Panáček v reality show

SuperStar 2020

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

SuperStar 2020 online – základní informace

Formát Pop Idol, u nás nazvaný SuperStar, vytvořil Simon Fuller pod křídly společnosti FremantleMedia v roce 2001 ve Velké Británii, kde se vysílal do roku 2003 (v Británii byl následně vystřídán show S. Cowella X Factor). Verze Idolu se však rozšířily do mnoha okolních zemí a soutěž se stala jednou z nejrozšířenějších v plejádě podobně tématicky laděných programů. Nejdéle vysílanou mutací verze je americký Idol, který se v roce 2016 dočká již své 15. řady (vzhledem ke klesající sledovanosti by se však mělo jednat o poslední sezónu). V České republice se poprvé formát objevil v roce 2004 pod názvem Česko hledá SuperStar. V tomto roce to byl opravdový fenomén, kterému podlehla snad celá republika. Po veleúspěšné první řadě následovaly další dvě řady. Slovensko hledalo SuperStar také, a to v těchto třech stejných letech. Od roku 2009 bylo odvysíláno již pět federálních verzí (Česko Slovenská SuperStar) a v roce 2020 nás čeká již celková 12. série show (po sečtení samostatných verzí jak v ČR, tak SR vč. federálních verzí).

Koncept SuperStar spočívá ve vyhledávání mladých pěveckých talentů – jednotlivců, na rozdíl od podobných formátů jako jsou Hlas nebo X Factor, kde se mohou hlásit i dua, skupiny či starší zájemci. Z počátku rozhodují o osudech soutěžících odborní porotci, vítěz je později určen na základě diváckého hlasování pomocí SMS zpráv a získá finanční odměnu vč. možnosti nahrát vlastní album.

SuperStar 2020 online – aktuální články

ANKETA: Král a královna poroty SuperStar (výsledky)

7. Leden 2021 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

superstar logo

Celý týden jste v tradiční silvestrovské anketě vybírali krále a královnu z řad porotců. Úderem včerejší půlnoci však hlasování skončilo a nyní je už rozhodnuto. Kteří dva porotci tedy usednou na trůn?

ANKETA: Král a královna poroty SuperStar

31. Prosinec 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

superstar logo

Ani v této nelehké době nezapomínáme na tradice, které jsme dodržovali dříve. A jednou z těchto tradic je i silvestrovská anketa. A ta letošní přímo navazuje na tu loňskou, ve které jste zvolili krále a královnu SuperStar z řad soutěžících. Tentokrát přicházejí na řadu porotci.

Dominika Lukešová alias DOMMI představuje videoklip k singlu Homeland (rozhovor + video)

3. Srpen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

Dominika Lukešová (DOMMI)

Ve finálové desítce letošní SuperStar byla tichou vodou, která břehy mele, přičemž toto rčení ji provází i po soutěži. Sedmnáctiletá Dominika Lukešová, která si nyní říká DOMMI, už má na kontě první hit – singl Homeland vyšel začátkem července, do playlistu jej zařadila i Evropa 2, na které vyhrál i Music Chart. A jelikož dnes má premiéru i videoklip k tomuto chytlavému songu, tak jsem se rozhodl s Dominikou udělat rozhovor (bohužel jen po mailu, jelikož v době jeho realizace, byla Dominika nemocná), ve kterém mě zajímal nejen tento singl, ale i její předchozí píseň I’ll Steal Away, Dominičiny hudební plány, poměry v českém showbyznysu a zavzpomínali jsme i na SuperStar.

SuperStar už za rok? I to je možné.

7. Červenec 2020 | napsal(a): Lukša | reality show: SuperStar 2020

superstar logo
Zatímco pro televizi se může jednat o zlatý důl, kde je potřeba kutat, dokud to jde, pro skalní fanoušky jde spíš o černou můru. TV Nova potvrdila hned po konci minulé řady SuperStar, že počítá s přípravou další. A podle důvěryhodných zdrojů není vyloučeno ani nasazení už v příštím roce. Dočkáme se totálního vysávání talentů, jako je tomu nyní třeba u ČSMT?

SuperStar 2020, Superfinále: Jak si křehká rebelka Bára Piešová vydělala na tlumiče

5. Červen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

superstar-final-660x372_222

Minulou neděli definitivně vyvrcholila šestá federální SuperStar a jak už jistě víte, vítězkou se stala Popelka s rovnátky Bára Piešová, která porazila favorizovanou princeznu ze Španělska Dianu Kovaľovou. Jak se pětice superfinalistů naposledy předvedla? Kdo má z této pětky největší šanci uspět na hudebním poli? A na vznik kterého muzikálu pro děti jsem dal mnoha tvůrcům podnět? To všechno a ještě mnohem víc se dočtete v závěrečném rekapu v této sezóně. A pozor, Hujerbus, duchna, mutant a žížala mají svého následovníka a již páté slovo se táhne superfinálovým rekapem jako červená niť.

SuperStar 2020, 1. finále: Jak tichá voda Dominika břehy mlela

31. Květen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

Dominika Lukešová

V neděli odstartovala závěrečná fáze letošního maratonu, na jehož konci poznáme již šestou federální SuperStar. A jelikož vzhledem k současné situaci zkomplikované koronavirem jsou živáky omezeny na minimum (konkrétně na dva), tak nás v prvním finále opustila hned polovina finalistů. Se kterou pěticí jsme se rozloučili? Která pětice naopak míří do Superfinále? Kdo v prvním živáku nejvíc překvapil a kdo naopak zklamal? A jak se změní složení poroty pro Superfinále? To všechno se dozvíte, když si přečtete můj předposlední rekap v této sezóně.

Leoš Mareš: „Při porotcování jsem rád kontaktní a součástí hry“

31. Květen 2020 | napsal(a): Violete | reality show: SuperStar 2020

IMG_20200529_174304

Moderátorský matador Leoš Mareš se letos objevil v Superstar nově v roli porotce a není pochyb o tom, že soutěží opravdu žije, včetně toho, že občas diskutuje i zde na Panáčkovi. Jaká je jeho představa o ideální Superstar a jak se cítí v nové poloze, více se dozvíte v následujícím rozhovoru.

SuperStar 2020, 6. SuperVýběr: Semifinále plné vzestupů a pádů

21. Květen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

SuperStar 2020 Top 10

Po čtyřech měsících dospěla předtočená část letošní SuperStar konečně do svého závěru a v této chvíli už známe jména deseti finalistů. Jak nejlepší osmnáctka zabojovala o postup do finále? Zklamali favoriti nebo překvapili outsideři? A kdo se dostal mezi elitní desítku? To všechno se dozvíte v následujících odstavcích.

SuperStar 2020, 5. SuperVýběr: Semifinálová Top 18 je kompletní

13. Květen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

SuperStar 2020 Top18

Minulý týden jsme poznali první šestici semifinalistů vzešlou z první čtyř duetů a tentokrát ze zbývajících devíti duetů jich přibylo dalších dvanáct. Postoupili všichni favoriti, nebo došlo opět k nějakým zvratům? Jakého failu se vůči jednomu již vyřazenému soutěžícímu dopustil Habera? A jaký bonus od jedné ze semifinalistek jsem si pro vás připravil v samotném závěru rekapu? Nezbývá vám než si přečíst následující řádky od začátku až do konce.

SuperStar 2020, 4. SuperVýběr: Pekařův nečekaný konec

6. Květen 2020 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: SuperStar 2020

Dominika Lukešová a Jaroslav Dolník

Druhá fáze letošní SuperStar se přehoupla už do své druhé poloviny. Tentokrát jsme uzavřeli kolo kvartetů a otevřeli kolo duetů, ve kterém jsme se přesunuli z karlovarského divadla do luxusního hotelu. Zamíchaly zbývající čtyři kvarteta a první čtyři duety nějak pořadím? Opustil nás nějaký favorit? A jakých failů se dopustili stylisté? To všechno se dozvíte v následujících odstavcích.

1. stránka z celkem 31123...1020...Poslední »