Panáček v reality show

StarDance 2018: Taková byla IX. řada

20. Prosinec 2018 | napsal(a): | reality show: StarDance 2018

sd_all

Uteklo to jako voda. V říjnu jsme natěšeně zasedli k obrazovkám a po 10 večerů jsme sledovali vývoj, snahu, eleganci a noblesu tanečních párů na parketu. Minulý týden se králem a královnou stali Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková. Jakých bylo těchto několik týdnů? Pojďme si tuto řadu připomenout od začátku do konce, jaké novinky se povedly a co by raději příští rok měla Česká televize vynechat? A nakonec trocha spekulací o tom, kdo by mohl tančit v jubilejní X. řadě. 

Po dvouleté pauze jsme tu opět měli 10 párů, které se hodlaly poprat o prestižní titul na tanečním parketu. Oproti předešlým řadám dostali soutěžící na přípravu o jeden měsíc více, a bylo to poznat. V prvních kolech jsme mohli sledovat v tak brzký čas velice kvalitní tance, dovolím si tvrdit, že tak kvalitní začátek jsme v žádné jiné řadě neviděli.

Do IX. řady se protančilo kromě desítky známých osobností i 5 zbrusu nových profesionálních tanečníků. Robin Ondráček nám mnoho ukázat nestihl, Kateřina Krakowková působila přívětivě, Jana Zelenková musela překousnout změnu partnera (ale s Geňou si naštěstí sedli). Michal Mládek si dokázal perfektně poradit s dlouhatánskou Danielou Písařovicovou, a Lenka Nora Návorková díky své noblese a eleganci dokázala dovést stejně noblesního Jiřího Dvořáka k vítězství. Celkově se všichni nováčci nemají vůbec za co stydět.

Novinky

Jak dopadly letošní novinky? První byl tématický večer věnovaný první republice. A malér byl na světě. Hudba sice navozovala dojem první republiky, neodpovídala ale tancům. Jive prostě na foxtrotovou hudbu správně zatančit nejde. Nemluvě o tom, že některé tance se za první republiky ještě netančily. Celkově byl tento večer jedním z nejméně povedených, navíc porota poprvé jasně ukázala, že Pavlu Tomicovou nebude hodnotit podle výkonu, ale příběhu a energie.

Další týden přišla polka. Ač je pro porotu hodnocení takového vystoupení náročné (celkem tančily 2 skupiny po 4 párech), polka byla příjemným zpestřením soutěže.

V cestě kolem světa jsme odhodili angličtinu a slyšeli jsme jiné jazyky. Jinak žádná výraznější změna nepřišla, taneční večer se celkem povedl.

Diskutabilní moment přišel v týdnu šestém. Moondance orchestr totiž vystřídala vokální skupina Skety. Tady záleží na vkusu každého z nás, jako zkušenost dobré, ale k tanci patří orchestr, který jasně udává dobu a páry mohou chytit rytmus. Jednou asi stačilo.

Další týden se tančilo pro Paraple. Pro taneční trojice bylo přínosné, že dostali možnost tančit freestyle, nebylo to ale už tak dobré pro diváka. Vlastně to byl jediný večer, kdy jsem přemýšlel, že nedokoukám do konce. Každý handicapovaný má jiné možnosti, bylo tedy rovněž nespravedlivé započítávat body z tohoto večera do večera následujícího.

Poslední novinkou byl rozstřel v semifinále. Samozřejmě šlo o příležitost, jak z diváků vymáčknout peníze navíc, zároveň jsme ale přišli o kvalitnější dvojici, která mohla potěšit zrak diváka ještě jeden večer. Jako novinku rozstřel neschvaluji, obávám se ale, že se ho už nezbavíme.

Porota 

Po této řadě už neplatí záruka kvalitního hodnocení od porotce vpravo. Zdeněk Chlopčík bohužel v některých večerech klesl na hodnocení Radka Balaše a místo tance hodnotil pocit, energii a příběh. Byly večery, kdy jednomu soutěžícímu za příběh a hromadu chyb dal 10 bodů, ale za výborný tanec s pochmurným výrazem tváře jen 6. Zdeňku Zdeňku, tak by to nešlo. Radek Balaš se nijak nezměnil a Tatiana Drexler hodnotí stále celkem dobře, i když i ona často ujela. Nováček v porotě Václav Kuneš se ukázal jako chyba, neuměl se vyjádřit, když už se dokázal vymáčknou, bylo stydno ho poslouchat. Bohužel pro nás má podporu vedení i do další řady.

StarDance 2019: Jubilejní 10. řada 

Stejná porota, stejní moderátoři, 10 nových párů. Soutěž byla potvrzena i pro příští rok. Přednominace už proběhly a začínají se oslovovat potenciální tanečníci. A kdo by to mohl být? Jasným favoritem je Václav Kopta, který se bohužel letos zranil. A komu věří sázkové kanceláře? Třeba Gabriela Koukalová (13:1), Michal Suchánek ((50:1), po Geňovi logická volba), Lucie Vondráčková (55:1). Zárukou úspěchu by byl Jaromír Jágr (68:1). Pokud rádi sázíte, můžete vyhodit peníze sázkou na bývalou pražskou primátorku Krnáčovou (100:1), Ovčáčka, Kajínka (500:1) nebo Paroubka (600:1). A pokud opravdu nevíte, co s penězi, vsaďte na nového moderátora StarDance Jaromíra Soukupa (5000:1).

Letos bylo 5 herců, 2 zpěváci, 2 moderátoři a 1 sportovec, obdobný formát bude ČT zkoušet i příště. Koho byste rádi viděli na tanečním parketu?

StarDance 2018: Takto to probíhalo…

Týden první: Waltz a cha-cha

Nejvíce bodů: Daniela Š. & Michal P. 29

Nejméně bodů: Veronika A. & Michal N. 16

Týden druhý: Valčík a samba

Nejvíce bodů: Dalibor & Alice 36

Nejméně bodů: Adam & Kateřina, Monika & Robin 22

Vypadává: Monika Bagárová a Robin Ondráček

Týden třetí: První republika, tango a jive

Nejvíce bodů: Jiří & Lenka 38

Nejméně bodů: Daniela P. & Michal M. 26

Vypadává: Daniela Šinkorová a Michal Padevět 33

Týden čtvrtý: Slowfox, paso doble a souboj v polce

Nejvíce bodů: David & Veronika L. 37+1

Nejméně bodů: Dalibor & Alice 24

Vypadává: Adam Mišík a Kateřina Krakowková 25+1

Týden pátý: Cesta kolem světa, quickstep a rumba

Nejvíce bodů: Veronika A. & Michal N. 39

Nejméně bodů: Pavla & Marek 25

Vypadává: Richard Genzer a Jana Zelenková 33

Týden šestý: Skety, cha-cha a waltz

Nejvíce bodů: Jiří & Lenka 40

Nejméně bodů: Pavla & Marek 24

Vypadává: Dalibor Gondík a Alice Stodůlková 17

Týden sedmý: Paraple a freestyle

Nejvíce bodů: Pavla & Marek 40

Nejméně bodů: Jiří & Lenka, Daniela P. & Michal M. 34

Týden osmý: Paso doble, quickstep, rumba a valčík

Nejvíce bodů: Pavla & Marek 104 (body včetně 7. večera)

Nejméně bodů: Daniela P. & Michal M. 93

Vypadává: Daniela Písařovicová a Michal Mládek

Týden devátý: Samba, jive, slowfox, tango a rozstřel

Nejvíce bodů: David & Veronika L. 93

Nejméně bodů: Pavla & Marek 57

Vypadává: Veronika Arichteva a Michal Necpál 72

Týden desátý: Finále a to nejlepší

Vítěz: Jiří Dvořák a Lenka Nora Návorková 39 + 39 + 37 = 115

Druhé místo: Pavla Tomicová a Marek Dědík 36 + 37 + 40 = 113

Třetí místo: David Svoboda a Veronika Lálová 35 + 35 + 33 = 103

Díky

Pokud jste dočetli až sem, dovolte mi poděkovat za příjemné diskutování ke StarDance. Díky Vám, kteří tu diskutujete, i Vám, kteří jen pročítáte. V průběhu celé soutěže jsem se postupně učil a články vylepšoval (doufám) k lepšímu :-) Budu se těšit zase za rok, ať už při StarDance či jiné reality show.

A abych nezapomněl. Veselé Vánoce a šťastný nový rok :-)

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

StarDance 2018

Diskuze k článku

Počet komentářů: 8
1
Sára
Reagovat

Díky za shrnutí. V mnohém souhlasím. Nevydařené tématické večery (zejména kvůli hudbě). První republika i Skety bylo trochu šlápnutí vedle.
Porota byla letos opravdu zvláštní. Pokud by měli hodnotit kvalitu tance, tak se přece nemůže stát, že rozptyl známek bude až o 4 body. Souhlasím s tím, aby porota příště víc hodnotila odborně a méně citově. Od citů jsou tam diváci, kteří mohou hlasovat. Osobně bych uvítala, kdyby příště v porotě nebyl Chlopčík (podle mě mu příliš zbytnělo ego a nesvědčí to soutěži). Kuneš se může ještě zlepšit (i když o tom dost pochybuji). Zbytek poroty z mého pohledu byl ucházející.
S Terezou Kostkovou mám problém od začátku Star Dance, ale nějak jí toleruji. Myslím, že máme mnohem víc pohotovějších a vtipnějších moderátorek, které by se na to hodily víc než Tereza. Letos mě hodně mrzelo, že se nedokázala omluvit za ten svůj lapsus u Veroniky A. Očividně chtěla být zajímavá a nepovedlo se to. Stačilo to říct a ne se trapně vymlouvat.
Finále – místo Svobody jsem si přála Arichtevu (tedy spíš Necpála – jeho choreografie byly moc pěkné). S výsledkem jsem spokojena a těm, kdo nadávají na P. Tomicovou, že neumí tancovat … chtěla bych je vidět na parketu. Myslím, že udělala úžasný pokrok. Dvořák vyhrál právem. Byl nejlepší.
Kolem dokola a lektor tanečníků – přála bych si, aby Ondera (který podlehl stejnému sebeklamu jako Chlopčík) vyměnili.
Výše jsem zmínila negativy, ale nechci aby to tak vyznělo. Každou sobotu jsme se dívali a fandili. Byl to příjemně strávený čas a za to České televizi díky.
Lukšo Tvůj rekap byl moc pěkný. Někdo tady zmiňoval Fáberu, který má blog na jednom serveru, že by mohl psát souhrny. Myslím, že to není potřeba. Přečetla jsem si jeho souhrn a vlastně pouze popisuje, co řekla porota a pak tam dá za sebe známku. Vcelku nuda pro toho, kdo Star Dance viděl. Osobní vklad je tam minimální. Jeho oblibu tudíž moc nechápu.

2
Litocha
Reagovat

Taky se připojuji s díky Lukšovi, s nímž v mnohém souhlasím. Vyjádřila jsem se už jinde, takže se nebudu opakovat. Letošní ročník byl povedený, škoda ale té pachuti kvůli porotě.
Z případných účinkujících by měl obrovskou šanci na výhru Ivan Trojan (jen možná ne hned příště, jsou si s Jiřím přece jen typově dost podobní.) Toho bych tam někdy ráda viděla. Zaznamenala jsem i spekulace o Lucce Šafářové.
Chtěla bych ocenit i zdejší rozumnou diskuzi, chodila jsem si sem číst ráda.

3
Litocha
Reagovat

Letos mi bylo líto, že nebyl zařazený scénický tanec, protože ten mě posledně hodně zaujal. (a Kuneš by se snad pro jednou cítil trochu jistější v kramflecích).

@Sára: Souhlasím skoro se vším. Na Terezu jsem si tak trochu rezignovaně zvykla (letos mi už vlastně tolik nevadila, buď přece jen trochu ubrala na afektu, nebo už jsem otupěla). U Ondera jsem nejradši, když ho vůbec nevidím.
Vždycky jsem měla ráda zdejší rekapy (škoda, že posledně nebyly), nemusela jsem s nimi souhlasit, ale měly šťávu a zvláště kostýmové recyklační okénko mě moc bavilo. Z toho důvodu mi zas tolik neseděl ten páně Fáberův blog, na mě to bylo moc suchopárné. Ale letos to díky rozvedeným názorům na porotu apod. bylo mnohem lepší.

4
Lady XL
Reagovat

Děkuji za shrnutí, děkuji za komentáře. Většinou jsem se vším souhlasila. Mám obdobný názor na Ondera – vyměnit, podle mne mu funkce přerostla přes hlavu a zneužívá ji. Na Terezu jsem si zvykla a navíc fakt ubrala na afektu. A tu „Veroniku“ jí nezazlívám, mne ten šok totiž pobavil :-). Ač se totiž Arichteva hodně zlepšila, nějak jsem víc sympatizovala (ano bylo to jen o sympatiích ne dovednosti) s druhým párem. Vůbec bych si to finále tří představovala bez „sluníčka Tomicové“ ale s Arichtevou. Tak by to bylo – podle mne – spravedlivé. Párkrát se to tu už objevilo – já Tomicovou obdivovala a to hodně do půlky soutěže, jak vše zvládá, má drive, je pozitivní. Pak to ale už bylo za čáru… Pro mne to pozitivum, velká energie se začalo zaměňovat za komediální výstupy bez vlastního tance. Choreografie mi přišla vystavěná tak, aby hodně ubrala na náročnosti, aby podtrhla komičnost a odvedla pozornost od vlastního tanečního výkonu. Zkrátka mi přišlo, že od určitého kola hold Tomicové došel dech a už moc nového nezvládla (necelý týden je krátká doba). Obdivuji ji, že toho tolik zvládla, ale jako vítěz by to pro mne byla katastrofa a urážka ostatních tanečníků. A proto mne také zaskočilo, že si sama herečka myslela, že vyhraje, že nebyla dostatečně soudná, respektive vše vsázela na hereckou stránku….
Závěrem musím říct, že mne letos všichni překvapili, jak dobře tančili od samého začátku!

5
ski-per
Reagovat

Dík za shrnutí.
K tanci patří hudba, díl s vokální skupinou byli z tohoto pohledu kromě několika maličkostí prima. První republika jako hudební téma je imho také haněno poněkud neprávem. Problém byl s výběrem písní pro konkrétní tance – v tom se měl především řádně angažovat Onder.
Jedinou výmenou ve štábu by měl být právě Jeníčekr. Jemu nic nepřerostlo, jemu na ůroveň současné funkce nikdy ani nedorostlo, v tom je jeho problém. Chytrej je akorát na to, jak se někam natlačit a dojit co to dá.
Pochvala za už pár let skvělé účesy i makeup, velmi slušné kostýmy (byť Tomicová byla pro výtvarnici tvrdý a hodně hořký oříšek)

Kuneš sice nesplnil mé očekávání, ale když si vzpomenu jak první rok pindal Revai, Balaš (ten ostatně pindá víceméně stále skoro stejně)…

6
orchis
Reagovat

Lukša:
připojuji se k poděkování za rekapy, souhrny i vložená videa z předchozích řad. Díky, že tady na panáčkovi vůbec byla založena a umožněna diskuse, která byla slušná, což se o diskusi na některých jiných webech nedá říct :-) (i když i tam to letos nebylo až tak na dřeň jako předminulou řadu, kdy soutěžil Pavlásek)
Souhlasím i s většinou názorů zdejších diskutujících…

Pokud se týká poroty, už jsem to zmínila u předchozích vláken, letos jsem trpěla zejména při slovních komentářích Kuneše, při bodování pak u celé poroty..

Z novinek se mi líbila První republika (ale mrzelo mě, že nepoladili tance s hudbou) i Skety (I dreamed a dream na waltz JD si často připomínám). Cesta kolem světa i polka v týmech mě uchvátily o něco míň.

Fáberu si čtu velmi ráda, právě pro jeho postřehy z pohledu tanečníka a to, že opakuje slova poroty, mi nevadí, koneckonců jeho články jsou vystavěné poměrně logicky. Se slzou v oku stále vzpomínám na okkvp a letos tu nebyl ani cedarin, jehož postřehy jsem taky měla ráda.

Takže ještě jednou díky všem a pohodové sváteční dny a hodně dobrého v novém roce :-)

7
orchis
Reagovat

@orchis: jo, a s vítězem i jeho partnerkou jsem byla moc spokojená :-))

8
Zach
Reagovat

Díky za shrnutí. V mnohém souhlasím.
showbox apk

Přidat komentář