Panáček v reality show

Manželské etudy online video

Manželské etudy video archiv

Helena Třeštíková: Nejistota moje životní pozice

24. Srpen 2008 | napsal(a): SUNíčko

V čísle 34/2008 zpravodajského časopisu roku 2007 Respekt si můžete přečíst velmi zajímavý rozhovor s Helenou Třeštíkovou, kterou většina čtenářů Panáčka v reality show zná díky cyklu časosběrných dokumentů Manželské etudy. Ten před pár dny opakovala Česká televize a to včetně nejúspěšnějšího dílu o Marcele, jenž se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Především tohoto kousku se týkají odpovědi Heleny Třeštíkové, které si dovolím z jejího rozhovoru odcitovat. Věřím, že zaujmou i některé z Vás, třeba to, jak se její účinkování v cyklu Buriánův den žen promítlo do života Marcely.

Manželské etudy po 20 letech: Marcela a Jiří

5. Srpen 2008 | napsal(a): Malinka

Když si myslíte, že nemůže být ještě hůř, tak se pletete. Může. Tak nějak na mě působil včerejší díl Manželských etud po 20 letech.

Marcela a Jiří se brali z lásky, děťátko, malá Ivanka, se jim narodila deset měsíců po svatbě. Oba byli mladí, vlastní bydlení, stejně jako většina jejich vrstevníků, neměli, a tak bydleli u rodičů Jiřího. Vzájemné soužití generací ale nepřineslo nic dobrého, Marcela se sama s dcerou odstěhovala ke svým rodičům. Neshody mezi mladými rodiči nakonec po pár letech (po 2,5 – pozn. SUNíčko) vyústily v rozvod.

Manželské etudy po 20 letech – Ivana a Václav (6/6)

29. Červenec 2008 | napsal(a): Malinka

Ivana a Václav jsou studenti architektury, kteří chodí do stejného kruhu. Před Vánoci roku 1980 uzavřou sňatek a po půl roce se jim narodí první dítě – syn Jan. Rodina celkem spokojeně žije v malém bytě po babičce, který je průběžně rekonstruován. Mladí manželé dokončují svá studia. Po třech letech se jim narodí další syn, první část dokumentu končí dalším těhotenstvím Ivany. Jinak je tato černobílá část pořadu poklidná bez žádných zásadních událostí.

Manželské etudy po 20 letech – Zuzana a Stanislav

22. Červenec 2008 | napsal(a): janule

Když jsem souhlasila s tím, že napíšu tenhle článek, netušila jsem, že největší problém pro mě bude najít směr a cestu, kudy do něj. Asi nemá smysl jen popisovat, co se dělo, nehledě na to, že už při sledování si člověk utváří názory, které pak těžko mění. Proto pokud se vám tento článek bude zdát moc subjektivní, tak mi to prosím promiňte :-)

Takže stručná rekapitulace: Zuzana a Stanislav se brali v roce 1980 a to v podstatě proto, že „museli“. Čekali miminko. Zuzaně bylo osmnáct let a byla před maturitou. Na začátku manželství ani neměli kde bydlet, zatím tedy bydlel u rodičů. Během pěti let se jim narodil syn Honzíka dcera Zuzanka. V roce 2000 se rozvedli, děti zůstaly u matky, Stanislav se podruhé oženil.

Manželské etudy režisérky Třeštíkové budou mít filmové pokračování

12. Prosinec 2006 | napsal(a): SUNíčko

Před pár měsíci šel v České televizi divácky velmi úspěšný časosběrný dokumentární cyklus Manželské etudy. Dnes přinesl server Aktuálně.cz informaci, že se chystá pokračování tohoto cyklu a to ve formě filmového dokumentu, v němž se režisérka vrátí k tragickému osudu Marcely Haverlandové.

V březnu se myslím máme na co v českých kinech těšit. Kdo by si na osud Marcely Haverlandové nevzpomínal, můžete se začíst do příslušného článku zde na Panáčkovi v reality show.

související články

Osud, ze kterého mrazí / Blesk.cz

Týden: Opravdu podivná smrt Ivany H.

2. Březen 2006 | napsal(a): SUNíčko

Ve známém dokumentu, Manželských etudách Heleny Třeštíkové, zemřela za zvláštních okolností dívka – dcera jedné z hlavních postav. Navzdory konci vyšetřování se v případu objevují nové pochybnosti: ukazuje se, v jakých podmínkách policie pracuje.

V malé kanceláři budovy policie v Praze 3 sedí policista Jan Řežábek. Před ním stojí starý počítač bez připojení na internet: model před časem vyřadili jako zastaralý z úřadu práce. Služební telefon Řežábek nemá a chce-li volat na mobil či meziměsto, musí do jiné kanceláře. S kolegy se také často dohaduje, kdo z nich si půjčí ojetou felicii.
Právě policista Řežábek dostal loni třiadvacátého listopadu za úkol pátrat po pohřešované Ivaně Haverlandové; dívce, kterou dnes zná mnoho televizních diváků z dokumentu Manželské etudy Heleny Třeštíkové. pokračování o nejasnostech okolo úmrtí dcery Marcely Haverlandové z Manželských etud

Na Marcelu z Manželských etud byla podána žaloba

19. Únor 2006 | napsal(a): SUNíčko

Jistě si mnoho z vás vzpomene na pohnutý životní osud Marcely Haverlandové z předposledního dílu Manželských etud od režisérky Heleny Třeštíkové. Člověk si musel říci, že si snad už všechnu svoji životní smůlu vyčerpala, ale bohužel nikoliv, i když za to si může i trochu sama.

Ve zmíněném časosběrném dokumentu nařkla svého prvního manžela a otce usmrcené dcery Ivany z jejího sexuálního obtěžování ve věku 8 let. Před lety soud k tomuto nařčení zaujal stanovisko, že vinu nelze prokázat. Marcela to však vidí zcela jednoznačně:

Mf Dnes: Marcela Haverlandová: Já to neštěstí přitahuju

11. Únor 2006 | napsal(a): SUNíčko

V jejím životě dopadlo všechno špatně. A díky dokumentu Heleny Třeštíkové MANŽELSKÉ ETUDY PO DVACETI LETECH se o tom dozvěděl celý národ. Marcela Haverlandová teď ví, co je to štěstí v neštěstí.

Na kalendáři v kuchyni má u data 29. ledna napsáno: Nahrát Manželské etudy po 20 letech. NEDÍVAT SE! Osud Marcely Haverlandové ten nedělní večer viděl víc než milion diváků. Ona ne. Nedoporučili jí to lékaři, ale ani ona sama nechtěla vidět poslední roky a dny života své dcery, která těsně před koncem natáčení dokumentu tragicky zemřela. Sešly jsme se v panelákovém bytě v Českém Brodě, kde žije se synem Tomášem. Tvrdí, že tenhle trošku rozjívený šesťák je jediný důvod, proč ještě žije. Manželství se jí dávno rozpadlo. Další muž, otec Tomáše, ji opustil a pak zemřel. Před pár dny dostala urnu s popelem dcery. Při povídání často pláče. Tomáš nosí kapesníčky. Jako by byl zvyklý…

Kolik cizích lidí vás dnes zastavilo a oslovilo? pokračování rozhovoru s Marcelou Haverlandovou, účastnicí Manželských etud. Rozhovor se nejspíše po víkendu přesune do bezplatného archívu Mf Dnes.

související články

Bankovní účet pro Marcelu z Manželských etud po 20 letech objeven
Manželské etudy po 20 letech: Marcela a Jiří (5/6)
Šest párů, šest osudů slovy Heleny Třeštíkové / mfdnes.cz
Realita místo reality show (rozhovor s Helenou Třeštíkovou i o Marcele) / Lidové noviny

Nedělní svět: Helena Třeštíková – Nechci dávat návod na život

22. Leden 2006 | napsal(a): SUNíčko

S Helenou Třeštíkovou o Manželských etudách, hyenismu a kverulantství

Dokumentaristka Helena Třeštíková se vrátila k tématu, které rozpracovala v 80. letech: sledovala osudy šesti párů a záznam bez komentáře zpracovala do filmu Manželské etudy po dvaceti letech.
Závěr si každý musí udělat sám. „Odnesla jsem si osobně poznání, že když v životě něco získáme, zároveň ztrácíme. Člověk nemůže chtít všechno, být ženatý nebo vdaná a zároveň si udržet nezávislost a svobodu. Kdo tohle pochopí, žije se mu lépe,“ říká režisérka ojedinělého cyklu, který můžeme sledovat v neděli večer na ČT2. Přečtěte si rozhovor s Helenou Třeštíkovou o Manželských etudách

P.S.: Nezapomeňte, dnes večer je další díl Manželských etud a to od 20:00 na ČT2.

související články

Manželské etudy po 20 letech – Zuzana a Stanislav (4/6)
Manželské etudy po 20 letech: Marcela a Jiří (5/6)

Manželské etudy po dvaceti letech: Zuzana a Vladimír

16. Leden 2006 | napsal(a): Magda

Dneska si kladu velkou otázku – o dospělosti. Kdy dospějeme, jaké situace nebo zlomy nás k tomu vedou? Podaří se to všem?

Podařilo se to Vladimírovi? Ani mi to teď nedá práci ho popsat, všechno o sobě řekl sám: „hlava v oblacích. Nějak na tom s klukama děláme. To jsem opustil, to už mě nechytlo.“

Dneska si kladu druhou velkou otázku – o plánech. Je dobře snít? Nebo je lepší mít plány na reálném základě? To se taky člověk naučí?

1. stránka z celkem 212