Panáček v reality show

Superstar 2015

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

Superstar 2015 online – základní informace

Formát Pop Idol, u nás nazvaný Superstar vytvořil Simon Fuller pod křídly společnosti FremantleMedia v roce 2001 ve Velké Británii , kde se vysílal do roku 2003 (v Británii byl následně vystřídán show S. Cowella X Factor). Verze Idolu se však rozšířily do mnoha okolních zemí a soutěž se stala jednou z nejrozšířenějších v plejádě podobně tématicky laděných programů. Nejdéle vysílanou mutací verze je americký Idol, který se v roce 2016 dočká již své 15. řady (vzhledem ke klesající sledovanosti by se však mělo jednat o poslední sezónu). V České republice se poprvé formát objevil v roce 2004 pod názvem Česko hledá Superstar. V tomto roce to byl opravdový fenomén, kterému podlehla snad celá republika. Po veleúspěšné první řadě následovaly další dvě řady. Slovensko hledalo Superstar také, a to v těchto třech stejných letech. Od roku 2009 byly odvysílány již tři federální verze (Česko Slovenská Superstar) a v roce 2015 nás čeká již celková 10. série show (po sečtení samostatných verzí jak v ČR, tak SR vč. federálních verzí).

Koncept Superstar spočívá ve vyhledávání mladých pěveckých talentů – jednotlivců, na rozdíl od podobných formátů jako jsou Hlas nebo X Factor, kde se mohou hlásit i dua, skupiny či starší zájemci. Z počátku rozhodují o osudech soutěžících odborní porotci, vítěz je později určen na základě diváckého hlasování pomocí SMS zpráv a získá finanční odměnu vč. možnosti nahrát vlastní album.

Superstar 2015 online – aktuální články

ANKETA Vítězové SuperStar a ostatních talentových soutěží: Emma Drobná a její výkonografie (+ video)

24. Březen 2017 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: reality show obecně, Superstar 2015

Emma Drobná

V prvních dvou týdnech tohoto roku proběhla na Panáčkovi anketa, která byla zaměřena na vítěze všech dosud proběhlých talentových soutěží v Česku a na Slovensku. Tuto anketu celkem suverénně ovládla poslední vítězka SuperStar Emma Drobná. Na konci článku se zveřejněnými výsledky jsem vám slíbil rekapitulaci všech vystoupení této krásné a charismatické zpěvačky s nezaměnitelnou barvou hlasu, avšak rozhodl jsem se odložit vydání tohoto článku o více než dva měsíce, jelikož právě dnes Emma slaví své třiadvacáté narozeniny, takže jsem tento článek pojal jako takový malý dárek. Všichni, kdo jste (stejně jako já) Emmě fandili, se připravte na pořádnou dávku nostalgického vzpomínání, které vám vedle videí zajistí i komentáře mé maličkosti přímo z období SuperStar.

Emma Drobná představuje svůj první singl Smile (rozhovor + video)

23. Září 2016 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: Superstar 2015

Emma Drobná (Smile)

Ačkoliv je to již rok od jubilejního desátého ročníku SuperStar, tak vítězka Emma Drobná na rozdíl od mnoha svých předchůdců z povědomí diváků nezmizela. Na jaře jsme jí mohli sledovat ve slovenské verzi populární show Tvoje tvář má známý hlas a zároveň o sobě dala vědět i prostřednictvím reklamy na značku Maybelline. A právě dnes je velký den pro nás fanoušky této krásné, charismatické a talentované zpěvačky s originální barvou hlasu, jelikož právě dnes Emma vydává svůj první singl nazvaný Smile, ke kterému natočila i videoklip. My vám dnes exkluzivně tento videoklip přinášíme a při té příležitosti jsem s Emmou udělal i již druhý rozhovor, ve kterém mě zajímal v první řadě tento singl včetně klipu, ale také její účinkování v show Tvoja tvár znie povedome a v neposlední řadě i slati a strasti, které showbyznys přináší.

Gabriela Gunčíková hostem Radiožurnálu (audio)

29. Duben 2016 | napsal(a): SUNíčko | reality show: Superstar 2015

gabriela-guncikova-radiozurnal
Gábina Gunčíková, jedna z mála, která se výrazně zapsala divákům československých Superstar do povědomí a navíc ještě i pomaličku razí v zahraničí svoji kariéru, byla tento týden, hostem Radiožurnálu. Poslechněte si tak její rozhovor nejen o jejim chystaném vystoupení v rámci Eurovision Song Contest 2016 ve Stockholmu, ale taky o tom, jak si postupně razila cestu své kariéře.

Gabriela Gunčíková bude reprezentovat Česko na Eurovision Song Contest 2016!

11. Březen 2016 | napsal(a): VojtaP | reality show: EuroSong, Superstar 2015

GG_eurosong

Finalistka Česko Slovenské SuperStar 2011 a dnes již ostřílená zpěvačka Gabriela Gunčíková bude reprezentovat Českou republiku na letošní Eurovizi. Vystoupí s písní I Stand, kterou napsali Aidan O’Connor a Sara Gilbert, na hudbě se podílel Christian Schneider. Gabriela byla nominována pětičlennou odbornou porotou. Podle kreativního ředitele soutěže Jana Potměšila o nominaci rozhodly zkušenosti ze zahraničí a úžasný hlasový rozsah. Semifinále soutěže se odehraje 10. a 12. května ve Stockholmu a živě ji bude přenášet také ČT2. Píseň české reprezentantky společně s videoklipem si můžete přehrát uvnitř článku.

Emma Drobná: „Nebudu zpívat popové pecky“

8. Únor 2016 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: Superstar 2015

Emma Drobná 1

Vítězka zatím posledního ročníku SuperStar, krásná a charismatická Emma Drobná má i dva měsíce po svém triumfu velmi nabitý program, což svědčí o tom, že její hvězda zatím rozhodně nepohasíná. Při své jednodenní návštěvě Prahy, během které absolvovala hned několik pracovních schůzek, si však našla čas i na mou maličkost, abych s ní mohl udělat rozhovor, ve kterém mě zajímalo nejen to, co Emma prožívala během soutěže, ale také její hudební plány a v neposlední řadě i její dvouroční pobyt v Londýně.

SuperStar 2015: Jaký byl koncert Top 8 finalistů? (+ video)

27. Leden 2016 | napsal(a): DJ Vlado | reality show: Superstar 2015

SuperStar 2015 - koncert Top 8 finalistů

Už jsou tomu téměř dva měsíce od Superfinále jubilejní desáté SuperStar. To však rozhodně nebyla poslední možnost, kdy jsme mohli vidět osmičku finalistů pohromadě na jednom pódiu, jelikož v sobotu 23. ledna totiž proběhl v pražském klubu SaSaZu jejich koncert, na kterém každý finalista zazpíval hned tři písni. Průvodci večera tentokrát nebyli Pyco s Jitkou Nováčkovou, ale dva mladí herci Ondřej Havel a Johan Mádr, které můžeme vídat v Ulicii (Ondra je navíc i členem boybandu New Element a já si ho pamatuju i z pohádky Kouzla králů). Jak si osm finalistů svůj společný koncert užilo, to si přečtěte v následujících odstavcích.

Výsledky hlasování v Superstar 2015 odhaleny

10. Prosinec 2015 | napsal(a): SUNíčko | reality show: Superstar 2015

superstar-vysledky-hlasovani
Po skončení superfinále Superstar 2015, které vyhrála Emma Drobná, se rozvířila diskuze, jako po každém skončení podobné show. A to, jak moc a kým, bylo hlasování v jednotlivých kolech a samozřejmě i ve finale zmanipulovány. Dnes byly odhaleny výsledky jednotlivých finálových kol a tak si každý může prohlédnout, jak si vedl jeho favorit a jak málo a někdy více, ho řadilo od vyřazení či postupu do dalšího kola.

Česko Slovensko má Talent vs. Superstar: Ako dopadol súboj?

9. Prosinec 2015 | napsal(a): Elko | reality show: Superstar 2015, ČeskoSlovensko má talent 2016

csmt superstar talent

V Českej republike, ale hlavne na Slovensku, bol jesenný súboj poznačený najmä dvomi talentovými súťažami. Jojka stavila na osvedčený Talent, Markíza zase na Superstar. Ako to dopadlo z hľadiska sledovanosti? Zaujímavé porovnanie priniesol portál Mediaboom. Napriek tomu, že sa ČSMT vysialo v pracovné dni, kedy je menej divákov pri televízii, tak Talent sledovalo priemerne o 100-tisíc divákov viac než spevácku reality šou. Celé porovnanie nájdete v článku.

SuperStar 2015, Superfinále: Jak božská Emma usedla na trůn

8. Prosinec 2015 | napsal(a): DJ Vlado & Scalex | reality show: Superstar 2015

Emma Drobná - SuperStar 2015

Jubilejní desátý ročník SuperStar v neděli dospěl do cíle a v tuto chvíli už má svého vítěze, respektive vítězku. A jak už jistě víte, stala se jí charismatická kráska Emma Drobná z Nového města na Váhom. Co všechno jejímu vítězství předcházelo, jak si naposledy zazpívala nejen ona, ale i její soupeři a kamarádi v jednom Štěpán Urban a Pavol Kovaliček, jak se naposledy předvedla porota a moderátoři , který z porotců zažil překvapivě na prknech SuperStar svou premiéru a k jakému WTF momentu v neděli došlo, o tom všem si naposledy přečtěte od DJ Vlada a Scalexe. DJ Vlado se navíc rozhodl navázat na tradici, kterou započal v loňském rekapu z Grandfinále Hlasu, kde se červenou nití stalo slovo Hujerbus. Tentokrát se červenou nití stalo jiné slovo, a když si rekap přečtete pozorně tak okamžitě pochopíte, o které slovo se jedná (a samozřejmě na konci článku zjistíte, co bylo důvodem k jeho opakovanému užití).

Superstar 2015 vyhrála Emma Drobná

6. Prosinec 2015 | napsal(a): SUNíčko | reality show: Superstar 2015

Ze superfinále Superstar 2015 jako vítězka vyšla Slovenka Emma Drobná. Hned za ní skončil Štěpán Urban a bronz si odnesl Pavol Kovaliček. Gratulujeme.

BTW: Křišťálové Lupě iDNES.cz se bude asi hodně blbě vysvětloval, že článek o vítězství Emmy Drobné vydali ven již chvilku před desátou hodinou večerní.

superstar-2015-idnes-fail

1. stránka z celkem 26123...1020...Poslední »