Panáček v reality show

Na nože 8.díl – Zpátky do léta

28. Říjen 2010 | napsal(a): | reality show: Na nože!


A další díl čím dál lepší kulinářské reality show pro opravdové profíky Na nože je tady.
Zbývá posledních sedm soutěžících. Z nich jsou pouze dva amatérští kuchaři a pouze jedna žena. A tak, protože Iveta přežila další vylučování, se pokračuje dál v útocích na ni. Nemám ani moc chuti je nějak rozebírat, protože ukazují naprostou bezpáteřnost a namyšlenost některých soutěžících a asi bych se při psaní o tom jen rozčílil. Takže asi radši přeskočím úvodní část z bydlení soutěžících a rozhovor s Jardou (i když to možná začíná vypadat, že Iveta už vadí pouze jemu) a přejdu hned k prvnímu úkolu.

1. den – Občerstvení na koupališti

Souboj o imunitu nás alespoň na chvilku vrátí do horkého léta (dali-li se to období mezi červem a zářím tak letos nazývat) a soutěžící tak čekal kuchařsko-manažerský souboj.
Každý si nejdřív musel připravit dvě jídla a jeden nápoj („Žádný párek v rohlíku, žádný smažený langoš. Chci, aby kvalita toho jídla odpovídala tomuhle pořadu“ udává přesnější pravidla Zdeněk Pohlreich) a na koupališti jej prodat. A to doslova. Vítězem se stane ten, kdo vydělá nejvíc peněz.
Na přípravu navíc dostali dohromady jeden velký balík surovin a museli tak nějakým způsobem spolu vykomunikovat a vybojovat co kdo bude používat.
Mezi výslednými jídly tak bylo asi úplně všechno. Od špízů, přes bagety a tortilly až po zmrzlinu. Pití pak například populární mojito nebo limonáda.
Soutěžící byli po dvou hodinách příprav převezeni na koupaliště. Při těch záběrech mi došlo, proč tuto atrakci nevyhledávám.
Tam je Zdeněk spolu s megafonem a černými brýlemi přivítal a bez nějakých průtah jim odstartoval hodinový prodej.
Je pravda, že tento prodej se nedá srovnat se žádným běžným fast foodem na koupališti. jednak to nebyly hektolitry oleje, a pak to byly kvalitní suroviny (ano, sponzorem pořadu je značka Klasa) ale hlavně pro dramatičnost pořadu fungoval mezi soutěžícími boj o zákazníky. Petr dával slevy, Jarda a David si pomlouvali jídla navájem, lukáš zase odhalil své vypracované tělo.
Jamie a Iveta jako jediní vsadili na studenou kuchyni a to se jim nevyplatilo. tak si alespoň prodali jídla navzájem, aby nebyli úplně špatní.
Nakonec vlastně skoro nikdo žádné peníze nevydělal. Do plusových hodnot se dostali pouze David a Jarda. Jarda nakonec získal i imunitu a tak je opět o něco blíž výhře.
Jen pro zajímavost: Jardova tržba byla 3470kč a náklady 1700kč. Nejmenší tržbu (ale ne zisk) měla Iveta, 960kč. Největší náklady pak Petr, 3590kč a tržbu jen 1990kč. Jarda měl tudíž nejen největší tržbu, ale i nejmenší náklady ze všech. A opět nezapomněl připomenout, že někteří soutěžící s tím prostě nemají zkušenosti.

2. den – sladkovodní ryby

Na soutěžící druhý den čekaly nejzákladnější sladkovodní ryby, kapr, candát a úhoř říční (který je na rozdíl od mořského úhoře delikatesa).
Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin a každá skupina měla za úkol připravit z ryb dva předkrmy a jeden hlavní chod. Aby to ale nebylo jednoduché, vaření probíhalo formou štafety. každý měl tak deset minut na vaření, patnáct vteřin na předávku a pak znovu totéž další.
Aby nám paní-jejíž-jméno-nikdo-nezná ukázala, že tam není jen na okrasu, bylo jejím dnešním úkolem osvětlit funkci Jardy s imunitou. Ten měl dělat deset minut v každém družstvu. Tím její přínos soutěži pro dnešek skončil a soutěžící se mohli dát do vaření.
Kapitány týmů se stali soutěžící, kteří ještě neměli imunitu. Takže Iveta a Robert. Iveta si k sobě vzala Petra a Lukáše a Robert Jamieho a Davida.
I přes Zdeňkovo upozornění, že by se spíš než na to, co budou vařit měli domluvit na taktice, to Robertův tým nevzal na vědomí a dál řešili svoje.
I když měli na přípravu jen deset minut, tak vlastně stačilo vysvětlit si první desetiminutovku a zbytek si mohli soutěžící dořešit v zákulisí. Musím přiznat, že pravidla jsou tady vždy velice benevolentní.
Konečně akční úkol, akčně zpracovaný. Celkem k tomu podle mě pomohlo i rozdělení obrazu, kde v části byly záběry právě vařícího kuchaře a v druhé části zase debatující zbytek venku. Jen díky svižnosti a náročnosti úkolu chyblo vstupování Zdeňka, ale upřímně mi to nějak moc nevadilo. Jen tam stál, oznamoval časy, cinkal se zvnečkem a hlavně tiše pozoroval, aby mohl hodnotit.
Ivetin tým „použil“ Jardu přesně v polovině. Mohli si tak promyslet taktiku na druhou část. Petr se stal takovým vedoucím týmu a přesně kreslil, jak mají být ryby servírovány.
Robertův tým si zase pořadí domlouval průběžně. Špatně si pak spočítali výměny (to je opravdu tak složité si zapamatovat, kolikrát jsem už byl v kuchyni?)
Ale ani Ivetin tým nebyl dokonalý. Iveta zapomněla upéct kapra a naštěstí si toho Lukáš všiml a dal jej na chvíli dopéct. I tak ale nebyl kapr hotový. Poslední u Robertova týmu byl Jamie. Ten to ale netušil a předpokládal, že po něm půjde ještě někdo, kdo jídly dá na talíř.

Kdo půjde z kola ven

Úkol ale ani tak neměl jednoznačného vítěze. Na jedné straně bylo jen jedno hotové jídlo, na straně druhé zase syrový kapr. Nakonec se ale Ivetin tým mohl odebrat do skladu (na celou tu scénu a všechny její součásti si asi nikdy nezvyknu a architekt by zasloužil za uši). Nejhorším z nejhorších se tak stal zmatkářský mladík Jamie.

Co nás čeká příště

Příště nás čeká svíčková, házení jídla do Vltavy, sprosté nadávky mezi soutěžícími (výjimečně ne vůči Ivetě) a mnoho dalšího. A na závěr chci jen znovu podotknout, že pokud to s kvalitou takhle půjde dál, tak finále bude koukatelné.

Nick Flyer

Takový pisálek co občas něco napíše a někdy o něm lidi roky neví. Sleduje hlavně domácí RS, ze zahraničních jen ty netalentové. Na panáčkovi působí už několik let, a to hlavně proto, že je to jediný web s normálním vedením. Jinak povoláním grafik a srdcem filmař. Takže v případě zájmu pište flyer.nick[áčko]gmail.com

Na nože!

Diskuze k článku

Počet komentářů: 28
1
Rexistens
Reagovat

Zacina to byt nuda..Resp. nejak se toho Zdenka zacinam prejidat…

2
Honzad
Reagovat

Opět výborný díl, vypadnutivšího mi líto není a přítomnost amatérů hru stále dělá zajímavou.
Jinak se mi zdá, že Iveta dneska při vybírání týmů zahrála velmi dobře takticky a svezení s „kluky“ pak sama přiznala. Do týmu si vzala asi suverénně nejlepšího kuchaře ze všech, jenž je jistil a pro jistotu k sobě druhého z amatérů, aby měl Zdenda a spol. v případě jejich průseru těžší situaci při rozmýšlení a ona nemusela hned vypadnout, protože proti Lukášovi má stále reálnou šanci, zatímco s ostatními se asi obecně rovnat nemůže. Ale její plus, takhle se má hrát a proto jde ona dál ;)

3
Míša
Reagovat

Klobouk dolů před Petrem, naprosto bezchybně utáhl celý tým, kdyby Iveta nezvorala tu rybu, nebylo by jim co vytknout … tedy až na tu chybějící omáčku … ikdyž mně by tam zas tak moc nechyběla …

Robert mě tentokrát potěšil přiznáním, že je těžké vypadnout před Ivetou.

Jamie je těžkej zmatkař, rozhodně si ho nedovedu představit na pozici šéfa kuchyně, takže s jeho vyloučením mohu jen souhlasit … ikdyž vlastně doplatil na blbost všech třech.

A paní, jejíž jméno si málokdo pamatuje se nám docela rozpovídala :o)

4
Vlk
Reagovat

Ale jo, bylo na co koukat. Na druhý straně se mi zdá, že to zatím není moc o (špičkovým) vaření. Je to furt o jakýsi týmový spolupráci, menežování, marketingu a dneska taky hodně o kvaltování. Ale to jídlo na konci ani nikdo neochutnal. Mně se nezdálo na pohled nic moc žádný, ale co když to jedno hotový bylo božský a ta tři naproti hnusný (ten syrovej kapr byl jistě lahůdka).
Tak se ani nedivím těm profíkům, že jsou nakrknutí na amatéry. Imho tam má být ve finále každý za sebe a na talíři se vidí kdo má na víc…

5
koc
Reagovat

Robert má jednu zásadní chybu – nevidí chybu u sebe a to žádnou a všechno chce dělat pro sebe .. není to hráč do týmu
ale je to velmi divácky atraktivní postava to se musí produkci nechat

nebýt trošku nudnějšího začátku tak to mohl být špica díl

6
honza
Reagovat

Ta pani ,vy víte kdo,je otřesná.Vaření asi rozumí,ale do TV to neumí prodat.U těch stánků:já myslim,že I a J dojeli na to,že byli šoupnutý do boku a ostatní byli pěkně v řadě.

7
KK
Reagovat

No jo, paní vy víte kdo, se rozpovídala, Vaněk řekl: „Ty ses úplně ztrácel, proč?“ a vzápětí ona: „no Ty ses tam taky úplně ztrácel“ :-D jinak mě začínaj pěkně točit ty řeči „profíků“.. to nemaj špetku sebereflexe? Tak sakra, když mi dávaj na (_!_) amatéři, tak je u mě jako u profíka asi něco špatně, ne?

8
mk
Reagovat

7: přesně tak, u „rozpovídání“ vy víte koho jsem taky vyprskl smíchy :)

9
Jana
Reagovat

7 – Souhlas s obojím – jak s „hodnocenim“ od té dámy, tak s ne/sebereflexí profíků. Myslím, že na začátku dílu situaci moc dobře popsala Iveta sama. Protože (když nepočítám tento díl), tak až na minulý krém na dort nic vlastně výrazně nepokazila, ba byla chválena, což se o některých profících rohodně říct nedá.

10
Lady XL
Reagovat

7,9 – souhlasím. Je zajímavé,jak vidí profíci (tedy hlavně 2) chyby jen u „amatérů“.Až tam oni nebudou, tak koho budou propírat? Na své chyby zapomínají, respektive mávnou rukou,že to se stát může každému… (profíkovi???). A taky si osobně myslím, že Jamiemu a Ivet uškodilo na koupališti to místo stranou…. Ale zase upřímně-raději bych si dala tortillu než bagetu.
Líbí se mi,jak to Ivet, aspoň podle střihu, bere s nadhledem a dokáže i sebekriticky říct, že to po….

Reagovat

Panove jsou s tema najezdama na Ivetu uz hodne trapni. Ale tak profik se hold pozna podle tech kecu, co maji :)

12
KK
Reagovat

Zvlášť Jarda, jak s Ivetou mluvil v kuchyni, kde jsou ubytovaní.. argumentoval úplně směšně.. respektive neargumentoval, jen opakoval ty samý nesmysly pořád dokola..

13
Pasithea
Reagovat

já vím, že je to nereálné, ale já bych tak strašně chtěla, aby vyhrál amatér, jen pro ty blbý kecy profesionálů. Ale pravda je, že Petr měl tu štafetu dobře pod kontrolou, až na to suši z kapra :-)

14
Míša
Reagovat

Anketa – „Který z účastníků je vám nejvíce sympatický?“
http://www.iprima.cz/nanoze

15
kapi
Reagovat

Jak se vzdycky ten Lukas (manazer nocniho klubu) nezapomene projit pred kamerou do pul tela nebo ukazat pod rozepnutym rondonem to „vypracovane“ telo :) V kazdem dilu.

Jinak si myslim, ze ten to asi vyhraje…

16
Jonatána
Reagovat

Už to tady spousta z diskutujících řekla, ale nedá mi to a musím to napsat taky. Ti absolutně nesebekritičtí chlapi, kteří se vozí po amatérech, přesněji po amatérce Ivetě (
Lukáše nechávají být) mi pekelně pijou krev a docela bych jim přála, aby jim to Iveta natřela. Neříkám, že to vyhraje, ale ještě pár kol by vydržet mohla. Přiznávám, že pohled na Jardu (kterého skoro nemůžu vystát), kterak odchází a Iveta zůstává, by mě skutečně ohromně pobavil.

Reagovat

Jonatána (16): Moje rec.

18
kapi
Reagovat

Robert je neuveritelny sebestredny namyslenec. Vsechno vi (po bitve), porad jen radi co ma kdo delat a porad si dela alibi a poupravuje skutecnost aby on byl ve vsem bez chyby a bez zavahani…

Stale si myslim, ze to vyhraje Lukas (idealni kompromis mezi amaterem, manazerem a zkusenostma v kuchyni) – i kdyz mu to vubec nepreju!

19
kapi
Reagovat

Zajímalo jak svůj výkon v porotě hodnotí paní Papoušková. Něco tak dutého se hned tak nevidí .

20
anja
Reagovat

hm, no iveta mě právě v tomto díle o svých kvalitách moc nepřesvědčila, její koupališťová baKeta a zmrzlina jako nápad nic moc a nedopečení kapra měla taky ona z velké části na triku, krom toho se ještě neuvěřitelně dlouho babrala s jakýmsi nokem nebo s čím to….. zdá se mi, že iveta v některých věcech plave a že asi už je i dost otrávená a znervózněná tím tažením všech proti ní

že vypadl Jamie je mi líto, protože to byl můj miláček a docela dobře mě bavil :) je to sice zmatkář na entou, takové ještě telátko, ale když se věkem uklidní a dozraje, může být z něho vynikající kuchař, snad ho to účinkování v Na nože posune někam dál …. to robert je jiná kapitola, ten už se nikam neposune, živě si dokážu představit, jak ještě za 30 let chlapům v hospodě líčí a machruje jak vařil v Na nože 2010 a jaký tam byl borec hned po pohlreichovi (anebo ještě před ním) :o)

21
sushi
Reagovat

mě by se jako menu na koupák líbily koktejly, nezáleží zda zeleninové (špenát, mrkev, brokolice…) nebo ovocné, tak za dvacetpět bych si dala. zmrzlina byla taky dobrý nápad, máta čaj taky.

22
koc
Reagovat

škoda že zde není nikdo kdo to ochutnal ..

23
Jana
Reagovat

20 – S Ivetou v tomto díle je to pravda (az na tu zmrzlinu, nikdo jiný ji neudělal a myslím, že to byla trefa do černého), ale rozdíl je v tom, že je sebekritická a sama před porotou řekla, že je to její chyba, stejně jako i ten druhý (teď nevím jméno), který s nimi vařil ve skupině. Tohle rozhodně neumí Robert, který když měl říct, že byla chyba, tak pořád dokola opakoval, že „jsme mysleli, že je ještě jedno kolo a „ono“ to nějak nevyšlo“. A jeho machrován po případném vítětství je téměř jistota. Už mě to taky napadlo, že by to přesně tak bylo, když se tam o tom bavili v té kuchyni, kdo to vítězství může rozvíjet dál.

25
Zuzka
Reagovat

ahoj můj názor amteři mají kladnější vztah k vaření,protože profi jak jsou někteří označeni to dělají jako práci s vidinou peněz a hlavně zažívam v restauracích,že kuchař není každý který má na to papír!!!tak až to slovo profi používají kuchaři kteří mají!!!!!!!

26
Zuzka
Reagovat

vzkaz pro Roberta začni se chovat normálně a ne jak frajírek nevětší už jen skrz tvé chování byh tě poslala domů!!!!katastrofa

27
DeNa
Reagovat

Drzim palce Ivet…. uz jenom kvuli tem “ sebevedomejm nafrnenejm profikum!

28
Osmar
Reagovat

I have been to a number of wsohrkops in the past but before anyone picked up a camera we were walked through 3 or 4 lighting set ups. I didn’t realise that you could get consistantly good images from one light. John took time to point out where he thought we could improve our shots by getting the models to slightly change a position or move the the light ever so slightly. But it made a hell of a difference.I learnt a lot, John was patient and wanted to view our images to offer advice and encouragement. The models were excellent, patient and lovely, all in all a cracking day.Many thanks to John, Eric and the girls.

Přidat komentář

Přidat komentář