Panáček v reality show

Robinsonův ostrov 2017 (9,10): Komu pěšci nosí dary a kdo se nepodívá do sloučení? (rekap + video)

19. Únor 2017 | napsal(a): | reality show: Robinsonův ostrov

robinson_header

Kmen Tabon má za sebou další neúspěšný boj o imunitu. Na kmenové radě odešel Bazi, což zvedalo obočí hlavně Bidlovi. V obou kmenech započalo hledání skryté imunity. Kdo nakonec mocnou výhodu našel a kdo se nepodívá do sloučení kmenů? V soutěži zbývá už jen 13 soutěžících, jen jeden z nich však může dosáhnout na výhru 2,5 milionu Kč.

Den 17 – minihra o odměnu

V Tabonu se hned z rána řeší předešlá kmenová rada. Bidlo se probudil po dvoutýdenním spánku a zjišťuje, že hra je v pohybu a aliance se mění. Veřejně tak obvinil Zdeňka a Marka ze zrady, považoval by za fair play, kdyby mu o svých úmyslech vyloučit Baziho řekli předem. Možná Bidlo někde po cestě na Filipíny nabral dojem, že se jede na pionýrský tábor?? Těžko říct, každopádně tímto výstupem dal Zdeňkovi a Markovi další důvody, proč se ho na příští kmenové radě chtít zbavit. Co se týče Marka, tak jeho v pořadí druhá zrada nutí Terezu více zpochybňovat jejich spojenectví. Marek si však uvědomuje, že získat Terezu zpět na svou stranu nebude tak jednoduché, jak naposled po vyloučení Ivety. Další spor v rozhádaném Tabonu se udál mezi Nikou a Bidlem, Bidlo jí vyčetl její odsekávání, což podle Niky nebylo tak myšleno a Nika Bidlovi zase jeho negativní přístup, v dotáčce Bidla označila dokonce za labilního. Nika je prostě jiná.

Na břehu se objevila záhadná bedna, která kromě dalšího vzkazu pro jednoho hráče obsahovala i dárky z domova, každý dostal jeden předmět z domova, ke kterému má emoční vztah. Vzkaz pro jednoho dostal opět na svědomí Zdeněk. Tentokrát byl úkol vybrat toho, kdo se v soutěži dokáže udržet zuby nehty. Zdeněk zvolil Jakuba, což mu Marek dodatečně požehnal.

robinson_fotka

V Callao ráno probíhalo mnohem klidněji než v Tabonu, vztahy zde jsou výrazně klidnější a nikdo tak nejspíš nemá potřebu zatím řešit strategii. Největším problémem však stále zůstává jídlo. I do Callaa dorazila bedýnka. Vzkaz dostal na starost tentokrát David, který do soutěž poslal Terku, která podle něj v posledních dnech odhalila svou bojovnost.

V minihře se samozřejmě nehrálo o nic jiného než o jídlo. Pro výherce byla nachystána velká nádoba s rýží a dále ještě možnost zvolit hamburgery pro celý kmen nebo jen pro sebe + výhodu. Pro poraženého byla nachystaná pouze malá nádoba s rýží. Hra spočívala v udržení se nohama v krabici na dvou úzkých stupíncích. Hra měla 3 úrovně obtížnosti. Jakubovi i Terce první dvě úrovně nedělali problém, rozhodla až třetí úroveň, kdy se Terka už neudržela a spadla. Terka se navíc jako součást své prohry nebude moci zúčastnit další soutěže o odměnu. Vyhrál Jakub a kromě velké nádoby s rýží si překvapivě zvolil burger pro sebe a nápovědu k imunitě. Strategicky by to byl býval chytrý krok, kdyby tomu všemu nebyla svědky Tereza, která se o celý průběh soutěže nezapomněla podělit s celým svým kmenem. Všichni v Callao tak ví, že Jakub může být potenciálně držitelem imunity, což není zrovna dobrá pozice, zvláště takhle brzy před sloučením. Jakub až tak sdílný jako Tereza nebyl, kmeni sdělil jen půl pravdy a o vyhrané nápovědě se podělil pouze s Markem, nápověda však obsahovala jen papír s křížkem, druhou polovinu mapy bylo potřeba najít.

robinson_minihra

Den 18 – soutěž o odměnu

Velká soutěž o odměnu měla za cíl opět vyzkoušet jak svaly, tak i mozek soutěžících. Cílem bylo přeplavat k voru, kde byly umístěny kostky s čísly, které byly součástí matematické hádanky na břehu. Plavat se mohlo pouze s třemi kostkami zároveň. Za Callao nesoutěžil Martin a Tereza, která dostala distance. Na úvod velmi slabý výkon předvedl Radovan, ztrátu Callao se trochu podařilo stáhnout až Davidovi. Skládačku za Tabon řešil Marek a za Callao David. Tabon nakonec s lehkým náskokem předvedl ukázkový finiš. Student pro jednou předčil učitele. Soutěžící tak získali pohodlí v podobě polštářů, dek a houpací sítě.

robinson_odměna2

Tabon si však své pohodlí příliš neužil. Zbytek dne totiž na Filipínách propršel. Sledovali jsme, jak soutěžící (ne)snášeli vydatný déšť. Nejhůře na tom byla Nika. Petra v Callau si po šťastných chvílích také sáhla na dno. Po dešti se v Tabonu pokoušeli přijít na to, jak postavit pec, aby předešli dalšímu vyhasínání ohniště. Jenom Bidlo se na počínání mladých dravců jako obvykle moc netvářil. V Callau David náhodou při kontrole pasti na kraby našel sklenici s děravou mapou uvnitř, což byla nápověda ke skryté imunitě.

obr_mapa

Den 19 – soutěž o imunitu

Další den v Tabonu opět nezačíná na pozitivní vlně, může za to hlavně Bidlo, který negativitu rozšiřuje a nadává na každou maličkost. Oba kmeny obdržely zprávu týkající se skryté imunity, což byla zároveň pozvánka na další soutěž. „Buď ji najdeš nebo ti střepy přinesou štěstí“. Davidovi v Callau nejspíš došlo, že šlo o nápovědu, kterou našel v pasti na kraby. Oba kmeny se vydaly na hledání. Nikdo však neví, kde hledat ani jak imunita vypadá.

Přišel opět čas na soutěž o imunitu, která byla tentokrát nejvíce náročná na fyzičku. Soutěžící měli za úkol složit vor, doplavit se s ním pro dělovou kouli a na břehu pomocí koule a provazu rozbít tři vázy. Tabon měl opět velký náskok, ovšem kámen úrazu přišel až při rozbíjení váz. Tabonu se nepodařilo rozbít ani jednu vázu, Callao si tak po prohrané soutěži o odměnu spravili chuť vyhranou imunitou.

robinson_imunita

V Callau po návratu do tábora neměl nikdo ani sílu se radovat z vyhrané imunity. Zatímco ostatní šli do džungle na dříví, Petra se necítila dobře a okamžitě po soutěži si šla lehnout. Radovan se snažil s Petrou navázat kontakt a nabídl ji pomoc, což by za normálních okolností byl chytrý tah, jenže Petře bylo zle a jeho snahy o sblížení pojala jako útok. Radovan pak předvedl menší hereckou etudu a řval na celý les, toho si všimla většina kmene. V kontextu se sklíčenou a ubrečenou Petrou ležící pod stromem z toho Radovan vyšel jako ten špatný.

V Tabonu po další prohře opět není důvod slavit, tak se alespoň snaží rozdělat oheň. Zdeněk mezitím našel stejnou nápovědu jako David v Callau. Zdeněk se plánuje podělit o mapu s jeho největším spojencem Markem, ale až později.

Den 20 – kmenová rada

Zdeněk udělal jak zamýšel a s nápovědou ke skryté imunitě se svěřil Markovi. Ten se sám diví, jak moc snadno se hra vyvíjí v jeho prospěch, nyní viděl od dvou různých lidí obě nápovědy k imunitě, aniž by o tom třetí strana věděla. Markova silná sociální hra tak nese své ovoce, navíc jej nikdo nevnímá jako strůjce všech rozhodnutí, přestože měl prsty ve všech předchozích vyřazeních, tuto úlohu na sebe veřejně rád bere Zdeněk. Marek se později vydává hledat imunitu na vlastní pěst, ale neúspěšně.

V Callau se pro změnu opět řeší jídlo, naštěstí past na kraby tentokrát posloužila svému prvotnímu účelu a chytli se do ní dva krabi. Po vydatném jídle se všichni vydali na lov skryté imunity. Štěstěna se podruhé usmála na Davida a společně s Luckou imunitu našli. První imunita oficiálně vstupuje do hry.

robinson_skryta_imunita

Zpět v Tabonu se odpočítávají chvíle do kmenové rady, čas na taktizování a manipulace. Marek si vzal bokem Terezu a svěřil se jí, že on a Zdeněk budou volit Bidla, pokud ho tedy Tereza napíše, tak Bidlo půjde. Marek Terezu upozorňuje, že neví, co jí řeknou ostatní a že to nemusí být pravda, sám uznává, že nyní Tereza nemá moc důvodů mu věřit, ale že tentokrát mluví pravdu. Sama Tereza je už zmatená a neví komu věřit. Jejímu svědomí nepomáhá ani Nika, která za ní přišla v míru a s nabídkou, že můžou vyloučit Zdeňka, protože je otravný a jen všechny komanduje. Zdá se, že se Tereze plán Niky líbí víc než ten Markův. Vzápětí však Nika prozradila, že v rámci své strategie Terezu celou dobu vodí za nos a tímto tahem si jen chtěla pojistit, že na příští kmenovce nedostane hlas. Zděněk věří, že jeho aliance čítající ještě Marka, Niku a Jakuba za něco stojí a podaří se jim dostat jejich terč, kterým je Bidlo.

Na kmenové radě se řešil hlavně Bidlo a jeho nepochopení mechanismu hry. Zkrátka nelze celou dobu a za každou cenu hrát fair play. Bidlo odevzdaně souhlasí, že se mu tento styl hry příčí a neví, zda je na něj ochotný přistoupit, i když jsou ve hře velké peníze. Tímto si nejspíš zatloukl poslední hřebíček do své rakve. Výsledek hlasování byl zajímavý, 1 hlas dostala Tereza, 2 Zdeněk a 3 Bidlo. Bidlo v soutěži končí a je tak 6. soutěžící co opustí ostrov.

robinson_bidlo

Hlasování

Bidlo – Zdeněk
Zdeněk – Bidlo
Jakub – Tereza
Tereza – Zdeněk
Marek – Bidlo
Nika – Bidlo

Shrnutí

Bidlo si sám sobě kopal hrob už nějakou dobu, ať už to bylo jeho negativním přístupem, který všem vadil nebo jeho neznalostí nebo spíše nepřistoupením na základní pravidla hry Survivor. Zajímavější je výsledek hlasování, který nakonec skončil v neprospěch Bidla. Proč Jakub zahodil svůj hlas a volil Terezu? Že by pokus aliance spláchnout skrytou imunitu? Bidlo ji neměl, a i kdyby ji měl a použil, na vyřazení by byl Zdeněk. Možná šlo jen o nějaký komunikační error nebo si někdo z aliance postavil hlavu, jel si podle sebe a překazil plánovanou remízu? Třeba nám příští díl nabídne odpověď.

V příštím díle nás čeká sloučení kmenů. Callao jde do sloučení s výhodou většího počtu členů a také ví o Jakubově nápovědě. Tereza z Tabonu se ocitla na okraji a je v současnosti takový nezávislý agent. Na druhé straně za sebou nemá silnou alianci ani Radovan s Petrou. Soutěží může ještě zamíchat plánovaný masakr, který si produkce přichystala. V první soutěži hned po sloučení totiž půjde o samotné přežití v soutěži a odskáčou to hned tři soutěžící,

VojtaP

Milovník hudby a dobrého jídla, lehký závislák na seriálech a na reality show. Z reality show mě hodně baví například X Factor, Got Talent, Survivor a další...

Robinsonův ostrov

Diskuze k článku

Počet komentářů: 54
1
pimpa
Reagovat

Pevně doufám, že největší dva křiváci – Marek a to divný plešatý stvoření – vyletí co nejdřív! Úplně mi berou chuť se na to dál dívat.

2
limbora
Reagovat

@pimpa: A já si zase myslím, že oba jsou výrazní, čímž mi potvrzují, že tam být mají. Budí emoce, takže jsou na svém místě. Pokud tedy myslíš Marka a Niky ( nebuď na ni tak zlá, vždyť ti přece nic neudělala. A to ona také není mým fanouškem:-)). Marek je podle mne největší stratég a taktik, to není křivárna, alespoň ne v podmínkách hry 2,5 milionů. Pode mne je nadprůmerně inteligentní hraje výborne. Proto ho asi vybrali, že bude umět myslet dopředu a taky manipulovat.
Vojto, dík za výživný rekap.

3
cathy
Reagovat

Super rekap, díky!

4
Valamin
Reagovat

Marek mě dostává, u ostatních budí dojem, jak je věrohodný a upřímný a zatím je to největší taktik. Trochu už mu minule nevěřila Tereza, ale i ta lehce polemizovala , jestli mu přece jen nezačít znovu věřit :) No už se těším, jak to rozjede v druhém kmeni a kdo za ním bude s čím chodit a on se jen tak vždycky chápavě pousměje, zahraje nejspolehlivějšího přítele a potom se na kameru bude svěřovat se svými poznatky o mdlém rozumu ostatních soutěžících. Vyloženě ale favorita zatím nemám. Niku taky nemusím. Neumí se tvářit tak nevinně jako Marek a hlavně oproti minulé radě se docela divím, že ji nikdo nenapsal, v podstatě je totiž stejně otravná jako Bidlo, ale nedá se jí upřít, že umí hrát. Rekap výborný. Díky, že ses do toho dal.

5
Hooper
Reagovat

@Valamin: Čistě ze zvědavosti – jak vypadá to „umí hrát“ u Nikoly?

6
Valamin
Reagovat

@Hooper: Ví, kdy přibrzdit, aby se pozornost při vyřazování zcela nezkoncentrovala na ni, a proto se zatím drží, i když je docela kritická a umí dát najevo svoji nelibost. Taky mi nepřijde, že by toho tolik při soutěžích předvedla, snad kromě chození po lávce po roztočení, v tom byla dobrá. Ale je to jenom můj dojem, ne všechny díly jsem viděl, dva mi unikly.

7
Prochor
Reagovat

Mně se líbí jak všichni Petru podceňují a v té soutěži o postup po sloučení byla první. A ani v ostatních soutěžích nebyla špatná. Jen tak dál Petro – ukaž jim to!

8
Monika
Reagovat

Jo!! Ja mam takovou radost, ze to Petra zvladla, jsem se o ni desne bala a dokonce vyhrala :-))) Super, aspon jim ukazala, ze i s ni se musi pocitat. nepodcenovat.

9
Lady XL
Reagovat

Skoda,že tam nemá Petra jinou holku.Tenhle babochlap je na palici. Ale myslím, že Petru dost podceňuje.

10
Monika
Reagovat

Skoda, ze neodesli uplne jini lide, tahle trojka mi vůbec nevadila. Lucku jsem si dokonce oblíbila hodne. Strasna skoda, ze nevyfičela Nika. Jinak ty dohady kdo je nejsilnesji a nejslabsi hrac, no ja nevim v te trojce poslední strasne zalezi i na ukolech, na stesti. To se takhle neda rict, vyhrat muze kdokoliv viz. Petra dneska, kdo by řekl, ze všechny porazi…

11
limbora
Reagovat

To já jsem ráda, že odešly tyto holky, zejména Terezy byly dost k ničemu. A přesto, že je pohlednej, oželela bych i Jakuba. A kdybyste měli snad někdy špatnou náladu, vzpomeńte si na odzbrojující Petru, jak si spletla South Park s Jurským parkem:-) Tak toto byl fakt její díl.

12
Hooper
Reagovat

Hm, plejmejt po dvou reálných dílech opět dostala velmi lichotivý sestřih. Jinak v tom sloučeném kmeni očekávám, že obě holky budou celkem k ničemu soutěžně. Jejich hlas bude možná důležitej na kmenovce, ale šanci mají snad v momentě, kdy nebudou soutěže na sílu/fyzičku. Tu ani jedna z těch dvou nemá.
Tři ženy na ostrově vykoupení stavějící přístřešek, to se dle ukázky pobavím. A já se už těšil, že ta zbytečná lesba vypadne…

13
Adam
Reagovat

Někteří z těch, kteří vypadnou, budou bojovat o návrat zpět na ostrov na Ostrově vyloučení. První se tam ocitne ten, který vypadne 1. března. Ze synopse na 6. března.

14
anapro
Reagovat

jéé, já viděla celý díl včera poprvý, hned jsem začala fandit petře, nechápu, jak se někdo může živit jako vizážistka avypadat jako nika… jsem ráda, že nejsem sama, že máte stejný názory, někteří….

15
Pattrick
Reagovat

Bohužel se obávám, že to pokurví jako Markíza.. Pak se najednou vrátí všichni co zůstanou na ostrově vykoupení.. a budou soutěžit ve hrách s normálníma hráčema. Nebudou žádné kmenovky ve finále, ale nejslabší v soutěži vždy vypadne.. achjo..

16
limbora
Reagovat

@Pattrick: No tak, nebuď pesimista, dívej se a užívej si to. Buď rád, že je to na vesmírný rok vzdáleno Trosečníkovi s Vašutem. Případně nám vyzraď, že kdybys to byl celé vymyslel ty, co by mělo správně následovat:-)

17
Pattrick
Reagovat

@limbora: Já jsem bohužel namlsanej z US a Australské verze, přitom Robinsona nehaním, do teď jsem byl spokojený, ale to, že vyřadí tři lidi na základě hry, je prostě špatně..

18
Prochor
Reagovat

Rozhodně by se neměla nahrazovat sociální hra sportovníma soutěžema. To by byl konec formátu Survivor. Právě vyřazování na základě sociální soutěže je to nejzajímavější včetně rozdílných strategií hráčů. Sportovní soutěže jsou jen nutné zlo. V survivoru se některých výzev nemusí dokonce soutěžící účastnit, pokud jsou natolik úspěšní v sociální hře, že se nemusí obávat vyřazení.

19
limbora
Reagovat

@Prochor: O tom žádná, souhlasím na sto procent. Takto se zbavit tří možných zdrojů napětí a konfliktů. Velká chyba, ale spoléhám, že se nebude opakovat.Uvidíme, co se dneska uděje ve filipinském South Parku:-)

20
Monika
Reagovat

Radovan je dobrej, dosud byl v soutezich marnej, vetsinou jen kazil, jednou se mu celkem zadari a uz mele…mladsi by si meli uvedomit, ze jsem silnej souper fyzicky i psychicky :-))) Jinak myslim, ze David by to mel asi vyhrat, celkove je z nich v soutezich nejsikovnejsi, snad jeste nic nepokazil, vzdy patri k nejlepsim.

21
pimpa
Reagovat

@Monika: Já bych mu to moc přála, je z nich jasně nejlepší, ale zvítězí intriky a vyhraje to jeden z těch mladých hadů, Marek nebo Jakub. Za mě Marek opravdu nejodpornější postava celé hry, tady má hodně zastánců, jako že stratég, ale pro mě je to namyšlený křivák, nesnáším tyhle vyčkávací a manipulativní typy. Stokrát raději se budu dívat na bandu naivů, co budou spolu bojovat fér. Jsem holt stará škola, podrazy neberu a jestli se tomu říká taktika, pak potěš.

22
Pattrick
Reagovat

Jojo, také bych mu to přál, přitom i takticky se snaží, bohužel šel za špatným člověkem a ten ho přehraje.. takže je jasné, že to opravdu vyhraje někdo z mladých.

23
Monika
Reagovat

@pimpa: Ja to mam velmi podobne. jasne, je to hra o 2,5 mega, kazdy je hlavne souper a kazdy chce vyhrat. je to ucel hry vyrazdit ostatni ze hry taktikou, takze marek si jde za svym cilem. Ovsem z pohledu divaka mi ten clovek vubec nesedi, pominu-li fakt, ze uz od pohledu mi je hodne nesympaticky, tak on ma pro me fales i v tech ocich, myslim, ze to bude peknej hajzlik i v realu. A dost me toci, jak mu tam duveruji a sveruji se, vcera me david zklamal, ze ho tak spatne odhadnul. marek ma toci :-)) Jsem nejradsi kdyz nedostane moc prostoru na kameru, kdyby vypadnul, hned by byla lepsi podivana. Desne bych mu prala, aby ho nekdo prokouknul a vyradil ze hry.

24
limbora
Reagovat

Marek je podle mne mimořádně vyspělý hráč – přesně ví, co chc. A jelikož pořád ví, kdy se chová účelově není to podle mne žádná z růda ale ohromně bystrý a chyytrý kluk. Kdyby nepoznal ten rozdí,, kdyby sm své chování a manipulace neglosoval, tak bych ho za podrazáka považovala. Takto je to pro mne ani ne hráč, ale Hráč, který ví, cco dělá. A fandím mu.
Z jiného soudku – za nejkrásnější záběry celého dosavaního průběhu považuji ty ze včerejší soutěže – moře, nebe a krásná těla našponovaná na dřevěných stojanech. Nesmírně působivé. A Petra tam vypadala jako bohyně.

25
Ter.
Reagovat

Mně David hodně připomíná pilota Terryho, jestli si ho někdo ze Survivora vybavujete…ten byl super. Myslím, že David dojde daleko i podle toho, že se ještě neobjevil v Jak to vidí Robinsoni… například takovej Marek už tam byl a Martin to celý „moderuje“…

26
dejna
Reagovat

@Ter.: Točilo se to v r. 2016 celkem 44 dnů, takže jsou doma všichni.

27
dejna
Reagovat

Co je to podraz v soutěži typu Survivor, která má snad jediné (nepsané) pravidlo – nezranit a nezabít spoluhráče? Kdyby to mělo být spravedlivé, pak vypadávají poslední ze soutěží. jenže to by nebyla sociální hra. Jaká sociální pravidla se dodržují při požáru mrakodrapu, při potápění Titaniku, při hladomoru…? Jo, to jde o život, tady ale „jen“ o 2,5 mega. Což je víc než život, ale míň jak medaile.
Mně David zklamal v okamžiku, kdy zvěstoval, že ví jak jít dál férově, bez intrik a problémů. Celých 33 řad Survivora se na to nepřišlo, až my, Češi. Možná ho podceňuji, ale já pořád vidím jedno poslední místo a před ním 5 soudržných hráčů. Jak to chce udělat? Losem, pořadím v soutěžích? To je totiž jedině možné. Parta Rychlých šípů by na to přistoupila, ale Radovan, Marek a další?. A dál…je férové vyřadit Petru jenom pro klid Niky? Jakuba pro údajnou imunitu? Proč jim David neřekl, že má imunitu? Už tady podle našich venkovních pravidel začínají podrazy a jestli si David myslí, že to nejsou podrazy jen pro to, že je dělá aliance, pak se zatraceně plete.
Ale je mi to fuk, netahám do hry běžná pravidla, proto mě to takto baví.
A Marek to řekl krásně: Myslel jsem, že budou zkušenější, ale všichni jen strašně mluví.

28
dejna
Reagovat

@dejna: šmarjá, oprava :D :což je míň než život, ale víc než medaile!!! :D

29
dejna
Reagovat

Za RI jsem ráda, doufám, že se tam nebudou válet, ale že přibudou další souboje o vrácení se do hry…hned v pondělí by měli začít. Pokud se nepletu, začíná se už vyřazovat do poroty, ne?

30
dejna
Reagovat

Zajímavý je, že Lucka po oba dva poslední díly nevzývá boha, i když je dost na dně. Jedině by to pro kameru už nebylo zajímavé.
A Nikola je mi opravdu nepříjemný člověk…nejen na ostrově, ale i v pořadech s Martinem

31
Mari
Reagovat

Musím říct, že nejsem schopna fandit někomu, kdo lže a ostatním se vysmívá (falešný Marek). Dejna toto chování ve hře obhajuje, asi každý soudí podle sebe. Ono je to bohužel nejen ve hře, ale i v běžném životě tak, že vysoké postavení, moc a peníze mají bezcharakterní lidé. Podrazy, lhaní a podvádění jsou v politice i podnikání hnacím motorem a to je smutné.

32
radek
Reagovat

Mari
Naprosty souhlas. Marek je podrazak a arogantni blb i v zivote, to dokazuje jeho vyjadrovani se na kameru, kde nehraje. Je stejny, jako kdyz „hraje“. Pri tom „hrani“ je jen tissi. Chytrosti taky moc nepobral, ale mezi slepymi jednooky kralem. Jeho chovani nelze obhajovat, snad jedine, pokud jsem stejny podrazak, jako on. Nelze to obhajovat proto, protoze to neni hra. Na kamery by totiz mel byt jiny a to on neni. Arogance, pohrdani a vysmivani se spoluhracum v rozhovorech na kameru o nem rikaji vsechno jiny, jen ne to, ze je to hra.

Ad ta „pornohvezda“ – to je neuveritelne protivne, arogantni, frustrovane stvoreni. Ani nejde napsat zenska, protoze to s zenskou nema vubec nic spolecny. Ta je mne vylozene nesympaticka az odporna.

33
dejna
Reagovat

Pro Mari a Radka: Oba dva jste mě rozesmáli…proč tu hru berete tak moc osobně, že mě potřebujete přímo nebo nepřímo označit za podrazáka? :D
To, že něco chápu, neznamená, že se s tím ztotožňuji. Po shlédnutí x Survivorů mi bylo jasné, že bych se takové hry nemohla zúčastnit, protože na podobné hrátky nemám. Takže váš soud dopadne na vaše hlavy. ;)
Ale psala jsem o Davidovi a jeho férovém způsobu, který vidím jedině v tom, že až jich zůstane pět, rozpustí alianci a řekne, že teď každý podle svých sil. A že ten symbol skryté imunity jim ukáže předem.
Vidíte vy dva snad ještě jiný způsob, jak lze hrát férově?

34
Ter.
Reagovat

@dejna: To je mi jasný, že je to předtočený :-) Jen myslím, že toho, kdo se dostal daleko, k těm dotáčkám nezvou..

35
dejna
Reagovat

@Ter.: Sry, takhle mi to nedošlo. :) Na fb jsem už dřív zahlédla Jakuba, Nikolu, Marka, teď i Míla.
Jestli to Nova skutečně takto naplánovala, nepřipadá mi to zrovna jako dobrý tah.

36
dejna
Reagovat

Sice komenty pod Davidovým prohlášením na fb mluví za vše, já ale osobně beru zpět, že mě zklamal…naopak, začínám být zvědavá a těším se, s jakou strategií přijde. :P

37
Prochor
Reagovat

Pro Dejnu: Jeff Probst jednou řekl, že jsou zakázané jen dvě věci: fyzické násilí a předem se domlouvat na rozdělení výhry. Za to se asi okamžitě vylučuje. (mimochodem ve Farmě mně hodně vadí, že se finalisté mohou předem dohadovat na dělení výhry – viz Šárka Havrlíková – Michal, nebo Lucie Mokráňová-Tomáš). Jinak se chci zastat Dejny – Marek je úplný beránek. Co třeba takový Russel Hantz, který spálil lidem ponožky aby se cítili špatně a mohl je lépe ovládat a další experti. Vše je dovoleno v bitvě o přežití. Můžete krást, lhát, neplnit sliby, využívat sexapeal, používat psychické násilí a nátlak, ničit a krást lidem jídlo i jejich osobní věci atd. Jde o to přežít za každou cenu.

38
Mari
Reagovat

Pro Dejnu. Lepší rozesmát, než rozplakat! Ale i v zahraničních řadách byli klaďasi, kteří vyhráli! Já jsem napsala, že nejsem schopná fandit lháři a arogantnímu člověku a z toho důvodu mu ani nepřeju výhru. Neumím obdivovat podrazy – ani ve hře. Když se seskupí aliance, kde jeden druhému může věřit, je to lepší a jistější než naopak, ne? A jsem asi naiva, když si myslím, že dobro se vyplácí…

39
dejna
Reagovat

@Prochor: Byla jsem teď delší dobu nemocná a pro oživení paměti zkoukla asi 11 sérií. Když člověk vidí jednu epizodu za druhou, tím víc vidí, že je to jen HRA. Hra, která se hraje jen hlavou, zatímco v reálném životě se řídíme i srdcem. Hru sleduji, ale neztotožňuji se s hráči – to považuji za největší blbost, kterou bych udělala. Chápu, že moralisti a slabší povahy to mají u her podobného typu těžké. Neměli by na to koukat – raději telenovely, apod. Ale i odstup se dá naučit – když si vzpomenu, jak jsem u Farem zuřila :D…vlastně ještě i u poslední mě cosi dost vytočilo. :D
Russell Hantz uplatnil 2 x stejnou taktiku, ale nikdy nevyhrál. Potřetí ho přelstilo družstvo „skautíků“, a když projel i souboj s Matthewem Wyattem (můj fanoušek), rozplakal se. A řekl, že už nikdy nebude hrát, že mu celou hru pokazili. Bylo mi ho líto, ale jak to myslel, mi došlo, až když Rob zlikvidoval Hantzův kmen …pěkně jednoho po druhém.
Vlastně dnes to bylo pěkně ukázáno i vysvětleno ve One world…holky vybílí kluky, sice vyhrají, ale pro nedostatek strategií je tento díl považován za jeden z nejslabších.

40
dejna
Reagovat

@Mari: Kdo? Já na ně při tom opáčku, o kterém píšu, nenarazila. :)
A sorry, al život mě naučil být velmi opatrná v nálepkování lidí. Lhaní, to lze prokázat, ale arogance může být jen v očích toho, kdo se dívá.
A pořád mi podsouváte něco, co jsem ani jednou nenapsala – obdiv k podrazům. ;)
A odpovědi se zřejmě nedočkám. :)

41
dejna
Reagovat

@Mari: vlastně možná jsem narazila – třeba Austrálie a Tina Wesson, nebo Afrika a Ethan Zohn…atd. Jenže ti se většinou vezli v aliancích se silnějšími a vyhráli díky menší nápadnosti, tím, že byli sympatičtější…strategie byly u nich hodnoceny jako průměrné.

42
dejna
Reagovat

@Prochor: dík, za zastání, ale jak to tak vidím, potřebují ho spíš Mari a Radek. ;)

43
Mari
Reagovat

Já nepotřebuji ničí zastání, jsem sama v sobě dost pevná i na to, abych se s někým ztotožňovala. Jen prostě v životě i v hrách upřednostňuji poctivost. Ale Dejna rozhodně není opatrná v nálepkování, když nás, kteří máme jiný názor než ona, považuje za slabší povahy a doporučuje nám koukat na telenovely.
Kladných vítězů bylo víc než ty dva jmenovaní, to ovšem na závěr rozhoduje porota – uvidíme.

44
dejna
Reagovat

@Mari: ..nebo na pohádky, ty mám taky ráda. :)
…aliance, kde jeden druhému může věřit…vyhráli KLAĎASI…raději bez komentáře. :)

45
dejna
Reagovat

Škoda, že Petře nedali k prvnímu místu i imunitu. Protože pak by mě zajímalo, jestli by pánové jako první odstřelili Niku nebo někoho ze svých řad. Takhle se bojím, že pokud Petru někdo nepřibere, vypadne jako první. :/

46
Adam
Reagovat

Dnes ve Volejte Novu: první vyřazeny z kmenové rady zamíří na Ostrov vyloučení, kde se utká s jednou z holek. Vítěz se vrátí zpět do hry. Poražený definitivně končí, ale stane se součástí poroty.
Otázkou tedy je, kolik lidí se vrátí zpět do hry. Pokud bude o souboj zpět bojovat každý, tak by nebyl nikdy konec.

47
Mari
Reagovat

Pro Dejnu. Proč bez komentáře, pokud máte argumenty? Je to zajímavé, ale já pohádky ráda nemám, z těch už jsem vyrostla, natož telenovely, které mi nabízíte. Taky jsem nenapsala, že máte obdiv k podrazům, ale že je obhajujete, což děláte. A to já nemohu – proto vašimi slovy – můj soud dopadne na mojí hlavu. Fajn,

48
dejna
Reagovat

@Adam: Tuším to tak začali hrát v Redemption Island – hráči chodili ve dvojicích – trojicích do souboje, vyřazení šli ven ze hry a do poroty, vítěz zůstal na RI a čekal na souboj s dalšími vyřazenými z kmenových rad. V RI se po cca 5-6 soubojích vracel do hry – tam to byl Matthew Wyatt, ale Rob ho nechal vzápětí vyloučit a musel se vrátit znovu na RI.
V Jižním Pacifiku šel na RI až první vyloučený po sloučení kmenů (Ozzy), ten se vrátil až k posledním čtyřem.

49
pimpa
Reagovat

@dejna: Vidíte, dejno, a pro mě tam tehdy nebylo silnějšího hráče, než Ethan, a Vy napíšete, že se jen vezl. Je to Vaše hodnocení a někdo jiný má zase úplně opačné, každý to prostě vidí jinak, podle toho, co je mu blízké a sympatické. Tak se tu nenavážejte do lidí, kteří mají na Marka jiný názor. To, že jim doporučujete telenovely nebo pohádky je stejné, jako by oni Vám doporučovali koukat raději na psychohorory.

50
dejna
Reagovat

@pimpa: doporučuji si pořádně přečíst příspěvky…nikoho jsem nenapadala, napsala jsem jen svůj názor (27), který také nikoho nenapadal. Ten se nemusí nikomu líbit – to mi nevadí – ale vadí mi, když pro názor někdo napadne moji osobu. Tak, jak to udělala Mari a Radek. Pak už jsem se jen bránila, ale pořád ještě ne osobně (33).
Když se podívám na můj příspěvek, který tuto bouři ve sklenici vody způsobil, je v něm:
– otázka, co se dá považovat za podraz ve hře, která má podle Jeffa Probsta poddtitul „přelstít, přehrát, přechytračit“…nikdo mi na to neodpověděl, naopak jsem byla napadena
– zklamání z Davida(ne z jeho osoby, ale ze strategie) + další otázky, na které nikdo neodpověděl
– jediná věta, která citovala Marka (NEOBHAJOVALA, NEZASTÁVALA se ho)
Z reakcí je zřejmé, jak přehnané fandění umí zaslepit, jak ze lži je lest a ze lsti naopak lež.
Pax, lidi. ;)

51
dejna
Reagovat

@pimpa: Bohužel musím vzít zpět, že Tina, která vyhrála Austrálii, byla klaďaska – podrazila totiž Maralyn a Jerri.
Ethan Zohn byl v alianci s Lexem a Tomem – velký sympaťák v pozadí, možná právě proto si ho Kim vzala do finále…ale to si jen matně vzpomínám, můžu se plést a ráda se přijdu opravit. :)
Spor je o tom, že vyhrávali i klaďasi. Jestli byl Ethan klaďas, který nikomu nezalhal, nikoho nepodrazil, nevím, na to mrknu.

52
Jája
Reagovat

Jejda, jejda to tady máme dnes dusno :)

53
dejna
Reagovat

@Jája:
„Železo železem a člověk člověkem se ostří.“ (Coach, Tocantins) ;) :))

54
mari
Reagovat

Jak řekl pimpa:. každý to prostě vidí jinak, podle toho, co je mu blízké a sympatické. A jak jsem řekla já – každý soudí podle sebe. Z toho by nemuselo být dusno -a vida! Každý si to může přečíst znovu, kdo koho napadá, že ano.

Přidat komentář

Přidat komentář