Panáček v reality show

Výměna manželek (21.3.): Marcela vs Helena

21. Březen 2018 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

VM 2

Čím větší extrém, tím větší šance, že se objeví v RS Výměna manželek. Jedna z dnešních rodin má celkem šestnáct dětí, tak hlásají titulky bulváru i oficiálních stránek pořadu. Pět kousků má otec z prvního manželství, sedm si pořídila matka a čtyři jsou jejich společné. My uvidíme jen šest z nich, zbytek už opustil pronajatý dům rodiny. Zvládne Marcela pobyt v početné rodině, kde dcery prochází pubertou a jsou pořádně protivné? Přizpůsobí se Helena v rodině, kde je otec v domácnosti?

Vyměněné rodiny

Vrchotovy Janovice

VJ

Matka Helena (43) a otec Luděk (55) mají dohromady šestnáct dětí. Pět potomků má otec, zda je přivedl do nové rodiny, nebo jen platí výživné, se možná dozvíme během pořadu. Sedm dětí měla matka, s kolika otci, to neprozradila. Čtyři děti mají společné a žijí v pronajatém domě. Ve finále se nám ve Výměně objeví jen šest dětí, což zase taková rarita není, už jsme jich viděli i více.
Děti: Helena (14), Jana (13), Valentina (12), Marie (11), Matýsek (9), ten je po mozkové obrně a nejmladší Petr (7).

Rodinu přihlásila jedna ze starších dcer. Chtěla vidět, jak to náhradní matka zvládne. Helena je zvědavá, jak holky budou poslouchat, protože na ně platí jen přísný otec.

Písek

písek

Druhou rodinu tvoří Marcela (34), invalidní důchodce Josef (47) a dcery Isabela (15) a Nela (8).

Marcela touží po větší manželově pozornosti. Změní se to po natáčení?

Čeká nás dohadování s puberťáky, nerudní i labilní manželé, postižené dítě a dokonce psí blechy zde sehrají svoji roli.

Premiérový díl sledujte dnes od 20.20 na TV Nova.

Promo


Zdroj:tn.cz,novaplus.cz, FB Výměna manželek

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 85
1
Lukša
Reagovat

Mám alergii, manžel je po rakovině, musím tedy denně utírat prach a vytírat, desinfekce bude tvůj nejlepší přítel… No hlavně že si tam zvesela kouřej.

2
Ludmila
Reagovat

Ty pubertální děcka jsou hrozný spratci

3
Valamin
Reagovat

Obě vyměněné dámy jsou mi protivné, ale Heleniny malé harpyje bych zpráskal tak, že by do konce života neřekly křivého slova a ještě by byly vděčné za lekci, parchanti jedni, ufff…

4
Lukša
Reagovat

Ty holky od Heleny by zasloužily… Hlavně ta brejlatá jak odmlouvala při předávání vedení byla na facku. A tím to neskončilo. Marcela by ale také měla výchovu malinko upravit.

5
Jelda
Reagovat

Za to slzení a dojímáni se mají nějaké příplatky? Jinak si nedovedu vysvětlit to bulení v každé výměně….

6
Viki
Reagovat

Marcela má pravdu, ten chlap je na přes držku. Ovšem ten její je také lumen, ani se jí nedivím, že šla do výměny. Jinak obě manželky jsou bezva.
Hm, a holčiny tam brečely, že prý to bylo strašné. Nu, tam byla zásadní chyba v tom, že nedostaly pár přes hubu, aby měly k brečení důvod.

7
Markéta
Reagovat

Takový stádo pubertálních krav bych „chtěla“ mít doma taky :D

Reagovat

Jestli Helena vychovala všechny děcka jako ty, co se předváděly v televizi, tak potěš koště. Marcela o nic lepší. Celé to bylo jen o odmlouvání a nevaření. Kuře na paprice je snad podmínka uvařit v každém díle, ale po tom co předvedla Marcela měli být rádi, že nevařila. Na druhé straně taky děs vaření.
Všichni se ohání pořádkem a žijí v bordelu. Blechy v akci velké vzrušení nevyvolaly, pes potřeboval ostříhat, vykoupat a odblešit, ale to nikdo neřešíl. Na závěr děcka v obou rodinách zařezané, bez vítání.

9
Viki
Reagovat

@Valamin: Náhodou, mě ty malé drzé potvory bavily. Prostě normální pubošky, chytré jak rádio (ideální pro Kalouskovy propagandisty, jestlipak šly demonstrovat za dodržování ústavních pořádků?). Pár facek potřebují, to je fakt, ale i bez nich jednou dospějí a budou z nich normální ženský jako většina takových případů.

10
Mystery
Reagovat

4 děti jsou společné – tj. 7 leté, 9leté, 11 a 12 leté. 13 letou a další si přivedla z předchozích vztahů. Takže si našla nového partnera, když měla doma kojence, batole a dalších 5 dětí? Mít doma 7 dětí, neměla bych ani čas dojít si na WC, a Helena stihla sehnat nového chlapa…

11
Ajda
Reagovat

@Viki: Netahej sem politiku, o tom to tady není, už jednou jsem to psala. Nemyslím, že jsou ve věku, kdy by je toto zajímalo, tak to neřeš. A i kdyby šly, je to každého věc. Je zbytečné to víc rozpatlávat.

12
Lukša
Reagovat

Tak je vidět, že v početnější rodině ty vztahy mezi dětmi a rodiči doopravdy nejsou v pořádku. Jednu z dcer možná čeká nápravné zařízení. Možná by to pomohlo celé rodině, jedna zakusí, jaké to je, a ostatní se nad sebou zamyslí, aby tak také neskončily. goo.gl/1Xko9H

13
Monika
Reagovat

Mne teda prisly divne i deti v druhe rodine, obe dve holky nemluvily, ta patnactileta holka mi prisla i postizena snad. manzel v invalidnim duchodu, ale cigaro v puse kazdou chvili, jen komandoval, sam si to mohl jit vytrit. No a umyvat ty kraviny v byte, to bylo taky neco, tyhle lapace prachu vylozene nesnasim a ze jich tam mely. handrkovali se o poradek, pritom bordel byl v obou rodinach, handrkovali se kvuli jidlu, opet hruza na obou stranach, ta ridka omacka bylo od pohledu otresna. Si nemaji moc co vycitat.

14
Valamin
Reagovat

@Monika: To mě taky hrozně dostávalo, jak tam komandoval ohledně těch serepetiček po stěnách obývacího pokoje. Takže když mám alergii, udělám jedinou logickou věc a do domu si navleču kdejakou kravinu, na kterou bude padat prach (ohledně vkusu se radši nevyjadřuji, i když…), anebo to bylo manželky, která nic nechce vyhodit, ovšem zdraví by mělo být přednější, to už jí ta dezinfekce ničící imunitu fakt nezachrání.

15
Viki
Reagovat

@Mystery: Pravdou je, že ženská, co stihne do 35 porodit 11 dětí, je hodně zvláštní. Nicméně v pořadu na mě působila dobře, stejně jako Marcela. Žel, obě mají doma blbce. Mám takový dojem (z posledních pořadů), že do výměny jdou jen takoví, co musí každou ženskou buzerovat.
@Lukša: Proč myslíš, že jedna z holek skončí v nápravném zařízení (a která)? Holky jsou to pěkné (teda většinou), akorát jsou držkaté – a které nejsou v tomhle věku. Chodí pěkně oblíkané, umí se postarat jak o sebe tak postiženého a nejsou to lenošné lemry … prostě to není žádný odpad, který by měl skončil v polepšovně.

16
Ludmila
Reagovat

@Viki: mluvili o tom rodiče viz odkaz http://vymena.nova.cz/clanek/novinky/zivot-po-nestabilni-rodinne-vztahy-nedokazala-zachranit-ani-ucast-ve-vymene-jedna-z-dcer-mozna-bude-muset-do-napravneho-zarizeni.html

Vadilo mi jak byly holky držkaté na pro ně cizí paní, to by si dovolit neměly. Na druhou stranu byly samostatné, to musím uznat.

17
Lukša
Reagovat

Samostatné ano, to uznávám, ale musí se naučit chovat ke svému okolí. To, že jsou v pubertě, je neomlouvá, v rodině musí být nastaveny mantinely, za které se nejde. Pokud to nezvládnou pochopit, může být takové zařízení řešením. Drsným, ale možným. Ale měla by to být úplně krajní možnost, jen když už veškeré jiné snahy selžou.

18
Monika
Reagovat

Holky by potrebovaly srovnat do late, o tom zadna, ale i tak si myslim, ze deti druhe pani na tom byly hur. Chuderky bez zivota, pomalu nepromluvily, patnactileta slecna na hlave mela kvetak, obleceni po prababicce, bylo mi ji az lito. Ja chapu, ze nemaji treba dost penez, ale vzit ji ke kadernici obcas snad neni problem, pekne obleceni se da sehnat i levne. A kdyz maji oba penize na cigara neni co resit. Ta holka je vystavena velke sikane ve skole a dost se to na ni podepsalo….I na te fotce vyse ma holka kabatek od popelnice a matka vcelku pekny barevny kabatek. jsou to sobci co mysli hlavne na sve potreby a deti jsou zanedbane.

19
Ajda
Reagovat

Jak ty holky musí mluvit s matkou, když tohle si dovolily k cizí osobě? Vyloženě čekaly na každou blbost a startovaly. Jakoby se vsadily, která ji víc vytočí. Štěkny, pochybuji, že z toho vyrostou, dospělá sestra byla to samé. Nějaká extra péče o postiženého nebyla vidět, hlavně když měl mobil, nezlobil. Bylo mi líto Petra, byl smutný, asi si ho tam nikdo moc nevšímá. V pondělí v JSSS, tak tam byla rodina sice pouze se šesti, ale vztahy v rodině neporovnatelné s touto.
Isabela se mi zdála opožděná, zaražená, nevím jak to popsat, možná pořádný introvert. Tentokrát tam chybělo víc akcí, výlet, nic. Kouřili všichni, bordel byl u všech, vařit neuměli taky na obou stranách.

20
anonym
Reagovat

@Ajda: Měla jsem naprosto stejné pocity. Jeden rozdíl tam byl a to v počtu dětí:-)
Ufňukaný manžel byl taky dílko, 10 dní nevydržet se starat víc než je zvyklý? Brečí, jak trpěl.
Obě ženské stejné, stejně postižené svojí dokonalostí, která nebyla nikde vidět. Buzerovat děcka za bordel a chtít za 10 dní změnit návyky i v učení je naprostá blbost, ať si dělají co chtějí, 10 dní je nezmění.
Úsměvné bylo jak se utírá každý den prach kvůli alergii, mají tam psa, myslím že nějakého ptáka, to samo o sobě je prašné a utírat každý den ty hromady lapačů prachu ani nemohla stihnout, tomu prostě nevěřím :-) Zase jen pózy a kecy.
Ale na pobavení a nahlédnutí do rodin, jak žijí je zajímavé, tentokrát to byly rodiny méně akční a všechno se točilo kolem každodenního přežití.

http://vymena.nova.cz/clanek/novinky/zivot-po-nestabilni-rodinne-vztahy-nedokazala-zachranit-ani-ucast-ve-vymene-jedna-z-dcer-mozna-bude-muset-do-napravneho-zarizeni.html

21
Lady XL
Reagovat

Opět jsem viděla konec a pár chvil uprostřed… (akorát to jídlo…). Ale už při přečtení anoncí na tento díl včetně upozornění na puberťačky, jsem si říkala, že se pubertální děvenky na tom vytáčení náhradní matky domluvily. Píší, že je přihlásila starší dcera a ta tam pak nejvíc vyváděla, jak čtu. Takže se nejspíš holky chtěly vidět v televizi a být king mezi partou. No a to přece nemohou být za hodné…, byť jsou takové i mimo natáčení. Je vidět, že v této rodině převládala kvantita nad kvalitou :-(. Méně dětí, více péče by bylo lepší… Péče o postiženého taky nebyla nijak zvláštní. Podle poznámek bylo znát, že mají hlavně zmáknuté jak na něj, aby byl klidný a dal jim pokoj :-( (televize, mobil…).

22
Viki
Reagovat

@Ludmila: Díky za link, dost mě to překvapilo. Fakt je, že Jana byla nejotravnější. Možná má těžký komplexy z toho, že nejen že není tak pěkná jak sestřičky (ty jsou si i dost podobné, tahle vypadá jako od jinýho otce), ale že je dokonce dost ošklivá. A tak se mstí světu … zajímalo by mě, jak se chová k sourozencům.

23
anonym
Reagovat

https://novaplus.nova.cz/porad/vymena-manzelek/video/19111-odhaleni-po-vymene-manzelek-dcera-marcely-bojuje-se-zavaznou-dusevni-poruchou/

Tak tohle dost vysvětluje, chudák holka.

Nepochopím, proč mámy opustí na několik dnů nemocné děcko, proč je ukazují v televizi, vždyť i zachování soukromí je pro tuhle holku určitě důležité.

24
Ajda
Reagovat

@anonym: Bylas rychlejší, chtěla jsem sem link taky dát.

Začetla jsem se do diskuse na FB a žasnu, kolika lidem přijde chování holek běžné. Přitom sama matka tvrdila, že chování a komunikace je v rodině velký problém.
Oblečení rodiny z Písku – napadlo mne, že pokud jsou na dávkách, tak dostávají poukazy od sociálky, ale ty platí většinou v nějakém bazaru od charity. Na OSPODu zase bývá oblečeni na výběr, ale zase jen darované obnošené věci. V každém případě měla mít holka klid a ne ji vystavit takovému tlaku.

25
Ajda
Reagovat

@Mystery: Podle všeho, přivedla Helena do nové rodiny jen dvě děti, starší zůstali u otce. Stejně tak Luděk nechal čtyři dětí u jejich matky. Takže za mě žádné hrdinství ani senzace, že máme šestnáct dětí. Navíc prý Nova pomotala počty dětí – poslední link.

http://tn.nova.cz/clanek/dcera-je-nezvladatelna-priznala-helena-nejspis-skonci-v-ustavu.html

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/145498/jedenactinasobna-mama-helena-43-z-vymeny-vse-o-jejich-potratech-a-antikoncepci.html

https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-serialy-filmy-kino-a-tv/531872/matka-rekordmanka-z-vymeny-na-nove-to-pomotali-s-poctem-deti-je-to-jinak.html

26
Andy
Reagovat

@Ajda:
Z čeho usuzujete, že těch 5 starších dětí zůstalo u otce? Nějak jsem to asi nezaregistrovala. Pochopila jsem, že jsou dospělé a v rodině tedy nežiji.

27
Ajda
Reagovat

@Andy: První link – ke konci článku vysvětlují jak to mají s dětmi. Ve třetím článku jsou uvedeny data narození a jména dětí, dá se spočítat, kolik jim dnes je a kolik jim cca asi bylo, když se rodina rozpadla (poslední 4 má s Luďkem). Je zajímavé, že mezi sedmým a osmým dítětem, které už má jiného otce je pouze jeden rok.

28
Andy
Reagovat

@Ajda: Díky,přehlédla jsem to.

29
Martasa
Reagovat

Marcela je labilní psychopatka, když řekne své dceři po návratu domů, že by ji střískala. Nebo ještě líp, že by jí zabila, pokud by byla drzá.
Dcera byla přitom zcela duševně zanedbaná.
Pro mě prostě neuvěřitelné, říct svému dítěti, že ho zabiju.

30
lily
Reagovat

@Martasa: ty jeji výrazy byly fakt hrozné… prý omlatila bych ji hlavu o futra, serezala bych je, zabila bych tě… primitivni blbka

31
Ajda
Reagovat

@lily: @Martasa: Pokud má dcera schizofrenii a další psychické postižení, tak za ty výchovné metody by potřebovala tu hlavu otřískat Marcela.

http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-serialy-filmy-kino-a-tv/531877/smutna-dohra-vymeny-lide-nam-nadavaji-ze-dojime-stat-a-jsme-zablesenci-vzlyka-helena.html

32
Martasa
Reagovat

@lily: @Ajda:
Ano, mluvila fakt hrozně. O své dceři i o těch pubertackach.
Jo, byly drzé, ale mohl zasáhnout otec a říct, že takhle se s dospělými nemluví.
Ty holky z toho vyrostou. Taky jsem měla šílenou pubertu a dneska jsem normální ženská a starostlivá máma.
Ta Marcela by ty holky nejradši zabila.
A co čtu na FB, tak většina ženských by ty holky taky umlatily, striskaly, zabily apod….
No lahůdka to číst.

33
lily
Reagovat

@Martasa: tak já věřím, že to s těma holkama nebylo jednoduchý. Ale přiznávám, že jsem to Marcele trochu přála, když jsem viděla, jak při čtení manuálu sebevědomě kývá hlavou a s úsměvem říká: vyškolíme holčičku, vyškolíme! (když se dočetla, že malá Helena je generál). Tak holt dostala školení ona sama :) na druhou stranu se mi líbilo, že holky se umí postarat a asi si dokážou v životě poradit. Že se chovaly někdy na facku a byly drzé, to je fakt. Ale říkat v televizi o (cizích) dětech takové ohavnosti (omlátila bych jí hlavu o futra), to je teda příliš. Navíc to tedy nevypadalo, že by se snažila s holkama nějak vyjít a třeba najít společnou zábavu.

34
Viki
Reagovat

@Martasa: @lily: Nedělejte z toho vědu, taková slova u dospělých běžně padají pod vlivem emocí, každý to chápe jako nadsázku, i ty děti. Holky byly fakt na facku a otec to ignoroval – asi věděl, že je to marný. Asi se někde něco předtím zanedbalo (možná), takové věci se musí holt přežít (ale nějaká ta facka by určo nezaškodila).

35
Pestrobarvec
Reagovat

@Viki – Jo, škoda každé facky, která padne vedle. Až na vás bude protivný příbuzný, pošťák, prodavač nebo úředník, tak mu taky vlepíte? Jo, pardon já zapomněla, že u nás se třískají jen vlastní děti. Tam je to přece v pořádku. A výchovné. Jinak vám usnadním práci, než začnete psát něco o vymezování hranic a učení respektu – i ohleduplná a respektující výchova je výchova. Holka s posttraumatickým syndromem a schizofrenií asi není schopná vybalancovat matčinu (údajnou) nadsázku. Stejně jako malé dítě. Ale v pohodě, věřím, že tyhle názory postupem času vymizí. Ono ztřískat vlastní manželku z důvodu její „výchovy“ byla ještě před sto lety norma.

36
Martasa
Reagovat

@Viki:
Tak tohle je přesně to co nechápu a nepochopím.
Říkat svému dítěti, že ho zabiju….?
Tak za mě teda rozhodně NE.
Asi máš na to jiný pohled a přijde ti to normální, tak se nad sebou zamysli.

37
Martasa
Reagovat

@Pestrobarvec:
Ano, zcela souhlasím.
Zmlátit nebo i zabít vlastní dítě je pro někoho prostě normální.
Je to přece moje dítě, tak ho můžu mrzacit jak chci.
A pak se doctu, že žena umlatila páskem dvouletou holčičku, kterou měla v pěstounské péči.
Některý lidi by fakt děti mít neměli.

38
Viki
Reagovat

@Pestrobarvec: pošťáka a ostatní uzemním v rámci zavedených pravidel (teda pokud se na mě přímo nevrhnou, což zde není zvykem). S dětmi jsou rodiče v každodenním kontaktu a tak se nevyhnou vzájemným střetům. Záleží, jaké ty děti jsou: Jsou děti, o nichž rodič neví a jsou jiné, které zlobí. Tím neříkám, že je třeba je třískat, ale v každém případě je nelze vychovávat stejně.
Já zde ale neřeším, jestli je nutné je plácnout, já mluvím o tom, že takové výroky se používají, aniž by je dotyčný myslel doslova. Pokud z toho vyvozujete, že lidé běžně zabíjejí své děti, pak jste obě notně nedospělé.
Co se týče „ohleduplné a respektující výchovy“, tak asi znáte málo dětí a platí to předchozí. Teď vůbec nemluvím o vlastních dětech, ale cizích deprivantech: zkuste si jít ohleduplně a výchovně popovídat s malým cikánětem (ale platí to i o mnohých bílých dětech).

39
Pestrobarvec
Reagovat

@Viki – Argmentum ad cikánum – gratuluji, kdykoli dojdou slova, začnou se předhazovat Romové, proč to či ono nejde. Až vás napadne lepší odpověď, ráda si ji přečtu. Zkusíte to znovu?

40
Ajda
Reagovat

@Viki: Ty musíš mít vždy pravdu, že? Možná kdysi za totality tyto výhružky dětem byly v normě, ale doba se posunula a výchova je dnes zcela jinde. Dětem je potřeba se věnovat, ne jim hned vyhrožovat. Zanedbaná výchova se fackami nedožene. Bohužel u tvé generace je to asi zažité, agrese, nesnášenlivost, bezohlednost starší generace, ta mě často udivuje v každodenním životě. Jistě, ani mladší nejsou dokonalí, pozůstatky „uřvané“ výchovy zde budou ještě nějakou dobu dožívat. Holt nová doba, nový životní styl i výchova. Uštěkaní spratci rozhodně nejsou norma a štěkat po nich výhružky také ne, bez ohledu na to, zda se myslí či nemyslí vážně.

@Pestrobarvec: Přesné, výstižné :D

41
anonym
Reagovat

Já si nějaké fyzické násilí ani za totality nepamatuju, ani já jsem ho na dětech nepraktikovala. Ne všechno je ideální a co si budeme říkat, děcka často vybočí z kolejí, násilím se ale zmůže houby, často je to ještě horší. Stačí se podívat kolem sebe. Naštěstí se dá všechno rozumem urovnat. Skoro všechno. A co se týká vyhrožování a nadávek, tak je to podobné, ono to občas ujede, ale určitě ne stylem tlučení hlavy o futra.
Bylo mi líto těch dvou postižených dětí. Obě mámy jsou na hlavu, když od nich odejdou a ještě si pozvou kamery na zmapování úžasného rodinného života.
Obě rodiny jsou sociálně slabší, viz. vyjádření zasloužilé matky Heleny, že její děti nemohou mít všechno, ale ví, že to od někoho dostanou. Tak snad jim ty peníze udělají radost. Na hlavu jsou i tátové, o tom žádná, ale přeci jen, mámy jsou kvočny, které si své děti chrání a tyhle vystaví hromadu děcek i nemocných médiím.
Na FB se zasloužilá matka Helena brání všemi směry, ale co bylo vidět a slyšet prostě okecat nemůže.

42
Viki
Reagovat

@Pestrobarvec: Vy znáte nějaký lepší příklad, než malá cikáňata? A jaká že to slova mi došla? Poučte mě, sím! Jinak bych si musel myslet, že slova a argumenty došly Vám a tak místo se diskuze převedla jinam.
@Ajda: Pravdu díš, že doba se posunula, bohužel ne vždy k lepšímu (tzv. korektností, která má zacpat ústa zdravému rozumu, směřujeme k nevolnictví, jestli sis nevšimla). Momentálně se zde rozmohlo fašizující darebáctví: když někdo neplave s proudem, vrhnou se na něj všechny ovce a zcela převrátí co dotyčný řekl, případně mu podsunou děsivé věci … tohleto svinstvo se považuje za reakci slušných lidí. Zatímco těm neslušným, jako jsem třeba já, takové manýry nepřijdou na mysl. Takže když chlácholivě řeknu, že emocionální výroky není třeba brát doslova, tak jsem najednou pro zabíjení dětí – to Ti přijde normální? Proboha, vzpamatujte se, lidi. Pak není divu, že se považuje za běžné, že někdo zmíní dřevěný plot a je označen za popírače holocaustu – v takovém „svobodném“ světě žijeme. V normálním světě by takový nactiutrhač skončil ve vězení, aby si dal příště pozor na ústa.
Mou generaci do toho nepleť, nemyslím si, že by to dnes bylo o tolik jiné než kdysi. Leda snad v tom, že jsme byli mnohem vychovanější.

43
JanaH
Reagovat

@Viki: ale fuj, Mikešu!
Nebo ti už docela přeskočilo? :-o

44
lily
Reagovat

no, asi se pohybuju mezi jinými dospělými. Neznám totiž nikoho, kdo by v sebevětším afektu řekl, že by třináctileté holce omlatil hlavu o futra. Občas někdo řekne,že děti jsou smradi, nebo tak, ale to je tak maximum.

45
Viki
Reagovat

@lily: Já jsem se setkal se spoustou mladých slušných maminek, které sice nepoužily jediné sprosté či vulgární slovo, a přesto své malé děti mlátily do hlavičky, často kvůlivá hlouposti, místo aby je jen napomenula nebo plácla po zadečku. To dělala Jen polovina maminek.
Takže problém není v emocionálních výkřicích. Jak už jsem výše uvedl, pohoršujeme se nad hloupostmi a přitom si nevšímáme skutečně vážných výroků, které ohrožují nás všechny.

46
Pestrobarvec
Reagovat

@Viki – Skutečný problém není v tom, jestli jsou větší spratci „bílé“ děti nebo ty romské, ani jestli část matek děti bije nebo nebije. Ta největší hrozba je ve vydělování MY versus ONI. Protože pak se dělíme na dva nesmiřitelné tábory. A je jedno, jestli je to „pražská kavárna“ versus „slušní pracují“, „pobírači dávek“ versus „podnikatelé“, „hlouposti“ versus „vážné výroky“. Neuvědomujeme si, že v našem sociálně-kulturně-společenském systému žijeme všichni společně. Naivní názor, vím. Ale pořád je pro mě lepší tahle cesta než život v permanentním strachu a nasrání.

47
Viki
Reagovat

Tak se právě dívám na film Amarcord od Felliniho. Doporučuji vřele ke shlédnutí všem zdejším útlocitným dámám, aby se podívaly na chod běžné italské rodiny … pravda, bylo to ve 30. letech, od té doby se to asi přece jen změnilo, ale i tak je to poučný.

@Pestrobarvec: Promiň, nějak jsem nepochopil, o čem mluvíš. Teda když pominu, že si vždy neomylně vyberete z mého sdělení to nejméně podstatné. Já zde přece neřeším Romy a bílé. Reagoval jsem na poznámku, že vše lze řešit domluvou, což je, promiňte, ptákovina. A uvedl jsem případ, kde bezpečně s domluvou narazíte, nic jiného v tom nebylo.
A znovu opakuji, brát vážně slovní výrony, to fakt nemáte nic na práci? Co byste dělaly v případě, kdy v obchodě malé dítě zlobí a matka je zmlátí, respektive dá mu pár silných pohlavků, aniž by něco pronesla. Ono jich zase až tolik není, ale děje se to. Co s tím chcete dělat?
Doufám, že jsem vysvětlil, že se mě nic z Tvého příspěvku netýká.

48
Karlička
Reagovat

@Viki: Ty máš problém přijmout jakýkoli nárzo, jen svůj vlastní. Ne vždy máš ale pravdu, což odmítáš přijmout. Ono diskutovat s lidmi o jednu, dvě, tři generace mladšími, k tomu ti chybí jejich nadhled. Máš sice zkušenosti, ale nestiháš dobu. Smiř se s tím.

49
anonym
Reagovat

Kéž by se alespoň někdy diskutovalo o VM a ne o první republice, případně Itálii 30. let.

@Karlička: Svatá pravda.

Nějak postrádám smysl, aby slušná maminka bacala děti po hlavičce a je jedno, kde.

Pro slušnou maminku je normální děti po hlavičce nebacat a dokonce je úplně normální jim neříkat, že jim rozbije palici o futra. A je jedno, jaká je doba, včera nebo dnes.

50
Viki
Reagovat

@Karlička: Jaký názor zde nepřijímám? Třeba to, že neodpovídáte k věci (asi vůbec nechápete, co jsem chtěl říci a chytáte se marginálií), následně mi podsunujete cosi, co jsem nikdy neřekl. A že nemám znalosti o mladé generaci? Já nemám syny, nemám snachy, které jsou mladší o 45 let? A co noví lidé v baráku, co se sem právě nastěhovali a mají děti? Většinou jsou dobří, což o to, ale přece jen …
Já to vidím tak, že naopak vy nejste schopni přijmout názor, že jakési výkřiky nejsou o zabíjení dětí. O ničem jiném tady nemluvím. Víte kolikrát já jsem si vyslechl, že mě někdo zabije … a nikdy z toho nic nebylo.
@anonym: Zmínka o Amarcordu do diskuze o VM patří, jak vyplývá z textu. Že to někdo nechápe není můj problém.
Proč slušná maminka mlátí své dítko po hlavě.jak jsem byl dost často svědkem? Že to prostě není možné? Tak příklad: ono když si rozmazlený spratek (asi nevychovaný) lehne v obchodě na zem, řve na plné kolo a kope nožičkama o zem, případně vyhazuje z regálů zboží, to je holt na leckterou maminku víc, než může unést. Zejména, když má spoustu jiných starostí. A není to jen ona, kdo by to dítko nejraději přerazil.

51
anonym
Reagovat

@Viki: Ježišmarjáááá, na nové lidi v baráku jsem nepomyslela, já hloupá :-)

Nemá cenu reagovat, tohle už není žádná sranda.

52
Ludmila
Reagovat

@Pestrobarvec: tedy opět se Vikiho musím zastat, nic fačšizujícího na jeho argumentaci nebylo. Pracovala jsem roky v domě, kde byl azylák, většina 90% byli romové, tam to fakt funguje jinak, než běžně. Bylo zcela normální, že šlo dítě po chodbě s babičkou a slyšeli jste neskutečně sprosté nadávky směrem k tomu dítěti, nicméně, ony nadávky byly pronášeny s láskou. To je prostě normální chování pro určitou skupinu dětí. I to, jak tam matka mluvila o tom, jak by někomu otřískala hlavu o fitra atd, to pouižívají i některé bílé matky, aniž by to myslely vážně, jen řečniská zkratka, která se nám nemusí líbit, ale jsou to jen slova, nikoliv myšleno, ano já to udělám.
Jestli si dobře pamatuji, Viki je sociolog, tudíž o pochodech, co probíhají v mezilidských vztazích prostě přehled má.

53
Ludmila
Reagovat

Takže další koment mi vypadl. Tudíž ho sem dám ve zkratce. Některé argumentace by si zasloužili komentář B. Polívky z jistého filmu, kdy odpovídá na odpověď jisté manželky, zda věří v boha.

54
Viki
Reagovat

@anonym: Něco k věci by nebylo? Nenapadl mě tady někdo, že neznám mladou generaci? Jak neznám, když dnes tvoří v paneláku 50% obyvatel? Jo, a mimochodem, nežádal tu někdo o vzájemném nenapadání? Ale holt, některé ženské se neumí ovládat.

@Ludmila: Díky za zastání. Fakt je ten, že jsem nemínil řešit cikány, akorát mě nenapadl lepší příklad. Měl jsem raději použít příklad těch drzých děvenek z VM, jaká tam byla možná domluva. Ale aspoň se ukázalo, jak mimózně spousta lidí reaguje. Jak nechápou podstatu věci – což dávám za vinu mainstreamové propagandě, která vymývá lidem hlavy. Následně hned startují při jakékoliv nesluníčkové poznámce.

55
Pestrobarvec
Reagovat

@Ludmila No a já vám zase napíšu, že jsem viděla, jak se takhle chovají k dětem bílé matky. Chápete na co narážím? Že nejde dělat závěry alá: „moje sestřenice má kamarádku“ a „já mám ve svém okolí pět rodin a ve všech to funguje stejně“. Jinak je úsměvná ta poznámka o Vikiho domnělé sociologii. To je jako říct, že když Jakeš vystudoval sociálně-politické vědy, tak toho musel vědět hodně o politice a jejímfungování. Pokud má navíc Viki sociologii vážně vystudovanou, tak jeho zjednodušující soudy nevzbuzují dojem, že by na studiích něco pochytil.

@Viki A) Film není realita B) Od Felliniho mám radši jiné filmy C) Zkuste radši tohle: https://www.csfd.cz/film/504696-nemilovani/prehled/ Pro mě zážitek roku 2017, odcizené vztahy, bití dítěte (takže nejsem OT :) a jedno velké prázdno.

56
anonym
Reagovat

@Viki: Co ženské, ale kdyby se tak uměli ovládat pánové, že? :-D

Nemám pocit, že bych zde někoho, tedy i tebe, napadala, naopak jsem velmi vstřícná. O nic jsem tě nežádala, tebe o nic žádat nepotřebuju, jen jsem tě upozornila a protože píšeš čím dál větší krávoviny nedá se nereagovat :-D

57
JanaH
Reagovat

Tak ono ani několik zdolaných VŠ není zárukou ničeho, že? :-DD

58
anonym
Reagovat

@JanaH: Tak nějak podobně, jak je vidno, nakonec stačí sledovat osazenstvo paneláku a sociologický rozbor je na světě :-)

59
Ludmila
Reagovat

Ano JabaH, anonym, Pestrobarvec, samozřejmě máte pravdu, vy byste jistě mohli radit třeba i chirurgovi, od všeho předsi máte klíč. Lidská hloupost je opravdu neskutečná.

60
Ajda
Reagovat

Uf, ubíjející čtení, už aby byl nový díl.
Kdo neviděl včera ve 21h na ČT2, vřele doporučuji archiv – Z lásky nenávist 2. Repríza dnes v 16.45 opět ČT2.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11736765826-z-lasky-nenavist-2-domaci-nasili-na-muzich/21756226630

61
Ajda
Reagovat

@Ludmila: Nemyslím si, že poslední věta u 59 byla nezbytné nutná a vhodná.

62
JanaH
Reagovat

@Ajda: ale ona má pravdu. Už Jan Werich říkával: „Kde blb, tam nebezpečno.“ S tím se přece nedá nesouhlasit. :-))

63
Ajda
Reagovat

@JanaH: :D takto vyjádřené, to už je trochu jiné :D

64
JanaH
Reagovat

@Ajda: teď ať si to každý přebere… Aneb slovy jiného klasika: „podle vkusu každého soudruha“. :-D

Kdyby záleželo na mě, tak bych Ludmile vytkla poslední větu z její 52-jky, zejména poslední tři slova. :-) Ale nezáleží, tak nic. :-D

65
Ajda
Reagovat

@JanaH: Spíš by to mělo znít … on si myslí, že přehled má. Pokud mi paměť slouží, tak sociolog určitě není. Má přehled přes rozhledny, má proto snad i rozhled, nadhled, podhled….?

66
anonym
Reagovat

Já se směju, ale raději pomlčím :-D

67
Ludmila
Reagovat

@Ajda: no mne to taky netěší, panáček je o zábavě, nikoliv ostrakizování diskutujících, asi tak, pokud mne budeš chtít vyhodit, tak mne vyhoď, taky kolikrát s Viki nesouhlasím, ale tyhle komentáře prostě v pořádku nebyly a ostrakizovat někoho kvůli věku, prostě přes srdce nepřenesu

68
Ludmila
Reagovat

@Pestrobarvec: bože pracuji v sociálních službách od roku 1989, opravdu mne neučte o chování lidí, tohle je opravdu ztráta času, Viki, se fašizoidně nevyslovoval a tečka, kdejaká sociologická knížka píše o chování v různých skupinách, ale to je házení hrachu na zeď

69
Ludmila
Reagovat

Ajda přesně pro tohle tady zmizelo hafo diskutujících, místo aby byla zábava, tak se tady lidi navzájem napadají. Takže opět se na pár let odmlčím a počkám jestli se vrátí poštovní holub a další, tedy ti vtipní

70
Viki
Reagovat

@Ajda: Uklidni se Ajdo, vystudoval jsem nejen sociologii ale i historii. Což ovšem nemá vliv na to, co vidím kolem, na to nepotřebuji mít školu, to vidí každý, kdo má rozum a snaží se dobrat podstaty. A netrvá na něčem, co si vymyslel, přiřkl to mě a teď se na tom točí.
Co se týká ženských, taky nezobecňuji na základě včerejšího TV programu. Tam se aspoň ukázalo, že mužští jsou v podstatě bezmocní, srovnat tyranku nemohou, protože v tu chvíli by byli za agresory, a když si stěžují, tak je soudy ještě odsoudí za křivé svědectví. A odejít nemohou, protože lpí na dětech. Což je podle mého chyba, v takovém případě se musí odejít obratem. Co vím ze zkušeností, hodně dětí se v den dosažení dospělosti spakují a mažou k otci.
To ovšem zdejší dámy neberou, radši se rýpají v blbostech alá – matka chce své dětí zabít (a Viki s ní souhlasí).

71
JanaH
Reagovat

@Ajda: zase musím citovat: „myslet znamená ho.no vědět.“ :-))

@anonym: škoda, mohla jsem se smát ještě víc. Protože opět Jan Werich: „Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.“ :-D

72
Viki
Reagovat

@JanaH: Kdybych měl odpovědět ve stejném stylu, pak by to muselo být že „blbů je tady jak naseto“.
@anonym: Už jsem tě dávno žádal, abys mě neotravovala, protože na tvé hlouposti nemám čas. A co se týká ovládání, podívej se na ten pořad, co zde avizovala Ajda.
@Pestrobarvec: co do toho proboha pořád pletete nějaké bílé či jiné matky. Jediné, kdo se v tom hnípe, jste vy, já jsem o tom neřekl ani slovo. Pouze jsem uvedl, že jsem často viděl, jak maminky mlátí své děti, někdy i za úplnou hloupost. Vy jste z toho odvodila, že mluví o cikánkách????? Tak vás mohu uklidnit, cikánka v tom nebyla ani jednou, cikáni své děti nebijí.

73
JanaH
Reagovat

@Ajda: a už dlouho chci připodotknout, že když tu i onde narazím na A. V., vždycky mě pobaví. ;-)

74
anonym
Reagovat

@JanaH: Nerada bych někoho urazila :-)

Pan Werich byl nejen chytrý, ale i vtipný : Hloupost se vyfackováním nedá vyléčit.

Nevím, jestli je to jen můj pocit, ale jestli je zde někdo klidný, je to Ajda.

75
anonym
Reagovat

@Ajda: Podívala jsem se. Kdysi byla část první a to se týkalo týrání žen v manželství.
Jeden z těch mužů vydržel v manželství 28 let. Třetina života, pro někoho jen polovina. Děti už musel mít dospělé, nechápu to dlouhé rozhodování manželství ukončit.

76
JanaH
Reagovat

@anonym: na můj vkus je někdy klidná až moc. :-)) Já už bych z těch sociologických plků vykvetla dávno.

Taky jsem ten pořad včera viděla. Děti proti němu svědčily, ale zmiňoval, že jim tehdy bylo kolem patnácti. Co se dělo dalších deset let a co na to děti se můžem jen dohadovat. Mně přišla jako největší „dáreček“ ta, co pila a pak děcka nechala ve škole a zmizela. Řeznice byla taky hustá. :-/

77
anonym
Reagovat

@JanaH: Já taky a nejen z nich :-)

Řeznice byla od rány. Přitom ten její muž byl kusanec chlapa a přesto ho dokázala zmydlit.
Pro mě je nepochopitelné tolik let žít v nějakém napětí, jde jednak o děti a možná i o zvyk, prostě si na to zvykl a tiše trpěl, občas skákl k doktorovi a jelo se dál.

78
Ajda
Reagovat

@Ludmila: Nemyslím si, že úbytek diskutujících je kvůli názorům, ale věřím, že spousta to vzdala i kvůli Mikešovi. Doba RS je pryč, dost lidí volí FB. Je to diskuse, názory různé, ale bez urážek. To právě Mikeš dříve nedokázal a napadal svým stylem odlišné názory, je to zde roky známá figura, věk ho neomlouvá. Jeho elaboráty přiznávám občas přeskakují. Vy jste si všimla, že mám ve zvyku někoho vyhazovat? Moje chyba, že se to nechci učit.

@anonym: Jj, o ženách to bylo vloni, ale tady bylo přesně vidět, že děti výhrůžky rozhodně nebraly s nadsázkou a humorem.

No co už, jinak než v klidu se to brát tady nedá, na dohadování s někým, kdo má patent na pravdu nemám chuť. Je to ubíjející, proč mrhat energií.

@Viki: V klidu bys měl být ty, já jsem zatím klidná, až jsem blbá. Ale ty mi za rozčilení fakt nestojíš, i když jsi zpět ve starých kolejích a diskutovat se s tebou nedá. A odpusť si další komentář, je to zbytečné víc řešit.

79
Viki
Reagovat

@Ajda: Hele, nech si toho! To nevidíš, že ať řeknu cokoliv, tak pár vybraných slepic po mně vystartuje? Když Ti odpovím, že VŠ mám, tak je vidět, že vzdělání někomu nepomůže – co si to dovoluje taková kráva? Když uvedu, že nějaké zkušenosti s jinou generací mám, tak následuje posměšek, že stačí bydlet v paneláku a jsem odborník na všechno … kdo tady soustavně koho napadá? Já jsem tady nikoho nenapadl, vždy jsem se jen bránil, jak to nemůžeš vidět? Pár neukojených slepic, které svrbí …, a tak se odreagovávají na komkoliv, kdy s nimi společně nekvoká. Ať se ukájejí někde jinde.
Jo, tak já mohu za zdejší úbytek? Nejméně 3 roky tady nejsem, když jsem se po letech dostavil, zjistil jsem, že je vás tady 5 a půl, ale já mohu za to, že 20 lidí odešlo, ty jsi fakt neskutečná. Jdi se bodnout, snad si nemyslíš, že bez Panáčka nemohu žít.

80
anonym
Reagovat

@Viki: S normálních chlapem bych se za ty urážky asi kapku štěkla, ale u tebe je to už diagnóza. Já bych tě tipla na zoologa :-)
Víš, co je u chlapa nejhorší? Fňukání.

Vzdělání není o chytrosti a chytrost není o vzdělání. U tebe tohle sedí jako zadnice na kadibudku:-)

Ajda nemá potřebu zastání, ale je zde jeden z nejtrpělivějších adminů, to napsat musím. A pokud narážíš na JanaH tak je to jedna z nejvtipnějších diskutujících a nejslušnějších, já si troufám napsat, že k těm slušnějším patřím taky. Nebude chyba někde jinde?

81
Ajda
Reagovat

@Viki: Hezky ses předvedl, paměť máš hodně krátkou, kdo a proč byl postupně zablokovaný na všech možných diskusích? Předvedls slovník hodný intelektuála s životním rozhledem, opět nic nového. Nesnížím se k urážkám jako ty, to opravdu nemám zapotřebí. Je diskutabilní, kdo je zde neukojený :D

82
JanaH
Reagovat

Ach… ! Jak je možné, že mi toto uniklo? :-o No toto! :-DD

@Ajda: jj, říká se tomu „hosipa“. Mimo jiné si nepamatuje, že tady měl zamčeno a že se fest snažil sem proboxovat. Nějaké to ublížené kvílení se doneslo i ke mně. Stejně tak vyfasoval bany na kdejaké jiné diskuzi napříč internetem, ale to ty víš… tak kdyby někdo jiný třeba nevěděl. :-D

@anonym: no áčko, co mi to děláš? Musím zamáčknout slzu, jinak se mi bude blbě psát. :-))
Na kocourovy výplody nebudu vůbec reagovat, ať si virtuálně užije. Navíc nemá čím překvapit, podobně tady vysírá a následně fňuká snad už od roku 2010.
Navíc vůbec nepochopil, že ta narážka nebyla na něj, ale nepřekvapuje mě, že se toho chytil. :-) Potrefená husa, no.
Na tebe teda fakt spojení nemám, ale ráda bych měla. Myslím, že bych ti asi měla ledasco vysvětlit a nechci to rozmazávat tady. Třeba to, proč jsem byla tak „zarputilá“. ;-) Ajda na mě kontakt vidí, kdybys chtěla, mohla by nás neveřejně propojit… ?

83
Ajda
Reagovat

@JanaH: Nemám s tím problém, nedělám to poprvé, pokud máte správné emaily.

84
JanaH
Reagovat

@Ajda: já vím, díky. Moje spojení je OK a funguje. :-)

85
anonym
Reagovat

@JanaH: Moje spojení taky funguje a ráda souhlasím s neveřejným propojením :-)

Přidat komentář

Přidat komentář