Panáček v reality show

Masterchef Česko (17.4.): Mořské plody a tajemné lednice (rekap)

17. Duben 2019 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2019 Česko

ms15

Dobré mořské plody, špatné mořské plody, zkažené mořské plody. A poté několik lednic. Soutěžící to tentokrát neměli vůbec jednoduché, zvláště proto, že se u většiny z nich dostavila krize. A podle toho mnoho jídel také vypadalo. K jakým zvratům došlo a co bylo diskutabilní zjistíte v rekapu.

Honza, Kristína a Šárka dostali druhou šanci a díky tomu si mohli uvařit něco dobrého z mořských plodů. Na vaření dostali 60 minut a dva základní pokyny, tedy že seafood musí být hlavní součástí jídla a že musí použít víno. A co se nestalo, Petrovi se vylilo. Ještě že mu půjčila Kačka (a Petr jí zase strouhanku). Porotci i tentokrát vydatně radili, takže žádné zpřísnění se zatím nekonalo. Nejdůležitější radu dostal v polovině vaření Mirek, kterému Přemek důrazně doporučoval, aby své výrazně zapáchající mořské plody rozhodně nepoužíval. Pomoc dostali i ostatní, hlavně s čištěním a další úpravou. Nakonec se pochvaly dočkali Lea, Šárka (i když po ní zbylo v koši pár tisíc) a Honza. Naopak Kačka přesolila, Kristína rovněž, Ester a Oliver nic moc. Mona byla zase na pěst (pardon, dámy), přece takové obhajování jí nemůže nijak pomoct. S Kašpárkem by to otřeplo tak jako tak. A nakonec Mirek, který si od Přemka nenechal poradit. Vítězem tohoto kola se bezkonkurenčně stal Honza, poprvé jsme ale viděli vyřazování už po první části. Po Mirkově jídle se porotě udělalo špatně, takže nebylo co řešit.

Ve druhé části na soutěžící čekalo 8 lednic a na Honzovi bylo každému jednu přiřadit. „Nezákeřný“ Honza přiřadil celebritu Oliverovi, studenta Kristíně, sportovce Kačce, rodinu Šárce, mlsouna Ester, Jana Punčocháře Lee, účetní Moně a vegana Petrovi – přičemž jen jemu chtěl Honza zavařit. Soutěžící tedy měli uvařit jídlo podle tématu lednice. Soutěžící postrádali inspiraci, horko těžko vybírali, co uvařit. A co to tedy nakonec bylo?

Mona – účetní – kuřecí polévka se zeleninovými noky: bez chuti, nuda

Kačka – sportovec – filet pyré z batát a kosovým mlékem: skvěle připravená ryba, osolená, šťavnatá, dokonalá

Kristína – student – kuřecí křídla s omáčkou na pivě a salát z kedluben: sprostý, ale dobrý

Petr – vegan – ratatouille s čočkovými plackami a bramborovými rösti: suchý, nudný, ustrašený

Ester – mlsoun – čokoládový dortík s ovocem a čokoládovou pěnou: ne vynikající, ale dobrý

Oliver – celebrita – steak z hovězí svíčkové s lanýžovou omáčkou: skvělý, osvěžující

Lea – Jan Punčochář – pečená krkovice s chlupatými knedlíky: tvrdý, suchý maso, ostuda českýho pohostinství, jako hotovka

Šárka – rodina – plněný řízek s bramborovou kaší: Přemek nechtěl buchnout, Honza by tohle nikdy v životě neprodal, Radek by to po ní nejraději hodil

Uznávám, že být v porotě Pohlreich, tak to po ní opravdu hodí, ale já tady vidím chybu v zadání, respektive Šárka vařila přesně podle něj, tedy vařila to, co je podle ní vhodné pro rodinu. Vezměme si Kristínu, u té bylo v pořádku, že sice uvařila „prasárnu“, ale protože to bylo pro studenta, tak v pohodě. Ale když udělá Šárka „prasárnu“ pro rodinu, už to fajn není? Pokud bychom hodnotili podle zadání, tak by měla vypadnout spíš Mona, jelikož na jejím účetním chodu jsem nějak účetního nepoznával. Nebo Lea, v jejímž jídle i podle samotného Punčocháře nebylo z Punčocháře ani sousto (mimochodem, proč měl maso, které nemá rád, ve své lednici?). Pro příště tedy prosím jasně dané zadání a podle toho také hodnotit, jinak se podobné přešlapy mohou opakovat.

Po Mirkovi tedy končí také Šárka. A příště se připravme na školní jídelnu. Bojím se bojím o Ester, která se psychicky a fyzicky složila. V pozici kapitánů budou Honza a Petr, tak schválně, jak se s tím poperou.

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

MasterChef 2019 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 47
1
Lukša
Reagovat

Jsem to jen já, nebo ten hudební podkres dnes otravuje i vás? Připadá mi místy i příliš hlasitý, někdy ani není porotu/soutěžící slyšet.

2
Jonatána
Reagovat

Nějak nemám čas to dneska sledovat, ale mám celkem jasno. Bankéř Petr mě baví (jako chlap hrůza, ale jako kuchař…bezva), Honza je skvělý, nápadítý a šikovný (jsem až nechutně sociální a to, jak zvládá svůvj handicap, mě stále dostává. Navíc je opravdu výborný), Krsitýnka je prostě úžasná (v 17 letech jsem uvařila čaj, kávu a udělala si svačinu do školy, když mamka nesíthala :-). a ona vaří a peče!!!!). A můj černý kůň soutěže je Lea , pozitvní, pohodová, strašně příjemná ženská, která umí vařit. Takže kdyby vyhrál kdokoli z těchto čtyř, já budu spokojená. a teď si jdu udělat vaječnou omeletu s klobáskou, jarní cibulkou a sýrem na zítřejší obd do práce. Tipuju, že porotci by asi umřeli :-D.

3
Prochor
Reagovat

Nejlepší bylo jak si Šárka přinesla na stůl celej oceán mořských plodů a spotřebovala jen malý zlomek. Odpad jako hrom. Honza zase šel tvrdě po Petrovi jak mu dal vegana ale nevyšlo mu to. Nejvíc mně asi překvapila Lea.

4
Wally
Reagovat

Proč nevěřím, že se to Kristýně povedlo. Za 45 minut jediná práce byl pekáček křídel v marinádě. Za 10 minut se nemohly ani pořádně prohřát natož propéct.

5
Prochor
Reagovat

@Wally: Kristínu si tam drží jako kuriozitu, že tak mladá holka a umí vařit. Jenže na Dvojce prý běží dětský Master Chef a ty děcka prý vaří líp než dospěláci. Tam by byla Kristína zase nejstarší. Ještě jsem neviděl a musím se podívat na zázračné dětičky:-)

6
Khajka
Reagovat

@Prochor: Tam už by Kristýna ani soutěžit nemohla. A ano, vaří naprosto úžasně, vždy zírám, co je třeba schopný vytvořit osmiletý prcek.

Reagovat

Talíř od Kristíny nevypadal vůbec lákavě, studentské jídlo si představuji jinak. Ester a její pláč, proč jsem jí to nevěřila? Asi proto, že pro mne jsou všechny kartářky hlavně zdatné hééérečky a psychologové amatéři.

8
Mila1
Reagovat

Mně se včera moc líbila Kristina, jak hořekovala nad studentskou lednicí a co z toho uvařit, ale zvládla to.
Petr opět výborně, ikdyž s tou prezentací na talíři – mám pocit, že když to tam pět minut aranžují, musí to být úplně studené, ne?
Kačenka ač první jídlo zkazila, tak druhé vystřihla super a to vůbec nevěděla, jak se jmenuje ta ryba, kterou v lednici našla.
U Ley obdivuju přirozenost, ačkoli na ni téměř doplatila, nebýt toho, že Šárka udělala ještě horší jídlo. Proč porotce tak iritují masové kapsy? :-)
Mírka mne bylo líto, jsou tam jiní adepti na vyhazov – třeba Mona. Nepředvádí nicmoc, drží se při zdi a pořád jí to prochází.
Honza jako obvykle paráda.

9
anonym
Reagovat

Nadšení pro Petra nesdílím, je ale dobrý hráč. Prezentace prvního jídla byla něco nazdobení krupičné kaše, druhé jídlo nakrájená zelenina. Možná mám na něj trochu alergii, prostě Petr mi nesedí.
Křidýlka a Kristýna další velké nic. Porota ji dobře hodnotí snad ze setrvačnosti.
Kačenka začíná být silně afektovaná a její tanečky kolem už nejsou, alespoň pro mne, příjemné.
@Ajda: Ester špatně chodí a zřejmě se to odráží i na její psychice.

10
Lady XL
Reagovat

Ester musí trpět, má zraněný lýtkový sval.Při soutěži navrátilců to celé na balkoně proseděla.
Chtěla jsem, aby vymysleli na soutěžící něco… a fakt se to povedlo. Hlavně ta druhá soutěž, kdy nevěděli, co budou mít za suroviny.Prostě museli vymyslet během pár minut, co uvaří. A docela mne překvapilo, že si s tím moc nevěděli rady. Dokonce jsem si myslela, že to někteří hrají na kameru, jak jsou zaskočeni… Hodně jich sklouzlo k tomu, že uvaří něco „na jistotu“, nebo prostě „jen dobré jídlo“, nic výjimečného. Asi byli fakt dost psychicky unavení. Porotci se snažili radit, ale kromě Kačky si vlastně nenechal nikdo poradit – Mona s tou kapustou, Šárka s tou svou kapsou, Lea s výměnou masa. Ta asi zklamala porotce nejvíc, měla tam tolik masa na uvaření něčeho lepšího, ale postavila si hlavu… Myslím, že ji nakonec zachránilo to, že jednak je Šárka přeci jen víc v neoblibě, pak v tomto díle tedy stála štáb pěkných pár tisíc :-) a pak, to její jídlo bylo přeci jen jednodušší než chlupaté knedlíky s masem u Ley.
Mirek vypadl právem, i když bych ho tam ráda viděla. Dát na talíř smradlavé (tudíž zkažené) mořské plody, je o zdraví! A ještě ho na to porotce upozornil. Měl zaimprovizovat, zkažené maso vyhodit, něčím nahradit a i kdyby to nestihl dokonale, měl by na své straně aspoň dobrou výmluvu, že musel vyhodit zkaženou potravinu, kterou dostal.
Jinak ale klobouk dolů za to vaření s mořskými potvorami. Miluji je a hned bych něco ochutnala. Sama se to obávám vařit….

11
Mila1
Reagovat

@Lady XL: No ale nechápu, proč tam to smradlavé maso vůbec dali.. To bylo naschvál?

12
Pattrick
Reagovat

Také jsem se včera podivoval nad tím, proč tam ty smradlavé plody byly.. Celkově tenhle díl mi přišel dost odfláknutý, jak kdyby nejen Ester byla unavená, ale i štáb a střihači. Xkrát byli vidět kameramani..

13
Prochor
Reagovat

@Ajda: Všichni mně včera připadali jako praštění, dokonce i Lea a nevím, čím to bylo a co se stalo. Jenom Honza vypadal úplně v pohodě.

14
anonym
Reagovat

@Mila1: Já myslím, že to bylo naschvál. Porotce šel na jistotu a upozornil ho na to, když on sám neusoudil, že smradlavé potraviny ať je to cokoli, do jídla nepatří. Myslím, že to byla zkouška. Mají si nechat poradit a ne jako beran to dát na talíř :-)

15
anonym
Reagovat

@Prochor: Lea vypadala praštěně nejvíc a nejhůř uvařila. Asi měla špatný den.
Honza je fajn, mohl by se dostat do finále, přála bych mu to.

16
limbora
Reagovat

@Prochor: Budu trochu za chytrou, ale myslím, že i na lyžáku,táboř a kdekoli zákonitě přichází krize. Bod kdy musí být hůř, aby bylo líp. A to bylo včera. Honza surfoval na endorfínové vlně, že se mohl vrátit, štěstí mu dalo křídla.
Začínám reklamně perlit, jdu radši na porotce, kteři měli svůj den, ani jsem nedýchala, co řeknou. A zejména když se Kašpárkovi začne chvět laloček, vím, že přijde ledová sprcha. Je to týpek,za jehož úsměv a pochvalu bych dokázala uvařit na pokyn i kraba s krupicovou kaší. Je prostě autorita.
A pan Punčochář je pro mne povzbuzovač chutí. Co kdyby pořádal motivační kurzy i vařením a ochutáváním pro anorektičky? Určitě b\ jich ubylo.
Přemek sestavu skvěle doplňuje, jen nesnáším jeho drdoly. Už jen do nich zabodnout jehlici, nebo alespoń špejli:-))

17
Lady XL
Reagovat

Taky mi přišlo, že si včera hodně soutěžících vybralo svoji dobu krize. Nevíme, co se třeba dělo předtím mimo kamery. Možná na některé teď dolehlo, že jich je zase o 3 více atd.
Přemýšlím, proč tam byly zkažené mořské plody, jestli jim to uniklo, když to tam připravovali, nebo to fakt byla zkouška. Mirek přitom sám odhalil, že něco není v pořádku, ale pak si myslel, že to prostě jen víc vypere…. a bude vše ok. Je pravda, že porotce tam byl „náhodou“ akorát, když to Mirek víc zkoumal. Prostě, moc by mne to zajímalo, i když už to na věci nic nezmění. Nejvíc otrav je přeci ze zkažených mořských plodů…! Každopádně se mi líbili porotci a jejich přísnost, která je na místě! No a jejich hlášky :-) při přípravě jídel. A doteď mám před očima Šárku, jak si nese půl skladu mořských potvor :-D.
@limbora: souhlasím se vším

18
anonym
Reagovat

Mořské plody sice smrděly, ale to nezabránilo Kašpárkovi ochutnat a předvést luxusní blití:-) Já tedy nevím, ale kdyby mořské potvory páchly, tak to do huby nedám, už vůbec ne, když se na to upozorňovalo :-) Ještě, že zalezl o kus dál.

19
Nika
Reagovat

@anonym: taky mi Petr nesedí, je to takový snaživý chlapec, co chce za každou cenu být nejlepší a nejoriginálnější. Jasně, to chtějí všichni, ale u něj to působí vlezle.
Nejhezčí pokrm ze sea food vytvořit opravdu Honza, už když to položil před porotce, řekla jsem si, juj, to je krásné jídlo. Škoda, že nemůžeme ochutnávat přes obrazovku:-) Nebo alespoň ta jídla očichat:-)
Včera měli ale všichni ostatní evidentně krizovku, ani jeden mi nepřišel v pohodě, jedno velké slzavé údolí a na jídlech se to odráželo.
Že skončí Mirek, jsem si tak nějak myslela. Bůhví, jak toblo se zkaženým masem, ale přikláním se k názoru, že to bylo takto připravené a porotci chtěli vyzkoušet schopnost rozpoznání a následné improvizace soutěžících. Mirek zazmatkoval a zariskoval a zkažené maso dl na talíř, chyba.Že Kašpárek hrál návaly nausey, to považuji trochu za divadýlko:-) Pochybuji, že to zkažené sousto opravdu pozřel. Ale jinak ho naprosto miluju:-)
Šárka – je to dobrá kuchařka, ale zmatkářka, časově mívá problémy vše zvládnout a je to tak trochu chaotik:-) Je mi ale líto, že vypadla, jistým způsobem mi bude chybět.

Příště tipuju na vyhazov Monu nebo Ester, možná obě. Mona mi chybět nebude, Ester se mi zdá, že přestává psychicky zvládat, možná bude další, která odstoupí dobrovolně.

Sympatický je mi Oliver, Honza ( samozřejmě) a Lea, ale ta se bude muset pořádně vzchopit. Příště to bude asi sranda u dětiček ve školní jídelně:)

20
Sa. I.
Reagovat

@Nika:

Jé, Nika! S tou obvykle souzním a vono jo ;-)
Mirkovi jsem zafandila, tady jako jediná, když měl druhou nejlepší bagetu, a od té doby šel jen dolů, až spadl na úplné dno kulinařiny ;-) Životní lekce jako hrom, věřím, že se ponaučil. Ty jeho vyděšené oči budu ještě dlouho vidět.
Šárka pochopila úkol rodinného vaření ve stylu 80., 90. let, na takovéto „speciality“ jsme tehdy chodili do průměrně lepších restaurací a vcelku si pochutnávali. Mohli to vzít jako nynější trendový návrat k retro a zasmát se tomu, ne ji tam vařit za živa a ledově spršit zároveň. Ustála to holka statečně. Když vařila v „Prostřeno“, byla moc fajn, šikovná a v kolektivu oblíbená :-)
Vítězství bych přála Honzíkovi, Oliverovi nebo Lee.
Porota úžasná*

21
Nika
Reagovat

@Sa. I.: zdravím, Sa.I:-) Máme naprosto stejné favority:) Tak jim držme palce:)
Šárka byla opravdu taková máma, jak řekl Kašpárek, ale byla mi poměrně sympatická. I ta její zmatkovitost :-) To poslední její jídlo sice bylo trochu retro, ale že by to byl až takový průser, ještě při zadání tématu RODINA, to se mi zas nezdálo. Šárka u mě získala body tím, že to vzala jako opravdu dospělá, nebrečela, neobhajovala se příliš, nelitovala se, jen suše vysvětlila, proč toto jídlo a ten proslov nakonec byl taky fajn. Ten céres od porotců byl v jejím případě zbytečný, byla tam horší díla na talíři.
Ale chápu – je to reality show. Je třeba trochu vzrůša:-) A letošní porotci jsou bezkonkurenční:)

22
Prochor
Reagovat

@Lady XL: Šárka se šourala nahrbená ke sporáku a její košík vypadal, jakoby právě vylovila z moře plnou síť mořských potvor. Bylo jasné, že by z úlovku nakrmila celou posádku Titanicu. Když konečně položila koš na linku, začala teprve přemýšlet co s tou nadílkou bude dělat.

23
anonym
Reagovat

@Nika: Já doufám, že to nepozřel, bez něho by porotcování nebylo pravé ořechové:-)

Tipuju, že teď bude na řadě Mona, její hrnec polívky byl horší než kapsa Šárky. Šárka vyřazení ustála statečně. Ostatně, podobnou kapsu zvesela dostanete dodnes v poměrně slušných restauracích. Porotě zjevně chybělo máznutí rozmixovaným hráškem nebo aspoň květákem:-)

24
Ludmila
Reagovat

Tak Šárčino jídlo by vypadalo jinak, kdyby to tam neplácla, jak je zvykem doma, dát tomu jídlo modernější ráz, tak by to dle mého vůbec nemusel být propadák. Pokud jde o zkažené mořské potvory, škoda, že si Mirek nenechal poradit. Dost jsem mu fandila.
Tahle porota je zatím nejlepší a ksyž jsem si pouštěla jejich videa, tak p. Punčochář dokáže o tom jídle tak krásně mluvit, hotová poezie, že by dostal na jeho jídlo chuť i nebožtík a pokud jde o večeři s porotci, vybrala bych si právě jeho menu.
Jinak fandím Honzovi a Oliverovi. Bylo vidět, jak Olivera potěšilo, když ho včera pochválili.

25
Nika
Reagovat

@anonym: ano, nebo vymalovane bludiste ala banker Petr:)

26
anonym
Reagovat

@Nika: To bylo, co? Jako když si malé děcko kreslí, nebo mu máma zdobí krupici :-)

27
anonym
Reagovat

@Ludmila: Vždyť píšu, nějaký mazanec z rozmixované zeleniny, sosík z odřezků a možná by i prošla :-) Tohle umí Petr, z ničeho udělá kulturní památku.

28
Nika
Reagovat

@anonym: no, ale musel to opravit:) Nebylo to poprve absolutne dokonale:))) Jsme to ale zle:)))

29
Lukša
Reagovat

Rekap sepsán, trošku jsem se zamyslel nad zadáním, tak schválně, jestli na to máte podobný náhled :-)

30
anonym
Reagovat

@Nika: Já Petra nějak nemusím, ale je to jen můj asi blbý pocit, připadá mi jako podlízák a bazilišek, jestli není, omlouvám se. A když ještě všechno dělá poprve a je super, no věř mu. Dort Pavlova mě dostal skoro do kolen, prostě umělec :-) A poprve!

31
Ludmila
Reagovat

@Lukša: ano zadání druhého úkolu, bylo dosta vágní, takže opravdu to co je u studentského jídla OK u domácího OK není. Jinak pořád přemýšlím nad zkaženýmy surovinami u Mirka. Vše mi to zavání mi to scénářem, Navrátil se jeden mladík, tudíž jiný mladík z kola ven a scenáristicky bude nejzajimavější vypadnutí Honzova nejbližšího kamaráda v soutěži. Ono s tím zkaženým materiálem to asi nebude tak horky, to by si jistě porotce do pusy nevzal. Vrátili jsme 3 lidi, ale jeden z kola ven, mladé necháme, poletí ta nejstarší. letět dle mého měla Mona, takovou polívku uvaří i dítě. navíc ji neměla a ni vychucenou, prostě školní jídelna.

32
anonym
Reagovat

@Lukša: Rekap naprosto super!

33
Prochor
Reagovat

Ještě z jiného soudku – když vidím Přému, tak si vzpomínám, že kuchaři nosí kuchařské čepice aby jim vlasy nepadaly do jídla. Tak jakou čepici má Přemek, aby se mu tam vešly ty jeho chrouny. Nebo na to kašle a hosté nacházejí v jídle půlmetrové vlasy? V soutěži na tuhle věc kašlou všichni.

34
Nika
Reagovat

@anonym: Petr – bazilišek snad ani ne, podlízák ano. Takovej malej Hujerek. S přilípnutým forever úsměvem na ksichtě. Třeba mu křivdíme, jen mi už od prvního dílu nesedí.
Mě by ale zajímala jiná věc. Jsou to vesměs amatérští a převážně mladí kuchaři a jako u takových mě velmi překvapuje, jak vždy okamžitě zareagují na zadání, jak znají všechny ty cizí výrazy pro jídla, omáčky, pochutiny apod. a jak mají za tak malou chvíli pokaždé jasno, jaký recept a suroviny zvolí. Mám za to, že je to sestříhané a že přece jen mají daleko delší přípravu na to si vše rozmyslet, najít si recept, nastudovat ho, rozmyslet si výběr surovin atd. O čemž svědčí také ty kamerové prostřihy, když svá díla v mezičase komentují. Zná tady někdo podrobnosti ze zákulisí a jak to vlastně probíhá v reálu? Děkuji:)

35
Jana
Reagovat

Tedy mne tentokrat obe vyrazeni zavanela produkci a dohodnutim…

Jinak nektera jidla zajimava, s Leou podle me dost zamavalo vyrazeni Mirka… A krize dopada na vsechny…

36
VojtaP
Reagovat

Po delší době, co jsem nestíhal, se opět přidám do diskuze. Souhlasím se zdejšími odpůrci Petra. Ač dobrý kuchař, kterého bageta by mohla v Bagaterii i zůstat, jak je dobrá, tak je mi osobnostně proti srsti. Na mě působí až příliš vlezle a za každou cenu se snaží být chytřejší než ostatní – taky tím jak porotě představuje jídlo až příliš podrobně s vyzdvihnutím složitých postupů. Podobně už to tak začal dělat i Oliver, ale ten je mi pořád sympatičtější. Výhru bych bych asi nejvíce přál Kristýně, Honzovi nebo Lei, ale i Katce.

Ke včerejšímu dílu, asi největší drámo za celou dobu a frustrace poroty se dala chápat. Mirek si bohužel vyhazov zasloužil, i když to bylo jeho velké zaváhání po dlouhé době, tak to bylo hodně kritcké. Jeho talíř vypadal spíš jako místo činu a k tomu ještě zkažené mořské plody. To bohužel předchozími výkony vyrovnat nejde.
Druhá výzva byla hodně zajímavá a Honza to rozdělil zajímavě, i když se snažil zavařit hlavně Petrovi, tak ostatní si to s lepšími lednicemi zavařili dost sami. Ani mě nepřekvapilo, jak pohořela Šárka s domácím jídlem, které mohlo být klidně dobré, ale porota nejspíš čekala povýšení vaření pro rodinu na vyšší úroveň. Souhlasím, že tolik ji zdupat nemuseli, když zadání splnila, jen to bylo moc obyčejné.
Kristýna se taky zrovna neblýskla, ovšem ta v té lednici neměla nic kloudného a jako jedna z mála dala na porotu a nechala se postrčit a netrvala si na nějakém knedlíku, na který si tam zadělávala. Jako studenta by mě asi nenapadlo dělat si karlovarský knedlík, takže v rámci možností zabodovala.
Kdo mě zklamal byla Lea, jsem čekal, že když je taková Punčochářova fanynka, tak udělá něco sofistikovanějšího a nebo se chytne a dá alespoň na jeho připomínky. Ovšem nepřekvapila mě Mona, vlastně zase měla štěstí, že Mirek a Šárka propadli víc, kromě toho, že se sem tam haluzově blýskne s chuťovou kombinací, tak už přesluhuje a viditelně i Ester.

37
Lady XL
Reagovat

@Nika: Tak podrobnosti zatím neznám, ale v „Jak to vidí master…“ se zmínili kluci; že se v noci učí nazpaměť recepty… A porotci napivídají víc, než je v tv. Kdysi v jiné řadě museli čas na vaření protahovat, protože to nikdo nestíhal. Tak uvidíme….

38
Wally
Reagovat

@Lady XL: To se Kristýna moc nevyspala. Naučit se recept na ty křídla a krájení kedlubny, muselo dát opravdu zabrat. :)))))))))

39
anonym
Reagovat

@Nika: Pravdu díš, Hujerek jako vymalovaný:-)
Čím dál víc si myslím, že mu nekřivdím. A taky mám divný pocit, že se dostane co nejvýš.
@Wally: :-)))) a Forejtovi dokonce chutnalo.

40
Prochor
Reagovat

@Wally: Nevěřím že je Kristína taková herečka. Podle jejího překvapení a proslovu když otevřela lednici vůbec nevěděla co v lednici bude. Takže nějaké učení se receptů na tuhle část soutěže nepřipadá v úvahu. Jinak by muselo být všechno zrežírované: kdo vyhraje, jaké lednice komu přidělí a co je v jaké lednici. Tomu prostě nevěřím.

41
anonym
Reagovat

@Prochor: Pokud by se skutečně musela učit recept na patlaninu křidýlek tak logicky nemá v takové soutěži co dělat.
Předpokládám, že tento recept je rodinný skvost babičky:-)))

42
VojtaP
Reagovat

K tomu průběhu natáčení, na to by se asi dal udělat extra článek. Někde jsem narazil na článek, který poodhaloval zákulisí show a odpovídal na otázky, co se tu řeší. Zkusím jej najít, ale už si nevzpomínám konkrétně, ale utkvělo mi v paměti pár věcí.
Jednak, že porota nečeká s ochutnáváním až jim soutěžící přinesou, většinou již studené, jídlo, ale že ochutnávají průběžně. U nás to bude nejspíš probíhat zároveň s tím, jak jim radí. Dokonce tam bylo, že vypršení časového limitu, jak je vidět v TV jen znamená konec vaření, ale že dostanou ještě chvíli na prezentaci, ale to se mi u některých našich dílů nezdá. Viz minulý díl, kdy Mirkův talíř vypadal jak místo činu nebo Šárčiny halušky, atd.
Taky údajně trvá mnohem déle, než se po zadání úkolu začne vařit, zkrátka se jim dává čas na rozmyšlenou a produkce se ujišťuje, že každý chápe zadaný úkol. V TV je to jen pak šikovně sestříhané, aby to vypadalo, že soutěžící jsou první minuty zmatení a zoufalí (kromě těch, co opravdu jsou), přitom jen spěchají.

Důležitá věc je, že mezi natáčecími dny mají soutěžící různé workshopy, kde se učí různé techniky a nejspíš i recepty. Taky by jim tam měli vysvětlovat, jak zvládat dílčí výzvy (nejspíš time management). Co se bude v dalších kolech vařit nejspíš neví, ale asi si to podle témat těch workshopů můžou domyslet. Když je třeba učí jak si udělat domácí pastu, tak asi můžou tušit, že to může být součást nějakého kola hodně brzy. Těžko říct, jestli to tak mají i u nás, ale takové věci většinou bývají součást licence, tudiž v nějaké formě nejspíš ano.
Výzvu s lednicemi bych v tomto nezohledňoval, tam bylo jasným cílem soutěžící otestovat na to, jak si poradí s omezeným počtem surovin.

Co se týče komentářů soutěžících, tak ty se určitě točí až po natáčecím dni. Soutěžící buď odpovídají na otázky nebo jim produkce dá okomentovat nějakou situaci. Že se to točí až poté šlo vidět na Oliverovi, když mu v kole s Vietnamskou kuchyní dala Kamu pusu na líčko. V dotáčkách ji tam měl už od začátku, ale dějově ji dostal až Kamu odcházela.

43
Prochor
Reagovat

@VojtaP: To, že jsou předem připravení před začátkem vaření by mi vysvětlovalo jednu věc. Vždy se divím, jak když vyrazí do spižírny pro suroviny, tak úplně přesně vědí, co chtějí a po čem mají sáhnout. Nevidím tam žádná větší zaváhání což by bylo přirozené.

44
Prochor
Reagovat

Ještě jsem zvědavý na zítra, jestli budou rozhodovat dětičky jaké jídlo jim nejvích chutnalo. To bych připravil nějaké sladké jídlo:-)) Zítřejší díl s dětičkama slibuje legraci.

45
Wally
Reagovat

@Prochor: Tak jsem chtěla s tebou nesouhlasit, ale pak se koukla na anketu v jakési ZŠ a byla upřímně v šoku. To bych nečekala, tak velkou oblibu sladkých jídel.
palačinky 208
2. knedlíky s nutelou 140
3. hamburger 92
4. pizza 89
5. wafle – nelze zařadit 82
6. krabí salát 65
7. kofola 30
8. špagety 25
9. tortila 24
10. sladké knedlíky s ovocem 19
11. řízek s br. kaší 19
12. smažený sýr 16
13. krupicová kaše 16
14. kuřecí stehno 15
15. kuřecí křídla na medu 13
16. hranolky 12
17. buchtičky s krémem 9
18. koblihy 9
19. žemlovka s jablky 8
20. svíčková 8
21. rizoto 6
22. kuřecí nugety 5
23. nudle s mákem 5
24. rajská omáčka 5

46
anonym
Reagovat

Knedlíky s nutelou 140 x mě docela dostaly :-) I když, za mě nej svačina byla čokoláda s rohlíkem takže ono je to dost podobný :-)
Pokud budou dělat hlavní jídlo a dezert, zřejmě sladké hlavní jídlo nebude, Takže špagety nebo hranolky s něčím, jsem na to zvědavá. A dezertík zalitý čokoládou, jen aby zbyla čokoláda pro oba týmy :-)

47
Prochor
Reagovat

@Wally: Palačinky se zmrzlinou by to jistily:-))

Přidat komentář

Přidat komentář