Panáček v reality show

X Factor 2013: Británie i Amerika zná jména porotců!

22. Květen 2013 | napsal(a): | reality show: X Factor UK, X Factor USA

[singlepic id=6399 w=420]
Tajemno kolem obsazení panelu porotců pěveckých soutěží X Factor se už konečně rozplynulo jako pára nad hrncem. Jak americká produkce, tak i anglická odhalila, kdo bude v letošních řadách rozhodovat o kariérách budoucích hvězd. A kdo obsadil oněch osm rozhodujících míst?

X Factor USA

[singlepic id=6403 w=420]

Simon Cowell

[singlepic id=6405 w=420]
Simon Cowell si asi nejvíc rve svou čupřinu na hlavě, že podepsal v USA smlouvu i na 3.řadu, která znovu rozčísne obrazovky na podzim 2013. Proč? Protože v Británii bude letos jubilejní 10.řada a u toho určitě nechtěl chybět. Jenže X Factor za velkou louží zdaleka nedosáhnul takového úspěchu, jaký si Simon sám představoval, a tak aspoň jeho osoba se stane marketingovým artiklem, který přitáhne k obrazovce diváky. Zpěváci vzešlé ze soutěže zatím moc nezáří, vyjma Tate Stevense, a po druhé takřka katastrofální řadě má soutěž co napravovat. Troufám si říci, že třetí řada bude bojovat o přežití a podle úspěchu na podzim se rozhodne, zda soutěž bude pokračovat i řadou čtvrtou. Ale je to boj s větrnými mlýny, pozice American Idol je neotřesitelná.

Demi Lovato

[singlepic id=6396 w=420]
Demi minulý rok porotcovala úplně poprvé, začátek vypadal velmi slibně, ale nakonec se ukázala jako ne moc zdatná mentorka. Disponovala „papírově“ s nejsilnějším týmem zpěváků, některé zařízla už před live shows a její pěvecká stáj nakonec vyprodukovala jedny z nejhorších vystoupení v soutěži. V následující řadě má co napravovat. Bude lepší mentorkou?

Kelly Rowland

[singlepic id=6398 w=420]
Kelly je známá zpěvačka, která působila v Destiny´s Child a roly porotkyně si už jednou vyzkoušela v anglickém X Factoru. Tam bylo její vystupování velice sympatické, přinesla do soutěže mnoho emocí, ale taky kontroverzi. Často se hádala a s anglickou produkcí se taky nerozešla úplně v nejlepším. Ale v Americe má znovu šanci na reparát, tak doufám, že i ona ho složí.

Paulina Rubio

[singlepic id=6402 w=420]
Paulina je pro mě velká neznámá. Je to mexická zpěvačka, která hudební vody brázdí už bezmála třicet let a má zkušeností na rozdávání. Je známá především v Mexiku a v celé Latinské Americe. Dokázala prodat na dvacet milionů nahrávek po celém světě, patří k nejhezčím popovým divám světa a je jednou z nejznámějších latinsko-amerických interpretů. Na svém kontě má deset alb a jedenácté je na cestě. Paulina bude do prvního dílu velkou neznámou.

Bude to klapat?

Osobně jsem na porotu a celou třetí řadu velmi zvědavý. O složení poroty mám trochu obavy. Tři ženy v porotě a egoistický tvrďák Simon. Obávám se, že dámy budou neustále plakat a city budou z obrazovky vyloženě stříkat. Paulina bude jistě velmi temperamentní, Kelly si nenechá nic líbit, Demi je v mentorování neřízená střela a Simon si bude určitě užívat ženskou společnost. Uvidíme, jak se všechno americké produkci podaří. Hlavní je, aby byl dostatek talentovaných zpěváků a divák si užil kvalitní hudbu. Americká show je potřebuje jako sůl, v porotě ať si třeba sedí Obama. Ještě dodám, že show bude provázat pouze Mario Lopez.

X Factor UK

Louis Walsh

[singlepic id=6400 w=420]
Louis je už těžký inventář soutěže, který si svou pozici porotce drží v Británii už celých deset let, a i když se vždy kolem jeho nahrazení spekulovalo, tak pokaždé byl nakonec jako porotce potvrzen. Louis se vždy v soutěži postaral o rozruch, kdy do live show pustil na úkor třeba někoho lepšího, extravagantního či kontroverzního interpreta, který vždy rozděloval publikum, a na jeho štítě většinou končili lepší zpěváci. Jakého pološílence propustí Louis tentokrát?

Gary Barlow

[singlepic id=6397 w=420]
Garyho také není třeba moc představovat. V anglické show se po Simonovi usadil vcelku pevně, a i když se i o jeho osobě každý rok spekuluje, že nebude pokračovat, tak i on nakonec do nové řady vždy naskočí. Gary ještě tajemno přikrmuje vyjádřením do novin, že se chce věnovat rodině a své kariéře. Gary je velmi dobrým mentorem, který se o své ovečky stará a snaží se je směrovat tak, aby uspěli na hudebním trhu. A jeho komentáře jsou také kořením. Ovšem nezapomenutelné je jeho Well done.

Nicole Scherzinger

[singlepic id=6401 w=420]
Aktuálně nejoblíbenější porotkyně panelu se upsala i do desáté řady, a tak se na ni diváci mohou těšit celý podzim. Bude oplývat krásou, citlivostí, nevázaností a trefným hodnocením. Nicole se jako mentorka v show usadila a její angažování je skvělou zprávou.

Sharon Osbourne

[singlepic id=6404 w=420]
Sharon není publiku neznámá. V Británii odporotcovala první čtyři řady a poté odešla, když prohlásila, že se jí nepracovalo dobře s Dannii Minogue. Poté se pracovala na své kariéře, kde vedla několik talk show a jako porotkyně se vrátila v show Amerika má talent. A Sharon kruh uzavírá a do X Factoru se vrací. Sharon je velmi oblíbenou mediální osobou, a tak nemám pochyb o tom, že by jí porotcování nešlo. V X Factoru většinou mentorovala zpěváky starší 25 let. Koho bude mít v 10.řadě? Zaslouží si honorář dva miliony liber?

Bude to klapat?

Tady nemám pochyb. Porota je skvěle postavená a vyvážená. Tulisa panel opustila, protože Sharon je větší mediální ryba. Ale hlavně Tulisa prožívá složité životní období. V loňském roce její bývalý přítel vypustil do světa nahrávku jejich sexuálních hrátek (aktuálně se stále s expřítelem soudí) a na konci loňského roku vydala debutové album, které totálně propadlo. Nejspíš usoudila, že je čas se věnovat své kariéře a pro produkci už nebyla tak lákavým artiklem. Porota je hodná desáté jubilejní řady a nemůžeme očekávat nic jiného než skvělou show. Ale to samé jako v Americe, hlavně ať je spousta talentovaných zpěváků.

Merťas

Začít koukat na zahraniční talentové show byla má zhouba i radost. Vystoupil jsem z našeho vakua a nakoukl za hranice a objevil jsem neobjevené. Lidé plni uměleckého nadšení ve všech směrech, kteří svou část ze sebe předávají dál světu. Nejdříve jsem sledoval sám, ale pak se objevil Panáček a od roku 2011 už sám talentové show nesleduji.mertas024@gmail.com

X Factor UK, X Factor USA

Diskuze k článku

Počet komentářů: 11
1
Ludvík
Reagovat

Těším se… sledovat budu obojí i i když bych radši Cheryl Cole misto Sharon, moc ji nemám rád…

2
Marek
Reagovat

No tak tři žesnké v porotě to je teda velký šok pro mně. Jinak na Sharon se moc netěším, chtěl jsem někoho nového.

3
okkvp
Reagovat

Loni jsem nestíhala, US verze mi značně otrávila kvalitou „materiálu“ a nebavila mi ani porota. Z Demi nemám radost. Ale jak z ní v článku – hlavně ať je co poslouchat.

4
yeey
Reagovat

1 Cheryl by byla skvela, ale bohuzel s ni asi Simon natolik vyjebal, ze se asi nedockame ani v UK ani v USA…. i kdyz co by v tom svete talentovych show penize nespravily :-D Sharon by mela byt fajn, jediny co mi na ni kazi dojem je, kdyz sem zpetne cetl, jak se chovala k Dannii Minogue… ale myslim, ze slozeni obou porot je velmi zajimave :-)

5
Michal
Reagovat

Já jsem se složením UK poroty spokojenej, 10. jubilejní řada bude určitě perfektní, i Simon se bude občas objevovat live přes satelit, jak bylo potvrzeno, možná bude hrát takového 5. porotce.

Co se týče US poroty, Simon, Demi ani Kelly mi nevadí.., tu Mexičanku vidím taky poprvé, takže nevíme co od ní čekat, jen mě taky překvapilo, že místo ní nebyl vybrán nějaký muž, jak je tomu zvykem.. 2 páni 2 ženy.. no ale uvidíme :)

6
Marek
Reagovat

Mě by jenom zajímalo čím si Nicole neoblibili amrečtiní dívací?

7
yeey
Reagovat

6 diky bohu, aspon je v UK verzi, ktera me zajima o neco vic :-) myslim, ze v USA mela nejaky kiksy a v UK se pry bez Simona citila lip, ale tu prvni radu v USA sem nesledoval, tak nevim… ten de facto „prohoz“ s Kelly mi prijde optimalni… Kelly se bude mozna zas lip citit v USA, je to Americanka jak poleno… :-D

8
Lucas
Reagovat

Mimochodem, Paulina byla kouč v mexické verzi Hlasu :)

Nicole byla super v britský verzi, asi před dvěma lety jako guest judge, tak jsem se na ní v X Factoru US těšil, ale zklamala, byla nerozhodná, vůbec mě tam nebavila, navíc pak i kvůli ní vypadla dobrá zpěvačka, protože se nemohla rozhodnout, mezi tím, jestli vyřadí ji nebo zpěváka, který byl už v Bottom 3 po třetí (což by mělo být jasný, že by měl jít ven on, když už tam byl tolikrát). No a minulý rok si v X Factoru UK napravila reputaci, byla skvělá, vlastně nejlepší porotkyně, ještě, že je tam :D

9
Adele
Reagovat

Mohla bych se zeptat kdy a na jakém programu se budou vysílat v ČR oba x factory? :)

10
Frantiszek
Reagovat

Tak tak, těším se jak malej. Anglie snad nezklame, ale o Demi mám po minulém ročníku trochu strach.

11
Maarwe
Reagovat

Taky bych se rád zeptal, jestli se bude x factor US vůbec vysílat v Česku….

Přidat komentář