Panáček v reality show

Británie má Talent 2016: Imitace, tanec, zpěv a Golden Buzzers! (rekap+video)

3. Květen 2016 | napsal(a): | reality show: Británie má Talent, Got Talent

Craig

Po kratší odmlce se opět vracím k show Británie má Talent. Zaměstnání bohužel někdy nedovolí, abychom se koníčkům věnovali naplno, ale už jsem zase zpátky s rekapem k novým dílům. V dnešním článku se podíváme na třetí a čtvrtý castingový díl. Bylo k vidění několik zajímavých čísel a dva Zlaté Bzučáky. Není čas ztrácet čas, jdeme rekapitulovat.

Postoupili:

Ruby Murry

Ruby je 34letá travesti žena. Pod líčením se však skrývá Tom, který nám prozradil, že si travesti show vydělává už dva roky a je to jen pro vystoupení, travesti jako takový není. A Ruby dokázala, že britský Got Talent je prostě variety a někdy taky bizarní, extravagantní a nekonvenční. No, kde jinde by dostal travesti standing ovation za operní zpěv, než v Británii? Ruby zpívala vcelku dobře. Samozřejmě známe mnoho lepších operních zpěváků, ale Ruby svým podáním vystoupení okořenila zase něčím netradičním. Postup do semifinále je klidně možný, protože u tohoto čísla by se mohla produkce ve výpravě vystoupení řádně vyřádit. Navíc operu mám rád, takže tohle podání sice nenadchlo, ale ani neurazilo. Spíše jsem se pobavil a to je správně.

Colin Henry

68letý, noblesně vypadající, muž přišel hrát na klavír. To není samo o sobě zajímavé, i když jeho rychlý prstoklad na klávesách byl obdivuhodný. Ovšem Colin po chvilce změnil pozici u klavíru, ze sedu přešel do gymnastické pozice. Hlavu položil na zem, nohy přehodil přes klavír, zadek nad klávesy a hrál. Efektní číslo na casting. Pobavilo. Někdo po vystoupení potřebuje ručník, jiný zase fyzioterapeuta. Do semifinále bych ale Colina nebral.

Bespoke Candi

Čtyři dámy nebyly oděné jako z doby kamenné jen tak náhodou. Vystoupení se pomalu rozjíždělo a řekněme si narovinu, kdyby dámy neměly ohně, možná by bzučáků přistálo víc. A celkově vystoupení nakonec zachránil dinosaurus na podiu a věkem ošlehaná kultovní píseň z animovaného seriálu Flinstonovi. Ale zase… Tohle je Británie má talent, jak by se Vám prostě nemohl nelíbit tancující dinosaurus? Takhle se na Ostrovech umí pobavit. Co by na takovéto vystoupení řekl Jaro Slávik? Něco strašně přechytralého.

Craig Ball

Bez mučení se přiznám, že hned po tom, co jsem viděl Craigovo číslo, tak se stal mým osobním oblíbencem. Jednak je to Brit, přichází z lidu a má vcelku neokoukané vystoupení. Hlasové imitátorství není nic objevného, ale forma, v jaké to Craig předal byla úžasná. Zpíval Wrecking Ball, ale skrze hlasy osobností, které běžely za ním na plátně. Morgan Freeman se moc nepovedl, ale pak bylo vystoupení lepší a lepší. Hlavně bodoval imitací Mupetů. Osobně se mi vystoupení moc líbilo, Craig ukázal zase jinou formu imitátorství a moc rád bych ho viděl v semifinále.

Presentation School Choir

Na scénu přichází holčičí chór z Irska vedený energickou a šmrcovní vedoucí Veronicou, se kterou si Simon zalaškoval. Chór zpíval excelentně a parádně, dokonce přidal nový prvek, že zapojil připravenou choreografii, kde se celé těleso pohybuje jako jeden celek. Jenže jim dle mého uškodil výběr písně. Myslím si, že kdyby nasadili nějakou irskou tradiční píseň, tak by divadlu ulétla nadšením střecha. Za další by děvčata zahrála na irskou národní strunu, a jak Amanda trefně podotkla, jsou to všechno ženy a koupou za ženskost a mohly by na Ostrovech oslovit spoustu děvčat. Potenciál má chór ohromný, už jen tím, že je z Ostrovů. Jen si musí příště vybrat lepší píseň. V semifinále by neměl chór chybět, kde by se utkal se sto gospelovými hlasy z Ameriky.

Lisa a Chris Pitman

Manželský pár siláků se přišel do soutěže pochlubit tím, že mají světový rekord v likvidování hliněných desek vlastníma rukama. Pár zlikvidoval všechny desky na pódiu a před koncem si dal ještě hubana, ale pokud jste si všimli, tak dáma měla jaksi některé desky nezlámané. Na svěťák byla asi akčnější příprava, než do talentové soutěže. Kdyby postoupili do semifinále, tak si musí připravit číslo, ve kterém by zbořili další světový rekord.

Dmitry a Ksenia

Zasnoubený pár, oděný ve zvláštním cvičebním úboru, nám přišel předvést něco z tancování a něco z gymnastiky. Na tohle si asi musí udělat názor každý sám. Bylo to trochu chlípné jak východo-ukrajinské porno, dramaturgicky nesourodé a nakonec aspoň jeden zajímavý trik. Na semifinále bych to neviděl.

Anne a Ian Marshall

Na scéně se objevil další zamilovaný pár, který je v manželství už neuvěřitelných 44 let. Mají čtyři syny. Anne a Ian se potkali při službě v armádě a vzali se po týdnu známosti. S čím do show přišli? Se zpěvem. A teda zpěv to byl hrozný. Osobně mě vystoupení až na některé skopičinky Anne nebavilo. Ovšem David byl jiného názoru, nechal se rozparádit a této dvojici bouchnul Zlatý Bzučák. Dalo se čekat, že David i letos vybere někoho pro legraci, ale myslím, že tohle je jeho nejslabší výběr za uplynulé tři roky. Jednak pár strašně zpívá, což by se ale dalo překousnout, jenže já v čísle postrádám i legraci. Škoda, Davidův Zlatý Bzučák mě zklamal. Čekal jsem větší vzrůšo a zábavu. Tohle byla slabota. Bohužel to bylo vidět i na divácích v divadle. Nadšení velmi rychle opadlo, diváci rychle seděli a navíc si vyměňovali pohledy jakože cože?

Balance

Show Británie má Talent se také vyznačuje tím, že má ve svých řadách mnoho kvalitních tanečníků. Ovšem letos to trochu pokulhává. Nikdo nás zatím ze židle nezvednul. Podaří se to 17letému klučinovi, který se snaží vytančit nějakou Libru pro sebe a pro svou rodinu? Když bude takhle pokračovat, tak by těch Liber mohlo být hodně. Balance střídal taneční styly a interprety. Jeho tancování mělo tah na branku, působilo profesionálně, čistě, načasovaně a rychle. Skvělé vystoupení. Balance by se měl do semifinále protancovat. V soutěži je to zatím pro letošek nejlepší tanečník.

Kathleen Jenkins

Třetí díl uzavřela sympatická Kathleen z Walesu, uklízečka. Řekl bych, že disponuje až filmovým vzhledem postaviček z filmů Tima Burtona a to nemyslím nijak urážlivě. Do show přišla se zpěvem. Vybrala si náročnou skladbu Wild Horses. Kathleen to odzpívala obstojně, ale pěvecky je to velmi hrubě neotesaný hudební diamant. Její barva hlasu byla značně variabilní jako barvičky ve filmech Tima Burtona. Jakoby zkoušela, jaká barva jí sedne. Osobně mně vadilo to ohromné protahování a vlnkování tónů. Ke konci písničky mi to už značně vadilo. A taky si myslím, že Kathleen vadil vysoký předkus, se kterým při zpěvu bojovala a výslovnost při její walšské angličtině. Celkově mě Kathleen nenadchla. Měla ve vystoupení určité líbivé pasáže, ale jako celek mě to úplně neoslovilo. Potenciál jednoznačně má, ale musí ještě zapracovat. Někdo by mohl namítnout, že právě o tomhle tato soutěž je, najít neotesaný diamant, ale Kathleen mi přijde hrubě neopracovaná. Vzhledem k tomu, že letošní řadu nejspíš ovládne pěvecké číslo, tak by Kathleen semifinále asi minout nemělo, ale bude záležet na výběru písně a celkovém podání.

Sam a Hector

Čtvrtý díl odstartoval bez Simona, protože měl zpoždění. Jeho místo tak zaujala matka Davida Walliamse, Cathleen. A byla nemilosrdná, bzučáky nešetřila. Sam a Hector jsou kamarádi, kteří v show chtěli ukázat kousek gymnastického umění. Duo kamarádů se nemělo za co stydět, potenciál na budoucí skvělá čísla tam je. Mělo to dobré scénické provedení, zajímavé prvky a celkově to bylo lepší než třeba baleťák Jack Higgins. Postup kluků zasloužený.

Vox Fortis

Pětice přátel utvořila pánské uskupení, které, jak jinak, zpívá. A ne ledajak. Vydali se ve šlépějích známých vítězů Collabro, ale disponují mnohem hlubším hlasem a také hlasovou originalitou. Každý z pěti má naprosto jiný hlas. Z počátku se mi zdálo, že se ty hlasy o sebe strašně melou a místo to znělo velmi nesourodě, ale vystoupení si posléze pěkně sedne a pak už to všechno klape tak jak má, až do velkého finiše. Vox Fortis výborně odzpívali. Moc se mi líbila jejich hloubka hlasu. Dlouho jsem podobné neslyšel.

Ystrad Fawr Dancers

Tanečních skupin jsme zatím letos moc neviděli. Welšské uskupení se to snaží změnit. Už od samého začátku mě iritoval ten hoch, který před vystoupením mluvil. Dokonal to hereckou smíchovou etudou na konci vystoupení. Tanečně? Určitě to nebylo špatné, ale chyběl mi nějaký moment překvapení, něco co by vystoupení pozvedlo, takhle to byl „jen“ tanec.

Spartans Resurection

Skotové, hrající Sparťany, přišli do show s gymnastikou a žíněnkami. Osobně mám tenhle typ vystoupení rád a líbilo se mi. Jen je škoda, že tady střihač hodně střihal. Radši bych to viděl celé komplet než pošmikanou verzi. Některé skoky byly hodně dobré a zajímavé. Uvidíme, jestli to dokáží někam ještě posunout.

Richard Bayton

Úředník z univerzity už byl v show před dvěma lety. Pokusil se o zpěv, ale nikam daleko se nedostal. Letos zkouší své štěstí znovu. Tentokrát vsadil na více songů, úderné choreo a národní motiv. Znovu rozpálil porotu a divadlo, ač to bylo strašně odzpívané a odtancované. Jenže ano, i takhle se dá v Británii a v této show pobavit. A mně se líbí, jak nikdo nikoho neuráží a umí dělat dobrou show. Na semifinále to asi nebude, ale na pobavení dobré. Přikládám i jeho zpěv z roku 2014.

Shannon a Peter

Dlouho jsem rozmýšlel, co bych k tomuto vystoupení napsal. Prvně rekapitulace. Dvojice je sezdána. Žena je z Ameriky a přistěhovala se za tancem do Británie, kde se potkala se svým mužem a jsou spolu šťastní, společně tancují a mají syna. Pro někoho moc sladká romance, pro jiné krásný životní příběh. Jejich taneční vystoupení bylo dle mého skvěle zvládnuté. Bylo plynulé, jemné, dobře dávkované a scénické. K tomu všemu doprovázeno skvělou hudbou. Ovšem z jejich tance byla cítit láska, vášeň, něha a vzájemná propojenost. Tanec si vyloženě užívali a předávali emoce. Někdo to může shodit jako sladkobolnou kravinu, někdo si v tom najde věčnou touhu po spřízněné duši a někdo to ocení komplexně i s tancem. Já si myslím, že se jim to povedlo. Jediný problém bych viděl v tom, že v divadle se jim to povedlo dobře uhrát na příběh, tanec byl dobrý, ale ne nejlepší. Avšak když postoupí do semifinále, tak musí přitlačit tanečně.

Ben Blaque

Já jsem si hnedka říkal, že jsem Bena někde viděl. Před třemi lety brázdil show Amerika má Talent. A měl kratší vlasy. Ben rozhodně není v oboru žádným ořezávátkem, dokonce se už v nedávných měsících účastnil velké kouzelnické show, kde společně jezdilo několik umělců. V britské verzi nepředváděl nic, co bychom už od něj neviděli. Na druhou stranu mělo to prvek napětí. Mě osobně zklamal jeho závěrečný trik, který sólo předvedl i v Americe. To nebylo dle mého nic extra. Vše bylo dle mého jen o postavení a úhlech. Žádný zvonek. Prostě si správně nainstaloval kuše, pak se sám postavil kam měl, úhel v ruce už taky měl nacvičený, jablko si nedal na hlavu, ale nad hlavu ho připíchnul na plošinu a dle mého se tak celý prvek nebezpečí nedostavil. Naopak jsem se tomu jen usmíval, protože mi to přišlo jako taková bouda na lidi. Do divadla efektní, ale v semifinále bych ho asi nechtěl. Přikládám i Benovo číslo z Amerika má Talent.

Jasmine Elcock

Jasmine mi byla sympatická od první vteřiny, co se objevila. 14leté děvče, plné snů a nadšení něco dokázat. A jak je zřejméě pro letošní jubilejní ročník typické, bude zpívat. Jasmine si k vystoupení vzala hitovku od Cher a nechala vyznít v pomalé verzi svůj nádherně čisťounký a hedvábný hlas. Byla fantastická. A to tak, že moderátoři si odběhli ze zákulisí a zmáčkli svůj Golden Buzzer. Myslím si, že byl zcela zasloužený a jsem zvědavý, až si to holky rozdají v semifinále. Každá má úplně jiný záběr a kvality a bude samozřejmě hlavně záležet na tom, jakou píseň si vyberou. Ale jinak se rýsuje těžký souboj v semifinále.

Nepostoupili:

Ema Winter

Ema byla jedna z posledních, která uzavírala třetí díl. Mladá a nervózní učitelka chtěla zpívat. S porotci zalaškovala, že za každý bzučák přiběhne jejích 30 studentů a vyřídí si to s nimi. Ema nezpívala špatně, barva hlasu sice nebyla úplně originální, ale v jejím případě rozhodl hlavně postoj, přístup či celkové vyznění jejího čísla. Ona totiž při zpěvu vypadala, jakože nic, že zpívá jen tak ledabyle někde na dvorku a jak Simon správně podotkl, hudebně to byla nuda. Ema byla určitě milá, ale k zapamatování bohužel není.

Není Němec jako Němec

Nepochopený Petr Pan

Chicago srovnané se zemí

Modrý pytel na mrtvoly

Unavený Elvic

Indiánské obruče

TOP 3 nejlepších podle Merťase ve 3.díle

1, Craig Ball
2, Balance
3, Kathleene Jenkins

TOP 3 nejlepších podle Merťase ve 4.díle

1, Jasmine Elcock
2, Shannon a Peter
3, Spartans Resurection

Hodnocení 3. a 4.castingového dílu

Společným jmenovatelem pro jubilejní desátý ročník bude zpět. Má to několik důvodů. Aktéři už dostali čtyři Zlaté bzučáky a všechny jsou za zpěv. Neznáme akorát zatím Simonův výběr, ale dalo by se taky předpokládat, že zvolí pěvecké číslo. Takže už jen toto udává směr desáté řady. Pěvecká vystoupení byla zatím dobrá, ale nebyla dle mého nejlepší. Snad obě dívky s bzučákem dosáhly jistých kvalit, ale nemůžu se ubránit lehkému dojmu, že je to málo, že to v globálu nestačí, že to stačí jen v rámci desáté řady, zatím. Ale tím jim nechci ubírat kredit, byly fantastické.

Bohužel mě zklamal Davidův Golden Buzzer. Tady se nemůžu ubránit dojmu, že to už přešlo tu hranici trapnosti či možného nedorozumění. Zprvu jsem si nepamatoval, v jakém pořadí David svůj buzzer dával, ale byl předposlední. Trochu mi to přišlo, jakoby se bál, že už nic nepřijde, tak to radši fouknul zpívající dvojici. Nevím no, prvně jsem se u Davida nebavil. Buzzer moderátorů byl spravedlivý. Jasmine byla fantastická a zasloužila si ho. Jen je škoda, že je to čtvrté pěvecké číslo.

Když pominu Jasmine, která mě zaujala, tak se mi asi nejvíc líbil Craig Ball a jeho pěvecká imitaci známých osobností. Jeho video jsem viděl už několikrát. Poté mě taky baví gymnastika. Co je letos asi zatím největší zklamání, tak jsou taneční skupiny a tanec celkově. Jediný, kdo drží laťky vysoko je Balance, který mě také dost bavil.

Porota a show celkově jede parádně a já se každý týden bavím. Došlo to už tak daleko, že se z toho stala nedělní tradice u nás v rodině, kdy dopoledne všichni v domě usedáme k televizi, hltáme nový díl, pak o něm dlouho debatujeme a oblíbence šíříme skrze sociální sítě a cpeme je všude napotkání. A u toho si věčně říkám, proč se tohle nedaří u tuzemské verze. Británie má Talent dokazuje, že i po deseti letech udržuje výbornou formu.

Jaké vystoupení zaujalo vás? Souhlasíte se Zlatým Bzučákem Davida?

Merťas

Začít koukat na zahraniční talentové show byla má zhouba i radost. Vystoupil jsem z našeho vakua a nakoukl za hranice a objevil jsem neobjevené. Lidé plni uměleckého nadšení ve všech směrech, kteří svou část ze sebe předávají dál světu. Nejdříve jsem sledoval sám, ale pak se objevil Panáček a od roku 2011 už sám talentové show nesleduji.mertas024@gmail.com

Británie má Talent, Got Talent

Diskuze k článku

Počet komentářů: 3
1
John Fortytwo
Reagovat

Totálně se shodujeme u hodnocení Craiga Balla :) Jeho číslo jsem od minulé neděle vidět několikrát a měl jsem z toho solidního ušního červa. Jen se bojím, zda má nacvičené ještě nějaké další postavy, aby měl co předvést dál.
4. díl mi přišel zatím nejslabší, nic mě nezvedlo ze židle a poprvé se mi zdálo, že show ztrácí na tempu.

2
Monika
Reagovat

Tento dil byl pro me nejslabsi, nic se mi poradne nelibilo a nezanechalo ve me zadny dojem. Do semifinale bych nepustila nikoho. Je to i vyberem ucinkujicich, nemam rada travesty show, prijde mi to neskutecne trapne a poklesle. nejsem ani fanda imitatoru, lezou mi na nervy, tanecniku jsme uz videli stovku..No snad bude dalsi dil lepsi.

3
VojtaP
Reagovat

Asi mě taky nejvíc z těchto dvou dílů zaujal zpívající imitátor, co si pamatuju, tak v takovém provedení imitace v soutěži ještě nebyly. Bavil mě. Jsem zvědavý, co má ještě v záloze.
U zbytku se, jako tradičně, ve většině shodnu s Merťasem, i co se týče celkového hodnocení. Jack to hodně schytal v tisku za předchozí účast v AGT, brali to jako velké exposé a přitom to tuším zaznělo přímo v medailonku v show. Souhlasím, že pro diváka v divadle to fungovalo, při sledování v tv jen člověk odhaluje, jak to šmelí a nakonec z toho zbyde jen ten pocit habaďůry na diváka. V show letos hodně chybí tanec, nějaká skvělá taneční skupina nebo dvojice. Na tomto poli u mě zatím vítězí pouze Another Kind Of Blue, kteří jsou alespoň originální. Dnešní taneční pár to měl pěkně připravené a příběhem se to dokreslilo, ale ten už příště tolik fungovat nebude.
V tom letošní zpěvu u mě vedou oba dva sbory + velké hudební uskupení. Davidův bzučák nechápu, měl jsem stejnou nechápavou reakci, jak někteří lidi v sále. Toto se nepovedlo.
Co se týče Jasmine, tak souhlasím, že zpívá dobře, ovšem líp se mi poslouchala v úvodní sloce než v refrénu, kde ve výškách moc jistá nebyla. Bzučák si zasloužila, nicméně jsem bohužel zaujatý, tudíž to pro mě to má tu vadu, že Ella ve své době prostě s touto verzí neskutečně touchdownovala a vše co přišlo po ní je jen odvárek.

Přidat komentář