Panáček v reality show

Jste to, co jíte 5: Buřtem z buřtů! (14.díl)

17. Červen 2011 | napsal(a): | reality show: Jste to, co jíte

[singlepic id=1994 w=420]

Na konci článku si již můžete prohlédnout online video posledního dílu Jste to, co jíte.

V dnešním díle bude hubnout pan Jiří Kuchař (32), který při své výšce 170 cm váží 105 kg. Jiný zdroj uvádí 97 kg. Obvod břicha má 114 cm – což už je velmi rizikové!

Jiří do dvaceti let sportoval a s váhou žádné problémy neměl, vážil kolem 80 kg. Pak ale začal pracovat, víc jíst, na sport mu už nezbyl čas, a kila začala přibývat. Od té doby má nadváhu, momentálně dokonce váží nejvíc, kolik kdy měl.




Jiří už sice několikrát držel různé diety, snažil se sportovat a podařilo se mu i pár kilo zhubnout, ale vždy s jojo efektem. Není se co divit, lákadel má kolem sebe daleko víc, než většina z nás – je totiž řezníkem z povolání. Svoji práci s radostí dělá i doma, kde ve vlastní udírně vyrábí uzeniny pro sebe a své známé. Do uzenin se zamiloval natolik, že se staly podstatnou a nedílnou součástí jeho jídelníčku – klobásky a salámy jí v ohromném množství každý den od rána až do večera. Sní jich skoro dvě kila za týden. Je dokonce schopen si dát buřta, kterého poté zají nízkotučným jogurtem. Rád si ale pochutná také na svíčkové nebo řízku a dobré jídlo zapíjí dobrým pivem. Svým nepravidelným a tučným stravováním si však zadělává na velké zdravotní potíže. Nadváha Jiřího omezuje už téměř ve všem. Nevejde se do svého oblečení, nemůže se pořádně ohnout, aby si zavázal tkaničku u bot, bolí ho záda a klouby, potí se.
Rád by zase dělal běžné věci a chtěl by si vylepšit i svůj zdravotní stav. Kromě bolestí kolen a zad si však zatím připadá zdravý. V minulosti se věnoval bojovému sportu, pravidelně běhal, ale nyní už nesportuje.

Jeho manželka Pavlína se už dál nemůže na tento stav dívat, a proto povolala na pomoc doktorku Kateřinu Cajthamlovou s inženýrem Petrem Havlíčkem. Dokážou společnými silami Jiřího přesvědčit? I když Jiří přislíbí plnou účast na celé akci, tu nejpodstatnější část přece jen nechá své drahé polovičce. A tak paní Kuchařové nezbude než se s novým stravovacím plánem poprat po svém. Manželovi začne vařit bez nadměrného množství masa a bude mu chystat svačiny. Zvládne řezník tělem i duší přijmout naprostou změnu stravy bez problémů?

JAK ŘEZNÍK MILOVANÉ UZENINY OPUSTIL, JEN ABY SE ŠPEKŮ ZBAVIL

[singlepic id=1997 w=420]

Jiří Kuchař je velký milovník uzenin, a protože je řezník, užívá si hlavně těch svých, domácích. Jenže to se odrazilo na jeho postavě a manželce došla trpělivost. Pozvala si na pomoc odborníky. V době, kdy ho přihlásila do pořadu Jste to, co jíte, vážil 105 kg. Za měsíc a půl do začátku natáčení zhubnul s její pomocí 8 kg a startuje tedy na 97 kg při 170 cm výšky. V pase má 114 cm, je typ jablko.

[singlepic id=1998 w=420]

Všechna měření, vážení a testování odhalila, že Jirkův energetický příjem tvoří z 50% tuky a alkohol. Pohyb má v práci a kolem domu, jinak už moc nesportuje. Před vojnou se věnoval bojovým sportům, ale po svatbě zpohodlněl.

Kontrola lednice

Co jiného než uzeniny, ukrývá řezníkova lednice. Uzená slanina, nádherná, vonící i přes obrazovku, je kritizována jako první. Po ní opouští lednici špek, uzeniny a ve špajzu čekají další adepti na vyhazov. Kofeinové nápoje, další salámy a velké množství alkoholu včetně piva. Konzerva vepřového kolena ve vlastní šťávě musí zmizet také, s ní i její kolegyně. Dále mizí instantní polévky, tučné sýry, slaná ochucovadla a bílé pečivo. Pozornosti Kateřiny neuniknou ani sáčky chipsů.
Je zajímavé, že na dotaz, které vepřové maso je nejkvalitnější, neznal okamžitě odpověď. U řezníka dost podivné, i laik ví, že je to panenka a kýta.

Stůl hrůzy

Pěkně na talířích to žádná hrůza nevypadá. Naopak, velmi lákavě, ale ty následky v podobě kil navíc, tak líbezně nevypadají.
Jiří snídá uzeniny v práci, manželka mu vaří obědy, nevypadá to, že by se v něčem omezoval. Po buřtíku si dá jogurt a je spokojený. Doktorka s Petrem Havlíčkem už méně a tak mu připravili vlastní nabídku potravin.

[singlepic id=1999 w=420]

[singlepic id=2000 w=420]

[singlepic id=2001 w=420]

Zdravý stůl

Jiřímu se toho zdá málo. Hodně ovoce a zeleniny, těstoviny, ale žádné milované uzeniny a maso. To má Petr Havlíček jako bonus připravené a utajené. Losos, drůbež a hovězí, to bude jeho týdenní dávka masa. Jak si se vším má poradit, s tím mu pomůže stravovací plán. Ten si vezme na starost manželka, bez její pomoci by Jiří hubnutí nezvládal, to sám několikrát přizná a její pomoc velmi oceňuje.

[singlepic id=2002 w=420]

[singlepic id=2003 w=420]

[singlepic id=2004 w=420]

3. týden – Nákup s Petrem Havlíčkem

Daří se mu nečekaně dobře. Měl strach, že bude mít hlad a zatím má opačný problém. Uzeniny jsou lákadlo. Musí své výrobky ochutnat, proto si vždy kousne, otestuje chuť a vyplivne sousto psovi. Jedno sousto by nevadilo, ale on ochutnává tři hodiny.
Doma Jiří vůbec nenakupuje, bude to jeho premiéra. Přiznává, že ve složení se neorientuje. Nakupuje podle vzhledu a čichu a Petr Havlíček je docela s obsahem košíku spokojený. Jiří zapomněl koupit máslo, šunku a jogurty. Šunku si vyrobí sám, tu kupovat nemusí. Z masa si koupil roštěnou a vepřové panenky. S jedním chlebem šlápl vedle, stejně jako se sýrem, který měl 40% tuku a on může jen do 30%.
Jiří nenakupuje, má trošku zmatky ve složení, nechystá si jídlo, ale má to dobře zařízené. O vše se mu vzorně stará manželka. Trošku mu chybí sůl, ale zase je výhodou, že nyní může jíst stejné jídlo i jejich malá dcera a ona nemusí vařit každému zvlášť. Žena je spokojená, systém jí vyhovuje, zvykla si na vážení a po čase už vše zvládá od oka.

Sportem ke štíhlosti!

Jirka přestal sportovat a za dva roky nabral zhruba 20 kg. Uzeniny neškodily, dokud sportoval. Když zpohodlněl, začaly se podepisovat nabranými kily na jeho těle.
Martin Šťastný si Jiřího bere na starost a vedle cvičení v posilovně mu „naordinuje“ i trénink s nejlepším našim thajboxerem Pavlem Hakim Majerem. Hakim si pro Jiřího přichystal kruhový trénink, šest cviků, během nichž zapojí všechny svalové partie. Trvá 3 minuty a několikrát se opakuje. Jirkovi tento styl cvičení vyhovuje víc než fitko. Později vidíme, že Jiří si přidal i běh.
Doma na něj čeká dárek od sponzora. A protože mu s hubnutím pomáhá manželka, myslel sponzor i na ni. Nyní si společně mohou doma zašlapat na cyklotrenažerech. Žena už ten svůj vyzkoušela, Jiří se připojí a Martin jim vysvětlí, jak správně „šlapat“.

8. týden – neplánovaná kontrola doktorky Kateřiny

Kateřinu zajímá, co snídal. Jiří to ví přesně a manželka podává info o gramáži. Rodina se chystá na výlet a tak je doktorka zvědavá, zda má svačinu. Má, může být spokojená. Dobře dopadla i kontrola lednice.

Nesmí chybět zajímavý recept

[singlepic id=2005 w=420]

Medová šunka a chléb s vysokým obsahem vláknin

Připravte si kvalitní domácí medovou šunku a k tomu domácí chléb s vysokým obsahem vlákniny. Na rozdíl od hotových produktů budete přesně vědět, co v šunce a chlebu je. Pro dosažení růžové barvy u šunky použijte přírodní barviva – například višňovou šťávu.

Suroviny:
20 g soli (1,5–2 % váhy masa)
100 ml vody
750 g vepřové kýty
1 lžička medu

Postup:

Maso omyjeme, osušíme, odblaníme a nakrájíme na kousky. Zaleží jen na vás, jak velké budou, mějte ale na paměti, že podle toho bude vypadat „mozaika“ vaší domácí šunky. Přidáme sůl v rozmezí 1,5 až 2 % hmotnosti váhy použitého masa. Pro ochucení přidáme lžičku medu a vše hodně důkladně promícháme. Vzniklou směs přikryjeme potravinářskou fólií, dáme do ledničky a necháme 2 dny uležet. V průběhu této doby je dobré směs ještě jednou důkladně promíchat.

Do formy na domácí šunku vložíme mikrotenový sáček a naplníme ho masovou směsí. Musíme maso důkladně upěchovat, aby se nám šunka po uvaření nerozpadala. Formu naplníme, uzavřeme a postavíme do vhodné nádoby s vodou. Dbáme, aby voda při vaření nešla přes formu. Vaříme tak, že 1 kg šunky odpovídá 1 hodina přípravy. Aby se voda jen tak táhla, jako když vaříte vývar (cca. při teplotě 80° C).

Po uvaření necháme domácí šunku vychladnout, vyjmeme ji z formy, krájíme a podáváme.

Domácí chléb s vysokým obsahem vlákniny

Suroviny:
směs na pečení domácího chleba s vysokým obsahem vlákniny (např. Kovářský žitný chléb)
20 ml panenského olivového oleje
210 ml vody

Postup:

Obsah směsi na pečení domácího chleba vysypeme do domácí pekárny. Najdeme přiložený sáček se sušeným droždím, které rozmícháme ve vlažné vodě. Nalijeme do pekárny. Aby chléb vydržel dlouho vláčný, můžeme přilít panenský olivový olej. Spustíme základní program a pekárna vše zvládne sama. Pokud chcete péci s odloženým startem, dodržujte přesně návod uvedený na obalu!

[singlepic id=2006 w=420]

Cenové porovnání několika druhů šunky

100 g Dětská šunka – 27 Kč
100 g Šunka bez éček – 45-50 Kč
100 g Domácí šunka – 10 Kč

12. týden – FINÁLE!

Jiří má obavy, jeho manželka ne, ta by byla ráda, kdyby v novém stravovacím režimu pokračovali. Výsledky si Jiří musel najít na lanové dráze.
Poctivě cvičil, jedl pravidelně a na výsledcích je to poznat. Zhubnul 8,7 kg, z toho je kilo svalové hmoty, zbytek tuky. Přes břicho zmizelo 11 centimetrů.
Nesmíme zapomínat, že Jiří s hubnutím začal už před pořadem, zhubnul tedy dohromady za 4,5 měsíce skoro 17 kg!

[singlepic id=2007 w=420]

[singlepic id=2008 w=420]

[singlepic id=2009 w=420]

Výsledky výborné, nesmí chybět odměna. Je to známá multifunkční velechytrá trouba Whirlpool Jet Chef a sada nádobí Zepter. Odměnu si zaslouží hlavně manželka, bez které by takových výsledků nedosáhl.




Jste to, co jíte online video posledního dílu

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Jste to, co jíte

Diskuze k článku

Počet komentářů: 28
Reagovat

Dvě kila uzenin za týden (300 g denně), pokud je jí prý od rána do večera se mi zdá nějak málo, zase asi Havlíček plete výpočty, není to poprvé :-))

Reagovat

Mně ten týpek z fotek nepřijde nijak tlustý, trošku oplacány, to je vše. A pokud by chodil do fitka, tak by se dalo říci, že je udělaný :))

Reagovat

Má pěknou pneumatiku v pase, to je vidět na jiné fotce. A tlustý obličej. Uvidíme, co předvede ve spodním prádle.

4
okkvp
Reagovat

Uvidíme v pořadu, ale jako řezník vypadá vcelku dost v normě -řezníci jsou těžtí atleti.

6
Antonin Novotny-vyzivovy poradce
Reagovat

clovek,ktery chce opravdu zhubnout,by nemel dat na podobne nesmysly,jako se objevuji celkem pravidelne v tisku(na internetu,viz link v predchozim prispevku).
jedina cesta,jak trvale a kvalitne zhubnout,resp. zformovat postavu a tim ziskat lepsi zdravi, je celkova zmena zivotniho stylu, coz neni klise, ale proste fakt. Jinak vzdycky prijde jojo efekt. Takova promena trva treba nekolik let, bohuzel vetsina lidi na tento fakt zapomina, a v tom je zasadni problem. Zadne zazracne nebo rychle prostredky ke kvalitnimu zhubnuti NEEXISTUJI. Jedina cesta je vyvazena, kvalitni a predevsim pravidelna strava a pravidelny pohyb. Nic noveho pod sluncem,ze..Ne kazdy ma ovsem kvalitni informace, a tak vznika prostor nejen pro „odborniky“ a prodejce vselijakych pomucek a pristroju, ale bohuzel take pro vlastni experimentovani na zaklade „starych dobrych zasad“ jako napr. „nezrat a hejbat se“.
(ackoliv posledne jmenovane ma k pravde asi nejbliz, jen bych to poupravil na „neprezirat se, jist pravidelne, dostatecne a kvalitne a k tomu zvysit vydej pomoci pohybu:)

7
Antonin Novotny-vyzivovy poradce
Reagovat

jeste poznamka k vyse odkazanemu clanku- nizkosacharidove diety skutecne funguji, a to dost rychle, ovsem po jejich znovuzavedeni do jidelnicku se kila postupne naberou zpatky.
Takze si staci pamatovat zakladni pravidlo-Sacharidy slouzi jako zdroj energie, bilkoviny jako stavebni kamen pro tvorbu aktivni hmoty, bez ktere se hubne jen velmi tezko.

Reagovat

Antoníne,
tyto odkazy tady bývají, jsou i u předešlých článků, protože jde o pořad o hubnutí, tak pokud se objeví něco k tématu, proč sem nedát link. Nikdo zde netvrdí, že jde o zaručeně správné metody. Stejně jako se zde ne vždy souhlasí s tím, co je uváděno v pořadu JTCJ. Není to odborné fórum :-))

Ono výživového poradce dnes potkáme také pomalu na každém rohu, tím nemyslím konkrétně vás, neznáme se, ale je zřejmé, že se z poradenství stal dobrý kšeft, podobně jako z různých „zázračných“ přípravků na hubnutí. A je otázka, jak kvalitní rady poskytují, jaké je jejich vzdělání a zkušenosti. Co slyším kolem, tak úroveň bývá často dost pochybná.

9
Lea
Reagovat

Sestra dala na radu kamarádky a sla k vyživové poradkyni. První konzultace zdarma, trvalo 30 min. Druhé za 500 a nutila jí doplňky za 2,5 tis.,nic nekoupila a víc tam nešla. 5 kg nadváhy vyběhala zadarmo.

Reagovat

Otázka tedy zní, co vše sledovat při nákupu šunky v obchodě? Zatím jsem sledoval hlavně podíl masa :)

Doma si šunku dělat nehodlám, i když s medem může chutnat velmi dobře :)

Reagovat

Jinak hodně pohodová manželka, ta se nedá ničím vyvážit a řezník si to jistě moc dobře uvědomoval. S dobrou podporou to jde vždy mnohem lépe. Více takových žen a nějaká i pro mě :))

12
Lea
Reagovat

Vařeni šunky doma byla velka móda v dobách minulých. Šunkovar byl nedostjatkové zboži, a rychlosůl hit. Byla to milá rodinka, paní to byl poklad .

13
okkvp
Reagovat

Těch jeho uzeninek mi bylo ale kruciš líto, vypadaly moc jedle a voňavě a proto jsem si to kompenzovala alespoň konzumací řízku (hubený můžou)

14
RenataE
Reagovat

Taky jsme slintali. Ale pokud řezník-uzenář nedokáže na první říci, co je nejhodnotnětší maso z prasete? Ovšem moje aktivní děti uvítaly návod na šunku, zítra musím k Forejtovi jít pro střevo 8)

15
Ajda
Reagovat

Šunku jsem kdysi vařila, byl to hit, šunkovary jen pod pultem :-))
Ale pokud se použila obyčejná sůl, byla nahnědlá a nic moc, jak uvařené maso. Potom mi náš řezník dal jejich řeznickou rychlosůl a byla šunka růžová. Tipuji, že ji použil i Jiří.
Zkoušela jsem ji i z králíků, kuřete, ale dnes bych ji už nedělala.

Díl byl pohodový, nebýt jeho ženy, tak to nezvládne, byl frajer, že to přiznával. Měli pořad vysílat v poledne, takhle pozdě slintat nad jeho uzeninami by mělo být trestné. U nás to zachráňoval maďarský uherák :-))

16
okkvp
Reagovat

15 – přičemž o rychlosoli se řežníci-uzenáři ale vyjadřovali jako o velkém zlu (alespoň ti v naší rodině) – používali sůl nejodidovanou hrubou

17
koc
Reagovat

Dusitan sodný (E250) se používá jako konzervant v masných výrobcích (především uzeninách), kde má zajistit stálost barvy. Spolu s ním nebo místo něj se k tomuto účelu používá ještě dusitan draselný (také rakovinotvorný), dusičnan sodný a dusičnan draselný. Dusičnany se během pochodů v těle na dusitany přeměňují.

18
viki
Reagovat

překvapilo mě, že Havlíček dal do pekárny první směs mouk a až potom vodu….já to dělám (a mám to napsaný i na pekárně) opačně….ale chlebík vypadal dobře:-)

19
Jana
Reagovat

viki – já to taky dělám opačně a je to tak i ve všech návodech, ale byla tam v titulkách poznámka že kdyby to pekli na odložený start tak by to muselo být obráceně, ale taky ten chleba mohli upéct normálně z mouky, já žitný se semínky peču běžně

20
Jíří
Reagovat

Místo dusitanové soli k udržení barvy se může použít trochu cukru.

21
sigi
Reagovat

Děkuji za inspiraci – mám doma 2 formy na šunku a ještě nikdy jsem je nepoužila. Jen si zaběhnu koupit teploměr na zavařování.

Ale stejně jako ostatní mám strach z toho, že šunka nebude dost růžová, když přidám jen obyčejnou kuchyňskou sůl (s jódem). Takže vylučovací metodou zkusím všechny rady, které jste sem dovalili :) Draselné soli dodávat nehodlám.

Přidávám se k těm, kteří kroutí hlavou nad tím, že pan řezník neznal nejkvalitnější vepřové. I když panenku miluju (dělám ji nejčastěji jako roastbeef – narychlo opeču a pak v troubě při cca 220°C 10 minut dodělám – zůstane něžně růžová), pro mě je nejlepší maso koleno. Ono vlastně není ani moc tučné. Peču kolena vždy minimálně 4 – méně se toho dělat nevyplatí. Rozhodně se to nedá srovnat s blafy, které nám nabízejí všechny restaurace, kde mají kolena na jídelním lístku. Koleno mi v jejich úpravě připadá jako opravdu dlouho mrtvý kus masa naložený v jakémsi zabijačkovém koření. Tfuj. Já kořením pepřem a kmínem nebo pepřem a čerstvým tymiánem. K tomu nasucho opékané brambory nebo vídeňský salát. Kdo „drží dietu“, nespapá kůži, já si ji dám s radostí.

Panu řezníkovi gratuluji k jeho oddané ženušce. Té paní negratuluji vůbec. Manžel nebyl nikdy nakupovat. Ehm, tento tvor byl opravdu podivný – máme to v Čechách neskutečné exoty!!

22
anja
Reagovat

je tristní jak v každém díle JTCJ je šunka v hlavní roli, šunka, ať už z marketu nebo „domácí“ je v rámci zdravé stravy a při redukční dietě úplný omyl, když chci jíst maso, dám si čerstvé maso a ne nějaký nasolený oslizlý hnus, že :)

23
sigi
Reagovat

anjo, je tolik druhů mas a úprav … žádnou „redukční“ dietu nedržím a nejraději mám suché syrové šunky a salámy z Jihu Evropy. například šunka San Daniele je pro mě vrcholem téhle „gastronomie“

z dětství si ovšem pamatuju výbornou českou dušenou šunku, která snad ještě konzervační hnusoty neobsahovala – (i když kdo ví?). marně po ní pátrám v obchodě. občas se zadaří v jednom malinkatém řeznictví hodně daleko od Prahy.

když jsme u té Prahy, tak „pražská šunka“ je taky pojem – měla by být ale pečená s kostí, lehce uzená a tenince krájená.

takže: na tenké plátky nakrájená dušená šunka s čerstvým pečivem nebo chlebem, máslem a okurkou je pro mě stále jedním z nejúžasnějších chuťových zážitků – a to jsem toho ochutnala v životě opravdu hodně ;-)
když se tomu přiblíží můj domácí produkt, budu jásat, když ne, tak z toho v klidu vycouvám

24
Ajda
Reagovat

Taky jsem masožravec, ale ne vždy mám chuť si maso dělat, třeba jen sama pro sebe. Tak sáhnu po kvalitní šunce, nebo uheráku. Sušenou šunku máme v lednici skoro pořád, ta se hodí vždy a všude. A když honí mlsná, tak je plátek šunky nejrychleji po ruce :-)

Něco o šunce – http://www.vitalia.cz/clanky/ruzovou-sunku-dela-chemie/

Zrovna je Mf Dnes článek o farmářských trzích. Uzeniny propadly v kvalitě a celkově se tam žádné zázraky čekat nedají.
http://ekonomika.idnes.cz/ovoce-a-zelenina-z-farmarskych-trhu-obsahuji-pesticidy-ukazal-test-1fv-/ekonomika.aspx?c=A110620_184454_ekonomika_abr

25
Jana
Reagovat

Na Proseku zahájily farmářské trhy – mám to kousek – zajásala jsem. Ale – stánek s uzeninami volně položenýma ha pultě, slunce na ně svítí o 106, pan prodavač za pultem kouří – jestlipak si pak umyje ruce – asi ne – v čem taky. Stánek s kořením – paní za pultem kouří, sice je koření balené, ale pro mě je to prostě signál se u toho stánku ani nezastavit a nerušit jí. Bělostný česnek jak ze supermarketu a prý je ze Slovenska – to se samozřejmě nedá ověřit, ale spíš je z Číny. Farmářské trhy jsou prima myšlenka ale je otázka, jestli je vůbec v Čechách tolik pěstitelů aby se mohli na tom ohromném množství trhů prezentovat.

26
anja
Reagovat

23 sigi, ano, chápeš šunku jako pamlsek stejně jako já, smlsnout si šunku mi přijde chuť tak jednou za měsíc, častěji fakt ne, ale co vím tak v domácnostech je šunka a uzeniny na denním jídelníčku a to je prostě špatně

a v pořadu o zdravém životním stylu a o kvalitním stravování, resp o redukování tělesné hmotnosti imrvére řešit v každém díle šunku je pro mne prostě nepřijatelné, protože – když hubnu nemlsám – a když bílkoviny tak čerstvé maso a ryby – šunce by v takovém pořadu mělo zaznít jednoznačné NE, a ne že v každém díle čumí Havlíček a Kateřina na papírek na obalu a chytře dumají kolik že je v tom igelitu procent masa, to už je vážně trapné!!!

27
sigi
Reagovat

anjo
to jsou zřejmě atavismy z dětství, když mi paní na hlídání četla Chytrou kmotru lišku.
chytrá kmotra liška se mohla po šunce umlátit. dokonce naplánovala lupičskou výpravu do Nohavic a uzenáři Špejlíkovi lohla šunky přímo od krámu. Jednu taky vyměnila za nalezenou peněženku :o)
šunka je pro mě stejně jako pro Kmotru mana nebeská, a pokud není uzená (ta mi moc nejede), tak si ji ráda dám denně – imho to není velký rozdíl oproti jakémukoliv pečenému nebo vařenému masu. Krom toho miluju vařené a pečené hovězí a telecí řízek. vepřový i kuřecí taky spapám. nadívané kuře též nemá chybu. a pak jím taky ryby a garnáty a jikry z lososa. se slzama v očích vzpomínám na smažené ryby u polského Baltu. bylo mi tenkrát asi tak 7 let a od těch dob se tam pravidelně vracím. takto upravený platýs (flandra) nemá konkurenci!
zkrátka, vegetarián ze mě nikdy nebude.
a to do sebe cpu zeleninu horem dolem – nedám na ni dopustit. když občas někdo kolem mě spustí tu známou odrhovačku „zelenina je nejlepší propasírovaná přes prasátko“, jsem schopna ubodat ho vidličkou

28
O.K
Reagovat

Proč pan Jiří neuved správě to co použil k zhotovení tak růžové šunky. Pravda je jenom jedna, L.ž a nebo K..m..í není lepší přiznat barvu, co nato pane Jiří. Váš divák.

Přidat komentář