Panáček v reality show

Výměna manželek – Erika vs Lucka (31. říjen)

31. Říjen 2005 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

Výměna manželek Ve Výměně manželek už jsme se podívali, jak se „obyčejné ženy“ perou s povinnostmi v rodině známého herce, v cirkusu či v naprosto kontrastních rodinách (málo dětí vs. hodně dětí, chudí vs. bohatí). Dnešní díl prohodil Lucii z Týna nad Vltavou s Erikou z Olomouce.

Lucie Slaninová má 23 let, je nekuřačka a studuje zdravotně-sociální fakultu. Se svým přítelem Janem, pětadvacetiletým vojákem z povolání, vychová čtrnáctiměsíčního Tadeáše. Plánovali svatbu, třeba se čistě náhodou objeví v diskusních fórech oni či jejich známí a prozradí nám, jestli už na ni došlo, či nikoliv. Nejsou chudáci, ale nežijí si ani nad poměry, v útulně vypadajícím, vkusně zařízeném, čistotou zářícím bytě.

Cesta Lucie vedla přes půl republiky k Erice Balážové, nezaměstnané mámě čtyř dětí, které vychovává spolu s dvacetiletým přítelem Láďou. Lucka měla štěstí, Radek (10) a Nikolka (8) byli první část Výměny na táboře, na starosti tak měla zpočátku jen Hanku (14) a Andrejku (10). Pokud jsem špatně přiřadil věk dětí, omlouvám se. Erika a Láďa jsou oba poměrně silní kuřáci.

Výměna začíná, první dojmy…

Tvůrci charakterizovali Eričin byt jako „svéráznou domácnost“, já bych ho nazval bordelem. Spousta špíny, mastné nádobí, popelníky pod postelí, počůrané matrace = děs, běs. Přitom jsem neměl pocit, že sociální rozdíly mezi oběma domácnostmi byly tak rozdílné jako v minulých dílech. Zásadní rozdíl byl v tom, že Lucie je velmi pořádná, zatímco Erika je „pohodářka“. Její životní krédo je nebýt otrokem domácnosti ani svých dětí, a myslet zejména na sebe. Proto namísto úklidu či vyvařování dětem raději čas investuje pro své pobavení.

Na 10 dní dostaly obě ženy 2 tisíce korun. Lucie okamžitě polovinu investovala do nákupu čistících prostředků, MOPu, desinfekce atp. a lehce zaplnila původně totálně prázdnou ledničku, kterou plnily jen tři balíčky laciných párků. Z těch by toho moc neuvařila. Erika to měla v domácnosti Lucie znatelně jednodušší. Lednice byla plná jídla a ingrediencí pro přípravu večeře hladovému Janovi, ze sestřihu jsem ale vytušil, že většinou si Jan vařil sám. Jen jednou dostal párky, zatímco Erika si ten večer koupila k večeři pizzu. „Beztak nebyla dobrá, chyběly žampiony,“ odbyla Janovu výčitku. No, určitě lepší, než gumová bublanina, kterou Erika vyplodila.

Od začátku jsem sympatizoval s Janem a Lucií. Jan se jevil jako vtipný a inteligentní sympaťák, Eriku přivítal s kyticí a celou dobu pomáhal s domácností. Byť vstává v půl páté ráno, dojíždí na svou posádku a celý den tvrdě pracuje, pomáhá Lucii v domácnosti. Umí výborně vařit (krom jídla z konzervy udělal Erice bábovku a na poslední večeři kachnu), stará se o synka Tadeáše, nebojí se práce. Není divu, že když ho uspává, znaven po celém dni je tuhoš kemping možná dřív než Tadeáš. „Jsem nestačila ani vykouřit cigaretu, teda přiznám se, že dvě, a oba spí. Co mám dělat, mrknu se na nějaké blbiny v televizi a půjdu taky spát,“ komentovala to Erika. Pomyslet na úklid či přípravu jídla na zítřek by na ni asi bylo hodně. Promiň Eriko, tebe bych za ženu nechtěl, ani kdyby mi za to platili. Zřejmě jsem příliš náročný divák.

V jednu chvíli Jan zalitoval Lucii, když si z Eričina chování představil, co musí prožívat. Realita byla možná ještě horší. Hned zkraje se sice pustila do desinfekce bytu, ale dotazy malé Nikolky, která se divila, že se Lucie umývá každý večer celá, dostaly do kolen nejednoho. I přesto, byť očividně se znechucením, dál trpělivě smýčila byt a vařila pro celou rodinu chutné večeře.

Změna nastává…

Po pěti dnech přišel čas změn. Erika by změnila zejména pořádek. „V první řadě bych chtěla změnit obývák, udělat tady takový bordýlek, aby to vypadalo, že tady někdo bydlí. Na můj vkus je tady strašně moc čisto. Potom chci, aby sis vzal Tadeáše na jeden den pryč, abych se mohla pořádně vyspat,“ poroučela Erika.

A Lucie? „Chci, aby se všichni každý den koupali. Celí. Čistili si zuby, myli vlasy. Potom tady pořádně uklidíme. Vyvaříme povlečení, vypereme, vydesinfikujeme podlahy včetně schodů a koberců.“ „To nedovolím,“ vzteká se Láďa. Zřejmě si špínu zamiloval. Inu, každému co jeho jest. Na běžný úklid však dochází a na přetřes se dostává Radek. Jeho oblečení smrdí močí, stejně jako matrace. „Počůráváš se často?“ ptá se Lucie. „Ani ne, tak jednou za dva týdny,“ odpovídá Radek. Během tří dní se mu to však podaří hned dvakrát. To po nálezu popelníku je statečnější. „Jo, to jsem kdysi kouřil, ale už jsem toho nechal,“ hlásí ve svých deseti letech.

Zatímco se Lucie trpělivě stará o všechny čtyři Eričiny děti, Erika si vychutnává neděli a byť se nemusí starat o Tadeáše, se kterým se Honza toulá městem, na vaření jídla ani nepomýšlí. „V neděli se nevaří, když už tak buřtguláš nebo jídlo z konzervy, to zvládnu za patnáct minut,“ hlásí sebevědomě Erika. Mezitím Lucie zjišťuje, že Erika má doma hodně dětí a málo talířů.

Mezi 8mi očima…

Lucií toužebně očekávaný desátý den přichází. Nikolka a Andrejka se s náhradní mámou loučí se slzami v očích. Nejstarší dcera přiznává, že když odjížděla jejich opravdová máma, s úsměvem se s ní rozloučily. Zaskočená láskou „cizích dětí“ je i Lucie, od každého z nich dostala i dárečky. A za ně také bojuje v závěrečném rozhovoru. Do Eriky se pouští kvůli špíně i kvůli výchově jejich dětí. „Ty děti citově strádají, nemají k tobě pořádný vztah. Proč se s nima nebavíš víc,“ ptá se Lucie. „A proč bych měla?“ reaguje Erika.

„Ty mi nemáš právo říkat, co dělám špatně nebo nedělám špatně, protože to neznáš. Máš jedno dítě a ještě k tomu malé. Nemám doma špínu, ani to tam nesmrdí. Je to můj smrad a mně se tam líbí. Nebudu na tom nic měnit,“ odmítá Erika výtky Lucie. Škoda, Lucie má totiž podle mě ve všem pravdu. Radkovo počůrávání se může být právě souvislostí citového strádání. Ale to si Erika nepřipouští.

Poučení z dnešní Výměny manželek si tak paradoxně vzal ten v mých očích perfektní pár. Jan totiž prohlásil, že si Lucie bude vážit mnohem víc. Bude to mít ale hodně těžké, už dříve si totiž laťku svým gentlemanským chováním i otcovskou starostlivostí nasadil docela vysoko.

sledovanost tohoto dílu

Na tento díl se dle dostupných informací dívalo 2 114 000 diváků, tedy pouze Výměna manželek dokáže jako jediná česká reality show překonávat magickou hranici 2 milionů diváků :) Závěrečnou diskusi vidělo dokonce 2,548 milionu diváků, tedy 78% těch, kteří v tomto okamžiku sledovali televizi.

fotogalerie z domácnosti Eriky

související články

– jak naložila Erika se svým nohorářem: Za honorář posilovnu! / blesk.cz
– Výměna manželek: Seberou jí děti? / super.cz

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 110
1
K.
Reagovat

Presne tak,ten bordel byl hroznej…jinak diskuse k VM zde:
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=vymena_manzelek

Reagovat

K., na tu netřeba upozorňovat, odkaz je v pravém sloupci již několik dní a navíc já jsem její moderátor :))

3
Lenka
Reagovat

No tak to co se dneska dělo ve Výměně nemělo chybu.Ten bordel „nehorázný“,chudáci děti….Doufám,že se na to dívaly soc.pracovníci,protože jestliže takoví lidé mají děti tak to dost dobře nechápu.Sami máme tři děti i když už odrostlejší,ale aby takto strádaly nepochopím.Manžel mi kolikrát říkal,že jsem „hospodiňský běs“(ve srandě),ale toto by nechápal.Bohužel je v práci na noční,ale ukázky v TV viděl a stačlo mu i to.Je pravda,že aspoň si nás manželé budou víc vážit za to co doma děláme.Ale toto se opravdu netýká takových žen které myslí jen na sebe a ne na děti a své protějšky.Dneska jsem se hodně přemáhala zda tu napsat,ale rozhodla jsem se.Děkuji a přeji dětem aby jim bylo v celkovém životě lépe.

4
janča
Reagovat

Nedovedu pochopit proč někdo, kdo má doma takový „bordel“ chce celé republice ukázat jaké je prase.
Je mi líto dětí, které „máma“ nedokázala naučit základním hygienickým návykům. I přes obrazovku televize se mi zvedal žaludek, starý nábytek přece neznamená bordel, to jsou jenom výmluvy Eriky i domácnosti se starým a skromným zařízením mohou vypada t hezky a ne jako prasečí chlívek Eriky.

5
Roman
Reagovat

Tak a teď nevím když bych si měl vybrat co je lepší špína baba nebo ta hysterka . špína špínou zůstane a hysterce se dá huba přece zacpat , to byla fakt síla

Reagovat

janča, protože Erika byla nezaměstnaná a její přítel také nepůsobil, že by měl kdoví kolik peněz, když si půjčoval. Je dobré si uvědomit, že za Výměnu manželek každá rodina dostane 50 tisíc Kč a evidentně jim to za tu ostudu stálo. Chudáci děti, tu nejstarší znám od vidění.

7
Kamila
Reagovat

No i takto žijí lidé.Vidíte, jak ta Erika byla na sebe pyšná. Možná, že ten mladý byl jen pasáček malý.A to byl jejich zdroj příjmů. Ale potvrdilo mi to slova jednoho evropského poslance. Děti z těchto rodin by se tak v 5 letech měly vychovávat v internátních ústavech a naučit je hygienickým návykům a rodinnému hospodaření. Viděli jste, že ty děti úplně toužily po kázni, pořádku, čistotě a domácím jídle. Jak se doslova vrhaly na spolupráci. s Hankou. A ta to vzala dobře. otec jejího dítěte si začal vážit dosažených hodnot a ona se dostala do posuzování sociálně slabého rodinného prostředí doslava na vlasní kůži. Pokud dostuduje sociálně -právní školu, už nikdy nebude mít šanci vidět takovou rodinu zevnitř. Vždycky už bude mít možnost posuzovat to jen z venku.

8
Ladka
Reagovat

Byla to hrůza, Erika zřejmně strádala už v dětství sama. Jinak by se takto ke svým dětem nechovala.Není znám její věk, ani zda děti jsou opravdu její. Možná jsou adoptované, nebo pořízené pouze v barovém prostředí. Nyní jsou děti jen zárukou jistých příjmů i pro gigola. Ten bere vše, jen ať nemusí pracovat. Peníze za výmněnu manželek by měli poslat dle adresy na sociální správu. Ta ať posoudi jak je investovat a zda neodejmout děti zcela. To bohužel ale v našem zřízení není možné!!!!

9
jaroslava
Reagovat

Větší hnus jsem dlouho neviděla. Kde jsou sociální pracovnice , kam se ztratila jejich aktivita, za komoušů se podobné věci nemohly stát ani omylem. Chudák děti, na jídlo neměla , ale hulila jak Plzeňská škodovka., je to prase!!!!!!!!!!!!!!!!, on je pouze hloupý odrostlý chlapewček.

10
Pavel F.
Reagovat

Po skončení tohoto dílu, ač jsem tento pořad viděl poprvý, jsem pokleknul před manželku a děkoval ji, že jsem si našel zrovna ji. Protože v představě, že bych měl takovou špinavou krávu, tak bych se asi picnul…

11
SluničkO
Reagovat

Co se týká Eriky, tak je evidentní, že v takovémto prostředí vyrostala, sama nebyla dotčena výchovou a jediné, co se do života naučila je dělat děti. Nic jiného nikdy nepoznala a příjde jí to úplně normální. Ani nevím, jestli je možné jí něco vyčítat.
Oproti tomu ve druhé rodině mě hned na začátku šoklo to, že alespoň já nedokázala bezbranné 14ti měsíční děťátko nechat nevím komu i kdybych za to měla i pětkrát tolik. Obzvlášť, kdybych byla inteligentní, vzdělaná a na úrovni, na které byla Hanka. Když se to shrne, tak prodala svého chlapečka za 50.000,- na 10 dní.

Reagovat

po kazdem dile dekuji manzelce, ze ji mam
na tento jsem se po ukazkach odmitl divat, bohuzel chytl konec a dofam jak ostatni, ze tam vlitne socialka a ze kolem toho bude humbuk jeste vetsi nez kolem „tyraneho“ psa

13
Pavlínka
Reagovat

I děti na Srí-Lance v chatrčích za slámy a z krabic žijí ve větší čistotě, než to co jsme včera viděli s manželem v televizi. Ale mohu říci a s jistotou konstatovati, že by to byla velmi dobrá reklama na HUBNUTI, ješt třeď se mi zvedá žaludek a na jídlo nemám ani pomyšlení. Chudáci děti, HNUS v čem musejí vyrůstat lépe řečeno, včem musejí přežívat. I náš pes má lepší a čistější pelíšek, než to co jsme včera viděli!!!!!!!!!!!!!!! Budeme osudy dětí sledovat dále, jsem zvědavá, co na to matka, jestli se zvedne a zamyslí se nad s sebou, nebo bude dál pyšná na své pomočené madrace. Je to tedy opravdu síla, co všechno se u nás může dít, ještě teˇjsem v šoku na co všechno u nás mohou být lidé pyšní!!!!!!!!!

14
jkalz
Reagovat

větší bordel jsem snad v životě neviděl ( ty prochcaný matrace mě dostaly)

15
Romana
Reagovat

Klobouk dolů před Janem od Lucky. Zatím snad jediný ze všech chlapů se uměl kompletně postarat o dítě i domácnost. Co se týká Lucky, nechápu, jak někdo může odejít od 14timěsíčního dítěte s tím, že neví, kdo tam přijde místo něj.

Nad těmi druhými dětmi se mi svíralo srdce, zvlášť nad tou holčičkou, co evidentně k Lucce přilnula. Co je asi tak čeká – holky rodit děti, chlapi se poflakovat, brát dávky… Přitom třeba ten chlapeček může být nadaný na matematiku. Ale nejstarší studuje, tak se třeba dokáží vymanit z toho příšerného prostředí. Když tu byl pes v kleci, tak se psaly petice, bylo to v médiích, jestlipak Blesk apod. zareagují, když se jedná jen o děti?

16
kacule
Reagovat

Jeste k minulemu dilu: Tady jste vubec nepochopili vyraz: A ja zase bydlim v KURINCI (ne v kurincich). Pani myslela ten pokojicek nahore do ktereho se bala jit spat – byl maly a lezlo se do nej jako do kurniku. Kurinec=kurnik, kurince=slepici h***a.

Jinak vcera to byla dost sila. Ale nejvice mne zaskocilo co vsechno jsou lidi ochotni udelat pro penize. Mam doma taky miminko a v zivote bych ho na 10 dni neopustila. Ja vim, je to dost penez, ale je to opravdu dost? Nevedet vubec kdo misto mne prijde. Jasne je tam stab kterej je celej den s tou zenckou, ale videli jste ze se o malyho moc postarat nedovedla-jidlo, kdyz plakal tak nepochopila ze se mu styska nebo mu spis rostly zuby. Jeste i u svyho 3 letyho kluk abych si to rozmyslela, ale minimalne do dvou let bych deti takhle nestresovala.
Taky mi trochu vadi (nemyslim tenhle dil, to byl extrem) jak nektere zany hned jak prijdou tak prosmyci byt a kazdej kousek prachu demonstrativne ukazuji na kameru a rikaji jakej je tam bordel. Ja bych se tam snazila prezit a pokud by to nebyla takova hruza jako vcera tak bych se nesnazila ukazovat jak jsem skvela manzelka a matka proti te druhe a spis bych se to tam drzela v zajetych kolejich.

17
Jana
Reagovat

Tenhle díl byl opravdu síla. Chtěla bych se pozastavit na úžasném chování Lucie. Zachovala se velmi prakticky a silně / já bych asi utekla / – koupila si spacák a polštář a snažila se v rámci možností pomoci dětem. Bohužel deset dnů je na nějaké změny moc málo. Erika se nezmění – je to líná ženská, které se víc líbí v hospodě a na dětech hlavně sociální příspěvky. Bohužel si ale myslím, že ani to, co jsme viděli k odebrání dětí nestačí. Znám podobnou osobu – sociálce stačí, že děti jsou zdravé a chodí do školy – bordel podobného ražení až tak neřeší – důležitý je zdravotní stav dětí, vyjádření dětské lékařky a školy. Také mi to připadá nepochopitelné, ale pořád je to asi lepší, než ústavní péče. Jen doufám, že se dostane psychologické péče / škola, soc. pacovnice, lékařka / chlapci – ten ji nutně potřebuje. A 50 tisíc – ty skončí myslím v hospodě při bujaré zábavě. Přemýšlela, že by bylo dobré poslat dětem nějaké věci – oblečení, povlečení, polštáře, talíře. Osobně dávám už nepotřebné oblečení do červeného kříže.

18
Spider
Reagovat

Jsem docela zvědav, jestli se jako po tom dílu s tím psem v kleci někdo zaktivizuje a pošle tam aspoň sociálku.

19
Vladana
Reagovat

No, byla to hrůza – už ukázky napovídaly, že hygiena v této domácnosti je neznámý pojem. Na druhou stranu, když chci jít do podobného pořadu, musím počítat se vším. Já bych nebyla schopna a ani ochotna do podobné akce jít, na to mám slabý žaludek, ale když už, tak bych asi vysmýčila dům od komínu po sklep, a ne tam nechat takový chlív -i to je špatně definováno – jak si vzpomínám, v chlívku kozy a prasete měla babi vždycky uklizeno i za cenu, že večeře bude později, nikdy by to našim předkům nedalo, aby zvíře bylo ve špíně. Ale je pravda, že vždycky se najde jedna z dvojice (v kterémkoliv dílu), která okázale dává najevo, že domácnost je zanedbaná, zablešená, a to i v případě, že to není pravda. A většinou tyto „pečlivky“ se v slzách hroutí, dumají a slibují, že už nikdy své rodiny neopustí. To je taky asi trochu divadýlko. Na adresu Lucie: neměla odcházet od tak malého miminka, to se nedělá.A když viděla, v jakých poměrech žijí čtyři děti, měla se raději plně věnovat jim -uklidit byt je ztráta času, paní domu ho za dva dny bude mít ve svém obvyklém „standartu. Tatínkovi Tadeáška všechna čest, bylo vidět, že je zvyklý se starat – na rozdíl od pana podnikatele v bazaru aut, páníčka Aury apod.

20
paradox
Reagovat

sociálka tuhle rodinu pravděpodobně vede, ale volejte na sociální úřad v Olomouci. Mě přijde, že každý čeká jen, co udělají ti ostatní. Tahle rodina – at se vám to líbí nebo ne, je stále lepší než ústav. Jsou to paraziti na sociálním systému. A Erika ta je prostě líná a v životě nezažila jinší výchovu.

21
%
Reagovat

jaroslavO ZA KOMOUSU TO NEBYLO CO?? BYLO ALE NEVEDELAS O TOM! A MYSLIM ZE TEN MALEJ BYL CELKEM FER A TEJDEN BEZ MAMY HO NEPOZNAMENA NA CELEJ ZIVOT, NESTRESUJTE TU. KLID

22
Miška
Reagovat

Včerejší díl mě dostal ze všech dílů nejvíce. Bylo mi neuvěřitelně líto dětí Eriky, nikdy nepoznali takové obyčejnosti jakými jsou například základní hygienické návyky, čistotu, navařený oběd, upečenou bábovku, matčinu lásku…
Nepochopím, že některá „MÁMA“ dokáže prohlásit, že odmítá život obětovat dětem a domácnosti. Nejsem zarputilá hospodyňka, která denně vysává, žehlí, meje okna a pere. Ale teplý oběd je u nás „samozřejmností“, uklizený byt, čisté prádlo … ani nemluvě! To že jsou pro nás děti na prvním místě nemusím ani zdůrazňovat, protože tak je to u každé „normálně fungující rodiny“. Nadšení malé Nikolky při úklidu či pečení perníku, bylo nemalým důkazem toho, jak moc samotné děti toužily po „normálnosti“, která byla všude kolem nich a oni to musely cítit. Nejstarší Anička se dostala na zdravotní školu a je možné, že tomuto „neblahému“ rodinému zázemí brzy uteče. Myslím si, že se musela stydět při představě, že její „utajovaný“ domov uvidí její spolužáci (lituji jí, myslím, že si dost vyslechne). Ta hora peněz, která každé rodině přibude, bude z Eričina pohledu použita na její potřeby (protože ona se přece odmítá „obětovat“ pro domácnost a děti). Nevěřte tomu, že jí napadne dokoupit nádobí, povlečení, nové matrace! Vše půjde pro její potřeby…
To že měla starý nábytek ještě neznamená, že v bytě musel být takový nepořádek a špína. A já s tímto tvrzením naprosto souhlasím. Když jsme naší dcerce zařizovali první pokojíček, dostala jsem od rodičů starou obýváckou stěnu. Uřezali se nožičky, přestavěli některé poličky, nábytek se obrousil a natřel třemi barvami (žlutá, červená a zelená), přizpůsobila se zeď (natřela se na žluto) a koberec. Dcerka měla opravdu pěkný pokoj a jediné co bylo nové, byl koberec za 1240,- Kč. Řeči typu „Já na to nemám“ jsou pro mě jen výmluvou. I z mála lze udělat moc, pokud se člověk snaží, ale to právě u Eriky bylo naprosto „nereálné“, protože její smysl života bylo rodit děti a hledat milence, který mi v hospodě zaplatí dring. Před Luckou smekám, já bych z podobného prostředí utekla již po hodině.

23
Ivka
Reagovat

Je to neskutečné. Copak paní neví, že pokud se dítě pomočuje, je dobré dát do postele igelitovou plenu, že se nemusí kupovat hned nová matrace. Siální pracovnici na ně a pokud by to nechtěla řešit, tak ji tam umístit alespoň na těch deset dní. Je také dobré místo dávek dávat poukázky na odběr jídla….

24
%Paula
Reagovat

Doufám,že to co jsme včera viděli nezůstane bez odezvy, a že sociální úřad začne jednat!!!Protože takhle zanedbané děti nemají snad ani bezdomovci.Erika je madam,ale nemá ponětí co dělá s dušičkama svých svěřenců.Je to hnus jak může někdo takhle manipulovat s dětma.A jak je možné,že mohla poslat dítě,které se pomočuje na tábor?Tam přece můžou jenom zdravé děti,nebo už je to normální i takhle?Moc moc prosím,tak jak to bylo v případě fenky Aury, tak i tad, ať zakročí někdo,kdo do toho vidí a nenechte ty děti takhle trpět.A na adresu paní Lucky jen tolik:všechna čest a už jen ten pocit,že bych se dostala do tak zanedbaného bytu já s vědomím,že bych doma takové ženě nechala svou rodinu probrečela bych asi celých 10 dní.Lucka odvedla velkou statečnost a překonala asi i sama sebe,aniž by kdy věřila,že toho bude schopna.Všem dalším odvážným přeji pevné nervy.

25
Lenka
Reagovat

O tom, jaký bordel, špína (na pozvracení) byla v bytě Eriky už psát nebudu – no coment. Mělo by se mluvit o „zanedbanosti“ (? nebo jak to nazvat) malého kluka, který si ve svých deseti letech beze strachu zapálí ve svém pokoji cigaretu, ba co víc pomočuje se. Nelze mluvit jen o zanedbanosti, kdy evidentně „nebyl“ hlupákem, (když dokázal logicky myslet u šachů) a i přesto chodil na zvláštní školu, ale i tom, že v deseti letech není „nic normálního“ na téměř každodením pomočování. Jedná se u něj o zdravotní či psychický problém? To že žije ve špíně, bez jakýchkoliv hygienyckých návyků je jasné a to že citově strádá, když matka veřejně prohlašuje, že se odmítá obětovat dětem a domácnosti je také jasné…
Co na to lékaři? Sociálka? Nikoho nezajímá osud čtyř zanedbaných dětí? V jaké to žijeme době probůh…?

26
Lenka
Reagovat

O tom, jaký bordel, špína (na pozvracení) byla v bytě Eriky už psát nebudu – no coment. Mělo by se mluvit o „zanedbanosti“ (? nebo jak to nazvat) malého kluka, který si ve svých deseti letech beze strachu zapálí ve svém pokoji cigaretu, ba co víc pomočuje se. Nelze mluvit jen o zanedbanosti, kdy evidentně „nebyl“ hlupákem, (když dokázal logicky myslet u šachů) a i přesto chodil na zvláštní školu, ale i tom, že v deseti letech není „nic normálního“ na téměř každodením pomočování. Jedná se u něj o zdravotní či psychický problém? To že žije ve špíně, bez jakýchkoliv hygienyckých návyků je jasné a to že citově strádá, když matka veřejně prohlašuje, že se odmítá obětovat dětem a domácnosti je také jasné…
Co na to lékaři? Sociálka? Nikoho nezajímá osud čtyř zanedbaných dětí? V jaké to žijeme době probůh…?

27
Viktor
Reagovat

Po zhlédnutí tohoto dílu jsem si řekl že přestanu říkat že je někde bordel jako u cigánů ale začnu říkat jako u Eriky. Něco takového se fakt nevidí.

28
Jana
Reagovat

Pozor, jsou cikánské rodiny, které mají uklizeno tak, že se stydím. Jedna bydlí naproti nám a paní neustále myje okna a pere záclony. Sice jako ostatní žije ze sociálky, ale uklízí víc, než já.

29
Pavla
Reagovat

Jsem zvědavá, jestli se budou sociální pracovnice nebo někdo kompetentní zabývat tím, v jakých podmínkách žijí děti té špindíry. Pokud se tolik lidí a tak vehementně zabývalo tím, proč byl v jednom z dílů pes zavřen v kleci nebo kde vlastně, očekávám nějakou aktivitu.

30
Iva
Reagovat

Jediné, co můžu po včerejší výměně konstatovat je – chudáci ty děti z Olomouce. Nevím, jaké byla E národnosti, ale její děti byly evidentně přičmoudlé. Romové mají doma větší čisto, než tato rádoby matka-macecha. Toto nejsou žádné rasistické řeči, ale určitě by jim bylo líp v rodinách nebo u příbuzným jejích otců. Asi nejvíc mi vadí, že se musím dívat na lidi, na které přispívám ze svých daní. Je mi z toho zle, když vidím ty příživníky.

31
Pavel
Reagovat

Beru „na milost“ lampasáky!
To, co předvedl Jan (o Lucce nemluvím, protože u NORMÁLNÍCH ženských se to předpokládá jaksi automaticky). zasluhuje uznání. Nejen schopnost se postarat, ale hlavně humor a trpělivost, že tu krávu nevyrazil už 1. den!!!

32
petra
Reagovat

kacule:

tohle si říkám taky
mám 2 děti (2,5 a 5,5), nedovedu si představit, že bych je nechala 10dní nějaké cizí paní. Utrhlo by mi to srdce. Nepředstavitelná myšlenka !!!!
10 dní snad není tak dlouhá doba na to, abych nevydržela žít v jejich prostředí (včerejšek je opravdu výjimkou). Myslím, že bych se nesmyslně nehrnula do uklízení a nesnažila se v domácnosti všechno přeorganizovat. Každý žijeme jinak, každý máme jiné hodnoty. Pokud jde někdo do výměny, zkusit něco jiného, tak ať to bere se vším všudy.
Já mám dost často pocit, že si tam některé ženy chodí zvýšit sebevědomí na úkor druhých.
Myslím si, že mám doma uklizeno. Ale určitě by si tu někdo taky smslnul.

33
IVA
Reagovat

uznávám špínu i nepořádek Eričiny domácnosti, ale víte vůbec kolik lidí v naší zemi žije ještě mnohem a mnohem hůř,
koupili jsme chalupu na vesnici a dostali jsme se do domů pár
rodin! Musíte se na všechno podívat z různých stran a pohledů,
ano přátelé takto žije opravdu mnoho nás! Tyhle děti měly kde spát a měly psací stůl, sice špinavý, ale měly ho!
Nevím, opravdu jestli je vhodné vyčítat někomu jeho pyžmo???
Ano ona paní mladá byla čistotná a skvěle všechno zvládla,uznávám že určitě je inteligentnější a možná i v tom to tkví! Samozdřejmě, že byla čistotnější a starala se líp o domácnost i dítě,…..ale neodsuzujme všechno tak rázně,
nevíme jak vyrůstala ona dáma se zelenými nehty??
A jednoznačně souhlasím s názorem, že tohle není výměna manželek, ale výměna hospodyň!!! Příchází do bytu vysmejčit prach a ukázat jak jsou oproti těm druhým čistotné a pořádné, ale co je správné?? určitě je mi líto dětí, které citově strádají,
ale co vyřeší sociálka, čistotu v dětském domově?? Vážně nevím!

34
Karkulka
Reagovat

to IVA: o čistotu jde taky, ale spíš o to, že není normální, aby se pomočoval 10 letý kluk, určitě má nějaký fyzický nebo psychický problém a normální matka by to řešila už daleko dříve. Taky je vidět, že by děti při větším zájmu ze strany rodičů dosáhly daleko lepšího vzdělání. Dětský domov by byl moc kruté a radikální řešení, ale asi každému, nejen mně, je líto toho, jaké by mohly být děti s někým jiným.

35
halka
Reagovat

Chtěla bych se trochu zastat Lucky, i když sama bych určitě od tak malého chlapce neodešla, ale ona věděla jak skvělého má manžela, který péči o malého i o domácnost zvládá výborně a nemusela se tedy bát,že by byl malý zanedbaný. Jen neodhadla jak moc se jí i malému bude stýskat, sama říkala, že už by to neabsolvovala. Věřím, že si chtěla taky vyzkoušet život v jiné rodině, už vzhledem k studijním zájmům a případné praxi. A 50. tisíc k tomu se mladé rodince taky hodí. Je výborná, že tam těch 10 dní zvládla.

36
Jana
Reagovat

Když se dívám zpětně na diskuzi věnovanou minulému dílu, tak si myslím, že se „z malé housenky dělala velká housenka“ a Lenka si takové odsouzení nezasloužila. Tenhle díl byl pro mě šok. Tohle jsem fakt ještě nikde nikdy neviděla. A je pravda, že to není otázka peněz a nových nebo starých věcí. Je to věc povahy a inteligence. Erika si tu špínu doslova užívala a vychvalovala. Budiž, je to její život. Proč ale na to mají doplácet její děti. Ty mi naopak přišly skvělý, být v jiném prostředí, tak ze všech můžou být chytrý a šikovný lidi. Je fakt, že ve výměně jde převážně o výměnu hospodyněk než manželek, ale paní z Týna nic jiného nezbývalo, než gruntovat a gruntovat, pokud tam chtěla přežít ve zdraví. Divím se, že neutekla hned na začátku. A jejího manžela jí závidím…..:-)))))

37
Šárka
Reagovat

Uvědomuje si někdo,včetně TV NOVA,že děti Eriky jsou odsouzeny k posměchu ve školách,na ulici atd.?Vždyť te’d prožijí hrozné psychycké trauma.Vždyť ta zrůda je vlastně použila k výdělku 50 000kč na chlast a cigára.Doufám,že sociálka jim pozastaví soc.dávky,že to bude počítat jako fin.příjem do rodiny.Dále bych doporučila nedávat této rodině peníze,ale nákupenky a předplacené obědy ve školách.

Reagovat

Šárka, a lze posměch od takového člověka brát vážně? Přeci jen každý rozumný člověk ví, že ty děti za to kde žijí nemohou. Jak praví jedna reklama, rodiče si nevybereš. A ohledně posměchu ve škole, tam to není příliš reálné, protože proti tomu šli VyVolení a to děti preferují více než Výměnu manželek. Na tu se dívají, jak už lze z komentářů zde vytušit převážně ženy v produktivním věku.

39
Karkulka
Reagovat

Děti bohužel k posměchu odsouzené jsou, protože potomci těch žen v produktivním věku určitě mají uši a budou poslouchat, jak se o tom máma s kamarádkami baví. Navíc kdybych byla třeba spolužák těch dětí, tak bych se na to dívala spíš než na Vyvolené, protože vidět známého v TV je o hodně zajímavější. Hlavně chudák ten chlapeček, ten si asi užije.

40
Jana
Reagovat

Sluníčko, děti ale dovedou být hrozně zlý. Nejspíš na to nepříjdou samy, ale uslyší, co si povídají jejich rodiče a určitě to těm chudákům předhodí. Je mi jich hrozně moc líto, jsou v tom nevině, takový život není fér.

41
Kacule
Reagovat

Ja chapu ze malymu tech 10 dni do budoucna neublizi, ale byl ve stresu a zbytecne brecel. Manzel /pritel/ je fakt skvelej a pani urcite predpokladala ze se o malyho postara coz delal, ale vzhledem k tomu ze odjizdel v pet rano a kdovikdy se vracel tak nevim. Vecer byl nenahraditelnej. Pritel Eriky bylo spis pate dite. Bordel nebudu komentovat o uz tu vsichni udelali. Je fakt ze pokud E. kouri krabicku denne tak za mesic a neco by mela na tu nejlevnejsi postel cca za 1300 kc a za dalsi mesic na matraci pokud by kazdej den dala stranou 30 Kc.
Mozna by stacilo kluka kazdej den o pulnoci vzbudit a dojit s nim na WC jak se to dela s mensima

42
Miška
Reagovat

To: sluníčko
Máš sice pravdu v tom, že většina pubescentů sledovala VV, ale na stranu druhou, pokud mám tu možnost vidět v TV někoho (kdo vedle mě bydlí, chodí se mnou do školy, či ho vídám pravidelně před domem), nezaujme mě „pro jednou“ tento pořad více? A máš pocit, že výsměch dopsělých (tupounů – páč jinak se nazvat nedají), dětem ublíží méně? Myslíš si, že když je na uluci zastaví nějaká paní a začne hulákat (známe Český národ), jaký mají doma bordel, že si to dítko v duchu řekne, jak moc je ta dotyčná osoba jednoduchá? Myslím si, že dětem ublíží „kdokoli“ jenž se dotkne jejich citlivého místa (rodiny, zvířecích mazlíčků, kamarádů…). Dítě je tvor, které se neumí bránit pro nás dospěláky logikou (nikdy mě nebude soudit SLUŠNÝ člověk, který mě nezná, za něco co JÁ neovlivním). Nevím, ale myslím si, že tento pořad ublíží nejvíce dětem, na které se sesype okolí s posměchem (viz na malého 10letého Radka, který si díky svému pomočování asi vytrpí). Erika se neponaučí, děti chodí do školy, jsou zdravé a netýrané, tudíž sociálka nezakročí. Jediná možnost je medializace a ta ZASE ublíží jen dětem. Jejich nevyrovnaná domácnost projde několika medii a po čase vše utichne. Nic se nezmění, jen děti budou čelit posměšným útokům spolužáků… je mi jich fakt líto.

43
Lenča
Reagovat

Plně souhlasím s Miškou. Odnesou to nejvíce děti a to je bohužel „nezdar“ tohoto pořadu. Nova chtěla ukázat, jak je rodina zanedbaná (žádné hyg.náv., žádná čistota, špína…), proto několikrát zdůraznila, že se malý Radek pomočuje, že se holčičky běžně nekoupou, že spí v pomočených postelých, bez správného stravování… Komu to nejvíce ublíží? Erice? Té určitě ne, shrábne 50tisíc a s přítelem je roztočí po hospodách za vlastní zábavu. Pravděpodobně vyrůstala v naprosto stejném prostředí, proto nemá potřebu cokoli měnit – připadá jí to normální! Ovšem nezdar a dopad ponesou děti, kterých je mi už nyní velice líto. Sama mám 10letého syna a umím si představit, jak moc by mu ublížil posměch spolužáků, bolí mě to za toho malého Radka, Nikolku, Andrejku i Aničku (Haničku?). Jsou to chudáčci a vůbec, ale vůbec jim nezávidím co je od „upřímných-zlomyslných“ kamarádů čeká…

44
líba
Reagovat

Promiňte mi, snad nejsem rasistka , ale ta paní coby Romkasi žije v domění, že má uklizeno.Moje mamka coby sociální pracovnice viděla na Kladně větší hrůzy a nikdo s nimi nehne.
Ta druhá dvojka byli bezva sympatáci.Chlap, který
nakoupí, uvaří a obstará dítě – to je sen každé ženy.

45
PEGG
Reagovat

NEBUDU UŽ HODNOTIT VČEREJŠÍ OTŘESNÝ DÍL,TO UDĚLALI DOST DOBŘE OSTATNÍ.SPÍŠ BYCH SE CHTĚLA ZAMYSLET NAD SYSTÉMEM SOC.DÁVEK.RODINA DOSTANE DÁVKY (VČETNĚ PŘÍSPĚVKU NA BYDLENÍ) A NÁJEM NEZAPLATÍ.PAK SE NIKDO NEMŮŽE DIVIT,ŽE TAKOVÍ LIDÉ KONČÍ NA ULICÍCH.PROČ TO NEMŮŽE BÝT NAOPAK,MÁŠ NÁROK NA DÁVKU?BUDE POUŽITA NA TO, NA CO BYLA URČENA.MÍSTO ABY ŠLY PENÍZE RODINĚ,MĚLO BY SE JIM ZAPLATIT BYDLENÍ,INKASO,JÍDLO PRO DĚTI A AŽ CO ZBUDE MŮŽOU DOSTAT V HOTOVOSTI.A TO, ŽE SE NĚKDO OHÁNÍ TVRZENÍM,ŽE SE MUSÍ NAUČIT HOSPODAŘIT.STEJNĚ SE TO NENAUČÍ A VĚTŠINOU NA TO DOPLÁCEJÍ DĚTI,KTERÉ SI NEMOHLY VYBRAT,KDE SE NARODÍ.
HLAVNĚ,ŽE U NÁS FUNGUJE DEMOKRACIE,ALE NĚJAK NARUBY.ČÍM VĚTŠÍ ŠMEJD A NEPŘISPŮSOBA,TÍM JE NA TOM LÉPE! NEBO SE PLETU?-RÁDA BYCH

46
Lenča
Reagovat

Včerejší díl jsem neviděla, ale nahrála jsem si ho na video. Po přečtení vašich příspěvků se bojím na tento díl „výměny“ podívat. Asi se mírně opiju, abych vše ve zdraví přestála. Už z ukázek mi bylo na nic. Tak doufám, že to přežiju a pak dám vědět.

47
Hanka
Reagovat

Včerejší díl byl opravdu odstrašující a určitě by se měla sociálka na tuhle „rodinu“ zaměřit. Těch dětí mi bylo líto. Před Luckou smekám, já bych se tam štítila na cokoli sáhnout. Její partner se choval k Erice hezky a myslím si, že také netušil, kdo se mu může nastěhovat do bytu. Před tímto párem smekám.

48
Eva
Reagovat

Tak tam by se paní Bubníkovou a jí podobné, které řešily pořádek hned jak vstoupily do bytu, ač to podle mě nebylo nutné kleplo. Paní Lucka má můj obdiv, jak to hezky zvládla. Je skvělá. A její skoro manžel také. Erika je líná a vůbec jí nechápu.Tady se nejedná o to, že nemá na matrace, nádobí…To je jenom výmluva.Tady jde o čistotu.
A výrok“ JÁ JSEM MĚLA K VEČEŘI PIZZU, MĚ TO STAČILO“,a on neměl co jíst, tak to mě odrovnalo úplně. A vůbec nechápu, že vystavila děti všeobecnému posměchu, hlavně klučinu, který se ještě počůrával.Děti dovedou být zlé a určitě jim to pěkně osladí. Sociálka děti těžko odebere, ale doufám,že se alespoň dětský lékař, který má tyto děti v evidenci bude zajímat o to, proč se 10 letý kluk pomočuje, který nebyl, podle toho jak hrál šachy hloupý.

49
Jitka
Reagovat

Včerejší díl byl snad pro všechny normální lidi „hodně silná káva“. Erika je „šmudla lenivá“ (a to se ještě hodně mírním v tomto názvu), zahleděná jen do sebe. Její přítel Láďa….jak praví přísloví „vrána k vráně sedá“. Normální chlap by s ní nebyl ani jeden den. A nejsmutnější je, že tím trpí děti, i když si to asi doposud neuvědomovaly, protože nic jiného, lepšího nezažily. Je mi jich upřímně líto.
Lucka byla přímo statečná, vzhledem k jejímu mládí (23 let) se dokázala postarat o 4 poměrně velké děti, které by mohly být jejími sourozenci. Postarat nejen materiálně (uvařit,nakoupit atd.), ale i si s nima povídat, té malé povědět pohádku. Jediné čemu se divím, že do toho vůbec šla, že se nebála svěřit svého 14-ti měsíčního Tadeáška do péče někomu cizímu.

50
Toony
Reagovat

Do klubu o VM na lapiduch.cz jsem dal několik obrázků domácnosti Eriky
http://www.lapiduch.cz/klub.php?klub=vymena_manzelek

51
Jitka
Reagovat

Já bych sice od ročního dítěte asi neodešla, ale neodsuzuju to zarytě, protože je to výměna matek, nějaké zkušenosti s dítětem přeci ty ženy mají vždy, chci doufat, že lidé z produkce nejsou totálně pošahaní a neposlali by k miminu někoho vyšinutého, navíc je tam vždy přítomen někdo ze štábu a hlavně v té rodině bývá ještě otec, který by snad při známkách nějakého špatného zacházení zakročil. Takže tenhle argument mi žíly nerve.

Eriku nemůžu vylíčit jinými slovy než nezodpovědná špindíra, je mi líto, hledám-li nějakou polehčující okolnost pro ní, nenacházím. 4 děti přivedla na svět sama, je jaksi její povinností se o ně postarat odpovídajícím způsobem, argument, že dělají bordel, neobstojí, bylo jim to tak dáno výchovou, tam jsou rezervy nesmírné, 20-letý přítel mi přišel jako bonusové páté děcko. Nejlépe ho charakterizoval okamžik, kdy naděl černé triko a šel si půjčit peníze do hospody. Nevím, proč 20-letý muž nechodí do práce, byť manuální a nárazové. Je mi líto dětí, z kterých nebude nic jiného než druhá Erika, pokud by se chtěli dostat někam na pozici Lucie, tak musí vynaložit stokrát více úsilí, to je strašný handicap pro život a ten jim „podarovala“ jejich bohorovná matka.
Lucii a Jana podravuju, docela normální fajn mladí lidi, Lucie má ještě metál za tuhle výměnu, já bych s největší pravděpodobností krátce po příjezdu soutěž vzdala a jela osobně autorku bordelu vyštvat ze svého domova, protože by mi nebylo milé, kdyby taková osoba prodlévala v mém bytě a s mou rodinou.

52
Reagovat

Ten bordel byl hrozný ale nesebralo mě to tak moc, jako ten pes v kleci v jednom z předchozích dílů. Toho psa mi bylo líto, ten se neubrání ale oni uklízet mohou, ovšem nechtějí.

53
Ilca
Reagovat

Je hezké, že většina z vás je tak ohromena z bordelu u Eriky. Znamená to, že u vás a ve vašem okolí je to v pořádku, ale v takovémto prostředí žije podle mého mínění deset procent lidí a myslím si že nepřeháním, pracovala jsem v oboru a mám vystudovanou sociálně právní obor, takže vím o čem mluvím. Často jsem v rámci kontrol sociálně slabých rodin viděla takovéto byty. Opravdu to není jedna domácnost z milionu. Teď jsem na mateřské dovolené s ročním dítkem a taky bych od něho neodešla, ale na druhou stranu vím,že se můžu spolehnout na muže, že i kdyby k nám přišla taková paní Erika, že by dítě nestrádalo, ale je fakt, že pán z tohoto dílu byl asi dost dlouho v práci. Je fakt, že být Luckou a vidět byt paní Eriky,tak okamžitě prchám a běžím k dítěti, aby ho nehlídala takováto žena. Je pravda, že sociálka má takových rodin plno a nic s touhle rodinou neudělá, děti nejsou týrané a chodí do škol a v některých rodinách je to ještě horší (rodič alkoholik, feťák, byjící děti), ale páni politici by měli předelat systém vyplácení dávek a peníze nepoukazovat rodičům, ale do škol na obědy, na nájem apod. Dále souhlasím, že děti Eriky si hodně vytrpí posměchu okolí a z peněz asi těžko něco uvidí. Bohužel

54
Eva
Reagovat

Matka Erika ta je líná a sotva kdy bude uklízet a některé z dětí by i možná uklízelo, kdyby bylo čím.Docela ochotně se zapojili do uklízení.Děti jsou v tomto také bezbranné a doufám, že se v dospělosti poperou se životem a domácností lépe než Erika

55
Lucie
Reagovat

Doufám, že paní Erice někdo vysvětlí, jak se má „starat“ o své čtyři děti, třeba někdo ze sociálky, když se kolem psa v kleci strhla taková mediální kampaň. Paní Erika žije s vědomím, že se o své děti umí postarat, zajímalo by mě, co si pod tímto pojmem představuje?!
Neuvaří, neuklidí, nepohladí, do práce nechodí ani ona, ani její přítel… asi to sama taky nepoznala ve svém dětství.
Před mou mladou jmenovkyní, smekám. Já osobně bych do takové akce nikdy nešla, rodina, to je dost intimní záležitost, ale takhle prakticky zvládnout takový binec a výchovu čtyř dětí, Lucie jsi skvělá!

56
Marcela Vetrovska
Reagovat

Tak já viděla nejdřív díl s Aurou a to mě tak rozhodilo, že jsem nemohla ani usnout. V poslední době pořád přemýšlím nad sebou, že domácnost nestíhám. Ovšem tento pořad mě utvrdil v tom, že náš byt je luxus a opravdu si raději zajdu s malým na procházku, než abych žehlila kopu prádla a leštila nábytek.

57
Karkulka
Reagovat

Taky mě napadlo, že bych z takové domácnosti, jako měla Erika, utekla už 1. den a běžela zachránit své dítě z její péče, ale ono to asi nebude tak jednoduché. Vsadila bych se, že to napadlo nejednu vyměněnou manželku a taky bych se vsadila, že je to ošetřené ve smlouvě s TV nějakou tučnou pokutou, takže nikomu nezbyde nic jiného, než to vydržet.

58
Hanka
Reagovat

Přečetla jsem si některé komentáře tady a nedá mi to, abych také nereagovala. Souhlasím se vším, co bylo řečeno. Erika je velká bordelářka a o děti se vůbec nestará. To je neomluvitelné. Bez diskuze.
Nicméně chci poukázat na polehčující okolnost, která je myslím dosti zásadní. Eriku osobně znám. Chodila jsem s ní na základní školu a dokonce jsme spolu seděli v jedné lavici.

59
Vladka
Reagovat

Hanko, a jaká je to polehčující okolnost??? Snad ne to, že chodila s Tebou do školy:o)) že bys ji nakazila bordelařinou??!!

60
Hanka
Reagovat

Přečetla jsem si některé komentáře tady a nedá mi to, abych také nereagovala. Souhlasím se vším, co bylo řečeno. Erika je velká bordelářka a o děti se vůbec nestará. To je neomluvitelné. Bez diskuze.
Nicméně chci poukázat na polehčující okolnost, která je myslím dosti zásadní. Eriku osobně znám. Chodila jsem s ní na základní školu a dokonce jsme spolu seděli v jedné lavici. Byla fajn holka.
Jenže to vážně neměla vůbec lehké. Erika vyrůstala v dětském domově. Když jsem ji poznala, žila u svých náhradních rodičů. Byli to milí lidé, jenže….již dost staří a divokou Eriku prostě nezvládali. A myslím si, že ani nemohli.
Erika nikdy nepoznala domov a lásku rodičů a tudíž tohle nedokáže vytvořit ani pro své děti. Myslím, že potřebuje spíš pomoc než odsouzení.

61
Vladka
Reagovat

Hanko, není jediná adoptovaná! Tohle není omluva, to mi trošku zní jako urážka adoptivních rodičů. Určitě u nich zažila dost lásky, aby ji oplácela svým dětem, nebo měla volit jinou cestu, být bezdětná, nežijeme ve středověku………

62
lvice S
Reagovat

Tak usedám ke svému počítači a ráda bych se s vámi chtěla podělit o mé úvahy k pořadu výměna manželek. Nerada bych někomu ublížila a nechci nikoho napadat. Nechci Vám brát ani vaše názory, každý máme svůj vlastní, ale my kritizujeme nebo chválíme, co nám naše – vaše televize předloží. Přemýšlíme o tom co vidíme, jelikož nemáme možnost vidět vše co se v předložených rodinách děje. Ano je to reality show, ale jak jinak zaujmout diváky, než negativními záběry. Kdyby nám ukázali jen to hezké, díval by se na to někdo? URČITĚ NÉ! My jako národ jsme spokojeni už jen tím, že my nežijeme až tak špatně, že jsou lidé, kteří žijí daleko hůř a můžeme naše nedostatky schovat za nedostatky druhých. Každý z nás si povětšinou řekne: No vidíš, ty jsi na tom lépe než oni, no a tím začíná kritika. Víc nám to vyhovuje. Ano, přiznejme si, dali, nebo-li prodali svou kůži, ale nebýt těchto lidí, musely bychom se dívat jen na filmy, politiku, a bůhví co ještě. Zameťme si však před svým prahem, zamysleme se sami nad sebou, upravme si naši domácnost a vztahy a až si budeme stoprocentně jisti, že je vše v pořádku, kritizujme ty ostatní. Ale může si být kdokoli z nás jistý, že tomu tak opravdu je? My si to myslit můžeme, ale najdou se lidé, kteří nám to vyvrátí s tím, že tomu tak není. Vidí jen to, co chtějí vidět, slyší jen to, co chtějí slyšet. Prosím, neodsuzujme něco nebo někoho, už jen proto, že s nimi 24 hodin nejsme. Je pravdou, že v našem státě jsou už lidé chudí a bohatí. Všichni lidé nejsou jen chytří, slušní, pravdomluvní, čistotní ………..Ke každé vlastnosti by se dal napsat dalekosáhlý rozbor, a proto si řekněme: vždyť to jsou také lidé, mají právo na život, a nebýt jich, tak si my spoustu věcí neuvědomíme a proto by jsme jim měli asi poděkovat. Myslím si, že tento pořad vznikl proto, abychom se zamysleli sami nad sebou, abychom si uvědomili, že že né všichni lidé byli obdařeni dobrými vlastnostmi, nyní vidíme, že jsou i jednoduší lidé a jak málo jim stačí k životu. Mohu sama za sebe říct, že náročná nejsem, ale tento způsob života bych žít nechtěla. A vidíte, jim to stačí. Možná je Erika vychována v poměrech jaké nám předložila a myslí si, že je to tak správné, avšak měl by se najít odvážlivec, který by jí ukázal, o čem vlastně ten život je. Kdo to může ale z jistotou říct, že o to Erika stojí a chtěla by svůj způsob života změnit, když je dle svých posledních výroků spokojena s tím co má a co si od života bere. Neříká se nadarmo: boží mlýny melou pomalu ale jistě. Na každého jednou dojde, a kdy to bude neví nikdo z nás.

63
Jitka
Reagovat

Váš příspěvek je velmi pěkný, názory mírné a rozumné, myslím si a dala bych vám stoprocentně zapravdu, kdyby ve hře nebyly děti Eriky, kterým – bohužel – jejich matka dává vzor, který není dobrý. A to si dovolím napsat, ikdyž jinak si myslím, že pokud jsou lidé spokojeni a nikomu to neubližuje, tak ať si dělají, jak jim je libo. Jak už jsem psala, pravděpodobnost, že dcery paní Eriky skončí v podobném zanedbaném kutlochu s jakýmsi „partnerem“, s kupicí děcek, bez zaměstnání a láskou k posezení u piva a s cigaretkou, je poměrně vysoká a pokud se rozhodnou nastoupit cestu jinou, tak to budou mít rozhodně složitější než dítě např. paní Lucky. Je toho více… viděli jste sami.
O tom, že pořad je do jisté míry manipulován, o tom si nedělám iluze, ale těžko štáb močil dítěti do postele, rozkládal vajgly všude po bytě a nacvičil s dětmi etudy o jejich překvapení, že i doma se dá vlastníma rukama připravit normální jídlo. A nechci si idealizovat Lucku, ale nepřišlo mi, že by jejím přístupem bylo nafukovat prázdné bubliny, aby její „peklo“ bylo horší a diváci jí více politovali.

64
lvice S
Reagovat

Jitce:Jistě máte velikánskou pravdu s těmi dětmi, to uznávám i já.Avšak vám ze své vlastní zkušenosti mohu napsat:pocházím s pěti dětí, náš otec byl tyran a despota, také těžký schizofrenik, a vyrůstat s takovým člověkem není vůbec jednoduché, obzvlášť jste-li jím vychováváni. Dodnes mám problémy sama se sebou díky jeho výchovným metodám, ale snažím se vyvarovat chyb, které na nás náš otec napáchal. Někdy je to opravdu velice těžké si uvědomit, že se občas chovám jako on, ale po takovém zjištění se okamžitě snažím vše napravit. Někdy jsem pochopena, jindy ne, ale je to dáno povahou lidí, kteří se okolo mně pohybují. Takže bych tím chtěla říct, že Eričiny děti mají v budoucnu také možnost čelit tomuto způsobu života. Přeji jim, ať si to vše uvědomí a jakmile budou mít možnost osamostatnit se, pokusí se najít to krásnější v životě a vzepřou se způsobu života, který jim jejich matka ukázala. Chce to odvahu a spoustu energie, a tu jim ze srdce přeji!

65
Surgo
Reagovat

To Ivice:

Tento porad a dalsi RS nevzniknul proto aby se divaci zamysleli, ale aby lidi pripoutali k tv a to se jim dari. To, ze si z toho neco vezmem, zamyslime se nad sebou je jen na nas a spousta lidi to neudela.

Jinak tu valna vetsina stoji za cistotou – ja ne, ale nestojim ani za spinou. Myslim, ze to chce najit rozumnou miru – vseho moc skodi. Priznejme si asi nikoho prilis nebavi uklizet, ale dela to protoze udrzeni jisteho stupne cistoty je spolecensky standard u nekoho mozna uz podvedome zaryta hodnota, ktera vede nekdy az ke zhnuseni kdyz se vyskytne v prostredi, kde neni sterilno. Dalsim duvodem uklizeni je zachovani veci v nejakem stavu – to je spravne, ale take ne pokud jde o extrem a clovek je pak otrokem veci a ne veci pro nej.

Hygienicke navyky jsou casto spatne i u tech co si mysli, ze jsou na tom skvele – prikladem muze byt dost spatne vypadajici MOP (mikrobni obraz posevni) u ze zen co to prehani se sprchovanim (a predevsim pokud uzivaji obyc mydlo). Hygiena jako takova je faktor ovlivnujici nase zdravi, podruzne vzhled, ale mnohem vetsi vliv maji stravovaci navyky – bohuzel to neni prilis velka spolecenska hodnota, oproti tomu zda je nekdo umyty a cistotny je malinkata.

Vec posledni — snad lepsi kdyz nekdo „zahniva“ a je moralne na urovni nez kdyz je nekdo nazehlen a dela podraz za podrazem. (Nedalo se vypozorovat v tomto dilu Vymeny manzelek.)

66
Jitka
Reagovat

díky za upřimnou a moudrou odpověď. Ale Vaši zkušenost bych já posuzovala trochu jinak – špatné zážitky z dětství vám daly jistou negativní hranici, za kterou nechcete jít, bráníte se obdobnému chování, které vám ze strany otce znepříjemnilo dětská leta. U dětí Eriky právě nebezpečí vidím v tom, že jsou bohorovnou matku utvrzovány v tom, že takhle je to správné, tak to má být, je to cesta bezpracná a bezstrarostná, není třeba si dělat hlavu, přiložit ruku k dílu. Stát se postará, špína nebolí. A tohle je asi nejdůležitější v celém tomhle díle. Není problém jen všudypřítomná špína, minimální hygienické návyky – spíš ten přístup – bohorovný, lemplovský, sobecký, primitivní. Plodit děti a zajít na sociálku, neřešit víc, než aby bylo na párky,pivo a cigarety.

67
Motýlek
Reagovat

Taky mě to donutilo přemýšlet, hlavně jsem uvažovala, zda bych se tam vůbec pouštěla do generálního úklidu a dřela od rána do večera deset dní, a přitom věděla, že ta druhá je v mém uklizeném bytě, spokojeně si tam sedí, nic nemusí dělat – a taky nedělala – ještě si stěžovala /Erika/, že se nutí. To malé dítě ji pak už taky vadilo, na to si taky stěžovala, a fakticky už mi byla protivná. Byla nezaměstnaná a přitom jsme se nedozvěděli, co dělala celé dny, týdny, měsíce a roky v tom svém „bytě“. To by mě zajímalo. Zřejmě hodně spala v těch smradlavých matračkách. Ale stejně mi není jasné, jak to u nich bylo s jídlem – doma nic, ani kastroly ani talíře… v lednici nic, ve špajzu nic. A nijak z toho nebyla nervózní. A když se vrátila – tak první co řekla – mě se tak stýskalo po tom vašem bordelu, a děti že – už tam není takový bordel, Lucka uklízela a museli jsme taky…. Erika na to nic. Nebo to už ustřihli?

68
Motýlek
Reagovat

Oprava: …že se nudí…

69
paradox
Reagovat

Motýlku, Erika prohlásila, že to nevadí, že za chvilku budou mít zpět svůj bordel.
Připojuji se k těm, kteří vidí špatný stav zákonů, které jsou potřeba k výkonu sociální péče. Pokud vzniknou nestátní organizace jako např. FOD, pak se mu legislativními úpravami hážou klacky pod nohy. Přece stát se stará nejlépe. To víte politici potřebují danové poplatníky, kteří moc nepřemýšlejí. A že jsou závislí na státu? To ppřece nevadí, kdo je závislý, dá se ještě líp ovládat pomocí peněz a nejrůznějších dávek.

70
Jana
Reagovat

Zajímalo by mě, jestli si Erika s dětma někdy jen tak povídá, jestli se s nimi pomazlí…Je to smutný dětství a jak se výše píše, děti ten styl života budou brát naprosto přirozeně, oni na tom nepořádku nevidí nic špatného. Jak se upřímně divili, že se Lucka denně myje. A přitom jim těch deset dní s Luckou dalo strašně moc-poznaly nějaký řád a cit. Myslím, že z toho byl paf i přítel Eriky, ikdyž byl nejdřív sprostý.

71
BLANKA
Reagovat

TOHLE BYLA OPRAVDU SÍLA.ERIKA SE VÁLELA V ČISTÝCH PEŘINÁCH A ZA CELÝCH 10 DNŮ NEHLA TĚMI SVÝMI NALAKOVANÝMI NEHTY.NO JO JE PRAVDA,ŽE JÁ MÍT TAKOVÝ DRÁPY TAK SI NEUTŘU ZADEK NATOŽ NĚCO V DOMÁCNOSTI.JEN JE ŠKODA TĚCH DĚTÍ.A NA ERIKU A JEJÍHO PŘÍTELE BYCH VZALA VELKÝ BIČ A MALÝ DVŮR.

72
formes2
Reagovat

Olomouckou sociálku není třeba upozorňovat, ta již dávno ví své a včerejší pořad si zajisté natočila…

73
flyer
Reagovat

§ 217 Ohrožování mravní výchovy mládeže
(1) Kdo vydá, byť i z nedbalosti, osobu mladší než osmnáct let nebezpečí zpustnutí tím, že
a) svádí ji k zahálčivému nebo nemravnému životu,
b) umožní ji vést zahálčivý nebo nemravný život, nebo
c) závažným způsobem poruší svou povinnost pečovat o osobu mladší než osmnáct let,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Kdo umožní, byť i z nedbalosti, osobě mladší než osmnáct let hru na hracím přístroji, který je vybaven technickým zařízením, které ovlivňuje výsledek hry a které poskytuje možnost peněžité výhry, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až pět let bude pachatel potrestán,
a) spáchal-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 ze zavrženíhodné pohnutky,
b) pokračuje-li v páchání takového činu po delší dobu,
c) spáchal-li takový čin opětovně, nebo
d) získal-li takovým činem značný prospěch.

myslim ze pani Erika ma splneno a dalsi slovo by mela mit ne socialka, ale Policie Ceske republiky.

74
lvice S
Reagovat

Jak jsem se o tomto pondělním vidění informovala, a byly mi dány pravdivé informace, tak když to odvysílala televize, byly děti /Eričiny/ odebrány do ústavní péče.Jak ale znám naše zákony, stačí, aby Erika vygruntovala svůj byt do odvolací lhůty a děti ji budou opět svěřeny. Také jsem byla svým otcem utvrzována v tom, že jeho chování a přístup je to nejlepší pro náš život, ale záleželo jen na nás, jestli s tímto i my v budoucnu budeme souhlasit. NE, NESOUHLASÍME! Všichni jsme se zařídili zcela jinak než jak nám bylo prezentováno, a myslím si, že jsme plnohodnotnými občany, kteří naší republiku podporují a nejsme závislí na tom, kdo nám co dá. Mám také děti a mohu vám říct, že jsou s nimi občas takové problémy, že se mi nedaří je objektivně řešit. Má patnáctiletá dcera mi ani za mák nechce pomoct z domácností /nepotřebuje se učit vařit, však jsou restaurace atd …../, ale přijede k nám kdokoli na návštěvu, jde se ochotou přerazit. Každý jí chválí jak je šikovná, ale jakmile se za nimi zavřou dveře, je už moc unavená, musí se učit do školy, a je jedna výmluva za druhou. Takže abych to zhrnula: jsou v naší blízkosti i děti, kteří se nechají rádi litovat jen proto, aby byly středem pozornosti, jelikož se jim zdá, že si jich dospělí nevšímají a jsou rádi brány do okruhu dospělých, jelikož si myslí, jak to nemají v životě těžké a dospělí jednoduché. TAKY JSTE SI V PATNÁCTI HRÁLI NA DOSPĚLÉ UŽ JEN TÍM, ŽE JSTE SI UVAŘILI KAFÍČKO???????Já se přiznám, já ANO! Myslím si, že dozráváme až tak okolo třiceti let, a potom zrajeme až do své smrti. Je pravdou, že povětšinou my ženy jsme zodpovědnější, o mužích se říká, že jsou stále jedno velké dítě, ale nebýt těch velkých dětí, asi bychom si neuvědomili, co ve svých dětech máme. Přeji si, ale myslím, že né jen já, ale všichni co se zde vyjadřují/nemohu a nechci napsat kritizují/ si přejí pro všechny děti, kteří mají rodiče jako je Erika, aby dospěli k tomu, že život, který jim byl předkládán, není ten správný, a budou se snažit už jen sami kvůli sobě. tomuto všemu negativnímu čelit. VĚŘME JIM, A ONY ZAČNOU VĚŘIT NÁM A DOSPĚJÍ K NÁZORU A PŘESVĚDČENÍ, ŽE ŽIVOT JE O NĚČEM ÚPLĚ JINÉM, NEŽ V JAKÉM VYRŮSTALI ONI!!!! A N O V Ě Ř M E ! ! ! ! ! !

75
jarka
Reagovat

Není tu někdo, kdo by poradil kam zaslat věci pro ty děti.
(povlečení, deky, ošacení, nádobí – vše starší, ale čisté)?

Reagovat

Karkulka, čekal jsem to, ale přesto jsem v debilitu dané ženy nevěřil a doufal, že to dopadne jinak. Chudáci děti.

78
Jitka
Reagovat

Zřejmě občasný úklid nějakou paní, kterou přiveze TV Nova, je docela dobré a pohodlné řešení :-)

79
Linda
Reagovat

Taky mám 2 děti(4roky a 4,5měsíce)a doma uklizeno.Když jsou děti větší,tím spíše se můžou do úklidu zapijit.Ale to se holt musí chtít.Nikdy bych nenechala takhle malý dítě na 10 dní cizímu člověku,ani kdybych věděla,jaký je.Včera jsem byla se ségrou hrát na 2 hodiny bowling a nechala jsem děti s manželem.A zatímco jsem se celou dobu stresovala,jak to zvládá,on je nakrmil,uspal,uklidil mi kuchyň a přestěhoval postele v ložnici.Takže klobouk dolů,to jsem nečekala.
Myslím,že když jim něco pošlete,mamka to prodá,aby měla na chlast a na cigára.Určitě bych jim tam poslala socku,aby to prověřili.Linda

80
Lenka II
Reagovat

Dívám se každý den na přibívající komentáře k tomuto dílu a je až s podivem, jak málo příspěvků je nyní. Chtěla bych se touto cestou vás všech zeptat, jak můžete být najednou tak klidní, když se jedná o děti. Já byla v minulém díle odsouzena, že jsem sobecká, hysterická a bůhví co ještě, že jsem nepřála dětem výlet do Prahy, ale když děti vyrůstají ve špíně, vás vesměs nechává chladnými. Je pravdou, že jste neviděli co předcházelo mým výlevům vzteku /nebylo odvysíláno/ , ale po zhlédnutí vás bylo cca 130 lidí, kteří jste mně tady odsoudili /kolik jich je po republice ani nepřemýšlím/. Je velká škoda, že se nijak nemohu bránit, a vás přesvědčit, že pravda je někde v polovině / to mně nejvíc bolí, že nemohu své jméno očistit a na plnou papulku se k tomu vyjádřit a tím pádem bránit/. Taky mně hodně moc zaráží jak je v té rodině jednáno s těmi dětmi, v čem a s kým musí žít, a proto se vás na rovinu ptám – co je horší? postavit se proti nějakému výletu do Prahy nebo dětem nevařit, neuklízet, nestarat se o ně, držet je ve špíně? To, že dvě děti byly na táboře je určitým důkazem, že se jich matka chtěla na chvíli zbavit, a stejně jí na to určitě přispěla sociálka z peněz nás daňových poplatníků. Já se nepostavila proti samotnému výletu, ten mi nevadil, ani to, že tam byl s nimi někdo jiný než já, ale byly to zcela jiné okolnosti o kterých já mluvit nemohu a nesmím. Tak to co jsme však viděli u Eriky bylo opravdu něco příšerného a tam mělo být prohlášeno, že spí Lucka v kuřincích, tam by to opravdu sedělo. Nezlobte se na mně, že jsem psala opět o sobě ale vzala jsem to jako přirovnání k tomu, co jsme v pondělí viděli. Nashledanou

81
Karkulka
Reagovat

Milá Lenko II, 148 komentářů k Vaší výměně je po týdnu, to k téhle výměně může být po 7 dnech taky.
A možná jich bylo tolik kvůli Vašim příspěvkům, kdyby sem psala Erika /to ale není moc pravděpodobné/, tak se diskuze rozhoří ještě víc.
Nikdo si tu nemyslí, že by se Vaše děti měly špatně jako tyhle a jak je vidět z odkazu na článek nahoře, už to řeší sociálka.

82
Jana
Reagovat

Lanka II. Lenko, to, co jsme viděli teď v pondělí, je takový extrém lidí, kteří se pohybují na dně společnosti. K tomu asi běžný člověk nemá slov. Navíc, Vy o sobě přemýšlíte – takže připomínky padly na úrodnou půdu. Erika je spokojená se svým chováním a jednáním a není síla, která by to předělala. A její děti – bohužel s tím nic neuděláme ani my, ani sociálka – vyrůstají v určité skupině obyvatel a s největší pravděpodobností i ony budou žít stejný život :( Na Slovenské televizi vyměnily bohatou rodinu za rodinu bezdomovců – to bylo ještě extrémnější – dá se prostě žít ještě hůř!!

83
Rika
Reagovat

Lucka byla výborná a její přítel (dnes už manžel) úplně úžasný – bral všechno s humorem a nadhledem, ačkoli 99 % procent chlapů by s paní Erikou udělalo krátký proces. Myslím ale, že kdyby viděl, jak se chová k jejich chlapečkovi, že by letěla.
Já bych Lucku neodsuzovala, že Tadeáška „opustila“. Jistě ji ani ve snu nenapadlo, že by k nim mohla přijít takováto osoba. A možná jako aktivní ženská uvítala změnu, taky jí šlo o poznání jiného a nazanedbatelná byla i ta finanční odměna. Ale teď bude určitě opatrnější.

84
Rika
Reagovat

Jo, a nevěřím že osoba píšící zde pod jménem Lenka II je totožná s tou blonďatou Lenkou z minulého dílu, rozdíl v kultuře vyjadřování je do očí bijící. Nevím, proč se Lenka II vydává za onu hysterčící blondýnu, ale rozhodně to není ona.

85
Lenka II
Reagovat

Je škoda, 6e mi nevěříte, ale pokud se chcete na vlastní uši přesvědčit, že jsem to já, stačí napsat a jsem ochotna vam dát mé tel.číslo a můžeme si pohovořit ústně. Asi opravdu věříte, že jsem taková, jakou mně chtěli prezentovat a s tím se horko-těžko bojuje a smiřuje. Jsem přeci také člověk, který může ve stresech nadělat spousty chyb a po uplynutí určitého času si říct:pane jo, co jsem to provedla, být to dnes, tak to řeším zcela jinak! Nikdo nejsme neomylní. A že jsem dominantní beru tak, že né vždy je to dobrá vlastnost ale někdy mi to pro změnu pomůže. Pokud se mi ještě chcete někdo věnovat má e-mailová adresa je Hrnciarikova.L@seznam.cz budu se těšit, že se mi někdo ozve a pozná mně i z jiné stránky. Odpověď mi může trvat, jelikož večer od 19-23 hod jsem v práci, tedy někdy jsem tam i déle, dle toho, kolik máme hostů a kdy odejdou. Hezký den………Jsem to opravdu jen já

86
paradox
Reagovat

Lenko II, vy do této diskuze nepatříte. Proč pořád potřebujete dokázat světu, že pravdu jste měla vy? Tam bych pátrala, tam je skryta odpověd na to, proč se pořád obhajujete. Lid už má novou hvězdu reality šou. Najděte si ve ašem nitru odpověd na to, co vás na tom tak hrozně štve a naleznete dlouho očekávaný klid. Z vás už nemluví žádné argumenty, ale jen strach. Strach z čeho..? Na to už si musíte odpovědět sama.

87
Jana
Reagovat

Lenka II. – chápu, že Vás štve, co jste řekla, ale je takové hezké, české přísloví – slovo ani párem volů zpět nezatáhneš a ještě jedno, na které jste měla myslet v průbehu natáčení – mluviti stříbro, mlčeti zlato !! Teď to berte tak, že jste trochu :) ujela a už na to nemyslete. Taky občas vyletím a jéje, to to jede – u Vás je smůla, že to bylo před národem :) Užijte si penízků – udělejte třeba dětem další výlet do Prahy, dejte si na Václaváku klobásku a buďte fakt v klidu :) PS. stejně věřím, že Jarka tahala v Praze děti víc po obchodech, než po památkách :)

88
yaya
Reagovat

to Linda: Chtěla jste toho sdělit hodně málo slovy a vyšel Vám z toho tak trochu blábol. Ale je vidět, že i Vy máte manžela, na kterého se můžete spolehnout a to i Vám i Lucce možno jen závidět. Co se týká Vašeho názoru na Eriku, lze s Vámi jen souhlasit v tom, že pro ni je zábava, chlast a cigárka na prvním místě. A tak cokoliv, čím se bude kdokoliv její rodině a dětem snažit pomoci, určitě promptně využije ve svůj prospěch a děti zase ostrouhají. Její domácnost je jáma, kde se všechno utopí.

89
yaya
Reagovat

to Rika: Taky mě to napadlo,

90
Lenka II
Reagovat

Rika, yaya:napadlo vás to, ale když vám vyložím čisté karty na stůl, tak je stejně nezvednete. Co se týče Eriky, stejně už k tomu není co dodat, špína a bordel se zkrátka schovat nedá a už vůbec omluvit. Soudný člověk však ví, že psychika je zcela něco jiného, já se tím však omlouvat nechci, ale toužím po tom, aby jste mně i z morální stránky poznali i takovou, jaká ve skutečnosti jsem. Ze šedesáti natočenýh hodin vidět jen 30 minut, je na poznání osobnosti dost málo. Nemyslíte? A asi budu útočit tak dlouho, dokud se nepřesvědčíte, že pravda je úplně jinde.

91
Mirdik
Reagovat

No KATASTROFA!!!! Ani dobytek se tak nechová a nežije!!! Liná jak veš a prase hnus!!! NO COMMENT…. A ten jeji magor to same!!! No hnus!!!

92
SluničkO
Reagovat

Stále mi vyvstává na mysl to, jestli přítel Eriky Eriku nepase. Nemohu se zbavit této hrozné myšlenky. V této souvislosti raději ani nemyslet na větší holčičky. Do této úvahy mi zapadá i ta skutečnost, že když byla Erika pryč, tak si musel jít půjčit peníze. Sama jsem samoživitelka, jsem zaměstnaná, starám se o 2 děti a nedovedu si představit, že bychom vyžili ze sociálních dávek. Na to sociální síť našeho státu skutečně není stavěná.

93
Marta
Reagovat

Myslím, že paní poslankyně, která podala stížnost na pořad Výměna manželek je „vedle jak ta jedle“. Pořad neporušuje práva dětí, to činí v tomto případě výhradně jejich rodiče svým konáním. V případě posledního dílu ze dne 31.10. to je opravdu formální výraz pro Eriku a jejího manžílka. Paní poslankyně má pravdu pouze v tom, že jsou porušována základní práva dětí a to na péči, výchovu a lásku rodičů – stížnost, či její interpelace by měly být zaměřené úplně jiným směrem. Ale to ona nejspíše ví!

94
Marta
Reagovat

Dobrý den chtěla jsem se zeptat kde jste četla o té paní poslankyňi.

95
marta
Reagovat

Od rána to poslouchám v rozhlase – raději jsem ji nejmenovala –
reklama rozhlasem ji musí stačit.

Reagovat

ad stížnost poslankyně, článek jsem už hodil na titulní stránku tohoto blogu, tj. Panáčka v reality show.

98
sasa
Reagovat

Jediná připomínka pro ty, kteří stále odsuzují matky, že opustily své děti. 1) jedná se o pouhých 10 dní 2) kolik otců jezdí pracovat mimo místo bydliště a nad tím se nepozastavuje nikdo 3) 50 000,-Kč je za 10 dní je slušný výdělek. Také se může přihodit, že maminka musí do nemocnice a potom nastane situace stejná, pokud není po ruce babička. Tady je to tedy taková náhradní hospodyně, často ani z agentury nepošlou lepší. A LenkaII by už fakt udělala líp, kdyby „papulku“ držela. Hawk.

99
Lenka II
Reagovat

sase:nevím proč, copak nemám právo sem psát to co já uznám za vhodné? Nebo to chcete cenzurovat a sestříhat tak aby se opět lidi mohly bavit na můj účet? Nezlobte se na mně za mou úpřimnost, ale ………………. nou koment

100
Anela1954
Reagovat

Lenko, tady se ale už probírá úplně jiná RS …

101
Lenka II
Reagovat

Omlouvám se za svou úpřimnost a chtěla bych se zeptat, kdo rozhoduje o tom, co se zde smí psát a co ne? Také to přeci patří k danému tématu : výměna manželek. Ale respektuji a už mlčím. Ještě jednou se všem omlouvám.

102
sasa
Reagovat

Lenko, snad víš, že jsem se tě docela zastávala v debatě k minulýmu dílu, ale tahle debata je už fakt jiná a těmi reakcemi si jen škodíš. Ta „papulka“ mi prostě nedala nereagovat. Ale nic ve zlým, vážně nejde o žádnou cenzuru.:-))

103
sasa
Reagovat

A ještě jedna věc mi připadá zajímavá. Už to tady někdo zmiňoval – ať nikdo neříká, že v jeho okolí nežije rodina podobná té Eričině. Jenže nikdo nepůjde s konkrétním upozorněním na úřad, tohle anonymní rozhořčování a žádání okamžité nápravy mi přijde jako dost velké pokrytectví. Ono je něco jiného pustit se do „televizní“ postavy než do své sousedky, která třeba týrá děti. Tahle je jen nechává žít jak dříví v lese, přesto nejstarší studuje střední školu. Pokud rodiče přímo děti netýrají, je pro ně lepší vyrůstat s matkou a v rodině, než jakkoliv čistý a vybavený ústav.

104
Bára
Reagovat

sasa,konečně příspěvek do diskuse.Určitě v každém městě, obci je takových rodin spousty, chodíte kolem nich a je Vám to jedno.Možná i svým dětem zakazujete s dětmi z těchto rodin kamaráditTaké jste schopni jít do školy a seřvat učitele,jak je možné,že zrovna vaše dítě sedí v lavici s děckem z takovéto roVy všichni co tu píšetediny.Jste takový vím co píši.V této profesi totiž dělám.Vy všichni co tu píšete máte totiž ke svému okolí zacpané uši i oči.

105
Lenka II
Reagovat

Bara, nedá mi, abych nereagovala na váš příspěvek: já jsem se s takovou rodinou přímo nesetkala,/asi mám to štěstí/ ale zrovna tento týden jsem o tom mluvila se svou kamarádkou, která , když bydlela v Třebíči, měla možnost takové lidi potkat. Již dva roky se snaží přes soc. odbor na tuto rodinu upozornit, ale stále se nic neděje /údajně je to ještě horší, než to co jsme viděli/. Je zajímavé, že i když se snaží dětem někdo pomoci, zůstává to na mrtvém bodě. Víc však k tomu nemohu sdělit, jelikož já je neznám a tudíž se nemohu k tomu plně a s čistým svědomím vyjádřit. Myslím si, že některým soc. pracovníkům je to také jedno a my obyčejní smrtelníci s tím nic neuděláme.

106
Vladka
Reagovat

Takových rodin jako byla Eričina je v naší republice určitě mnoho a daleko horších. Jenže je pravda , že náš sociální systém ja nastavený tak, že takovéto rodiny „žijí“ ze soc.dávek, které berou na své děti, bydlení atd……a nikoho ze státní správy nezajímá, kde tyto prostředky končí. Je mnoho právních kliček, díky kterým nelze účinněji zasáhnout. Děti chodí do školy, mají střechu nad hlavou a maminka je dost výřečná na to, aby celou „špínu“doma správně okecala a jak jsme slyšeli Eriku, je to její bordel, a ona je na něj hrdá!!!!
Je notoricky známá situace v Chánově, kdo zná Ostravu, tak ví, že některé části, které obývají hlavně naši rómští spoluobčané, jsou vybydlená gheta, kterým se lidé ze strachu vyhýbají. Po ulicích se potulují školou povinné děti, nikoho to nezajímá, rodiny dál berou dávky.
Takže dokud bude stát vycházet vstříc rodičům, a umožňovat jim zahálčivý život ve špíně, ale s dostatkem cigaret a alkoholu bez ohledu na životní podmínky dětí v těchto rodinách, do té doby se musíme smířit s tím, že takových zanedbaných dětí nebude v našem okolí ubývat, ale bohužel přibývat, protože i ony dospějí a přeberou tento vzor rodiny, ve které vyrostli. Snad ne všechny, ale většina, tady je zbytečné si něco nalhávat.

107
erika
Reagovat

strašně se mi líbí jak o mě píšete,aniž mě znáte.Není všechno pravda co se říká.Já nejsem nezaměstnaná,pracuju 10 až 12 hodin deně,ale to vy asi těžko pochopíte a moje výroky v televyzi,byly tak sestříhané,že jsem se estačila divyt.Jestli chcete něco vědět tak se mě zeptejte.

108
Anonymní
Reagovat
109
Sandra
Reagovat

Chudáčci děti? Kdybyste je potkali, vy všechny, které jich tu litujete na ulici nebo v MHD, rychle byste vzaly svá slova zpět. A použily nemálo vulgárních výrazů. Ty holky jsou nafoukaní spratci, šikanující všechny normální lidi. Měla jsem tu „čest“ s touto rodinou žít půlroku v jednom bytě a nepřála bych to ani svému úhlavnímu nepříteli. Tuto 5 členou rodinu, nám do studentského bytu nastěhoval náš pan domácí, v 5ti obývali obývací pokoj a celkem nás bylo v bytě 7. „Holčičky“ nikdo nešikanuje to ony šikanovaly nás a šikanují i ostatní lidi. A ať to bylo natočené jak bylo, neměla jsem asi tu čest to vidět. Všechno je pravda. Špína, hnus, použité tampony, sáčky od čajů, doslova co jim od huby odpadlo za sporákem, měla jsem tu čest to uklízet, v koupelně schované pod stoličkou zakrvácené kalhotky, holky nám kradly jídlo, věci, kosmetiku, utíraly se do našich ručníků. Dodnes jsou po bytě stopy toho, jak si otíraly šušně o stěny. Absolutně žádný respekt k cizímu majetku, prý za to mohlo to, že nikdy nebydleli s nikým jiným, houby. Pomalované stěny, okna, poškrábaný nábytek. Když se k nám nastěhovali, měla Erika za přítele Roma, velmi slušný člověk, vařil, uklízel pral. Když se odstěhoval, začal nám neskutečný teror. A všechny byly rády, že se ho zbavily.

110
Aisha
Reagovat

@Sandra: Tady slečna Sandra je pěkně ulhana studentka. Píše jak je šikanovali a podobně. Přitom moc dobře vím, že to bylo přesně naopak. Děti si nemohli v klidu ani hrát aniž by si nestěžovala, že se nemuže učit a podobně. Neustale si stěžovala a to v takové míře, že se bali vubec vylezt z pokoje.

Přidat komentář