Panáček v reality show

Amerika má talent 2012: 2. semifinále (video)

12. Září 2012 | napsal(a): | reality show: Amerika má Talent

[singlepic id=4634 w=420]Amerika má talent 2012 se pomalu, ale jistě řítí do svého finále. Aktuálně je na programu poslední semifinále, po kterém nám bude známá finálová šestice, která se popere o milion dolarů a o angažmá v Las Vegas. A kdože postoupil? Odhalíte s Merťasem.
All That!

Stepující skupina mužných chlapů se s každým vystoupením zlepšuje. Casting ukázal, že mají talent, ve čtvrtfinále šlápli na plyn, do Wild Card je natlačila Sharon, do semifinále jim také pomohla Sharon, ale k tomu všemu musím říct, že pánům se daří. Moc jsem nevěřil, že své číslo ještě někam po minulém vystoupení posunou, ale opět přidali pár zajímavých prvků, kterými ozvláštnili celou show. Mělo to šmrnc, bylo to rychlé, úderné, skvělá hudba. Nejlepší otvírací číslo za letošní ročník a nejlepší vystoupení All That v soutěži.

Sebastian El Charro de Oro

Sebastian si mě nejvíc získal minulé kolo, kdy vsadil na jiný song než na mexické mariachi. To byla trefa do černého. Do posledního semifinále zvolil mariachi i známý song zpívaný ve španělštině. Zklamán. Musím říct, že to bylo jeho nejslabší vystoupení. Hlasově překombinované a výrazně slabší než v předchozích vystoupeních. Vystoupení nemělo šmrnc a bylo to celé toporně vystavěné. Vůbec jsem se nebavil. Sebastiana můžou zachránit pouze diváci u televize.

The Magic of Puck

O Pucka jsem se obával, protože minule slíbil, že jeho vystoupení bude mnohem větší než naposledy. Jenže mé obavy musely jít stranou. Puck mi téměř doslova vyrazil dech. Fantastické kouzelnické vystoupení, které jsem hodně dlouho neviděl. Puck klepe na brány finále. Doporučuji všem ke shlédnutí.

Clint Carvalho

Od Clinta jsem vůbec nic nečekal, myslel jsem, že se svým papouchem nic dalšího nesvede, ale taky mě totálně uzemnil. Své číslo perfektně vystavěl na pěkných kouscích. Nemám co dodat. Prostě další výborné vystoupení semifinálového večera. Takhle se bojuje o finále.

Jacob Williams

Jacob je z nejlepší trojice komiků asi nejslabší. Kdyby měli být dva komici ve finále tak spíš tam měl být Todd. Jacob ve svých vystoupení především hraje na notu své osobnosti, která je v popředí víc než samotný mluvený materiál. Jacob nebyl tak úderný a vtipný, rozhovor dvou lidí v obchodě prostě neměl šmrnc. Dveře do finále se zavírají.

Shanice a Maurice Hayes

Od začátku nejsem velkým fanouškem této otcovsko dceruškovské dvojice. Shanice je sice vynikající zpěvačka, ale je to ten klasický americký ženský pěvecký prototyp, který byl několikrát objeven. Navíc se mi semifinálové vystoupení zdálo slabé. Písnička mohla být lépe zvolená, očekával jsem komornější song. A celkově to bylo hrozně moc uřvané a Maurice to několikrát slyšitelně kazil. Na finále bych to neviděl. Howard to přesně vystihl. Místo toho, aby byla ústřední postavou Shanice tak byl hlavně na scéně Maurice.

All Wheel Sports

Ani tito lidé nejsou v seznamu mých favoritů. Pro mě je to moc velká všehochuť, která není možná k přenesení na obrazovky. Je toho tolik, že nevíte co sledovat dříve. Začátek byl hodně nudný, potom se to trochu rozjelo, ale Howard to znovu vystihnul, chyběl nějaký wow efekt, teda kromě držkopádu jednoho cyklisty. Nevím, přišlo mi, že to nemělo hlavu ani patu.

Tim Hockenberry

Po milionté říkám, že v hudebním vystoupení v talentové show je alfou a omegou úspěchu výběr songu. Tim vsadil na Imagine od Lennona. Lépe si vybrat nemohl. Navíc zvolil pěkně syrové aranžmá, které vás připoutá k pozornosti a nemůžete se odtrhnout celých 90 vteřin od vystoupení. Tim má krásný hlas, který mu možná pomůže do finále. Každopádně jako jediný letos může ohrozit ostatní talenty a držet vlajku pro vítěze po sedmé jako zpěvák . Osobně doufám, že i když to bylo krásné vystoupení tak v tom přetlaku talentů, kteří ještě vystoupí se Tim neprosadí.

The Untouchables

I za mořem mají dětskou taneční skupinu. Respektive to nejsou úplně dětičky, ale stále jsou to prckové či puberťáci, kteří dospívají. Jejich show nabrala dobré tempo hned od začátku. Plno tanečních kreací, ale chvílemi se člověk začal nudit. Zdálo se to stejné. Jenže pak přišel trik se změnou šatů u dívek a vystoupení znovu dostalo nádech a šmrnc. Ve znovu rozjetém tempu už úspěšně dorazili do konce. Na postup to asi stačit nebude.

Před námi jsou tři největší favoriti.

Olate Dogs

První z velké trojky favoritů. Otec se synem léta cvičí svou psí smečku, objíždějí USA a ukazují jak pěkně si pejsky vycvičili. Olate mohlo limitovat, že mají za sebou pouze dvě vystoupení. Jedno na castingu a jedno ve čtvrtfinále. Castingové vystoupení bylo zatím jejich nejlepší. Ve čtvrtfinále bylo číslo hodně kombinované a tvářilo se to spíše jako cirkusové vystoupení. Začátek semifinálového vystoupení nebyl o nic moc lepší, zopakování stejných triků a kreací. Jenže na konci přišel slíbený nový kousek a ten byl opravdu výborný. Škoda jen, že své číslo nevystavěli celé na nových kusech. Probojují se psiska do finále?

The Lightwire Theater

Cvrnkám si blahem. Víte, takhle přesně má vypadat nejlépe udělané vystoupení v show typu Talent. Nové kreace, nové postavy, nový příběh, nový vývoj. Famózně odvedená práce. Všem doporučuji ke shlédnutí. A jak říkají porotci, jestli tohle nepostoupí do finále tak je to zločin.

David Garibaldi a CMYK´s

Šílení malíři mají laťku nasazenou hodně vysoko. V každém vystoupení dokázali udržet pozornost, překvapit a ohromit. Ve čtvrtfinále s tím byl malinký problém, že se čáranice začala kupit a vše vypadalo, že z toho čáranice vážně bude. Nakonec vše zachránili šokantní koncovkou. V semifinále to bylo dost podobné, ale s tím rozdílem, že se nekreslilo na jedno plátno či plochu, ale rovnou na čtyři. Bylo to zvláštní vystoupení, dle mého to ztrácelo náboj, hudba moc nepomáhala, sice koncovka opět překvapivá, ale ne úderná jako v minulých kolech. Každopádně diváci mají z čeho vybírat.

Shrnutí 2.semifinále podle Merťase

Druhé a poslední semifinále za oceánem znovu vytáhlo kvalitu k výšinám. Možná bylo lepší než předchozí semifinále. Každopádně je tu několik favoritů, kteří překvapili, svá čísla vydatně vylepšili a teď už jen záleží na divácích doma u televize, komu dají své hlasy. Mám své favority, ale nedokážu odhadnout, kdo by mohl postoupit. Určitě by měli jít dál LightWire, protože to co předvádí je excelentní a i jako číslo v show prochází nejlepším vývojem a jako jedni z mála mají naběhnuto už teďka na svou vlastní zábavní show.

Vyřazování

Do finále se mohou protlačit pouze tři čísla, ale přetlak je znovu veliký. Nebudeme to protahovat. Do TOP 4 ve vyřazování prošli Olate Dogs, David a jeho malíři, Lightwire Theater a The Untouchables. Nick poté vyhlásil jako první postupující do finále, velmi překvapivě a nečekaně, The Untouchables. To jsem nečekal. Tudíž jeden pořádný talent musel z kola ven. Další přímo postoupili Olate Dogs. A těžká volba byla na světě. Malíři nebo světelní umělci? Do finále patří oba. Nicméně porota nakonec pustil dál Davida a malíře. Bylo mi líto Lightwire, protože ukázali skvělou a těžkou show. Finálová šestka je známá a můžeme se těšit na samotné finále.

Vyřazování měla tentokrát tři hosty. Parádní iluzionista Nathan Burton, navrátilec z první řady AGT, který ukázal zajímavé kouzelnické kousky. Hned po něm přišla mladá rocková skupina Haunted by Heroes a s nimi pěvecky hostoval Dee Snider, frontman heavy metalové skupiny Twisted Sisters. Skvělá show, která nadchla všechny v divadle. Jako poslední vystoupila poprocková skupina ze San Franciska jménem Train. Že vám to nic neříká? Podle songu určitě poznáte, je to jedna z nejhranějších písniček na českých rádiích.

Hvězdní hosté

Nathan Burton

Haunted by Heroes with Dee Snider

Train

Merťas

Začít koukat na zahraniční talentové show byla má zhouba i radost. Vystoupil jsem z našeho vakua a nakoukl za hranice a objevil jsem neobjevené. Lidé plni uměleckého nadšení ve všech směrech, kteří svou část ze sebe předávají dál světu. Nejdříve jsem sledoval sám, ale pak se objevil Panáček a od roku 2011 už sám talentové show nesleduji.mertas024@gmail.com

Amerika má Talent

Diskuze k článku

Počet komentářů: 1
1
Jackolo
Reagovat

Mně se porota amerického talentu moc nelíbí. Mnohem lepší má i American Idol, X Factor nebo The Voice. U toho posledního je s porotou alespoň pořád sranda:

.gorilla.cz/article/12260-the-voice-us-3-2-dl-adam-m-jednoroce-blake-m-rd-plcn-po-zadku.html

Přidat komentář