Panáček v reality show

X Factor USA 2013: Poslední castingy, odhalení TOP 40 a porotci už ví, koho budou mentorovat! (rekap + video)

29. Září 2013 | napsal(a): | reality show: X Factor USA

[singlepic id=7221 w=420]
Minulý týden jsme prožili zatím vrchol castingů ve třetí řadě amerického X Factoru. Plno výborných talentů, kteří dokázali zvednout ze sedadel. V jaké formě je soutěž ve třetím týdnu? Má stále co nabídnout? Dokážou zpěváci a zpěvačky ohromit? Jaké kategorie porotci získali? Postoupili do další fáze ti nejlepší? Odpovědi najdete uvnitř článku.

Emery Kelly

Emery otevřel středeční díl z tohoto týdne, i když po sérii neúspěšných uchazečů o pozici kvalitního hudebního prostoru. Emery vypadal jako Bruno Mars, ale naštěstí tak nezpíval. Naštěstí proto, že všichni znějí jako Bruno Mars, když ho zpívají, není v tom originalita. Emery má hezkou barvu hlasu. S ním si ve vystoupení hezky pohrál a nechal ho vyniknout. Není to sice vystoupení zvedající ze židle, ale je to rozhodně kus příjemný na poslech.

Khaya Cohen

Khaya je 15letá dívka, která vypadá velmi plaše. Jako všichni ostatní soutěžící se chce prosadit na hudebním průmyslu. Jenže první song ji moc nevyšel a její hlas se mi vůbec nelíbil. Přišel skoro až podprůměrný. Posléze byla zastavena a mohla odzpívat druhou písničku. Ta se jí vyvedla lépe, ale za cenu toho, že musela hlas vyšponovat o několik taktů výše. Tam se objevil pěkně zabarvený a originální hlas. Ale ve chvíli, kdy se pustí s tónem dolů, tak je to bída a vážně to hraničí s průměrem. Nevěřím, že se Khaye podaří držet hlas stále ve vyšších tónech. Navíc ani nesdílím takové nadšení s porotou a srovnávání s Adele či Amy Winehouse. Nějak se mi nechce věřit, že by Khaya provětrala kategorii dívek. Měla hezké momenty ve vystoupení, ale nevěřím, že se jí to podaří ustálit na nějakou únosnou a nerozkolísanou rovinu.

James Kenney

Jamese si pamatujeme z první řady, kdy to dotáhnul dokonce až do domu porotců a skončil těsně před branami finále. Docela se divím, že produkce jeho první účast nevyužila na obrazovce k ukázání divákům. Nicméně James je sympatický kus chlapa a jeho vystoupení ve třetí řadě bylo skvostné. Já to nemůžu nazvat jinak než hudební lahůdkou. James já originální barvu hlasu a má na to se zase prokousat velmi daleko.

Tim Olmstad

Tim je 23letý mladík, který je extrémně nervózní a má obří trému. Člověk by ani nevěřil, že dojde na podium. Timova maminka je učitelkou hudby a synka si dobře vypiplala. Tim má velmi hezkou barvu hlasu, kterou dokáže správně dávkovat a vystoupení bylo celkově svěží, emocionální a poslouchatelné. I přes nesporné kvality mi jeho výkon přišel trochu přechválený. Možná je to můj osobní názor, ale při středečním díle se chválou vůbec nešetří.

Wesley Mountain

Já jsem od Wesleyho čekal katastrofu při zpěvu. Myslel jsem si, že to bude další z řady looserů. Proč? Protože v zákulisí mluvil skoro až o posedlosti porotkyní Kelly. A když přišel na podium, tak se úplně rozplýval a úplně v transu. Ten kluk absolutně nevěděl, která bije a vygradovalo to tím, že ji šel dát polibek na ruku. V té chvíli byl úplně mimo a asi dosáhnul nirvany. Na mě to působilo dost úchylně a ani se nedivím, že se celebrity občas takových lidí bojí. Wesley je asi sice neškodný, ale když se přiblížil k panelu porotců a upřeně na Kelly zíral, tak jsem si říkal, že to s ním buďto šlehne, anebo na ni skočí. Naštěstí se ani jedno nestalo, ale pocit to musel být nepříjemný. Jenže mistr Wesley měl ještě jedno eso v rukávu. On totiž není žádný pěvecký looser, ale naopak. Odzpíval velmi hezké vystoupení, které bylo samozřejmě věnované Kelly, a vsadím ruku, že po celou dobu myslel na ni, jak jí líbá. Přes veškerou úchylnou náklonost má mistr výborný hlas, který by ho mohl vynést vysoko. Ale musí se zbavit posedlosti a plně se věnovat pěveckému výkonu. Ale na ten výraz a učiněný trans nejde zapomenout. I kdyby mu porota řekla, že má na zádech mamuta, tak by mu to bylo úplně šumák. Mel oči jen pro Kelly.

Celine Polenghi

Celine je 16 letá studentka, která jde do soutěže pokoušet svou fortunu. Celine má na své roky hodně vyzrálý hlas, že by ani člověk nevěřil, že to zpívá ona. Ale opak je pravdou. Celine má hlas jak zvon a dokáže sfouknout nejednu hudební kládu. Ale je tu otázka, co s ní do budoucna? Takových zpěvaček jako je ona, běhá jen po Americe veliká spousta a tyto dámy jsou pak v repertoáru ploché jako vodováha.

Lorie Moore

Lorie je od pohledu trochu ranařka, ale jinak sympatická dáma. Kdo by to byl řekl, že je profesionální hráčkou amerického ženského fotbalu. Na vystoupení si vzala neskutečnou a v talentových show ošlehanou kládu od Whitney Houston, I Have Nothing. A samozřejmě se s tím poprala velmi dobře a postup dál si vyzpívala. Ale i její kategorie je našlapaná a bude muset pořádně makat, aby se prosadila mezi konkurenty.

Glamour

Produkce nám moc skupin za celé castingy nepředstavila, a tak do nás nějaké skupiny před koncem musela nasypat. První jsou tři holky jménem Glamour. Je to jedna z lepších skupin, která má sound a můžou se dostat dál než jen do příštího kola. Následující video obsahuje všech pět následujících vystupujících. V každém si prosím najděte uvedeného zpěváka či skupinu, protože video není nikde rozdělené.

United Girls

Další skupina se skládá ze tří holek, které reprezentují zase trochu jiný styl než předchozí Glamour. Glamour jsou spíše gospelové a United Girls reprezentují novou vlnu.

Wild Thingz

Duo dvou kluků létalo po podiu jako čerti vypuštěný z kravičky a své vystoupení založili na mixu moderních druhů hudby. Ale jdou směrem klasického boybandu a domnívám se, že to momentálně nefrčí. Všechnu slávu aktuálně žerou One Direction.

Denny Smith

Denny Smith je 69letý pastor a na casting přišel oblečený skoro jako Santa Claus. Své muzikální umění a hlasový rozsah z kostelních vystoupení nezapře. Určitě umí udělat dobrou show a k tomu ještě skvěle zazpívat. Uvidíme, jak se mu povede dál.

Zach Breeken

Od Zacha jsme viděli jen malinkatý kousíček, ale i ten stačil na to, abychom poznali, že má obdivuhodně hluboký hlas, který mi připomínal loňského Willieho Jonese, možná je Zach ještě o kus lepší. Výborný country hlas, který má perspektivu a mohl by dojít až do live show. Výborný hlas a barva.

Victoria Carriger

Victorie je 41letá matka osmi dětí. Ano, čtete správně, osmi dětí. S mužem momentálně žije odděleně a i v těch letech by chtěla chytnout kariéru velké zpěvačky. Vybrala si na casting skladbu, která vystihovala její aktuální životní situaci a dokonale své emoce předala. Ale dle mého je její hlas dost slabý a vůbec mi nerezonoval a ničím nezaujal. Připomínalo mi to Bonnie Tyler, jako závan dob minulých. Nic proti staré škole, ale podobné hlasy teď nefrčí. Victorie to bude mít ve své kategorii hodně těžké.

Keith Beukelaer

Castingy třetí řady uzavřel tak trochu looser. Keith se kdysi objevil v American Idolu a tehdá ho Simon počastoval jako nejhoršího zpěváka světa. Nicméně Keith je zpět a zkouší své štěstí se zpěvem znovu. Keith nebyl úplně nejhorší, odrapoval jeden song, pobavil celou arénu, rozparádil porotkyně a udělal dobrou show. Na casting v aréně dobrá show a postup jen tak, dál se asi nedostane, ale byla to taková důstojná zábava.

Co bylo dál? Žádný bootcamp, rovnou TOP 40

O kontroverzním rozhodnutí produkce totálně vypustit bootcamp jsem psal v prvním článku o letošní řadě. 218 soutěžících nechala produkce čekat a pak jim milostivě oznámili, že se nic nekoná, že je vybraných 40 lidí a tím to pro všechny hasne. Toto rozhodnutí je dvousečné a můžeme na něj nahlížet z několika stran.

První, produkce chtěla ušetřit. Dělat vystoupení pro 218 lidí asi něco stojí, nejen peníze, ale i čas a nechtěli lidé z FOXu do show více investovat, když se snížil rozpočet. Mimochodem podle Pandy Ross produkce ani nezajistila jakékoliv občerstvení. Druhé, produkce si byla jistá, že v těch 218 lidech má natolik silné hudební kusy, že riskne vybrat ty nejlepší a budou doufat, že se to povede. Že vybrali vážně deset nejlepších z každé kategorie. Třetí, produkce chtěla show oživit. Mnohdy je bootcamp považován za nudnou záležitost a přímé zkrouhnutí na 40 nejlepších by mělo zkvalitnit show a podívanou. Měli bychom tedy vidět všech 40 zpěváků a zpěvaček, jak se budou rvát o místo ve finále.

Na jednu stranu se mi nelíbí, jak bylo naleženo se soutěžícími. Přeci jen mohli dostat ještě druhou šanci na bootcampu se ukázat a třeba by se našel ještě někdo lepší než ti vybraní. A při tak velké produkci a k tomu ještě v Americe mi přijde škoda, že se do toho neinvestovali peníze. Ale ony se zase přesunuly do předfinálové bitvy 40 nejlepších. Vzhledem k tomu, že v Americe boduje The Voice, tak se mi zdá, že se tímto soubojem chtějí na FOXu přiblížit ringům v The Voice. A za další je to hodně podobné se semifinálovým vyřazováním z American Idol. Avšak Simon v nějakém rozhovoru prozradil, že je tento systém přebrán z holandské verze. Nu, musí se šlapat podle toho, co se líbí divákovi. 10 lidí z každé kategorie ze sebe musí vymačkat před diváky a porotou to nejlepší, aby získali jedno ze 4 finálových míst. Vypětí, emoce a vypjatá rozhodnutí. A bude se hodně bučet. Bulvární reportéři a špioni vypátrali, že když Paulina vyřazovala, tak za sebou nechávala velmi rozpálené diváky v hale, kteří na ni 20 minut bučeli a pískali, až nakonec musela vyřazeného vrátit.

Na druhou stranu, se mi nový systém libí. Bude to dramatičtější, mělo by to přinést mnohem víc kvalitních výkonů a bude to náhrada za Dům porotců, který je v Americe letos také vypuštěný. Sice zůstává lehká pachuť, ale buďme rádi, že nám za mořem nabídli aspoň něco. Ledacos napovídá tomu, že konečná TOP 16 z TOP 40 půjde rovnou do live shows.

TOP 40 a mentoři

Dívky – Demi Lovato

[singlepic id=7220 w=420]


Rylie Brown
Bree Randal
Rion Paige
Primrose Martin
Ashley Williams
Khaya Cohen
Jamie Pineda
Danie Geimer
Ellona Rano Santiago
Simone Torres

Kluci – Paulina Rubio

[singlepic id=7223 w=420]


Josh Levi
Isaih Alston
Stone Martin
Al Calderon
Carlos Guevara
Isaac Tauaefa
Timmy Thames
Chase Goehring
Carlito Olivero
Tim Olstad

Starší 25 let – Kelly Rowland

[singlepic id=7222 w=420]


Victoria Carriger
James Kenney
Kristine Mirelle
Jeff Gut
Lillie McCloud
Rachel Potter
Lorie Moore
Jeff Brinkman
Allison Davis
Denny Smith

Skupiny – Simon Cowell

[singlepic id=7224 w=420]


Glamour
Good News
Yellow House Canyon
Alex & Sierra
RoXxy Montana
WiLD THiNGZ
Girls United
Složené z jednotlivců (Zach Beeken, Andrew Scholz, Colton Pack)
Složené z jednotlivců (Summer Reign, Celine Polenghi, Millie Thrasher)
Složené z jednotlivců (Emery Kelly, neznámí dva kluci, které nám produkce neukázala)

Který porotce má nejlepší pozici?

Jako nejsilnější tým se mi jeví Starší 25 let, které povede Kelly Rowland. V její stáji je několik velkých zpěváků a zpěvaček, které mají charisma a velký hlas. Tam bude asi rozhodování nejtěžší. Simon a Skupiny taky nejsou bez šance, protože ze skupin umí vyždímat mnoho dobrého a sám určitě dychtí najít komerčně úspěšnou skupinu. Řekl bych, že Demi má ve své stáji několik es, ale s tím, jak prokaučovala loňskou kategorii, to bude ještě boj plný překvapení. Kluci od Pauliny, tam mám trochu problém. Tam mám jen jednoho oblíbence a zbytek mě nějako nezajímá. Kluky bych považoval za nejslabší stáj.

Jaký je další jízdní řád?

Následovat by měly 4 díly, kde by se mělo rozhodnout o každé kategorii. Pak je v programu díra. A pak už hurá do 1.live show, které by mělo být v úterý 29.10.

Merťas

Začít koukat na zahraniční talentové show byla má zhouba i radost. Vystoupil jsem z našeho vakua a nakoukl za hranice a objevil jsem neobjevené. Lidé plni uměleckého nadšení ve všech směrech, kteří svou část ze sebe předávají dál světu. Nejdříve jsem sledoval sám, ale pak se objevil Panáček a od roku 2011 už sám talentové show nesleduji.mertas024@gmail.com

X Factor USA

Diskuze k článku

Počet komentářů: 7
1
Lucas
Reagovat

Díky ze rekap :) mně se nový formát celkem líbí, jediný, co mi vadí je, že se nemohli ještě před tím znovu ukázat.. Tak jak je to i v Británii.. tam včera byl představen tento nový formát a celkem to funguje

2
sadu
Reagovat

Akorát jsem včera koukala, jak to probíhá v Británii – je to dost kruté, ale určitě jisté oživení.. akorát tam následuje ještě dům porotců, což mi bude docela chybět. Jsem zvědavá, jak to v Americe dopadne, protože přece jenom v Británii dali zpěvákům více šancí – někdo zazářil a někdo naopak propadnul, což umožnilo vybrat opravdu ty nejlepší a „nejschopnější“ do live show.

3
Ludvík
Reagovat

Ten nový formát s žildlovým kolem je super :) škoda že v USA vynechají Judges Houses

4
Thomas
Reagovat

Velká škoda že namáme vysílací práva jak před rokem prima Letošní podzim na primě je jedna katastrofa

5
Laikka
Reagovat

Já se přiznam, že ten poslední díl mě dojal :) Jak je vybírali. Většina mých oblíbenců tam je takže zatim v pohodě. Kluci mi vůbec nepřijdou slabí, naopak. Stone Martin i ten malej černoch jsou super. Pěvecky je to letos fakt kvalitní, už se těšim na další díly.

6
La Lamborghini
Reagovat

Proč to kurva nejde u nás v TV? Po skončení minulého ročníku jsem se těšil na letošek a žádná TV to nekoupí…

7
Frantiszek
Reagovat

Primrose Martin—moc se na ní těším, jen kousek byl slyšet, ale to bude huge.

Wesley Mountain— Přestože to je děsivej úchyl, který pravděpodobně Kelly za bije a sní na rozmarýnu, tak ten hlas byl dost nabouchaný co se síly týče i barvy.

no a zamiloval jsem se do 41 leté matky osmi dětí.
Victoria Carriger má senzační barvu hlasu a vypadá fakt dobře na to, co má za sebou (ze sebe)

Přidat komentář