Panáček v reality show

StarDance X: Známe většinu tanečních párů (9) i obměněnou porotu

12. Červen 2019 | napsal(a): | reality show: StarDance 2018

stardance -10

Jubilejní desátá řada slibuje zásadní novinky. Těšit se máme například na 10 úplně nových profesionálních tanečníků. 10 bude i významných osobností, a ač údajně řada celebrit tančit odmítla, desítka odvážných se samozřejmě našla. Jaké páry už známe? A kdo usedne do porotcovských křesel?

Porota

Polovina poroty končí! Že se rozloučíme s Václavem Kunešem, na kterého jsme si tu nejednou zanadávali, nepřekvapí. Místo něho nastoupí zkušený tanečník Jan Tománek, který ve StarDance sám 3x tančil, a to v letech 2003, 2012 a 2013. Dobrá volba, nemyslíte?

sd10_tomanek

Kromě Kuneše končí i Radek Balaš, letos tedy od něho nezjistíme, kolik příběhu a emocí v tanci bylo. Jako krok do neznáma ale musíme označit porotce, který usedne na jeho židli. Tím nebude nikdo jiný než Richard Genzer. Ač má sám určitou taneční minulost, nabízí se otázka, jak bude jeho hodnocení vypadat. Aktuálně hraje v muzikálech, v televizi řádí v Partičce, známý je pro svou pohotovost a smysl pro humor. Jak se ale popere s novou rolí bude překvapením. sd10_genzer

Dobrou zprávou je, že dva porotci, kteří většinou stále ještě hodnotí hlavně tanec, tedy Tatiana Drexler a Zdeněk Chlopčík, zůstávají.

sd9_porota

Soutěžící

Jako první přišla televize s dnes již bývalou biatlonistkou Gabrielou Koukalovou, se kterou bude tančit rodák z Hodonína Martin Prágr.

sd10_koukalova

Druhým soutěžícím je Karel Kovář, momentálně asi nejvlivnější youtuber známý jako Kovy. S ním si zatančí Veronika Lišková.

sd10_kovy

Třetí soutěžící je herečka Veronika Kubařová, jejím tanečním partnerem bude Dominik Vodička.

sd10_kubarova

Čtvrtý pár tvoří herec Miroslav Hanuš a teprve dvacetiletá Adriana Mašková.

sd10_hanus

První polovinu soutěžících uzavírá další herec Matouš Ruml, který se soutěží protančí s Natálií Otáhalovou.

sd10_ruml

6. taneční pár vytvoří novinářka a moderátorka Nora Fridrichová s Janem Kohoutem.

sd10_fridrichova

Účastníkem X. řady se stane také Xindl X. Taneční partnerkou zpěváka Ondřeje Ládka bude Markéta Dostálová.

sd10_ládek

8. soutěžící a zároveň první zpěvačkou v letošní soutěži se stane Tonya Graves, původem z USA, ale od roku 1995 žijící v Praze. Na vlně zábavy se povozí s Michalem Burešem.

sd10_graves

Poslední 2 jména budou brzy následovat…

O kom se mluví? Jako jistou účastnici bulvár označuje spisovatelku Radku Třeštíkovou, poslední soutěžící je zatím neznámý.

Zároveň známe pár lidí, kteří tančit odmítli. Jedná se o Simonu Babčákovou, Nikol Štíbrovou, Libora Boučka nebo Kláru Melíškovou. Odmítnout měli také Radek Štěpánek a Jan Šťastný.

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

StarDance 2018

Diskuze k článku

Počet komentářů: 64
Reagovat

Geňa, Koukalová, se začínám bát.

2
Lukša
Reagovat

@Ajda: Ono s celebritami se popereme, to je vždy nová desítka. I změny v porotě přečkáme, Tománek by mohl hodnotit tanec a i ten Geňa snad bude mluvit k věci (otázkou pak zůstává, jak se to bude odrážet v bodech). Čeho se ale bojím nejvíc je těch 10 nových tanečníků. Nevěřím, že každý/á bude tak dobrý/á jako třeba loni Návorková.

3
Monika
Reagovat

Gena je trapak, byl totalne trapnej uz v porote Talentmanie na Nove. Ten tam bude za jakousi trapnohumornou vlozku.

4
Wally
Reagovat

Další jméno, které dnes padlo v mediích, Radka Třeštíková, prý přijala.

5
Jana
Reagovat

Takže bohužel nevyměnili to jedno jméno, které by si vyměnit zasloužilo :-(
A to jsem se těšila třeba znovu na Mládka a jeho poctivé choreografie. Obávám se, že se z toho stane fraška – že se mění proto, že možná chce to jedno jméno mít mnohem větší vliv. A stejně jako Lukša se bojím, že deset nových Návorkových prostě nenajdou…

Jinak Geňu bych neviděla tak tragicky, uvidíme, jak se bude projevovat. Pokud vím, ono je v pravidlech, že minimálně jeden člen nemůže být „klasický“ tanečník… Ale mně by se tam líbila nějaká ženská, třeba Petra Parvoničová… Na Honzu Tománka se těším, vždy na mě působil rozumně…

A jména, co se zatím objevila… Gábina, chjo… hlavně proto, že se bojím, co to zase bude doprovázet. Na Kovyho nějak nemám názor. Třeštíková nevím… No… prostě uvidíme :-)

6
Jana
Reagovat

Hmmm tak koukam, ze drby jsou az moc pravdive… Kubarovou tedy uplne nemusim :-(

7
Lukša
Reagovat

Tak jméno Kubařové dnes slyším prvně a ani po projetí její filmografie si jí nevybavuji, hodnotit její výběr tedy nemohu, maximálně z toho pohledu, že vsázet na někoho, kdo není všeobecně známý, není nejlepší.
Přihazuji info z bulváru: „Česká televize samozřejmě diváky znovu neochudí o oblíbené tematické večery. Po delší době se vrací scénický tanec a novinkou bude, že jeden večer StarDance bude věnován vystoupením jednotlivých soutěžících, která budou dohromady tvořit jeden celistvý příběh.“

8
Wally
Reagovat

@Lukša: Reklama T-Mobile s Hádkem a Langmajerem na horách? Ani tady ti není povědomá?

9
Lukša
Reagovat

@Wally: Pravda. Jako když koukám, kde všude hrála, tak si pomaloučku něco uvědomuju, ale jde to pomalu. Což ale vůbec nevadí, spoustu pro mě neznámých tváří jsem objevil až ve StarDance nebo v Tváři a až díky tomu jsme začal sledovat bedlivěji jejich tvorbu.

12
orchis
Reagovat

Musím tedy říct, že se ČT „pochlapila“ a oslovení Gabriely Koukalové se dá srovnat se získáním Leoše Mareše v té době. To samé se asi týká i osloveného Kovyho.

Mně však zatím zveřejněná jména příliš radosti nepřinesla. U Koukalové pořád vnímám tu loňskou trapnou situaci a s lidmi jako je Kovy se opravdu míjím. Ale zatímco na Karla Kováře jsem docela zvědavá, u Koukalové mám strach, aby „tanečků“ mimo parket nebylo víc než na parketě. Rozhodně ale má ČT zajištěnou velkou publicitu… :-)

Co mi naopak udělalo radost, je výměna porotců. Zejména na Jana Tománka se těším a doufám, že to nebude zklamání jako loni tanečník Kuneš. No a doufám, že Genzer bude příjemné rozptýlení a že jeho pohotové glosy nebudou příliš trapné :-)

13
orchis
Reagovat

A musím ještě říct, že i když mi některá jména profi tanečníků budou chybět, myslím že je fajn, že v tomto ohledu budou všechny celebrity na stejné startovní čáře.

A třeba se objeví nějaký nováček se zajímavými choreografiemi jako svého času např. Marek Zelinka, nebo loni Lenka Návorková.

14
Monika
Reagovat

@orchis: Ziskat Koukalovou je naprosto easy work, ta zenska leze do vseho, pamatuji jak zoufalka chtela objizdet republiku se svoji knihou a pro nezajem musela pak rusit vystoupeni. jeji manzel ji imho dost ovlada, je takova hloupoucka a manzel miluje showbyznys, myslim, ze se bude zviditelnovat i u prenosu. U kovyho souhlas , tam me to i prekvapilo.

15
Wally
Reagovat

Mohli oslovit Kristelovou. Má teď volno. :D))))

16
orchis
Reagovat

@Wally: :-)))

třeba oslovili, ještě jsou volná místa na parketu :-)

17
Wally
Reagovat

@orchis: A jako nemehlo by byl Novotný. Vražda v přímém přenosu. To by byla sledovanost.

18
Prochor
Reagovat

@Wally: Náhodou lidi jako byl třeba Pavlásek jsou oblíbení. Dozvěděl jsem se, že na vysokých školách rozjeli studenti kampaň „Udržte Pavláska na parketu“ a propagovali hlasování pro něj. Já jsem obdivoval vždycky Hunčárovou, jakou musela projevit trpělivost ale Pavlásek mně bavil. Jeho tanečky na hudbu The Beatles neměly chybu.

19
Wally
Reagovat

@Prochor: To bylo myšleno vzhledem k Kristelové. Oni vedou několikaletou mediální válku. Takže je dostat na jeden parket by hrozilo fyzickým násilím. Ale oba dva jsou velcí článkoprostituti, takže…………….?:)))))

20
Sa. I.
Reagovat

@Prochor: 18

No, nevím, pro mě byla akce „udržet Pavláska co nejdéle“ zlomyslná recese, nikoliv známka oblíbenosti, Většině diskutujících na fórech lezl jeho humor nehumor /a taneční dřevnatost k tomu/ na nervy. Z tzv. Pavláskovy nožičky, obzvlášť v ohozu ze zkušebny, je mi šoufl ještě teď :-/ :-)

21
Lukša
Reagovat

Bulvárem začíná proplouvat jedno jméno, které by mi udělalo velkou radost a mohlo by možná celou soutěž vyhrát. Pamatujete, o kom loni Eben uvažoval, zda by si náhodou soutěž také neužil?

22
orchis
Reagovat

@Lukša: Nevzpomenu si, prozraď :-)

23
Honzad
Reagovat

@Lukša: Radek Štěpánek?

24
Lukša
Reagovat

@Honzad: Ten to prý ale sám vyvrátil. Navíc kategorie „sportovec v důchodu“ je už obsazena.
@orchis: Nápověda je důmyslně skryta v komentáři :-)

25
orchis
Reagovat

@Lukša: ať přemýšlím jak přemýšlím, tak nic :-(
ty hádanky mi nejdou…

26
Prochor
Reagovat

@Lukša: Že by herec Václav Neužil ?

27
Lukša
Reagovat

@Prochor: Tak tak. Momentálně něco točí, ale to by mělo být brzo hotové, takže čas by měl mít.

28
Prochor
Reagovat

@Sa. I.: Mně Pavlásek bavil jak se rozkročil a rozpřáhl ruce jako kozák a začal tancovat na melodii Beatles a stíhal vždycky o jednu dobu později. Někdy mi to připomínalo tu parodii Hoří, má panenko, kde hrála Beatles dechovka:-) Skvělý bylo jak porotě vždycky spadla brada když lidi poslali Pavláska do dalšího kola. A tanečním snobům u obrazovek začalo konečně docvakávat že se nejedná o taneční soutěž ale o zábavnou show. Produkce si myslela že využije Pavláska jako užitečného blba ale diváci jí vyškolili:-)))

29
orchis
Reagovat

@Lukša: Neužil točí teď „Zátopka“ a je fakt, ten by udělal radost i mně.
A nápověda byla opravdu důmyslná :-)

30
Lukša
Reagovat

@orchis: Jo Zátopek, díky za připomenutí. Díky tomu teď má ale určitě pořádnou fyzičku, takže bod k dobru :)

31
Sa. I.
Reagovat

@Prochor: 28
Mě/mne pan Tydýt nebavil ;-)
Na V. Neužila, to bych se tedy moc a velmi těšila :-D

32
Prochor
Reagovat

Zdá se, že je ohlášený čtvrtý pár: Miroslav Hanuš a Adriana Mašková.

34
Lukša
Reagovat

Hanuše mám docela rád, hlavně za 1. oddělení. Uvidíme, jak si sedne s mladičkou tanečnicí, aby ho neuhnala :-)
P.S. Půl království za vyhnání spamerů.

35
orchis
Reagovat

@Lukša: Spamy jsou fakt nepříjemné.

A Hanuš je hrozně fajn (i kdyz v těch svých rolích včetně 1. oddělení hraje postavy „na zabití :-) ).
A zařadí se v SD mezi další starší tanečníky, chlapy nad 50, kteří byli vesměs hodně fajn, jako Bugár, Osička, Schmitzer …

36
orchis
Reagovat

@orchis:
A tedy je to dost zajímavé, kolik těch tanečníků chlapů nad 50 už v SD bylo..

2006 Vydra (50), 2007 Schmitzer (58), 2008 Kratina (56), 2010 Kříž (51), Hemala (58), 2012 Navrátil (60), 2013 Bugár (58), 2015 Osička ( ), 2016 Vízek (61), 2018 Dvořák (51)

37
Lukša
Reagovat

@orchis: Ano, a často se jim také daří, a i když Hanuš nemá takové charisma jako Dvořák, mohl by se dostat daleko, protože věřím, že se bude opravdu snažit.

Máme dalšího herce, Matouš Ruml. A prý má tančit taky Tonya Graves.

38
Honzad
Reagovat

@Lukša: Tonya Graves by byla zajímavý adept.

Ale jinak musím říct, že jsem zatím z té sestavy mírně rozpačitý. Mám trošku dojem, že se ČT musela přiklonit až třeba ke druhým nebo třetím variantám a opravdu jim to řada tváří odmítla. Nechci soudit před zveřejněním kompletní sestavy, ale za opravdu výrazný „kauf“ se dá zatím označit pouze Koukalová a pro mladou generaci Kovy. Kovářová, Ruml a Hanuš jsou – ve vší úctě k nim – populární spíše jen průměrně. Podle obličeje budou asi povědomí většině diváků, jména to ale nejsou nijak hvězdná.

39
Lukša
Reagovat

@Honzad: Bohužel i já se obávám, jak tuto sestavu hodnotit. Pokusím se na to podívat očima většinového diváka (jestli jsem do rychle spočítal správně, tak 2/3 diváků jsou ve věku 55+).
Koukalová – zatím asi jediná všeobecné známá osobnost, kdo jí nezaregistroval při biatlonu, určitě neunikl tomu, co se dělo po její kariéře. Kontroverze, která bude lid zajímat.
Kovy – jednoznačně přitáhne k TV mladé i nejmladší, záležet pak bude, jak zapůsobí 1. večer na ostatní věkové kategorie. Bude z něho sympatický mládenec, youtuber nemakačenko nebo namyšlený buzerant (s nadsázkou)?
Kubařová – znalci Dejvického divadla jí ocení, co ale ostatní? Všeobecně známá prostě není.
Ruml – známější, hlavně díky Comebacku, který mu odstartoval kariéru, starší generace ho mohla zahlédnout v jedné z jeho pohádek, ovšem pořád se nedrží v extra třídě nejznámějších herců
Hanuš – starší generace zaplesá, ovšem ne nijak nahlas, jelikož ani on není vidět v každém druhém filmu. Navíc často nehraje zrovna nepřívětivější postavy
A teoreticky:
Graves – černoška, co neumí 100% česky. Ajajaj
Xindl X – no, bojím se bojím, že celkem dost lidí si ho špatně zařadí a nebude v oblibě
Třeštíková – nečetl jsem, ale našel jsem, že má 5 knih a všechny v modrých číslech, tedy celkem bída. Ale prodává se.

40
Honzad
Reagovat

@Lukša: Naprostý souhlas. Třeštíková je hodně aktivní na sociálních sítích (hlavně proto, že se přivdala do slavné rodiny), ale při většině rozhovorů, které jsem s ní viděl, je mi enormně protivná a působí dost afektovaně a až příliš sebevědomě. Pokud se její účast vážně potvrdí, tak myslím bude jasný adept na první vyhazov.

U Tonyi bych se tolik nebál, její čeština je docela vtipná, navíc tady žije už dlouho. Myslím, že zrovna ona by mohla fungovat jako zábavný prvek. V případě Xindla X souhlasím, ale ten má aspoň tu výhodu, že na rozdíl od dalších kolegů je opravdu většinově známý.

Jinak ale bída… Ve srovnání s minulými řadami je to zatím o úroveň níže, co se týče „hvězdnosti.“ A vzhledem k tomu loňskému úspěchu mne to překvapuje, čekal jsem přesný opak. Ale ono to účastníky opravdu na půl zaměstná na celý úvazek, to si málokdo může dovolit.

41
Prochor
Reagovat

@Lukša: Soutěžící mohou být sami o sobě zajímaví v průběhu soutěže. Ale přiznám se, že jediná, kterou uznávám jako VIP je jednoznačně Gabriela Koukalová. Ostatní jsou pro mně bílé xichty jak se říká – doposud neznámí a nezajímaví lidé.

42
Prochor
Reagovat

Ještě – očekával bych, že si půjde zasoutěžit třeba Tereza Mašková (trochu růžové na parketu). Stejně, jako šla do soutěže Emma Drobná.

43
Lukša
Reagovat

@Prochor: Klidně, ostatně vykrádačky s Tváří fungují už delší dobu. Z Tváře do StarDance Mišík, opačným směrem zamířil Révai a teď údajně Zach.

44
Monika
Reagovat

Tahle rada zatim vypada na propadak, same nezname tvare a nezajimavi lide. Uz asi neni kde brat, ze dostavaji prilezitost herci steku.

45
Monika
Reagovat

@Honzad: K te Trestikove jsem cetla super hlasku na Fb. kdyby ji poslal hlas kazdy kdo od ni dostal ban na socialnich sitich, tak ho vyhraje. Jinak s tebou souhlasim, pokud skutecne bude soutezit, tipuji ji na prvni vyhazov letosni rady.

46
Inbezka
Reagovat

Tak já se vyjádřím jako většinový divák z kategorie 55+ :-) Koukalová je sice profláknutá a hezká, ale pro mě vzduch – ale třeba bude dobře tancovat. Třeštíková mě také není nijak sympatická – ale viděla jsem jen někde vsedě za stolem u rozhovoru:-) Ruml – nic moc, skoro neznám. Tonya – sympatická, držím předběžně palce. Hanuš – po shlédnutí Kopta show si ho pamatuju – předběžně držím palce. Xindl X – má moje sympatie, držím palce. Kubařová – neznám a ještě se mi nechtělo pátrat, co je zač – zatím nula. Kovy – podívala jsem se na youtube a zařadila si ho mezi sympaťáky. Teď bude záležet na tom, jak si povedou – v tanci i vystupování. A také na jejich tanečních partnerech, protože, co si budem povídat, někteří dřevění pánové postupovali hlavně kvůli tanečním partnerkám. A třeba po prvním tanečním večeru obrátím o 180 stupňů:-)

47
Lukša
Reagovat

@Inbezka: Díky za přesnější pohled :-) Všechno je to jen první vhled, základem je, aby většina soutěžících neodradila lid před tím, než zapnou televizi. Pak vytvořené předsudky založené většinou jen na fotce, krátkém rozhovoru a možná nějakém krátkém vyhledání informací, buď padnou, nebo se vytvoří nové. A mimochodem, Tonya Graves by mohla být fakt dobrá, nejen při potanečních rozhovorech, ale i na parketu. Přeci jen černošská krev, jaký jiný soutěžící tohle má?

48
orchis
Reagovat

Tak za sebe musím říct, že se mi nezdá, že by současná řada příliš vybočovala z těch předchozích. Vždy tam byl někdo, kdo byl více a někdo, kdo byl méně známý. Nakonec, zatím známe jen polovinu párů.
A Ruml by mohl být dobrý.

Tonya na mě působí jako živel, tak to by bylo asi fajn, kdyby soutěžila (koneckonců, Matěj jí svého času mohl poreferovat, jak to v SD chodí:-))

Xindl X je potvrzen? Nepřipadá mi jako někdo, kdo půjde do (jakékoliv) soutěže. Ale nevadil by mi.

Od Třeštíkové jsem dosud nic nečetla, a ani ji neznám „mediálně“. Že by si ale ČT nechala oznámení o jejím účinkování až do „druhé půlky pelotonu“ se mi nezdá. Nebo si ČT myslí, že Bábovky jsou pro kategorii 55+ blockbuster?

49
Honzad
Reagovat

Tak všechno zákulisní info očividně nebylo pravdivé, další účastnicí je Nora Fridrichová. Zřejmě snaha navázat na poměrně solidní úspěch Písařovicové z loňska. Za mě docela dobrá volba, je to dost výrazná tvář – ale je jasné, že některým bude hlavně z politických důvodů trnem v oku (mně naopak ne) :)

50
Monika
Reagovat

Fridrichovou nesnasim, politicka aktivista, tim padem mam uz letosni rocnik zkazenej…

51
Lukša
Reagovat

Tak jsem čekal, jakou osobnost z ČT StarDance vybere tentokrát. Její pořad sleduju výjimečně, ale proti její osobě nic nemám. Jako Písařovicová úspěšná asi nebude (taky záleží na partnerovi), přesto proč ne.

52
Wally
Reagovat

Ještě chybí neaktivní sportovec a nějaká holčička. :D))

53
Lukša
Reagovat

@Wally: Kategorii „Neaktivní sportovec“ už máme. Rozhodně chybí „zpěvák/zpěvačka“ (Tonya Graves), do kategorie „muzikant“ by zapadl Xindl X. A co dál? Spisovatelka? Modelka? Po úspěchu Masterchefa a s blížícím se Bake off kuchař? Uvidíme :-)

54
Wally
Reagovat

@Lukša: Myslím chlapa. A co dáma “ v letech“. Taky ještě není.

55
orchis
Reagovat

@Wally: Tak dámy v letech asi nejsou tak odvážné a bylo jich v posledních ročnících o něco méně než mužů po padesátce.
2006 Švandová (59), 2007 Filipová (53), 2008 Batulková (50), 2015 Cajthamlová (53), 2016 Anna K (51), 2018 Tomicová (56)

Konec statistického okénka :-) (ale když máme tu desátou, jubilejní řadu….)

56
Khajka
Reagovat

Nechci nic říkat, ale pokud bude skutečně soutěžit Tonya, může de facto splňovat i kategorii dámy ve středním věku. Ač se to nezdá, letos jí bude 50.

57
Lukša
Reagovat

Xindl X je další. Začínám se bát o letošní sledovanost, sám proti výběru tak strašné výhrady nemám, ale hodně lidí už mohou někteří odradit.

58
orchis
Reagovat

@Lukša: hm, tak pro mě je Xindl X překvapení …

Ale jsem na něj zvědavá. Jestli bude tak vtipnej jako jeho některé texty, tak to bude fajn.

59
Khajka
Reagovat

Tak už jen dva páry. Že by přece jen Václav Neužil? Že by si ho nechávali až na konec? Kéž by. 😉

60
Bezík
Reagovat

Potvrzena Tonya Graves, takže super. Letošní složení je zatím skvělý, doufám jen že to nezmrší nějakým „Pavláskem“ nakonec. Navíc je šance, že se naše „komerční“ znechucená Monika nebude dívat ! Prostě paráda :D ;-)

61
Lukša
Reagovat

Tonya mi dnes zvedla náladu a zatím se na ní těším nejvíce, nejen kvůli tomu, že s ní bude legrace, ale i kvůli již zmiňované černošské krvi a temperamentu, který ve StarDance nepamatuji.
Zbývají poslední dva. Jednou má být Třeštíková, je ale zajímavé, že kromě malého záblesku v osobě Neužila se bulváru nepodařilo posledního účastníka vyhrabat.

62
Lukša
Reagovat

Potvrzeno, Třeštíková. Zbývá poslední volné místo.

63
orchis
Reagovat

Tak zákulisní informace s Třeštíkovou nelhaly… že by se nakonec povedl i ten Neužil?

64
Khajka
Reagovat

@orchis: To bych měla důvod na to s radostí koukat. 😉

Přidat komentář