Panáček v reality show

Julo Viršík – nekrolog

30. Květen 2021 | napsal(a): | reality show: Slovensko hledá Superstar

Julo Viršík

Ve středu 26. května nás v pouhých 56 letech nečekaně opustil rozhlasový moderátor Július Viršík, kterého si fanoušci talent shows mohou pamatovat jako porotce prvních dvou slovenských SuperStar. Příčina smrti není dosud známá. Pojďme si připomenout životní dráhu tohoto nenápadného, leč pro slovenský šoubyznys významného muže.

Narodil se 7. září 1964 v Nitre. Nejprve absolvoval gymnázium v Šali a následně vystudoval žurnalistiku na Filosofické fakultě Univerzity Komenského v Bratislavě. Už ve svých studentských letech pracoval ve Slovenském rozhlasu na pořadu Rádio Elán. Od roku 1991 pracoval v Rádiu Rock FM, kde v průběhu 90. let moderoval kultovní hitparádu Rock FM Twenty Five Jula Viršíka. Od roku 1998 byl programovým ředitelem Rádia Koliba, které bylo následně přejmenováno na Rádio Okey, ve kterém působil jako hudební šéfredaktor. Od roku 2015 až do své smrti vysílal pořad Twentyfive na Rádiu Express. Mimo jiné byl známý i jako organizátor hudebních festivalů.

Fanouškům talent shows je nejvíce znám jako porotce první a druhé slovenské SuperStar. Přestože nikdy nepatřil k tzv. porotcovským katům a byl spíše tím méně populárním hodným porotcem, proslul jako glosátor s mnoha vtipnými (a na dnešní dobu nekorektními) hláškami jako například „Michael Jackson by si vytáhl ruku z dětských kalhot, aby vám zatleskal“ nebo „Je to žluté a spí to samo, co to je? Yoko Ono“. Ukázal se i jako velmi dobrý prognostik, když hned několikrát přesně tipoval vypadnuvšího a to i v případě favoritů, jakými byli Peter Konček (+2012) nebo Samuel Tomeček, za což byl jistým internetovým anonymem obviněn ze vztahu s notářkou Irenou Bošanskou.

Slovenští zpěváci na něj vzpomínají jako na čestného a upřímného člověka, který se nikdy nebál říkat pravdu do očí. Budiž mu země lehká.

DJ Vlado

Zpěvácké a talentové soutěže sleduji od roku 2004, tedy především ty české a slovenské, ale pro zpestření rád nahlédnu i do zahraničí. V našich končinách je jen málokterý soutěžící, který by mému oku unikl a neutkvěl mi v paměti. Neskromně se tedy troufám označit za experta :-) Od roku 2010 jsem členem Panáčkovy rodiny a obšťastňuji vás svými rekapy :-) Kontakt na mou maličkost: djvlado@seznam.cz

Slovensko hledá Superstar

Diskuze k článku

Počet komentářů: 3
1
ira
Reagovat

Je to šok a je to ohromná škoda, ve slovenské SS jsem měla moc ráda jeho hlášky. Jen koukám jak se nám ta parta pomalu rozpadá, z první slovenské SS je už na onom světě Peter Konček a teď i Julo. :( To je důkaz že čas strašně rychle letí když už nás opouštějí i lidé ze SuperStar. 56 let není věk na umírání, lidé by neměli odcházet takhle brzy. Ať odpočívá v pokoji. :(

2
Tomáš
Reagovat

Sice sem čistě slovenskou SS v době kdy běžela příliš často nesledoval ale zpětně z toho co jsem viděl musím říct že to byl vtipný a milý porotce, myslím že i soutěžící ho měli velmi rádi. Je to už dlouhá doba co byl v SS ale myslím že pro slováky zůstane s tím prvním legendárním ročníkem spjatý protože to byla prostě první a nejlepší řada tam, tak jako u nás nedá spousta lidí stále dopustit na první ročník s Langerovou. Ještě samozřejmě nejde opomenout ani jeho další moderátorské aktivity. Nevím co víc dodat. Škoda že si líp neohlídal zdraví, možná tu ještě mohl být protože 56 je fakt hodně málo na odchod. :(

3
libena
Reagovat

první i druhou čistě slovenskou superstar jsem hltala, jooo to byly talenty. a taky je pravda, že byli i lepší porotci než julo (laco lučenič nebo paĺo habera), ale on byl milý, vtipný, prostě normální, lehký glosátor. a navíc – škoda každého dobrého člověka.
ať odpočívá v pokoji…

Přidat komentář

Přidat komentář