Panáček v reality show

Masterchef Česko (5.6.): Semifinálové Prostřeno plné nervozity (online rekap)

5. Červen 2019 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2019 Česko

ms_semifinále

Masterchef se řítí do finále. Ve dnešní předposlední epizodě se nejdříve podíváme domů k Honzovi Punčochářovi. Po krátkém šmejděníčku šmejdění se zaměříme na to, jak připravit excelentní křepelku. Poté už nezbývá než vzít ruličky do ručky a pokusit se šéfkuchaře napodobit. Po závěrečném rozstřelu se s jedním kuchařem rozloučíme. Koho skolí nervozita a nedostane se do finálové trojice?

Online rekap

Honza, Lea, Petr a Kristína získávají odměnu za své dosavadní účinkování v soutěži, a to návštěvu u Honzy Punčocháře. Společně s porotci se tak vydali do gastronomického ráje. Po sklence vína Honza připravil plněnou perličku, kterou připravovali všichni společně. Vykostit od hlavy, stáhnout, vyčistit. Lea krájí, Kristína a Petr melou. Do vaření se zapojily i Honzovy děti. Naplnit, posolit a šup s tím do trouby.

A jde se hodovat. Obsluhy se zhostili Přemek s Radkem. Marinovaný zlatý pstruh jako předkrm, poté hlavní chod a nakonec trhanec s meruňkovou marmeládou. Honza Punčochář se opravdu vytáhl, což ocenili i zbylí porotci. Vše hezké ale musí jednou skončit.

První výzva

Tři výzvy, tři finalisté. Teď je potřeba dát do toho úplně všechno. Zadáním prvního kola je: perlička. Čas: 90 minut. Úkol: perlička, omáčka, příloha. 

Co je nejobtížnější? Vykostit perličku ala Honza Punčochář. A hned je tu problém u Lei, která začala z opačné strany, obratem se ale vzpamatovala a byla dokonce pochválena. Honza vše zvládl perfektně na první dobrou, Petr má ale trabl, protože se bojí, že protrhne kůži. Honza Punčochář ale přiběhl a rád poradil. Kristína je ve stresu a nestíhá, ale i jí se nakonec podařilo perličku připravit. Dalším krokem je nádivka. Lea dbá na chutě porotců a přidává do nádivky kopr. Šup s perličkou do trouby a jde se na 1. reklamu.

Ani reklama Kristíně nepomohla, protože ta si stále stěžuje na nedostatek času. Podle Přemka ale pokulhává hlavně Petr, kterému znovu musí porotci pomáhat. STOP. Soutěžící mají nějak moc času, takže rozšiřujeme úkol o zlatého pstruha nebo trhanec. Kristína, Lea a Honza jdou na trhanec, Petr na pstruha. A je tu malér. Petr dělá rybu, ale nemá rybu. Co s tím? Vegetariánská verze pstruha bez pstruha? A co takhle místo pstruha bez pstruha trhanec bez skořice?

Honza má prý řídké těsto, trhanec ale vypadá dobře. To stejné nemůžeme říci o Lee, které se samozřejmě připálil, ona tak musí vsadit na druhý pokus. A co mistryně cukrářka Kristínka? Černý jak uhel. Tady ale na druhý pokus kašleme. Hlavně že je dobrá konzistence těsta. Petr ho měl malinko víc, ale zase měl štěstí a trhanec vypadal celkem slušně. Zbývá 5 minut a jde se servírovat. Honza není spokojen s tvarem knedlíků, perlička je ale prý super, žádný časový pres. Lea spokojená do posledního detailu, Kristína ale ne, jelikož se jí perlička krásně rozpadla. Zatímco trojice soutěžících ještě finišuje, Honza dojídá zbytky. A můžeme jít hodnotit.

Hodnocení poroty

První jde před porotu Kristína: Perlička s nádivkou a karlovarským knedlíkem.  Honza pouze suše prohlásil, že nádivka se sype, a my musíme na druhý reklamní brejk. Po reklamě jsme se dozvěděli, že chuťově je to perfektní. U trhance Kristína jen odkrájela to nejhorší připálené, jinak byl ale moc tuhý.

Jako další jde Honza se stejným pokrmem. Knedlík nebyl pořádně utáhnutý, chuťově ale pecka, krásně osvěžující, kyselé, jen ten knedlík mohl být lepší. Co se trhance týká, měl by být vláčnější a s větším množstvím másla.

I Petr zvolil jako přílohu karlovarský knedlík. Perfektní sósa, vláčný knedlík, vychucená perlička, jen by mohla obsahovat více okurek. Trhanec jako plán B překonal ostatní dosavadní trhance.

Nakonec předstoupila před porotu Lea. I ona až na kopr nepřipravila odlišné jídlo. Knedlík byl perfektní a symetrický, nádivka byla nejlepší ze všech. Trhanec super, dobrý nápad se zakysanou smetanou, osvěžující marmeláda.

Prvním finalistou soutěže se po prvním kole stává: HONZA. A protože všichni uvařili fakt dobrá jídla, postoupila hned po první výzvě nakonec ještě: LEA.

Druhá výzva

Zadání druhé výzvy se dozvíme ve spižírně. Každý soutěžící si z ní může odnést pouze 8 ingrediencí, které si navíc musí napřeskáčku vybrat společně, přičemž si nesmí radit. Začíná Kristína a vybírá: srnčí hřbet. Petr volí: červené víno. A pokračujeme: šalotka, celer, sušené houby, dijonská hořčice, špek a lanýžový olej. A než se pustíme do vaření, podíváme se na třetí reklamu.

45 minut a jdeme do toho. Petr se plně soustředí, Kristína vypadá ale dost ztraceně, jako by nevěděla, co chce přesně vařit. Jako téměř vždy ale nakonec vše dobře dopadlo. Však jsme také v předposledním dílu. Petr dokonce konečně pochopil, jak jídlo servírovat.

Tentokráte oba přichází před porotu najednou. Kristína připravila steak ze srnčího hřbetu, k tomu omáčka z červeného vína a pyré. A jak to ze začátku vypadalo všelijak, všechno bylo dokonalé, famózní, silné, harmonické, delikátní. Petr připravil velmi podobné jídlo a ani on za Kristínou nijak nezaostal. Porotu čeká asi nejnáročnější rozhodnutí za celou sérii Masterchefa.

Po poradě bylo rozhodnuto, že třetím a posledním finalistou se stává: KRISTÍNA. Petr končí těsně před branami finále.

Příští týden nás čeká grandfinále. Kdo se stane Masterchefem Česko 2019?

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

MasterChef 2019 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 83
1
Prochor
Reagovat

Obávám se, že to bude Lea ale přál bych jí postup.

2
Ludmila
Reagovat

@Prochor: taky tipuji Leu, na druhou stranu o ní jediné snad není vůbec slyšet, tak abychom nebyli překvapeni, třeba bude černým koněm závodu. Obchodní potenciál má – je asi opravdu amatér a navíc je velmi komunikativní a sympatická.

3
Prochor
Reagovat

To je dobrý Petr chce vařit rybu a nemá jí:-)))

4
Nika
Reagovat

I když Petrovi nefandím, teď mi je ho až líto:-( Tak snad se popere s trhancem. Ovšem pěkně to vymňoukl.

5
Prochor
Reagovat

V nádivce křepelky měli někteří vejce s řídkým žloutkem a Honza měl vejce natvrdo. Tak to jsem zvědavý co je správně. Tipuju, že vejce mělo být natvrdo.

6
Mila1
Reagovat

To jsem nějak nepobrala- Kristýně se ta perlička pro krájení sypala a pak má na talíři vzorný řez..

7
Lukša
Reagovat

Dělat rybu a nevzít si rybu, to je umění :-) Bál jsem se, jestli se Petr nějak nezasekne, ale asi to vybral se ctí. Ale přesto bych ho v tomto kole dál neposílal, přeci jen porotci mu hodně vydatně pomáhali.

8
Nika
Reagovat

jééé, z Honzy mám obrovskou radost:-))))

9
Prochor
Reagovat

Nemůžu věřit svým očím – Lea to zvládla a je ve finále:-)

10
Nika
Reagovat

super, dva mí oblíbenci jsou ve finále:-))))

11
Khajka
Reagovat

A opět Kristýna s Petrem proti sobě…

Z postupu Ley a Honzy mám fakt radost.

12
Lukša
Reagovat

Hmm, tipoval jsem Leu, a nakonec jsem měl pravdu. A teď Petr nebo Kristína? Hlasuju pro Petra, Kristína mě poslední dobou (včetně dneška) nějak neba.

13
Jana
Reagovat

Petr a Kristina… Jsem tyhle dva videla ve finale…

14
Culi
Reagovat

Tak to jsem v (příjemném) šoku, že se bude rozhodovat o vypadnutí mezi dvěma největšími kandidáty na vítězství. Přece jen ale o něco víc přeju Petrovi než Kristýně.

15
Nika
Reagovat

@Mila1: možná krájela tak dlouho, až se jí ke konci podařilo ukrojit jeden kousek celistvý:-)

16
Mila1
Reagovat

Fandím Petrovi

17
Ajda
Reagovat

Výborně, dva, co počítali s finále se o něj porvou jako trhanec. Kristina by si mohla zopakovat odchod, už je víc než nudná a pěkně kousavá.

18
Mila1
Reagovat

@Ajda: Myslím, že Kristýna těžce vydýchává, že nepostoupila

19
Ajda
Reagovat

@Mila1: Teď bylo vidět, jak má co dělat, aby nebulila. Ale sebevědomí jí nechybí.

20
Lukša
Reagovat

Chjo…

21
Jana
Reagovat

Bohuzel zacinam verit tomu, ze vyhraje… Uz podruhe by tak vyhral vypadlik :-(

22
Prochor
Reagovat

Byl jsem od začátku přesvědčený, že celého Masterchefa vyhraje Petr. Takže pro mně bomba.

23
Nika
Reagovat

tak to jsem nečekala:-))) 100% jsem si byla jistá, že postoupí Petr.

24
Wally
Reagovat

Porotci se jdou radit a mně vypadne signál na TV. :((((((((((((( Pište.!!

25
Mila1
Reagovat

Dalo se to bohužel čekat..je mi Petra líto

26
Ajda
Reagovat

A kruci, fracek jde do finále. Když budu hodnotit pohledem jídlo, tak jasně Petr. Přemek tlačí Kristinu až nekriticky.

27
Pattrick
Reagovat

No teda nevím, Petr podle mě podával nejlepší výstupy.. nechápu, co tam dělá Lea, jedna z nejslabších.. škoda, přál jsem mu to..

28
Prochor
Reagovat

A teď můžeme tipovat vítěze. Těžko říct ale nejlehčejí procházel Honza kromě toho vyřazení a návratu.

29
Lukša
Reagovat

Za Leu jsem rád, sice spíše proplouvá mimo hlavní proud, ale vaří stabilně, a hlavně proti ní za celou sérii vůbec nic nemám. Naopak Kristína mi vadí, možná jen tím, že je ještě nevyzrálá a v některých situacích jednoduše působí… nevyspěle. A Honza je prostě Honza, jede na max, dokázal se poučit ze svých chyb a teď jede na vítězství. Když vyhraje on nebo Lea, budu spokojen. A když vyhraje Kristína… no, vyvádět nebudu, ale rád taky zrovna ne.

30
Wally
Reagovat

Kristína tam nemá co dělat. Poslední díly neudělala koukatelné jídlo, chuť nehodnotím. Začínám přemýšlet zda ty výtvory na IG jsou její.

31
Lukša
Reagovat

@Wally: Když zhodnotím krátce Petra a Kristínu – Petr zapomněl rybu a dělal trhanec, který se mu povedl. Kristíně se připálil a byl tuhý. Petr připravil lepší hřbet, bohatší, silnější, Kristína udělala takovou dámskou, lehkou verzi, plating nic moc. Chuť nepoznáme, ale za celý večer působil Petr lépe.

32
Ludmila
Reagovat

nechutnala jsem, ale postoupit měl Petr, ne Kristina, ale je to nejspíš zajimavější pro produkci

33
Lukša
Reagovat

Jinak dnešní TOP moment byl Honza, když už měl hotovo a jen tak si tam okusoval kosti :D Přeci tam ty zbytky nenechá, když má tolik času a vše hotovo :-)

34
Mila1
Reagovat

Začíná mi to zavánět protekcí pro Kristýnu. Petr byl dnes lepší a během soutěže vyrovnanější.

35
Ajda
Reagovat

Kristina se chovala k super masu jako by to byl kus bůčku. Mluvila cosi o rizotu a splácala pyré ze všeho, co měla po ruce. Uniklo mi, kam použila hořčici.

36
Mila1
Reagovat

Výhru přeju Honzovi. Leu mám moc ráda, ale kuchařsky na Honzu nemá.

37
Monika
Reagovat

Nakonec nejsem uplne spokojena, Kristinu bych vyhodila. Prijde mi, ze porotci az prilis zaviraji oci. je az presprilis ambiciozni, takova kucharska sprtka, ktere by se zboril svet, kdyby ji vyhodili.

38
Ajda
Reagovat

@Monika: Neměla jsem Kristinu v oblibě od začátku, ale po vaření s maminkou jsem ji nesnášela, i kdyby vařila sebelépe. Jenže ono to šlo spíše s kopce

39
Ludmila
Reagovat

jsem dnes z rozhodnutí zklamaná, u prvního úkolu dostal největší pochvalu Petr, pokud jde o kristinu, nepovedla se náplň do perličky ani trhanec (sladké její doména), Lea zabojovala, Honza na pohled neměl vydařené knedle a na trhanec taky byla kritika, prostě rozhodnutí je podle produkce nikoliv výkonu, Honza je velmi šikovný, Lea bojuje, kristina ve svém věku sice šikovná, ale zkazí co se dá, prostě nespravedlivé rozhodnutí

40
Monika
Reagovat

v masterchefu uz dvakrat vyhral muj nejvetsi favorit. jak mi nevychazi tipy v superstar, tak v masterchefu je to podle meho gusta. tento rok fandim nejvic od zacatku Honzovi a opet dosel az do finale, maximalni spokojenost. je strasne sympaticky, jede na pohodu, zadna prehnana soutezivost. Z tech tri ma podle me i nejkonzistentnejsi vykony, bez vetsich kiksu, az na tu nevykostenou rybu. kdyz jsem ho dneska videla pracovat s tema rukama detailneji a jeste stihnul jidlo pred limitem…navic ma bezkonkurencne nejkrasnejsi talire na pohled..za me jasnej vitez

41
Wally
Reagovat

@Ajda: Přesně tak. Kačena mi vadila, ten její infantilismus, ale asi nebyla zlá. Z Kristiny jde neuvěřitelná zloba a zákeřnost. K té bych se bála otočit zády, abych neměla v zádech nůž.

42
Ludmila
Reagovat

@Ajda: souhlas

43
Nika
Reagovat

@Wally: zákeřnost a zloba z Kristýny? To snad ne:)) Je to 17 letá pubertální holka a v zákulisních debatách je to sympaťačka se specifickým smyslem pro humor. Mně nevadí vůbec, kvituji její možná někdy opovržlivé pohledy a na první pohled povýšené chování v kombinaci s ambicí, ale když si vzpomenu na sebe v tomto věku….:-))))

https://masterchef.nova.cz/clanek/novinky/kristinina-vasen-pro-vareni-je-ojedinela-honza-puncochar-vidi-v-mlade-kucharce-sam-sebe.html?ref=nova

44
Nika
Reagovat

Nakonec to všem posledním soutěžícím přineslo něco, k čemu by se v běžném životě nikdy nedostali. Oliver vaří u Přemka, Petr spolupracuje se svou oblíbenou bagetérií a prodává se jeho receptura bagety, Katka má svůj podnik – cukrárnu, teď jsem zvědavá, kam se vrtne Lea, Kristýna a Honza.
Myslím, že včera to rozhodnutí pro Kristýnu byl opravdu produkční tah. Petr je přece jen starší, má svou práci, kterou určitě neopustí, má rodinu a je časově dost vytížený. Že by změnil ve svém věku profesi a vyměnil ji za profesionální vaření, to si fakt nemyslím.
Zato všichni ostatní jsou mladí, mají ambice, mají zápal pro vaření a chtějí se mu naplno profesionálně věnovat. Mají velký potenciál, mohou dál růst, jsou tvární, nezatížení závazky, mohou makat do úmoru a jsou schopni se hodně naučit. To podle mě rozhodlo. Petr je svázaný jak závazky pracovními, tak rodinnými.
Já jsem s výsledkem spokojená. Za vítěze tipuji Honzu.

45
Wally
Reagovat

@Nika: Ať jí je, kolik jí je, ale něco mi na ní nesedí a nevěřím jí. Její výkony v posledních týdnech byly dost tristní. Hlavně udělat cokoli sladkého končilo katastrofou. Takže na postup to podle mě nebylo.
Petr má s Ester, Barborou a Zuzanou své kurzy vaření., spolupracuje sBB.
Honza vaří s Oliverem v Entree.
Kristina má vlastní e-shop. Má tam vlastní knihu, zástěru a plátěný pytlík. :o)
Kateřina má vlastní cukrárnu? Kde? Co já vím, tak jen objíždí gastrofestivaly.

46
Libuše
Reagovat

Souhlasím s většinou – Kristýna si postup nezasloužila, ale marketingově je určitě zajímavější, tak ji poslali do finále. Ten trhanec byl zoufalý, jak okrájela to připálené, maso s nádivkou se jí úplně rozpadlo, srnčí hřbet začala nesmyslně krájet na malé kousky, pak to teda nějak zachránila (spíš obšlehla od Petra), ale nepřesvědčila mě.
Z finálové trojky by si asi nejvíc zasloužil vítězství Honza, i když to na začátku můj favorit nebyl.
Včera mě pobavilo, jak Punčochář doufal, že nebude „pyréčko“…. a bylo. :-)

47
Nika
Reagovat

@Wally: Kačka – viz reportáž. Možná teprve otevření chystá, ve videu hovoří o tom, že má cukrárnu před otevřením a že je u konce výroba nábytku apod.
https://masterchef.nova.cz/clanek/novinky/kacka-z-masterchefa-si-plni-sny-staz-u-vyhlaseneho-cukrare-skaly-a-vlastni-podnik-co-je-vic.html

Ke Kristýně bych zase nebyla tak přísná, nechutnali jsme ta jídla, nevíme. Koneckonců, je to jedno, mám za to, že Kristýna celou soutěž stejně nevyhraje. A když mám srovnat Leu a Kristýnu, Lea taky kazila a je ve finále. Takže jde vlastně jen o sympatie či nesympatie:)
Já držím palce všem. A to hlavně do budoucna, bude prima mít u nás zase o několik bezva kuchařů u více. Protože návštěva některých restaurací z hlediska nabízených pokrmů a jejich kvality, je i dnes, kdy gastronomie uběhla od revoluce obrovský kus cesty, víc než tristní.
Úplně mi vypadlo, že Honza vaří taky u Přemka v Entree, i když jsem to věděla:) Vlastně o všech něco víme, jen o Lee, kromě toho, že se bude vdávat, nic…že by ta vyhrála? To by byl docela šok:))

48
Johana
Reagovat

Teprve jdu na MCh kouknout. Včera jsem na něj úplně zapomněla, což bude nejspíš proto, že už mě to po nespravedlivém vyhazovu Olivera nebaví.
Produkce příliš okatě tlačí na výhru ženy. Nejspíš proto, že obě předchozí série vyhráli muži. Jak Kristína, tak i Lea jsou velmi průměrné kuchařky, výhru si nezaslouží a ve finále by je mohl Oliver vážně ohrozit.
Za sebe můžu jen dodat – jak dobře to začalo, tak blbě to končí.

49
Lady XL
Reagovat

@Nika: chtěla jsem to taky napsat o Petrovi, že si myslím, že nevyhraje už z toho důvodu, že nebude profi kuchař. No prostě jsi to napsala za mne…
Už tu někdo zmínil, mne také udivilo, jak vypadala Kristínina roláda na talíři, když jí to nešlo ukrojit a vše se rozpadalo! A že tam neměla žádný kousek z konce rolády ale pořádný kus z prostředka… Jakoby to byla úplně jiná roláda! Bohužel, co my víme, jak to jídlo skutečně chutná? Porotci mohou nahlas říct cokoliv, aby to pak použili při hodnocení a nemusí to být pravda… Sranda by byla, kdyby to měli hodnotit anonymně, tj. nevěděli by, kdo to uvařil! Při prvním výběru jsem hned tipovala Leu, podle vzhledu jídla a i podle reakcí porotců. Akorát mne zaskočilo, že dali na 1.místo Honzu už s ohledem na knedlíky… Myslím, že jim to Kristína i Lea zkomplikovali :-D – Kristíně se opět sladké nepovedlo (a kdo ví jak to bylo s roládou) a Lee se to naopak velice povedlo kompletně. Je pravda, co říkali, že se Lea hodně zlepšila. Původně proplouvala, ale teď už ukazuje velice slušné vaření.
Kristína to podle mne už nezvládá, což není divu s ohledem na věk. Prostě stres si bere svoje a tak kazí i sladká jídla. Navíc je paličatá a odmítá třeba ihned uznat, že dělá něco chybně, jakoby měla problém uznávat autority, což ale jsme měli asi všichni v tomto věku :-D.

50
Nika
Reagovat

@Lady XL: tak tak:) Já teda rozhodně v mládí nebyla jiná a dokázala jsem se hádat a bít ostošest za svou pravdu :))) Nemůžu však říct, že by mě to později nějak výrazně opustilo:-)))))))

51
Jidy
Reagovat

Myslím,že do finále měl postoupit Petr.Není pravda,že se nebude vaření věnovat,chystá se otevřít svou restauraci.Kristýna je ještě nevyzrálá holka ,v poslední době zkazila co se dalo.Nevím jestli nechá školu a půjde vařit.

52
Sa. I.
Reagovat

Od prvního dílu ve mně zanechali hlubokou stopu tři lidé: dřevorubec, teenegerka a student s dokonalýma nedokonalýma rukama. Kapra po mlynářsku od veselé barmanky si nějak nevybavuji, jen to, že mi zprvu nepřišla jako nějaký extra kuchařský lumen, ale její nefalšovaná pozitivita mě bavila a baví. Lea umí báječně nejen rozdávat čirou radost, ale i se ctí přijímat kritiku a pracovat na sobě s pokorou a nadšením zároveň. Co neuměla, to dohnala. Trošku podobně na mě energeticky působila Zuzana, ovšem s životním nadhledem maminky tří dětí čili ne tak živelná, ale nesmírně sympatická.
P.S. Letošní porotu zbožňuji ;-) :-D

53
Johana
Reagovat

Ze záběru na nakrojenou nadívanou perličku Kristíny, kde bylo vidět vypadnuté vajíčko a na kousky rozpadnutou nádivku, bylo jasné, že z toho by obyčejný smrtelník neukrojil ani jediný plátek v celku tak, jak byl podávaný na talíři…viděli jsme na vlastní oči zázrak scelení!
Punčochář je upozorňoval, že nádivka se musí pořádně zbavit vzduchových bublin, aby držela pohromadě a ona to zřejmě neudělala…pořád dělá začátečnické chyby, které do finále MCh nepatří ani s ohledem na věk, zvlášť když předtím viděla celý postup.
Srnčí hřbet dělal Petr sám, nad Kristínou opět stáli porotci a radili.
Bohužel, závěr této série bude mít pro mě nepříjemnou pachuť tlačenky, protekce a zmanipulovaného konce.

54
VojtaP
Reagovat

S výsledkem včerejšího dílu jsem spokojený. Obě výzvy mi přišly hodně vyrovnané. Honzovi jsem přál postup a stejně tak i Lei, oba se od začátku viditelně zlepšili.
Těžko říct, co nakonec rozhodlo ve druhé výzvě. Jelikož žiju stále v iluzi, že MC je jeden z mála pořadů, kde porota může něco reálně ovlivnit, tak by mě zajímaly jejich argumenty. Petr i Kristýna měli za večer pár kiksů a před katastrofou je musela zachránit porota.

Nakonec jsem to přál víc Kristýně. Petr sice nepatřil nikdy mezi mé oblíbence, kvůli
jeho podlézavosti, ale ty schopnosti jsem u něj oceňoval. Naopak Kristýna na mě nepůsobí nesympatickým dojmem. Dostávám tady z toho pocit, že být ambiciózní a
a mít nějaké sebevědomí je zavrženíhodné.
Stejně jako Honza jsou oba dva ambiciózní a věří si a párkrát ukázali, že umí být i pokorní. Jen Kristýna je mladší a myslím, že ty její neemotivní pohledy můžou být způsobené i tím, jak se na soutěž koncentruje. Naopak je obdivuhodné, že i v situacích, kdy už věděla, že je něco v nepořádku, tak se nikdy nesložila a naopak to vždy dotáhla do konce i když to nebylo zrovna na 100 % dobře provedené. V jejich letech by se tam leckdo pod takovým tlakem složil a nezvládl by to s takovým nadhledem.

55
Honzad
Reagovat

Nepřestává mě překvapovat, kolik negativních emocí dokáže zábavná show o vaření vyvolat. Naivně jsem si myslel, že osobní útoky vůči soutěžícím jsou běžné jenom v Superstar nebo Vyvolených, ale očividně jsem se spletl. Přitom v případě Masterchefa máme opravdu jen omezenou schopnost reálně posoudit, zda se porotci spletli nebo ne. Vycházíme ze střihu, vizuálních dojmů a na základě krátkých výpovědí účastníků si troufáme soudit nejen jejich kuchařský um, ale dokonce i osobnost a povahu. Chápu, že Kristýna může na někoho působit lehce arogantním dojmem, ale nazývat ji spratkem nebo dokonce ještě mnohem hůř (viz FB) jenom proto, že postoupila na úkor favorizovaného Petra, to je úplně přes čáru a je vtipné, jak se někteří dokážou vlivem svého „fanouškovství“ takhle diskuzně odkopat :))

S ohledem na celý průběh soutěže mě nejvíce překvapuje finalistka Lea, která první polovinou soutěže proplouvala velmi nenápadně – a často stylem pokus omyl aneb „co mě naučil táta.“ Její progres je nejviditelnější a myslím, že to nakonec u porotců rozhodlo. Přiznám se, že jsem si finálový souboj Honza vs. Petr taky přál, zajímavé by to jistě bylo – je ale pravda, že ta jejich rivalita nebyla zase tolik produkčně výrazná, byť je jasné, že vzájemně se za největší soupeře určitě považovali. Ale že bych si byl tak skálopevně jistý, že finále Petrovi nemělo uniknout, to fakt od pohledu nevím – vzpomeňme třeba jeho pokus o paprikovou lodičku z minulého týdne… Kristýna zase často dokázala ze zdánlivě špatného průběhu vykouzlit velmi dobré jídlo, takže to mohlo občas vyvolat pocit, že ji zachraňují porotci. Ale vážně odmítám naskočit na vlnu spekulací a fabulací. Petr měl spousty věcí načteno a vydřeno, technicky nad ostatními v prvních dílech vynikal, naopak u Kristýny je zřejmý hlavně kuchařský instinkt. Věřím, že rozdíly mezi finalisty jsou tak minimální (všechna čest před všemi), že v konečném důsledku rozhoduje už jenom chuť a vkus trojice porotců a žádné rozhodnutí tak nemůže být vyloženě špatné.

Teď je bezpochyby hlavním (i mým) favoritem Honza (kromě umu tam má dokonce i HLP a příběh skrze tu linku, že už jednou ze soutěže vypadl), ale rozčilovat se nebudu v žádném případě. Naopak si hodlám závěr skvěle zpracované české verze se třemi velmi osobitými porotci i soutěžícími užít, navíc s očekáváním další řady.

56
-Vicky-
Reagovat

Takhle zmasakrovat perličku, to je ostuda. Za to jí měli vyrazit rovnou, obrovské plýtvání jídlem. Fakt by mě zajímalo, jak ten plátek nakonec udělala…

57
Monika
Reagovat

U ley ocekavam treti misto, i kdyby uvarila jako bohyne :-)) Myslim, ze porotci budou posuzovat celou soutez (taky bych to tak delala) a tam Lea za Honzou i Kristinou zaostavala. nevim co by se muselo stat, aby Lea vyhrala. I druhe misto by bylo prekvapko. Porad si myslim, ze to bude spis Kristina, je hodne ambiciozni, urcite se pilne pripravuje cele dny a vymysli menu, navic obe rady vyhral chlap, tak by i z hlediska vyrovnanosti se hodila baba. I v te ukazce bylo, ze Kristina byla podle Puncochare nejhorsi, to je jako vzdy jasnej klam a odvedeni pozornosti, mozna bude mit nejhorsi predkrm a vse ostatni na vybornou…

58
Prochor
Reagovat

@Honzad: U Ley může trochu rozhodovat to, že je velice sympatická. Petr ke konci působil čím dál víc nejistě soudě podle toho, že si nechával čím dál víc radit od šéfíků. Honza působí naopak velice jistě. Uvaří jídlo sám a včas, občas něco mírně zvorá ale nikdy žádná katastrofa. Kristína může mít jako plus to, jak vaří ve svém věku. Takže každý má své přednosti a všechno záleží na výkonu ve finále. Mimochodem je zajímavé že dva ze tří finalistů Honza a Kristína byli už vyhozeni a zase se vrátili do hry.

59
Wally
Reagovat

@Prochor: Trocha historie nikoho nezabije. :D)))

ProchorReagovat28. 3. 2019 (17.33)

Pro mně je TOP 4 :
Petr,
Ester,
Lea a Oliver.

V té době tam Kristina ani Honza nebyli, takže jsi to vlastně tipl perfektně.

A za mě ve finále měnili být Oliver a Petr. A buď Lea nebo Honza.

60
Pattrick
Reagovat

Stejně musím konstatovat, že jídla, co teď byla naservírovaná v top 4, tak vizuálně byla fakt odfláknutá. Na to, že to je TOP 4, tak teda nic moc. To i děti z prvního dilu Masterchef Juniora ta jídla mají lepší plating než tahle finálová 4..

61
lily
Reagovat

Jsem zklamaná výběrem finalistů. Petr mezi moje oblíbence nepatřil, ale proti němu je Lea tak trochu matla a Kristina vařila často metodou pokus omyl a její kečupové lasagne mám před očima dodnes. Myslím, že Petr si zasloužil finále mnohem víc. Zřejmě se porotcům (nebo produkci) zdála Kristina jako potenciálně zajímavější vítěz kvůli věku, Lea pak pro svou bezprostřednost, nevím.

62
Franz
Reagovat

Jsem spokojený s výběrem finalistů. Petr byl sice velmi dobrý kuchař, ale je asi lepší bankovní úředník. On by se profesionální kuchařině nikdy nevěnoval. Takto dostali možnost mladí začínající, které to nakopne, nebo dostanou nějakou profi nabídku.
Petr se v posledních dílech dost nervoval, byl takový sólista a zřejmě ani mezi ostatními soutěžícími nebyl nijak oblíben.
Finále tedy ať vyhraje ten nejlepší.

63
Johana
Reagovat

@Wally: naprosto souhlasím s tvým názorem, jak by měla finálová trojka vypadat. Honza a Oliver bez diskuze, Petr proto, že jel vždy na 100 procent, jak uznali i porotci a Lea proto, že se evidentně postupně zlepšovala.
Pokud chce produkce dotlačit Kristínu na vítězství, měla se víc snažit přesvědčit diváky o jejím obrovském potenciálu…bylo na to dost času a příležitostí, akorát se to nějak nepovedlo.

65
Ludmila
Reagovat

@Johana: souhlas – Oliver. Honza, Petr a Lea, ale vzhledem k tomu, že o Lee není slyšet, tak tipuju, že to holka vyhrála

66
Wally
Reagovat

@Ludmila: Lea objíždí gastro akce v zástěře MCH. Nemyslím, že kdyby vyhrála, tak by si kvůli smlouvě o mlčenlivosti dovolila. Je mi jedno, kdo vyhraje, ale asi nejvíc to budu přát jí. Kristina ani Honza si finále nezasloužili. Kristina vypadla celkem brzo, takže tam bylo podle poroty mnoho dalších a lepších kuchařů. A po návratu její výkon byl naprostý debakl.

69
Ajda
Reagovat

@Prochor: Vidíš, mně docela účast Koukalové otrávila. Jako sportovkyně dobrý, ale to divadlo, co předvedla na závěr, to ji sebralo všechny kredity a potvrdilo moji domněnku, že je hodně jednoduchá a zpracovaná manželem. Škoda.

70
Ina
Reagovat

Já si přeji vítězstí Honzíka… nejde o to, že má tělesný handicap ,ale jídla měl krásně naservírované a jeho zručnost je famozní- At je to on, přeji mu to

71
Prochor
Reagovat

@Ajda: Tak Koukalová je už žijící sportovní legenda. Takže u mně vzbuzuje pozornost a zvědavost na její chování mimo závodní dráhu. Třeba mně vždycky zaujalo, jak i v nejtěžších závodech nezapomene na makeup:-)) Zajímá mně její osobnost, která se při Stardance vždy trochu poodhalí. Ale chtělo by to ještě někoho jako byl Pavlásek:-)))

72
Lukša
Reagovat

@Prochor: Gábina určitě bude budit pozornost. Sice u mě po konci závodění dost klesla, ale mohla by být dobrá. Mimochodem, na letošní StarDance tady chystám něco většího ;-)

73
Ina
Reagovat

jako Gábina bude trhák…:-) tance mě baví a moc se těším…..

74
Ajda
Reagovat

@Prochor: Já vždy měla pocit, když promluvila, že je hloupá, rozhovory se nedaly dočíst, ve finále konec kariéry lidsky pořádně přestřelila. Obdivovala jsem její výkony i to, jak byla nalíčená na trati, osobně
ani já bych nešla ven nenamalovaná, takže v tom měla u mě mega plus.No uvidíme, co předvede ☺️

75
Honzad
Reagovat

@Ajda: Tak když už jsme u off topicu, tak dalším účastníkem SD je youtube Kovy. Jasná snaha dostat k obrazovkám mladší publikum, smysl to dává, navíc jeho tvorba je v rámci české scény úkaz – a není to žádný blbec. Ale už je mi jasné, kolik keců od starší generace, která jej nezná, schytá.

V porotě končí slabší dvojice Kuneš a Balaš, což je aspoň za mě skvělá volba. Místo nich Genzer, který asi holt bude plnit zábavnou složku (byť původně tanečník je, tak proč ne) a Jan Tománek. Zajímavé změny.

76
Lukša
Reagovat

@Honzad: Všichni ze StarDance mazejte do svého vlákna :-D Chtěj jsem s tím ještě chvíli čekat, ale těch novinek dneska vyplavalo hodně. Vy, kteří čekáte na Masterchefa, také šupejte do aktuálního článku. Pořádek musí být ;)

77
Monika
Reagovat

@Ajda: No Koukalova je asi nejhloupejsi sportovkyne vubec, sotva otevre pusu padaji z ni takova moudra…Z jejich rozhovoru jsem vzdycky rostla, vubec se na ni netesim a ten jeji manzel, kteremu se v showbyznysu nerekne jinak nez slavoman, dvojka k pohledani…

78
Wally
Reagovat

@Monika: Má se dodržovat štábní kultura, tak mazej do svého chlívku.:D)))

79
Ajda
Reagovat

@Honzad: Kovy mi nevadí, jen aby nedojel na to, že ne každý ho zná.

80
Ajda
Reagovat

@Lukša: Ale no tak, na konci vlákna už bývá disciplína uvolněná 😂

81
Ludmila
Reagovat

Tak jsem na díl znovu koukla, Kristyna kritka nádivky i trhance, Honza kritika knedlíků a trhance. Petr kritika málo okerek a další součásti nádivky, Lea vše ok a vypadl Petr, fakt zvláštní

82
Jana
Reagovat

Taky jsem ještě narychlo zkoukla celý poslední díl.
Upřímně nechápu nadšení nad Kristýnou – kde vzala ten krásný řez plněné křepelky? Kde vzala ten krásný další kus srnčího?
Podle mého názoru už v bitvě o finále nemá podobná pomoc místo. Říct Petrovi, když nemá rybu, proč neuděláte trhanec, ještě dejme tomu – stejně se pro něj nic nezměnilo. Ale v té rozhodující bitvě udělat ten důležitý krok za soutěžícího, tj. rovnou mu říct, to, co jste vymyslel, je blbost, udělejte to takhle a takhle a pak ho za to ještě navíc pochválit a nebrat v úvahu to, že to vlastně původně podělal – to už opravdu ne. To zavání až moc velkou protekcí. Bohužel již věřím tomu, že vyhraje Kristina a v tu chvíli pro mě letošní jinak velmi sympatická řada získá hořkou příchuť.
Ono se dá nadržovat, třeba i podle pokynů poroty, ale dá se to dělat nenápadně… Případně to lze nedat na obrazovky. Tohle už bylo podle mě moc…

83
Monika
Reagovat

@Jana: XXX uz je potvrzen(a) jako vitez, soutezici Monika (pokud si ji pamatujes) se prokecla.

EDIT: Prosím pokud znáš vítěze, nekaž soutěž ostatním a třeba jen nahoď odkaz pro ty, které to zajímá. Díky.

Přidat komentář

Přidat komentář