Panáček v reality show

Superstar 2018

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

SuperStar 2018, SuperVýběr 1. a 2.: Pohádka o Popelce a polepšeném hříšníkovi (doublerekap)

20. Duben 2018 | napsal(a): | reality show: Superstar 2018

Zuzana Chalupová, Petr Borkovec

UPOZORNĚNÍ: V rekapu padají sprostá slova, proto by jej neměl nikdo číst.

Bohužel někdy se stane, že nevyjde čas, a tak se rekap o více než týden opozdí. DJ Vlado a Scalex se však rozhodli, že vám to vynahradí a dočkáte se tak exkluzivního doublerekapu, který bude tentokrát nejen dvojnásobný obsahem, ale dokonce trojnásobný z hlediska názorů, jelikož jsme tentokrát přivítali exkluzivního hosta přímo ze záhrobí a vyvolali jsme ducha jedné významné osobnosti české kinematografie. Kdo je tedy tím exkluzivním hostem? Jaké nekorektnosti se dopustil DJ Vlado vůči bývalé první dámě? A kvůli které soutěžící se takto obětoval? A především jaké byly ty dva díly SuperVýběru? Inu, čtěte níže a dozvíte se více. Nejkontroverznější rekap, který kdy na Panáčkovi vyšel, právě začíná.

Tím exkluzivním hostem doublerekapu, kterého jsme museli vyvolat až ze záhrobí, není nikdo jiný než legendární česká filmová režisérka Věra Chytilová. A jelikož tato dáma nikdy nešla pro ostré slovo daleko, tak se připravte, že její hodnocení budou jako břitva a nevylučujeme i výskyt sprostých slov. A Matěj Ruppert konečně uvidí, jak vypadá opravdu kvalitní imitace s neotřelým výběrem osobnosti, ne jako ten jeho stokrát vyvařený Ovar.

Věra Chytilová

1. kolo: Masakr holek

DJ Vlado: Jak by řekl Josef Pumplmě (Stanislav Zindulka) v seriálu Vlak dětství a naděje, celé tohle kolo bylo „kapitální békovina“. Ve všech předchozích ročnících bylo úvodní a capella kolo pouze jedno, nyní je rozdělené na dvakrát, což způsobuje jeden velký chaos. Nemluvě o tom, že se tohle kolo týkalo pouze holek, zatímco kluci postoupili automaticky všichni. Navíc i zpracováním bylo tohle kolo tak nějak předpotopně „komunistické“, že už jsem jen čekal, kdy z řady vystoupí soudružka Švorcová a zarecituje básně na oslavu VŘSR. Co se týče samotných holek, tak většina známých tváří tímto rozstřelem prošla až na pár výjimek jako například něžnohlasá Júlia Masnicová, čokoládová Elizabeth Panzo, zrzka Lucie Pospíšilová, před kterou se Matěj Ruppert ztrapnil imitací Miloše Zemana a nakonec i koktavá Denisa Čermáková, kterou šla Katarína do zákulisí utěšit. Naopak svou pozici potvrdila superfavoritka Karmen Pál-Baláž a ještě líp než na castingu se předvedly další dvě favoritky – růžovovlasá Tereza Anna Mašková a mladinká Eliška Rusková. Mikrofon pomohl i Márii Bikárové, která mnohem lépe než v castingu prodala svou barvu hlasu. Jediná favoritka, kterou jsme v tomto kole nemohli slyšet, je má srdcovka Zuzana Chalupová, která zažila nejtěžší dilema ve svém životě a rozhodovala se mezi maturitním plesem a SuperStar, přičemž se rozhodla pro kompromis, ale nepředbíhejme…

Scalex: Tak tohle se vážně nepovedlo. Já vím, že Superstar není žádný etalon spravedlnosti a že leccos se v ní podřizuje show i na úkor soutěžících. Nicméně podmínky by plus mínus měli mít všichni stejné a maximálně pak můžeme řešit ojedinělé případy typu opožděný příjezd Zuzany. Skutečnost, že jedním kolem projdou jen holky, zatímco kluci vůbec ne, je ovšem donebevolající. Chápu, že dobrých kluků bylo tak málo, že si porota nemohla dovolit je povyhazovat, v takovém případě ale měli také zpívat a holt by se všichni dozvěděli, že postupují. Nebo mohli udělat habaďůru a půlce říct, že postupuje a druhé půlce, že si ještě musejí počkat na verdikt – a verdikt by byl, že postupují všichni. Ano, znamenalo by to náročnější natáčení a delší díl, ale také bychom si my i porota o klucích udělali jasnější obrázek.

Další věc, která mi dost vadila, bylo právě zpracování účasti Zuzany Chalupové na svém maturitním plese. Protože sorry, štábe, ale takhle hloupě udělanou manipulaci už jsem v televizních soutěžích dlouho neviděl. Porota se shání po Zuzaně. Hlas ze zákulisí říká “nedorazila, nevíme, jestli dorazí, vůbec nevíme, co s ní je”. Střih – Zuzanin maturiťák a záběry zručného kameramana pořízené profi kamerou, Zuzana odpovídá na dotazy redaktora, zkrátka vidíme, že štáb Novy je se Zuzanou na plese, ale jasně, “vůbec nevíme, co s ní je.”  Později Zuzanu uvidíme v autě televizního štábu, který ji veze před porotu, opět odpovídá na kameru různé věci, ale jasně, “vůbec nevíme, co s ní je.” Sorryjako, ale za tohle ode mě dramaturg dostává těžký palec dolů a radu zdarma: příště to natočit rozklepaným mobilem a aspoň nafejkovat, jako by to natáčel člen rodiny, který je se Zuzkou na plese a pak ji veze do Libčic. A že tam nikde okolo nikdo z Novy není. A případné rozhovorové vsuvky dotočit až po příjezdu, ne na plese. A netvrdit, že “vůbec nevíme, co s ní je”, když je celá akce součástí scénáře.

Co se týká zpěvu, mikrofon docela dobře rozkryl další rozměry některých hlasů, bohužel ale taky ukázal, že některé hlasy, které mohly být relativně půvabné při castingu, na mikrofon tu krásu ztratily. Tak to prostě je. Přesto i mezi vypadlými jsem slyšel pár slibných hlasů, které by mohly udělat radost na poli komornějších písničkářů. Ty ale tahle soutěž nehledá, proto musely z kola ven.

Věra Chytilová: Herrrrrrrrgot, zase diskrrrrrrrriminujete ženský, vy chlapi zasrrrrrrrraný smrrrrrrrradlavý!!!! To je kurrrrrrrrrrrrevská nesprrrrrrrrrrravedlnost!!!!!

2. kolo: Od Mikuláše až k Popelce

Ladislav Angyal

zpíval: Mikuláš (vlastní píseň)

DJ Vlado: Laciho musí mít každý rád. Tenhle kluk je prostě sluníčko a písně, které si píše, jsou neskutečně chytlavé, pro mě osobně je Mikuláš ještě chytlavější než Pošta. Go, Laci, Go.

Scalex: Dost by mě zajímalo, jestli Laci zpíval nějakou zahraniční píseň ještě před porotou nebo předporotou, protože aby prošel na základě Pošty a Mikuláše, to se mi nezdá. Ano, píše chytlavé písně, protože je to absolutní primitivita a klišé od harmonie přes melodii až po dost mizerné texty. Paľo to řekl přesně, cílovka jsou školkové děti. Takže buď si štáb Laciho pěstoval jako pozitivního exota, nebo věděli, že v něm nějaký popový potenciál je.

Věra Chytilová: Sice je rrrrrrrrrrrroztomilej, ale ať nekecá krrrrrrrrrrraviny, že nebrrrrrrrrrrrral hrrrrrrrrrrračky sestrrrrrrrrrričce.

Adéla Hanzlíková

zpívala: Etta James – Something’s Got A Hold On Me

DJ Vlado: Silný hlas, velmi dobrá technika, avšak zcela nezajímavá barva. Adéla je jednou z mnoha kvalitních zpěvaček, které nikdy nebudou hvězdami a ani hvězdné jméno jí nepomůže.

Scalex: Přesně tak, tohle je ten smutný případ, kdy je člověk obdařen technikou, je k prasknutí narván muzikanstvím, talentem a láskou k hudbě a ta svině fousatá nahoře na tom mráčku jí nedopřála trochu unikátnější barvu hlasu.

Věra Chytilová: Ty krrrrrrrrrrrrrreténe DJ Vlado, takovou porrrrrrrrrrrrádnou ženskou zkrrrrrrrrrrritizuješ, asi prrrrrrrrrrrrro tebe není lolitka, co? A to u mě Hanzlík nikdy nehrrrrrrrrrál, prrrrrrrrotože jinak se vesrrrrrrrrral všude.

Ondřej Hütter

zpíval: George Ezra – Budapest

DJ Vlado: Absolutní průser a zasloužený nepostup. Nic víc není třeba dodávat

Scalex: Unavený podprůměr, tohle už mohlo být probráno když ne přímo při castingu, tak v acapella kole. Čili u pánů teď zjevně budeme svědky mnoha katastrof daných tím, že se těch použitelných dostavilo k castingům tak málo, že spolu s těmi talentovanými musela postoupit halda balastu čistě jen do počtu. A přijde mi to trochu neuctivé i k těm balastním zpěvákům, zbytečně měli naději.

Věra Chytilová: Souhlas, to byl prrrrrrrrrrrůserrrrrrrrrrr. A navíc smrrrrrrrrrrrrrrdí už z obrrrrrrrrrrrazovky jako každej chlap.

Juliána Hamranová

zpívala: Tina Turner – Golden Eye

DJ Vlado: Juliána je případ sám pro sebe. Jak přesně vystihla Katarína, pohybuje na hranici parodie a mnohem víc jí sedí písničkářská poloha. Jako zpestření dobré, ale vážně se její zpěv brát nedá.

Scalex: Divadlo se vším všudy. Možná že v nějakém specifickém muzikálu by se uplatnila, ale ke špičkovým pozicím i v těch muzikálech by musela notně zapracovat na technice a odstranit takové trochu sloní troubení samohlásek.

Věra Chytilová: Rrrrrrrrrrruperrrrrrrrrte, prrrrrrrrrrrrrrestaň se kurrrrrrrrrrrva natrrrrrrrrrrrrrást, když zpívá taková krrrrrrrrrrrrrrrreativní ženská.

Peter Kavan

zpíval: Alex Clare – Too Close

DJ Vlado: Velké překvapení. V castingu byl Peter neviditelný, tady však ukázal, že je velmi muzikální a má dost příjemnou barvu hlasu.

Scalex: Výborný výkon, skvělý hlas, dobrá technika, muzikálnost až na půdu. Co ten by musel pohnojit, aby neměl semifinále jisté?

Věra Chytilová: Konečně aspoň zarrrrrrrrrrrrrrrostlá mánička a ne nějakej vystrrrrrrrrrrrrríhanej krrrrrrrrrretén.

František Horváth

zpíval: Justin Bieber – Favorite Girl

Scalex: Těch talentovaných patnáctiletých děcek, co letělo z castingu. Proč postoupil dál právě František? Už tady mu řekli, že neslyší tóny. A vzápětí ho pustili dál. Co čekali? Zázrak? No, co později František předvede s kapelou, to nejspíš donutí třmínky a kovadlinky v uších porotců, aby samy dobrovolně propíchly bubínek a zdrhly pryč.

Timea Lacová

zpívala: Rihanna – Love On The Brain

DJ Vlado: Timea mě už od castingu zcela míjí. Je to sice krásná baba, ale její zpěv je veskrze průměrný a barva hlasu dost nepříjemná.

Scalex: Myslím, že dělat někomu vokály by mohla, úplně marné to není, ale je to právě tak neutrální, že jako hlas podbarvující nějakou hvězdu by se uplatnila. Já vím, o tom většina uchazečů v SuperStar nesní, každý se vidí jako sólista v záři reflektorů, ale i dobré vokalistky jsou potřeba.

Věra Chytilová: No to je fakt krrrrrrrrrrrásná baba, já taky chtěla bejt modelka, ale byla jsem na to mrrrrrrrrrrrrňavá.

Doris Martinez

zpívala: Leonard Cohen – Hallelujah

DJ Vlado: Lesbička Doris na castingu zaujala velkou část našich diskutujících, v čemž jí dost pomohla česká píseň . V Hallelujah však už prvotní kouzlo nefungovala, tak pro ni soutěž skončila.

Scalex: Už u castingu jsem vnímal (a v rekapu popsal) problémy, které v Dorisině zpěvu slyším a s mikrofonem její hlas fungoval ještě méně. Uspávání hadů.

Věra Chytilová: Vy zasrrrrrrrrraný homofóbové! Jak jste ji mohli vyrrrrrrrrrrrradit? My feministky drrrrrrrrrrrrržíme s lesbama vždycky prrrrrrrrri sobě.

Michal Tvrdý

zpíval:Tomáš Klus – Napojen

DJ Vlado: Michal byl už v castingu jedním z největších WTF postupů, což definitivně potvrdil i v SuperVýběru. Zasloužený nepostup.

Scalex: Vybrat si ausgerechnet Kluse s tou jeho prapodivnou dikcí (která je pro něj signaturní) a pak ho odchrčet na fortissimo, tomu říkám střela naprosto vedle.

Věra Chytilová: No co tohle kurrrrrrrrrva bylo? Co ten vystrrrrrrrrríhanej kokot dělal v SuperrrrrrrrrrrrVýběrrrrrrru?

Hana Kitschuchová

zpívala: Pink – Fuckin´ Perfect

DJ Vlado: Hanka má v hlase energii, ale jinak je její zpěv dynamicky plochý a nezajímavý. Tereza Mandzáková dala tutéž píseň v předminulém ročníku mnohem lépe, ačkoliv ji za to porota tehdy nespravedlivě sejmula.

Scalex: Tak nějak jsem čekal, jestli se něco stane a ono se nic nestalo. Někdo prostě ten dar nemá, může se přerazit, může si dokonce i zvolit poměrně efektní písničku a stejně je výsledek takový rozpačitý. Slušná školní besídka, ale ne Superstar.

Věra Chytilová: No konečně sakrrrrrrrrrrrrra někdo dal Pink, to je moje favorrrrrrrrrrritka, prrrrrrrrrotože je taky feministka jako já.

Viktorie Černíková

zpívala: Guns N‘ Roses – Sweet Child O‘ Mine

DJ Vlado: Viktorie patřila k nejzajímavějším zpěvačkám v castingu a svou pozici potvrdila i tentokrát. Velmi zajímavá a osobitá verze Guns N‘ Roses, za kterou si Viki vysloužila postup. Nechápu, co proti ní Paľo Habera pořád má (a urážet ji už vůbec nemusel).

Scalex: Brutálně rozladěná kytara (pobavila mě ta integrovaná ladička přidělaná k ní – evidentně ji někdo neuměl použít), ale vynikající pěvecký výkon. Možná se Haberovi chtělo spát a tahle verze byla trochu uspávací, ale proti kvalitě pěveckého přednesu nelze namítnout ani půl slova.

Věra Chytilová: Zdechnutá mrrrrrrrrrrrcina???? Haberrrrrrrrrrrro, ty už mě neserrrrrrrrrrr. Jenom prrrrrrrroto, že nevypadá jak tvoje starrrrrrrrrrrá Peštová jí prrrrrrrrrrrrrrece nemusíš urrrrrrrrážet.

Michal Vasiľ

zpíval: Ed Sheeran – Don’t

DJ Vlado: Michal je slušný zpěvák, je i celkem muzikální, ale v rámci soutěže představuje spíš jen průměr. Na semifinále to nejspíš stačit nebude, ale na další kolo SuperVýběru to ještě stačilo.

Scalex: Když si z nějakého vystoupení zapamatuju to, že se dotyčný doprovázel na housle (na které brnkal jako na ukulele) a že se nenechal rozhodit úplně debilně mimo rytmus tleskajícím obecenstvem, ale ne to, jak zpíval, o něčem to svědčí. Sice i o tom, že ten zpěv nebyl špatný (to bych si pamatoval), ale nebylo to ani dechberoucí.

Věra Chytilová: Tenhle je nadprrrrrrrrrrůměrrrrrrrrrrrrr? A ta prrrrrrrrrrrrrrrred ním prrrrrrrrrrrrrůměrrrrrrrrrrr? Haberrrrrrrrrro, umej si uši!

 

DJ Vlado: V dalším sestřihu jsem viděli soutěžící, kteří se dál nedostali, mezi nimiž byla například hašička Kristína Tomaščíková nebo manžel Míši Noskové Ondřej Bábor. Nejvíc však z tohoto sestřihu do médií zarezonoval Tomáš Křižka, bratr finalisty minulé SuperStar a další z WTF postupů z castingu, kterého Katarína urazila tím, že mu řekla, že nejspíš nebude dobrý ani v posteli.

Věra Chytilová: Brrrrrrrrrrrrrravo Katarrrrrrrrrrrríno, ten trrrrrrrrrrrrragéd si nic jinýho nezasloužil.

Jakub Pružinský

zpíval: Gary Jules – Mad World

DJ Vlado: Jakub v castingu rovně patřil mezi soutěžící nad jejichž postupem jsem si ťukal na čelo, tady však ukázal, že má velmi zajímavou (britskou) barvu hlasu a velmi osobitě frázuje. Jen by se měl zbavit té trémy, která ho neustále tak svazuje ruce.

Scalex: Zas mu někdo začal tleskat na první. Normálně bych mezi obecenstvo poslal nějakého pohůnka s rytmickým cítěním a kdo bude tleskat na první, letí ze soutěže. Bez slitování. Jinak Jakub má úžasnou barvu – u mnoha Čechů a Slováků v soutěži bych poznal, že jsou to Češi, ale Jakub má ten anglický “smrádek” v hlase.

Věra Chytilová: Prrrrrrrrrrrrroč je sakrrrrrrrrrrra tak posrrrrrrrrrrrranej? To si rrrrrrrrrríká chlap?

Tomáš Ringel

zpíval: Shalom – Stín katedrál / Robbie Williams – Supreme

DJ Vlado: Starý známý z Talentmanie, ve které byl ještě jako malý kluk a dostal se až do finálové Top 40, kde vypadl v duelu s pozdější vítězkou, božskou Patrícií Janečkovou. S dětskou roztomilostí však Tomáš ztratil veškeré kouzlo a je z něj dnes veskrze průměrný zpěvák, pro kterého je SuperVýběr pochopitelně konečná.

Scalex: Cože, v tomhle kole soutěžil i nějaký Tomáš Ringel?  Takže asi tak.

Věra Chytilová: To je ten prrrrrrrrrrrrrcek, kterrrrrrrrrrrrej vypadl s božskou Patrrrrrrrrrrrícií? Ten ale vyrrrrrrrrrrrrrostl.

Matej Bartko

zpíval: Desmod – Chýbanie

DJ Vlado: Matej mě už v castingu zaujal svou velmi příjemnou barvou hlasu, kterou má pro mě nejlepší z kluků v soutěži. Bohužel ale stejně jako Jakub Pružinský je to těžký trémista, tak se mu při zpěvu až chronicky klepou ruce. Když ale člověk zavře oči, tak žádná tréma znát není a jeho hlas se poslouchá velmi příjemně.

Scalex: Sorryjako, ale poslouchala vůbec porota, co jim Matej říká? A poslouchala porota sama sebe? Protože Matej jim jasně říkal o fyziologických projevech, které nemají nic společného s trémou a zpíval dobře. Porota se upnula na klepající ruce a najednou jim dobrý zpěv nestačil. A když jim Matej chtěl vysvětlit, že to, co jim připadá jako projev trémy, není projev trémy, tak ho utnuli s tím, že “je nezajímají žádné kecy”. Takže poroto, palec dolů a Haberovi dva (jeden do riti zasunúť, aby ho to prebralo a naučilo aj počúvať, nie len sprosto tárať). Jediné štěstí je, že Mateje poslali do dalšího kola.

Věra Chytilová: Sakrrrrrrrrrrrrrra, další trrrrrrrrrrrrrrrémista, ti chlapi už dneska stojej za prrrrrrrrrrrrrrd.

Kristína Repovská

zpívala: Modus – Úsmev

DJ Vlado: Walt Disney hledá SuperStar, to je soutěž, ve které by Kristína byla za hvězdu, ale v této soutěži je pouze za exota.

Scalex: Na Superstar to asi není, ale podle mě by po Kristíně mělo sáhnout nějaké dabingové studio, protože pořád bude potřeba dabovat nějaké poníky a jiné šmouly.

Věra Chytilová: Co to sakrrrrrrrrrra je? Nějaká krrrrrrrrrrrrreslená figurrrrrrrrrrrrrka, nebo co?

Jakub Stránský

zpíval: Passenger – Let Her Go

DJ Vlado: Ben se v Jakubovi nejspíš vidí, jelikož v době, kdy soutěžil v SuperStar, zpíval podobně zrychleně a nerytmicky, nicméně Jakub od začátku představuje tragický případ, který nemá v SuperStar co dělat. Konečná, vystupovat!

Scalex: Ben zpíval stejně špatně (ruku na srdce, zas tak moc se to od té doby nezlepšilo), ale měl určité charisma a osobitost, z části dané i exotickým vzhledem. Jakub když nepodá dobrý výkon, nemá co jiného nabídnout.

Věra Chytilová: Crrrrrrrrrristovao se asi posrrrrrrrrral, když chtěl tohohle nerrrrrrrrrytmickýho trrrrrrrrrragéda pustil dál.

Zuzana Chalupová

zpívala: Kodaline – All I Want

DJ Vlado: Tady se rozepíšu víc, jelikož jak všichni dobře víte, Zuzka je už od castingu moje srdcovka. Její příběh se stal v podstatě červenou nití tohoto dílu, což mě jako Zuzčina fanouška potěšilo, jelikož jsem si ji mohl užít do sytosti, chápu však, že její nefanoušky mohl otravovat. Ale teď k tomu nejdůležitějšímu, a sice k výkonu: možná to nebylo tak dokonalé jako od Karmen na castingu (což ale není úplně fér srovnání, jelikož Karmen byla ve větší psychické pohodě a navíc měla k dispozici piano), ale jinak tam bylo tolik emocí, že by je neuvezl ani nákladní vlak, na který skočili Eda Souček a Tonda Čejka v Obecné škole. Jak kdysi hodnotil Karel Gott mou bohyni Moniku Bagárovou „Je to čisťounké, milé a plné vnitřního tepla“, tak přesně totéž by sedělo i na Zuzku. A co se týče toho jejího „zvýhodnění“ oproti ostatním soutěžícím, tak možná to nebylo úplně spravedlivé, ale život není spravedlivý a SuperStar už vůbec. Ostatně můžu uvést několik příkladů krajních nespravedlností, ke kterým v minulých řadách došlo. Například ze třetí české SuperStar si můžeme pamatovat kontroverzní postup Evy Krutákové do semifinále i přes pěchotní výkon v divadle jen z lítosti kvůli nemocným hlasivkám, přičemž se pak v semifinále ukázalo, že hlasivky nebyly ten hlavní problém. Dále pak vzpomeňme z první federální SuperStar na nespravedlivý vyhazov Petra Ševčíka kvůli psychické labilitě, zatímco na jeho úkor prošla do semifinále chodící hromádka neštěstí Leo Machala, který navíc zpíval o několik levelů hůř. A nemůžu zapomenout ani na ten nesmyslný pseudoduel mezi Sabinou Křovákovou a Terezou Mandzákovou v předminulé řadě, který se nakonec ukázal jako podvod na hlasující. A to ani nezmiňuju Hlas, jemuž vévodí onen neštastný Darta tým. Oproti všem těmto nespravedlnostem byl nějaký pozdní příchod z plesu úplná banalita, zvlášť když uvážíme, že kdyby první kolo nebylo rozdělené na dvě, Zuzka by své kolo stihla. A ještě jedna věc ohledně Zuzky, která mi zbývá vyřešit, je obvinění, že Zuzka hraje své slzy a emoce. To je podle mě další „kapitální békovina“, takhle prostě hraný pláč nevypadá, ostatně stačí si vzpomenout na naší bývalou první dámu Dagmar Havlovou, která kdykoliv hrála pláč (například v Holkách z porcelánu), tak u toho vypadala jako mutant. Snad jediná herečka, která umí zahrát přirozený pláč, je má oblíbenkyně Kirsten Dunst, ale to je světová první herecká liga. Zuzka, i když pláče, tak u toho pořád vypadá půvabně a prostě jí jen slzy stékají po tvářích. Navíc v Trautenberkově kraji je takto citlivá a emotivní holka absolutním zjevením. Ačkoliv jsou v soutěži technicky lepší zpěvačky, tak Zuzka je ten plamínek, který dokáže v divácích vyvolávat emoce, ať už jsou kladné či záporné. Už proto doufám, že ji uvidíme minimálně ve finále, jelikož bez ní by tato soutěž ztratila grády.

Scalex: Nevím, proč si štáb ze Zuzky udělal protežované dítko a vytvořil tak z ní snadný terč. Narážím tím nejen na tu nepovedenou cestu z plesu a všelijaké serepetičky před vystoupením (nechce se ti do budovy? Nevadí… Ttak pojď, a nechceš si ještě odpočinout? Tak si odpočiň a poslechneme si tě za chvíli.), ale i to, co následovalo o týden později při nácviku songu Emmy Drobné. Víc napíšu později. A přitom je to všechno zbytečné a škoda, protože Zuzka zpívá famózně.

Věra Chytilová: Do prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrdele, tak když má ženská prrrrrrrrrrrrrrrrrrivilegia, tak se z toho můžete všichni posrrrrrrrrrrrrrrrrat? A prrrrrrrrrrrrrrritom zpívala tak krrrrrrrrrrrásně. A to byste měli vidět herrrrrrrrrrečky, jak dokážou brrrrrrrrrrrrrečet, zvlášť když jsem je škrrrrrrrrrrrrrrrrtila. No a Veškrrrrrrrrrrrrrrnovou obzvlášť jsem občas musela vzít pod krrrrrrrrrrrrrkem, když prrrrrrrrrrrrrrri natáčení Dědictví aneb Kurrrrrrrrrrrrrrrrrrvahošigutetag natrrrrrrrrrrrásala ty svoje faldy.

Top 5 výkonů z 1. SuperVýběru podle DJ Vlada:

1. Zuzana Chalupová
2. Viktorie Černíková
3. Peter Kavan
4. Matej Bartko
5. Ladislav Angyal

Top 5 výkonů z 1. SuperVýběru podle Scalexe:

 1. Zuzana Chalupová
 2. Peter Kavan
 3. Viktorie Černíková
 4. Matej Bartko
 5. Jakub Pružinský

Top 5 výkonů z 1. SuperrrrrrrrVýběrrrrrrrrrru podle Věrrrrrrrry Chytilové:

1. Zuzana Chalupová
2. Viktorrrrrrrrie Čerrrrrrrníková
3. Juliana Hamrrrrrrrrrranová
4. Adéla Hanzlíková
5. Hana Kitschuchová

(žádnej zasrrrrrrrrrrrranej smrrrrrrrrrrrradlavej chlap se mi tam nevešel)

3. kolo: Živá kapela na Dobříši a polepšený hříšník Borkovec

Kings Of Leon – Use Somebody

DJ Vlado:
Top výkony: Bryan Gandola – mnohem lepší než na castingu; Richard Chovan – vysoký standard
Mid výkony: Petr Borkovec – dobrá barva, energie, místy však trochu neuspořádané
Low výkony: Martin Máslo – úplně mimo

Scalex:

Top výkony: Bryan Gandola (o parník dál než kdokoli další, dokonalá technika), Richard Chovan (profesionální výkon podaný s naprostou lehkostí)
Mid výkony: Petr Borkovec (slušné, ale přeci jen o level níž)
Low výkony: Martin Máslo (špatná práce s dynamikou, zapomenutý text, pozdní nástupy)

Věra Chytilová: Ty dnešní smrrrrrrrrrrrradi nic nevydrrrrrrrrrrrrrrržej. Bolku, vem si toho Borrrrrrrrrrrrkovce do parrrrrrrrrády a nauč ho parrrrrrrrrrrit.

The Chainsmokers feat. Coldplay – Something Just Like This

DJ Vlado:
Top výkony: Adéla Kvitová – velké překvapení, pěkný silný hlas
Mid výkony: Adéla Hanzlíková – solidní, avšak nijak oslnivé
Low výkony: Barbora Žárská – unkíkané; Anynka Paldsuson – přidušené, navíc zapomenutý text

Scalex:

Top výkony: Adéla Kvitová (velmi čisté a průrazně zazpívané, vypadá slibně), Adéla Hanzlíková (velmi dobré a přitom dost odlišné od druhé Adély)
Mid výkony: nikdo
Low výkony: Barbora Žárská (takové nijaké karaoke), Anynka Palduson (nejisté a slabé)

Věra Chytilová: Sakrrrrrrrrrrra, to je zase diskrrrrrrrrrriminace, prrrrrrrrrrroč maj baby zpívat zkurrrrrrrrrrvenej chlapskej song???

Imagine Dragons – Radioactive

DJ Vlado:
Top výkony: nekonal se žádný
Mid výkony: Kristián Révay – energické, ale příliš na sílu tlačené; Matej Bartko – krásná barva, ale trochu ustrašené
Low výkony: Jan Vlček – ospalé, nudné; Roman Oravec – nerytmické (škoda při tak pěkném hlasu)

Scalex:

Top výkony: Matej Bartko (citlivé, dynamické, dobře podané)
Mid výkony: Kristián Révay (zbytečně silné, napjaté až napružené),
Low výkony: Jan Vlček (usnul jsem, naštěstí pak zařval Révay, takže jsem neprospal zbytek pořadu), Roman Oravec (rytmicky úplně mimo, ten člověk snad neslyší bicí)

Věra Chytilová: Ten Krrrrrrrrrrrrristián je nějak prrrrrrrrrrrríbuznej s Oldrrrrrrrrrrrrrichem Novým? Tak ten u mě ve filmu taky nikdy nehrrrrrrrrrrrrál.

Rihanna – Diamonds

DJ Vlado:
Top výkony: Viktorie Černíková – jemné, ale přesto výrazné; Mária Bikárová – krásná barva, skvělý soulový feeling; Karmen Pál-Baláž – vysoký standard
Mid výkony: Adéla Ferencová – technicky kvalitní, ale oproti ostatním dynamicky ploché
Low výkony: nekonal se žádný

Scalex:

Top výkony: Viktorie Černíková (já ti dám zdochnutů mrcinu, Habero! Nádherná barva hlasu, skvělý cit, klid i napětí), Mária Bikárová (trochu přehnané emoce ve stylu americké školy, ale jednoznačně skvělý výkon), Karmen Pál-Baláž (špičková barva, dobrá technika, čistá výslovnost)
Mid výkony: Adéla Ferencová (výborné a hezky barevné, ale nebylo by k Viktorii, Márii a Karmen fér, dát Adélu na stejnou příčku, nicméně pro mě to bylo víc než Mid… spíš takové “Top mínus” nebo “Mid s hvězdičkou”)
Low výkony: Nic, holky byly šikovný

Věra Chytilová: Brrrrrrrrrrrrravo baby, RRRRRRRRRRRRRihannu jste vystrrrrrrrrrrrrihly perrrrrrrrrrfektně, kam se na vás chlapi hrrrrrrrrrrrrrrrrabou.

Shawn Mendes – Treat You Better

DJ Vlado:
Top výkony: nekonal se žádný
Mid výkony: nekonal se žádný
Low výkony: Victor Peeters – karaoke s folklórními prvky; Miloš Zábražný – o ničem; Tomáš Šaroun – slabé; Marek Motalík – falešné, přiškrcené

Scalex:

Top výkony: nikdo
Mid výkony: nikdo
Low výkony: Victor Peeters (tak trochu hejkal), Miloš Zábražný (uspávač hadů)
Ještě Lowěji než Low: Tomáš Šaroun (falešné, pod tónem), Marek Motalík (falešné, při zdi, uškrcené)

Věra Chytilová: Sakrrrrrrrrrrrrra,chlapi, to byl jeden prrrrrrrrrrrrrrrůserrrrrrrrrrr za drrrrrrrrruhym.

Emma Drobná – Words

DJ Vlado:
Top výkony: nekonal se žádný (přece jen Emma má natolik specifický hlas i feeling, že své písně může zpívat jen ona sama)
Mid výkony: Zuzana Chalupová – dynamicky ploché, oproti minulému kolu málo procítěné, ale pořád z této skupiny nejlepší; Jasmína Tůmová – místy intonačně rozkolísané
Low výkony: Adéla Hnátová – pod tónem; Lívia Dermová – ustrašené, bojácné

Scalex:

Top výkony: Simvás, tuhle písničku neumí zazpívat ani Emma Drobná. 8^)
Mid výkony: Jasmína Tůmová (občas zbytečně tlačené), Zuzana Chalupová (dynamicky nevýrazné, chybějící výraz a zejména úvod byl velmi falešný)
Low výkony: Adéla Hnátová (totálně pod tónem), Lívia Dermová (takové ploché)

Emma navštívila všechny holky při jejich nácvicích. Hádejte, koho si vybral štáb a jako jediného ho s Emmou ukázal? Ano, správně, Zuzana Chalupová.  Pilátův protekční mazlíček. Nechápu.

Věra Chytilová: Je dobrrrrrrrrrrrrre, že ženský vítězky SuperrrrrrrStarrrrrrr nakopaly těm mužskejm prrrrrrrrrrrrdel. Jak Langerrrrrrrrrová, tak Drrrrrrrrrrrrobná uspěly, ale kdo si dneska vzpomene na nějakýho Horrrrrrrrrvátha, Drrrrrrrrrdu, nebo Chodúrrrrrrrrrra? Jedinej snad Cmorrrrrrrrrrík je rrrrrrrelativně úspěšnej, ale tomu to prrrrrrrrominu, prrrrrrrrotože je podobnej tomu Maďarrrrrrovi, kterrrrrrrrrýho můj kamarrrrrrrrrrrád Jirrrrrrrrka Menzel odsadil do rrrrrrrrrrole dementa Otíka ve Vesničce strrrrrrrrrrrrrediskový.

Travie McCoy feat. Bruno Mars – Billionaire

DJ Vlado:
Top výkony: Dominik Gerda – energické, zábavné, i když mám pořád problém s „chipmunkovskou“ barvou hlasu
Mid výkony: Patrik Filip Koska – slušné, ale místy zapomenutý text
Low výkony: František Horváth – úplně jiná píseň; Jiří Řezníček, Marcel Chropúvka – slabota

Scalex:

Top výkony: Dominik Gerda (energické a zazpívané s chutí a nasazením)
Mid výkony: Patrik Filip Koska (solidní vystoupení, trochu napjaté, ale dalo se), Marcel Chropůvka (lepší besídka, ale moc teatrální)
Low výkony: Jiří Řezníček (besídka)
Ještě Lowěji než Low: nikdo
O další patro níž než Lowěji: nikdo
O další galaxii dál: nikdo
Ještě kousek: nikdo
No a tady někde je František Horváth

Mimochodem Marcelovi Chropůvkovi Habera doporučil nebýt takový poctivý slušňák a “ogrcať hotel, a rock’n’roll” – tak nějak se mi chce něco říct a použít přitom jméno Petr Borkovec.

Věra Chytilová: Jedinej Gerrrrrrrrrrda se mi z týhle skupiny líbil, prrrrrrrrrrotože má hlas jak ženská.

Clean Bandit feat. Anne-Marie – Rockabye

DJ Vlado:
Top výkony: Ester Kubátová – mělo to drajv i napětí, i když místy byla nadroaz
Mid výkony: Adriana Habrdová – slušné, ale ničím výjimečné
Low výkony: Juliána Hamranová – parodie; Lucie Koutníková – upištěné; Madgaléna Martínková – zcela mimo rozsah

Scalex:

Top výkony: Ester Kubátová (perfektní technika v dost náročných pasážích)
Mid výkony: Adriana Habrdová (velmi dobré, ale holt ne tak, jako Top výkon)
Low výkony: Juliána Hamranová (plačtivá parodie, na nohy doporučuju dát dlahy, bude to lepší), Lucie Koutníková (propána, proč si to hodila do téhle pisklavé polohy?), Magdaléna Martínková (takové nějaké nijaké)

Věra Chytilová: Hamrrrrrrrrrrranová, sakrrrrrrrrra, co si to udělala se svojí krrrrrrrrrásnou hrrrrrrrrrrívou???

Pink – Raise Your Glass

DJ Vlado:
Top výkony: Eliška Rusková – perfektní, zvlášť s přihlédnutím k věku
Mid výkony: Aneta Horňáková – neurazí, nenadchne
Low výkony: Timea Lacová – umečené; Denisa Cícerová – horská dráha

Scalex:

Top výkony: Eliška Rusková (velice sebevědomý výkon, solidní technika, obří potenciál)
Mid výkony: Aneta Horňáková (slušný výkon)
Low výkony: Timea Lacová (zpěv nosem, slaboučký falzet, zapomenutý text), Denisa Cícerová (lepší než Timea, horší než Aneta)

Věra Chytilová: Herrrrrrrgot, ta RRRRRRRRRusková je fakt dobrrrrrrrrrá.

Ed Sheeran – Shape Of You

DJ Vlado:
Top výkony: nekonal se žádný
Mid výkony: Michal Vasiľ – půměr
Low výkony: Martin Kapek, Tomáš Tran – jeden horší než druhý

Scalex:

Top výkony: nikdo
Mid výkony: Michal Vasiľ (neurazí nenadchne), Ed Sheeran (má lepší kousky)
Low výkony: Martin Kapek (besídka), Tomáš Tran (přidušený nijaký zpěv)

Věra Chytilová: No ty teda zprrrrrrrrrrrrrznili toho zrrrrrrrrrrrrrzka, co vypadá jako Matěj Hádek.

Lady Gaga – Million Reasons

DJ Vlado:
Top výkony: Tereza Anna Mašková – bezchybné vystoupení, obrovský pokrok oproti Talentu
Mid výkony: Kristína Repovská – poprvé nezněla parodicky
Low výkony: Kristína Štelbaská – nemoc jí vytvořila hrozné hranice, Romana Cinová – typický vídeňský bramborový knedlík, Hana Kitchuchová – o ničem

Scalex:

Top výkony: Tereza Anna Mašková (vynikající výkon, v podstatě profesionální)
Mid výkony: Kristína Repovská (docela solidní, neparodické, našla svoji polohu)
Low výkony: Kristína Štelbaská (nemá chodit nastydlá do studenýho kostela), Romana Cinová (seberte jí prosím někdo rtěnku a stíny, na zkoušce je neměla a bylo to o tisíc procent lepší), Hana Kitchuchová (karaoke s kamarádkama po pařbě)

Věra Chytilová: Gaga je krrrrrrrrrrrálovna a Terrrrrrrrrrrrrezka je drrrrrrrrrruhá.

Justin Bieber – Love Yourself

DJ Vlado:
Top výkony: Ladislav Angyal – velké překvapení, že Laci zvládl i něco jiného než vlastní naivní songy; Nikolas Bitkovskij, Tomáš Karlík – velmi slušné výkony
Mid výkony: Jakub Pružinský – ztrémované, místy mimo rytmus, ale zachraňoval to aspoň barvou
Low výkony: nekonal se žádný (na téhle broukačce o pár tónech taky není co zkazit)

Scalex:

Top výkony: Nikolas Bitkovskij (solidně a klidně odzpívané), Tomáš Karlík (taky velmi dobré), Ladislav Angyal (velké překvapení – dal to naprosto s přehledem a předvedl i některé technicky trochu náročnější prvky)
Mid výkony: Jakub Pružinský (na tak prostou písničku nic extra)
Low výkony: nikdo

Věra Chytilová: Bieberrrrrrrrrrrrrr je sice frrrrrrrrrrrrrracek, ale aspoň trrrrrrrrrrrochu holka.

Top 5 výkonů podle DJ Vlada:

1. Eliška Rusková
2. Tereza Anna Mašková
3. Richard Chovan
4. Adéla Kvitová
5. Ester Kubátová

Top 5 výkonů podle Scalexe:

 1. Eliška Rusková
 2. Tereza Anna Mašková
 3. Ester Kubátová
 4. Viktorie Černíková
 5. Bryan Gandola

Top 5 výkonů podle Věrrrrrrrrrrrrry Chytilové:

Až na RRRRRRRRRRRRRRRRRRicharrrrrrrda souhlas, místo něj bych dala Viktorrrrrrrrrrrrrrrrrrii, aby tam zase nebyl žádnej smrrrrrrrrrrrrradlavej chlap.

4. kolo: Duely jako v Hlasu a první Žolík

Richard Chovan vs. Bryan Gandola

zpívali: X–Ambassadors – Renegades / U2 – One

DJ Vlado: Richard předvedl tak nějak svůj standard. Bryan překvapil svým falzetem ve výškách, ovšem nutno podotknout, že měl oproti Richardovi výhodu výraznější a efektnější písně. Tento duel, jehož výsledek nám byl zatím zatajen, byl podle mě jasná bouda na diváky, jelikož si myslím, že tito dva silní zpěváci postoupí oba.

Scalex: Za mě velká chyba v tom, že každý v Duelech zpívá jiný song, což právě může nahrát těm, kteří dostanou efektnější píseň. Tady ji dostal Bryan a měl se na čem ukázat, zatímco Richard byl v tomto hodně omezený. I tak se tedy předvedli oba, kdybych měl ovšem zhodnotit předvedené pěvecké techniky, tak Bryan jich ukázal (a ve špičkové kvalitě) o několik mrakodrapů víc. Naštěstí v této fázi soutěže porota rozhoduje i podle dosavadních výkonů a samozřejmě i z Duelů mohou postoupit oba nebo taky nikdo, kdyby oba byli mizerní.

Věra Chytilová: Víc se mi líbil Brrrrrrrrrrrrrrrrryan, prrrrrrrrrrrrotože má víc ženskej rrrrrrrrrrrrrejstrrrrrrrík, RRRRRRRRRRRichard je moc testosterrrrrrrrronovej.

Lucie Koutníková vs. Ester Kubátová

zpívaly: Taylor Swift – Blank Space / Clean Bandit feat. Zara Larsson – Symphony

DJ Vlado: Trochu se divím, že Paľo Habera nezopakoval svoji okřídlenou větu „Bolo to ako amatér a profesionál vedľa seba“, kterou za historii SuperStar použil hned dvakrát (poprvé v mé oblíbené SHS3, když „malé pivo“ Ivana Kováčová převálcovala v duetu Dášu Laurovou, a podruhé v minulé řadě, když jmenovkyně jeho drahé polovičky Daniela Peštová byla zcela pokořena Zuzanou Vovsovou). Lucie předvedla veskrze průměrné a nezapamatovatelné vystoupení, oproti tomu Ester neskutečně zazářila a extrémně těžké výšky dala doslova levou zadní. Tady nebylo co řešit, Lucie končí a Ester postupuje, přičemž se začíná řadit mezi favoritky.

Scalex: Lucie naprosto standardní karaoke, Ester doslova žila a dýchala s písničkou a pro písničkou. A musím říct, že ten moment, kdy se klidná pasáž Symphony rozjede, mě skoro vystřelil z křesla, poprvé za letošní ročník. Přestože mám v soutěži i jiné favoritky, jejichž barva hlasu a technika mě okouzlila, tak tohle byl pro mě touchdown. Mimochodem, to je poprvé v tomto ročníku Superstar, co jsem toto slovo použil.

Věra Chytilová: Herrrrrrrrrrgot, ta Esterrrrrrrr je dobrrrrrrrrá a navíc krrrrrrrrrrrrrásná!!!

Adéla Kvitová vs. Denisa Cícerová

zpívaly: Meghan Trainor – All About That Bass / Rihanna – Love On The Brain

DJ Vlado: Další dvojice, mezi kterou byl propastný rozdíl. Adéla je velkým překvapením posledních kol. Zatímco v castingu byla utopená v sestřihu, tudíž jsem s ní moc nepočítal, nyní se začíná profilovat jako jedna ze semifinalistek (pročež podezřívám Jana Lišku, že to udělal schválně, aby naboural mojí teorii o tom, že utopení v sestřihu do semifinále nepostupují). I když bych uvítal lepší volbu písně a pořád mám problém s Adélinou mimikou (chvílemi se tváří, jako kdyby chtěla někoho zabít), tak zpívá výborně a má pěkný silný hlas. Denisa je sice vizuálně hvězdný typ, ale její zpěv zdaleka tak hvězdný není. Ve slokách měla sice docela pěknou barvu, ale refrény byly dost falešné. Opět jednoznačný verdikt, Adéla postupuje, Denisa končí.

Scalex: Ano, Adéla byla upozaděná, a co jsem si všiml na porotcovské tabuli s fotkami soutěžících, je těch, co jsme neviděli, ještě několik, možná je mezi nimi nějaký další diamant. Píseň Adéla podala sebevědomě a velmi dobře. Denisa narazila na své limity. Ale to je dáno i výběrem písně. Když slušné, mírně nadprůměrné zpěvačce dáte Rihannu, co čekáte? Samozřejmě, přijde průšvih. Ale copak na Rihanně stojí a padá hudební svět? Copak není tisíc jiných zpěvaček a jiných poloh, na kterých by Denisina barva hlasu vynikla? Škoda že v této fázi soutěže neměl každý soutěžící alespoň 5-10 minut práce s hlasovým koučem, který by rychle otestoval možnosti a doporučil optimální song.

Věra Chytilová: Ta Kvitová je stejně dobrrrrrrrrrrá jako její ségrrrrrrrrra Petrrrrrrrrrrra.

Petr Borkovec vs. Victor Peeters

zpívali: John Newman – Love Me Again / DNCE – Cake By The Ocean

DJ Vlado: Tento duel byl utkáním dvou katastrof. Petr na začátku zcela zapomněl text, a i když si na něj později vzpomněl, tak už se dokonce nechytil a celé vystoupení působilo jako hodně špatné karaoke. Victor byl ovšem ještě tragičtější a to, co předvedl, byla čirá hrůza. Další duel, ve kterém jsme se nedozvěděli výsledek. Petrovi bych já osobně ještě šanci dal, Victorovi ani omylem, přestože se trochu obávám, že mu jeho cizokrajný původ opět zachrání krk.

Scalex: Naprosto šílené a nespravedlivé rozdělení songů. Petr vyfasoval kolovrátek, na kterém se ale dá dobře prodat barva hlasu, chraplák, dynamika a podobně. Victor vyfasoval skladbu s přemírou falzetu. A někdo prostě falzet nepoužívá. Není to standardní zpěvácká výbava. Podle mě tohle byla těžká podpásovka. Soutěžní songy by nikdy neměly být výrazně nad možnosti konkrétního soutěžícího. Trošku ano, aby bylo nutno překonávat laťku. Ale dát někomu song ZCELA A TOTÁLNĚ mimo jeho rozsah a pak se za to po něm vozit?! WTF jako, WTF?!

Věra Chytilová: Sakrrrrrrrrrrrrra, co to bylo? Ten Borrrrrrrrrrrkovec byl snad zase ožrrrrrrrrrrrrrralej a ten Peeterrrrrrrrrrrrs něco prrrrrrrrrrrrrrríšerrrrrrrrrrrrrrrnýho.

Magdaléna Martínková vs. Mária Bikárová

zpívaly: LP – Lost On You / Selena Gomez & Marshmello – Wolves

DJ Vlado: Souboj dvou majitelek zajímavých barev byl dalším ze zklamání večera. Madgaléna byla úplně mimo, ale i Mária zůstala za očekáváním a za minulým kolem výrazně zaostala. Ani tato dvojice se verdikt zatím nedozvěděla, nicméně zatímco Márii bych ještě dal šanci, Magdaléně spíš ne.

Scalex: Mária je technicky určitě lepší, než jak předvedla v tomto songu. No ale aspoň víme, jakou cestou by se neměla vydávat. U Magdalény to byl totální tónový průšvih, tam se není na co vymlouvat, zpívala naprosto falešně. Což je škoda, protože v jiných polohách dosud zněla dobře. Magdaléna má ovšem trochu smůlu, že to, čím je její hlas zajímavý, není v této soutěži až tak unikátní a nabízejí to i jiné soutěžící. No a taky ukázala, že kouzlo má jen v té své jedné poloze a jakmile se vydá na výlet, není to ono.

Věra Chytilová: Sakrrrrrrrrrrra, baby, prrrrrrrrrrrrroč jste se trrrrrrrrrrrochu víc nesnažily???

Nikolas Bitkovskij vs. Tomáš Tran

zpívali: Rixton – Me And My Broken Heart / Franz – If I Were Sorry

DJ Vlado: A do třetice všeho zlého duel, ve kterém se nedařilo ani jednomu z duelantů. Nikolas mě v minulém kole docela překvapil, ale tady ovšem byl jak na horské dráze a slušná místa se střídala s tragickými. Měl však štěstí, že Tomáš nepředvedl absolutně nic. Ani u této dvojice jsme se verdikt nedozvěděli, nicméně pro Tomáše by to měla být definitivně konečná, Nikolase bych ještě aspoň na dlouhou cestu pustil.

Scalex: Týjo, tady snad vyměnili Nikolase! Obrovský propad oproti jeho původnímu výkonu. Jestli si v minulých kolech porotu získal, mohlo by mu to pomoci v postupu, na základě tohoto výkonu by ale neprošel. O Tomášovi nemá smysl vůbec mluvit, to bylo neskutečné trápení. Zatím pořád dost klesá, tak nevím, jestli má smysl si takového plyšáka držet v soutěži.

Věra Chytilová: Ten rrrrrrrrrrrákosník byl prrrrrrrrrrrrrríšerrrrrrnej a ten drrrrrrrrruhej stál taky za prrrrrrrrrrrrd.

Adéla Ferencová vs. Adéla Hanzílková

zpívaly: Sia – Alive / Emeli Sandé – Next To Me

DJ Vlado: Souboj dvou jmenovkyň měl celkem překvapivý výsledek. Zatímco naše stará známá Adéla zapomněla slova a následně úplně rezignovala, takže kromě síly svého hlasu nic nepředvedla, druhá Adéla podala velmi slušný a vyrovnaný výkon, ačkoliv podle mě nemá příliš zajímavý hlas, ale na postup na dlouhou cestu. Zvrat ovšem přišel ve chvíli, kdy Matěj udělil první Adéle svého Žolíka a ona tak postoupila přímo do semifinále. Já osobně bych na Žolíka viděl lepší adepty, ale ono beztak tím Žolíkem se přeskočí jen dlouhá cesta, takže je to vesměs jedno, kdo ho dostane.

Scalex: V Superstar se nesmí člověk vzdát, to dobře věděl už Petr Ševčík. Můžete jet svahilštinu, můžete jet “nananá”, cokoli, ale nesmíte vypnout. Adéla Ferencová bohužel vypnula a to i ve chvíli, kdy ji porota povzbuzovala. Škoda, protože v těch několika světlých chvilkách přeci jen něco předvedla. Adéla Hanzlíková zazpívala standardně slušně, nic nepokazila, sice to nebylo ani nějaké dechberoucí, ale mohlo by to k postupu stačit. Postoupila ovšem Adéla Ferencová, díky Žolíkovi (v tomto ročníku technicky dost špatně vymyšlenému, neboť Žolíci zcela splývají s rozhodnutími poroty ve Velké cestě). A ještě jedna věc. Já teda patřím mezi tlustoprdy, kteří si své tlustoprdství hýčkají a nikdo je nemůže žádnou narážkou urazit, protože stihnu na své sádlo nadělat vtipy dříve, než kdokoli jiný vůbec postřehne, že jsem tlustoprd, ale Matěji, fakt je slušné říct obézní holce, která udělala chybu v pěvecké soutěži, že se pod ní zlomila židle? Takhle zbytečně dávat náboje internetovým diskutérům s rameny přes celý browser?

Věra Chytilová: I když to posrrrrrrrrrrrrrrrrrala, tak je to porrrrrrrrrrrrrádná baba s kurrrrrrrrrrrevsky silným hlasem.

Top 4 výkonů podle DJ Vlada:

1. Ester Kubátová
2. Adéla Kvitová
3. Bryan Gandola
4. Richard Chovan

Top 4 výkonů podle Scalexe:

 1. Ester Kubátová
 2. Bryan Gandola
 3. Adéla Kvitová
 4. Richard Chovan

Top 4 výkonů podle Věrrrrrrrrry Chytilové:

1. Esterrrrrrrrr Kubátová
2. Adéla Kvitová
3. Adéla Hanzlíková
4. Adéla Ferrrrrrrencová

(a zase žádnej smrrrrrrrrrrraďoch se mi tam nevešel)

Hodnocení 1. a 2. SuperVýběru podle DJ Vlada:

Pro zpracování SuperVýběru mám jen jedno slovo – CHAOS. Nejprve rozdělení prvního a capella kola na dvě byl skutečně epic fail a je to jedna z hlavních příčin, proč se rekapu dočkáváte až teď. Dále pak přesuny Libčice – Dobříš – Libčice nefungoval dobře, ten Dobříš měl být spíš vyvrcholením. Ve mně samozřejmě nejvíc zarezonovala kauza mé srdcovky Zuzky Chalupové, která díky výraznému prostoru v prvním díle získala celou řadu nových fanoušků, ale bohužel i celou řadu odpůrců (čemuž nepomohlo ani její setkání s Emmou Drobnou, ačkoliv já bych měl být rád, že jsem viděl dvě své srdcovky pohromadě), což mě neskutečně mrzí. Doufám však, že stejně jako u kauzy Petra Borkovce to bude mít konečný efekt ve stylu, že „negativní reklama je taky reklama“, aneb řečeno sovy soudruha Šperka (Vladimír Javorský) z Báječných let pod psa „Co děláš? Bylo tě vidět!“. V neděli nás čekají zbývající duely, během a nakonec i Dlouhá cesta, ve které se již tradičně dozvíme složení semifinálové dvacítky. Pro koho to bude konečná a koho naopak uvidíme v živých přenosech, na to si musíme ještě pár dní počkat. A já si asi budu muset počkat na žalobu od Dagmar Havlové, jelikož se obávám, že ten „mutant“ mi jen tak neprojde. Takže příští týden budete mít nejen trestně stíhaného premiéra, ale i žalovaného rekapistu.

Hodnocení 1. a 2. SuperVýběru podle Scalexe:

Dramaturgický záměr “po industriální hale je vezmeme na zámek, a pak, aby to hezky vygradovalo… je vezmeme zpátky do industriální haly” jsem poněkud nepochopil.

Proč kluci v prvním a capella kole vůbec nezpívali, byť třeba jen tak pro trénink a pro přehled jak na tom kdo je, jsem nepochopil.

Proč bylo snad deset nebo kolik minut věnováno příběhu maturantky Zuzky, jsem nepochopil.

Proč porota sahá k neopodstatněným urážkám (typu “asi nejsi dobrý v posteli”) a když už jí něco ujede, tak proč to štáb nevystřihne a suše to odvysílá, jsem nepochopil.

Proč při setkání zpěvaček s Emmou Drobnou ukázali jen maturantku Zuzku, jsem nepochopil.

Proč někteří soutěžící dostávali songy zcela mimo svůj rozsah a technické možnosti hlasivek, jsem nepochopil.

Proč byl zaveden Žolík těsně před Dlouhou cestou, když v tuhle chvíli stejně záleží na slově porotců a můžou pustit dál koho chtějí (mají-li to od štábu posvěcené),  jsem nepochopil.

A teď mi řekněte. Jsem fakt tak nechápavý, nebo to bylo fakt tak blbě?

Věra Chytilová: A ode mě ještě moudrrrrrrrrrrro na závěrrrrrrrrrrrrr: Kdo nemá rrrrrrrrrrrrr, ten je amatérrrrrrrrrrrr. A já se vrrrrrrrrrracím do záhrrrrrrrrrobí. Tak zdrurrrrrrrrrte.

Superstar 2018

Diskuze k článku

Počet komentářů: 409
1
J
Reagovat

Diky za rekap. Dufam, ze sa dnes prida aj Scalex.

2
J
Reagovat

Pre fanusikov BISHOP BRIGGS. Dnes jej vychadza debutovy album CHURCH OF SCARS. Skvele piesne. Moja naj je WHITE FLAG,

3
ales winner emma
Reagovat

to je teda ale dlouhý rekap ale budiž hodně s věcmi člověk nemusí souhlasit ale to je život já sám za sebe říkám Maria byla z toho souboje nejlepší ale jak dopadne v neděli nikdo neví navíc ted v době kdy ůdajně vyšlo že do semifinále postoupily Karmen timea Viktorie a Tereza

4
Tomáš
Reagovat

Koukám že je rekap konečně na světě. Pokud jde o Adélu Kvitovou, tak souhlasím s tím že je to opravdu jedno z největších překvapení už proto že byla na začátku utopená v castingu. myslím že do semifinále půjde ale na finálová kola stejně jako Viktorie bohužel šanci nemá. Já bych se ve finále obešel bez Zuzky a už úplně bych se obešel bez Adély Ferencové ale obě tam zřejmě budou – Zuzka je jasná no. Můj současný tip na filnalistky do Top 10 je – Karmen, Zuzka, Tereza, ty jsou IMHO úplně jasné a neexistuje nic co by jim mohlo zabránit v postupu a podle mě je zřejmě jasná i Eliška, vzhledem k jejím profesionálním výkonům na její věk a raketovému náskoku v jedné zde zveřejněné anketě. Pátou finalistkou pak zřejmě bude Jitrnice, pomůže jí k tomu její velký hlas, který opravdu má a svým semifinálovým výkonem zřejmě zbourá halu. A ano, někteří jí pošlou hlasy i z lítosti kvůli těm kilům navíc. Já bych ve finále hrozně chtěl Ester, Viktorii a Adélu K. taky, leč se obávám že všechny ostrouhají a zůstanou v semifinále. Ještě jakousi malou šanci na finále vidím u Ester ale musela by asi podat opravdu mimořádný výkon aby dokázala porazit Jitrnici nebo Elišku, moc velkou šanci asi bohužel nemá no. No a pokud jde o kluky, tak tam to bude ještě větší peklo a o tom sem se rozepisoval už několikrát. Už tu někdo psal že 29.4. bude semifinále kluků, takže kluci půjdou první na řadu a to bude fakt masakr a vraždění neviňátek. Sem moc zvědavý kdo to přežije a kdo ne. Já osobně pak zřejmě ve finálových kolech budu mít všechny kluky v celkovém pořadí před holkama, tedy pokud tam nepostoupí Motalík nebo Viktor, kteří mi přijdou slabší. Já doufám že ne i když u Motalíka se toho obávám vzhledem k nízké kapacitě dobrých kluků z ČR.

5
Prochor
Reagovat

Když jsem viděl drtivý náskok Elišky v anketě /i když jen 2000 hlasů/, tak jsem si říkal hlavně ať se dostane do SF. Uvidíme, kam až jí diváci dostanou. Možná že je Eliška černý kůň soutěže a my na Panáčkovi ji nedoceňujeme.

6
Tomáš
Reagovat

@Prochor: Moje favoritka to ale určitě nebude. Dokážu ocenit jaký má na svůj věk talent ale nedokázal bych jí fandit. Fakt si strašně moc přeju aby letos to holka nevyhrála.

7
ales winner emma
Reagovat

Tomáš v něčem mi Eliška připomíná Celeste tenkrát taky jí bylo dost málo a vida kam to potom dotáhla a černý kůn soutěže no nevím a ta anketa tu taky beru s rezervou už tu sem psal o jednom jediném příkladu a navíc na tlačení dopředu tu přece máme Zuzanku fiflenku

8
jab
Reagovat

@Tomáš: Pochybuji, že by Eliška vyhrála. Těmhle náctiletých v podledních letech vždy odjde ve finálových kolech podpora. Nejvíc se bojím, aby Elišku nepostihl faktor Slepčík, kdy Dalibor taky podával technicky velmi dobré výkony a rovněž skvěle cítil muziku, ale vzhledem k nedostatku životních zkušeností narážel na limity spojené s chápáním a interpretací textů. Ono taky když vyfasoval song po Matuškovi nebo píseň, kterou složil Stevie Wonder pro svou čerstvě narozenou dceru, tak mu nelze moc divit. Osobně bych jako vítěze tipl někoho z chlapů, přál bych to Richardovi, Kristiánovi nebo Petrovi. Jak už jsem zmiňoval, Dominik má cool vizáž, ale pro mne (zvlášť v porovnání s výše zmíněnými třemi) neposlouchatelný hlas a Bryan, aby si u mne výhreu opravdu zasloužil, by musel během finále zazpívat alespoň jednou perfektně! (co se týče výslovnosti, frázování, a tak) českou píseň. Ještě Matej Bartko mi pro mne přišel do úvahy, ale minimálně Richard je tak o level výš.

9
Jana
Reagovat

Všeobecné nadšení z holek které tu panuje taky nesdílím, tady se shodnu s Tomášem. Eliška je dost vyzpívaná na svůj věk ale podle mě je to takový typ technické zpěvačky, která bude mít po soutěži problém s vlastní tvorbou a prostě zapadne. Ostatní holky jsou na tom podobně. Zuzka si sice píše sama ale ta mě zase pro změnu nebaví vůbec. Tereza s růžovými vlasy posledně dost zabodovala ale taky mi nepřijde nějak výjimečná. Nejlepší z holek asi je Karmen ale taky je v lecčem podobná minulé vítězce Emmě. Ještě mě baví Viktorie ale Habera na ni má z nějakého důvodu antipatie tak si myslím že ji do finálových kol nepošlou ( a nejvíc hlasů od diváků taky nedostane ). Mě zatím baví nejvíc dva kluci, kteří jsou bohužel spolu zrovna v duelu – Richard a Bryan. Já bych jejich duel uvítala ale až v samotném GF 10.6., fakt bych chtěla aby tam letos byli po dlouhé době zase dva chlapi. Tak taky doufám že ten jejich současný rozstřel je jen bouda na diváky a bude místo toho žolík protože obou by byla strašná a nesmírná škoda.

10
Tomáš
Reagovat

@jab: Tak já taky věřím že Eliška snad nevyhraje, na druhou stranu letos je to opravdu mimořádně obtížné, hlavně v porovnání s předchozí řadou, uhodnout kdo tím vítězem skutečně bude.

@Jana: Naprostý souhlas, taky chci letos v SuperFinále dva kluky i když tam určitě budou tři soutěžící vzhledem k počtu finálových kol protože jinak by to nevycházelo.

11
Tomáš
Reagovat

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!! Kdo nechce, ten ať to nečte! superstar-2018.cz/superstar-2018-gandola-vs-chovan-podivejte-se-na-vysledek-kdo-vyhraje-video/

12
Jana2
Reagovat

Ta písnička, co zpíval (mimochodem příšerně) Michal Tvrdý je Napojen od Tomáše Kluse, ale poznat to moc nebylo no :-D jinak aspoň jsme viděli, proč nepostoupil Roman Oravec, což mě sice štve, ale je fakt, že ten výkon byl celkem dost na nic. A ohledně Laciho, já bych ho ráda viděla ve finále, ale myslím, že neprojde ani do semi :(

13
Tomáš
Reagovat

@Jana2: To si myslím taky že ho nepustí ani do semifinále protože pak by měl finále jasné. Nevadí mi ale já budu radši když nepostoupí, další ohrožení talentovaných kluků ze Slovenska prostě nemůžu potřebovat.

14
Jana2
Reagovat

@Tomáš: třeba se stane zázrak a budou chtít peníze z SMSek a postoupí :) ale pochybuju :(

15
Jai Kudo
Reagovat

Jak už bývá zvykem dost vtipný a zajímavý rekap od Vlada :-) I když si myslím, že v tuto chvíli trochu „out of time“ protože v pondělí může být všechno jinak….
Chtěl bych připomenout kluka jménem Peter Kavan (ano zase Slovák :-) ) který od toho krátkého vstupu nebyl vidět ani slyšet, ale mně se zdál hodně dobrý, minimálně na úrovni Richarda….tak uvidíme, jestli ho ještě uslyšíme :-D (to jsem vypustil chytrou větu, co? :-D )
Taky si myslím, že letos jsou kluci lepší, resp. zajímavější, než holky, ale jak říkám, uvidíme v neděli, kdo postoupí do semifinále a pak už půjde do tuhého….

@J: Bishop Briggs – určitě si je poslechnu, vypadají zajímavě :-)

16
J
Reagovat

@Tomáš: No ked si tu, mam pre teba zhave novinky z AI 2018 a tykaju sa aj nasho spolocneho favorita Cade Foehnera.

V nedelu 22. 4. bude 1. show s hlasovanim divakov, kde sa predstavi TOP 14 (oficialne je to predtocene v sobotu, cize nebude to live). Rozhodnutie budu mat v pondelok 23.4. Budu spievat piesne podla vlastneho vyberu a styria vypadnu. Byt na Cadeovom mieste vytiahla by som SEVEN NATION ARMY s elektrickou gitarou v ruke a urobila poriadnu rockovu show. Hlas na to ma a aj istu rebeli v sebe. Americania miluju show vo velkom style. U nas v SS o tom mozme leda tak snivat. Kristian by to na jednej strane nedokazal dat a na druhej strane produkcia s dramaturgom to maju radi take „sterilne“: solidne spevacke vykony, ale ziadna show. Este by stupla sledovanost.

O tyzden v nedelu 29.4. bude TOP 10 spievat piesne z filmov WALTA DISNEYHO, pretoze tematicky vecer znie DISNEY NIGHT. A ja dam ruku do ohna za to, ze Cade bude spievat na 100% I PUT A SPELL ON YOU od SCREAMIN JAY HAWKINS a urobi z toho big shouting show. Pretoze nic insie sa z tych DISNEYHO filmov a rozpravok Cadeovi nehodi. Bette Midlerova spievala tuto piesen v filme HOCUS POCUS. Este som zvedava, ci niekto z country neda REAL GONE od S. Crow z CARS.

A posledna novinka je, ze TOP 7 bude v nedelu 6.5. vzdavat hold pamiatke spevaka PRINCA. O tom, ze Cade postupi do TOP 7 po piesni I PUT A SPELL ON YOU ani nepochybujem. Rostujem si hlavu, co by najlepsie sadlo od PRINCA takemu rockerovi ako je Cade. Dnes som si na Spotify pustila asi 2 songy od PRINCA a mala som dost. Bohuzial PRINCE nie je moja salka kavy.

17
Jana2
Reagovat

https://tv.blesk.cz/video/4931831/superstar-ladislav-angyal-poprve-nenadchnul-porotu-je-to-konec.html takze jde domu, nechaji si ho mozna jako maskota. A pokud dobre vidim, tak to projel s disney postavickou :-( snad ani v nedeli nebudu koukat :-(

18
Monika
Reagovat

Kazdopadne na Ladovi mohla produkce vytresat body, zajimavy a smutny pribeh, k tomu jeho optimisticka povaha, to by fungovalo na media. Myslim, ze se sami zalekli, nemam vubec pochyb, ze by ze semifinale postoupil, dost pravdepodobne z prvniho mista a drzel by se v soutezi dlouho. na druhou stranu mu nechteli nakladat v soutezi a dusit ho, on stejne vyhral, sbirka, ktera se poradala na jeho lepsi zivot vynela pres milion korun.

19
Bezík
Reagovat

@DJ Vlado: kurrrrrrrrrrrrrrrrva, to je ale rrrrrrrrrrrrekap dofrrrrrrrrrrrrrrrrasa !!!!!! ;-) :D

20
Ina
Reagovat

Moniko, já si zase myslím, že když to takhle napsali, tak tam bude nějaký háček….ale i kdyby nebyl, Laci má změněný život k lepšímu a to je bezva a moc mu to přeji

21
ales winner emma
Reagovat

nevíte někdo co je pravdy na tom že nova s markízou počítají se Superstar i pro příští rok 2019 jasně jde o spekulace ale pochybuju že by to šlo tak brzo za sebou j jako mě by to nevadilo ale spíš až v 2020-2021

22
ales winner emma
Reagovat

napsala mě to totiž jedna kámoška že se ůdajně na podzim pojedou castingy a že by opět na jaro mohli vysílat co si o ůdajném dalším ročníku Superstar myslíte

23
ales winner emma
Reagovat

tak vypadnutí Laciho je šok ale kdoví třeba ho ještě nějakým způsobem vrátí zpátky

24
Martasa
Reagovat

https://www.super.cz/562129-opravdu-skonci-milacka-divaku-laciho-porota-vyradila-ze-superstar.html
Tak mě dost překvapilo, že Laci skončil.
Ale jak už bylo psáno, aspoň mu pomůže ta sbírka Čechů a Slováků.

25
orchis
Reagovat

DJ Vlado:
Za ten parádní rekapitulace pochvala před nastoupenou jednotkou lolitek :-)

26
orchis
Reagovat

@orchis: míněn samozřejmě rekap… to jsou ty automatické opravy :-)

27
Ally
Reagovat

Teda DJ Vlado musí mít ošoupané eRko na klávesnici :) a materiálu pro logopedii :)

No Laci vypadne ? ale “kalí vodu ,Vojtěchu , kalí vodu “ ..jako to není přesné ,ale napadlo mě to ..”to mám z toho , s jakýma lidma já se stýkám ..” :)
Leda by to byl fór na druhou , napsali, že vypadne, tedy si všichni myslí, že nevypadne..a tedy vypadne :) ?

28
Petr
Reagovat

@Jai Kudo: P.Kavan nepostoupil, byl ve skupine co jich ruppert poslal domu

29
Petr
Reagovat

Chci se zeptat oni ti souboje zpivaj na 2xnebo 3?? na ytb jsem zahlednul video R. Oravce ,ktery nepostoupil ze souboje do semi. nekdo ho natacel ale porota tam nesedi. Nechapu, jak Adéla Ferencova pred porotou zapomene text, kdyz predtim mela zkousku a musela vedet jak umi text.
https://www.youtube.com/watch?v=IpexcuECV0Q

30
ales winner emma
Reagovat

nejsem si jistý jestli to sem patří ale ted v televizi na nově hlásili že zemřel světoznámí Avicii proslavil se hity Wake me up nebo Levels sem dost v šoku čest jeho památce

31
Jana2
Reagovat

@Petr: tyjo já myslela, že R. Oravec vypadnul už po Dobříši. Tak jsem si ho asi s někým spletla.

32
jardach pb
Reagovat

Diky za rekap, byl dost obsahly a vecny (kdyz jsem preskocil Verrrku,to mi vtipne neprislo).
Favorita/ku zatim nemam, jen musim konstatovat, ze porad ma katastrofickou dramaturgii a rezii, to co predvadej je fakt bes a pritom by stacilo jen lehce obslehnout neco z venku (a ze spravneho formatu, ne to michat)

33
Scalex
Reagovat

Jelikož mi rekap DJ Vlada a paní režisérky přišel příliš krátký a stručný, ještě malinko jsem ho natáhnul svými přípodotky.

34
Jana2
Reagovat

Jinak s tím Lacim to vidím tak, že ze soutěže ho vyřadí, ale jak všude píšou – je to jeho konec v superstar?…tak bych řekla, že si ho tam nechají třeba na moderování vstupů s finalistama nebo tak něco, nebo nějaký internetový videa ze superstar…spíš mě štve s kým vypadl, ta holka mě strašně točí.

35
Monika
Reagovat

@Scalex: „Proč při setkání zpěvaček s Emmou Drobnou ukázali jen maturantku Zuzku, jsem nepochopil.“ Na to je snadna odpoved :-) To nebylo setkani „zpevacek s Emmou“, ale setkani „Zuzky s Emmou“. Emma prisla jen na zkousku Zuzky, ostatni zpevacky pritomnost Emmy na sve zkousce nemely, to byla jen vysada protekcni lady. Vim co pisu, mam to overene z vice zdroju. Liska to tady pravidelne cte, tak at napise, ze lzu :-)

36
Ina
Reagovat

Jana 2 vypadli oba dva…taky si myslím, že s ním mají nějaké plány, jeho popularita je obrovská a byli by hloupí to nechat vyšumět…doufám a věřím….kluk dává letošní serii grády. Ani mě příliš nezajímá kdo vyhraje. Zaprvé je tam víc skvělých zpěváků a za druhé Laci by mi chyběl:-))

37
Jai Kudo
Reagovat

@Scalex: Chacha – Simvás, tuhle písničku neumí zazpívat ani Emma Drobná. 8^) ….si zabil, Scalexi :-D (y)

Jinak bacha! Spoiler! Postupující kluci: (samozřejmě postoupil i Holanďan a taky Motalík!!!! A Peter Kavan ne!)

Petr Borkovec
Dominik Gerda
Tomáš Karlík
Bryan Gadola
Victor Peeters
Richard Chovan
Marek Motalík
Kristián Révay
Jakub Pružinský
Matěj Bartko

Z holek jsou zatím potvrzeny 4 postupující:
Karmen, Viktorie, Tereza a…………..samozřejmě Timea! WTF!

38
Bezík
Reagovat

Hezký Scalexův rekap, odpověď na jeho otázku je : ano, bylo to fakt blbě ;-) Nicméně Scalex, stejně jako Monika nepochopil roli žolíka. Jednak přeskakuje dlouhou cestu a vede rovnou do semi, ale hlavně, jeden porotce tím zlomí vůli poroty jako celku. Takže pokud se porota jako celek rozhodně vyhodit, jeden jediný porotce to může zvrátit. A ze semi se dá tuším postoupit i přes diváky, takže to může být poměrně klíčové rozhodnutí, kdy proti vůli většiny poroty to pro někoho může vést i hodně daleko.

39
Monika
Reagovat

@Jai Kudo: jeste tam je diky zoliku jitrnicova Adela

40
Bezík
Reagovat

@Jai Kudo: Postup Victora poněkud nechápu ale nemusím všemu rozumět :D . Naopak postup Timey jsem očekával, ona tam má tu roli „holky od vedle“ a produkci se hodí. Kdo ví, jestli neprojde i do finále.

41
Scalex
Reagovat

@Bezík: jasně, ale žolík by působil efektněji, kdyby byl použit při něčím vyhazovu. Což tady u Adélek bylo takové zašmudlané a neřekli tam naplno, že Adéla F. v soutěži končí.

Vzhledem k tomu, že si nemyslím, že je udělení žolíka vyloženým překvapením daného porotce (tj. myslím si, že i o žolících je v rámci štábu nějaká diskuze, případně že mají porotci přikázáno dát někomu žolíka na základě pokynu z režie), by žolíci klidně mohli padat až při Dlouhé cestě („a tady pro tebe cesta soutěží končí… vlastně ne tak úplně, protože na, tady ti dávám žolíka!“), nebo by mohli být ve hře i v semifinále (tj. kdyby někomu hrozil nepostup dál, porota by ho mohla vnutit ještě do dalšího kola).

42
Scalex
Reagovat

@Jai Kudo: z holek si nedovedu představit, že by neposlali dál Elišku Ruskovou a Ester Kubátovou, ty už se vyprofilovaly tak, že jsou neopomenutelné. Peter Kavan má smůlu, že vizuálně je trochu podobný Dominikovi Gerdovi, ale Dominik má ten styl a swag a kulicha i ve chvíli, kdy na tebe z deseti stojanů perou pětisetwattový reflektory, takže musí postoupit on.

43
dolores
Reagovat

Ked tak pocuvam Timeu Lacovu, viem si ju predstavit v ludovke, pripomina mi Hanu Servicku, staru znamu interpertku slovenskych ludoviek, miestami taky jemny nos, afekt a farba cisto do vychodniarskej, resp. rusinskej lud.piesne, typu Kriačok Ľalijovij :-)) . Ona je z Humenneho, vsak ? (Tereza Mandzakova tiez vie dobre tieto ludovky, ale vie aj kvalitny soul !!! )
Ak Timea postupila do semi, mozno aj preto, ze je okrem ineho dost pekna, aj velmi vysoka, a ako vieme, Habera je na vysoke dost vysadeny :-)) … uvidime, dievcat sk je malo, tak asi ju pretlacia

Ciastocne ma tato sutaz prestane bavit, ak nepostupi Ester, hoci sa mi este pacia aj ine, napr. Viktoria a Eliska. Tereza je vyborna, ale nejak mi nie je prijemna jej farba, hoci robim co mozem :D

44
dolores
Reagovat

Vlado, hoci ani mne neprisli vtipne tie vsuvky od Chytilovej, ale zato ze si zo zahrobia vytiahol prave ju, mas u mna male bezvyznamne plus. :-) ja by som cakala, ze tam budu jej skutocne citaty nejako napasovane na tie situacie, a ze ich bude menej. Kazdopadne je to „moja fanynka“ , lebo ako jedina zdatne bojovala proti muzskej hegemonii na tomto svete :D A pre mna je jej nezabudnutelna top hlaska o chlapoch ktori nestarnou a najednou zdechnou :DDD

A inak suhlas ….. spracovanie tychto casti aj vo mne evokovalo miestami
dokumentarny film z ery neslavne minulej. :-/

A v neposlednom rade ti gratulujem, ze si svojej srdcovke Zuzke nevenoval polovicu clanku (ako to urobila produkcia), … ale len tretinu ? B-))

Ach ta Zuzka, hoci mna osobne az tak nezaujima. ona je snad najdiskutovanejsia, najchvalenejsia, najhejtovanejsia sutaziaca ever, este PRED semifinale, kedy o nej toho este vieme pramalo :-OO, nooo, ja ju teda za famoznu spevacku nepovazujem, hoci sa jej mnoho kvalit neda upriet. Uvidime co predvedie na podiu. Kazdopadne nieco v nej, je pretoze este pred celou tou megastory, sa tu nasli traja muskatieri ktori ihned po kastingu zavetrili nejaky feromon alebo co, a zrejme sa nasiel aj niekto podobny zo stabu, vplyvny chlap, ktory to takto zavetril tiez, a velmi chcel zo Zuzky urobit hviezdu a hlavny tahak supervyberu, co ale nakoniec dopadlo pre Zuzku nie prilis prijemne… Tak chlapi, aspon mate za koho bojovat. Ja tu zatial nikoho takeho nemam, za koho by som sa bila do krvi, nieco sa rysuje, ale este sa uvidi, ci mi niekto rozbucha srdce. Z Ester mi len na malu chvilu nabehli zimomriavky.. :-)
Cudujem sa, ze dost ma minaju chlapci, napr. ti najlepsi Richard a Bryan ma este vobec nedostali, a Borkovec s Bartkom, ktorym by som vedela fandit ma nepresvedcili, ze budu spolahlivo postupovat sutazou (ale tajne im verim). A Motalik poslednym vykonom klesol akosi do priemeru.
To myslis vazne Jai Kudo,ze postupil Peeters ? Asi ho posunuli, lebo je showman, inak si to neviem vysvetlit, lebo spevak je dost chaby. ked uz akoze slovak, tak tam mal byt Kavan.Skoda mlcat.

45
J
Reagovat

Borkovec ak postupi do finalovych kol by mi mohol pre radost zaspievat v tom Cesko-Slovenskom kole nieco od LUCIE. Najradsej mam od nich CHCI ZAS V TOBE SPAT, ale az taka zlomyselna nie som, aby som to od neho chcela pocut. Stacilo by aj SROUBY DO HLAVY.

46
Ally
Reagovat

Dost dobrý rekap i Scalexe..prý Mid výkon Ed Sheeran :) hlavně shrnutí..

Taky bylo vtipné, jak Ben a vůbec porota kladla na srdce, že si mají vybrat vhodný song, když mají tak málo času se předvést..a pak jim dají / produkce takové “vhodné “ sami.
Já vím, že to jsou povinné jízdy..ale nesmí to být nespravedlié ..a musí to být koukatelné, ne ?
Zajímavá úvaha, že se může ještě – podle fotek objevit někdo “nový “
Já třeba zapomněla na Petra Kavana – dost dobrý, a nepodceňovala bych ani Jakuba P. A Matěje Bartka .. i když asi trému bude hrát čím dal větší roli..
Teda spoiler o postupujících jsme přeskočila

Co se týká role poroty ,jak jste probírali žoliky..napadlo mě ,kdyby postupila Viktorie ,jestli diváci pořád poslouchají – posloucháme :), co říká Habera..nebo budou rebelovat se zbytkem poroty ? : )

Souhlas s Dolores s úvahou o Zuzce a chlapech :)
No hlavně už je to celé fraška..a to se nekoukám na Novu , nevidím reklamy ..ale btw na netu v drbárnách jsem viděla jen Laciho, Adelu, Křížku ..Zuzanu vůbec..
Prostě ať už zpívá a uvidíme :)

47
Ally
Reagovat

@J: Ze by měl kollerovsky hlas Borkovec ? Je to možný..musím se na to zaměřit..to by měl u mě body navíc :)

48
Prochor
Reagovat

@Scalex: Mně Eliška něčím typově připomíná Šárku Vaňkovou. Ze začátku neviditelná ale dobře zpívala a nakonec se dostala až do finále s Anetou. Bude záležet jestli se Eliška dostane do SF a jak si povede dál.

49
J
Reagovat

@Ally: Neviem, ci ma kollerovsky hlas. Kedze tu zopar prispievatelov rozoberalo cesku tvorbu, tak ja ak nieco pocuvam z Ciech v cestine je LUCIE. Horsie je to so slovenskou tvorbou. Mam len jedinu rockovu baladu v mojom playliste na SPOTIFY medzi svetovo znamymi rockovymi a metalovymi baladami a to od TUBLATANKY – SPALENA LASKA (super text, hudba a najma ta gitarova pasaz – tu mam asi najradsej z celeho songu).

50
dolores
Reagovat

@J: Tak Kollera Petr zvladne, z toho obavu nemam, :-) AK postupi…. Kollerove piesne nie su uspavanky, ale plne energie a emocii. Borkovec tej energie aj emocie ma v hlase ma dost :) Akurat, ze ho zdrbu za to ledabole frazovanie, (hoci v cestine to moze posobit celkom zaujimavo). Koller ma ale doslednu artikulaciu a to by sa dost porovnavalo.

51
Jana2
Reagovat

Koukam na to znova a teda ackoliv proti holandanovi nic nemam, tak nechapu, jak mohl postoupit on na ukor Laciho. Kdyby postoupil jiny Slovak (nejaky vyrazne lepsi zpevak), tak ok, ale myslim, ze Viktora by nebyla takova skoda jako Laciho :-(

52
Martasa
Reagovat

Tak kdo je váš favorit?
U mě Jakub Pruzinsky, Dominik Gerda, Matěj Bartko.
Richard zpívá profi, ale má pro mě nulový charizma.
Bryan má hlas i charizma, ale zase je to Československá Superstar a ne Filipinska.
Laci je úžasný, hlas i charizma, pro mě škoda, že vypadl.
Borkovec má dobrej chraplak, mně ale ten jeho hlas tahá za uši.

U holek Viktorie Cernikova zajimavý hlas a sympatie, Ester Kubatova a Eliška Ruskova.
Adela Kvitova zpívá hezky, ale opět pro mě charisma nula.
Protezovana Zuzana mě moc nezaujala.

53
Monika
Reagovat

Ja teda tipuji Borkovce na outsidera, i kdyby postoupil do finale, hadam, ze odejde mezi prvnima. Vubec si neumim predstavit cilovou skupinu, ktera by pro nej hlasovala. pro pubiny je osklivy, daji prednost exotickemu Bryanovi, pro chlapi je to takovej jouda a mamlas, skutecne nevidim zadnou silnou skupinku hlasujicich.

54
Jana2
Reagovat

@Monika: vidim to podobne, navic mi prijde slizkej, jak mu tam Knechtova domlouvala a on na ni jak je krasna, to mi prislo skoro az desive uchylny jak to rekl a jak se k ni naklanel.

55
Monika
Reagovat

@Jana2: Jo na to jsem zapomela, to me taky vydesilo :-))

56
J
Reagovat

Mojim naj favoritom je Kristian. A Karmen hned tesne za nim. Isteze ten RADIOACTIVE nedopadol najlepsie, ale potencial tam je. A najma jeho vlastna tvorba je dost zaujimava. Podla mna ma potencial, ale chcelo by to investicie a producentsky tim. To iste sa tyka Karmen. Po skonceni SS by to chcelo spolocny kolab.

A ked by som sa vratila k RADIOACTIVE ovela hrozostrasnejsiu verziu predviedol Dalton pred 2 rokmi v American IDOL 2016. A to skoncil celkovo na 3.mieste (Kristianovi by som priala vitazstvo). Ale to nic nebolo proti tomu ako tam sprznil NUMB. To bolo na kriminal. Chudak Chester a Linkini.

57
Tomáš
Reagovat

Já taky nejsem rád že je Timea v semifinále ale protože je slovenka tak mi něco říká že by se dokonce mohla dostat i do finále. Sice by tam stejně vypadla mezi prvními ale může se tam dostat bohužel. Otázka je místo koho. Nepřijde mi totiž úplně pravděpodobné aby do finále postoupily čtyři češky a jen jedna slovenka Karmen. Můj původní tip to přece jen byl ale možná se tam Timea kvůli národnosti přece jen nějak vecpe – zřejmě místo Jitrnice nebo Elišky. Kdyby z holek postoupily do finále čtyři češky, to by pak u kluků museli postoupit čtyři Slováci aby byla národnost vyvážená a tomu moc nevěřím taky. Spíš myslím že to bude 3:2 pro slováky u kluků a u holek zase opačně. Ale to jsou předčasné úvahy, každopádně to bude hodně zajímavé a sem fakt zvědavý jak tohle dopadne.

58
Tomáš
Reagovat

@Martasa: Moji favoriti u kluků – Richard, Bryan, Kristián, Dominik, Jakub Pružinský, Borkovec, o trochu méně Matej Bratko

Holky – Ester, Viktorie, Tereza, Karmen ale na kluky u mě nemá žádná z nich

@Monika: S tím Borkovcem máš asi pravdu, já ani nevím jestli vůbec do finále postoupí. Jeho další osud v soutěži je pro mě velký otazník. Já ho mám docela rád ale kdyby měl z čechů postoupit jen jeden, rozhodně tam chci daleko raději Bryana ( i když to není čech :D ). Snad nepostoupí do finále Motalík ani Karlík, pro mě jsou oba úplně nezajímaví, tuctoví a navíc i velice průměrní zpěváci jakých je všude spousta. To by mě fakt štvalo kdyby postoupili oni na úkor zajímavějších jen kvůli národnosti.

59
Jana
Reagovat

@J: Jo ten zprzněný Numb sem shodou okolností taky viděla. Šílený… Jestli to třeba náhodou viděl Chester, tak se ani nedivím že se na další účast na tomhle světě už vybodnul…

60
dolores
Reagovat

@Jana2: Ano to som si tiez vsimla, prislo mi to take pudove ..:-)), cize bud tam boli este zvysky alkoholu alebo chlapec nema kontrolky :D

61
J
Reagovat

Narodnost je poriadna blbost. A takisto sa neda obvinovat Slovakov z toho, ze hlasuju len za Slovakov. Poznam dost ludi, ktori pred 2,5 rokmi hlasovali za Stepana Urbana a v r. 2011 prave za GG a vobec nie za Adamca. To iste by sa dalo povedat aj o CZ people. Podla mna ludia si oblubia konkretnych sutaziacich podla hudobneho zanru, talentu, osobnosti a sympatie a tak aj hlasuju. Ja by som mala Kristiana v oblube aj keby bol z Brna a Karmen z Liberca. Narodnost neriesim.

62
J
Reagovat

@Jana: Ale Daltonovu post IDOL tvorbu zasa pocuvam. Na SPOTIFY v playliste mam HEAVEN (moja naj od neho) a TURN TO STONE. A z pred Idolovej tvorby zasa MISUNDERSTOOD, ked bol este v poprockovej skupine FLY AWAY HERO. Mam pocit ako by ho vybrali ako rockoveho chlapca sezony 2016 a on sa s tou rolou prilis nevzil. Je dost indie nez rock. Inak na debutovom albume spolupracoval s Mattom Noveskeym z BLUE OCTOBER, ktory je jeho manazerom. Spieval CALLING YOU od nich v AI.

63
dolores
Reagovat

Ally, Scalex … co sa tyka pridelovania povinnych songov, ta „spravodlivost“ je samozrejme donebavolajuca (ako slovenska justicia), ale ja to uz ani neriesim, zacala som to vnimat v roku 2011, kedy Petrovi Sevcikovi z nejakych zvlastych dovodov vo finale pridelili (dobrovolne – nasilu) Rachel od Petra Muka, song ktory sa do SS vobec nehodi a nemal ho nikto predtym ani potom. A asi ani uz mat nebude… Takze podobne utok na rozsah ako u Viktora, len to bolo opacne, u Petra sa vedelo, ze ako tenor nema sancu vyspievat tie Mukove priezracne hlbky ani keby sa potrhal, …podobne ako u Peetersa, ktory nemal sancu dat tie sialene falzety

64
dolores
Reagovat

@J: no Vlado ti hned odpovie, ze slovaci hlasuju prevazne narodnostne :-)))

65
Tomáš
Reagovat

@J: Ty možná národnost neřešíš ale existuje zřejmě v obou zemích dost patriotů, kteří ji řeší. Pamatuju na podrobné výsledky z Česko Slovenské Superstar 1 kde ještě ukázali obě země zvlášť a tam to bylo dost národně ovlivněné. Taky mají ale soutěžící každý ve své zemi větší zázemí a víc známých a příbuzných co za ně hlasují, tak je to jistě ovlivněno i tím. Kdo ale rozhodně řeší národnost je produkce Novy a Markízy, že pane Liška? Pro ně je mnohem důležitější než talent. Obě televize to platí a tak nedopustí aby jedna země na tom byla hůř než ta druhá. Ve finále určitě opět bude stejný počet lidí z Česka i Slovenska. Ale už mlčím, o tomhle můžeme kafrat donekonečna a stejně to nijak neovlivníme, to už je prostě jasně dané.

66
dolores
Reagovat

@Tomáš: Podla mna to maju aj zmluvne takto osetrene, ze ak spolocny projekt , tak rovnake zastupenie. Spravodlivejsie by bolo pomerne zastupenie podla poctu obyvatelov, t.z. 2:1, ale ktovie, ci by v takomto pripade vyhral nejaky slovak. Najlepsie by bolo mat vlastne narodne sutaze ako predtym, ale financne sa im asi neoplati do toho ist

67
J
Reagovat

@Tomáš: Ak Timea postupi a dostane sa do Cesko-Slovenskeho kola, chcelo by to song VRAT MI TIE HVIEZDY.

Naopak u KARMEN si neviem predstavit lepsi song ako SLNECNA BALADA od PEHY.

68
Tomáš
Reagovat

@dolores: Nemusí se čekat ani na Vláda, klidně to napíšu i já. :-) Ale letos by mi to asi až tak nevadilo u kluků…

69
J
Reagovat

@dolores: Ja by som zo semifinale dievcat do finale poslala len jedinu Karmen za SK a zvysok Cesky. Tam to bude do neba volajuca nespravodlivost ak postupi TIMEA na ukor napr. ESTER, VIKI a ci ELISKY. A z chlapcenskeho finale by mi nevadilo ani nepomer 3:2 za predpokladu, ze jednym z tych 3 chlapcov bude Kristian. A to mi muz pred mesiacom oznamil, ze na nasom rezervnom rodinnom mobile je neskutocny kredit, ktory je treba minut, aby som z neho telefonovala. Vcera som si pomyslela, ze kredit sa da minut aj inak.

70
J
Reagovat

@dolores: Ja dokonca produkciu podozrievam z toho, ze chcu zenskeho vitaza, pretoze co sa tyka posutaznych zmluvnych podmienok voci NOVE a MARKIZE asi sa im lepsie spolupracuje s dievcatom nez s chlapcom. Mali asi zle skusenosti s Chodurom a Adamcom. Preto odvtedy uz len dievcata vyhravali, ci uz islo o SS alebo o HLAS. Ak opat vyhra dievca, bude to preto.

71
Tomáš
Reagovat

@J: Ať už to proboha letos zase holka nevyhraje, už je to nuda! Už mě to nebaví! Třeba Tereza nebo Karmen by mi jako vítězky nevadily ale chlapi jsou lepší! A nedá se soudit podle pohlaví…i holka klidně může být rebelka co dokáže Novu a Markízu po soutěži pořádně potrápit. Navíc u Adamce dodnes nikdo neví jestli to vítězství bylo úplně čisté když dokázal porazit GG ( byť sem mu to přál ) takže to si naše ctěné televize samy naběhly pokud mu k tomu vítězství tehdy nějak dopomohly.

72
dolores
Reagovat

@Tomáš: ja si myslim, ze na obidvoch stranach su taki ,co hlasuju narodnostne, ale stale ich je menej (nez to bolo v r.2009). Fans zakladna superstar sa prerieduje, ostavaju taki ako my, co ich zaujima prevazne hudba a spev, kto ma aky talent. Tych co to beru ako hokej ubuda, nebavi ich riesit kavlitu spievania, je to pre nich nuda

73
J
Reagovat

@Tomáš: S pravdou von. Za koho si hlasoval ty? Za GG alebo Adamca?

74
Tomáš
Reagovat

@J: Na koho mě tipuješ? :) Já myslím že sem nehlasoval ani pro jednoho protože moji favoriti vypadli už dávno předtím. Už si to přesně nepamatuju ale možná sem tehdy během týdne nějaký hlas poslal Gábině protože vím že se hlasovalo celý týden ( a proto asi taky nevyhrála protože já v tomhle nosím smůlu :D ), u Lukáše ale vím jistě že sem mu hlas neposlal a vůbec sem s jeho vítězstvím nepočítal. Ale po tom vyhlášení jak z toho byl dojatý a celkově jaké bylo jeho vítězství překvapení a šok, tak sem mu to nakonec přál víc než GG, která by svoje případné vítězství vzala asi o poznání klidněji. :-)

75
dolores
Reagovat

@J: tusim, ze mas s Timeou nejake nekale umysly, ked jej chces dat tzv. vypadavajuci song Vrat mi tie hviezdy :-))))

Ano, okrem Karmen tam nie je slovenka, ktora by sa mi vryla do pamati, jedine 14 rocna Adriana Habrdova, ale ta z nejakych dovodov vypadla, asi sa im nehodila typovo, lebo nespieva zle. Pre vydane CD to urcite nebolo. Takze Timea sa spolu s Karmen asi prepracuje do finale. Ak to bude na ukor Ester, tak to bude smutne. Ester si myslim je vsestranne pouzitelna, pre pop, big-band, ktory sa spievat nebude, ale dokonca aj pre ten vas rock, podla mna ma dievca, okrem skvelej techniky drajv a vo vyskach prijemne kovovu farbu. Len jej trochu este chyba viac vyrazu a mozno aj dychu v tichsich pasazach, ale „zařvát“ dievca vie ! :-)

Slnecna balada od pani porotkyne je krasny song a asi jedina, kto ju spieval v Superstar bola Zdenka Predna, alebo sa mylim ? Karmen by sa to asi hodilo, ale chce to silny vyraz? hlavne v refrene Dychaj, dychaj …. Ak ho tam neda, bude to ako uspavanka, hlavne pre ceskeho divaka, ktory to nepozna.

76
dolores
Reagovat

Vsimla som si, ze Motalik asi rad doprevadza na gitare. V prestrihu v poslednej casti tam niekde na chodbe bolo vidno ako niekomu pomahal s jeho pesnickou a doprevadzal ho. Uz neviem kto to bol.
Aj tu dokonca doprevadza Borkovca, len je to kratky utrzok https://www.youtube.com/watch?v=OxZiOPG6gLM

Na ten kanal Gifted Voices vklada postupne zaujimave kratke videa viacerych sutaziacich, posledny je tam Matej Bartko

77
Adam
Reagovat

V neděli 13.5. první finále. Od 23.00. je potom zvlášť Rozhodnutí do 23.30. Ale je zvláštní, že u semifinále je to přímo součástí pořadu.

78
J
Reagovat

@Adam: Asi bude rozhodovat len porota bez divakov alebo sa bude moct hlasovat uz od zaciatku a po nejakom hostovi to rovno stopnu.

79
J
Reagovat

@dolores: No, ale toho Borkovca by som zobrala na milost.

80
Tomáš
Reagovat

@dolores: Ještě je tam za slovenky Aneta jak jela v medailonku na SS kamionem na stopa, teď si nemůžu vybavit příjmení. Ale to má spíš větší šance na finále Timea no. No Ester podle mě ze semifinále do finále určitě neprojde, má bohužel tu smůlu že je češka a dobrých češek je tam moc a ještě zastupuje podobný typ jako Eliška a v jejich souboji asi Ester tahá za ten kratší konec provazu.

81
J
Reagovat

Co sa tyk tych tzv. vypadavajucich songov by nam mohol dat Vlado nejaku zaujimavu informaciu, aby sme zbystrili pozornost ak bude v playliste.

Inak cudujem sa, ze nikomu nevybrali DEMONS alebo SIGN OF THE TIMES ako povinny song. Ten DEMONS by totizto Kristianovi ovela viac sadol nez RADIOACTIVE. Karmen by som zasa ja vybrala DON´T SPEAK, aby to bolo podla mojho gusta.

82
Tomáš
Reagovat

@J: Nejvíc se vypadávalo na Chci zas tobě spát, kterou si doporučila Borkovcovi. Zazpíval ji Spilka a vypadnul v SF s Drdou, u vás na Slovensku ji zpíval Štroffek myslím v kole co vypadnul, Petr Ševčík, myslím že Daniel Mrózek v Hlasu a i Štěpán Urban by s tou písní vypadnul nebýt divoké karty od poroty. Takže to je asi ta nejprokletější píseň ze všech v SS, ty toho Borkovce asi nemáš moc ráda. :-) Píseň je to krásná ale její osud v pěveckých soutěžích je skutečně prokletý.

83
Ally
Reagovat

A hele kolik tam Petr Borkovec srdíček :) tak zřejmě bad boys jsou v kurzu ..no on je takový rozporuplný..má v sobě něco, co člověka/ ženu irituje ..a zároveň mu dáme šanci :)

Jo záleží asi kus od kusu ..ale spíš fakt je pro ně lepší holka..moc si nedovedu představit Richarda jak účinkuje v estrádách a objíždí obchodní centra :)

A ještě k tomu výběru songu a Viktorovi..tedy už si nepamatuju jak to bylo s Ševčíkem..ale pokud Viktor postoupil musí to být buď za to , že je showman, typ..nebo , že pochopili, že tohle byl faul a fail :)

84
Tomáš
Reagovat

http://superstar2018.nova.cz/clanek/zbytecne-vyhrocene-pavol-habera-se-oprel-do-souteziciho-bylo-to-tak-vlezle-ze-bych-ti-dal-lopatou-sokoval.html Nemůžu si pomoct ale já toho Motalíka fakt nemusím a nechci ho v Top 10. Ne že by mi vadil nějak výrazněji ale jeho postup do finále by byl hodně nespravedlivý když je tam tolik mnohem lepších kluků tak snad se tam kvůli fanynkám, které budou slyšet na jeho frajeřinky a hlavně kvůli národnosti neprobojuje. Já bych asi kluky do Top 10 vybral takto – Bryan, Richard, Kristián, Dominik, Borkovec. Ještě by mi tam nevadili Pružinský a Bratko ale ty už bych musel oželet když finále není nafukovací. Jak to dopadne ve skutečnosti, to ale nevím.

85
Ally
Reagovat

@Tomáš:
No jo když Chci zas v tobě spát je taková specifická písnička..a vůbec Koller asi taky..
Docela se mi líbil jen Záchranář od Katarzie..ale nevím , jestli je tam takový typ holky letos ? Samé hodně mladé letos..

86
J
Reagovat

@Tomáš: Vrat sa spat k mojmu komentu c. 45. Ze az taka nelutostna, aby som vybrala Borkovcovi moj oblubeny song CHCI ZAS V TOBE SPAT nie som. Mne by fakt stacilo od LUCIE aj SROUBY DO HLAVY.

87
Bezík
Reagovat

@Ally: Záchranář od Katarzie je famózní ! Takhle má vypadat cover !!! Ale druhou Katarzii bych tam nehledal, taková se rodí jednou za 100 let a určitě nevleze do SS ;-)

88
Ally
Reagovat

@Bezík: To jo no , občas se myslím zrodí i takový výjimečný cover v SS ,ale asi to nejde naplánovat..
Byla jsem na podzim na Kollerovi, měl to turné po divadlech , šel mi mráz po zádech i z originálu..:)

89
Jana2
Reagovat

Tyjo Motalík vyfasoval na duet Pružinskýho. Ten teda nevím co zpíval, ale Motalík dostal řekla bych dost efektní písničku.

90
J
Reagovat

Okrem zaujimavych coverov (dnes som na jednom FB nasla zaujimavy rockovy cover GET LUCKY) chyba nasej SS nieco energicke, drive, no proste show. Cela nasa SS mi pripada ako nemocnica: sterilna, cista, biela, ziaden virus a ani bakteria. Chcelo by to nieco taketo: https://www.youtube.com/watch?v=b9f44lvs7yA

Pred chvilou som si uvedomila, ze dievcenske semifinale bude dost nudne. 10 popovych songov, no. Chcelo by to aspon 1 rockovy song. Bolo by treba prehovorit Elisku alebo Karmen na rockovy song. Dufam, ze na Kristiana sa mozem spolahnut ohladom rockoveho songu v semifinale.

91
Monika
Reagovat

Ja jsem dost zvedava na dvojici moderatoru Mares a Jasmina, dost se toho bojim, aby to nebyl propadak.
Jasmina je hrozne nudna, bez spetky empatie, chladny psi cumak, odtazita a neprijemna. Navic se na ni i blbe kouka, takovej babochlap. To uz je treti moderatorka v rade, ktera se nepovedla. prijde mi z nich nejhorsi zatim.
Mares se na to podle me uz nehodi. Dost zestarl, zfotrovatel, takovek strejda od vedle, a v te soutezi muze pusobit po letech legracne. Navic je zvykly na sebe prilis strhavat pozornost a nejde mi do kupy ani s Jasminou.

92
jab
Reagovat

@J:
Taková Viky, Zuzka nebo Jasmína, pokud některé z nich projdou, by taky nemusely zpívat pop. Viky mi přijde jako alternative/indie folk, Zuzka by mohla být taky spíš do folku a Jasmína obdobně. A Elišku bych rád slyšel zpívat rock, třeba Paramore verze 2018? Imho by jí to hodně pomohlo se odlišit od ostatních holek v boji o finále.

93
dolores
Reagovat

@Tomáš: Myslis Aneta Ruskova ? Tak na tu som uplne zabudla, ano ona je taky smejko a vcelku slusna spevacka, farbou podobna Eliske, ale technicky slabsia. Za Slovensko by som ju vo finale radsej videla ako Timeu.

@Monika: Ak hovoris o Borkovcovi ako o outsiderovi, to je pre mna dobra sprava. To iste si pisala na zaciatku o Itchovi a dotiahol to do GF. Takze ak to berieme podla tvojich predpokladov, tak Borkovec ma celkom slusne vyhliadky :-)))
Co sa tyka moderatorky, uplny suhlas. Zatial pre mna prazdna nadoba s botoxom.

94
dolores
Reagovat

@Tomáš: no nahodou mne sa spev tentokrat pacil a pobavilo ma to : -))) a tesi ma, ze Motalik je s5. :-) V reale to bolo asi ine, ale ja som na obraze ziadnu vlezlost neregistrovala. Ak Motalik bude vo finale, tak Habera si ho vyberie na devastovanie, to je jasne uz teraz. Bude este „veselo“ :-))) Motalik bude IMHO vo finale tzv. otloukanek :-)))

95
dolores
Reagovat

@jab: Obavam sa, ze Eliska, ak postupi do finale bude za tzv. popovu divu. Prave ona dostane tie velehlasne songy od Huston M.Carey,..atd., lebo sa vie, ze ona ich zvladne

96
Adam
Reagovat

@Monika: no podle mě to „spolu“ moc moderovat nebudou. Leoš bude na hlavním pódiu, a Jasmina u soutěžících v „zákulisí“.

97
Tomáš
Reagovat

@dolores: Ne Aneta Rusková, Rusková je přece Eliška. Aneta je tuším Horňáková? Už sem si vzpomněl. Taky bych ji tam viděl raději než Timeu když už by tam musela být víc než jedna slovenka. A u Motalíka opravdu doufám že ve finále nebude. Víc jak dva zástupci Česka z kluků asi ze semifinále do finále nepostoupí a jak Gandola tak Borkovec jsou určitě lepší než on. No kdyby nepostoupil Bryan, to by mě neskutečně nasralo, pro mě bude možná brzy číslo jedna protože už u mě začíná mírně předbíhat Richarda a Kristiána.

98
dolores
Reagovat

@Tomáš: ups… ja som napisla Ruskova? no kua, samozrejme som mala na mysli Hornakovu , sorry :- )))

Z tych chalanov, tebou spomenutych je Bryan skutocne technicky nejlepsi, az mam podozrenie, ci sa spevu niekde na Filipinach nevenoval profesionalne. No ma taku, prepac za vyraz rakosnicku farbu…ale technicky je fakt spica. Richard zase je tenky vo vyskach akoby na doraz. Mne tieto typy ako oni dvaja, technicky dokonali pridu akoby bez energie a charizmy, akademicki spevaci, co sa prisli ukazat, co nemaju kam napredovat.To uz Revay sa ma viac kam posuvat. Ale nepredbieham s tou energiou, vsetko ukaze stage.

99
Monika
Reagovat

@dolores: To je muj nejvetsi problem u Bryana jeho barva hlasu mi prijde obycejna, takova nezbarvena :-))) Ma na YT hodne coveru poustela jsem si muj oblibeny song Chasing cars, a to se mi vubec nelibilo, chybela mi tam prave ta barva. Bryan je technicky asi extratrida a bude to valcovat, ale chybi mi hezci zabarveni hlasu.

100
Jana2
Reagovat

Nevim jestli to tu uz nebylo, ale tohle mi teda neprijde zly. Na to ze Motalika nemusím, tak tahle spoluprace podle me sedi. https://youtu.be/NUQn6JCfMI8

101
ales winner emma
Reagovat

vůbec nechápu proč by o postupujících měla hlasovat porota at to nechají laskavě na divácích a za druhé já pořád věřím v postup Marie Bikárové aneb naděje umírá až jako poslední

102
Jana2
Reagovat

@ales winner emma: rozhodne kdyz uz dalsi Slovenka, tak Marie B. Timea je tezkej průměr.

103
Jana2
Reagovat

Jo ona je to Ceska? Tak to nic :-D

104
Bezík
Reagovat

@Jana2: Proč se ten Motalík neustále tak blbě tlemí ? Strašnej chlap ….

105
Bezík
Reagovat

Spoiler : https://www.youtube.com/watch?v=NZP5DCVpqaU&feature=youtu.be ,tady jsou údajně postupující dívky do semi. Je jich tam ale jenom 8, čert ví proč. Výběr mi přijde v pohodě.

106
ales winner emma
Reagovat

Bezik ne ne neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Maria neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee já jí chci do semi neeeeeeeeeeeeee prosím prosím at dostane třeba žolíka ale to neneneeeeeeeeeee já se snad půjdu hodit a prolezu oknem to není možné a to že je jich 8 je taky nějaký divný že by změna pravidel a bylo místo top 20 jen top 18 ale každopádně ted si mě ůplně zklamal já sem zlomený asi se půjdu opít

107
Anonym
Reagovat

To melo bejt vtipny nebo neco? Asi nejtrapnejsi vec co jsem kdy na netu cetl a ze tam je dost chujovin.

108
Bezík
Reagovat

@ales winner emma: Klid, dvě ještě chybí, asi je spoilerista zatím nezná ;-) :D

109
ales winner emma
Reagovat

Bezik kéž by si měl pravdu ještě před několika dny sem tu sám psal že věřím že Maria vyhraje Superstar a ted by vypadla těsně před semifinále to by byla škoda ona má obrovský potenciál a je krásná

111
J
Reagovat

@dolores: Boze! to nie, ziadne velehlasne popove divy. Ani v XF UK 2017 uz nemali ziadne diva songy. Tak preco prave my musime. Uz ziadne LISTEN, I WILL ALWAYS LOVE YOU, MY HEART WILL GO ON, WITHOUT YOU… Prosim, pekne prosim nie.

112
J
Reagovat

Co to bude spievat Kristian v duele? REBEL YELL – B. IDOL?

113
dolores
Reagovat

@Monika: krasne to zaspieval, velmi citlivo a uveritelne, falzety sice nad jeho rozsah, ale vysporiadal sa s tym. On je inak aj velmi kreativny a muzikalny, napr. dostal predtym Radioactive, co sa imho na jeho hlas prilis nehodi, ale on si urobil svoju velmi zaujimavu verziu a dopadlo to super, Podobne na kastingu si vzal Siu, co je poriadna klada, ale dal jej svojsky rozmer. Presne takych potrebujeme do finale, aby nam priniesli covery piesni a nie len karaoke. Len ci v tom finale bude, ked je tam pretlak chalanov-slovakov. Typovo by sa aj hodil, je iny ako Chovan a Revay, ci Pruzinsky, dalsia vec je, ci zvladne zivy prenos, predsa len ten pocit, ze sa na neho divaju statisice ludi, ci ho nepolozi. Ak postupi, budem mu urcite normalne regulerne fandit ;-)

Bryana som si vyhladala na tvoj podnet Monika a farba-nefarba, tie jeho videa su o nicom, na mna emocne ploche, ani som to nedokazala dopocuvat do konca. To uz s tym Motalikom to bolo lepsie, asi preto, ze sa tam doplnala aj Motalikova farba. :-)

Tomas, tak tvoj hlavny favorit aj s antifavoritom spolupracuju :-)))

114
dolores
Reagovat

@J: ak tvoje prosby vypocuje pan Liska, mozno budu vyslysane :-))

115
J
Reagovat

Tomas, novinky z AI 2018. No Cadeova free volba piesne ma prilis nenadchla, ale tebe sa bude pacit. Ja mam z rocku radsej modernejsie veci.

Playlist z AI 2018 na 1. LS:
Caleb Lee Hutchinson – Midnight Train to Memphis by Chris Stapleton
Michelle Susett – Friends – by Marshmello and Anne Marie (probably)
Marcio Donaldson – It’s a Miracle – Barry Manilow
Mara Justine – This is Me By Keala Settle
Garrett Jacobs – Raging Fire by Phillip Phillips
Ada Vox – The Show Must Go On
Catie Turner – Take Me to Church by Hozier
Cade Foehner – Black Magic Woman by Santana
Dennis Lorenzo – In My Blood by Shawn Mendes
Maddie Pope – Homeward Bound By Simon and Garfunkel
Jurnee – Bang Bang by Jessie J, Ariana Grande and Nicki Minaj
Johnny Brenns – This is Gospel by Panic at the Disco
Michael J. Woodard – Titanium by Sia
Gabby Barrett – The Climb by Miley Cyrus

Cade: BLACK MAGIC WOMAN: https://www.youtube.com/watch?v=fIzvVBwnYy0&index=2&list=PL5VmfQJraMcTju05na86OchCgPkCA1ZSm&t=0s

116
Jai Kudo
Reagovat

Dobrá sranda od produkce, postavit do duelu proti sobě Terezu Maškovou a Karmen…. :-(

117
J
Reagovat

@Jai Kudo: Zacinam mat pocit, ze Tereza je „chosen one“. Ak sa ide na vitazstvo niekoho z Ciech, tak ma napada len ona. Moj nazor.

118
ales winner emma
Reagovat

J Tereza a chosen one to zní možná zajímavě pro většinového diváka nicméně sem přesvědčený že do finálovích kol proklouzne je taky velmi zajimavá každopádně sorry jako hlavní favoritku na vítězství jí nestavím ani náhodou tady sem trochu půl na půl tzv.. nalomen souhlasím s Tomášem v tom že by měl po letech vyhrát kluk a že jich tam je letos dost dobrých a potom nesmíme zapomínat i na ostatní holky viz eliška nebo taky fiflenka zuzanka kterou produkce zcela určitě bude tlačit dopředu říkám si kdoví třeba Maria ještě dostane žolíka nebo prostě v tom semifinále bude nemohl bych se smířit s opakem v takovém případě bych se rozmýšlel právě mezi těmito 2 variantami aneb jednooký mezi slepci králem

119
J
Reagovat

@dolores: Ak uz by neodolali nejakym powerfull songom, tak by som uvitala TOTAL ECLIPSE OF THE HEART od B. Tyler. Ked ju Chloe spievala v The VOICE USA, tak som si uvedomila, za mi chyba v osobnom playliste rockovych balad. Ale osobne si myslim, ze Karmen by to zaspievala lepsie (dala by do toho srdce, nehu) ako Eliska (technika). Isteze ani jedna z nich nie je Bonnie ci GG. Ale mohlo by ist o jemnejsiu verziu. Este by to chcelo back vocal TURN AROUND.

120
Tomáš
Reagovat

To je sranda co se tu člověk někdy dozví, tak Bryan má prý podle Dolores rákosnickou barvu hlasu. :-D No mě nepřijde že by měl úplně totožnou barvu hlasu jako rákosnící hulákající na nás na tržnicích ale je to její názor, tak budiž. A nesouhlasím ani s Monikou, že by jeho barva hlasu nebyla zajímavá. Pro mě je Bryan dokonalý zpěvák a hudebník. Pokud jde o ten duet Bryana s Motalíkem co sem dala Jana 2 tak Motalík na mě působí až moc přeslazeně a je to pro mě tak trochu pozér. Nevadí mi úplně ale není to typ zpěváka, kterého bych vyhledával. Za daných okolností, když je tam tolik lepších kluků než on ho ve finále nechci, nicméně se tak nějak obávám že on v té finálové Top 10 bohužel bude. Mezi ním, Bryanem a Borkovcem to ještě v semifinále bude mazec protože minimálně jeden z nich do desítky asi nepostoupí. Hrozně bych si přál aby z těch tří nepostoupil Motalík ale obávám se že nevýhodu bude mít bohužel Bryan, který tu skutečně může spoléhat jen na podporu lidí které zaujal ale na rozdíl od Motalíka a Borkovce tu nemá žádné zázemí a příbuzné, kteří by mu posílali hlasy. A při malém množství hlasů, které asi chodí tohle může být i rozhodující. A pořád teda nevíme o kolika finalistech příští neděli rozhodneme my a kolik nám jich vybere porota, tohle by nám měli včas nějak sdělit protože jestli to hodlají tajit až do přímého přenosu ( a vůbec bych se tomu u nich nedivil ) tak málokdo bude mít na to posílání hlasů kredit dobitý.

121
Saskie
Reagovat

Zdravím všechny vespolek,

tak neviděla jsem všechny díly, superstar sleduju spíš jen tak příležitostně a povrchně, ale přesto se vyjádřím.

Hned od castingu jsem měla jasno a viděla vítězku v Karmen, ale s dalšími díly si tím už tak jistá nejsem. Karmen mě neskutečně zaujala nejen tím svým chraplákem, ale i vizáží, na druhou stranu mi u ní chybí něco, co nacházím v jiných soutěžících – třeba Dominikovi Gerdovi, jistou spontánnost a zábavnost. Takže se mé pořadí stále mění. No, začnu holkama:

Karmen určitě pořád patří mezi mé favoritky, ale už to není tak úplně jistá jednička jako hned po tom castingu. Tereza mě ze začátku nijak zvlášť nezaujala, ale postupně se dostává mezi mé favoritky, to samé Eliška. Pak je tam Adéla K., kterou si moc nepamatuju z prvních kol, ale ta má úžasný hlas, i ten její projev při zpívání se mi líbil, takže pro mě taky jedna z favoritek. Doufám, že se podívá do semifinále, to by byla škoda, kdyby ne. Opěvované holky, jako Zuzana, Ester nebo Viktorie, ty se mi pod kůži nijak zvlášť nevryly, to se uvidí časem, třeba pak změním názor, ale mezi favoritkami je rozhodně nemám.

Co se týče kluků, tady jsem ještě víc na vážkách. Líbí se mi Petr Borkovec jak zpěvem, tak i osobností, slizký mi nepřijde. Pak Dominik Gerda, především projevem, projevem se mi líbí i ten Nizozemec. Filipínec – na castingu jsem moc nechápala, co na něm vidí, ale časem se začal líbit i mně, a to dost. Pak se mi od castingu dost líbil Patrik Kostka, ten nevím, kde je, už jsem ho dlouho neviděla, asi už vypadl nebo nevím. Favoriti – Kristián, pro mě úplně nezajímavý, rockoví zpěváci tam byli už o dost lepší. Richard – asi dobrý zpěvák, nevím, pro mě taky nezajímavý, necharismatický. Matěj B. a Jakub P., možná zajímaví zpěváci, ale ten projev, to je hrozné. Marek Motalík, taky naprosto nezajímavý. A dál už ani nevím, kdo tam je.

TOP 5 Holky
1. Karmen
2. Tereza
3. Adéla K.
4. Eliška
5. Jasmína?? (nevím, nechám tu zatím asi volno)

TOP KLuci
1. Dominik
2. Bryan
3. Petr B.
4. Patrik K.
5. Victor

Ale moje názory se hodně liší, týden od týdne.

122
Monika
Reagovat

@Tomáš: O Bryana se podle me nemusis bat, ja si myslim, ze postoupi urcite, dost mozna i z prvniho mista. Na tyhle exoticke typy baby leti, ten jeho puvod je obrovska vyhoda, navic je to velice kvalitni zpevak, suveren bez tremy. fakt nevim co by se muselo stat , aby on a Richard nepostoupili. Zbytek uz tak jiste nevidim.

123
Tomáš
Reagovat

@Monika: Ten Matej nemá vůbec špatný hlas a mě je i docela sympatický, škoda že je tam mezi kluky tak velká konkurence o postup do finále. Úplně bez šance na finále možná není ale to by musel v semifinále fakt zazářit.

124
Verča
Reagovat

Letos jsou ty soutěžící nějaký aktivní, co se týče youtube a sociálních sítí. https://www.youtube.com/watch?v=qTPNnGMA86o – Lacko

125
Bezík
Reagovat

Chmmm, a Filipínec se bude počítat jako Čech nebo jako Slovák, když mluví jen angicky ?

126
Bezík
Reagovat

kurnik, „anglicky“, podělaný tablety, na tom se nedá psát ….

127
Tomáš
Reagovat

@J: Tak souhlasím s tebou, taky můj nový tip na vítěze je Tereza Anna Mašková, teď už si začínám myslet že to bude spíš ona než Zuzka. Pořád si totiž prostě myslím že Slovensko letos nevyhraje když minule to byla Emma z SK a taky nevěřím že by celkově v pěti federálních ročnících SS mělo po této sérii převahu s vítězi o půlku menší Slovensko. Měl by správně vyhrát kluk z Česka ale každý tam má nějaké ALE, Bryan bohužel vlastně vůbec není čech, Borkovec s Motalíkem asi reálně na vítězství nemají a Karlík ten je tak nevýrazný že ho tam ani nemůžu počítat. Mě Tereza nějak nevadí, na rozdíl od Emmy to není aspoň uspávačka hadů, má dobrou image a tu Lady Gagu na Dobříši zazpívala fakt skvěle, to jí musím nechat a navíc má i charisma. Možná ji z holek ve finále budu mít i nejradši protože počítám s tím že Ester a Viktorie které bych měl ještě raději tam asi nepostoupí a Karmen je sice talentovaná a krásná ale taky tak trochu unylá. Ale jako vítězku bych Terezu určitě nechtěl, to by pro mě bylo celkem zklamání. Ne že bych jí to nepřál ale fakt chci za vítěze letos chlapa. Tak už bych se na to letošní zklamání měl začít pomalu připravovat.

128
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Filipínec se počítá jako čech protože bydlí s českou přítelkyní tuším že v Praze? Ale rozhodně v ČR.

129
Tomáš
Reagovat

@Monika: No já právě nevím, taky bych rád věřil v postup Bryana ale mám obavy že se tam nějak vmotá Motalík a pokud postoupí do finále on tak se to celé hodně zkomplikuje. Nevím pořád, klučičí semifinále je už za týden a jasné není vůbec nic. To bude vážně největší drama.

130
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Divný. Měla by tam být ještě třetí kategorie „cizinec“.

131
Tomáš
Reagovat

@Bezík: K čemu jsou všechny ty kvóty? Mě vůbec nezajímá kdo je čech, kdo slovák,kdo filipínec a kdo třeba arab. Mě zajímá to jak kdo zpívá a jak mě baví jako člověk a zpěvák v této soutěži. Proto nesnáším názory že by to Bryan neměl vyhrát protože je z Filipín. Naopak my bychom měli být rádi za ten export a měli bysme si toho vážit že se tak skvělý zpěvák a hudebník do té naší zemičky vůbec dostal a může naši hudební scénu hodně obohatit. Dobrých muzikantů není nikdy dost a je úplně jedno odkud jsou. Já nejsem v tomhle žádný vlastenec, měli by se tu lidi brát podle toho co umí a ne podle toho kde se narodili. Navíc jestli on opravdu pochází z tak chudé rodiny jak říkala ta jeho přítelkyně, tak klobouk předtím jak se kluk vypracoval a že přijel zkusit štěstí do ciziny. Je opravdu velmi muzikální a talentovaný, rozhodně víc než všechni praví češi v soutěži. Takže ať pes sere na nějakou národnost.

132
ales winner emma
Reagovat

tak dnešní díl Superstar bude stejně zajimaví připadá mi že jsme v určitém bodu zlomu Který se opírá o produkci a kdoví jestli se dneska zase nedočkáme nějakých velkých překvapení kdoví co produkční Liška má za lubem s čím na nás příjde navíc sem jak se blíží ten dnešek pročítal další články na webu superstar i na webu novy a markízy řekl bych že všechny tři žolíky budou vyčerpány a odhaduji že mimo to se dčkáme i super překvápka v podobě postupu Ladislava Angyala jestli si někdo myslí že mu já sežeru že vážně vypadl tak to ani v nejmenším určitě dostane divokou kartu Evropy 2 jinak zítra sem přidám rekap a pozor začnu zcela výjímečně soubojem mezi Terezou a Karmen a proč zrovna tímto soubojem vše se včas dozvíte ono nic není vše jak vypadá ale jinak souhlas Tereza je a možná bude chosen One a těch Ale jak správně podotkl Tomáš je víc než za všechny federální ročníky Superstar dohromady a kde je pravda Odpověd-dnes ve 20.20 na nově a markíze

133
Tomáš
Reagovat

@ales winner emma: Ty teď budeš psát rekapy místo Vláda a Scalexe? Tak to by mohlo být hodně zajímavé…

134
ales winner emma
Reagovat

Tomáš to se vsad navíc potom co jsme tu všichni čekali než pan Dj Vlado za týden vydá rekap na 1 a 2 Supervýběr a to čekání mělo efekt viz 846 komentářů tak bych si z dovolením v budoucnu v budoucnu brzo dovolil udělat svůj vlastní rekap ale zatím asi ne ale kdoví čeho se ještě na panáčkovi dočkáme nic neslibuji ale ani se toho nezříkám uvidíme ale jde o to co by na to tu řekli ostatní bezik Jai Kudo Monika Lukša dolores a pozor hlavně Dj Vlado aka Dj Vladeček a jeho pomocní personál magický MAGIC SCALEX

135
dolores
Reagovat

@ales winner emma: V prvom rade by si sa Alesku musel naucit pouzivat bodky (tecky) a ciarky. :D

136
jab
Reagovat

@dolores: Přesně, dost obtížně se to pak čte :-D. Ale do komentářů ať si každý rekapuje jak je libo ;-).

137
jab
Reagovat

@Tomáš: S tím, že Bryan je nejmuzikálnějším Čechem v soutěži bych silně polemizoval. Taková Viky je minimálně na stejném levelu, ne-li výše. Bryan mi přijde spíš jako zpěvák velkých songů pro velké hlasy (i když zpívá třeba i Sheerana). Já ho vidím jako takovou mužskou verzi Elišky nebo Ester s tím, že se umí doprovodit na kytaru. I ty Kings of Leon zazpíval dost popově, i když skvěle.

138
Lukša
Reagovat

@ales winner emma: Pokud začneš používat interpunkci, tak to s tebou třeba Vlado zkusí. Koneckonců, teď se mu podařilo získat Věru Chytilovou, takže možné je fakt vše :-) Ale přimlouval bych se za nynější stav zkušených profíků, to bychom nakonec mohli mít v rekapu názor deseti lidí.
Dnes se konečně dostaneme přes bolestivou část soutěže a přiblížíme se k živákům. Všichni spoileristi tak budou mít utrum ohledně toho, kdo postoupil a kdo ne :D

139
dolores
Reagovat

Treba si uvedomit, ze do finalovej partie sa vzdy vyberaju typovo odlisni sutaziaci. Tak aby kvoli sledovanosti vykryli kazdu cielovu skupinu.
Napr. u chalanov
1 plysak pre pubosky
1 energicky rocker pre starsiu generaciu ako spomienkovy optimizmus
1 kontroverzny showman (nemusi ani dobre spievat)
1 kvalitnejsi spevak, podla moznosti muzikant
1 nejaky rom, gej, alebo skratka niekto „inaksi“, ak nie je moze byt aj cudzinec, cernoch, aziat, skratka exoticky typ

podobne u dievcat
1 popova diva
1 rockerka-rebelka
1 misska (nemusi dobre spievat)
1 pesnickarka
1 romka, cudzinka..podobne ako u chalanov

Jasne, ze to takto presne byt nemusi, ale podobne kombinacie sa daju robit…napr. s lolitkami, obeznymi, s rapermi atd., medzi ktorymi sa da robit aj prienik , napr. vyborne spievajuci gej, alebo obezny rom-muzikant…

Potom by sa to este malo roztriedit narodnostne na cesko-slovenske derby, ale v zasade plati, ze typovo rovnaki, napr. dvaja podobni rockeri alebo rovnake pesnickarky, hoci aj vyborni tam nebudu.

140
dolores
Reagovat

@Lukša: Jj a vsetci ti, co uz vedia kto postupil, konecne zacnu normalne diskutovat. nezahmlievat a nehrat sa na nic-netusiacich :-))))

141
dolores
Reagovat

Mne je v podstate jedno ci za ceskych chalanov tam bude Bryan alebo Motalik, aj ked sa viac priklanam k Markovi, ale nastve ma, ak tam budu oni dvaja a Borkovec nie. Nebude mi vadit, ani ked tam budu vsetci traja. Len ci sa Bryan nebude typovo prekryvat s Riachardom, kt. by tam mal byt za slovensku stranu. Este je tam ten Karlik, hoci je osobnostne nevyrazny, nepodcenujem ho, lebo ako som si vsimla, ma celkom pekne zafarbeny baryton,..taky vylepseny Klus :-)) A jeho pribeh je velmi silny, -nepocujuci rodicia, takze ak on v semifinale zahviezdi, moze vytlacit niektoreho vyssiemenovaneho cecha.

142
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Rekapista, kromě spousty jiných věcí musí umět i gramatiku :D , např. i i/y ;-) Aleškův styl „když nevím (a nevím skoro vždy), tak napíšu měkké“ tomu zrovna moc neodpovídá :D

143
Tomáš
Reagovat

@dolores: No já bych za čechy byl nejradši kdyby postoupili Bryan a Borkovec ale toho Motalíka se hodně obávám že do toho nějak zasáhne. Rozhodnou aktuální výkony, pokud už tedy porota/produkce nebude mít vybráno dopředu tak jako podle mě měla při minulé SS. Ten Karlík nevím jaký by musel podat výkon aby se mu povedlo postoupit do finále…on je absolutně typově nevýrazný v porovnání se všemi ostatními že mu snad ani ten příběh nemůže pomoct ale uvidíme no. Taky bude hodně záležet kolik kluků postoupí ze Slovenska – já bych řekl Richard, snad Kristián a pak je otázka jestli postoupí tři slováci a nebo tři češi. Za Slovensko by tím třetím chlapcem klidně mohl být Dominik, Pružinský a nebo i ten Bratko, tohle si už vážně nedovolím tipovat.

144
Monika
Reagovat

@dolores: Mne se ten Karlik libi, libi se mi i vic nez Borkovec, mam ho v TOP 5. Ale moc nepocitam, ze by postoupil do finale, nema zadnou prezentaci.

146
Tomáš
Reagovat

@jab: Já psal o Bryanovi že je nejmuzikálnější z kluků, myslel sem pouze kluky čechy a lepší než Borkovec, Motalík a Karlík je určitě. S holkami sem ho vůbec neporovnával i když sám za sebe ho mám taky raději než všechny holky v soutěži. Viki ti můžu odsouhlasit že je skvělá, podle mě možná nejlepší z holek ale co naplat když se do finále nedostane kvůli typové podobnosti s méně talentovanou ale zato produkcí a médii mnohem víc provařenou Zuzkou.

https://www.youtube.com/watch?v=JZEKmpzz9D4 Jinak ještě něco k Bryanovi, zde je vidět že by se uplatnil i v rockovém kole, on vůbec není jen na pop. Škoda že ten mikrofon nemá líp nazvučený, v rockovém kole pokud tedy nějaké bude by s dobrou akustikou mohl zazářit.

147
Tomáš
Reagovat

@Monika: Mě se Karlík nelíbí víc než Borkovec a kromě castingu si ho prakticky vůbec ani nepamatuju. Vím že minule taky zpíval ale opět to u mě úplně vyšumělo a vůbec si ho nepamatuju, strašně tuctový typ. Pro mě je ještě mnohem méně výrazný než Motalík, který má jako poznávací znamení aspoň ten kšilt namachrovaně obrácený dozadu. Takový týpek nemá podle mě ve finále co dělat, jedině že by v semifinále předvedl megavýkon kterým by všechny převálcoval ale v to vůbec ani nedoufám a ani to od něj nechci. Já bych ho dal u kluků snad jedině před Viktora, který mi přijde ještě slabší.

148
Martasa
Reagovat

S tím Bryanem, je to kvalitní zpěvák. Holky na něj poletí i mně se líbí:-)
Ale nezlobte se na mě, je to Československá Superstar.
Opravdu by tam měla být nějaká kategorie cizinci.
Hlásilo se tam přece hodně národností.

149
Ina
Reagovat

Taky doufám, že Laci dostane divokou kartu. Nemyslím si, že by si produkce nechala vzít z hlavního vysílacího času ty Laciho uslzená očka. Alespoň prvních pár kol to bude smršť SMSek. Asi se přidám:-).

150
dolores
Reagovat

@Rena: jeee, knaz :-) to ho biskup pustil do tejto show? :-o :)) nasla som si aj jeho Hallelujah priamo v kostole, ktory ho asi preslavil, a tam aj pekne otvoril hlas

151
Tomáš
Reagovat

@Martasa: Jejda další vlastenec. Ale ono se to už dávno nejmenuje Československá superstar, už hezky dlouho je to jen SuperStar. Navíc Bryan tady v Česku už žije tak jaký je s tím problém? Já myslím že žádný. Nevím proč to nějak rozdělovat, ono už jen to dělení národnostní na čechy a slováky v této show je nesmysl protože to není hokej a ještě to dělit i na cizince? Ale no tak, to snad ani nemůže nikdo myslet vážně.

152
Martasa
Reagovat

@Ina:
Taky pořád věřím, že to ještě není jeho konec…
Lacimu bych taky poslala SMS:-)

153
Martasa
Reagovat

@Tomáš:
Já neříkám, že bych ho vyřadila.
Jen bych vyhlásila vítěze v kategorii cizinci. A vítěz je……. Bryan!
Ano, zije tady, ale mluví s porotou jen anglicky.

154
dolores
Reagovat

@Tomáš: Ani nevies ako by mohol zafungovat Karlikov HLP v zivaku… rodicia sedia v hladisku, vedla nich tlmocnik do posunkovej reci preklada sodu od poroty :D toto by na divakov mohlo dost posobit. Monika, to ze nemal prezentaciu nic neznamena. Aku prezentaciu mal Adamec az do semi ? nulovu.

Ak sa este niekto okrem mna zaujima o Mateja Bartka, tak tu je song, s ktorym postupil do finale Kosicky zlaty poklad. Je to taka uspavanka, ale ten hlas je nesporne krasny, ako povedal Ruppert – medovy.
https://www.youtube.com/watch?v=nEcCTmzqtlQ

155
ales winner emma
Reagovat

děkuji těm co na můj nápad reagovali za názory a ano je pravda že to občas píšu dost zbrkle a moc jedovatě taky si myslím že Dj Vlado a Scalex to jsou aspon profíci radši sem budu dávat ne rekap na to ani nemám zkušenosti ale raději i nadále pouze v komentu své postřehy mimochodem už za 2 hodiny nám to začne fakt sem zvědavej na co se máme připravit protože od 29 4 už se pojede naživo kluci a o týden později holky

156
Tomáš
Reagovat

@Ina: Žádný Laci divokou kartu nikdy nedostane, od toho jsou tam úplně jiní adepti. V některých případech i bohužel.

157
Tomáš
Reagovat

@Martasa: To by asi Bryan byl vítěz už teď protože jsou tam myslím s Viktorem už cizinci jen oni dva nebo ne? Prostě je to blbost. Ale obávám se že by i to že komunikují jen anglicky mohl být pro Bryana handicap a že by ho už jen kvůli tomu nemuseli do finále poslat. :(

158
Petr
Reagovat

Nevim jestli jste slyseli tu vaši Karmen Pal-balaž zpivat Lady Gaga – Million Reasons, ale ty vysoky tony, co nejsou zas az tak vysoky totalne nedava, je hrozne hrozne falesna, nema dobry hlas.nevyhraje, nemuze. I kdyz je o kousek lepsi a hezci zpevacka nez Drobna, ale prece nejhorsi superstar byla v roce 2015 a novou nejhorsi nepotrebujeme.

https://www.youtube.com/watch?v=l9JLPyHuHII

159
Tomáš
Reagovat

@Petr: Není to úplně špatné, ten chraplák je tam fajn i když mě se asi přece jen trošku víc líbilo tohle podání. https://www.youtube.com/watch?v=-sqvwLY7hwg Těžko se to ale srovnává.

160
Jai Kudo
Reagovat

@Petr: No jo, ona Lady Gaga není jen tak obyčejná zpěvačka, jak by se někdy zdálo podle těch různých afér a mediálního PR…. :-) Není jednoduché ji zazpívat…..tenhle klip je výjimečně nepovedený po všech stránkách, myslím. Karmen kromě intonace i špatně frázuje a huhlá tu angličtinu…….já s ní začínám mít docela problém ještě v jedné věci – prakticky všechny ty covery, co nahrála, jsou pomalé utahané slaďáky (aspoň ty, co jsem slyšel). Nejsem si jistý jak zvládne případné rychlejší songy a nemusí to být zrovna rock.

161
ales winner emma
Reagovat

Tomáš asi tě ted dost slušně řečeno šokuju co tu ted napíšu na adresu Karmen pal baláž ale to je vůbec poprvé kdy něco zazpívala fakt dost dobře a snad i vůbec poprvé co mě ona vůbec nevadí a ba naopak nikdy bych nevěřil co tu napíšu ale kdyby vypadla na tomto songu od Lady Gaga tak by to bylo dost kontraproduktivní

162
J
Reagovat

@Tomáš: Za Slovensko pojdu do finale 3 chlapci, pretoze dievcat nemame dost talentovanych v tomto roku. Tipujem do finale: 3SK chlapci + 2SK dievcata; 2CZ chlapci + 3CZ dievcata. Bud to bude vyrovnane 5 a 5 alebo CZ bude mat prevahu 6:4, ale chlapcov bude viac zo Slovenska. Tak nejak mi to logicky vychadza. Ak postupi Motalik, nepostupi Gerda (podobne typy).

163
J
Reagovat

@dolores: Preco energicky rocker pre starsiu generaciu ako spomienkovy optimizmus? Ako vsetky zanre aj rock je vyvija a modernizuje. Preco treba vyberat rockera, len aby potesil staru generaciu. Uz nemam ani 15 a ani 20, ale stara rozhodne nie som. Milujem rock a prave tento moderny rock, ku ktoremu sa zda inklinuje aj Kristian. To posledne, co by som od neho cakala spievat su 40-rocne rockove hity neustale sa opakujuce v Idole a SS. Chcelo by to obnovu a current songy.

To iste sa tyka popovych div. Ziadna popova diva. Radsej privitam dance pop a dnesny pop ako vykopavkove dated songs od Mariah, Celine, Whitney + Beyonce LISTEN.

Nadavalo sa tu na panackovi ohladom minulotyzdnovych songov. Ja este len zacnem nadavat ak sa tu objavi playlist popovych div.

164
Tomáš
Reagovat

@J: Já rozhodně chci aby postoupil Gerda a nepostoupil Motalík. Z čechů chci ve finále jen Gandolu a Borkovce.

165
J
Reagovat

@Tomáš: Takisto chcem Borkovca a nechcem Motalika. Borkovca chcem kvoli songom od LUCIE. Ak pride na CZ songy jedine on je schopny dat nieco od LUCIE, aby ma potesil. No, Kristian ak postupi do finale (dufam, ze ano) si snad do SK kola vyberie vhodny song sam, lebo ja mu nedokazem nic vybrat. Ktovie, ci to co sa paci mne sa paci aj jemu,no.

166
Jana2
Reagovat

Karmen sloky celkem nedala podle me.

167
Jana2
Reagovat

Opet samy dvojice kde jsou silni oba. A slaby daji taky k sobe ne? Stvou me.

168
Jana2
Reagovat

Mimochodem Jasmina byla lepsi nez Zuzka. Ale celkove me stve, ze nekdo muze posrat vsechno a stejne postoupi a nekdo se muze prervat a ma smulu.

169
ales winner emma
Reagovat

Si děláš prdel Cristovao dal fiflence žolíka mě je zle

170
Prochor
Reagovat

Druhý žolík od Bena. Ben musel protlačit Zuzanu – kdo by čekal že to Zuzka bude potřebovat ale Jasmína byla suprová.

171
Jana2
Reagovat

@ales winner emma: me stve ze to uz je podruhe, co ta lepsi jde na dlouhou cestu, kde nema nic jisty a ta horsi jde rovnou do semifinale. Mimochodem Cinova odlozila rtenku, kterou mela vzdycky rozmazanou vsude kolem rtu a najednou je z ni hezka holka.

172
dolores
Reagovat

Tereza bola skvela, normalne si to sama uzivala, ani jej farba mi dnes nevadila. To co tam davala, nevie dat ani jeden z porotcov. To bol akoby spevacky olymp :-O
Karmen nebola az tak zla ako ju sfukli

173
Bezík
Reagovat

Celý duely jsou totální nesmysl. Takové divadýlko, kdy produkce nebo protci jsou už dávno rozhodnutí. V nesmyslně krátký době se naučit cosi, co někomu sedne, někomu trochu, někomu vůbec. Naprostá blbost. Tohle mohli klidně vypustit.

174
Lukša
Reagovat

Tak musím se vyjádřit za mušketýry. Zcela objektivně Jasmína duel vyhrála, to je bez debat. Ukázala, co v ní je, byla sakra dobrá. Zuzka není vyzpívaná, málo času na přípravu se na ní podepsalo. Falešná, místy mimo rytmus, možná zatím nejslabší, co jsme od níslyšeli. Ale jak řekl Ben, ten hlas je tak exkluzivní, že si postup dál zaslouží. Když už ti žolíci jsou, proč je nevyužít. Těším se na její vystoupení živě, kdy bude na 100 % připravená, tam to všem natře :-)

175
Ally
Reagovat

@dolores: Tereza byla / je hodně dobrá..ale působí na mě nějak nijak.. ..že nějak nemám důvod jí zatím fandit ..možná kdyby neměla tolik make upu ? :)

Zuzana i Karmen ..celkem zklamání ..i když nic moc songy pro ně a dobré soupeřkÿ
Asi i nervozita z postavení favoritek..a hlavně u Zuzky nezkušenost ..?

Viktorie..to měla celkem zadarmo..
Jo pořád stejný..ale ten hlas .ten hlas..
no nemá tu hvězdnost..ale oni s ní něco trochu udělají :)

176
Tomáš
Reagovat

Já se asi zamiluju do Viktorie, ta holka je tak roztomilá….chtěl bych ji ve finále.

177
pimpa
Reagovat

Běží to chvilku a už mě naštvali. Ta protekční kníkna Zuzana si jde hned do semifinále, ačkoli to byla slabota (už poněkolikáté) a kluka, co zpíval celou dobu velmi dobře, jen dnes mu to zpočátku nevyšlo, pošlou hned domů. Porota mi zpočátku nevadila, ale teď už jsou to kopance.

178
Daniel
Reagovat

Za me zatim Karmen bohuzel spatna, ale postoupi za predchozi kola…Ja si naopak myslim, ze to co ji rekli bylo fer, opravdu to bylo jeji nejhorsi vystoupeni…

Zolik pro Zuzanu byl podle me nahrany. Dostala sadu aby to bylo zajimavejsi, ale rozhodne to spatne vystoupeni nebylo. Uz kdyz dospivala, tak vyraz Habery byl jasny…Ale je pravda, ze zolika jsem cekal spis od Knechtove:-)

179
dolores
Reagovat

Ste zase popredu Novaci :-))) citam tu uz vopred co sa udeje, …u nas reklama po dueli Jasmina – Zuzana
Teraz sa naplno ukazalo, ze Zuzka nema na to byt vo finale superstar. Aj ked mala malo casu sa ucit to, sikovna spevacka to zvladne aspon intonacne, zaimprovizuje trochu atd…Zo Zuzky nebude interpretka na pockanie, skor pesnickarka – autorka

180
Daniel
Reagovat

@dolores: Tim padem by tam nemela byt i Karmen, ta byla jeste horsi :-))

181
Jana2
Reagovat

Bud z nejakych dvojic postoupi oba a nebo maji malo zoliku.

182
Fialka09
Reagovat

Tak zatím pro mě Jasmína naprostá jednička. Doufám, že projde Dlouhou cestou. Zuzka – no nevím, mně se to docela líbilo. Ten žolík mě nepřekvapil, oni možná počítali s tím, že bude lepší než Jasmína,a že pošlou Jasmínu domů. Ale ona ta Zuzka, ať už tu na ni máme názor jakýkoli, má opravdu krásnou barvu hlasu.
Jinak Karmen – trochu zklamání pro mě dneska. Tereza výborná.
Teď byl zajímavý duel, nechci, aby šla Eliška domů.

183
Bezík
Reagovat

@dolores: To jako myslíš vážně, že někdo má být „zpěvákem na počkání“ ? Teď se na tom nesmyslu vysekala i Eliška …. je to celý blbost.

184
Martasa
Reagovat

@Tomáš:
Jo, Viktorie je fakt zajímavá, milá a skromná zpěvačka s jedinečným hlasem.
Taky bych jí chtěla do finále.

185
Prochor
Reagovat

Elišku dostala tréma jako kdysi Ševčíka. Ale držím jí palce aby šla dál.

186
dolores
Reagovat

@Ally: Ani mna Tereza az tak neberie za srdce ako napr. Ester, ale postupne ma stale viac zaujima. Dnes ma fakt ohromila. Tie vlasy vizazisti daju do poriadku, verim tomu a urobia prirodzeny makeup. V zivakoch z nej tusim bude ina zena :-))) Ale okrem toho este musi na mna fungovat nejaky X-factor a ten zatial z nej necitim.

Ten selest v hrdle, co ma Viktorie je vzacnost, to sa len tak nepocuje.

Cinova otrasna

187
jardach pb
Reagovat

Ty duely jsou katastrofalni, jak vetsina vykonu, tak vubec dramaturgicky…kdyz to potrebovali o tyden protahnout, tak mohli dat treba o finalovy vecer vic, jaka to je trapnost, fakt uz na to koukam jen abych vedel, zda vymysli jeste neco horsiho…

188
Jana2
Reagovat

Ja snad tomu Dominikovi zacnu fandit. I kdyz jsem doted mela radši Romana Oravce, tak on stejne jako dalsich par doplatil na to, ze letos jsou kluci Slovaci fakt hodne silni.

189
Jana2
Reagovat

Myslela jsem, ze zolik je pro ty nejlepsi a on ma spis zachranit pruserare :-)

190
Martasa
Reagovat

Super! Dominik dostál žolíka.

191
Jana2
Reagovat

Omg co to dostal Laci za písničku? fakt některý lidi vyloženě schválně pohřbili :(

192
Prochor
Reagovat

@Jana2: Jenomže žolíky rychle dochází a Borkovec ještě nezpíval:-))

193
Jana2
Reagovat

@Prochor: ten zpival minule ne? Krome castingu nepredvedl nic svetobornyho. Jinak az se divim, jak silni jsou kluci slovaci a holky cesky a naopak obracene je to hodne slaby.

194
Bezík
Reagovat

Takže teď už totál fraška. To nejsou žádné duely, když oba vypadávají, a pravděpodobně někdy i postupují. Prostě jen soutěžící jdou po dvou před porotu se zcela libovolným rozhodnutím. To ale mohli říct rovnou, pitomci. Liško, Liško ….

195
Lukša
Reagovat

Ty duely jsou teď fakt strašný, spousta zpěváků neměla zabírat místo a radši ho uvolnit lepším. Třeba Máslo total šílený, Laci dosáhl limitu, i další bez hlasu a smyslu obecně. Jediná obhajoba pro ně jsou místy sakra nevhodné songy.

196
dolores
Reagovat

@Bezík: ale Eliska to oproti Zuzka dala, aspon tak ako som pisala… intonacia bola, rytmicky naskocila …Zuzka nemala problem zacat, ale cele to bolo amaterske

Pravda je, ze ak niekto dostane piesen, ktoru dobre pozna, to sa mu spieva :-) Takze je to tom hnusnom stasti… co sa da robit :D

197
Prochor
Reagovat

@Jana2: To je fakt-asi zpíval tak zapomenutelně, že jsem na něj úplně zapomněl:-) Doufám že se někde zase neposilňuje:-)

198
Jana2
Reagovat

5 Slovaku je tam suverenne na finale. A to nepočítám Laciho :-) bude skoda kazdyho, kdo nepostoupi.

199
Mila
Reagovat

Tak u mne zatím nejlepší duel Kristian a Matěj. To mne konečně probralo

200
Ina
Reagovat

Báli se, že by to snad ten Laci na SMSky vyhrál, a přitom nebyl ani nejhorší, jak to tak poslouchám…. ale ty slzičky… no nic, myslím, že i tak se mu život obrátil o 180 stupňů…

201
jardach pb
Reagovat

Koukám na to lehce pozadu(dozene se ale diky reklamam), ale začínám nadávat i na režii..proč nám ukazujou jitrnici,že má problém s přípravou,když už týden víme,že má žolíka? Proč opakujou úplně stejný záběr na zkoušku,který byl už v minulém díle? Silná amatérština…žolík pro Dominika…no dejme tomu,vadí mi nejmíň

202
dolores
Reagovat

@Bezík: Ved to snad bolo jasne uz minule, ze to nie su duely na sposob Hlasu CS, kde jeden vypadne , ale len spievanie po dvoch, asi aby zdramatizovali tento program. Len im asi nahucali dopredu, ze jeden vypadne, lebo sa boja viaceri, ze koho dostali za supera

zistujem, ze vobec nie som Dominikova cielovka

203
jardach pb
Reagovat

Už mi začíná vadit i ta režie..proč nám ukazují jitrnici, že má problém při zkoušce, když už týden má žolíka? Proč ukazujou stejné záběry jako minulý týden? No peklo…žolík pro Dominika, dejme tomu..no a že začali vyhazovat po dvou lidech, to ani nekomentuju, nějaký blb prostě udělal blbě párování a šili to horkou jehlou…

204
Martasa
Reagovat

Pruzinsky to zabil, ale opět žolík.
Jsem spokojená.
On má tak krásný hlas, že by opravdu byla škoda ho vyhodit.

205
pimpa
Reagovat

Zrzek – další protekční katastrofa. :-(

206
Bezík
Reagovat

@dolores: Jasný to teda nebylo, minule, pokud se duel rozhodl, tak vždy jeden vypadl a jeden šel dál. To je duel. Princip duelu. Ale tohle nebyly duely. Takže zcela nesmyslné zmatení.

207
Prochor
Reagovat

Jak mohl Habera vyplýtvat posledního žolíka na Pružinu ? To je pro mně záhada.

208
dolores
Reagovat

To je zahada, ze fararova dcera v minulom dieli plakala, ze vypadla a dnes je dueli ?? V strizni sa asi popijalo… :- )))

209
Bezík
Reagovat

@Prochor: Proč ne ? Já bych mu ho taky dal.

210
dolores
Reagovat

Presne Rebel yell je Kristianova parketa. Tu ma nesklamal :D

Matej Bartko je v tejto chvili uz moj naj favorit :-)

Pruzinsky sa mi paci viac ako Dominik

211
Prochor
Reagovat

Výborně, průserář Borkovec je v SF. To jsem si přál a snad ukáže svoje kvality.

212
Bezík
Reagovat

@dolores: Mě se teda v Rebelovi Kristian vůbec nelíbil. Ale co už … celý je to blbost. Vlatně se mi nelíbil vůbec nikdo a není divu.

213
jardach pb
Reagovat

Bojim se,ze dle prvnich dvou dlouhych cest bude zbytek poradu velka nuda….

214
Theresa_feat. Vladko
Reagovat

Jsem favorit tveho hlasu :-D

215
Fialka09
Reagovat

To si snad dělají srandu s tou Jasmínou, ne?? Tak na co duely, když už dopředu věděli, že pustí dál Zuzku a ji ne, bez ohledu na to, jak zazpívaly?

216
yeey
Reagovat

Jasminu vyhodit?? :-(((

217
Tomáš
Reagovat

Tak Jasmína venku, podle mě je mnohem zajímavější než třeba ta postupivší Aneta. Nevím podle čeho se rozhodují. Za chvilku Alešovi vyhodí Máriu a dílo bude dokonáno.

218
Lukša
Reagovat

Lidi, nevíte co to občas dávaj mezi ty reklamy? Trvá to asi deset minut, pár lidí tam někde v podzemí kráčí v přítmí. Jen že to narušuje reklamní bloky…

219
Jana2
Reagovat

@Tomáš: ma smulu, ze je Ceska a ze Slovenky jsou slaby. Stejne tak nekteri vyborni Slováci vypadnou na ukor dobrých Čechů. Je to nefer.

220
Ally
Reagovat

Ty jo ta Jasmina mi nějak po castingu unikla..no pozdě ..Škoda jí :(

Jinak chlapi dobrý ..Bartko – trochu Stypka ? , Jakub P ..no aby teď neměl nahnáno ještě před Haberu..a za Imagine :) , Borkovec..vychutnali si je :)

221
Kik
Reagovat

Podle mě mají zase kvóty, že musí dát 5 češek a slovenek, Jasmína se jim tam nevešla protože Adéla, Tereza, Eliška, Viktorie, Zuzana. Škoda:-(

222
Lukša
Reagovat

Vyhodit Jasmínu po tom extra výkonu je těžká podpásovka, i s ohledem na to, že celou soutěž nijak výrazně nechybovala. Ach jo, zatím asi největší zklamání.

223
jardach pb
Reagovat

tak to pozor, když jsem myslel, že to nemuže byt jeste horsi, tak je…myslíte, že nakonec dostanou ještê zolika treba ta stravenka od Billy? Nebo Pepa Hnátek?

224
Bezík
Reagovat

Ojoj, Alešek si to asi pude hodit … ;-) :D

225
Barbora
Reagovat

@dolores:
Ona plakala, že vypadli lidi, co má rada

226
Jana2
Reagovat

Jasmina i Maria vypadly nepravem, doplatily na trapnej pomer cesky slovenky. Pritom komu by vadilo, kdyby postoupilo napr 7 cesek a 3 slovenky a pak 7 slovaku a 3 cesi?

227
Monika
Reagovat

Tak to podelali vyhodit Jasminu? Byla perfektni, zajimava osoba, zajimavy hlas, neskutecny. Hlavne, ze pusti dal krasavici Timeu, ktera nemela ani jeden excelentni vykon a proplouvala soutezi, protoze je takova misska. Presne jak psala Dolores dneska, vybiraji ruzne typy, tak posleme dal Timeu, je prece krasna a vyhodime Jasminu. Total nespravedlivce rozhodnuti, Jasmina si finale zaslouzila.

228
jardach pb
Reagovat

Smutné je, že tuto nespravedlnost vetsina divaku brzo zapomene a na live show se budou dívat bez vêdomí, že tam vubec nekd lepsi byl…no nic, hold muzem jen nadavat a tesit se na nejaky ten “objektivni” rekap ;-) mistnimrekapy a diskuze bude jediny duvod, proc to letos dokoukam..

229
Bezík
Reagovat

Nooo … , duely byly naprostá blbost a zbytečně soutěžící potrápily, ale postupy jsou nakonec celkem OK. Jen bych vyměnil Holanďana za Jasmínu, ten tam nepatří kdežto Jasmína jo.

230
Monika
Reagovat

A zacina se mi hodne libit Eliska, fakt hodne moc. I kdyz zapomela slova, trema, nevysel zacatek, tak proste to chytla a mela jsem mistama i husi kuzi, je vyborna.

231
Tomáš
Reagovat

Zuzana dnes u mě totální propad, nelíbila se mi vůbec. Místo ní měla být v semifinále Jasmína, to je naprosto jasné. Rozhodně nechci Zuzanu v Top 10, bohužel tomu asi nejde nijak zabránit. Naopak Viktorie mě baví čím dál víc, pro mě nejlepší z holek ale obávám se že v semifinále nemá na úspěch šanci.

232
Jana2
Reagovat

@Monika: přesně tak, za to Pružinský v tomto směru už 2x zklamal, jak mu vypadne kousek, tak už se zpátky do hudby nechytí, to by mohl být problém.

233
Bezík
Reagovat

Eliška, Eliška nebyla pyšná,
ona si v neděli na jahody vyšla.
Eliško, Eliško poskoč si trošku,
vyber si z kolečka nejlepší družku,

234
Tomáš
Reagovat

@Monika: No tak na Elišce se neshodneme, technicky jí není asi co vytknout ale mě nebaví vůbec, nemá pro mě to správné charisma. Ester ta ano ale Eliška ne. Nevím čím to je ale prostě to tak mám, bez Elišky bych se obešel ve finále úplně stejně jako bez Zuzany, vlastně mě nezajímá ani jedna.

235
Monika
Reagovat

Protekcni filena muze byt pekelne rada, ze mela takove promo dva dily a je v suchu, jinak by mela imho problem prolezt do finale. Naprosto precenovana zpevacka, do me petky by se ani nevesla. Zazpiva blbe, tak ji dame zolika a Jasminu vyhodime :-)) No ono taky, ze placka natahne slzu uz na sedicim stole, tak ji nemuzeme vyrazit, tohle citove vydirani fakt nesnasim. To zas bude v semifinale potok slz.

236
Jana2
Reagovat

Finále vidím jako Petr B., Bryan, Dominik, Jakub P., Matej B., Karmen, Aneta (jen protože je Slovenka), Zuzana (jen protože je to Zuzana, na což doplatí Eliška), Tereza, Ester …. ale oni zas nechají určitě hlasovat lidi jen pro jednoho a zbytek si tam stejně dají koho chtějí

237
Tomáš
Reagovat

Tak já opět tu můžu prozradit své přání i tipy na to kdo se dostane ze semifinále do finálové Top 10

Kluci
Přání: Richard Chovan, Bryan Gandola, Kristián Revay, Petr Borkovec, Dominik Gerda. Chtěl bych tam i Bratka a Pružinského ale místo koho je tam mám narvat?
Tip: Absolutně netuším. Snad jen Richard by to mohl mít jasné, možná Kristián? u Bryana fakt nevím. O další místa bude tuhý boj, může do toho zasáhnout Dominik, Bratko, Motalík i Pružinský. Tohle bude fakt masakr.

Holky
Přání: Viktorie, Ester, Tereza, Karmen a třeba Adéla Kvitová
Tip: Zuzana, Karmen, Tereza, Eliška a pátá nejspíš Timea nebo Aneta kvůli národnosti ale asi ani Jitrnice není bez šance i když je další češka

No fakt se to tentokrát odhaduje dost těžko, sem na to strašně moc zvědavý.

238
pimpa
Reagovat

@Monika: Přesně tak, žolíky byly nacpány lidem, kteří si to vůbec nezasloužili, absolutně nezajímaví a přeceňovaní. Škoda, že na jejich úkor vypadli mnohem lepší.

239
Miska
Reagovat

Maria a Jasmina jsou chuděry, po takovych vykonech vypadnout je fakt nefer. Timea je tam suverenne nejhorsi, mela vypadnout uz nekdy na zamku.

240
Tomáš
Reagovat

@Jana2: Nějak v tom finále nemáš Richarda ani Kristiána což nechápu protože bez nich to nelze!

241
Lukša
Reagovat

S některými postupujícími nesouhlasím, stejně jako s pár vypadlíky. Co je ale hlavní je fakt, že jak slabě často castingy působily, úroveň TOP 20 je hodně hodně našlapaná. A za to jsem rád, živáky, pojďte do nás :-)

242
Jana2
Reagovat

@Tomáš: Já vím, ale beru to tak, že nechají diváky zvolit jen jednoho, max. dva. No a myslím, že pro Richarda moc lidí hlasovat nebude, protože je takovej nijakej a bohužel už mi tak připadá i Kristián. Zpívají skvěle, ale osobnost ani u jednoho nic moc. Já bych je tam dala místo Motalíka a Borkovce, ale pochybuju, že to nechají téměř bez Čechů :)

243
Ally
Reagovat

Třeba mají kvóty i na Jasmíny :) proto vypadla : (
Ten Dominik mě nějak nebaví..Holanďan..no uvdíme

Přemýšlela jsem minule komu patřilo z upoutávky to Haberovo “Ty jsi tak dobrá, že nevím, co tu děláš “ ..takže Elišce..

244
Monika
Reagovat

Ty zoliky jsou na hlavu. Melo smysl je nasadit po solo vystoupeni na zamku, kazdy porotce by mel jednoho zolika a dotycny by pak nesel vubec do duelu, ale rovnou do semifinale. Zolik by se daval za mimoradne dobrej vykon a ne jako zachrana….
Tady se vlastne vyplatilo zazpivat zle a dostat zolika, byt v klidu, clovek se mohl jit vyspat do tepla, najist v klidu. A idioti co zpivali dobre museli cekat dlouho do noci na dlouhou cestu v zime. Na hlavu postavene total.

245
jardach pb
Reagovat

Favorita/ku nemam,ale myslim si,ze neni fer o te Zuzane psat, ze je protekcni fiflena, ona si to nevybrala, to vybrala ta genialni “parta” okolo toho “super poradu”…neco umi a nekteri si jiste zaslouzili byt v semifinale byt min…treba prekvapi v semifinale a nekdo zklame…pro me ny urcite bylo zajimavejsi,kdyby se nemusely dodrzovat nejake kvoty…

246
dolores
Reagovat

@Barbora: Barborka, to si ty ?

247
Prochor
Reagovat

Mně tedy přijde trochu nelogický že když výkon v supervýběru (třeba Jasmíny) nerozhoduje kvůli předchozím výkonům, tak proč jí vůbec nechali se snažit a zpívat. A naopak – u Zuzany věděli že i když to zvorala jí pošlou dál-tak proč nechali Zuzanu zpívat když to o postupu nerozhoduje. Dělá to na mně dojem, že porota už byla rozhodnutá předem kdo postoupí a celé zpívání v supervýběru byla jen maškaráda.

248
dolores
Reagovat

Takze „moji ludia“ Matej Bartko, Petr Borkovec, Ester Kubatova a Eliska Ruskova postupili. :- ) Potesilo by ma, keby boli aj vo finale, ale nie su to topfavoriti, takze bude to tazke, ale prave takym ja vzdy fandim.

Este mi nevadia a zaujimaju ma Viktorie, Tereza, Motalik, Karmen, Karlik, trochu aj Chovan, Aneta a malicko aj Pruzinsky, (len nechapem, ze nepozna Imagine)

ostatni – nie som ich cielovka

WTF postupy – Timea Lacova, Peeters

249
dolores
Reagovat

@Prochor: Aj mne to tak pride, ze vacsinu semifinalistov si produkcia vyberie mozno uz na kastingu, resp. po prvom kole v supervybere

250
DJ Vlado
Reagovat

Tak jako u každé SS napíšu své rozdělení semifinalistů na kategorie:

srdcovka: Zuzka (ani milion hejterů na tom nic nezmění)
favoriti: Karmen, Richard
další oblíbenci: Kristián, Ester, Eliška, Matej, Viktorie
respekt: Bryan, Tereza (kvality obou uznávám, ale nějak víc fandit jim nedokážu)
neutrál: Petr, Tomáš, Dominik, Jakub, Adéla K., Aneta
mimo můj vkus (byť uznávám, že hlas má): Adéla F.
antifavoriti: Marek (začínám mít na něj těžkou averzi), Victor, Timea

251
jardach pb
Reagovat

@Prochor: me jediny napada,ze nekdo pokazil opravdu parovani a pak z toho potrebovali vybruslit…nejvic na hlavu je,ze clovek z duelu postoupi a pak je to ten porazeny,co je v semifinale…meli to nazvat “dvojice” nebo neco takoveho a vyvolat v nich pocit,ze to je duel,ackoliv ny to nerekli na primo..takhle kdyz proklamovali,je to duel,zpivate o vse, tak ze sebe udelali tupouny…a vubec, proc uz neni model z prvni superstar, 4 semifinale po 10 lidech,dva postupujici podle hlasu, jednou druha sance a nazdar…(chapu,nebyly by dodrzeny “kvoty”)

252
kikiwhite
Reagovat

Vetsinou do diskuzi tady nepisu (ackoliv je velmi rada ctu), ale dnes me fakt nastvali !! – vyhodit Jasminu po tom excelentnim vykonu – to je fakt trapas! Nechapu, k cemu je pak cela ta „soutez“, kdyz uz vicemene na castingu si vytipuji oblibence / favority, kteri at podaji v dalsi casti souteze sebehorsi / sebenevyraznejsi vykon, stejne postoupi (zrzoun – obzvlast silene, navic ani nezna megahit od Johna Lennona, dale napr. Zuzka, Dominik, ta jak vypada jak Nsoci, bohuzel trochu i Karmen a dalsi), je to silne nespravedlive, nelibi se mi to. Chapu, ze potrebuji vyrazne typy a bla bla, ale aspon trochu spravedlnosti by v to melo byt, kdyz je to SOUTEZ!!

253
nofuxCZ
Reagovat

Produkční tým Superstar je fakt amatérskej, nechápu proč si nevezmou příklad z některých zahraničních verzí. Souboje byly úplně zbytečné, nemožnost výběru písničky kritizuju neustále, v některých minulých řadách dostávali soutěžící přidělené songy i ve finálových kolech – a navíc bez možnosti předělat si song podle svého. Ve výsledku pak divák dostane otřesné karaoke namísto povedených cover verzí.

Vesměs je to ale slušná top 20, během castingů to vypadalo bídně, ale teď bych řekl, že to je lepší semifinálová sestava než v minulé řadě.

Mrzí mě nepostup Jasmíny, opravdu si to zasloužila.
Nesdílím zdejší všeobecné nadšení z Kristiána a Karmen, nic zajímavého podle mě nepředvedli a oba dva mám v horší půlce semifinalistů/semifinalistek.

Fandím Richardovi, Elišce a hodně zajímavý mi přijde i Dominik – má neobvyklý projev a zajímavej hlas. Předpokládám, že semifinále tím hodně zamíchá a všechno může být nakonec jinak. Doufám, že nás tentokrát nechají vybrat více než jen jednoho postupujícícho do finále.

254
dolores
Reagovat

Dnes sa ukazalo, ze Revay je dobry v songoch, kde su tlacene-kricane polohy, kde uplatnuje svoj expresivny chraplak. V piesnach, kde sa to nehodi je neisty a ak nemoze zachrapcat, je nezaujimavy. Obavam sa, ze pre mna bude tzv.sedlacky rocker, ako bol Adamec a Simko. :-))

Richard Chovan sa mi farbou hlasu paci viac ako Bryan, ale ta jeho necharizma ..:(( Aj ked vsetci dookola budu tvrdit, ze je charizmaticky, pre mna nie je. Dokonca mi pripomina vasho expremiera Sobotku, o ktorom Zeman povedal, ze ma charizmu lahve vot okurek ://:D Preto by som ho uz rada videla bez ciapky, aby som zmenila nazor.

Bryanovi spravne povedala Katka, ze je jednotvarny a chyba moment prekvapenia.

255
Skřítek
Reagovat

Jak dopadl ten kluk (myslím, že to byl Patrik Němec?), co zpíval na castingu vlastní písničku?
No a vyhodit Jasmínu poté, co vyhrála duel nad Zuzkou, je trapné, tohle se dramaturgii vůbec nepovedlo. Už se těším, až ve Wimbledonu prohraje nějaký oblíbenec a postoupí dál místo vítěze, protože žolík. Prý duely … WTF

256
DJ Vlado
Reagovat

Po dnešku mám v jedné věci jasno – můj syn se nebude jmenovat Marek, ani kdyby zdědil Karlštejn (řečeno slovy Jany Štěpánkové z Takové normální rodinky) :-D Už druhý Marek mě vytáčí k nepříčetnosti, nejdřív Relich, teď Motalík, ty jeho pohledy na Katarínu byly něco tak nechutně slizkého, že se mi chtělo zvracet (souhlas s Haberou) :-/ A nijak zázračný zpěvák to taky není, aby to tím vyvážil :-)

257
Monika
Reagovat

@dolores: U Bryana souhlas, skutecne je jednotvarny, to je jeho nejvetsi minus na ktere muze dojet, proste se divakum preji. Charisma je zvlastni, jak lide rozdilne vnimaji charisma. Sobotka, Drahos zadne charisma nemaji pro me. Ale Richard? Ty jo pro me ma obrovske charisma, je vyrazny typek, zajimavy, zadna seda mys, ma image, prekvapuje me to.

258
kikiwhite
Reagovat

@DJ Vlado: To je zajimave – ja bych si pohledu na Katarinu vubec nevsimla :), kdyby o tom Habera nezacal mluvit, vnimala jsem spis, jak zpiva (nebylo to spatne)…neni to spis nejaky muzsky problem, ze jste si tech pohledu vsimli a silene vas irituji:), zatimco ja jako zenska jsem je nejak vyrazne nevnimala?:D

259
Monika
Reagovat

@kikiwhite: Ja jsem ty pohledy tez nevnimala, a to jsem se na ne zamerila. Pac v ukazce to hodnoceni nekolikrat bylo, tak jsem to pozorne sledovala a nevidela jsem to. Nesedi mi ale projevem, takovy namachrovany typek, nesympaticky, to mu muze zlomit vaz.

260
kikiwhite
Reagovat

@Monika: jo jo, presne, mne se taky jako typek moc nelibi (ale dojem muze klamat) – zvlastni „image“ s tou cepici a tak:)..ale v duelu zpival celkem dobre, to se musi spravedlive uznat a zadne udajne silene pohledy bych do hodnoceni netahala:)

261
DJ Vlado
Reagovat

@kikiwhite: Já jsem si těch pohledů všimnul hned (asi se to mužské vnímání od ženského fakt liší) :-) Navíc mi je ta jeho frajerská image taky ultra nesympatická :-/ A co se týče zpěvu, nebylo to špatné, ale líp než jako průměr bych ho nehodnotil, měl štěstí, že to Pružinský posral :-)

262
dolores
Reagovat

@kikiwhite: z Vlada si nic nerob, tak ako si najde srdcovku lolitku, vzdy si najde objekt, ktory hejtuje celu sutaz : -))) Bezohladu na vykony. Niekedy ta nenavist prechadza az do obludnych rozmerov ako u Relicha. (este stastie, ze som Relicha tiez nemusela, inak by ma asi porazilo :D) Napr. aj itcha Pcelara si podaval ako zakon kaze :D
Uvidime, co si uzije Marek, btw. pekne meno…-)

263
dolores
Reagovat

@Skřítek: Patrika nam ukazali len v kastingu. Asi bol nezaujimavy pre kamery, a videla som ho uz myslim v prvej skupine vypadavajucich.

264
Skřítek
Reagovat

@dolores: Aha, díky za info. Já si ho pamatoval právě z castingu, kde mi přišel jako docela zajímavý k(l)us. Asi se jim fakt nehodil. Škoda.

265
J
Reagovat

@Tomáš: No, Amazing CADE: https://www.youtube.com/watch?v=jHLfPK8ioOE.
Standing ovation od Lionela a co to tam vyvadza pri nom K. Perry,no. Chcu ho dost vysoko, ale nie za vitaza. Ide sa na vitazstvo G. Barretovej – country pop spevacka. Najoblubenejsia sutaziaca z AI 2018 a vystupuje ako zlaty klinec 1.LS,no? Osobne ho tipujem na 3.miesto za Gabby a Catie, ale moze prekvapit a skoncit 2.

266
ales winner emma
Reagovat

no a je to kruh je uzavřen a máme tu semifinálovou top 20 a od ted to začne už naostro co říct ke včerejšku nebudu to tu dlouho rozmazávat a řeknu tři věci tak jak jsou a to asi že je mi mimořádně líto že vypadla…. prominte já já já pláču když když…. RIP MARIA ODPOČÍVEJ V POKOJI BUDEŠ MI CHYBĚT třese se mi ruka a nepíše se mi to lehce a když si pročítám diskuzi jak jsou někteří jedinci doslova nadšení že vypadla tak je to hnus a za druhé po včerejšku mám definitivně jasno a už tu nebude můj nick ales winner emma končím a na určitou dobu tu nebudu musím si vzít dovolenou sem tak naštvaný a zklamaný že to musím v sobě vydýchat takže tu budu nejdřív až v neděli 29.4 do té doby tu nebudu a za třetí až se zde vrátím a otřepu se z porážky mé Marie večte že příjdu s novým nickem a budu už chytřejší a mnohem odhodlanější než kdy dřív vůbec neprozradím jaké budou mé další kroky ale ještě se budete dost diivit ales winner emma končí at žije ales winner……. už brzy

267
Barbora
Reagovat

@dolores:
Ne ne, jen jmenovkyně;) Ale právě jsem se divila už minule, proč pláče a pustila So znova, co tam říkala.

268
Prochor
Reagovat

Eliška se následujícím rozhovoru (odkaz) vyjádřila, že se chtěla přihlásit tak v 17.-18.ti letech. Ale učitelka ji přihlásila už teď. To může být plus pro mladé fanoušky, kteří se s ním můžou ztotožnit jako třeba s Harichem nebo Slepčíkem a budou jí posílat hlasy. Ale přeci jen působí hodně dětsky a hrozí jí že dopadne jako Slepčík. I když se ukazuje, že Eliška je docela bojovnice a držím jí palce. Nakonec Anetě bylo 16 když šla do superstar a to už před tím soutěžila v Rozjezdy pro hvězdy.
http://eorlova.cz/2018/03/17/superstar-je-pro-mne-prekvapeni-rika-eliska-ruskova-superstar/

269
libena
Reagovat

@J: cade foehner je fakt skvělej, tak trochu mi připomíná příběh adama lamberta, od začátku výrazný soutěžící, uvidíme jestli vyhraje nebo bude mít stejný osud s adamem i v umístění…

moje velká oblíbenkyně alyssa se bohužel do top 24 už nevešla…škoda, byla moc mladinká a od kástingu byla čím dál míň výrazná a nezapamatovatelná – na rozdíl od ostatních výrazných holek.

270
Prochor
Reagovat

@kikiwhite: Jestli vrhal vilné pohledy na Katku tak jí to zjevně nevadilo takže co? Ale tu kšiltovku obráceně mu asi sundají až vizážistky protože jeho to samotného asi nenapadne:-) Třeba ji nesundává ani na noc-taková je součást jeho osobnosti. Možná že až mu ji sundají poklesne jeho výkon jako když ostříhali Ševčíkovi vlasy.

271
kosatka
Reagovat

Nakonec ta top 20 nedopadla až tak zle, jak to na začátku vypadalo. Ale od castingů po včerejšek těžký psycho. Manžel to shrnul asi tak…. „to není pěvecká soutěž ale legalní týrání dětí“. Kdyby šlo opravdu o hledání talentů a ne úchylnou estrádu, budou mít na vše víc času…. spánek, příprava, hlasový poradci, možnost výběru skladby. Hledají osobnost nebo lidský jukebox ?

272
Nika
Reagovat

Zdravím diskutující, já jen krátce k některým postupujícím a nepostoupivším:-)
1.Šok z vyhazovu Jasmíny (možná produkce ještě překvapí a vrátí ji zpět, protože pak absolutně nepobírám smysl duelů a jejich výsledků)
2. Radost z postupu Terezy, to děvče je zajímavé a předpokládám u ní další rozvoj, v duelu ukázala schopnost rychlé improvizace a pevných nervů, hlas má skvělý. A až si ji vezmou do parády maskéři a vizážisti, vyloupne se z ní určitě zajímavá osůbka, hezká je dost
3. Radost z postupu Richarda, pro mě kluk s charismatem a zajímavým hlasem, zaujal mě už na castingu
4. Naštvanost z postupu Timey, ta měla naopak po castingu hned vyfičet, nezajímavá umečená koza

Hodně probíraní „favoriti“ a „kontroverzáci“:
1. Zuzka by mi v SF a F vůbec nechyběla, opět podobný hlas jako má Emma, a i když je mi Zuzka trochu sympatičtější než Emma, poměrně dost mě to děvče nudí, tyhle hlasy mě úplně míjejí (navíc mě naštval ten nespravedlivý vyhazov Jasmíny po jasném výsledku duelu)
2. První cenu nesympatie u mě má Bryan, pokud tu někdo psal, že Marek je namachrovaný, pak Bryan ho v tomto převyšuje o několik délek parníků.
3. Marek mi nevadí. Jeho pohledy na Katku jsem nezaregistrovala a vlezlosti si nevšimla. Kluk navíc nezpívá zle.

Ostatní jsou mi celkem jedno a nezasáhli mě žádným způsobem.

273
Asy
Reagovat

Dojem z včerejšího dílu SS se pro mě dá nazvat jediným způsobem – znechucení. Co to sakra ta porota dělá??!
Měla jsem tři mužské oblíbence – medové, hladké hlasy – Michal Vasil, Patrik Filip Koska a Matej Bartko. První dva nepustili ani na dlouhou cestu, kam přitom šli adepti mnohem méně muzikální, s technickými problémy (napr. Tomáš Tran, Roman Oravec).
WTF postupy do semifinále – Timea, Tomáš Karlík
Finále přání: Borkovec, Bartko, Chovan, Bryan, Pružinský (jestli se naučí ten svůj hlas používat)
Kristián Revay je dost přeceňovaný, ani jednou mě nezaujal, to, že umí řvát, neznamená, že umí zpívat. Snažím se být bez předsudků, ale Motalík na mě taky působí dost arogantně a vlezle, a to nejsem chlap. Dominik Gerda není špatný, ale mně hrozně připomíná Jamiroquaie (hlasem i pohybem) a ten mě nikdy nebavil. Victor – je to sympaťák, ale už se mi tam nevejde.

Finále děvčata přání: Eliška, Tereza, Zuzana (ten její hlas žeru), Adéla Kvitová, Ester
Karmen se mi líbila jedině na kastingu, Viktorie má sice pěkný šum v hlase, ale tady se porota trefila – každé vystoupení je stejné, žádný rozdíl ve výrazu, v použití hlasu. Timea no comment, snad jen „Co tam dělá?!!“. Adéla Ferencová – hlas fenomenálně silný, jen mě chybí trocha charisma. Aneta Horňáková – tu bych mohla zaměnit případně s Adélou Kvitovou, líbí se mi holky obě.
Není to výběr zcela striktně podle toho, jaký je kdo zpěvák, jen jak moc mě baví se na ně dívat a poslouchat je. Objevem téhle SS je pro mě Michal Vasil – toho kluka a hlavně způsob, jakým zpívá, prostě žeru.

274
Piha
Reagovat

Zdravim diskutujici, vcera jsem u SS zjistila ze jsem asi hluchá. Nechapu postupy některých, zejména Holanďan a slizoun Motalik, naopak jsem nadšená ze tam mam Richarda. Ač jsem vyzobana kukuřice, tak při pohledu na nej slintam jak bernardyn a kdyz zazpívá… No radši nic. :D jinak z holek se mi líbí Viktorie, jak jinak kdyz jsme ze stejného města. :) zbytek mi nejak neutkvel v paměti. :(

275
Nika
Reagovat

@Asy: s Michalem Vasilem souhlas, na toho jsem v komentu zapomněla:-) Mě ta jeho propíraná povýšenost naopak baví. Mám však za to, že to s ní nebude tak horké, jak porota neustále omílá.
Je to určitě zajímavá osobnost. Jen se bojím, že větší fláky pěvecky nezvládne, doufám, že se mýlím.

276
jab
Reagovat

Já budu víceméně jen nosit dříví do lesa, kdyžř napíšu, že i mne naštval nepostup Jasmíny. Unconditional vystřihla parádně, dokonce jsem tam cítil i závan potenciálu do rockového kola. A ona fakt žádné líčení nepotřebuje, je krásná a zapamatovatelná i bez toho. Mária taktéž předvedla výkon na postup, ale holt, bylo třeba tam poslat i nějaké další Slovenky ke Karmen.
Jinak poměr Češek a Slovenek je nakonec 7:3, nikoliv 6:4, jak je tomu u kluků (i když tam je to reverzně). Takže živím naději, že Slovenka bude ve frinále jen jedna (Karmen) a zbylá místa obsadí Češky :-).
Teď k těm šťastným, co na Dlouhé cestě nezabloudili:
Moji favoriti (bez pořadí):
Richard – komplexní muzikant s parádním zastřeným hlasem, zdravě sebevědomý, já osobně se řadím k těm, kteří v něm to charisma vidí. On vystupuje jako taková klidná sebejistá síla.
Kristián – Technicky určitě slabší než Richard, ale má parádní chrčák. Typ na silové rockové songy.
Matej – už od castingu se mi líbí jeho hlas, pokud nepohnojí SF, může v živých kolech ještě hodně růst.
Karmen – výborná muzikanta, s krásným „lennyovským“ chraplákem, znejisťuje mě pouze, že nejlepší výkon dala už na castingu.
Viktorie – spolu s Karmen nejlepší muzikantka mezi holkama, i já jsem rád, že bude mít moje rodné město (tímto zdravím další Opavačku v diskuzi ;-)) konečně zastoupení v živácích. Pořád si myslím, vže Viky může ze svého hlasu vytřískat ještě něco nového, pořád vzpomínám na ten náznak v Diamonds.
Eliška – roztomilé sluníčko s úžasným hlasem a velmi dobrou technikou, navíc podobně jako Viky na mne působí (co se vyjadřování týče) jako velmi inteligentní osoba. Jsem velmi zvědavý, jakým do jakých songů ji bude směrovat produkce. Jestli opravdu dá v semi rockovou píseň, může jí to hodně pomoci odlišit se v bojích o finále.
Zuzka – pořád si budu stát za tím, že téhle holce určitě jednou půjdu na koncert, jakmile k tomu bude příležitost. V duelu mě sice mile překvapila zajímavě zabarvenými výškami, ale troufám si tvrdit, že v semi bude patřit mezi outsidery. Na finále jí vidím pouze v případě mimořádného výkonu, pokud nepřekvapí, pravděpodobně prohraje boj o místenku ve finále s Karmen a Viky.
Ester – na ní budu taky hodně zvědavý, může ještě hodně ukázat.

Tereza, Bryan, atd. jsou výborní, ale mám k nim spíš neutrální vztah.

Nejvíc bych ve finále oželel Timeu, Marka a Dominika, který sice skvěle intonuje i výborně cítí muziku, ale jeho hlas fakt není nic pro mne.

277
Monika
Reagovat

Podle me se vyrojila silna ctyrka holek Karmen, Tereza, Ester, Eliska. Mam pocit, ze v zadnem rocniku jeste nebyla tak vyrovnana ctyrka bab.

Tereza – technicky asi nejlepsi zpevacka, podava profi vykony, bude ji vyhovovat velke podium, spis nez v soutezi si bude clovek pripadat na koncerte, za minus u ni vidim dve veci: 1. barva hlasu neni moc originalni, takova nespecificka a lehce zamenitelna a potom 2. image muze byt i nevyhoda, na nekoho muze pusobit vedle tech prirozenych holek umele a neprirozene, take ponekud chladne a odtazite
Ja osobne k ni mam neutralni vztah, nevadi mi ale ani nejsem nejvetsi fanda

Karmen – Karmen kolo od kola ztraci kouzlo, zpiva dost jednotvarne, songy mi zacinaji splyvat a jako velke minus u ni vidim absenci osobnosti, pusobi jako seda myska. Nekdo tu psal, ze mu pripada jako akademicka zpevacka, tez zacinam mit ten pocit, takova pevecka sprtka, co se vse pilne nauci a nacvici, ale dejte ji na pripravu jen dve hodiny a je to jina zpevacka. Vcera mi jeji vykon prisel jako jeden z nejhorsich.
U me osobne se propadla z jasne jednicky u bab na trojku.

Ester – Ester je nejkrasnejsi baba v soutezi, krasne vlasy, usmev, uhrancive oci, doufam, ze maskeri nechaji v semifinale vyniknout jeji prirozenou krasu a nebude z ni zmalovana maskara. Od pohledu je vyrazna a ma smrnc. K tomu ale i vyborne zpiva, co dokazala predvest v duelech jen po dvou hodinach pripravy, to jsem zirala. Davala to s prehledem jako by to trenovala cely den. Na Instagram dala dalsi song a opet skvele zazpivane a krasne se na ni diva. Dolores, zaregistruj se na Instagram a poslechni si Ester, bude se ti to hodne libit :-)
U me se dostala na pozici cislo dve mezi babama.

Eliska – Elisce jsem nemohla prijit na chut na castingu, ale postupem casu jsem i ja v ni nasla zalibeni. Vcera mi chvilema z ni i mrazilo, jak to tam skvele davala. I pres ty chyby na zacatku, se dokazala chytit a mela ve zpevu neuveritelne momenty. Navic se mi u ni libi, ze ji je jen 15 let a pusobi vyspele, ma to v hlave dost srovnane, zadnej diblik Slepcik a spol. Trochu se obavam, aby ji nepohltilo velke podium (pripad Bagarove), na YT ma jeden song, kde zpivana s kapelou a stoji tam jako sloup nedokaze moc navazat kontakt s publikem a vyuzit ten velky prostor kolem sebe.
Kazdopadne u me je v soucasnosti number one mezi babama.

278
Mila
Reagovat

Tak já teda nevím, ale letošní Superstar mne pořád ještě nechytla. Z holek se mi líbila jenom Tereza s růžovými vlasy. Zuzanina protekce mne nebaví, u Karmen mi vadí takové to – já musím, musím – přitom mi přijde hodně nevýrazná. To už je lepší Eliška, ikdyž u ní se mi líbí jenom hlas, ale chybí mi nějaké charisma, což u takhle mladé holčiny je asi normální. Viktorie – přijde mi jako Aneta Langerová přes kopírák, a já kopie nemám ráda, Anetu ráda mám, protože je originál…

U kluků je to lepší, netuším, kdo je Slovák a kdo Čech, ale zaujal mne Dominik – ani ne tak zpěvem, ale takovou ležérností a pohodou, která z něj jde. Pak se mi moc líbí Kristián, vidím v něm konečně nějakého rockera a i ten Matěj, co zpíval s ním v duelu nebyl špatný. A nešlo si nevšimnout ani sebevědomého Motalíka, ten mne taky baví :-)
Husí kůži mám z Borkovce, má neuvěřitelný hlas, ale zároveň mne na něm něco děsí, takový nepříjemný plížívý pocit blížící se katastrofy..:-)

279
Bezík
Reagovat

@Mila: Jojo, Borkovec je přesně ten týpek, o kterých jedna moje kamarádka vysazená na bad boys vždycky říkala : „on je to takovej hajzl, ale když já ho tak miluju !!! “ :D

280
Asy
Reagovat

@Nika:
Je pravda, že to asi není úplně typ na velké podium, ale zábavný je, mám ráda, když někdo nebere sám sebe moc vážně. Škoda, že už vypadnul, taky to náležitě oplakal :-D
https://www.youtube.com/watch?v=kW0Jm7fMBDM

281
Michaela
Reagovat

Z holek se mi uprimne libi 2: Ester a ruzovovlasa (Tereza?).

Z kluku, zatim, jen ten zrzavy, co dostal Zolika od Habery.

Do finale nechci, aby prolezla Zuzana!!! Doufam, ze tomu tak bude. Ale oni to udelaji dobre, daji ji nejakou znamou pisnicku, kde vynikne jeji uzasny svitorivy hlasek a napr. Ester dostane nejakou neznamou a mozna i hloupou pisnicku a bude.

Mrzi me nepostup Jasminy!!! Podvedli ji, mela byt v Semi.

Myslite, ze postup do finale je tedy nasvindlovany a ze uz maji sve soutezici na Finale vybrane?

282
Nika
Reagovat

@Asy: :-))) díky, pobavilo:) Škoda kluka. Ale nevadí, pokud bude makat, prosadí se i bez SS. Hezkej kluk s pěkným hlasem a má v sobě takový sarkasticko- ironický náboj, což mě baví:)

283
Nika
Reagovat

hm, nejprve koment neodejde vůbec a pak je zde 2x. Pardon.

284
Piha
Reagovat

@jab: Taky zdravim, jsem rada ze se i zde najde Opavak. ;)

285
J
Reagovat

@DJ Vlado: Vlado, ak budes mat zoznam piesni na semifinale. Pekne prosim o info ohladom Kristiana a Karmen, co budu spievat. Najma ten Kristian, kedze chlapci spievaju uz tuto nedelu. Vopred vdaka.

No, k vcerajsku a semifinalistom sa vyjadrim neskor. Este to dopozeravam. Bavi ma Kristian, bavi ma Karmen, ale prestava ma bavit SuperStar. Toto je po prvykrat v mojom zivote, kedy sa viac tesim u svojich favoritov na posutaznu tvorbu nez povinne jazdy v SuperStar. Ono sutaziaci nie su roboti, co musia zaspievat vsetko a vsetkym sa zapacit, mat spravnu farbu hlasu, vyspievat hlbky, vychytat vysky, ale hlavne prestat byt samymi sebou a zapredat dusu diablovi.

286
popy
Reagovat

Tak u mě je to takhle:
Holky:
1 (budu fandit a zajímají mě): Eliška, Tereza, Ester
2 (respekt): Karmen, Adéla Kv., Viktorie
3 (jsou mi lhostejné): Aneta, Zuzka
4 (wtf): Timea, Adéla Fer.
Místo Timey měla postoupit Jasmína. Adéla F. mi strašně vadí – a ne, není to váhou, ani náhodou, spíš tím od začátku prezentovaným: pokud mě vyhodí, může za to jenom to, jak vypadám. Tak ji radši nevyhodili.
Kluci:
1: Richard, Brian, Matěj
2: Kristián, Petr
3: Dominik, Tomáš
4: Marek, Viktor, Jakub
Jakub za celou dobu podle mě nepředvedl nic. NIC. A to, že má zajímavou barvu hlasu, ještě přeci neznamená, že musí postoupit za každou cenu.
Postupující do finále jsou tím pádem u mě docela jasní, z druhé skupiny holek bych ve finále chtěl Karmen a rozhodoval bych se mezi Viktorií a Adélou.
Jinak celý princip „vyřazovací části“ byl úděsný – od prvního večera, kdy zpívaly jenom holky, až po „duely“, kde k sobě dali dva a dva největší favority. A to, co udělali Jasmíně, to mi hlava nebere. Fakt ne.

287
jab
Reagovat

@Piha:
No jo, my jsme holt všude :-D

289
Bezík
Reagovat

@jab: … ty potvory vám vlezou všude ….
Děd Vševěd

290
Suzzi
Reagovat

Jak se prosím jmenuje písnička kterou zpíval Motalík v duelu. Díky.

291
jab
Reagovat

Když jsem to tu ráno nakousl, zkusím si zatipovat, jak to semifinále dopadne:

Kluci: Richard, Kristián, Bryan, Petr a jako pátý Matej nebo Dominik, tam opravdu nevím
Holky: Karmen, Tereza, Eliška, Ester a Viktorie/Zuzana, přičemž teď asi půjdu proti všeobecnému pohledu, ale v osobně bych víc vsadil na postup Viky, která má imho víc zkušeností s vystupováním před lidmi a dosud podávala jistější výkony. Ale taky se může stát, že Viky neukáže nic nového, naopak Zuzka zazáří a bude vše obráceně.

292
Piha
Reagovat

@jab: To je naprosto v poradku. ;)

293
dolores
Reagovat

@kosatka: tak s tym jukeboxom si to vychytala :DD ta relacia by sa mala premenovat na Cesko-Slovensko hlada ludsky jukebox :-)))

@Prochor: diky za clanok o Eliske, pre tych ktori ho necitali, jedna informacia – Eliska si do semi pripravuje rockovu pesnicku.

294
Tomáš
Reagovat

Vy my teda dáváte lidi, tolik příspěvků tady…přiznávám se že už to nedávám a neorientuju se v tom, nestíhám reagovat na nic…je to hezký kontrast s tím jak to tady zase v červnu až skončí SS zase postupně celé umře. :D

295
jardach pb
Reagovat

dá se nekde najít přehled semifinalistů? na ofiko stránkách pracujou stejně dobře jak dramaturgie a režie….

296
Bezík
Reagovat

Tak co o tom všem říci ? Jeden grandiozní scénaristicko-dramaturgicko-režijní průser. Liško, Liško .. snad abys běžela radši k Táboru ;-) Jsem zvědav na názory rekapistů. Nevím, jestli se nějaký díl (ale ona už i druhá půlka minulého) tak nepovedl, jako tenhle. Vlado bude vědět spíš, já mám mizernou paměť. Ale co, lepší zapomenout než se v tom babrat. Snad ty semifinále tak nepodělají.
Výběr se celkem povedl, až na dvě WTF (postup Victora, nepostup Jasminy, která doplatila na přetlak v české části děvčat).

A kdo do finále ? U kluků je mi to tak nějak jedno, přál bych si tam Jakuba Pružinského, kterej mě asi jedinej víc baví ale to se mi asi nesplní. Zbytek, nevím.

U děvčat to bude jednoduché ve slovenské části. Protože předpoklácám, že postupy budou v poměru 2/3 a 3/2 (bohužel, 1/4 a 4/1 asi neprojde protože to by byl asi jediným Čechem Filipínec :D ), tak za Slovenky je jasná Karmen a myslím že i Timea, byť je tu všeobecně neoblíbená. Za Češky pak Tereza a Eliška (Paľo by zabíjel, kdyby mu ji tam nedali :D) a o třetí místo svedou souboj Zuzka, Ester a Viktorie. Ester je mi ukradená ale Zuzku i Viktorii bych obě moc rád ve finále. Smůla, realita bude asi taková že Viktorie bude mít padáka a poperou se Zuzka s Ester. Tipovat si netroufám, rozhodne produkce, ale myslím že jakmile bude znám výběr písní, bude jasné která postupuje a která je na odstřel.

297
Bezík
Reagovat

@jab: Koukám, že než jsem to dopsal, dal si svůj tip. :D Ty holky vidíme prakticky stejně ;-)

298
Tomáš
Reagovat

U kluků netuším jak to semifinále v neděli dopadne, řekl bych že i Borkovec to může mít pořádně nahnuté a nemusí do finále vůbec postoupit protože pištivé fanynky pokud ještě stále hlasují asi budou víc slyšet na frajeřinky chlapce jménem Mára Motalík. Chtěl bych ve finále Dominika ale taky nějak vůbec nedokážu odhadnout jeho šance. Richard a Kristián by snad postoupit měli doufám. Pokud jde o holky, sdílím tu názor že nechci aby postoupila Zuzana a chci aby postoupila Viktorie. Ví už někdo jak to tedy v tom semifinále bude? Je to totiž dost podstatné. Včera sem zaregistroval pouze to že se budou moct zapojit i diváci a vybrat svým SMS hlasováním. Ale pokud diváci vyberou jen jednoho nebo dva, tak zbytek si stejně produkce vybere podle sebe a je tím pádem asi úplně zbytečné hlasovat.

299
Lukša
Reagovat

@jardach pb: Toto je zatím nejlepší, co jsem našel: http://superstar-2018.cz/toto-je-top20-kdo-postoupil-a-kdo-vypadl-v-superstar-2018-vysledky-22-4-2018-video/ Je to neskutečné lajdáctví, tohle má být to první, co se na ofiko webu má objevit. Jak si má běžný divák jinak najít svého favorita? Většina lidí na jména paměť nemá a potřebuje vše na jednom místě…

300
popy
Reagovat

Teď by mě jenom zajímalo, kdo se zařadí do čestného (zde zkráceného) seznamu Issa – Bendig – Slepčík a stane se miláčkem pišťuch (nenáviděným všemi ostatními). Trochu se bojím, že už zmiňovaný Motalík.

301
dolores
Reagovat

@Monika: myslis tu piesen od Callum Scott co ma aj na YT ?

jab, tiez som vcera uvazovala o moznosti, ze Karmen bude jedina za slovenky, ktora postupi do finale. Mne by to vyhovovalo, aby sa tam dostali radsej lepsie cesky napr.Ester, nez Timea. No vobec nie je iste, ci to tak produkcia planuje.

302
Tomáš
Reagovat

@popy: Může se to stát, podle mě možná vyfoukne místo ve finále Borkovcovi ale to by mi bylo Borkovce hodně líto protože je podle mě daleko lepší.

303
Jardach pb
Reagovat

@Lukša: jo,diky, to jsem zvladnul taky najit…priznam se,ze ja tu pamet mam spatnou, takze se na to potrebuju kouknout a tim si vzpomenu i na predchozi vykony…

Jinak jestli si dobre vzpominam,tak o sms bylo receno neco ve smyslu: “i vase sms prispejou k rozhodnuti,kdo bude ve finale”…takze vetrim dalsi solidni “praci” vedeni poradu…

304
jab
Reagovat

Ukázka – Richard Chovan a jeho kapela:
https://www.youtube.com/watch?v=HifU_fzfaVY

305
Tomáš
Reagovat

Já teda nevím ale taky moc nevěřím že by to produkce nechala u kluků postoupit 4 slováky a jednoho čecha ( a možná fakt filipínce ) a u holek 4 češky a jednu slovenku, to je moc velký extrém. A nebo jedině u kluků postoupí 3 slováci a 2 češi a u holek vážně 4 češky a jedna slovenka a bude prostě ve finále poměr 6:4 pro čechy. Minimálně u kluků 4 slováci určitě nepostoupí.

306
Tomáš
Reagovat

@Jardach pb: Jo přesně to sem o těch SMS slyšel taky. Takže pokud fakt postoupí díky sms jen jeden nebo dva tak se nevyplatí hlasovat protože ten o koho budu mít strach to stejně nebude. Oni zase ty sms budou brát jen jako takové pomocné orientační vodítko ale stejně si to udělají podle sebe jak oni to potřebují. Já jen doufám že aspoň do neděle dají vědět jak přesně to tedy bude jinak se jim na nějaké hlasování většina diváků úplně vysere.

307
Monika
Reagovat

@dolores: Ne ne, jinou, Vlado mi poradil, ze to je Selena Gomez Good for you, nahrala kousek na Instagram. Dost procitene a jeste ji to hodne slusi.

308
Tomáš
Reagovat

Já jen nechápu proč ta hrozně necharismatická osoba Dolores tady pořád píše o nejcharismatičtějším člověku v soutěži Richardovi, že nemá charisma. To sorry jako. Pro mě třeba nemá dostatečné charisma Matej Bratko ale ten je zas takový skromný a plachý až je tím vlastně taky zajímavý a sympatický. Co ale nedokážu pochopit je postup Karlíka, to je úplná nula, vzhledově nevýrazný a hlas bezbarvý nezajímavý, charisma na bodu mrazu. Ten v této konkurenci kluků nemá v semifinále žádnou šanci uspět.

309
dolores
Reagovat

@Monika: ano diky, uz ju mam aj bez registracie na instagram :-) Je to super, len este by to chcelo trochu viac dychu..

310
Tomáš
Reagovat

Když se tu zmiňuje vlastní tvorba, tady je něco od Dominika https://www.youtube.com/watch?v=2pavx8NR-_c Mě osobně se tenhle jeho vlastní song hodně líbí, možná i víc než Richardova vlastní tvorba. Třeba v semifinále Domča ještě zamíchá kartami. :-) Já bych ho chtěl ve finále víc než Mateje nebo Jakuba i když taky nejsou špatní. Pro mě by asi ideální pětka postupujících kluků do finále byla – Richard, Bryan, Kristián, Dominik a Petr. Kdyby to dopadlo takhle tak to pro mě nemá chybu. Reálně fakt ale netuším jak to může dopadnout.

311
Tomáš
Reagovat

@dolores: Ty jsi pořád s něčím nespokojená. U mě je jednička z holek Viktorie a Ester hned za ní dvojka, no možná je mám pomalu nastejno. A ve finále beztak nebude ani jedna z nich. :D

312
dolores
Reagovat

@Tomáš: Pozrimeze na moralistu, tak mne vycita, ze nevidim u niekho charismu a sam kedysi napisal doslova ze „Stefan Pcelar je pi*a.“ a to nespominam dalsie hejty… : -)))
Niekedy si utocil len na sutaziacich, diskuterov si neriesil, a to sa mi na tebe pacilo, ale vidim, ze sa to zmenilo . Tak diky za komliment. ;-)

313
Ally
Reagovat

No je to fakt jeden velký chaos..a když vezmu dojem z castingu..jakože kde nic tu nic..A nakonec celkem kvalitní vyrovnána dvacítka z toho je..Jako my skalní jsme to vydrželi ;) ale „běžný“ divák?
I když pokud se chystá reality show o Stikovych. .kdovi jake jsou nároky diváků :)

Jinak pro me Motalik taky působí spíše jako typ “ vyhodis ho dverma, vleze oknem“
Na koho poletí pred/ pubertačky a kdo hlasuje těžko rict..ale spis bych řekla, že Filipínce a Borkovec. .uprednostni i porota..

Jinak někteří kluci jsou tam spíše do poctu bych řekla. .Karlík, Holanďan…
Ale tak uvidíme na velkém pódiu a motivacnich projevech porotcu muže byt všechno jinak..;)

314
dolores
Reagovat

@Suzzi: Ed Sheeran – Perfect

315
Ally
Reagovat

@dolores:
Tomáš tu nemá Aleše, tak nemá asi do koho rýpat; )
NJ když Aleš asi pise rekap; ) nebo lobuje nekdy za Marii ?
Už mlčim; )

316
popy
Reagovat

@Tomáš: No, ona ta dvojka Aneta – Timea je zhruba o řád níž než skoro všechny Češky (včetně Jasmíny, která nepostoupila), tam to bude docela síla, jestli jedna z nich společně s Karmen postoupí, aby to bylo aspoň 2:3. Osobně by mi moc chyběla kterákoli z trojice Eliška – Tereza – Ester. U kluků tak diametrální rozdíl není.

317
Tomáš
Reagovat

@dolores: Ale že bych tě naštval když vytahuješ tak staré křivdy z roku 2013? :D Dnes už bych tohle nenapsal, slibuju že o Márovi Motalíkovi tohle určitě nenapíšu i kdyby postoupil ale raději pro jistotu doufám že nepostoupí. :-D Jen mě to přišlo totálně mimo napsat že Richard nemá charisma když ten člověk ho má na rozdávání. Taky mě to naštvalo…ale co člověk, to názor no.

318
Honzad
Reagovat

Já teda taky nepochybuju o tom, že měla produkce s porotou finálovou sestavu vybranou v podstatě už dopředu. Není to fér, ale je z dramaturgického hlediska to dává svou logiku. Jen by se nad tím sakra měl někdo zamyslet a pokusit se to aspoň zakamuflovat. Tohle byl totiž kardinální průšvih, snad jakoby Honza Liška žádné zahraniční soutěže neviděl. Nejhorší na tom je, jak málo se vlastně zpívala, včerejší epizoda byla v podstatě úplně zbytečná. S výjimkou prvního rozstřelu, který trval asi pět vteřin, neměli soutěžící především šanci si vybrat vlastní písničky. Chápu, že aspoň v jednom kole by měli ukázat, jak se popasují s povinnou skladbou, ale tohle byla neregulérnost a ztělesněná pitomost. Do toho chlapi postoupili před čtrnácti dny zcela automaticky, tentokrát zase dostali žolíky ti, kteří byli paradoxně v duelu slabší. Tlak na časový press, únavu a extrémní podmínky je pak naprosto zbytečný – z živáků budou sice soutěžící nervózní, ale taky při nich mají luxusní čas na přípravu, což potřebují především ti z nich, kterým schází jakékoliv zkušenosti. Přitom cesta a progress těchto nevyzpívaných bývá zdaleka nejzajímavější… Divák pláče, hudba pláče, soutěžící litují.

319
Tomáš
Reagovat

@popy: Ta Aneta mi nevadí nějak, je mi úplně lhostejná. Taková milá holka ale pro mě hrozně nevýrazná a nezajímavá pro tuto soutěž jako typ i jako zpěvačka. Na postup z těch dvou spíš tipuju Timeu pokud tam mají být dvě slovenky,přijde mi výraznější a myslím že se těší i větší oblibě fanoušků než Aneta. Ale ať jedna nebo druhá by stejně snad letěly ven hned v prvním finálovém kole ale zabraly by prostě místo lepším češkám no a už to by byl průser. Já bych se ve finále klidně obešel bez Elišky a Zuzany ale asi mám smůlu protože větší část lidí se tam bez nich neobejde a ti to rozhodnou.

320
Bezík
Reagovat

@Honzad: Tak tak, svatá slova, do kamene tesat. Vůbec nechápu, jak mohl tým, který tu SS dělá už po x-té odvést tak mizernou práci.

321
J
Reagovat

Tak k SuperVyberu:

No, Kristian a REBEL YELL. Bol to Billy Idol a ci Ville Valo,no?

Karmen slniecko vyfasovala song, co jej nesadol. Je skor poprock a nie soul ako A. Keys. Najradsej by som od nej ak postupi do finalovych kol pocula BRING ME TO LIFE od Evanescence a SLNECNA BALADA od Pehy. To by bolo ako na zelanie.

K pesnickam v SuperVybere az na ten DNCE – CAKE BY THE OCEAN to bolo celkom O.K.

Z chlapcov zo semifinale do finale by som chcela: Kristiana, Richarda a P. Borkovca (kvoli songu od LUCIE).
Z dievcat zo semifinale do finale by som chcela: Karmen, Terezu a Ester(ak uz mat krasavicu vo finale, tak taku, ktora je sympaticka a hlavne vie spievat).

322
dolores
Reagovat

@Ally: No spomenula som si na Alesa, ked Maria vypadla. Podla neho mala byt vitazka tohoto rocnika, tusim…

@Tomáš: Kazdy vnimame charismu inak, to vcera pisala aj Monika. Pozri, aj tak sa u mna velakrat zmenil nazor este podla vystupenia na podiu. Napr.Karol Komenda, ktoremu si fandil, sa mi pacil az do chvile, kym sa neukazalo, ze na javisku je slabinger. Itcho ma vobec nezaujimal na kastingu ani v divadle, az v semi, ked uz som videla, ze na podiu je doma. Aj u Richarda sa moze este vselico stat, ja ho neodpisujem. Len nech si da dole ciapku, a Motalik siltovku, nech vidim ako vyzeraju bez tych pokryvok. A ci vydrzis nehejtovat Motalika ? neverim :-)) Vlado ta vyhecuje :D

323
Mila
Reagovat

@Tomáš: víš, ono to charisma je zvláštní věc. Na každého působí jinak a jestli třeba pro Tebe má charisma Viktorie, tak pro mne opravdu ne. Tam naprosto chápu Haberu, že mu přijde tuctová a není z ní nadšený…
Je to přece na subjektivním vnímaní, ne? Mně se třeba líbí Dominik, ikdyž dělá hudbu úplně mimo můj zájmový obzor, a u toho to charisma vnímám hodně. Nebo u Terezy. A možná chápu i to, co vyzařuje na jiné Zuzana a okouzluje je a mne to míjí, protože mne to přebíjí pocit upřednostňované fňukny, která sice má zajímavý hlas, ale neumí ho prodat.. A má pro mne charisma i Motalík, ikdyž vám chlapům přijde vlezlý, líbí se mi, že přehrává a dělá si tak trochu i sám ze sebe legraci… asi tak

324
Tomáš
Reagovat

@Mila: U Dominika se shodneme na tom charismatu, tam je to úplně jasné. Chtěl bych ho ve finále moc ale obávám se že mu možná místo ve finále vyfoukne Matej Bratko, který může bohužel možná zaujmout větší část hlasujících než Dominik. Ale uvidíme.

325
dolores
Reagovat

Timea aj napriek tomu ze je umecana, do finale ma velke sance, napr. aj preto, ze je jedina blondina medzi dievcatami. Jedine zeby prefarbili na blond Terezu. Ale na oficialnej fotke uz ma svetlo fialove vlasy.

326
dolores
Reagovat

@Mila: Ano Habera nevedel prist na chut Viktorii ….Neviem ci si si vsimla, ale upne na konci vcerajsieho dielu prisli porotcovia k semifinalistom a zacali sa s nimi objimat na rozlucku. Habera ako k prvej pristupil k Viktorii, objal ju a povedal jej, gratulujem a tesim sa, a ona: vazne ? a on zdoraznil :VAZNE ..bolo to velmi mile od neho :-) to som necakala

327
J
Reagovat

@dolores: Vies, mne to cele zacina pripadat ako XF UK 2017 cez kopirak. Velmi vela podobnosti tu vidim. Tereza s ruzovymi vlasmi ako porazena finalistka Grace. A ked hovoris o tych blond vlasoch, tak z Grace je teraz platinova blondina. To by bolo, ked Grace skoncila ako 2. keby aj Tereza skoncila ako 2. Dalsiu podobnost vidim u B. Cristovaa a tych jeho tancekoch ako keby som videla N. Scherzingerovu a jej tanceky. Habera je skoro ako Simon Cowell. Katka sa zamilovavala do Kristiana rovnako ako Nicole do Matta. Dokonca mame aj Filipinca. No proste strasne vela podobnosti.

328
Tomáš
Reagovat

@J: No a XF vyhráli Rak-Su tak tady vyhraje kdo? Motalík? :D Myslím že se to nedá takhle brát.

329
ales winner Karmen
Reagovat

fajn fajn dobře změnil sem své plány nejdu na dovolenou na tu můžu až po Superstar ted je nejdůležitější abych začal bojovat sám za sebe protože jde jasně vidět že by jste měli moc velkou radost jak už tu z příspěvku Ally k dolores věř že tímto okamžikem jde na scénu někdo ůplně jiný jsem rozhodnutý podpořit Karmen Pal Baláž a udělám vše proto aby vyhrála nebo byla minimálně v Top 3

330
ales winner Karmen
Reagovat

to je to překvapení co sem tu psal dopoledne

331
J
Reagovat

@Tomáš: Ja viem. Len, ze nikde nie je pisane, ze aj Tereza si omylom odfarbila vlasy na ruzovo. Kludne za tym moze byt produkcny tah, ktovie. Mohla to byt nehoda, ale aj nemusela. Ja viem, ze to znie ako konspiracia. Ale Tereza sa musela urcite zucastnit nejakeho predkastingu a potom ju mohli kontaktovat a dat jej kludne nejake pokyny. Co my vieme.

Najviac zaujimave mi prijde poradie vystupeni na kastingoch:Tereza isla ako 1. na 1.kastingu a Richard isiel ako 1. na 6.kastingu. Skoro idealna TOP 2, ze?

332
dolores
Reagovat

@J: Knechotva je do Kristiana? ja som myslela ze do Petra :-)))
rozhovor s Petrom
http://www.extra.cz/flamendr-ze-superstar-promluvil-o-silicich-fanynkach-skacou-mu-po-skandalu-sipky-do-postele-video

@ales winner Karmen: tak to je otocka o 180 stupnov :-O ved si ju doteraz nenavidel :-D Ale u nej mas istotu, ze vo finale bude.

333
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš doufám že tento krok pochopíš a že nebudeme opět se hádat je to zbytečné navíc chci tobě i vám všem popřát at to dopadne jakkoliv že cesta je trnitá ale vítěz-ka je jen jeden proto sem se takto rozhodl třeba narazím stejně tvrdě jako s Marii ale kdoví

334
J
Reagovat

@Tomáš: A propos a takto vyzera dneska GRACE DAVIES : https://www.instagram.com/p/BheeUsgDY2G/?taken-by=imy_hair

Podla mna sa jej to nehodi. Asi sa musela podrobit pokynom zo SYCA, ked uz aj dietu drzi.

335
Tomáš
Reagovat

@ales winner Karmen: Tak to je překvapení. :D Proč si se rozhodl pro Karmen? Ale nevadí mi to, já mám Karmen docela rád, jen mě to udivuje u tebe když si jí tolik pohrdal. Jen by se mi asi u tebe víc líbil nick ales killer Zuzana, to by bylo takové originálnější.

336
Piha
Reagovat

@J: K Villemu Valo to mělo hoooodně daleko….Na mého miláčka prosím nesahat.:)

337
Tomáš
Reagovat

@ales winner Karmen: A ještě víc by se mi líbilo kdyby si spíš fandil někomu z kluků ale co už no. Přijmi mou upřímnou soustrast za Márii ale musíš uznat že mě mé tušení zase nezklamalo. Doufám že mi taky popřeješ upřímnou soustrast, mám takový dojem že už to teď v neděli budu potřebovat ať už mi do toho Finále nepostoupí kdokoliv.

338
J
Reagovat

@Piha: Ville je aj moj milacik. A verzia REBEL YELL od H.I.M. je ovela coolovejsia nez od B. Idola.

339
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Klid, na konci SS bude mít Alešek nick „Ales winner Zuzka“ ! :D :D

340
Piha
Reagovat

@J: O tom ani po tom…Teda dneska je den plný kouzel a překvapení…Nejdřív se dozvím ž jsme tady dva z Opavy a teď že jsme tady dva fanoušci Villeho…:)

341
Bezík
Reagovat

@J: No to si děláš srandu !!! Verze Rebel Yell od Him je naprosto příšerná !!! :D Ač Idola moc nemusím, tak tohle umí. Nejvíc se mi líbí ta živá akustická verze : https://www.youtube.com/watch?v=j0U_E2ueuuQ

342
Tomáš
Reagovat

http://superstar2018.nova.cz/clanek/hlasujte-kteri-semifinaliste-superstar-by-podle-vasm-meli-postoupit-do-top-10.html Tak podle téhle ankety by do finále postoupili z kluků Petr, Richard, Bryan, bohužel Marek (!) a docela to válcuje i Matej. Naopak z favoritů by ostrouhali Kristián a Dominik. Vím že ty ankety nejsou většinou moc vypovídající ale tady těch hlasů chodí docela dost. No uvidíme, bude to ještě drama.

343
jardach pb
Reagovat

Na ofiko strankach uz bezi anketa o klucich, zatim malo hlasu,ale mala napoveda to muze byt…

344
jardach pb
Reagovat

@Tomáš: aha,nekdo byl rychlejsi..

345
Piha
Reagovat

@Bezík: Ville svým charisma utáhne i takovouhle sračku…:)

346
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš měl si hold pravdu asi sem tě měl poslechnout to je hold život a s tím ales killer Zuzana to máš pravdu to bych zabil to by milou fiflenku vyvrátilo a odjela by přímo do bohnic no ale já sem tu jasně psal že držím všem pěsti i ohledně kluků a proč sem změnil názor to sem se sám divil ale asi to byl ten její poslední výkon kde v souboji s Terezou byla vážně dobrá a dodatek to neznamená že tu nebudu psát i o ostatních budu akorát si pojedu trošku v jiné linii

347
Mila
Reagovat

@Dolores: já jsem zase konec nedokoukala, takže jsem to Haberovo těšení nezaznamenala. Jak už jsem psala, Viktorie mi hodně připomíná Anetu Langerovou a nic dalšího nového v ní nevidím. Má skvělý hlas, snaží se, ale na mne z těch jejích vystoupení nic nejde, jen pocit dobře odzpívaného songu.
Tím, jak sleduju letošní Superstar jen tak poočku a čekám, až se to rozjede, pokud se to tedy rozjede, tak asi nemám takový přehled jako vy ostatní. Richarda jsem třeba ještě neměla čas ocenit a docenit. Uvědomila jsem si, že se mi líbí lidi jako Tereza nebo Dominik – takoví, kteří do toho umí dát maximum a užít si to. U lidí jako je Karmen nebo Zuzana vidím příliš velkou snahu nezkazit to a připadá mi, že je to pak limituje a výsledek není nic moc.

348
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš ok tak ti taky chci popřát upřímnou soustrast ale neklesej na mysli ta bitva třeba není předem prohraná Bezik ses zbláznil ne to nikdy mám soudnost a tu fiflenku opravdu ale opravdu nenávidím a to od začátku Tomáš to může potvrdit

349
Ally
Reagovat

@dolores: Taky jsem si nevšimla , že šel Habera za Viktorií..ale je to pěkný.
No možná ji chtěl i předtím vyhecovat..asi už má čich po těch letech na koho kdy platí pochvala nebo kritika ?

350
ales winner Karmen
Reagovat

Právě že sem udělal několik chyb že sem se choval jak idiot a každému sem tady na panáčkovi dost hrubým způsobem nadával chtěl bych se všem omluvit a doufám že i když někteí mě nemají a asi mě nikdy nepříjdou na chut tak aspon někdy oceníte že sem sem dával pravdou ne vždy přesné informace no a taky i ohledně Emmy kterou sem tady histericky propagoval msto toho sem měl bít objektivní a zamyslet se i nad ostatními ted zpětně dokážu uznat že Emma zase takové kvality neměla a že to je doopravdy nucená vítězka z minulého ročníku a navíc podrazila když podpořila fiflenku a to se mě hodně dotklo a ještě jedna věc chci tu veřejně něco říct a to je Slibuji že do konce této řady Superstar nebudu tak histericky propagovat Karmen i ona má své chyby ano s tou nenávistí sem to přeháněl se přiznám že jsem jí napsal na fb a poblahopřál k postupu do semifinále slibuji že budu objektivní a nikdy nikdy nebudu spochybnovat to že vy jste prostě matadoři a já sem tu teprve 2 rokem chápu vše a chtěl bych vás poprosit o odpuštění od ted se budu chovat slušně naučím se gramatiku a taky vás možná znova překvapím i když sem to tu nikdy neřekl až ted vy všichni jste pro mě inspirace a chci jednou dokázat že sem a že jednou možná budu na stejné či podobné ůrovni jako jste vy

351
jardach pb
Reagovat

@ales winner Karmen: a interpunkce ve vëtách bude? :-)))

352
DJ Vlado
Reagovat

@Bezík: :-D :-D :-D SI ZABIL!!!! :-D :-D :-D

353
Langic
Reagovat

Alesek bez urazeni ostatnich? Davam mu finale maximalne dve. :D

354
DJ Vlado
Reagovat

Rekapu se dočkáte zítra :-) Zase jsem v práci na všechno sám, protože kolegyni umřela maminka, tak má hodně zařizování :-( Takže když jsem přišel z práce, totálně jsem vytuhnul a ke psaní jsem se dostal až kolem deváté :-/ Ale nebojte, tak dlouho jako minule na něj tentokrát čekat nebudete :-)

355
J
Reagovat

@Tomáš: Novinky z AI 2018. Cade postupil do TOP 10 cez divakov. V AI 6 ludi postupilo cez divakov a spievali tzv. victory song medzi nimi aj Cade a len zvysok musel spievat porote a ta vybrala dalsich 4. Tu je jeho victory song: https://www.youtube.com/watch?v=NPQw-mpu3K4

Som zvedava ako to dopadne v AI. Nemyslim si, ze Cade vyhra, ale urcite bude v TOP 3. Nie je totiz „chosen one“.

Co sa tyka SS. A keby aj Kristian nepostupil (nabura to Vladove tipy o vitazoch) budem tam mat este Karmen. A Richard by mohol spievat piesne, co by sa mi pacili. Som presvedcena, ze u nas je chosen one TEREZA. Edit tomu napoveda. Ako prva isla na kastingu (podobne RAK-SU v XF). Ruzove vlasy ako Grace. (aby bola vyrazna). V 1- SuperVybere bol na nu dost velky zaber (rozhovor s Jasminou + 1.zacala spievat zo svojej skupiny dievcat). Vsetky vystupenia mala bez chyby. Na dlhej ceste kazdeho vratane Richarda skritizovali, jedine Terezu nie. Vrat sa a prehraj si dlhu cestu, tam je to vidiet. Neprekvapilo by ma, keby prave Tereza uzatvarala dievcenske semifinale. No ani Filipinca neskritizovali, ale podla mna nebude mat Bryan taku hlasovaciu zakladnu ako Richard a oni to vedia. Druha vec, neprekvapilo by ma, keby ani jeden zo zolikov nepostupil do finale ak neprejdu cez divakov.

356
Honzad
Reagovat

@J: Představa, že tahle produkce, která není schopná rozumně zorganizovat supervýběr (selhává jedním tahem za druhým, neumožní soutěžícím rozumný výběr songů, způsobuje zmatek a pocity neregulérnosti), vytváří postprodukční prací něco jako „chosen one“, je úplně zcestná. A pobavilo mě, že jsi mezi své argumenty zařadila i to, že Tereza vše odzpívala bez chyby nebo že má růžové vlasy, to je enormní vaření z vody, podobnost s Grace mě pobavila. Já fakt nechápu, že tě tyhle spekulace baví. U X Factoru to aspoň místy dávalo smysl (protože víme, co Simon dovede), ale tady je to spíše vtipné.

A mimochodem, v Dlouhé cestě mimo jiné vůbec nezkritizovali třeba Elišku Ruskovou, takže Tereza nebyla jediná.

357
Prochor
Reagovat

@Mila: Nechtěl jsem to psát jako první ale mně Viktorie taky hodně připomíná Anetu Langerovou. Potíž je v tom, že bohužel hlavně jenom zjevem.

358
ales winner Karmen
Reagovat

jardach pb já sem se normálně lekl že řtu interrupce a ono to je něco jinýho no

359
ales winner Karmen
Reagovat

Langic naopak sobě dávám ne finále max dvě ale až do konce této řady Superstar

360
Luke
Reagovat

No tak po nějaké době sem dávám příspěvěk, protože sem chodím, ale neměl sem chuť sem příspívat, ale už reagovat musím. Opravdu se Vám divím, že vůbec máte chuť reagovat na toho trolla – Ales winner…Copak vy nechápete, že to dělá schválně ? Tu Karmen, kterou od začátku urážel si dá teďka do nicku ? Proč asi že ? Protože internetoví trolly to dělají, že ze dne na den úplně otočí, chtějí šokovat. Ale jak pročítám diskusi, tak to vím asi jenom DJ Vlado. Musím říct, že kvůli němu se tady ta diskuse strašně zkazila a sem znechucen a nebaví mě sem potom příspívat.
Jinak co se týče soutěžících, tak vyloženě favorita nemám, ale líbí se mi Jakub Pružínský a Richard, kluci se mi zdají lepší a asi by to měl kluk vyhrát, ať je změna, ale v podstatě to neřeším, kdo vyhraje, protože žádnou srdcovku tam letos nemám, což se mi ještě nestalo, což o něčem svědčí. Ale takovýto Kristián, se mi nelíbí jako některým ostatním tady, na mě je moc ukřičenej.

361
ales winner Karmen
Reagovat

Luke vždyt je to tvůj svobodný názor a já ti ho rozhodně neberu a na to že si tu nebyl dlouho máš sakra velký přehled no ono to nebylo ze dne na den ale až po výkonu Karmen který mě utvrdil v tom že na ní je něco zajimavého a že je dobrá navíc sem měl smutek vypadla Maria už sem jí obrečel a navíc ten můj nový nick se ti nemusí líbit ale každopádně co jsem slíbil hodlám dodržet a i v tvém případě na tebe nebudu ůtočit měj se

363
Petr
Reagovat

Réžie se ukázala jako dost blbá v 2015,kdy byla vitezka predem dana , manipulovanim s SMS (slepcikovi a drobne posilala sms moje neter a zahadne daliborovi nešli odeslat) taky clankem o vitezce kdy jeste nebylo známoani 3. misto, tohle o Chalupove je jen zásterkou, ten Majesky nemuze byť až tak debilni, i kdyz je to amatér, Ted nato jede opačne a protekcni chalupova se nevleze ani do top5

364
ales winner Karmen
Reagovat

Tak sem ten článek z plusky četl a bohužel to jen utvrzuje v domnění že v tom něco nesedí já ale přesto doufám ale že nevyhraje a diváci jí pošlou domů na druhou stranu si říkám že když Cristovao vytáhl žolíka tak produkce by udělala všechno aby nevypadla hrozí dokonce i scénář tzv… divoké karty

365
J
Reagovat

@Honzad: Fajn, mozno sa mylim v tom porovnavani s XF UK 2017, ale ja vidim TEREZU ako chosen one. Mne to nevadi, podla mna je dobra. Byt Elisku by som chcela mat v live shows namiesto moletnej Adely, ktora dostala zolika. Eliska mi prijde ako benjaminek sutaze, zenska verzia D. Slepcika aj ked ovela ovela lepsia ako bol Slepcik. Ja by som do live shows brala: Karmen, Terezu, Ester, Elisku a Viki namiesto Zuzany. Bohuzial sa obavam, ze jedna z dievcat neprejde kvoli jednej z dvoch dalsich Sloveniek. V tomto viac tipujem Timeu – skoda tej narodnostnej karty.

366
Monika
Reagovat

@J: Kasli na nejake spekulace kolem chosen one furt, stejne si to uz asi petkrat zmenila :-))

367
dolores
Reagovat

Isto ste si vsimli, ze okrem hlasovania chlapcov na webe Novy je aj hlasovenie na Markize. Poradie je sice rozne, ale miestami dost podobne.

NOVA
1.Borkovec
2.Chovan
3.Bartko
4.Gandola
5.Motalik
6.Gerda
7.Pruzinsky
8.Revay
9.Peeters
10.Karlik

MARKIZA
1.Bartko
2.Chovan
3.Pruzinsky
4.Borkovec
5.Gandola
6.Gerda
7.Revay
8.Karlik
9.Peeters
10.Motalik

Po spocitani hlasov z obidvoch hlasovani je poradie taketo:

1.Bartko
2.Chovan
3.Borkovec
4.Gandola
5.Pruzinsky
6.Gerda
7.Motalik
8.Revay
9.Karlik
10.Peeters

Potesilo ma, ze Matej Bartko je takto oblubeny, myslela som, ze bude na spodnych prieckach. Okrem spevu sa mi paci aj ludsky, je velmi skromny a plachy. :-)
Aj Richard Chovan zda sa bude velmi silny v obidvoch krajinach, zatial co Matej ma vacsiu podporu na Markize, Richard aj na Nove a Markize priblizne rovnako boduje.
Aj Pruzinsky si na MArkize dobre vedie a Motalik prekvapil poslednym miestom, takze u slovakov prepadak :-O

368
Suzzi
Reagovat

Dolores: díky moc.

369
Monika
Reagovat

@dolores: Podivej se na Instagram mateje ma novou image, uplne prokouknul a konecne ma pro mme nejake charisma, ktere jsem vubec nevidela. Dobra prace stylistu.

370
Tomáš
Reagovat

Tak co říct k těm spekulacím ohledně Chosen One a předem jasné vítězky? Je to těžké, já nemůžu říct jestli je přímo nějak ovlivňováno SMS hlasování protože já do toho samozřejmě vůbec nevidím. Jen řeknu že bych se nedivil kdyby tomu tak bylo protože co je dnes čisté? Je možné že vítěz je znám dopředu, já fakt nevím. Takže ovlivňování hlasování vidím tak 50 na 50. Pokud jde o protěžování Zuzky tak to samozřejmě tam ze strany Novy a Markízy skutečně bylo a bylo obrovské ale ještě to neznamená že musí být vítězka. Každopádně si myslím že bohužel letos SS vyhraje jedna z dvojice Zuzana – Tereza. Ale stejně jako J teď už mnohem víc sázím na Terezu a klaním se k názoru že ona bude vítěz. Nechci říct Chosen One protože do toho fakt nevidím ale fakt ji tipuju na vítězku. Něco mi říká že Zuzana by nakonec možná ani ze semifinále nakonec do Finále nemusela postoupit ale to asi postoupí, každopádně už si moc nemyslím že by mohla tuhle show celkově vyhrát. Pokud jde o Terezu tak zpívá skvěle a je výrazná, pro mě je společně s Viki a Ester jedna ze tří nejzajímavějších holek, účast ve Finále si rozhodně zaslouží. Ale jako vítězku bych ji nechtěl, pořád u mě v oblibě před ní vede o několik koňských délek většina kluků. Uvidíme jak to dopadne no ale fakt si teď taky bohužel myslím že to Tereza může vyhrát a nadšený z toho nejsem, já zkrátka asi už nikdy nebudu mít vítěze podle svého gusta.

371
Tomáš
Reagovat

@dolores: Viděl sem obě ankety. Tak jediný kdo má asi úplně jisté Finále je Richard, pak vcelku věřím v Bryana a Borkovce a já už začínám brát jako jistotu i Mateje, který prostě sbírá body za sympatie. O poslední postupové místo bude největší boj, poperou se asi Kristián, Dominik a Pružinský. Motalík do toho doufám nezasáhne. Já se tak nějak už začínám smiřovat s tím že Kristián do Finále nepostoupí. Bohužel v Dobříši a v duelu se ukázalo že on není tak spolehlivý a dobrý zpěvák jak se zdálo na castingu, má hlas i charisma ale podle mě má trochu problémy s dynamikou a jede fakt dost na sílu. Za mě to bude velká škoda, já bych ho ve finále i tak moc chtěl. Ale nedokážu se vůbec rozhodnout mezi Kristiánem a Dominikem, já bych je chtěl ve Finále oba dva ale minimálně jeden z nich tam na 100 procent nebude. Já bych do Finále poslal Richarda, Kristiána, Dominika, Bryana a Petra ale tak to určitě nebude. Oželel bych Mateje, je to fakt sympaťák a má dobrý hlas ale předchozí pětka je prostě pro mě o něco zajímavější. Ale Mateje už vidím ve Finále pomalu jako jistotu takže ostrouhá někdo z mých favoritů – Kristián nebo Dominik. Nebo ostrouhají oba a postoupí ještě Pružinský nebo Motalík. No bude to peklo…

372
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš z první polovinou souhlasím s tou druhou dost těžko dokonce si myslím že v GF by podle správného mělo bít ve složení Karmen Kristián a bud Bryan nebo Tereza co by mě nejvíc namíchlo by bylo vypadnutí Karmen třeba dost brzo a potom souboj mezi Terezou a Zuzanou v takovém případě se budu spíš přiklánět k tomu aby Zuzanka fiflenka skutečně nevyhrála ale Karmen je dobrá zpěvačka věřím že postoupí daleko a samozřejmě tentokrát nebudu radši ani tipovat jestli by mohla vyhrát s Marii sem dopadl blbě a nechci tak dopadnout i s Karmen

373
Tomáš
Reagovat

Podle mě vyhraje holka z Česka, vůbec to nechci ale myslím si to. Bohužel no. Cokoliv jiného by pro mě byl šok.

374
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš a byl by pro tebe šok i vítězství Karmen

375
J
Reagovat

@Tomáš: A co vravis na Cadea z AI 2018? Ten si to uziva. Priznam sa ti, ze az tym Americanom toho Cadea zavidim. Pripomina mi totizto Kevina z XF UK 2017. Nielenze dobre spieva, ale este robi rockovu sou s elektrickou gitarou v rukach a ja toto milujem. Teraz budu sutazit len v nedelu a hned budu mat aj vyradenie vraj. Caka ich DISNEY NIGHT a mentorom im bude Idina Menzel. Strasne by som mu priala, aby to vyhral. Ved HOLLYWOOD RECORDS ma vo svojom rosteri aj rockovych interpretov. Informujem ta ako si chcel.

376
Tomáš
Reagovat

@ales winner Karmen: Tak Karmen to určitě nevyhraje, tomu nevěř. Protože vyhrála Emma a druhá vítězka slovenka po sobě nebude. A navíc Karmen už ukázala i své slabé stránky a je asi jasné že ji tam někdo převálcuje.

377
Tomáš
Reagovat

@ales winner Karmen: Zkrátka pokud ti jde letos o vítězství tak sis už zase nevybral dobře Aleši, letos na to nějak nemáš správný odhad.

@J: Je skvělý, já jen teď pořád nějak nemám čas abych si to pouštěl. Je toho všeho teď nějak moc…ale mrknu se na něj zase.

378
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš ok je to tvůj názor zajimavě si mě spražil ale mě to nevadí ono jestli si dobře pamatuješ tak Emma to taky měla nahnutý sice jen jednou ale měla a to se slepčíkem ale obstála no ale snad se aspon shodneme na jednom že zuzanka fiflenka musí co nejdříve pryč snad se nepotvrdí ty manipulace co tu psal Petr

379
ales winner Karmen
Reagovat

Tomáš ted mě něco napadlo nechceš se vsadit když vyhraje tvůj favorit kluk tak tady 148x napíšu že seš nejlepší a když vyhraju já s Karmen tak se na oplátku přihlásím do příští Superstar která bude v roce 2019-2020 a rád bych tam viděl i tebe tak co platí

380
Jana
Reagovat

Ahoj lidi, kolik Kč bude letos stát jedna sms pro soutěžícího a kolik se dá z jednoho mobilu poslat nejvíc hlasů, víte to prosím někdo?

381
Monika
Reagovat

https://www.youtube.com/watch?v=NUQn6JCfMI8

Musim rict, ze tady me zas Bryan nebavi, ten jeho hlas mi neprijde zajimavy.

382
Monika
Reagovat

Pokud vas to zajima sazkove kancelare uz vypsali kurzy na vitezstvi a maji o vitezi dost jasno:
Tereza Anna Maskova 4
Eliska Ruskova 9
Petr Borkovec 9
Richard Chovan 9
Marek Motalik 10
Adela Kvitova 11
Dominik Gerda 14
Ester Kubatova 14
Zuzana Chalupova 14
Aneta Hornakova 15
Matej Bartko 15
Karmen Pal Balaz 16
Bryan Gondola 18
Viktorie Cernikova 18
kristian revay 20
Adela ferencova 22
Tomas Karlik 22
Viktor peeters 25
jakub pruzinksy 30
Timea lacova 30

383
Tomáš
Reagovat

@Monika: Pro mě je Bryan celkově hodně zajímavý týpek a ve finále ho rozhodně chci. Rozhodně víc než Motalíka, ten je pro mě méně zajímavý.

384
Tomáš
Reagovat

@Monika: Tak Tereza to letos vyhraje, už o tom vůbec nepochybuju a i když proti ní nic nemám, tak už teď mě to pěkně sere protože prostě za vítězku další holku ( už třetí v řadě! ) fakt nechci! :( To už bude fakt trapný. Jinak se mi nelíbí dobrý kurs u Motalíka ale ani by mě vlastně asi moc nepřekvapilo kdyby Bryana, který je na tom v těchhle kurzech podstatně hůř v hlasování porazil. Ona si většina lidí řekne že Bryan je dobrý ale kdo mu ten hlas fakt pošle? Navíc je to cizinec…pro Motalíka budou hlasovat holky, co si budem nalhávat. Pokud bude rozhodovat porota tak snad dají přednost Bryanovi i když ani na ně se nejde spolehnout…vždy jde totiž na prvním místě o to koho tam chce mít dál produkce. A frajírek Motalík kterého nemusí Habera pro ně může být atraktivnější než skvěle zpívající filipínec. Snad ne no. Pak ještě vidím kurs Kristiána…totální outsider, už v jeho postup do finále věřím pramálo… Celkově tyhle kurzy vlastně nic neznamenají ale minimálně s tou Terezou si bohužel myslím že se trefili. :(

385
dolores
Reagovat

@Monika: Tak urobili z neho pana doktora :-))) mne bol sympaticky aj predtym taky obycajny, neupraveny, nevadili by mi ani dlhsie vlasy, keby mal

Tie stavkove kancelarie su uz len naozaj vizionarske institucie :D po skusenostiach, kedy na zaciatku sutaze davali za favoritov napr. Styblovu, ci Slepcikovcov, Tereze ani nie je co zavidiet ://
Ono to teraz vyzera, ze Jecko s chosen one mala naozaj pravdu :DD

386
dolores
Reagovat

@Tomáš: Aj ja by som bola rada, keby tento rok vyhral chalan.
Takze na pohlavi sa zhodneme, ale to je asi tak vsetko :-)))

387
AR
Reagovat

Parádní vystoupení Karmen, úsek od 1:21 totální husina!
http://rtl.hu/rtlklub/xfaktor/pal-balazs-karmen-when-we-were-young-adele

388
Prochor
Reagovat

@Monika: Jsem překvapený že moji oblíbenci Eliška a Borkovec jsou na předních místech:-) Ale tipovat vítěze teď nemá smysl protože záleží na tom koho porota vůbec pustí do finále. Klidně může vyřadit perfektního zpěváka jako překvapivě vyřadili Jasmínu. A to nemůžeme odhadnout co Haberovi přepne v hlavě. Tipoval bych vítěze až bude jasná finálová parta a budou rozhodovat jenom diváci.

389
ales winner Karmen
Reagovat

se taky dívám na kurzy u Superstar a teda podle mě se určitě netrefí a jednoznačně bych si přál vítězství holky ale Terezy rozhodně ne Terezu V GF v top 3 ano ale na vítězku nikoliv a psát tady po mé zkušenosti o Karmen jako o vítězce by byla sebevražda i když si to přeju ale řekněme si narovinu proč je Karmen uvedená s kurzem 16 to je vážně mimo to si někteří vážně myslí že se nedostane ani do finálové top 10 jo a jak tady máte někteří jasno o Tereze jako o možné vítězce tak vám k tomu povím že za A-předčasně viz syndrom slepčík a za B- aby jsme se ještě všichni nedivili kdo se třeba vůvec dostane do finálové top 10 může to bít i někdo s kým se absolutně v semifinále nepočítá a nepočítalo tím myslím třeba Hazuchovou kterou bych tehdy vůbec neviděl v finále a tehdy tam byla

390
Tomáš
Reagovat

@dolores: Na pohlaví se shodneme, no vidíš. :D A ty by si si přála vítězství jakého kluka? Mateje? Tak pro mě by to pořád bylo lepší než vítězství kterékoliv holky, já bych mu to přál. :) Za současných okolností mu nepřeju ani účast ve Finále jen proto že jsou tam prostě typy kluků, které mě oslovily o trochu víc ale mám ho jen těsně na 6. nebo 7. nepostupovém místě u kluků. Reálně si ale myslím – a ankety mou domněnku potvrzují – že se do Finále dostane a vymete mi někoho z mých favoritů. Uvidíme no.

391
Petr
Reagovat

Vyhraje Ester Kubatova,Eliska Ruskova nebo Jakub Pružinsky ,ostatní jsou mimo zájmu hlasujicich decek,kdyz ale budou hlasovať i dospeli tak to muze byť Tereza nebo Richard

392
Jardach Pb
Reagovat

@AR: slovy klasika: s tim s vama tak jako uplne nesouhlasim…navic nevim jak vy,ale kdyz se dovim, ze je nekdo uz “veteranem soutezi” tak mi hodne klesne v oblibe…

393
Tomáš
Reagovat

@Petr: No tak Ester to nevyhraje určitě, ač je pro mě z holek jedna z nejlepších tak bude mít asi problém se dostat i do Finále, Pružinský to samé – i když je zajímavý tak bude mít problém se dostat do Finále a i kdyby do něj nějakým zázrakem prolezl tak vyhrát to nemůže ani omylem, na to jsou jeho výkony zatím moc nevyrovnané. Eliška by to vyhrát mohla, technicky je na tom na svůj věk skvěle ale pro mě je šíleně nudná a necharismatická, proto si myslím že moc šancí taky nemá. Richard by v tuhle chvíli byl pro mě nejlepší a nejspravedlivější vítěz této show, je pro mě nejlepší ze všech kluků i ze všech soutěžících. Jeho jediným ale za to bohužel největším a nejpodstatnějším handicapem je jeho národnost – produkce podruhé za sebou Slovensko vyhrát nenechá, teď je prostě bohužel na řadě Česko a tohle bude stát Richarda vítězství. Sečteno podtrženo, vidím to jasně na Terezu – je to češka a od roku 2012 vyhrávají na Nově a Markíze tyto pěvecké show ( když počítáme i hlas ) samé baby. Hrozně rád bych se pletl a doufám že úplně jisté to pořád není ale v tuto chvíli je můj odhad na vítěze skutečně jasný – bude to Tereza.

394
libena
Reagovat

laci angyal všem superstárům včera na koncertě leoše mareše vytřel zrak :-)
takový honorář za jeden song – o tom se může všem soutěžícím jenom zdát :-)))))))))))))))
btw. – koncert byl super

395
Tomáš
Reagovat

Já bych si přál aby se do Finále dostala aspoň Ester, ať tam mám aspoň jednu holku které budu moct fandit a přát postupy do dalších kol. Protože Viktorie se tam nedostane určitě a Tereza je sice velmi dobrá a spolehlivá zpěvačka s výraznou image ale myslím že se za chvíli stane mojí antifavoritkou a budu si přát její vyřazení protože prostě nechci aby to vyhrála a začínám z ní mít docela vítr. Karmen to je nuda a o ostatních ani netřeba se bavit.

396
ales winner Karmen
Reagovat

tak ono to vypadá že se nám vrátil Tomáš z SS 2015 který taky tohle říkal o Emmě a vyhrála Superstar ted to samé říká i o Karmen náhoda nemyslím si

397
ales winner Karmen
Reagovat

Aktuální zpráva televize nova a markíza zvažují návrat Laciho zpět do soutěže na tzv… speciální divokého žolíka a to není zdaleka vše vypadá to že v Superstar se ve finálovích kolech možná stane ještě jedno velké překvapení navíc včera sem mluvil na fb s jednou osobou nebudu říkat jestli kluk-holka a ta mi řekla že televize do 14dní až 3 týdnů dá další šanci 1-2 lidem kteří už vypadli a mělo by to bít dokonce na základě sms hlasů od diváků ale tato druhá informace je nepotrzující stejně jako i ta první každopádně to můžře dost zásadně změnit poměry a těsně před semifinále se může stát ledascos

398
J
Reagovat

@Tomáš: Moj tip na postupujucich u chlapcov 2SK (Chovan, Bartko), 2CZ (Borkovec, Motalik) a 1 Filipinec. U dievcat 2SK (Karmen, Timea – aj ked si to Timea nezasluzi, ak postupia len 2 chlapci za SK, tak Timea je na 100% vo finalovych kolach; Aneta to byt nemoze lebo je prilis vyzorovo podobna Eliske), 3CZ (Tereza, Eliska a o posledne miesto sa pobiju zvysne CZ dievcata). Uz ma to prestava bavit a zda sa mi to trosku nudne na to, aby som to sledovala nazivo. 10 solidnych spevackych vykonov v stoji za mikrofonom a ziadna show ak neratam Motalika, ktoreho hudobny zaner ide mimo mna.

399
Bezík
Reagovat

@J: A jakou show by sis představovala ? :-o Nějaký příklad by nebyl ? To, co předvádí Motalík je show ??? :-o

400
J
Reagovat

@Bezík: Nieco taketo aj ked by to nemusela byt zrovna tato piesen: https://www.youtube.com/watch?v=dM-D2Sp2_yE .

401
Tomáš
Reagovat

@J: Nestraš prosím tě s tím Motalíkem, já pořád doufám a věřím že by nemusel postoupit. On ten filipínec zastupuje Česko takže je prostě oficiálně v této soutěži taky kluk CZ a já doufám že tři kluci CZ nepostoupí když je tam tolik dobrých slováků. Fakt doufám že Motalík nepostoupí protože jak Kristián tak Dominik jsou daleko lepší a zajímavější než on. Počítám s tím že buď Kristiána nebo Dominika ve Finále mít nebudu ale jestli se tam fakt nedostane ani jeden z nich a to ještě na úkor Motalíka, tak to mě teda nasere ultra fest. A pokud by to vybírala porota a ještě by to vybrala takhle, tak to si nemůžou obhájit už vážně ničím že v tom nejsou čachry a manipulace produkce. A i kdyby pak postoupila u holek i Timea, tak pořád bude celkově ve Finále na české straně převaha 6:4 protože filipínec se prostě počítá taky k Česku tak jako se k němu kdysi počítal i Ben nebo Celeste Buckingham se počítala k Slovensku a já nevím kdo ještě z ciziny tam byl. Takže já opravdu doufám že Motalík nepostoupí!

403
Bezík
Reagovat

@J: Tak „piesen“ je super, tu bych mohl, ale těch pódiových šaškáren doufám budu ušetřen :D ;-)
Jinak, ten chlap se mi vůbec nelíbí. Samozřejmě že „soutěžně – karaoke“ umí, ale jinak tohle mi nechutná, jde jen po efektu a ne po podstatě, vybírá si velký fláky ale nic tomu nepřináší. Brrrrrrr, tohle nemusím. To radši mnohem méně „profesionální“ vystoupení, pokud tam bude alespoň nějaká snaha po originalitě.

404
J
Reagovat

@Tomáš: Nech tie semifinale dopadnu akokolvek a ktokolvek postupi, ja to neprestanem sledovat, ale nebudem to sledovat nazivo. Vies mna skor mrzi, ze mne osobne chyba nejaka motivacia – radost utekat o 20.30 v nedelu vecer a pustit si SS 2018 nazivo aj za predpokladu, ze by Karmen, Richard a nejakym zazrakom aj Kristian postupili. Hudba, ktoru robia by urcite bola v mojom playliste na spotify, ale v SS chyba to „show“. Ak sa vratim v spomienkach na SS 2015, tak ta show tam proste chybala, byt sme to prezivali. Ked zaciatkom decembra 2017 skoncil XF UK som o tyzden zistila, ze mi je dost clivo a tak som si pustala Kevinovo VOODOO CHILD, SMOOTH kvoli tej show + Mattovo SCARS TO YOUR BEAUTIFUL, CARELESS WHISPER kvoli zaujimavym coverom. Toto mi u nas v SuperStar chyba. A Motalika vidim ako jedineho na nejaku show (ma tu drzost v sebe), byt zanrovo mi nesedi. Amikom toho Cadea nenormalne zavidim aj ked v porovnani so skvelym Kevinom je to slabsi odvar caju. Toho Santanu BLACK MAGIC WOMAN isiel tak na pol plynu, byt v porovnani s Juanesom bol lepsi performer (spevak). Najviac si vychutnavam tie jeho gitarove pasaze viac nez samotny spev.

405
J
Reagovat

@Bezík: Richard by dokazal robit covery, mozno aj Viktorie ak by postupila, comu ja neverim. A pritom dnes rano ma napadol skvely song, ktory by som od Viktorie rada pocula byt to nie je nic z poslednej doby: BLOWIN IN THE WIND. To by jej tak sadlo.

406
Tomáš
Reagovat

Já myslím že z kluků má teď Finále jisté Richard, nevím co by se muselo stát aby nepostoupil. Tak aspoň něco no. U Bartka sem donedávna na Finále nevěřil ale teď ho u něj vidím tak na 75 až 80 % jisté. Ty ankety v Česku i na Slovensku mluví jasně. Je to velký trémista ale lidi ho i tak mají rádi a je jim sympatický, navíc má zajímavou barvu hlasu. Musel by to fakt hodně posrat aby do Finále neprošel. Bryan a Borkovec asi postoupí taky, bylo by překvapení kdyby ne. Pořád říkám že ten pátý může být skoro kdokoliv a bude to jeden z čtveřice Kristián, Dominik, Pružinský a Motalík. Nedokážu říct kdo z této čtveřice bude tím pátým. Kristiána pořád ještě neodepisuju i když je vidět že jeho popularita za poslední dobu značně klesla ale pořád ještě bez šance na Finále podle mě není, vše bude záležet na jeho semifinálovém výkonu a navíc pokud bude rozhodovat víc porota než diváci ( tohle by měl už konečně někdo objasnit a doufám že se tak stane dřív než na začátku přímého přenosu ) tak šanci na postup pořád má. O něco hůř už to vidím s Dominikem, strašně moc mu přeju postup do Finále ale dost se obávám že se to povede. Podle mě je zkrátka Dominik na finálová kola této soutěže příliš úzkoprofilově založený ale chtěl bych aby došlo k pořádnému překvapení a on postoupil. Pružinského šance vidím přibližně stejné jako Dominikovi – IMHO moc velkou šanci na postup nemá, jedině že by odhodil veškerou trému a konečně pořádně zazářil. Motalík…u toho mě nepřekvapí když postoupí ani když nepostoupí, má šanci 50 na 50.

407
Tomáš
Reagovat

@Tomáš: Samozřejmě sem chtěl napsat že se u Dominika obávám že se postup do Finále nepovede, ne že se povede – to naopak chci. Ještě mě napadl jako možný finalista Viktor, v anketách je taky docela populární ale doufám že ne protože jeho postup to už by byl vážně průser jak Brno. Jediný v koho postup skutečně nevěřím ani na 1 % je Karlík.

408
J
Reagovat

@Tomáš: U Kristiana ta nepopularita ma ani neprekvapuje. Pretoze isiel na 1.kastingu a klip z jeho vystupenia nie je na YT, aby si ho mohli prehrat. Hoci Tereza, Barbora ich tam maju. Cize pri pocte 6 kastingov sa na neho zabudlo. Dalsia vec v 1. SuperVybere nevystupoval len dievcata + Bartko, Pruzinsky a dalsi. V 2. SuperVybere sa mu nevydarilo RADIOACTIVE a v 3. SuperVybere jeho REBEL YELL zatienil Bartkov ALL OF ME. Divak si ho nepamata. Pokial nezahviezdi v Semifinale s efektnym songom zaspievanym a nie ukricanym je strateny.

409
DJ Vlado
Reagovat

Nový rekap je venku (zatím jen moje část) :-)

Přidat komentář

Přidat komentář