Panáček v reality show

Den D (16.5.): virtuální hřbitov, trdlohrátky, cyklokočárek, seleqtop a Jesus Mylifestyle

16. Květen 2012 | napsal(a): | reality show: Den D

[singlepic id=4365 w=420]
Středa, to již druhým týdnem znamená nový díl Dne D. Dnes se získat peníze investorů pokusí Jiří Hošek a Jan Kodl, kteří pozvou investory na virtuální hřbitov (2,3 milionu korun za 15 procent). Lenka Cacková přijde s projektem TrdloHrátky frančíza (300 tisíc korun za 30 procent).

Jakub Danačik s otcem vymysleli nový cyklokočárek (1,8 milionu korun za 20 procent). Miroslav Pitel chce prodávat nejlepší věci na světě (tři miliony korun za 40 procent). A Milan Michalko a David Rafael představí své podnikání skryté za značkou Jesus my lifestyle (půl milionu korun za 25 procent). Středa 16. 5. 2012 v 20:55 na prvním kanále České televize.
SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

Den D

Diskuze k článku

Počet komentářů: 23
1
Bobby Brown
Reagovat

„Jesus my lifestyle „?
Jsem zvědav, zda u toho taky budou pouštět White Metal.

2
Radek aka SUNicko
Reagovat

Tak ti s vozíkem byli podnikatelé dle mého gusta.

3
Bobby Brown
Reagovat

U hřbitova mne trochu zatahalo za vlasy to zvolání „to je smutné“, když kluci přiznali, že si vlastně lidé platí jakýsi odpustek svému svědomí, že nechodí na skutečný hřbitov. Smutné to možná je, ale ne z pohledu chlapců, ale těch lidí. Nicméně je to realita a buď tam ten byznys je, nebo ne.
Malinko mi to připomnělo situaci u prodeje sportovních zbraní vlastní výroby někdy v minulé řadě. Také ostatní začali moralizovat, že dávat peníze na něco, co může někoho zabít, to jako ne. Tam u mne zabodovala Dana Bérová, která jim pak docela vynadala, že na co si to hrajou, že to by nemohli investovat ani do aut, kerá pozabíjí statisticky mnohem víc lidí. (No a dnes tomu Rostock nasadil korunu s tou jeho jízdou.)

Cyklisty jsem vůbec nepochopil. Oni mají čistý zisk cca 2 mil./rok a chtějí investora s 1,8 mil. za 20 %? A pak souhlasí s 33 %? Mně to opravdu nějak uniká.
Ano, pokud by potřebovali 30 mil. na rozjetí další výrobny, a i tam bych šel do banky, když jim to takhle frčí.

Byť vášnivý ateista, pro tu značku jsem měl docela pochopení. Sice Rostock měl nějaký pseudomentální problém (a nebo opravdu mentální ;-), ale ti lidé se opravdu chtějí veřejně takto identifikovat se skupinou. Však kolik kolem sebe vídáte na autě ty rybičky? Já docela dost často. A také je to symbol Ježíše Krista. A dávají si to lidé na auto. Tak proč z toho neudělat módní značku oblečení? K tomu CDéčko pořádného White/Christian Black Metalu a je to! :-)

Reagovat

Bobby Brown (3) já ty cyklisty chápu. V bance by získali pouze peníze. V Dnu D získali investora (Johna Vanharu), který už má jeden cyklistický prodejní úspěch za sebou (http://www.podnikanivusa.com/category/xyz-bikes/) a co více, za oceánem v USA, nikoliv zde v českém malém rybníčku.

5
Bobby Brown
Reagovat

4 – Hm, ale to já bych se pak vykrk na tu babu a vzal jen toho borca za 1,2 mil. s 25% podílem. A nebo bych mu nabídl za 1,8 mil. 30% podíl.
Ale to by chlapeček musel pěkně oprášit svůj kontaktní notýsek! :-)

6
haki
Reagovat

jsem se chtela na ty stranky kluku s jesus my lifestyle podivat a jsou zablokovane ??? pritom v dni D je jeste prohlizeli….mno, tak ani reklamu si kluci neudelali…skoda..

7
Bobby Brown
Reagovat

A tý ženský bych řekl: „Přeji hodně štěstí, ale nemám zájem.“ :-D

Reagovat

Bobby Brown (5) no jen John tu nabídku právě nenabídl sám, takže v tomto měli cyklisti smolíka :)

9
Bobby Brown
Reagovat

7 – Neznám přesně pravidla, ale oni by nemohli přijmout pouze nabídku Johna?

Reagovat

Bobby Brown (7) teď si ty pravidla taky přesně nevybavuji, ale mám za to, že nemohou žádat o jinou částku než o kterou přišli žádat. Tedy John by jim musel nabídnout celých 1,8 mega.

11
Bobby Brown
Reagovat

9 – No však jsem pak říkal ještě tu variantu, že měli dát Johnovi nabídku klidně i těch 30 % (jejich původní maximum) za 1,8 mil, ale jenom od něj. Ona jim je k prdu a 3 % by ušetřili.

12
Pedro
Reagovat

Docela mě překvapilo, že nikdo (ani ten američan) nezmínili, kolik „katolických“ předmětů se ročně na světě prodá. Není to tak malý byznys, jak by se mohlo zdát… a oni tam melou něco o tom, jestli to je nebo není cool a jestli to je nebo není morální.

13
koc
Reagovat

10 – presne .. musi ziskat celou castku .. na procentech a poctu investoru nezalezi

14
Bobby Brown
Reagovat

12 – Přesně tak. Kolik lidí nosí křížek a to mnohdy ani nejsou křesťané. Má s tím Rostock nějaký problém? Nejspíš se nad tím ani nepozastaví.
Navíc křesťané, hlavně ti mladí, to rádi presentují, že jsou věřící a svůj vztah k J.K. ‚křičí do světa‘. Mně osobně to přišlo jako normální věc, jen jde o to, jestli ti kluci jsou schopni z toho udělat opravdu značku.

Řeknu to ještě jinak. Investoři se nebyli schopni ani trochu vžít do komunity, pro kterou to bylo dělané. Oni to brali podle svých měřítek a svých hodnot a principů – ovšem tady investoři (dle mého skromného soudu) udělali chybu.
Např. M. Rostock je vnímán jako dravý businessman, ale zde měl před očima místo čísel jakýsi morálněkreditní hadr.
(i když je pravdou, že klucí těch čísel moc nepředvedli)

Reagovat

Bobby Brown (14) tak když ti tam někdo začne mluvit, jak si myslí, že se dohodne i s U2, tak ho začneš brát s jistým odstupem. Ale ano, proč by mladí, příznivci Ježíše nemohli mít svoji módu, která by podtrhovala jejich příslušnost. Něco jako mají náckové T. Steinar (to myslím vážně). Včera jsem však nezaslechl, že by část z peněz za tuto módu šla na bohulibé účely.

Zkrátka nápad dobrý, ti lidé, co za ním však stály, byly k ničemu.

Jinak včera byl Rostock krapánek na pěst. Hlavně jeho chvástání u kočárků, že on jezdí v průměru 150 a v obci přes 100. Kuva, čím se to chlubí? Že je nebezpečný a to děcko v rikše by s radostí přejel? Nějak jsem to nepochopil.

16
Bobby Brown
Reagovat

15 – On už přestřelil s tím rádobychlapáckým (rozuměj hulvátským) projevem na adresu maminek, co chtějí společně chodit na Trdlohrátky.

17
Bobby Brown
Reagovat

jj, ale o U2 mluvil, až když už bylo skoro po všem, oni měli problém se samotným nošením sloganů na oblečení

18
Eva
Reagovat

Haki (6): reklamu si kluci udělali, stránky už jedou a je tam omluva, že byl přetížený server kvůli velké návštěvnosti ;-)

19
antirádio
Reagovat

Všichni jsou zase chytrý jak rádia. Tak investujte svoje milióny, když se vám projekty tak líbí ;-)

20
Bobby Brown
Reagovat

Kampak máme psát své názory na včerejší díl? :-|

21
Pedro
Reagovat

19: miliony ať dají komu chtějí, ale spousta jejich komentářů nemá s byznysem vůbec nic společnýho. Tváří se jako byznysmeni a pak tam kritizují podstatu toho nápadu a moralizují. Já bych do oblečení s ježíšem taky prachy nedal, ale řekl bych jim „díky kluci, nemyslím si, že jste schopní rozjet novou značku oblečení“ a ne „vydělávat na víře je špatné bla bla bla, kecy kecy šáša krusty“.

22
Pedro
Reagovat

PS: asi to dělají kvůli show a chce to po nich režisér, ale stejně si myslím, že by tohle laciné divadlo měli přenechat komerčním televizím a věnovat se tomu trochu vážněji. Z pseudomoralistických názorů se o byznysu vážně moc nenaučím.

23
Bobby Brown
Reagovat

21, 22: A co teprve včera s těmi zvířaty! Já mám ráda žvížátka ve volné přírodě a podobný kecy. To jsem fakt nemohl. Doufám, že ani jedna nemá pejska nebo kočičku, určitě to vypustili do volné přírody.

Přidat komentář