy a gayové budou sice nadále fňukat nad absencí testosteronu v Top 3, ale lepší tři výborné zpěvačky než nějaký nezpěvácký mutant byť mužského pohlaví. Osobně jsem vítězství přál nejvíc Elišce, která absolvovala během soutěže největší vývoj, Karmen by mi jako vítězka rovněž ani v nejmenším nevadila hlavně pro svou originální barvu hlasu, avšak Terezu jako vítězku akceptuju, jakkoliv není můj šálek čaje.

Tak nám skončil dohromady jedenáctý ročník SuperStar, který byl plný těch nejrůznějších kontroverzí. Od přehnaného tlačení na hluboké lidské příběhy v předtočené části, přes chaotickou neuspořádanost SuperVýběru, vyrábění diskusního otloukánka z mé srdcovky (byť bylo možná nechtěné), angažmá nejhorší moderátorky EVER až po značnou ošizenost živých přenosů, čímžpádem se ze SuperStar stává mutant Hlasu. Pro mě tento ročník znamenal pokus o okultismus i narušení mé image gentlemana, avšak byl i ročníkem, ve kterém jsem měl hned dvě srdcovky, přičemž jedna z nich (Eliška) mi splnila sen o černé kobylce soutěže a ta druhá (Zuzka) mi nabídla úžasný příslib nedokonalé soutěžící, u které se doufám potvrdí můj pověstný nos na nevybroušené démanty a nevěřící mutanti uznají, že jsem měl pravdu. Teď bych nechal SuperStar na pár let (minimálně však pět let) odpočinout, aby mohla prožít plnohodnotný restart a vrátit se v plné formě, i když sledovanost už nikdy nebude jako v jejích začátcích.

A tady máte ještě důkaz, že Dagmar Havlová není mutant, ale že je korunovanej mutant:
Dagmar mutant Havlová

 

Hodnocení Superfinále a vůbec celého ročníku podle Scalexe:

SuperFinále bylo velmi spravedlivé. Dostaly se do něj tři nejtalentovanější dívky z celé sestavy, kluci v pravou chvíli povypadávali a poslední tři dámy se předvdly v dobrém světle. Ani jedna si neudělala ostudu a všechny dost halasně udělaly reklamu svému jménu. Teď už je to jen na nich.

Jinak měl tento ročník příliš mnoho slabin.

Nanicovatá porota, v níž kdysi drsný Habera byl vyměklým hodným strýčkem, vedle nějž blekotali tři lidé, z nichž málokdy vypadlo něco alespoň trochu konstruktivního. Klezlo, vrať se! I ten patetický Horáček toho řekl víc! Ale takhle? Od Rupperta jsme se pokaždé dozvěděli, že toto byl famózní, fantastický, nejlepší výkon v soutěži (nemám Vladovu paměť, ale řekl bych, že to bylo tak ke třicítce nejlepších výkonů v soutěži), Katarína se vyznávala z toho, čí je fanynkou a obočím se snažila konkurovat Emilii Clarke, no a Ben, chlape, měl ten flow a taky feel a moc odborných názorů nepředvedl, ale chápu jeho roli jako toho mladého, soutěžícím věkem blízkého a ze soutěže vzešlého.

Mnoho předtočených a málo živých kol. Dramaturgický záměr, kdy se z romantického zámku jelo zpět do tovární haly – moc to nefungovalo.

Řada WTF situací a nespravedlivostí, například to, že kluci mohli úplně přeskočit jednu etapu soutěže. Nebo že diváci mohli jen málo ovlivnit složení finálové desítky. Nebo že to byla jen desítka.

Chabý výkon moderátorky – módní magazíny Jasmíně dost šly a slušely, ale v SuperStar prostě pohořela. Haló, produkce, fakt by to nešlo bez modelky?

Trochu vyčpělý Leoš – ale nakonec při vší té hrůze to docela držel nad vodou a asi se pořád vyplácí zaplatit si ho.

Abych jen nekritizoval, tak protentokrát i něco pozitivního: výborná práce kameramanů a střihače živých přenosů (nevím, jestli střídání záběrů určoval nějaký střihač nebo přímo režisér), ale byl to obrovský pokrok proti minulým ročníkům. Některé písně byly v podstatě ve videoklipové kvalitě, dobře a vkusně udělané nájezdy a odjezdy kamer, prolínání záběrů kapely a interpreta, dobře synchronizované záběry s pódiovou projekcí a větší škála záběrů na soutěžící, než jen tradiční detail, polodetail a záběr na celé pódium. Prakticky od prvních živých kol jsem si všiml, že práce kamery je letos na vyšší úrovni. Tak aspoň něco potěšujícího.

Samozřejmě i kapela podávala fantastické výkony, škoda jen, že v televizním vysílání zvukař často pod kapelou utopil zpěv. Nevím, jak je to se zvukem míchaným pro Voyo – když jsem se díval na živé vysílání, zpěv byl utopený, druhý den v záznamu na Voyo už to bylo podstatně lepší.

No – a jak jsem v upoutávkách viděl, teď už se můžeme těšit na to, jak po této ne úplně povedené SuperStar Nova zaválí s novým MasterChefem a hlavně s Hlasem, který poběží pod původním názvem The Voice (a v porotě bude sedět František Janeček, Markéta Muchová, František Ringo Čech a Petr Hannig – nebo možná nějací úplně jiní mutanti).

Superstar 2018

Diskuze k článku

Počet komentářů: 162
1
Iv.S.
Reagovat

DJ Vlado:
Evaluation za 2
Funny za 5 :-/

2
Bezík
Reagovat

Vlado, Vlado, přít se s tebou ohledně Elišky nebudu, každý máme svoji úchylku a pečlivě si ji hýčkáme :D S čím bych ale opravdu zásadně nesouhlasil je hodnocení Karmeniných Queenů. Ne nadarmo jsem to zařadil mezi TOP 5 songů z celé SS. Ano, když si někdo vezme tuhle skladbu (nebo je mu vnucena), obvykle se mi otvírá kudla v kapse a i tentokrát jsem se hodně bál. Ale tohle byl snad první cover (nebo možná druhý), který dával smysl. Jistě, nebyl to Fredie, to by taky byla pěvecká sebevražda, (zpívat Fredieho jako on si mohla snad dovolit Gail Ann Dorsey, baskytaristka od David Bowieho) bylo to jinak ale bylo to originální a výtečné. A ohledně nasazení, to jsme snad koukali na jiný pořad a zpěvačku :-o. Myslím že chápu Karmeninu motivaci k tomu tohle zazpívat, je dost možné že si to vybrala opravdu sama, ale jinak ano, byla to chyba. Průměrný Novák žádnou originalitu neocení a chce nakrmit uši Frediem, a když to nedostane, je nespokojen. Ovšem že stejný postoj zaujme i zkušený rekapista ??!! :-o

Co se týče Eliščiny budoucnosti, nevím, nevím. Na to začít rovnou profi dráhu je moc mladá. Skladatelé nejsou. Textaři nejsou. Producenti a manažeři jsou vyžírkové. Snad kromě zpěvu začít studovat na té konzervě i skladbu, obávám se, že pokud nebude sto si něco, alespoň částečně tvořit, že to bude špatný. Když se podíváme na ty co uspěli, tak Langerová, autorka nebo spoluautorka hudby a textařka, Cmorík, autor hudby v čím dál větším rozsahu, Drobná, výhradní textařka a spoluautorka hudby. Bez to ho se v tom našem musicrybníčku prostě asi nelze obejít. Dost se obávám, že tak mladé děvče párkrát narazí na nějaké grázly, natluče si nos a na celou českou popmusic zanevře.

3
Luke
Reagovat

Tak jako vážně nikdo z adminů nebude řešit toho uživatele ales winner karmen ? Jako ten idiot tady nadává ostatním uživatelům, kteří se tady normálně věcně baví a ten o to vůbec nestojí ? A jako že se omluví, tak je vše v pohodě ? Kolikrát to tady udělal ? A zase nic ? Jak už tady někdo psal už to tady není, co to bývalo. Díky němu mě to tady nebaví a nemusím tady chodit, když nejste schopní mu dát BAN napořád…

4
Bezík
Reagovat

@Luke: Milý Luke, já chápu že tě to rozčiluje, ale pokus se zamyslet. Jak chceš na serveru, jako je Panáček udělovat ban ? Na nick ? Ten je zcela volný, stačí změnit jediné písmenko a žádný ban není. Na IP adresu ? v dnešní době velkých NATů, kdy za jednou IP sedí třeba celej barák ? Všem zatrhneš panáčka kvůli jednomu trestanému ? Navíc ten dotyčný nemusí být zrovna technický génius aby si jako IP podhodil jinou. Na netu najde spoustu řešení, někdo mu poradí, prostě žádný problém. Nebo použije mobil a zase je po banu. Jediný způsob, který trochu funguje je registrace přihlašovacího jména na občanský průkaz, jako to má třeba iDnes. Jenže panáček nebude mít takové prostředky, aby si mohl takové řešení a administrativu dovolit. Navíc ani to není absolutní, může požádat kamaráda který sem nechce psát o OP a registrovat se znovu a pod.
Prostě to neřeš a povznes se nad to. Život je krátký na to se takovými věcmi užírat.

5
DJ Vlado
Reagovat

@Bezík: Jako plnohodnotný cover bych to dokázal brát, kdyby se přizpůsobila i kapela a zcela se překopala aranž, případně kdyby se Karmen doprovázela sama na piano – takže by to byl takový cover typický pro zahraniční talentové soutěže :-) Takhle to bohužel zůstalo v půli cesty, což je škoda :-/ Samozřejmě, že jsem nečekal, že by to Karmen dala jako Freddie, ale víc bych ocenil, kdyby z toho udělala úplně jinou píseň (tak jako Emma z Čerešní) :-) Jinak si myslím, že většinovému Novákovi stačí málo, když si vzpomenu, jak byl Gránský za tu svojí zmršeninu Bohemian Rhapsody adorován jen proto, že je to „ten krásnej Davídek“, že? :-D

Ohledně Elišky to bylo spíš přání než predikce, nicméně mezi pojmy budoucnost a kariéra vidím rozdíl, jelikož kariéru v showbyznysu nijak zářivou mít nemusí, ale to zároveň neznamená, že by neměla budoucnost v tom smyslu, že zpěvácky může ještě vyrůst, i kdyby zůstala jen u coverů na Youtube :-)

Jinak ta moje „úchylka“ došla už tak daleko, že jsem Eliščinu tatínkovi pogratuloval k tak úžasné dceři :-D

6
Luke
Reagovat

@Bezík: Já myslím, že takový problém by to nebyl, už byl dotyčný na schvalovačce, takže to určitě jde. A jednou tady komunikovala nějaká slečna/paní že si na něho posvítí a proto ho dala na schvalovačku, takže kdyby nešel dát ban na IP adresu, tak by dotyčný mohl být aspoň na schvalovačce a tam ho nechat a neschvalovat ty jeho příspěvky a tím by se vlastně jeho příspěvky neobjevovali. A že chodí celej barák na panáčka ? To myslím, že by byla velká náhoda…

7
Jai Kudo
Reagovat

Já s tebou, Vlado, v těch rekapech většinou souhlasím cca na +/-80%, ale dnes to je souhlas na rekordních 99% :-D ! Jedno procento srážím za permanentní nálet mutantů a neuvěřitelně prasácký novotvar „nejtouchdownovatější touchdown“ :-D WTF?

8
Bezik
Reagovat

@Luke: :D Na schvalovačce není uživatel ale jen konkrétní příspěvek, který neprojde robotem a pak čeká na schválení adminem. To vůbec nic neřeší.

9
ReStart
Reagovat

Bylo to utrpeni sledovat, nuda, sed, o nicem, ale je to finale, takze ignorovat to je podle me taky hloupost. Jediny, co me vytrhlo z letargie byl Mikolas Josef, ten jeho song je proste top! Jasne, je nefer srovnavat zacinajici a zkuseny zpevaky stejne jako vystoupeni pro Superstar a kolos typu Eurovize, ale ten rozdil byl do oci bijici a bylo to videt i na reakcich publika, protoze nejvetsi ohlas ze vsech mel Mikolas. Docela jsem byl prekvapenej, ze do Superstar vubec jako host sel, protoze jeho kariera je uz uplne jinde, tam, kam se Cesi jeste nikdy nedostali. Proto me sokovalo, kdyz ctu, ze nejlepsim hostem byla ta posledni zpevacka, kterou ani neznam a uz ani nevim co zpivala. Ta byla za Mikolasem hodne daleko. Ale byla hezka, to jo :D Vitezka mi byla jedno, mozna, ze se nektera uchyti v Cesku, ale to je vsechno. Spis bych se zamyslel, kdo dalsi po Mikolasovi ma sanci uspet v zahranici. Podle me je to prave Ben, u kteryho nechapu, proc to mimo CR jeste nezkusil. Za rok bych na Eurovizi poslal jeho, protoze hudebni talent ma v krvi. Jen kdyby si uz prestal slapat na jazyk. Tak uvidime. Jinak holkam preju uspech, byly fajn, i kdyz chce to jeste roky driny. Ahoj!

10
Lukša
Reagovat

@ReStart: Za mě kdyby šel Ben do Eurovize, tak nám fandit moc nedokážu. Navíc IMHO Ben není typ zpěváka, který by dokázal zaujmout Evropu, ať už odbornou porotu nebo diváky.

11
Lukša
Reagovat

V minulém vláknu se sestavovaly TOP výkony, no já bych raději vybral TOP nejhorší výkony. Pořadí sestaveno spíše podle toho, jak mi přišlo na mysl.
1) Jasmina Alagič – Chudák holka nejen že byla většinu času zbytečná, ale vždy, když začala mluvit, tak jsem jen prosil, aby zase přestala. Její vsuvky, pokusy o rozhovor, pokusy o vtípky… prosím více už ne.
2) Instagram Leoše Mareše – jako vážně musíme o každé přestávce slyšet zrovna o tomhle?
3) Zvukař – jasně, šetříme, ale kdo jiný by měl být v pěvecké soutěži dostatečně kvalitní, aby výsledek zpěváka nebyl ovlivněn ohlušující hudbou?
4) Medailonky – dno televizní zábavy, zejména ve spojení s youtubery se z krátkých vsuvek stalo peklo.
5) Produkce obecně – málo živáků, odstřelení kluků, tendenční vyřazení (nejen) Jasmíny, nevhodné, často vykopávkové songy a spousta dalších věcí, které člověka odradí.
6) Stylisté – za to, co s některými soutěžícími prováděli, by se měli stydět. Třeba taková Eliška by mohla vyprávět.
7) Porota – ač se na castinzích zlepšovala, postupně se stala poskokem produkce a ve finálových kolech hodnotila poměrně často naprosto nesmyslně.
8) HLP – bez toho nemůže být snad žádná novodobá soutěž. Na obranu ale musím uznat, že v pár castinzích byly příběhy potlačeny.

12
Dena
Reagovat

som len na zaciatku Vladovho hodnotenia ale prve ma napadlo.. ci nevidel teraz nejakych X-menov:-)) samy mutant to tu je :-)

13
Patrik
Reagovat

Tak a uz v televizi běží upoutavka na přihlášení The Voice Česko Slovensko – už žádný Hlas Česko Slovensko

14
Ejdam
Reagovat

Tak Nova a Markíza oficiálně spustily reklamní kampaň na casting k novému Hlasu. A vypadá to, že z nějakého důvodu show tentokrát ponese originální název, tedy The Voice: Česko Slovensko http://tv.nova.cz/clanek/novinky/the-voice-cesko-slovensko-je-tady-profesionalnim-zpevakem-se-muzes-stat-i-ty.html

15
dorka
Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=UMDODUjZRcM&index=7&list=RDGMEMQ1dJ7wXfLlqCjwV0xfSNbAVMWPXASNCZrio Jen jsem na to narazila. Jo, GG byla královna. Ale pot poddaného to vyhrál. GG by letos měla zase šanci, zase by ji navlekli do flitrů a i zařvat by si mohla. Lukáše by pro jistotu odstřelili hned na začátku.

16
dorka
Reagovat

@Dena: Kdysi to zavedl anonymní Liška na Gorrile, dnes už je to Liška na Nově, tak se mu snažíme pohladit ocásek :-(

17
Petr
Reagovat

Tak ja nechapu, Hlas cs,prece neni o vzhledu a presto chteji ode me ve formulari foto obliceje

18
dorka
Reagovat

a zase jsem dnes večer narazila: https://www.youtube.com/watch?v=KEWdcL4dy4A – Gábina chudera celá v kůži je jako vždy úžasná, jen ne šťastná a uvolněná. A tak strašně se snaží…. Zato Adamec se s tím nesere, jede si svoje, jistý v tónech si tam chodí, pobíhá, líbá a baví se. Nedivím se, že vyhrál.

19
Scalex
Reagovat

Tak, už jsem umutantil i svoji část rekapu.

20
dorka
Reagovat

@Petr: Zlato, zeptej se maminky. Třeba ti poprvé řekne pravdu.

21
dorka
Reagovat

@Scalex: I ty, Scalexi?

22
sali
Reagovat

Skusim pohlad „Ktory vykon mi ostane najdlhsie v pamati“:
1) Karmen: DrímOn. Karmenina hviezda prisla sice prilis skoro, ale o tak siroku farebnu hlasovu skalu, vyraz, dynamiku a gradaciu sa nepostaral v jednom vystupeni nikto. Nikto. Moj vitaz.
2) Eliska: ÁjVilÓlvejsLovJú. Jediny touchdown, ktoreho akost tacdavnovitosti som si nemusel overovat ad-hoc na usoch.
3) Jakub: ÁjSíFA (acapela ). Nechcel som verit vlastnym usiam, ze ma tento rysavcek dokaze zaujat. I veru stalo sa. Raz. Ale stalo. Genialne odstartoval, hoci zle skoncil. SAni s prizmurenim vsetkych oci sebasudnejsi clovek neuveri, ze bymohlo svieti nejake svetlo na konci tunela.
4) Dominik: Kerý (no tak kerý?) JuHoum. Skoda ze je taky plachy. Jeho farba a zastrenie ala Blunt ma sokovala. Stacilo by opravit jeden osobnostny parameter (trebars sebavedomie), a ostatni chalani vratane Borkovca by mali pochlebe.
5) Adela: ItGaff. Po dlhej snure nemastnych-neslanych rozpacitych skoro az lapsusov toho vecera nastupila odvazna levica a nasadil konecne tempo hodne tej fazy SS.

Signifikantne na vsetkych seriach SS je, ze postup do zaverecnej tretiny nezabezpeci jedinecnost hlasu a talent, ale vyraz a odhodlanie. Tak sa stalo, ze teraz Adela a Aneta prespievali Zuzanu a Viktoriu, inokedy zase Aneta a Nikoleta prerazili ponad Deborah a Dominiku. Vsetci skratka musia pocitat s tym, ze ked vchadzaju prvy krat do SS gate s nadejou poslednej mile, talent a jedinecny hlas ich tam nedostanu.

Napokon konstatujem, ze toto GF malo pre mna najvyssiu interpretacnu kvalitu i sutaznu zapletku vobec zo vsetkych spolocnych rad SS.

23
dorka
Reagovat

Nejzábavnější řada, nejbávavnější číslo:-) : https://www.youtube.com/watch?v=VfVy9xHSrLA

24
dorka
Reagovat

Nejzábavnější řada, nejzábavnější číslo:-) : https://www.youtube.com/watch?v=VfVy9xHSrLA

25
sali
Reagovat

Napokon dakujem DJ Vladovi i Scalex-ovi za kvalitny sprievod,a to i napriek vysokej miere vysilovania netrpezliveho supera oneskorenymi hitmi.

28
dorka
Reagovat

A pamatuju si to doteď proto, že ten formát byl skvělý. Šlo si všimnout i lidí v semi, protože dostali šanci si zazpívat, co chtěli. Krása.

29
dorka
Reagovat

Toško – toho nemůžu opominout, do té doby jsem Aju ani tu písničku neznala. https://www.youtube.com/watch?v=7qlsAvfrIRQ

30
dorka
Reagovat

zase Tošo, ale jen jako ukázka, jaká kola v SS můžou být… https://www.youtube.com/watch?v=pKe_Ta2J7QE

33
dorka
Reagovat

Dnes by vyhrála Martina. Katka by neměla možnost zazpívat tohle https://www.youtube.com/watch?v=NrfBZSYYIfQ

34
dorka
Reagovat

Ta přikrčená liška by se měla inspirovat…

35
dorka
Reagovat

Po letošním ročníku jsem zase smutná. A zase víc, než minule. Prostě se na to vyserte, když na to nemáte prachy, lúzři z Novy.

36
Bezík
Reagovat

@dorka: Do kamene tesat ! ;-) :D

37
dorka
Reagovat

No co, vyvažuju DJV a odkazuju na kluky https://www.youtube.com/watch?v=D2_LGf9UA_4

38
dorka
Reagovat

RIP, Peťo

39
dorka
Reagovat

tehdy https://www.youtube.com/watch?v=iCqALuEKKfU a dnes https://www.youtube.com/watch?v=iCqALuEKKfU – Slovenská SS byla vždycky jinde, a lidi z ní jsou úspěšní :-)

40
dorka
Reagovat

A už poslední koment – KPB mi nevadí ale třetí skončila zaslouženě :-) https://www.youtube.com/watch?v=cET_ZRyxzxI

41
dorka
Reagovat

@Bezík: že jo?!!

42
jj
Reagovat

Dám taky moje top výkony za celou Superstar, nebylo jich moc. Když odmyslím finále, které se povedlo, tak většina dalších výkonů kolem mě jen tak prošuměla a nezanechala hlubší stopu. Znova jsem si některé výkony pouštěl a porovnával a vyšly mi jen dva touchdowny.
1. Karmen – My Immortal
2. Eliška a Petr, jejich duet
Kdybych přidal i hosty, tak další touchdown by byla Emma a Try.

44
dorka
Reagovat

Ony ty hvězdičky nezapadnou. V Česku jistě , ale na Slovači ne ne https://www.youtube.com/watch?v=eYTeiDsBhmY&index=15&list=RDVfVy9xHSrLA – a už jdu spat!!!

45
dorka
Reagovat

A podle mě nejúspěšnější SS účastník, a pamatujui si ho ze semi, tenkrát to ještě bylo možné, zapamatovat si… https://www.youtube.com/watch?v=8O249H1Hqws&list=RDVfVy9xHSrLA&index=17

46
dorka
Reagovat

Jo! A ještě nejlepší SK věc ever. Fakt. Když jedem někam zapařit, nabídnu a jede to celou noc a ráno a dál a vůbec. A už jdu spat!! :-D https://www.youtube.com/watch?v=YMGIGtCG-RI

47
Jai Kudo
Reagovat

@dorka: Kdyby z každého ročníku se uplatnili 2-3 soutěžící na nějaké slušné úrovni, tak jak se tomu v podstatě pokaždé děje, tak ty soutěže mají nějaký smysl….i když se produkce Novy snaží už několik let seč může Superstar zprasit a znechutit nám co nejvíc….a to nás ještě čeká The Voice……
Jinak to Hallejujah je otřesná verze…..

48
ales winner Karmen
Reagovat

Jai Kudo The Voice ale nasadí už letos na podzim

49
Patrik
Reagovat

Tak těšte se zase talent bude mít neuvěřitelných 14 castingových dílů ty ses zas nepoučili takhle se to prostě nedělá , dělají to snad naschvál aby na to diváci nedívali nebo já už nevím , prostě min castingu a semifinále atd..

50
Tomáš
Reagovat

Upřímně moc nechápu proč takhle rychle po SuperStar chce vyrukovat Nova a Markíza s Hlasem. A to se jako fakt bude vysílat už letos na podzim? Podle mě to zákonitě musí skončit dalším fiaskem. Nevidím moc důvod proč to sledovat když stejně jak už tu psala J budou zase vyvražďovat kluky a upřednostňovat baby a nakonec to vyhraje holka ze Slovenska ( nebo i z Česka aby se neřeklo :-D ) ale prostě baba to vyhraje zase tak jako tak. Ale přijde mi to hrozně rychle po SS, těch talentů teď moc nebude a to prostě nemůže skončit nijak dobře. Navíc ten formát Hlasu se mi nikdy nelíbil, pro mě je to nejhorší a nejnudnější pěvecká soutěž ze všech. Já bych mnohem raději X Factor ale na ten má asi zřejmě stále vysílací práva Prima s Jojkou nebo ne? A ty ho v roce 2014 taky totálně zprasili. Každopádně letos by se už nic podobného vysílat nemělo, zavání mi to tím že tohle bude už definitivní pohřeb pěveckých show v ČR a na Slovensku.

51
Rena
Reagovat

V Talentu bude porotkyní Marta Jandová…
https://www.super.cz/572078-nova-porotkyne-talentu-marta-jandova-sama-bych-do-souteze-nikdy-nesla.html

Hlas i Talent pojedou souběžně – od září? Vlado?

52
Rena
Reagovat

@dorka: souhlas, tohle vždy pobaví – i po 10 letech… porotci, moderátoři… všici super, zábavní a na svém místě. Na tuto řadu se nedá zapomenout…

53
Johana
Reagovat

Tak po té samodiskuzi ke slovenské SS bych se ještě vrátila k posledním výkonům.
Ve finále se stalo dvakrát, že mě nějaký song bavil víc než originál a to Karmen s Dream on a My immortal. Tím pádem se Karmen stává mou soukromou superstar.
Největší problém letošní SS vidím v tom, že porota zařízla ve svém výběru Ester a Kristiána, protože ti dva mohli ve finále zamíchat kartami. Ester a její krátká Symphony zůstává pro mě zlatým hřebem celé soutěže.

54
Rena
Reagovat

@Johana: souhlas s tím zaříznutím, mohlo to být zajímavější…

55
Ally
Reagovat

Tak já taky ještě něco k SS a rekapu :)

Příběh nekončí jsem si poslechla až ted .dohromady jim to uplně nesedí bych řekla..ale dobrý ..a než pořád vymyýšlet nové hymny, kde stejně text je plus minus stejný:) nevadí mi poslouchat tuhle dobrou v jiném provedení
No a kdyby měla produkce smysl pro humor pro “ a-ha “ by použili Bena,,však to už by mu honorář o tolik nezvýšilo, ne ?:)

Kamera asi ano, pravda moc jsem si jí nevšímala ,i když to je moje hobby
Člověk se fakt asi zaměřuje na to , co nefunguje :( a naopak v minulosti vzpomíná jen na na to lepší..třeba taková hvězdná pěchota z minulosti mi opravdu nechybí..

Jo Eliščino kývnutí a nástup na finále mě taky hodně zaujalo..:)
To je ještě ta bezprostřednost a radost , co ji asi získala body..

56
Jarda
Reagovat

Tak dnes měla asi poprvé od konce Superstar koncert v Brně Karmen se svojí skupinou. Už zdálky jsem poznal, že zpívá ona, má opravdu velmi rozpoznatelný originální hlas a i když nebudu rozebírat jak co zazpívala tak mohu konstatovat jediné – z koncertu se mi nechtělo odejít, poslouchal bych ji klidně další hodinu a to je myslím nejdůležitější. Karmen celou hodinu hrála a zpívala s klávesami, zahrála i na flétnu a mezi skladbami měla bezprostřední vtipné komentáře. Na nadcházející autogramiádě byla velmi usměvavá a příjemná. Celkový dojem je, že je to velmi dobrá zpěvačka s přirozeným vystupováním a přeji ji mnoho úspěchů v další kariéře.

57
sali
Reagovat

@Jarda: A tato svarna dievcina z Trinca jej spod podia chodievala dolievat matonny, ked co i len malicko vysychalo:

https://www.youtube.com/watch?v=26M1K802jXw

58
Tomáš
Reagovat

@Jarda: Nenarušoval koncert v Brně ten psychopat Aleš? Tipuju že tam nakonec možná ani nebyl. Velkohubá prohlášení a huba plná keců a skutek utek protože to nebyl opravdový fanoušek ale jenom troll.

59
Bezík
Reagovat

@Jarda: Dík za info. Co hrála ? Všechno samé covery, nebo i něco svého ?

60
jpp
Reagovat

Na fb je video z hybsaslovensko, kde Karmen zpívala po tomhle koncertu, a chudák tam má úplně odrovnané hlasivky. Začínala zpívat All I Want a hlas úplně odcházel.

61
Jai Kudo
Reagovat

@jpp: V Prešově zpívala ráno, v Brně odpoledne…a nezdá se mně to nějak špatné, naopak – líbí se mě to :-D
https://www.youtube.com/watch?v=D1TIA-LOcAQ

62
Jarda
Reagovat

@Tomáš: No byl tam jeden trochu se vymykající jedinec, ale koncert nenarušoval a jestli to byl Aleš nevím. Ale kdyby tam byl tak by určitě sem už něco napsal. Mohl jsem zavolat protože znám i jeho příjmení, ale bylo mě to hloupé. Jsem zvědavý jestli se ještě ozve.

63
Jarda
Reagovat

@Bezík: Zdálo se mi, že dvě skladby byly její původní, jedna slovenská, jedna česká (viz videa) a zbytek s anglickými texty.

64
jpp
Reagovat

@Jai Kudo: Pravda, tam už zní dobře. Ale v tomhle videu v čase 9:26 mě to dost vyděsilo:
https://www.facebook.com/TeleviziaMarkiza/videos/2147883491919819/

65
sali
Reagovat

@Jai Kudo: Vdaka za link.
Ak produkcia vedela, ze sa Karmen vie sprevadzat na cajon/tachon (teraz neviem, ci sa mam vyjdrit foneticky alebo v originale), premyslam, co im branilo to vyuzit, Minimalne na spestrenie by to bodovalo. Viem si predstavit aj nejake na cajon/tachon a capella solo.
Karmen na rozdiel od ostatnych mohli v SS podporit viac koncertne ladenymi projektami (mozno aj typu „unpluged“) nez sutaznymi, to by asi zase ini reptali nieco o protekcii (som na seba hrdy, ked si viem v jednej vete zaburacat a hned aj protirecit). V kazdom pripade: Majesky nikdy nebude Nunez, takze ich museli vsetkych sikovat do radu ako iskricky.

66
sali
Reagovat

65 Hop: ten Majesky je asi blbost, idem hladat dalej…

67
sali
Reagovat

Aha, zeby nejaky Liska? Dorka ma tak prenesene oslovovala…

68
Bezík
Reagovat

@sali: Majesky je rejža, Liška je scénárista a dramaturg. Ale letos jim do toho evidentně silně žvanil nějaký top magor … pardon, managor.

69
dorka
Reagovat

@sali: … za což se ti zpětně omlouvám :-)

70
popy
Reagovat

Ještě dlužím nejlepší výkony a celkové hodnocení. A pak už zase tuhle nejdokonalejší variantu prokrastinace opustím. Nejspíš až do další Superstar. :-) I když uvidím, jestli Vlado nebo Scalex budou psát o Hlasu. Ale nesmí tam být Vláďa Štancl, to bych psychicky nedal.
1. Karmen: Dream On (T)
2. Eliška: I Will Always Love You (T)
3. Karmen a Tereza: Survivor (T)
4. Eliška: Stay
5. Kristián: Unchain My Heart
6. Karmen: Someone Like You
7. Adéla: IDGAF
8. Tereza: Jednoho dne se vrátíš
9. Eliška + Petr: Dusk Till Dawn
10 Jakub: I See Fire
Ale to pořadí od 7. – 10. místa berte s rezervou, psal jsem to víceméně tak, jak jsem si vzpomněl. Do pořadí ještě určitě patří My Immortal od Karmen a Lásko má, já stůňu od Elišky a asi i Upton Funk od Terezy, ale nechtěl jsem, aby bylo přeeliškováno a překarmenováno – a Tereza má fanoušků dost, mě nepotřebuje. :-)
Touchdowny byly pro mě 3, další tři písničky se k tomu blížily.

71
popy
Reagovat

Asi bych se zdráhal označit tenhle ročník za nejslabší v historii, třetí česká nebo třetí společná Superstar taky nebyly žádný zázrak – a docela mě zajímá kolik finalistů si vybavím za tři roky, když z té minulé, kterou jsem sledoval poctivě, si dobře pamatuju – z pozitivního hlediska – jen Emmu a Štěpána a trochu Pavola. A z negativního HLP sourozenců Slepčíkových, kteří všem tak trochu přerostli přes hlavu stejně jako letos Jakub a Petr. Navíc na rozdíl od některých minulých ročníků letos v GF nebyl jediný fakt špatný výkon a ty tři holky byly tak rozdílné, že na ně podle mě nezapomenu určitě.
O špatných věcech už jsem vesměs psal – Jasmína, Supervýběr a malý počet živáků jsou v tomhle asi nejviditelnější. U kluků si čím dál víc myslím, že to dojelo na těch prokletých národních normách – když musel postoupit Petr (Motalík ani Karlík nebyli ve hře), zjevně nebyl zájem poslat dál druhý chraplák – Kristiána; když musel postoupit cizinec Bryan, nebyl zájem poslat dál Victora. A když se k tomu přidal další velký přehmat poroty (produkce), žolík pro Jakuba (to se nemholi poučit minule u Slepčíků a předpředminule u Šepse, že takový hazard se nevyplácí?), měli jsme ve finále Jakuba místo třeba Matěje. Ale to jsou samozřejmě spekulace, a hlavně mohli zpívat podobně hrozně, to už se nikdy nedozvíme.
Systém se dvěma vypadlíky se mi nelíbí, Leoš byl slabší než kdykoli předtím, ale přesto světelné roky daleko před všemi s výjimkou Adely, Pyca nebo Tiny (no, možná Ondra nebyl ještě tak špatný), porota byla kolo od kola horší, medailonky byly extrémně trapné a počet reklam překonal myslitelnou mez.
Na druhou stranu to letos byla asi nejzajímavější sestava holek za mnoho let dozadu (a možná vůbec nejlepší od dob všech tří prvních Superstar), souhlasím s povedenou kamerou, která byla výborná, kapela hrála perfektně.
A souhlas i s tím, že pokud by se tenhle formát měl ještě někdy vrátit, chtělo by to udělat se vší parádou, to znamená s devíti finálovými koly a větším zaměřením na hudbu, (i v medailoncích), shrnutím na rozloučenou s vypadnuvšími, lepším systémem hlasování (ideálně vícedenním).

72
popy
Reagovat

No a samozřejmě se s vámi loučím, mějte se fajn, a snad se zase při nějaké příležitosti tady na Panáčkovi potkáme. :-)

73
Karmen
Reagovat

Dakujem velmi pekne koncert v Brne som si užila, bolo to super i publikum a aleš dakujem ti ty vieš za čo

74
ales winner Karmen
Reagovat

Karmen jo vím moc dobře za co jinak stále si budu trvat na tom co jsem ti na té autogramiádě řekl a ty víš moc dobře co to bylo ještě jednou ti děkuji a z příspěvků tomáše a ostatních si nic nedělej jsou tak trochu out

75
ales winner Karmen
Reagovat

jarda víš co ěco ti povím možná že to je právě ten důvod proč sem nešel dřív na panáčka abych si nekazil náladu z Výborné akce božské Karmen a nečetl další hnusné komentáře na mou osobu že tomášku jo a jinak věř že třeba bude někdy příležitost a my dva se potkáme a už ted se těším škoda že si na mně nezavolal bylo by to velmi zajimavá konverzace

76
Rick
Reagovat

„Karmenka“ už dlhšie som ti chcel napisat, že keď sa snazis písať po slovensky tak si to aspoň do prdele prezen Google translatorom lebo slovné spojenie niečo „i“ niečo nepoužívame máme „a“ „aj“ a už vôbec nepoužívame „ů“ ale „ú“ takže ak sa snazis pôsobiť vierohodné nauč sa najskôr po slovensky Aleš alebo kto vlastne tá Karmen je…

77
Tomáš
Reagovat

@Rick: :D :D :D :D Dokonalý stěr.

78
dorka
Reagovat

:-D :-D proboha to je ubožák :-D

79
ales winner Karmen
Reagovat

Tomášku tak si dej bacha aby se ti jednou tohle nevymstilo příspěvek dokonalí ne lý že nauč se gramatiku ne tyku tyko tak Karmen umí karate styl tak aby ti to náhodou nepředvedla jinak co se do ní navážíš budu Karmen bránit protože jí miluji a chtěl bych jí ukázat že to s ní myslím vážně

80
Rick
Reagovat

@ales winner Karmen: Podľa mňa niekde na svete je aj nejaký psychológ ktorý to myslí vážne aj s tebou, mal by si sa za sebou zamyslieť. Pochybujem, že inteligentná Karmen má záujem o niekoho, kto sa naváža do každého na diskusnom fóre a je až desivo „zamilovaný“, tu pomôže asi len najväčší ban a Karmen osobná ochranka….

81
Jardach pb
Reagovat

Pracovne jsem ani nestihal se prijit rozloucit, sledovalo se to s vama dobre,skoda,ze se letosni rocnik tolik nepovedl,bo to silne zdrbali tvurci temer ve vsech castech…Alesi, polepsi se ;-) a u Hlasu packo ;-)

82
ales winner Karmen
Reagovat

stejně jako valná většina i já se na dlouhou dobu loučím bylo tu pěkně bylo tu fajn ale za celou dobu poslouchat urážky na mou osobu to už fajn moc nebylo hlavně u jedinců typu tomáš Luke jardach pb a dalších viz urážky i na adresu Karmen měla by vás dát k soudu vy nuly sbohem ne u Hlasu který mě absolutně nezajímá ale u další řady SS tentokrát v roli soutěžícího takže po česky sbohem po slovensky zbohom a po madarsky víszlát

83
sali
Reagovat

@dorka: 69 To nic, zoznamku sme spolocne zvladli. :-)

84
Bezík
Reagovat

No tak jo. Scalexových starších rekapů už se asi nedočkáme, takže všechny zdravím, přeji mnoho krásných hudebních i jiných zážitků a pamatujte, jazzu není nikdy dost ! ;-) Příště třeba zase u Hlasu, sice ho nemám moc rád ale aspoň výběry na slepo si dám ;-)

85
jab
Reagovat

Omlouvám se za pozdní sharing (sám jsem nato natrefil až dneska), ale Viky Černíková bude mít i s Kristýnou koncert zítra v 7 v Brně v Blokku. Že bych si na ně zašel v krátké době ještě jednou? :-)
Jinak Richard prozradil na jednom videu na webu, že chystá s Viky nějakou hudební spolupráci. Těším se. :-)

86
Tomáš
Reagovat

Taky se s vámi všemi loučím a uvidíme kdy se zase uvidíme. :-)

87
Jai Kudo
Reagovat

Předpokládám, že se tady sejdeme zase u Hlasu nebo The Voice :-D Přeji všem příjemné prázdniny, dovolené atd. a přikládám jeden letní song s názvem, který nám teď v horkém létě asi přijde vhod – COOL ME DOWN!

https://www.youtube.com/watch?v=iHAF0RmgNtA

88
jab
Reagovat

Já už teda taky zavírám krám. Tak zas někdy :-)

89
Ally
Reagovat

Tak já taky přeji krásné nejen festivalové léto bez průtrží mračen :) a u Hlasu asi zase všichni tady “ na značkách “ ? :) když už to tak vymysleli ..
Však je to tady fakt taková správná “ vesnice..místní blázni , drbny, statistici , kronikáři, starousedlíci… :)))

to jo výběr naslepo je asi nejzajímavější věc..

90
FilipH
Reagovat

Celý letošní ročník byl extrémně uspěchaný a šetřilo se na místech, kde se rozhodně šetřit nemělo. Za mě jednoznačně nejslabší řada (soutěžící za to nemohli).

91
bibianka
Reagovat

Pre mňa bola kráľovnou večera i celej tejto série od samého začiatku Tereza. V porovnaní s ňou je Eliška síce veľmi kvalitný, ale čiernobiely mono televízor kontra farebný stereo (Tereza). Eliška má stále ešte detskú a pomerne stereptypnú farbu hlasu. Boduje veľmi výrazným kontrastom VEK – Kvalita spevu. Potom si mnohí nevšímajú, aký ten spev v skutočnosti je, pretože sú pohltení práve týmto kontrastom. Ani jej najlepší výkon – Whitney – neostal nepostihnutý vyššie uvedenými nedostatkami. A husinu má len ten, koho Eliška očarila už na začiatku, a stratil veľkú časť objektivity, pretože hádzať úsmevy pri takejto piesni je všetko možné, len nie nejaké emocionálne prežívanie. Zaráža ma, že Terezina černošská farba hlasu v niektorých polohách, tj. niečo, čo sa všade vo svete u nečernošských speváčok vysoko cení, sa tu kritizuje. Toto kritizovať to dokáže fakt len mutant.

92
Roman
Reagovat

Tak SS je úspěšně za námi a tipuju že na všechny její účastníky stejně do měsíce a do dne zapomeneme. :-) Neví někdo kdy by se měl vysílat ten Hlas? Každopádně pokud opět obsadí do role kouče Michala Davida, tak ani nemá smysl to sledovat – ten přinesl vždycky jen zklamání. On ten formát sám o sobě je strašně nudná a utahaná show bez jakéhokoliv napětí. Já bych byl daleko raději kdyby se na naše obrazovky vrátil po dlouhé době X Factor ale to je asi už nereálné. Jak to vlastně s XF je, mají stále na něj vysílací práva Prima s Jojkou a nebo už ho pustily? Já bych si totiž přál aby X Factor odkoupily Nova s Markízou a někdy v budoucnu ho zkusily nasadit místo SS nebo Hlasu. Samozřejmě by to muselo mít aspoň o něco víc živých kol než je poslední dobou u nás v těchto show zvykem aby to mělo vůbec nějaký smysl. Já nepochybuju že by Nova a Markíza taky X Factor nějak domrvily ale aspoň by to vysílaly a byla by to mnohem lepší volba než znovu nasadit Hlas. Pokud XF zůstane v šuplíku Primy a Jojky, tak se obávám že ho na našich tuzemských obrazovkách neuvidíme už nikdy a to je vážně škoda. Protože Prima s Jojkou žijí hlavně z Talentu když už se do nějaké show pustí jako teď na podzim a po propadákovém XF v r.2014 za který si mimochodem mohli sami tím že udělali jen tři kola, se do něj asi už nebudou chtít znovu pouštět. Jinak mám ještě jednu zajímavost k letošní SS – škoda že neukázali výsledky hlasování diváků ve všech kolech protože to mohlo být fakt zajímavé. Mám potvrzenou jednu informaci – že Eliška porazila Terezu a vyhrála i finálové kolo těsně před GF ve kterém vypadli Jakub a Petr. Vím to jistě! Tak možná tomu vítězství byla ještě blíž než si všichni myslíme. A ona je asi jediná, kterou má po soutěži nějaký smysl dál sledovat protože je u ní vidět neustálý pokrok a vývoj. Ostatní zapadnou zpět do svých projektů a uslyšíme o nich jen velmi zřídka. Takže tolik asi k letošní SS i dalším věcem okolo toho.

93
Prochor
Reagovat

@Roman: Na tuhle řadu SuperStar bude lepší co nejdřív zapomenout. Uvidíme, kdo bude zpívat v Hlasu. Na kouče se můžeme vykašlat stejně jako na moderátory.

94
Jai Kudo
Reagovat

Tak Karmen se prý domluvila s kapelou Peha a budou vystupovat jako Peha+Karmen…..

95
Prochor
Reagovat

Tenhle článek o „neomylné porotě“ se mi líbí:
Píše se rok 2005 a ve druhém ročníku soutěže se objevuje mladík Tomáš Klus…
Když ale zůstane posledních sedmdesát bojovníků, nastupují po třech na jeviště a předvádějí, jak jim jdou vokály. A právě po tomto kole končí i Klus, kterému skeptická Osvaldová nevěří, že je schopen uspět u širšího publika, mimo klubovou scénu. Mrkněte na video, jaký byl tehdy Klus klučík a můžete si u toho zavzpomínat na Vlastíka Horvátha, který tehdy zvítězil a jehož si dnes pamatují jen znalci, zatímco Klus inkasuje až půl milionu za koncert!

Zdroj: https://www.extra.cz/neuveritelne-video-za-tohle-kluse-vyhodili-pred-osmi-lety-ze-superstar

Takže Karmen a Eliško, neházejte flintu do žita:-)

96
Enaz
Reagovat

Letos jsem nebyla schopná se dodívat.
Až teď si ujasňuji na tubě proč:).
Můj fanoušek byla Eliška, ale ten, kdo ji navrhl, aby šla už do soutěže už teď, by potřeboval pár facek. Ano, vypořádala se s tou kládou dobře, ale v příští by byl její čas.
Co s tím to děvče bude teď dělat? Škoda. Doufám, že za ní stojí její rodina a nedá ji dravcům. Poslouchám její verzi „I Will Always Love You“ a je krásná. Ten úsměv před finální částí je podle mne jasný. Domluva s kapelou kdy :). Neříkali už někde ve výběru, že Elišce se přizpůsobuje kapela? Prostě je radost s tímhle dítětem, tedy mladou slečnou, dělat muziku. Je jistá v intonaci a rytmu, má slušně velký rozsah a příjemný hlas.

Pak tu máme vítězku, Terezu. Je hodně dobrá, je profesionální a když se podívám na její historii, tak udělala všechno pro to, aby došla uznání i u nás. Zaslouží si ho. Nicméně mne nebere. Zkuste si dát hned po sobě Vyznanie v jejím podání a pak v původním. Prostě chybí to skutečné napětí, které dává písni Maričin specifický úzký soprán – to prostě nelze napodobit. Špinarku dala fakt dobře (a líp než GG, i když tu někteří nebudou souhlasit. Poslechněte si to, je to rozdíl. GG má hlas, který se na tohle nehodí:) Tedy ne možná nehodí, ale jak Tereza nemůže dát Mariku, tak GG nemá na Špinarku.)
Budu se opakovat, ale Tereza je profesionál. Když kdysi zpívala v Talentu (?), tak byla ještě amatérka a pak vyrostla. Klobouk dolů. (Eliška byla letos lepší, ale Tereza možná tehdy mladší.) Nicméně si nedovedu představit, kde by to u nás zakotvila. Muzikál? Asi ano, jako nová Lucie Bíla. Proč ne. LB byla náš první model zpěvačky s pověstí Divy ;).
Pak je tu ještě Karmen. Je velmi nadaná a pokud si dokáže napsat písničky nebo najde někoho, kdo jí je napíše, tak bude hvězda.

V minulé SS mne od začátku brali dva lidé, už od jejich zpívání v semifinále: Emma s „Your Song“ a Štěpán s „Mad world“.
Letos mne bavila Eliška a Adéla Kvitová, která vypadla a byla odsouzena jako „Ledová královna“. Ptám se proč zrovna ona a ne Tereza;).

Jinak s vámi souhlasím. Letošní SS byla děsná. Spousta lidských příběhů v základním výběru, rychlé vyřazování v živém přenosu – naprosto šílené. Ostatní jako moderátorku a medailonky fakt raději neřeším.
Pokud na to Nova nemá peníze, tak ať se na to vykašle. Raději nic než tohle.
Ale je to škoda :(.

97
Enaz
Reagovat

A ještě mne napadlo, že minule se mi líbil i Patricio Malundo , který zpíval se Štěpánem. Semi jsem poslouchala se zavřenýma očima, abych neviděla tváře a jen slyšela.

98
Enaz
Reagovat

A ještě malý dodatek.
Jsem staromilec;) a když je autor nebo první interpret písničky muž, tak nějak nepřijímám další verze od žen. Nějak ta písnička byla napsaná a vymyšlená. Prostě hallelujah nemůže zpívat ona. Už to nemá ten dopad. Je to hezky vymazlené, ale není to ono. To samé si myslím o opačném gardu.
Vzpomínáte na minulou řadu a Dalíka?;) To také nebylo ono, že?

99
Jai Kudo
Reagovat

Vypadá to, že spolupráce Elišky Ruskové s Martinem Šafaříkem bude pokračovat, možná se i prohloubí. Bude zajímavé co z toho vzejde. Snad se nakonec Eliška nenechá zlákat k té sektě….

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10212134567867425&set=a.10205110855319001.1073741832.1472596880&type=3&theater

100
Prochor
Reagovat

@Jai Kudo: Jo Šafa je asi na hezké holky. Ve svojí řadě se měl k jedné finalistce – myslím, že se jmenovala Mandzáková nebo tak nějak.

101
Prochor
Reagovat

@Enaz: Když se dívám třeba na finále, tak si uvědomuju, že každá ze tří finalistek je úplně jiná osobnost. Tereza s největší praxí a drilem má určitě nejlepší techniku. Eliška ohromné charisma a krásný hlas, možná nástupkyně výborných ostravských hvězd Zagorové, Rottrové nebo Špinarové. A Karmen pro mně vždycky byla hudebně nejzajímavější. Byl jsem ze všech tří nejvíc zvědavý na ni jak to dá. Je to velice zajímavá osobnost ani si nemusí barvit vlasy na kdovíco. Takže podle čeho vlastně porovnat ve finále tři takhle rozdílné zpěvačky? Co z těch vlastností dává největší naději na budoucí hvězdu ?

102
ales winner Karmen
Reagovat

panebože ted sotva čtu že nova vrací tvoje tvář má známý hlas a že kromě podzimu 2018 se show bude vysílat i na jaře 2019 takže Hlas ČS se opět odkládá na neurčito trapas

103
Ejdam
Reagovat

Podle bulváru expres bude Tereza soutěžit na podzim v 5. řadě Tvoje tvář má známý hlas, kterou už Nova oficiálně potvrdila. Vypadá to, že Nova chce Terezu „využít“ stejně jako Markíza Emmu, která tenkrát hned po vítězství také soutěžila v 1. řadě slovenské Tváře.

104
ales winner Karmen
Reagovat

Ejdam jestli je to pravda tak se jen potvrzuje má domněnka že ta růžová lesba je protěžovaná i měsíc po skončení letošní Superstar a copak ona za ten měsíc udělala jen se blbka zviditelnuje v bulvárech a to je vše Karmen je Superstar a jsem velmi rád že má už ted diář až do jara 2019 pilně koncertuje a dokonce bude na podzim i v tv pořadech na primě a čt 1 což mě velmice těší a jsem rád že na má slova že měla vyhrát protože je megahvězda a růžová blbka utře nos ta musí mít za sebou jen protekční tlačenku aby si jí někdo všiml chuděra pražská KARMEN KARMEN prostě na má slova došlo a vy se s tím smiřte HAWK

105
Rena
Reagovat

https://www.super.cz/575078-holky-mu-rostou-jako-z-vody-prosedivela-superstar-si-s-dvema-dcerami-vystaci-dal-plodi-uz-jen-umelecky.html
Je vidět, že Vlastovi Horváthovi se daří – jak v osobním, tak uměleckém životě. Určitě mu k tomu pomohla i SS… Přece jen ta zkušenost k něčemu je.

106
Ejdam
Reagovat

http://tv.nova.cz/clanek/novinky/the-voice-cesko-slovensko-dalsi-rada-hlasu-se-uz-blizi-jak-zazpivaly-vitezky-minulych-rad-na-castingu.html
V článku o Voice Česko Slovensko Nova píše: „Jací budou letošní moderátoři, kdo bude rozhodovat o osudech soutěžících a kdy vůbec soutěž vypukne, se bude odtajňovat postupně.“ Zarazilo mě tam to slovo LETOŠNÍ. Myslíte, že jsou schopní Hlas nasadit ještě letos, když už bude na 100 % nová Tvář?

107
ales winner Karmen
Reagovat

Ejdam co ti je na tom divného The Voice se podle slovenského serveru mediálně.sk bude vysílat od září do vánoc v porotě má ůdajně bejt Michal David a pepa Vojtek a za slovensko palo habera a Dominika Mirgová moderovat má leoš mareš a jasmína alagič a vysílat se má ve středu a v neděli tvoje tvář tak nechápu co držkuješ za nesmysli

108
Samanka
Reagovat

Ja somna mediaboom čítala, že hlas má byť až 2019, tak čo panikárite. Písalo to aj mediálne.sk

109
Rena
Reagovat

Také jsem četla, že Tvář i Hlas začínají na podzim 2018. Proč by nemohlo být oboje?

110
Lukša
Reagovat

@Rena: Nevím nevím, podzim na Nově je ještě z velké části utajený, ale The Voice vidím spíše na jaro. Letošní podzim už je nyní dost nabušený, Nova nasadí Tvář, Prima Talent a ČT StarDance. A dávat Hlas hned po Superstar? Snad ne.

111
Tomáš
Reagovat

Na Nově už včera dávali upoutávky na The Voice tak uvidíme kdy to teda začne. Byly to ale myslím jen upoutávky na castingy.

112
ales winner Karmen
Reagovat

a sakra manipulátor a psychopat Tomášek je opět na scéně a jeho ubohé výmysli po čase taky lnu každému poprávu ale at začne The Voice kdykoliv mě to je jedno ale jednu zprávu ověřenou mám a to jako že to je obrovská pecka a to že Karmen pál baláž se vrací ano a opět jako soutěžící chystá se přihlásit a tentokrát sem přesvědčen že i vyhraje původně sem nechtěl to už vůbec sledovat ale po této ůžasné zprávě budu a narozdíl od Superstar do toho půjdu už od začátku naplno tak co tomášku máš radost a ještě jedna věc ta ubohá tuctovka růžovka o které pes ani neštěkne bude v tvoje tvář má známý hlas ta dopadla tak bych poprosil komentář i k tomuto

113
Patrik
Reagovat

@ales winner Karmen: Prominte lidi že jsem tak sprostý ale ales winner Karmen no ty jsi takový píčusek a zakomplexovaný hoch že to svět neviděl . Co ty plácáš za kecy to jsem dlouho neviděl

114
ales winner Karmen
Reagovat

Patrik ach ty vaše Maškovsko-růžovoučké pitomoučké vyblítky o ničem sám seš velké hovno ubožáku jdi doprdele

115
Ajda
Reagovat

@ales winner Karmen: Uklidni se a uber na výrazech!

Lepší je ignorace, tento hoch je velmi chytlavý a čeká na každou příležitost projevit své „pocity“. Známá figura, proč mu dávat příležitost.

116
Lukša
Reagovat

Tak Tereza oficiálně potvrzena. A s ní Robert Jašków a Jan Révai. Pro nás, co očekáváme StarDance, nemilá zpráva, jelikož Révai po čtyřech letech opouští porotcovské místo ve StarDance. Nahradit ho má někdo, kdo „přinese novou energii.“
Které pořady chystáte sledovat na podzim? Budou tu články ke StarDance, Masterchefovi, Talentu či ještě k něčemu jinému?

117
ales winner Karmen
Reagovat

Ajda jsem velmi rád že mně hejtuje taková primitivní nula zvykl jsem si tohle mě nerozhází aspon vidím že jsem trefil hřebíček na hlavičku hold fanatické hovado růžovky se nezapře víš co mně můžeš že Lukša hlavně se z toho neposer jo ale neboj ono to je poslední co vy přitroblí hovada té lesbické krávěnky kde jí uvidíte pak už definitivně o ní neuslyšíme naštěstí mi rozumní podporujeme naší skutečnou Superstar a tou je Karmen

118
Prochor
Reagovat

@Ejdam: Stejně ta Ivana Bagová byla výborná. Já jsem jí tehdy fandil. Jen kdyby byla alespoň stejná kvalita v další řadě.

119
Patrik
Reagovat

zdravím bude nejaky článek k X Factor 2018 Děkuji

120
Tomáš
Reagovat

@Prochor: Bagová byla výborná? Tak to bych si teda dovolil dost silně polemizovat. Nebýt té tlačenky kterou měla tehdy od svého kouče MD tak by to nedotáhla ani do živáků a jak byla ´´výborná´´ koneckonců dokazuje i její neúspěch po soutěži. Klasická technicky zdatná zpěvačka která nemá vůbec nic navíc a hodí se maximálně někam do muzikálu. To co sem po soutěži zaslechl její vlastní tvorbu tak to byl takový brak který jen tak někdo nevyprodukuje. Úplně zbytečná vítězka a vítězka letošní SS dopadne nejspíš na flek stejně. Ona ani ta druhá vítězka z Hlasu L. Hrůzová se výrazně neprosadila a to byla přitom o dost zajímavější. Vlastně obě dosavadní vítězky Hlasu jsou už dnes u nás prakticky zapomenuty. Nevím jak dopadne ta příští ale už teď je jasné že to bude zase baba a možná ze Slovenska. :-D

121
Tomáš
Reagovat

@Patrik: On má být letos v porotě Robbie Wiliams a tuším že i Louis Tomlinson že? Mohlo by to být letos zajímavé i když asi zase ve všem nasáklé tou manipulací produkce a vítěz předem určený tak aby byl co nejvíc komerčně úspěšný. Ale s Robbiem by to mohlo být zajímavé, začíná to tuším zase někdy koncem srpna na ITV? Taky bych byl rád kdyby se tu o tom urodil nějaký ten článek.

122
Patrik
Reagovat

@Tomáš: jojo a jeho manželka Aida pak Luis a Simon a patým porotcem bude Sharon ale ta se objeví až při Live show ta bude mít asi kategorii jak měla Mel B v Au X Factor jestli víš a jsem jinak zvědav kolik bude Live Show možna by jsem se nedivil že by v každe kategorii šli jenom 2 do live show pokud by chtěli ošidit Live show . No očekává se že to začnou vysílat koncem srpna , ted se už i dokončují audition ve wembley

123
Ajda
Reagovat

@ales winner Karmen: Já tě varovala, když neumíš držet nervy a slovník na uzdě, tak můžeš v klidu dál obdivovat Karmen a z okna nadávat na svět, tady už tě bylo víc než dost.

124
Rena
Reagovat

@Ajda: No, konečně. kdo to tu měl stále číst…

125
Zajimavost:
Reagovat

Ales winner se prave na fb profilu Karmen pohadal se samotnou Karmen, ktera ho napomenula a utrela, nacez ji zacal nadavat, tak ho utrela jeste jednou. Ales ji na to rekl, ze ho zklamala a ze zacina byt namyslena a at si da pozor, zda neprijde o fanousky. Tolik k osobnosti „alese“ a uprimnosti celeho jeho „fandeni“.

126
Ajda
Reagovat

@Rena: Není to můj chlívek, tak nerada zasahuji, ale už toho bylo dost.
Nechal ti tady dva vzkazy – Rena myslíš už sem zase tu, ale smůla, teď už se realizuje jen mezi spamy :D

127
Petr
Reagovat

Miro Šmajda bude v slovenské Tvaři, myslel jsem ze není ten typ cloveka co potrebuje delat sase, u neho klesnul na dno

128
Jai Kudo
Reagovat

@Petr: Ono už to jeho působení ve Walda Gangu je dost unappetitlich….. :( Škoda, pár let se fakt poctivě snažil, ale semlelo ho to jako skoro všechny…..

129
Ajda
Reagovat

@ales winner Karmen: Hochu, velmi se pleteš, já právo k blokaci kohokoli, kdekoli a kdykoli mám, jen ho nerada používám, to je dost podstatný rozdíl, od toho, co si myslíš ty. Tak se s tím smiř!
(reakce na blokovaný komentář)

130
Luke
Reagovat

@Ajda: Zdravím po dlouhé době, tak vidím, že se tady deji věci, ale konečně se tomu individiu prestrihli křídla a bude tady klid, takže za mě určitě souhlas a diskuse tady bude zase super jako předtím než tady začal chodit a pak že to nejde:-)

131
Jai Kudo
Reagovat

@Ajda: Konečně! (y)

132
Tomáš
Reagovat

Tomu magorovi muselo vážně už definitivně hrábnout. Číst tady neustále ty jeho výblitky a naprosto nesmyslný, zbytečný a neoprávněný urážky na ostatní bylo vážně šílený a já vážně doufám už jen pro dobro a pohodu na tomto fóru že s jeho diskutováním zde je definitivní konec. Trvalo to dlouho ale snad jsme se konečně dočkali, nerad bych to zakřiknul. Já už bych na něj stejně nikdy nereagoval protože to co tu plodil teď poslední dny byl tak nehorázný humus že už na to stejně nemělo smysl reagovat ale stejně člověk to tu musí číst a dobře mu z toho prostě není. Docela rád bych viděl tu jeho hádku s Karmen a co přesně mu napsala ale já myslím že mám pro své vlastní bezpečí tohle individuum i na Facebooku zablokované a nevím na kterém profilu Karmen se to odehrálo protože jich tam je víc ale to už je asi koneckonců jedno. Snad mu tedy jednou provždy sklapla huba, chybět mi vážně nebude a myslím že tohle můžu říct za nás všechny návštěvníky tohoto diskusního fóra.

133
Tomáš
Reagovat

@Patrik: Že tam s Robbiem bude i jeho manželka, to sem vážně nepostřehl ale může to být ještě o to zajímavější. Ona má taky něco společného s hudbou? Musel bych si to dohledat, taky nevím úplně všechno jen myslím že jejich manželství je poměrně čerstvé. A že bude mentorů 5 tak to je asi největší překvapení ale já to rovněž vítám, bude to o to pestřejší. Nemyslím ani že by kvůli tomu museli ošidit počet finalistů – každý může mít v Live Shows 3 to je 15 + nějaká divoká karta a máme 16 finalistů jako loni. Ale uvidíme no jak to budou chtít letos udělat.

Jinak co se tu píše ohledně Mira Šmajdy a jeho účasti ve Tváři – Nevím co na tom koho překvapuje, mě Miro teda vždy přišel jako takový teatrální showman takže tohle mi k němu naopak pasuje dokonale. Já to ale myslím v dobrém a rozhodně bych ho za to neodsuzoval. Neodsuzuju ani tu show, je to prostě zábava a lidi to baví, dá se u toho dobře odreagovat i když já mám kvůli mnohem většímu napětí raději klasické vyhledávací talentové show. Tohle je jen takový oddych ale určitě bych to nebral tak jakože se Miro upsal ďáblu. Navíc ty peníze tam vyhrané jdou tuším na charitu, to je myslím další důvod proč do toho ti umělci jdou. A čas od času se zviditelnit v TV a připomenout se divákům to nikdy není na škodu ani pro svou vlastní kariéru takže já bych ho rozhodně neodsuzoval, není vůbec za co.

134
Ajda
Reagovat

@Tomáš: Než se rozjela soutěž měl podmíněnou blokaci, v době soutěže má článek své autory, ale všeho moc škodí, on slibuje a skutek utek. Ve spamech vykřikuje, že s Karmen se už udobřil 😂

135
Tomáš
Reagovat

@Ajda: Je to beznadějný případ a spamy to je přesně to místo kam patří a tam by měl i zůstat už napořád.

136
Ajda
Reagovat

@Tomáš: Já ho z nich vylovit rozhodně neplánuji 🙃

137
Prochor
Reagovat

Už aby začala nějaká nová reality show. Protože jak tak občas kliknu na Panáčka, začínám mít alergii na růžovou barvu:-)

138
anonym
Reagovat

Růžovou mám ráda, pokud mi ji někdo nenutí.
Já se těším na další Farmu, není tady ještě chlívek, jen jsem chtěla kapku rozehnat růžovku a růžovou barvu.
A těším se na změnu Květky, snad bude Evelyn akčnější, snad, možná? A pro Prochora je to zpráva jako vymalovaná :-)

139
Ajda
Reagovat

@anonym: OT – Nevím, jestli se někdo plánuje ujmout Farmy, já jsem ochotná v případě nouze nahazovat články jako u poslední řady, bez rekapu. Mrknu co se už dá najít (až mi nebude takové vedro a bude chvilka), nahodím vám úvodní článek, ale cca 20. odjíždím a do zhruba 5. 9. jsem mimo. Pak už není problém. Jasně, pokud se najde někdo, kdo si ji vezme pod křídla se vším všudy, budu jen ráda.

140
Prochor
Reagovat

A bude farma česká nebo slovenská? Ale to je asi hloupá otázka:-) I když já bych si přál druhou českou farmu.

141
Ejdam
Reagovat

@Prochor: Slovenská a navíc bude mít tentokrát úplně jiný koncept než předchozí série. Více tady: https://mediaboom.sk/nezaradene/zmeni-sa-farma-na-vyvolenych-praca-a-drsne-podmienky-idu-bokom-takyto-je-novy-koncept-reality-sou/

142
Patrik
Reagovat

Spoiler – X Factor UK 2018 soudci už znají svoje kategorie
SIMON – dívky
Luis – chlapce
Aida – overs
Robbie – skupiny

143
Johana
Reagovat

@Ajda: díky, budou fajn i prázdné chlívky.

@anonym: taky se na Evelyn těším, snad ji ta energie z Let’s dance zůstala a bude to pravý opak mumiózní Kvetky.

144
anonym
Reagovat

@Ajda: Co zvládneš časově, to zvládneš, já budu ráda za cokoli.

145
anonym
Reagovat

@Johana: Na Evelyn jsou ze slovenské strany samá negativa, nějak jsou všichni zakoukaní do Květy, mně osobně tato změna sedí. Květa už občas vypadala jako spící panna, ani obraz ani zvuk.

146
Tomáš
Reagovat

@Patrik: To mě docela mrzí, byl bych raději kdyby měl Robbie nějakou kategorii kde bych mohl soutěžícím víc fandit, ideálně Overs které má ale teda nejspíš jeho žena. Přece jen skupiny šly v této show vždy nejvíc mimo mě. Ještě by mě zajímalo jakou kategorii může mít Sharon pokud opravdu ten pátý porotce bude? Že by to opravdu byli ti Underdogs, takoví ti vypadlíci posbíraní z jiných týmů tak jako tomu bylo v australském XF? To by mohlo být zajímavé.

147
Patrik
Reagovat

@Tomáš: Já si myslím že to fakt budou Underdogs nebo možná lidi vyberou 4 soutěžící s judges house co neprojdou . Jo a v six chair challenge mají nový prvek zlatý X factor každý z porotců to může použit 1 a znamenáto že že už ho nemůže vyměnit za někoho jiného a rovnou ho pošle do judge house , něco podobného mají i v Ukrajinském X Factoru ale ty to mají v Auditions

148
Tomáš
Reagovat

A kdy má ten X Factor letos na ITV začít? Zase poslední týden v srpnu nebo tak nějak? Ví se už přesné datum?

149
VojtaP
Reagovat

@Tomáš: podle všeho to začne 1. září. Oficiálně to potvrzené není. Připravuji shrnující článek, tak se to třeba do té doby potvrdí. :)

150
Patrik
Reagovat

@Tomáš: tak podle informací Cowel bere dívky do new Yorku , Luis do Portugalska , Aida do Los Angeles a Robbie do Turecka a budou 4 Wild cart tak že kategorie pro Sharoon

151
Lucas
Reagovat

@Patrik: Někde jsem četl, že Sharon nebude mít kategorii žádnou, že bude jen judge, ale uvidíme..

152
Prochor
Reagovat

Ať už bude jakákoliv talentová RS ve zpěvu tak hlavně vyvětrat a pozor na Azbest .
Tady přetiskuju několik rad z rozhovoru se známým azbestologem:

Alzbeta 16.11.2012 10:57
Pan Patrovic, dlhe roky som upratovackou na nasej zakladnej skole. Dlhe roky mam problemy s dychanim a rozne alergie. Myslite si, ze je to dosledok azbestovej budovy. Uz som o tom informovala pani riaditelku. Betka Hertnik
odpoveď:
Áno, určite. Môžete to eliminovať na minimálnu hodnotu tým, že budete školu vetrať od podlahy cez dvere. Spraviť prievan na dvadsať minút. Vetranie oknom nestačí! A potom treba zatvoriť, lebo niektorým ľuďom prievan škodí.

Katka 16.11.2012 11:38
Dobrý deň, súťaž Česko-slovensko má talent je o talentovaných ľuďoch a nie o azbeste. Ak chcete robiť prednášky o azbeste, mali ste si nájsť iné diskusné relácie alebo ísť s tým problémom do parlamentu. Nemyslíte? Obsadili ste miesto veľkým talentom, ktoré museli kvôli vám vypadnúť.
odpoveď:
Nemyslím si to, životné prostredie, zdravie ľudstva má prednosť pred spevom aj pred talentom. V Topoľčanoch som na diskotéke som hovoril hodinu o azbeste a mladí ľudia počúvali s napätím, priam si to žiadali. Ak ste pomýlená, skúmajte svoju myseľ.

Kovac Ivan 16.11.2012 11:20
Čo si myslíte o konci sveta, ktorý príde 21.12.2012?
odpoveď:
To je taká blbosť! Len Boh vie, kedy bude koniec sveta, nie človek. Zánik ľudstva môže prísť následkom azbestu, to áno.

Každopádně bych Azbest nepodceňoval:-))
P.S. A ať taky přezkouší mikrofony !

153
Lukša
Reagovat

Tak Panáčci, je tu nějak mrtvo. Ale co taky v srpnu čekat, že? :-)
Přidávám seznam několika show, které nás (ne)čekají.
Na ČT se můžeme těšit na StarDance (sobota).
Nova vrací Tvář (sobota), středy budou od 20:20 patřit Výměně manželek a Misi nový domov, od 21:30 se pak vystřídají Malé lásky a novinka O 10 let mladší. Masterchef ani The Voice zatím nebude, nejspíš až na jaře.
Prima přinese zábavnou show 1 PROTI VŠEM (sobota) a Česko Slovensko má talent (pátek). Vychutnáme si úplně poslední sérii Ano, šéfe!, poté ale nastoupí novinka Ano, šéfová (pondělí).
Tak co, jak se vám podzimní nabídka líbí? A o jakých pořadech si tu pokecáme?

154
Prochor
Reagovat

Tak jsem našel nějaké podzimní RS:

NOVA

Výměna manželek Středa 29. 8. 2018
Malé lásky Středa 29. 8. 2018
Život ve hvězdách Čtvrtek 30. 8. 2018
Tvoje tvář má známý hlas Sobota 1. 9. 2018
O 10 let mladší Podzim 2018
Mise nový domov Podzim 2018

PRIMA:

Ano, šéfová!: Pondělí 21:30
nová adaptace kuchařské reality show, pořadem provede kuchařka Jitka Pagana a její syn.

1 proti všem: 1.9.2018 Sobota 20:15
Nová interaktivní show, ve které se hraje o 15 mil. korun. Soutěžící tipují odpovědi na „neuvěřitelné experimenty“. Moderují Leoš Mareš a Libor Bouček.

Česko Slovensko má talent: 31.8.2018 Pátek 20:15 (Jetlipak se objeví Pátrovič?)
Sedmá řada talentové reality show. V porotě usednou: Jaro Slávik, Jakub Prachař, Diana Mórová a Marta Jandová.
Ojedinělá bude unikátní reality show od BBC Chcete být astronautem?, ve které se představí 12 soutěžících. Ti podstoupí 6 týdnů náročných testů, ale vítěz bude jen jeden. Budete sledovat 12 obyčejných lidí, kteří procházejí nejnáročnějším výcvikem a hodnocením, aby dokázali, že mají na to stát se astronautem.
Moderují: David Gránský a Lujza Garajová Schrameková.

Ano, šéfe!: 27.8.2018 Pondělí 21:30
Natočené, ale ještě neodvysílané díly pořadu se Zdeňkem Pohlreichem. Jde o poslední díly, které televize uvede.

PRIMA ZOOM

Reality show BBC Chcete být astronautem?, ve které se představí 12 soutěžících. Ti podstoupí 6 týdnů náročných testů, ale vítěz bude jen jeden. Budete sledovat 12 obyčejných lidí, kteří procházejí nejnáročnějším výcvikem a hodnocením, aby dokázali, že mají na to stát se astronautem.

155
Prochor
Reagovat

@Lukša: Pardon, teď jsem si všiml, že jste měl(a) stejný nápad zjistit podzimní schéma RS :-)

156
Lukša
Reagovat

@Prochor: V pohodě, dobře se doplňujeme ;)
Ještě doplním dotaz, ať už na Ajdu nebo kdo jiný si to tu přečte: Jaké show tu budou sledovat autoři, u čeho všeho tak bude umožněna diskuze?

157
Ajda
Reagovat

@Lukša: Já mám ty svoje letité reality, ale pokud se nikdo nenajde, budu vám nahazovat opět Farmu, tu i jedním okem sledovat. Problém je, že v pondělí odjíždím, tam kde budeme je na houby signál, budu mimo i přes mobil, návrat do civilizace během prvního týdnu v září. Farmu už jsem výše slíbila, VM uvidím, zda k ní něco bude už k dispozici. Tlačí mě čas, práce nechce počkat :D Zlaté časy, kdy se TV rozjížděly až v září.

158
Prochor
Reagovat

Nevím jestli to má cenu a jestli chcete 3.řadu Robinsonova ostrova ale dávám odkaz:
https://cs-cz.facebook.com/RobinsonuvOstrov/

159
Ajda
Reagovat

27.8. vám naskočí nová Farma, všechno info v článku je do dnešního dne, další aktualizace až po návratu.

160
Tomáš
Reagovat

Kdy začne X Factor UK 2018, neví někdo?

161
Lucas
Reagovat

@Tomáš: 1. září :)

162
Tomáš
Reagovat

@Lucas: Díky :)

Přidat komentář

Přidat komentář