Panáček v reality show

Talentmania online video

Talentmania video archiv

Patrícia Janečková byla výjimečný supertalent (nekrolog)

2. Říjen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Patrícia Janečková

Dnes ráno zasáhla Česko i Slovensko mimořádně smutná zpráva, že nás v neděli 1. října v pouhých 25 letech opustila vítězka Talentmanie, neuvěřitelně talentovaná operní zpěvačka a muzikálová herečka Patrícia Burda Janečková. Mladá umělkyně, které byla vloni v únoru diagnostikována rakovina prsu, s níž statečně bojovala, tento nerovný zápas bohužel prohrála. Pojďme si proto zmapovat její krátkou životní a uměleckou dráhu a připomenout si, o jak výjimečný talent šlo.

Silvestrovský SPECIÁL: Miss SuperStar a dalších talentových soutěží

31. Prosinec 2011 | napsal(a): DJ Vlado

[singlepic id=3193 w=420]
Jelikož je Silvestr, tak jsem se rozhodl přijít s nějakým lehce bulvárním článkem. A jak jistě víte, mám slabost pro krásné ženy, tak jsem se rozhodl zmapovat ty nejkrásnější dívky, které se účastnily všech zpěváckých a talentových soutěží. Vybral jsem 10 Češek a 10 Slovenek, které mě (nejen) svým vzhledem okouzlily nejvíc. Jako bonus vyhlásím za oba státy i vítězky kategorie „pro pedofily“ – Miss Junior, tedy holčiček, kterým ještě nebylo 15 let, ale do krásy jednoznačně rostou. ANKETA

Talentmania vs. ČS má talent, díl 15.: Tak šel čas…

18. Prosinec 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Dlouho jsem si lámal hlavu, jak závěrečný rekap o obou podzimních talentových show pojmu. Původně jsem si myslel, že napíšu podobně jako u Robina Hooda souhrn pozitiv a negativ, ale nakonec jsem si řekl, že mnohem lepší bude klasická narativní forma, protože úroveň obou soutěží se během jednotlivých etap vyvíjela a navíc u některých věcí je dost relativní, zda je vnímat jako pozitiva, či jako negativa. Dámy a pánové, poslední rekap podzimního talentového maratonu začíná, prosím připravte se na maximální dávku mé upřímné kritiky.

Talentmania – superfinále: Vyhrála andělská Patrícia

6. Prosinec 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Patrícia – to jméno v sobě skrývá urozenost (z latiny) a zároveň velmi připomíná jiné latinské slovo, patria neboli vlast. To znamená, že novopečená vítězka Talentmanie Patrícia Janečková je nejen andělská princezna, ale je i českým a slovenským národním pokladem.

Talentmania: 10 superfinalistů, kdo vyhraje?

5. Prosinec 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Vítězem Talentmanie se stala operní zpěvačka Patrícia Janečková, na druhém místě skončila Alena Smolíková a Keysi.

Zatímco minulý týden jsme si představili finálovou čtnáctku Česko Slovensko má talent, ze které jako vítěz nakonec vzešlo akrobatické duo Dae Men, dnes si představíme desítku superfinalistů konkurenční Talentmanie. A musím říct, že ač se to po castinzích nezdálo, tak úroveň soutěžících v Talentmanii byla nakonec velmi slušná.

Talentmania vs. ČS má talent, díl 14. (28.11.): Drtivé vítězství pomalé akrobacie

29. Listopad 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Jak jistě všichni víte, v Česko Slovensko má talent se včera oderhálo velké finále, na jehož konci jsme poznali jméno vítěze celé show. A jistě také všichni víte, že z vítězství se nakonec těšilo duo Dae Men, které provozuje pomalou akrobacii. Co ale možná někteří z vás nevědí, je to, že paralelně v posledním finále Talentmanie zvítězilo žánrově spřízněné Duo Ogor. V Talentmanii jsme zároveň byli svědky jednoho velmi nemilého překvapení – opustila nás jedna z největších favoritek soutěže, mladá romská zpěvačka Vanesa Kokyová, která je jedním ze dvou největších pěveckých talentů napříč oběma show (tím druhým je samozřejmě Patrícia Janečková). Jaké byly pravděpodobné příčiny jejího vypadnutí a jak probíhalo ono dlouho očekávané finále ČSMT, to si přečtěte v následujících odstavcích.

Talentmania vs. ČS má talent, díl 13. (21.11.): Bodoval humor, saxofon a zvířata

22. Listopad 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Soutěž Česko Slovensko má talent včera definitivně uzavřela semifinálové večery a tím pádem jsme poznali dva poslední finalisty. A přestože jsem byl při pohledu na složení tohoto semifinále pesimista ohledně postupujících, tak nankonec musím říct, že jsem diváky podcenil a oni skutečně preferovali výrazné talenty před soutěžícími s dojemným příběhem. V Talentmanii zase naopak snad poprvé v historii všech talentových soutěží došlo k tomu, že do finále postoupila hned dvě talentovaná zvířata. A ve zvíře se tentokrát změnil i Leoš Mareš, který prohrál sázku, že políbí Lady Gaga, proto aspoň část musel odmoderovat v jejím masovém oblečku.

Talentmania vs. ČS má talent, díl 12. (14.11.2010): Slepí bratři vs. Pišný princ

15. Listopad 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Na obou talentových show se ukazuje, jaké velké chyby má zastaralý britský systém semifinále. V ČSMT je to viditelnější, jelikož po minulé nadupané desítce jsme viděli opět jednu slabší, i když žádný velký karambol se tentokrát nekonal. V Talentmanii je sice díky systému duelů tato nespravedlnost menší, ovšem když už ve finálových kolech postupují do superfinále jen dva a favoriti na superfinále jsou tři, je ta nespravedlnost podobná. Bohužel je však modernější americký systém, známý z pozdějších řad SuperStar, v Talentu nepoužitelný, protože se z tolika růzorodých čísel nedá vybrat pouze dvacet semifinalistů jako v SuperStar, kde všichni soutěží v tomtéž.

Talentmania vs. ČS má talent, díl 11. (7.11.): Invaze robotů vs. Dotek anděla

8. Listopad 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Zatímco minulý týden přejeli soutěžící z Talentmanie své konkurenty z ČSMT stylem parního válce, tento týden se misky vah vyrovnaly a na obou stranách jsme zažili výkony famózní, výborné i trochu slabší. Na každé straně pak postoupila jedna zpěvačka a jedna taneční skupina. Zatímco v ČSMT včera už potřetí v řadě za sebou postoupila moderna a střední proud, v Talentmanii preferovali diváci okrajové žánry – operu a folklór.

Talentmania vs. ČS má talent, díl 10. (31.10.): Karta se pomalu, ale jistě obrací

1. Listopad 2010 | napsal(a): DJ Vlado

Je velmi zajímavé, jak se mnohé věci mění. Po castinzních by mě v životě nenapadlo, že něco podobného napíšu, ale výkony v Talentmanii včera drtivě převýšily výkony v ČSMT. I ten nejslabší článek z Talentmanie, kterým nebyl nikdo jiný než Davídek Dostál, byl včera lepší než minimálně čtyři vystoupení u konkurence. Teď se teprve začíná ukazovat, jak mizernou práci odvedla v ČSMT ve Velkém třesku porota, která vyhodila celou řadu výborných čísel (ach, krásná Nikol, kdepak jsi?) a vybrala na jejich úkor celou řadu absolutně podprůměrných zacláněčů. Je ovšem otázkou, do jaké míry je za mizerný výběr zodpovědná porota a do jaké míry produkce. V Talentmanii jsme včera zažili první finále, které se semifinálovými koly urdželo kurz. Jediné, co to zkazilo, bylo vyřazení jednoho z největších favoritů celé soutěže. Ale nepředbíhejme, proberme si obě show.

1. stránka z celkem 5123...Poslední »