Panáček v reality show

Výměna manželek XIII: Proč se bát zvířat, když pokousání hrozí jedině od dcery

13. Leden 2021 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

vmtitl

Výměna manželek slibuje tento týden klid zbraní. Žádný přehnaný úklid, jediný narušitel bude tříletá náhradní dcera a zvířata. Zvládne Adéla deset dní v rodině, kde vedou nudný život? Poradí si Hana s neposlušnou dcerou a velkým hospodářstvím?

Vyměněné rodiny

Břežany

břežanyy

Hana (33) má syna Honzu (13) z předchozího vztahu. Ten je důvodem hádek s novým partnerem Honzou (43). Ona je pedikérka a on řidič kamionu. Plánují svatbu a chtějí vyzkoušet, zda vydrží odloučení. Rodina bydlí v pronajatém domě. Peníze jsou zde na prvním místě, na zábavu není čas. Syn sedí celé dny u počítače, občas se věnuje městskému parkuru, trénuje na trampolíně.

Bedřichov

bedřichov

Adéla (25) má z předchozího vztahu dceru Štěpánku (3). S Marcelem (45) mají společnou osmi měsíční dcerku Vanesu. Marcel je traktorista a ani maminka na mateřské dovolené nezahálí. Ráno chodí na pár hodin do práce, zbytek dne věnuje dětem a velkému hospodářství. To si pořídila sama, partner o tolik druhů zvířat nestál. Bydlí v pronajatém domě, spíše malý statek na konci vesnice. Celý ho rekonstruují, později by ho rádi odkoupili. Do pořadu se přihlásili společně. Proč mají tolik zvířat? Adéla chtěla mít zdroj bio potravin. Je pracovitá, vše zvládá sama a podle svých představ. Jediný problém je Štěpánka. Nebyla zvyklá na pevný režim, je vzteklá a odmítá poslouchat.

pess

Deset dní v nové rodině

Adéla se bude v Břežanech nudit. Nejsou zvyklí nic dělat, otec se po práci válí na gauči, syn u počítače. Peče jim tchýně, uklízí podle potřeby jednou za čas. Honzu zvýšená starost o domácnost začne vytáčet. Peníze jsou pro rodinu středobodem bytí, alespoň podle řečí. Synovi však zaplatit vstupné na koupaliště je problém, žádná placená zábava nebude. Neomaleně se naváží i s kamarádem do Adély. Důvod? Odešla od malého dítěte. Asi zapomíná, že jeho Hana nechala syny několik let u otce a sama „honila“ peníze v Německu.
V Bedřichově maminka nezvládá vše, co by podle manuálu měla. Rozjívená dcera ji dá pořádně zabrat. Až tak moc, že nestíhá hospodářství. Budou i ztráty na životech. Často mele o smyslu svého života – penězích. Další dítě ani omylem. Marcel po práci s kamarádem maká na rekonstrukci. Nová maminka však pořád potřebuje jeho pomoc. Po změně režimu musí otec vždy všeho nechat a běžet vařit kafe, krmit zvířata…

Jak probíhalo deset dní v nových rodinách? Sledujte celou premiérovou epizodu ve středu 13.1.) na TV Nova od 20.20!

Zdroj: Nova plus, FB Výměna manž

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 7
2
Alena
Reagovat

Žena se má starat o chlapa,musí mu sloužit,podstrojovat,vařit kafe. Péče o děti je samozřejmost,za to žádný body neskáčou. A když si otec i matka po práci jen tak sedí na terase,tak se ulejvají. Je vtipný,jak určitý modely jsou v lidech zakořeněný úplně do krve,ale že péče o dítě jde jen tak mimochodem,nebo že prostě dítěti dáme flašku,tablet,trampolínu,počítač (dle věku) a je to v cajku,vyřízeno,to divný není. Jaký vztah má k dětem otec Marcel? Co z nich má? A v druhé rodině to samé. Lidi neumí a nechtějí trávit čas se svými dětmi,zajímají je jen jejich nenaplněné touhy..

3
Mila
Reagovat

Líbila se mi rodina Adély. Mladá žena toho zvládne hodně, přitom vypadá hezky, je čistotná, i zvířata mají dobrou péči. Śtěpánka je ve věku, kdy děti bývají trucovité, určitě k tomu přispěla i osoba náhradní matky, šikovná žena by ji uměla usměrnit.
Ve druhé rodině se mi velmi nelíbil Honza. Nevlastního syna nemá rád, kluk je pořád doma a když chce jít na koupaliště, nedá mu peníze. Navážel se i do Adély. Divný , nepříjemný typ. Hanka by ho měla usměrnit, ale asi jí to nevadí, hlavně, že má peníze, cigarety, kávu a klid. No, každý jsme nějaký :-).

4
Inbezka
Reagovat

Hanka – pohodová, hezká, trochu moc ukecaná, naprosto nesoudná co se týče oblečení – všechno by měla mít o dvě čísla větší. Jak šla v tom sáčku dívat se na dobytek a pak v něm i děti koupala … Jak sama říkala, už odvykla starostem o malé děti a nedivím se jí, že ji to v druhé rodině zmáhalo.
Její partner jí asi vyhovuje, jenom ke klukovi by si měl najít cestu.
Adéla krásná, šikovná, rychlá, ale… Nabrala si v nadšení (které naprosto chápu, také jsem vždy po zvěřinci toužila:-) zvířátek a zvířat, ale asi je nemá dlouho, vypadá to, že jí to s takovou péčí časem všechno vyzdechá. Čistota je důležitá, ale není všechno. Kuřata vypadala nemocně už na první pohled, kachňata vypadala, že jsou tři starší a dalších asi pět mladších pohromadě… ty rozdíly ve velikosti a stáří dobrotu dělat nebudou, zajímalo by mě, jestli z nich nějaké biomaso měli nebo to hodili psům. Králíci už také vypadali na odstav a místo toho byli pořád s matkou, s takovou z nich moc masa nebude. Prase vyhlíželo čile, ale zdálo se mi to, nebo mělo na břiše něco jako nádor? Psi zavření v kleci no comment. Kůň? Jeden kůň sám na pastvině také nic moc nápad. Kůň je stádní zvíře a potřebuje společnost, jinak se z něj může stát asociál. Kozy jsem moc neviděla, ale snad jsou odolné.
Štěpánka vypadá na nějakou poruchu a k tomu se zoufale snaží upoutat pozornost. Přesně tohle jsem viděla v jedné rodině – děti byly od sebe 2,5 roku. Starší mělo ADHD a kdoví co ještě. Přesně takhle pořád tlouklo svého mladšího sourozence. Později i děti ve školce. Vyrostlo z toho, ale pár let to trvalo. Podle mě by Adéla měla věnovat dětem mnohem víc času, vykašlat se zatím na zvířata , nebo bude mít holčička problémy ve školce i ve škole. Jak jedla syrovou bramboru a nesla kuřata psům – děs. Jo a určitě jí neprospělo, jak se k nim nahrnul televizní štáb a sledoval ji na každém kroku.
Manžel Adély vypadá trochu jak Gregory Peck, pro kterého mám slabost, takže bych mu ráda fandila. Je jistě pracovitý a šikovný, ale stejně jako Adéla rozumu moc asi nepobral, když opravuje dům, který jim nepatří. Je to od nich naprostý nerozum. Osobně si myslím, že okování koně a jiné činnosti mohlo počkat, ale to by výměna nebyla tak zajímavá, že?
Držím jim všem ale palce, aby se jim dařilo, peníze z výměny si užili a nějaké ponaučení si z ní vzali – hlavně tu branku udělat!!!!

5
Lady XL
Reagovat

@Inbezka: Docela s dost věcmi souhlasím. Adéla má můj obdiv, co toho stihne, ale vždy je to na úkor něčeho. Tady na úkor dětí. Z malé vyrůstá prozatím takový samorost, který to bude mít těžké, pokud ji neusměrní. V ukázce je, že má i ve školce problémy, že je zlá na děti a neposlouchá. Je otázka, jak moc si Adéla s dětmi hraje, je jen s nimi. To že jí malá pomáhá u zvířat, jak říkala, není to „hraní s dětmi“. Měla by učit Štěpánku hrát si i s Vaneskou a zvládat její vzteklost a zlé výlevy. Nedivím se náhradní manželce, že tam nestíhala. Jednak na ta zvířata nebyla zvyklá, některých se i bála, ale hlavně je tam přeci jen na prvním místě starost o děti a když vidíte, jak starší mlátí tu malou, tak ji musela přeci jen víc hlídat než její vlastní matka. Štěpánka navíc velice rychle pochopila, že se poslouchat nemusí o to víc než jindy…. No a otec? Ten podle mne o výchovu dětí moc zájem nejevil
Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že Alena rozhodně nikdy matkou roku nebyla a nebude. Podle mne ji děti vysloveně „nebaví“…, holt to tak někdo má. A je proto lepší, že už si žádné jiné nepořídí, jak říká v ukázce. No a jejímu synovi přeji, aby byl už brzy dospělí a mohl se trhnout od takového „milujícího“ otčíma… a vůbec, aby měl svou lepší rodinu, kde nepůjde jen o peníze a kde bude cítit vřelost, tady jsem ji tedy necítila.

6
limbora
Reagovat

Jsem paranoidní, když jsem hned v úvodu zaregistrovala, že Hanka řekla něco jako „Beru si holinky tam mezi zvířata“. Takže předem přece jen vědí, kam jedou?

7
anonym
Reagovat

@Lady XL: Můj obdiv tedy nemá, jednak mi přijde, že ty zvířata, mimo jiné ne zrovna v pořádku, psi v kotci a nenažraný, prdí na děcka, opustí mimino a vcelku v klidu, tatík v práci a nestará se co se doma děje. Dělat tatíkovi komfort, ale přitom lítá dopo do práce, pak nevím co, ale tatík dorazí a je servis, ale kde jsou děti? Vždyť je tam mimino. Můj obdiv tedy nemá. Pořád jsem přemýšlela, koho mi připomíná a jak konečně stáhla ten xicht bez úsměvu, tak fetka Katka, paní Třeštíkové dokument. Ta malá rezečka je chudák a chtít po nový ženský, aby se starala o hnůj, děcka a posluhovala tatíkovi je směšné. Za mě tahle rodinka se zvířaty je totálně mimo a v podstatě nic nezvládá a úsměv na celou lebky Adély mě neutvrdí v tom, že ty zvířata má jako nějakou terapii.

Přidat komentář