Panáček v reality show

Hlas ČeskoSlovenska 2017

středa 20:20 na TV Nova a TV Markíza

Kristína Mihaľová alias Kika představuje svůj debutový singl Love Is In The Sky (rozhovor + video)

8. Říjen 2015 | napsal(a): | reality show: Hlas ČeskoSlovenska 2017

[singlepic id=11283 w=615]
Nejmladší finalistka druhé řady Hlasu ČeskoSlovenska, jazzová princezna Kristína Mihaľová, která získala bronzovou medaili v rámci týmu Majka Spirita, o sobě poprvé po soutěži dává vědět. Minulý týden vydala svůj první singl s názvem Love Is In The Sky, na kterém se podílela i autorsky (je autorkou textu a spoluautorkou hudby spolu s osvědčenou dvojicí Peter Graus a Tomáš Zubák). Někteří z vás možná budou překvapení, že tato píseň není jazzového charakteru a že se Kristína (která si nyní říká Kika, což je logické, jelikož jedna Kristína už na slovenské scéně je) vrhla na taneční pop, avšak já si myslím, že je to sice jednoduchá, ale velmi vkusná moderní skladba, která kvalitativně převyšuje většinu současné tanečně-popové produkce. Něco podobného se dá říci i o videoklipu, který je svěží, sexy, ale nikoliv lascivní a prvoplánový. Spolu s premiérou klipu jsem si pro vás připravil bonus v podobě rozhovoru, který jsem s Kristínou tento týden udělal. Zajímal mě nejen debutový singl, ale i Kristínino studium jazzového zpěvu a došlo i na právě probíhající ročník SuperStar.

Je to asi rok a půl od doby, kdy ses účastnila Hlasu ČeskoSlovenska. Co všechno se u tebe od té doby změnilo?

Kristína: Změnilo se toho hodně, ale ne zas tak moc. Po soutěži jsem se soustředila hlavně na školu, protože jsem letos maturovala. Dala jsem si za cíl zůstat po soutěži v Praze, což se mi podařilo. V současnosti studuji na VOŠ jazzový zpěv, což mě velmi baví.

Naši čtenáři si asi neumí představit, jak takové studium jazzu probíhá. Mohla bys jim to nějak přiblížit?

Kristína: Konkrétně studuji jazzový zpěv a máme například takové předměty jako jazzová harmonie, sluchový výcvik a vůbec ty všeobecné základy. Myslím si, že člověk, který se na VOŠ pilně učí, tak z ní vyjde jako velmi slušný muzikant, který hudbě rozumí. A právě to je na této škole skvělé.Tři roky jsou sice dost krátká doba, ale studium je velmi účelné.

Je o tobě známé, že máš jazzové srdce a žiješ jazzem. Minulý týden jsi ale vydala svůj debutový singl Love Is In The Sky, který je žánrově diametrálně odlišný a dá se označit za taneční pop. Jak vnímáš tento svůj rozpor mezi žánrem, který děláš víceméně profesionálně, a žánrem, kterým žiješ?

Kristína: Pro mě to až takový rozpor není. Já se nebráním ani jiným stylům než jazzu. Myslím si, že zpěvák by neměl být jednostranně zaměřený jen na jeden žánr. Ráda bych se dělala i jednodušší hudbu, kterou by mohli poslouchat i mladí lidé. Řekněme si narovinu, že mladí lidé až tak moc jazz neposlouchají. Myslím, že člověk by měl nabírat i nové zkušenosti. Pop je podle mě žánr, který by měl zvládnout každý zpěvák.

Mohla bys svůj debutový singl Love Is In The Sky našim čtenářům blíže představit?

Kristína: Cílem bylo vytvořit píseň, která by nebyla úplně plytké disco, která by byla příjemná na poslech, ale zároveň i moderní. Pocitově je ta skladba lehká a svěží, přičemž text je o tom, aby se člověk nebál nových věcí, protože i já se v podstatě v mnoha věcech stále hledám a překonávám. Beru to jako motivaci k životu.

Kvůli studiu ses musela přestěhovat do Prahy. Jaká pro tebe byla ta změna? Přece jen to znamenalo odloučení od rodiny a přátel…

Kristína: Jelikož Hlas se celý natáčel v Praze, tak jsem s tím neměla žádný problém. Nemám pocit, že bych si musela nějak zvykat. Akorát co se týče školy jsem musela naběhnout na určitý systém učení a podobně. Rodina mi samozřejmě chybí, ale jednou to přijít muselo. Moji rodiče sice mají nyní doma „syndrom prázdného hnízda“, ale jsou na mě strašně hrdí. Praha je obrovská metropole možností.

Jsi ještě v kontaktu s jinými finalisty Hlasu ČeskoSlovenska, případně i se svým koučem Majkem Spiritem?

Kristína: S Majkem moc v kontaktu nejsem. Ale se soutěžícími ano. Nedávno jsem se například potkala s Janou Rybníčkovou, nebo jsem navštívila Martina Císara u něj doma. Celkově se tam utvořila dobrá parta, ale každý má svůj individuální program, takže nějaký sraz se všemi je nereálný, ale individuálně se vídám tak s polovinou lidí.

Teď právě probíhá jubilejní desátý ročník SuperStar. Zajímalo by mě, zda soutěž sleduješ, případně jestli tam máš nějakého favorita.

Kristína: Oficiálně jsem si ještě k televizi v neděli nesedla, ale dostala se ke mně videa (každý to sdílí na Facebooku, takže nebylo tak těžké se k nim dostat) a myslím, že jsou tam letos hodně dobří zpěváci. Určitě se ráda podívám na finálová kola, na která se moc těším. Jelikož mi škola začala už v září, tak jsem na to neměla čas, ale finále se ráda podívám a vychutnám si ho z pohledu diváka.

V letošním ročníku soutěží i Veronika Vrublová, která se účastnila první řady Hlasu ČeskoSlovenska. Uvažuješ i ty o tom, že by ses ještě někdy nějaké soutěže zúčastnila?

Kristína: Myslím, že už ne. Když to někdo chce zkusit podruhé nebo potřetí, tak mu to neberu, ale myslím, že i lidi chtějí raději vidět nové tváře. I v kariéře se dá pokračovat i jiným způsobem, než se zviditelňovat v těchto soutěžích. Když umělec dospěje, tak sám uzná za vhodné, že je lepší jít na trh s vlastní kůží a vlastními písněmi.

Jaké máš plány do budoucna?

Kristína: Určitě bych chtěla úspěšně dokončit VOŠ. Ráda bych natočila i nějaké další singly, tentokrát i v rodné řeči. Do budoucna přemýšlím i o HAMU, ale to je ještě ve hvězdách.Určitě bych ale chtěla zůstat v Praze, protože Praha je prostě skvělá.

Na Kristínin debutový singl s videoklipem Love Is In The Sky se můžete podívat zde:

DJ Vlado

Zpěvácké a talentové soutěže sleduji od roku 2004, tedy především ty české a slovenské, ale pro zpestření rád nahlédnu i do zahraničí. V našich končinách je jen málokterý soutěžící, který by mému oku unikl a neutkvěl mi v paměti. Neskromně se tedy troufám označit za experta :-) Od roku 2010 jsem členem Panáčkovy rodiny a obšťastňuji vás svými rekapy :-) Kontakt na mou maličkost: djvlado@seznam.cz

Hlas ČeskoSlovenska 2017

Diskuze k článku

Počet komentářů: 3
1
bezík
Reagovat

Sice mě tohle žánrově míjí ale není to špatné, hezky zazpívané. Snad od ní uslyšíme i nějaký jazzík který je mi podstatně bližší. Bohužel, tragická je obrazová stránka klipu, to je příšernej kýč, klišé střídá klišé. Já vím, nejsou prachy ale to snad radši udělat textové video než takovou hrůzu.

3
dolores
Reagovat

som rada,ze Kika studuje, a je v Prahe, na vychode by svoj nevsedny talent len zakopala. na druhej strane zase nam jedna nadana dievcina odchadza do ceska…://
piesen je pre Kiku trochu vlazna,sloha ok, refren jednoduchy … ma na ovela viac. hoci ma tesi, ze jej kvality si vsimol aj tento producentsky tym, pretoze oni sa s hocikym do spoluprace nedaju. Kika je vazne dobra. cyklo-klip s mi pripomenul starsie video s Corinne Bailey Rae, myslim, ze vzhladom na jej hlasove moznosti, by sa aj mala vybrat tym smerom, ci k Norah Jones, tz. trochu viac jazzu, softjazzu by nebolo u nej naskodu pridat do toho popiku.;)
fajn Vlado, ze toto dievca monitorujes ;)

Přidat komentář

Přidat komentář