Panáček v reality show

DJ Vlado’s World online video

Sdílené články z blogu DJ Vlado’s World, který provozuje panáčkovská stálice DJ Vlado.

DJ Vlado’s World video archiv

Chráněno: Retro recenze: Iveta Bartošová – Ve jménu lásky (1998) (heslo: 1)

16. Listopad 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Požadovaný obsah je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím nejdříve heslo:

Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Chráněno: Top 10 videoklipů slovenských zpěvaček za poslední dekádu (heslo: 1)

29. Říjen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Požadovaný obsah je chráněn heslem. Pokud ho chcete zobrazit, zadejte prosím nejdříve heslo:

Pro zobrazení komentářů zadejte heslo.

Top 10 videoklipů českých zpěvaček za poslední dekádu

25. Září 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Top 10 videoklipů českých zpěvaček za poslední dekádu

Sedmý a osmý díl našeho občasníku věnovaného českým a slovenským zpěvačkám se zaměřuje na audiovizuální fenomén videoklipů, který je, co si budeme povídat, v současné době srovnatelně důležitý jako písně samotné. Youtube je mocný nástroj posledních let a když chce interpret svoji píseň dostat blíže k lidem a rádia jeho snahu mnohdy sabotují, nezbývá mu než natočit poutavý videoklip. První desítka nejlepších klipů zpěvaček se již tradičně zaměřuje na Češky, přičemž s desítkou nejlepších singlů se prolíná hned ve čtyřech případech. Hned dvě zpěvačky pak mají v této desítce duplicitu, jakkoliv jedna z nich je v obou případech součástí duetu s jinou zpěvačkou. Jeden z těchto duetů je pak horkou novinkou, která vyšla teprve před týdnem. Jak tedy elitní desítka klipů českých zpěvaček vypadá?

Comments Off on Top 10 videoklipů českých zpěvaček za poslední dekádu

Jak Ewa Farna změnila český ženský pop

12. Srpen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Ewa Farna In Time

Když se v roce 2006 objevila na české popové scéně polská teenagerka s rovnátky, velká část diváků i hudebních kritiků jí nevěštila dlouhou životnost. Čas ovšem ukázal, jak podobné předpovědi můžou být krátkozraké. Ewa Farna nejen, že ze scény nezmizela, ale stala se největší hvězdou mladé generace tuzemských zpěvaček a v roce 2021 dokonce porazila Lucii Bílou v Českém slavíku. Jakožto silná osobnost často budí divácké vášně, avšak před jejím fantastickým hlasem musí smeknout i její odpůrci. A protože Ewa dnes slaví třicáté narozeniny, sluší si připomenout, že její role v českém ženském popu byla svého času revoluční.

Top 10 singlů CZ&SK zpěvaček za poslední dekádu (Bonus 2)

5. Červenec 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Top 10 singlů CZ&SK zpěvaček za poslední dekádu (Bonus 2)

Desítka singlů českých a slovenských kapel v čele se zpěvačkou
Jak jsem vám před více než měsícem slíbil, v šestém dílu občasníku věnovaného singlům českých a slovenských zpěvaček za desátá léta a začátek dvacátých let se zamĕřím na singly kapel, v jejichž čele stojí zpĕvačka. Desítka, kterou jsem tentokrát vybral, je žánrově tak pestrá, jak by řekla Wednesday (Jenna Ortega) „jakoby se tu poblila duha“, jelikož v ní mám dvě čistě popové písně, dvě z oblasti rocku, dvakrát folk, dvojí electropop, jedno reggae a jeden mix soulu a jazzu. A jak už jsem předeslal minule, jedné zpěvačce se povedl stejný rekord jako Emmě Drobné v desítce duetů Slovenek a mám ji tu hned třikrát.

Comments Off on Top 10 singlů CZ&SK zpěvaček za poslední dekádu (Bonus 2)

Ariana Grande: Z deníku popové princezny

26. Červen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Ariana Grande

Komentovaná diskografie ku příležitosti 30. narozenin světové megastar
Ačkoliv se popové generace vzájemně liší, některé typy zpěváků a zpěvaček se opakují. Jedním z nich je typ zpěvačky s panenkovskou vizáží a obřím hlasovým rozsahem. U „MTV Boomers“ tuto kategorii zastupuje Mariah Carey, u „Millennium Breakers“ Christina Aguilera a u „Youtube Chameleons“ je reprezentantkou floridská rodačka s italskými kořeny Ariana Grande. Tato drobná lolitka se zlatem v hrdle dnes slaví významné životní jubileum, třicáté narozeniny. Jen málokterá světová hvězda prošla tak těžkými životními zkouškami, jakými byl teroristický útok na koncertě či smrt expřítele, už proto bychom si Arianinu životní i uměleckou dráhu měli připomenout a to prostřednictvím komentované diskografie, která čítá nejen dvě kompilace, dva vánoční speciály a jeden živák, ale především šest klasických studiových alb a právě na ně se v následujících odstavcích zaměřím.

Comments Off on Ariana Grande: Z deníku popové princezny

Top 10 singlů CZ&SK zpěvaček za poslední dekádu (Bonus 1)

22. Květen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Top 10 singlů CZ&SK zpěvaček za poslední dekádu (Bonus 1)

Desítka singlů českých a slovenských zpěvaček z okraje mainstreamu či mimo něj
Již popáté se setkáváme u občasníku věnovaného českým a slovenským zpěvačkám. Mnohokrát jsem spílal českým rádiím, že zpěvačky ignorují. Jsou však v našich dvou státech i takové zpěvačky, které o hranost v rádiích nestojí a zaměřují se především na to, aby jejich tvorba měla uměleckou hodnotu. Do páté desítky ženských singlů za poslední dekádu jsem tedy vybral deset nekomerčních či nemainstreamových zpěvaček. Vedle mladých naději jsou v naší desítce i dvě ostřílené matadorky, které do mainstreamu v minulosti více či méně zasahovaly, avšak vrcholná období prožily mimo něj. Navíc tu máme paradoxně i čtyři účastnice talent shows (včetně Eurovize), což vyvrací předsudky, že z komerčních soutěží nemůže vzejít umění. Které umělkyně jsem tedy vybral do nekomerční desítky?

S Club 7: Sedm rozverných aneb příběh umělé skupiny

23. Duben 2023 | napsal(a): DJ Vlado

S Club 7

Máte nějakou guilty pleasure? To znamená tajnou hudební, filmovou nebo televizní lásku, kterou se ve společnosti nechlubíte? Já jsem sice už ve věku, kdy se za své „úchylky“ nejen nestydím, ale dokonce se k nim hrdě hlásím, avšak v době mé adolescence (tzn. v odbobí mezi Esem s Terezou Pergnerovou a SuperStar) jsem jednu velkou guilty pleasure měl. Konec devadesátek přinesl kombinaci boybandů a girlbandů, tedy smíšené uměle vytvořené teenagerské skupiny, z nichž nejúspěšnější byla britská formace S Club 7, která ve své době byla unikátní nejen počtem členů, ale hlavně tím, že existovala v reálu i v seriálu zároveň. Za tímto projektem stál producent Simon Fuller, duchovní otec Spice Girls, který v následujících letech položil základní stavební kámen talent shows – soutěž Pop Idol (předchůdce naší SuperStar).

Comments Off on S Club 7: Sedm rozverných aneb příběh umělé skupiny

Sima přinesla do Roxy show hodnou světových hvězd

24. Březen 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Sima (Masterpiece tour)

Trnavská rodačka Simona Hégerová alias Sima, kterou si můžeme pamatovat z první řady Hlasu ČeskoSlovenska, je v současnosti jednou z nejpopulárnějších slovenských zpěvaček a dost možná vůbec nejúspěšnější hitmakerkou mladé generace v našich zemích. Není proto divu, že se jí již podruhé za sebou podařilo vyprodat jeden z největších pražských klubů – Roxy v Dlouhé ulici. Právě tento věhlasný klub byl předposlední zastávkou jejího letošního turné, na kterém pokřtila své šesté (a čtvrté dlouhohrající) album Masterpiece, podle nějž se celé turné jmenuje Masterpiece tour. Jak celý koncert probíhal, to si přečtěte v následující reportáži.

Top 10 duetů slovenských zpěvaček za poslední dekádu

28. Únor 2023 | napsal(a): DJ Vlado

Top 10 duetů slovenských zpěvaček za poslední dekádu

Po dvou desítkách sólových singlů českých a slovenských zpěvaček za poslední dekádu jsme si před měsícem představil desítku nejlepších duetů, v nichž aspoň jedním z aktérů byla vždy česká zpěvačka. Dnes se opět podíváme do „Země královny Zuzany“, ve které zpěvačky dostávají mnohem větší mediální prostor (zejména v rádiích). I Slovenky se častokrát spojily do duetů s jinými zpěvačkami, zpěváky, rappery i herci.

1. stránka z celkem 212