Panáček v reality show

SuperStar 2020

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

Pořad Pop Idol poprvé vysílala britská televize ITV v roce 2001 pod taktovkou Simona Fullera. Jedná se celkově vzato o průkopníka v těchto soutěžních show a jakéhosi předchůdce The Voicu a X Factoru.

[singlepic id=11375 w=615]
Idol byl od svého prvního uvedení již více než 45 zemích světa, vč. USA, Velké Británie a dočkal se obrovské plejády vítězů. Mezi nejúspěšnější verze patřila ve své době samozřejmě domovská, britská (zpěváci jako Will Young, Gareth Gates…), německá, ovšem velké úspěchy sklízela show především ve Spojených státech. Za dobu vysílání se zde vystřídala jména takových porotců jako jsou např. Jennifer Lopez, Simon Cowell, Paula Abdul, Nicki Minaj, Mariah Carey apod. Mezi nejznámější vítěze American Idolu můžeme řadit Kelly Clarkson či Carrie Underwood.
V ČR i SR byl formát Superstar vysílán poprvé v r. 2004. Mezi porotci české i slovenské mutace se vystřídali např. Ondřej Hejma, Michal Horáček, Eduard Klezla, Ilona Csáková, Pal´o Habera, Gabriela Osvaldová, Ondřej Soukup, Ewa Farná, Marta Jandová, Rytmus, Laco Lucenič, Dara Rolins apod. První vítězkou české Superstar se stala Aneta Langerová, slovenské Katarína Koščová. Mezi další vítěze se zařadili Vlastimil Horváth, Peter Cmorík, Zbyněk Drda, Vierka Berkyová, Martin Chodúr, Lukáš Adamec a Sabina Křováková.

I v řadách moderátorů se střídalo mnoho jmen – Ondřej Brzobohatý a Laďka Něrgešová, Martin „Pyco“ Rausch a Adéla Banášová či např. Leoš Mareš…

[singlepic id=11377 w=615]
Dosavadní poslední vítězka Česko Slovenské Superstar – Sabina Křováková

V roce 2015 se dočkáme již celkové 10. řady (4. federální), která bude poznamenána řadou změn oproti předchozím ročníkům. Do poroty zasednou opět Pal´o Habera, Marta Jandová, Ondřej Soukup a nově Klára Vytisková. Moderátorem bude Martin „Pyco“ Rausch.