Panáček v reality show

Eurovision Song Contest online video

Eurovision Song Contest video archiv

Eurovision: V sobotu zazáří světlo naděje

15. Květen 2020 | napsal(a): Lukša

Eurovision-Europe-Shine-A-Light

Sobotní večer měl patřit soutěži, kterou si v loňském roce pustilo 182 milionů lidí. Eurovize se po loňském vítězství Duncana Laurence přesunula do Rotterdamu, kvůli současné situaci se ale v Ahoy Aréně nekoná pěvecká soutěž, ale koronavirové testování. Jako malá náhrada bude odvysílán pořad Eurovision: Europe Shine a Light, který vzdá hold všem zpěvákům, kteří se nemohli letos zúčastnit. Dívejte se s námi na ČT art od 21:00, český komentář dodá Jan Maxián!

ESCZ: V národním kole vybíráme zástupce pro Eurovizi

22. Leden 2020 | napsal(a): Lukša

ESCZ2020

V pondělí začalo národní kolo, ve kterém o místo v letošní Eurovizi bojuje 7 písní. Hlasovat můžete v oficiální eurovizní aplikaci, každý má jeden hlas. Na základě diváků a poroty bude vítěz oznámen 3. února. Nepropásněte svou šanci a pomozte vybrat letošního účastníka, v aktuálním našlapaném ročníku bude rozhodovat každý hlas.

Eurovision Song Contest 2019: Lake Malawi bojuje o finále

14. Květen 2019 | napsal(a): Lukša

esc 2019 promo

Skupina Lake Malawi se úspěšně probojovala do sobotního finále, které začíná na ČT 1 v 21:00. Čeští reprezentanti zazpívají jako třetí v pořadí.

Dlouho očekávaná světově proslulá soutěž je po roce opět zde. A ani letos nechybí česká stopa. Podaří se navázat skupině Lake Malawi na loňský úspěch Mikolase Josefa? Nebo budeme rádi alespoň za postup do finále? Dozvíme se již dnes, přenos začíná ve 21:00 na ČT 2.

Eurovize 2019: Pořadí v semifinále a další novinky

2. Duben 2019 | napsal(a): Lukša

55826948_568123373681564_8124813638415417344_o

Pod taktovkou Jona Ola Sanda bylo dnes rozhodnuto o pořadí 35 zemí pro semifinálová kola, která se uskuteční 14. a 16. května. Jak dopadla Česká republika? A jaké novinky se už nyní připravují pro příští ročník?

Za Českou republiku na Eurovizi vystoupí Lake Malawi!

28. Leden 2019 | napsal(a): VojtaP

lake_malawi

Česká televize na pondělní tiskové konferenci potvrdila, že národní kolo, ve kterém soutěžilo osm písní, nakonec vyhrála kapela Lake Malawi s písní Friend of a Friend. O těsném klání nerozhodovali jen diváci z Česka, hlasování přes mobilní aplikaci bylo nově také zpřístupněno i zahraničním fanouškům, jen ze zahraničí přišlo 8128 hlasů. Kromě diváků udělovala body také zahraniční porota složená z bývalých účastníků Eurovize. V bodech ze zahraničí se svými písněmi nejvíce dominovali právě Lake Malawi a Barbora Mochowa.

Eurovize 2019: Těchto 8 zpěváků bojuje o účast v Tel Avivu

7. Leden 2019 | napsal(a): Lukša

e2019

Letošními finalisty vybranými týmem České televize jsou Hana Barbara, Tomáš Boček, Andrea Holá, Pam Rabbit, skupina Lake Malawi v čele s Albertem Černým, Barbora Mochowa, Jakub Ondra a Jara Vymer. My rozhodneme, kdo z nich bude reprezentovat Českou republiku v květnu v Izraeli. Hlasovat můžete v oficiální aplikaci Eurovize. Vybírejte pečlivě, hlas máte jen jeden. 

Eurovize 2018 Lisabon: Okouzlí Mikolas Josef Evropu?

8. Květen 2018 | napsal(a): VojtaP

esc_2018

Aktualizováno: Letošní ročník vyhrála od začátku favorizovaná zpěvačka Netta z Izraele s písní Toy! Netta sklízela úspěch už v hlasování mezinárodní poroty, na přední příčku ji ovšem poslali až diváci, získala celkově 529 bodů. Mikolas Josef skončil v celkovém pořadí na krásném 6. místě s celkovým ziskem 281 bodů! Do top 10 jej katapultovalo až hlasování diváků, od kterých získal 215, a od poroty 66 bodů. Pro Českou republiku je to každopádně historický milník v Eurovizi. Gratulujeme!

Diváci společně s mezinárodní porotou vybrali jako zástupce České republiky na Eurovizi Mikolase Josefa. Bude tak s písní Lie To Me bojovat o hlasy z celé Evropy a taky Austrálie. Přední sázkové kanceláře věří, že by se Česko mohlo s roční přestávkou podívat do velkého finále a vůbec poprvé se umístit v top 10 (v době vydání článku 6. místo). Soutěž je tradičně rozdělena na 2 semifinálová kola, z každého semifinále postoupí 10 interpretů s největší kombinací bodů od diváků a poroty do finále. Budete sledovat a fandit?

Česká Televize spustila hlasování národního výběru do Eurovize 2018!

14. Leden 2018 | napsal(a): VojtaP

A1072

Česká republika se i letos zúčastní Eurovision Song Contest, tentokrát volba českého zástupce nebude jen v rukách poroty, ale rozhodnou kromě jiného také hlasy diváků. Systém národního kola byl u nás použit naposled v roce 2008, kdy se díky diváckým hlasům dostala do velkého semifinále Tereza Kerndlová. Do soutěže se letos přihlásilo na čtyři sta písní různých tuzemských a zahraničních autorů, což je v české historii Eurovize rekord. Do užšího výběru ročníku 2018 postoupilo celkem šest písní, pro které můžou diváci hlasovat do 22. ledna, kdy se hlasování uzavře, vítěz národního kola poté bude oznámen o týden později 29. ledna. O přízeň diváků a poroty se utkají dvě zpěvačky, dva zpěváci a dvě skupiny. Diváci mají možnost hlasovat pouze prostřednictvím oficiální aplikace Eurovision Song Contest, své hlasy udělí posléze také porota. Kdo a s jakými písněmi chce oslovit publikum? Podrobnosti najdete uvnitř článku.

Eurovision Song Contest 2017: Jaké písně se mezi sebou utkají v Kyjevě? (video)

9. Květen 2017 | napsal(a): VojtaP

eurovision-2017-logo

AKTUALIZACE: česká zástupkyně Martina Bárta se do Grandfinále nekvalifikovala, v rámci semifinále se umístila na 13. místě (z 18) se ziskem 83 bodů.
Vítězem 62. ročníku Eurovision Song Contest se stal portugalský zpěvák Salvador Sobral s písní Amar Pelos Dois. Jeho vítězné vystoupení najdete v článku.

Je před námi již další, v pořadí 62. ročník Eurovision Song Contest. Dle tradice se nový ročník odehraje v zemi úřadujícího vítěze, což je letos Ukrajina. Jak je v posledních letech zvykem, tak i Česko posílá do Kyjeva svého zástupce. Je jím Martina Bárta a s písní My Turn vystoupí již v 1. semifinále. V následujícím článku si můžete pustit všech 42 soutěžních písní. Který song to letos vyhraje? 

Eurovize 2017: Česko bude v Kyjevě reprezentovat Martina Bárta s písní My Turn!

8. Březen 2017 | napsal(a): VojtaP

Natáčení klipu My Turn pro Eurovision Song Contest 2017 s Martinou Bárta ve studiu č.5 České Televize 21. a 22. února 2017

AKTUALIZOVÁNO: Byl zveřejněn oficiální videoklip

Česká republika se i letos účastní Eurovision Song Contest, naším želízkem v ohni bude 28 letá jazzová zpěvačka Martina Bárta, mimo jiné vítězka castingové pěvecké show Robin Hood – Cesta ke slávě (2010). O nominaci rozhodla, stejně jako v posledních letech, odborná porota. Kromě jiných byli osloveni také zpěvák Mikolas Josef nebo zpěvačka Lenny, která však účast nakonec odmítla. Byť Martina převážně působí v Německu se skupinou 4 To The Bar, účast nakonec potvrdila. Soutěžní píseň My Turn natočila v Londýně v kompletní britské produkci. Martina bude v pořadí 6. zástupcem České republiky na Eurovizi, přebere tak otěže po Gabriele Gunčíkové, která se v loňském ročníku probojovala do Grandfinále. Již 62. ročník Eurovize odstartuje své 1. semifinále 9. května. Český soutěžní příspěvek si můžete pustit uvnitř článku.

1. stránka z celkem 3123