Panáček v reality show

Jste to, co jíte (17.5.): Nejtěžší manželský pár v dějinách pořadu (12.díl, 6. série) + rekap

18. Květen 2012 | napsal(a): | reality show: Jste to, co jíte

[singlepic id=4453 w=420]

Manželé Michal (44) a Jana (35) váží dohromady neuvěřitelných víc jak 350 kg. Touží po dítěti, ale aby se o něj mohli starat, musí nejprve oba zhubnout. Tvoří relativně mladý pár, který ve volném čase prakticky nevychází z bytu. Se svojí hmotností se dostali do knihy rekordů pořadu Jste to, co jíte!

Rok po svatbě nabrali 35 kg!

Manželé Matoušovi, kteří rok po svatbě ztloustli o 35 kg, jsou velmi společenští lidé. Za poslední dva roky se však dostali do takového psychického stavu, že prakticky neopouštějí svůj byt. Mají pocit, že je všichni sledují a za zády pomlouvají. Navíc je zde i praktický důvod izolace – se svou konstitucí nemohou do kina, vlaku, tramvaje, hospody. Nevejdou se většinou do sedadel. Bojí se dokonce ke známým na návštěvu, aby jim nezdemolovali nábytek. Kdyby to byl dům bez výtahu, Michal nevyjde schody, a pokud by se mu to přece jen povedlo, celou dobu návštěvy by se musel rozdýchávat!
Když jde o život

Do bytu manželů vede pouze 7 schodů, a už to Michal rozdýchává velice těžce. Neujde totiž více než deset metrů. To si potom musí sednout a odpočívat. Problémy mu dělá i stání – do několika minut kolabuje.

Proč mají potřebu zhubnout

Jejich přáním je mít dítě. Bohužel je v tom však jejich postavy omezují a v současném stavu by ani neměli energii se o dítě starat. „Ten hlavní cíl, proč tady toto všechno děláme je, mít dítě. My jsme si řekli, že pokud nezhubneme, tak nebudeme mít dítě. Protože mu nechceme předat hned ze startu to nejhorší – obezitu,“ říká smutným hlasem paní Jana.

[singlepic id=4454 w=420]Jana (35) / 176 cm / 146,6 kg a Michal (44) / 178 cm / 210 kg

Oba pracují jako pojišťovací agenti, na schůzky jezdí autem, vystoupí z vozu a sednou si za stůl, kde jednají s klienty. Pak opět nastoupí do vozu a odjíždějí. Po cestě ještě stihnou něco nakoupit. Manžel čeká v autě a žena nakupuje. Jedí většinou jen jednou denně, a to právě když se vracejí ze schůzek. To si přivezou plnou igelitku jídla, které společně u televize spořádají. Na kvalitu nehledí, jen když je toho hodně.

Trest za porušení pravidel

Jako bič si dali, že pokud neuposlechnou rad odborníků, bude Michal hrát na náměstí v Ostravě na kytaru, dokud nevyžebrá 1000 korun. Kolem něj bude tancovat Jana ve sporém oblečku. Obrovský trest pro lidi, kteří se před společností schovávají už 10 let!

Protože jsem neměla možnost napsat rekap dílu ihned po odvysílání, proto ho dodatečně pojmu velmi zkratkovitě. Omlouvám se pravidelným čtenářům, za zveřejnění jen nejpodstatnějších informací.

Hubnoucí rekordmani

Jana má na těle skoro 50 procent tuku, a přestože je bývalá vrcholová sportovkyně, její aktuální zdatnost je prakticky nulová. Michal má na těle 115 kilo tuku, což je 55 procent váhy. „A pokud jde o fyzický test, dopadl naprosto katastrofálně, já jsem v životě takový výsledek neviděl,“ řekl Petr Havlíček.

[singlepic id=4516 w=420]

Martin představí speciální kolo, které je jedinou možností pro nadměrně obézní lidi, aby mohli cvičit. Je to varianta rotopedu
s opěrkou na záda. Je pro lidi, kteří mají problémy se zády nebo pro hodně obézní.

Stůl hrůzy

[singlepic id=4510 w=420]

Zdravý stůl

[singlepic id=4509 w=420]

Recept – Jelení ragů

Suroviny:
Jelení plecko
Drcená rajčata – 1plechovka
Mrkev
Řapíkatý celer
Cibule
Červené víno
Bobkový list, tymián
Sůl, pepř
Olivový olej a máslo

[singlepic id=4511 w=420]

Příprava:

Očištěnou a na kousky pokrájenou zeleninu orestujeme na oleji i s bylinkami. Osolené a opepřené a na kostky pokrájené maso osmahneme na oleji, nalijeme k němu červené víno, necháme lehce odpařit a přidáme drcená rajčata.
Poté maso i zeleninu společně dusíme zhruba hodinu a půl.
Jako přílohu dáme vařené brambory, rýži, těstoviny nebo celozrnný chléb.

Finále

Petr s Kateřinou si pro Michala s Janou připravil překvapení. Pozvali je do pivních lázní nedaleko Ostravy. Ještě než se manželé mohli ponořit do vany plné piva, dozvěděli se výsledky.
Jana zhubla přes břicho 13 cm a přes boky 7. Shodila 11 kilogramů tuku a 3,5 kilo vody, celkem má tedy o 15 kilogramů méně a váží nyní 131,6. Přestala plakat a nestydí se už chodit mezi lidi.
Její manžel zhubl 27,3 kilo z toho 23 kilogramů tuku. Přes břicho ztratil 14 centimetrů a přes boky 15. Nyní váží 183 kilogramů.

[singlepic id=4517 w=420]

[singlepic id=4518 w=420]

[singlepic id=4514 w=420]

[singlepic id=4515 w=420]

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Jste to, co jíte

Diskuze k článku

Počet komentářů: 18
1
Bobby Brown
Reagovat

Wow! Tak on je opravdu Jumbo. To jsem zvědav, jak to dají. Hm, na tohle se rád podívám.

2
okkvp
Reagovat

ugh, pán ujde jen 10 m a ve stoji do několika minut kolabuje… A co kopulace – tu přežije?

3
Bobby Brown
Reagovat

2 – :-D ty máš starosti!
Se holt nadře ona, no. ;-)

4
Mamka
Reagovat

Nedovedu si představit, že by bylo v jejich stavu proveditelné přirozenou cestou počít dítě. Už pohled na pánovo břicho dává tušit, že anatomické překážky jsou v tomto případě asi těžko překonatelné. Snad se jim zadaří zhubnout, i když jejich obezita je skutečně morbidní a trvalo by roky, než by se dostali do stavu vhodného k početí dítěte.

5
Anonymní
Reagovat

okkvp: Soustřeď se na vlastní kopulaci a ne pořád na životy druhejch.

6
okkvp
Reagovat

5 – nápodobně

7
jana
Reagovat

Se těším, ža to bude v archivu, chtěla jsem se koukat, ale není doma volná TV, všude frčí hokej.

8
okkvp
Reagovat

7 – už to naskočilo

9
Mamka
Reagovat

Bylo to pěkné, jsou to sympaťáci, obuli se do toho s vervou, paní zhubla patnáct kilo, pán dokonce 27, z toho většina tuku, zbytek vody. Prospělo jim to zdravotně, už chodí na procházky, jeli dokonce vlakem do Prahy, cvičí na speciálním rotopedu (říkají mu Harley, protože tak trochu vypadá). Zdá se, že i to dítě by mohlo být reálné, i když samozřejmě do zdravé váhy mají ještě dost daleko.

10
Lenka
Reagovat

Tak tohle bude oříšek… kvůli hokeji musím pustit „ze záznamu“ ☺
Lze jim jen přát, aby začli rozumně jíst a hubnout, protože si myslím, že takhle nejen dítěti předají fakt i tu obezitu + už v roce ho ani nedoběhnou… a asi i zatím by jaksi byl i problém přirozenou cestou díťátko jaksi „vyrobit“ (zdůrazňuji, že se jim neposmívám, jen konstatuju!)

11
Lenka
Reagovat

Tak po odkoukání můžu jen napsat, že mamka /9/ má pravdu ☺
Jen je škoda, že nepřibrzdili s přepapáváním dřív, měli by to snazší, tohle je fakt běh na hooodně dlouhou trať. No, jsou na to dva, tak by mohli vydržet ☺

12
okkvp
Reagovat

Dnes mi reklamní propagace šly na nervy víc než jindy. Úspěch jim samozřejmě přeju, mají před sebou ještě mnohonásobně víc.

13
gaPP
Reagovat

Stejně nejlepší byl „Baník Pi*o !!!“

14
Bobby Brown
Reagovat

13 – Nejdřív jsem tvůj příspěvek nechápal, ale při koukání na díl mi to došlo. :-D
Jinak pro tvojí informaci. Ostavaci to nepišu s měkkým i, ale „pyčo“ – a není to v podstatě vulgarismus jako s měkkým i. Je to něco na úrovni našeho „vole“.

15
Bobby Brown
Reagovat

Jo, souhlas, dnešní díl byl taková malá česká motivačka. :-)
Jen bych tam jako hudbu dal min. skladbu Gonna Fly Now – Rocky I. Když jeli na tom rotopedu, tak by se k tomu hodila skladba Redemption – Rocky II. No a když šli a drželi se za ruce, tak jim střihnout asi moji nejoblíbenější – You Take My Heart Away – Rocky I.
Bylo fajn, že v tom jedou spolu a že se navzájem podrželi.

Nejvíc mě ale bavila Káťa, dneska jsem jí fakt miloval. :-)
Jak tam pod oknem hopsala jak patnáctka a vůbec byla taková vyladěná. Jáj, Káťo, dneska velkou pusu – cmuk. :-*

16
petik
Reagovat

příjemně překvapili

17
Klaris
Reagovat

Souhlas, příjemně překvapili. Jen jsem čekala, že na konci paní taky pošlou za odměnu do kadeřnického salonu, protože ten účes měla dost otřesný – zbytečně jí to přidávalo další roky. Btw, nevíte někdo, jak jsem jmenuje písnička, která hraje od cca 35.minuty?

18
ala
Reagovat

… Hola, hola… :)
Ja je vidim jednoznacne pozitivne… jen hledaji cestu… preju jim miminko, ale hlavne spokojenonost vlastni… A jset uzasni… :)

Mejte se a budte stastni :)
ala

Přidat komentář