Panáček v reality show

Tvoje tvář má pořád stejný hlas

5. Září 2018 | napsal(a): | reality show: Tvoje tvář má známý hlas

tvoje-tvar-ma-znamy-hlas-2018
Minulou sobotu spustila TV Nova již pátou řadu show Tvoje tvář má známý hlas. Soutěž, která je pořád stejná, a přesto zaujme milion lidí u televize. Jak je možné, že to českého diváka ještě neomrzelo?

Porota

Ve čtyřce hodnotících nedochází k velkým změnám. Jakub Kohák a Janek Ledecký zůstávají od začátku, třetí místo po Jitce Čvančarové převzala Iva Pazderková a poté Aleš Háma. Na čtvrté usedá vždy nějaký významný host. Význam poroty je ale pramalý, všechna vystoupení jsou totiž perfektní, ať už díky hlasovému projevu, tanci nebo maskérům. Vítězem se nejčastěji stává poslední číslo, asi proto, že předešlá vystoupení už porota úspěšně vypustila z hlavy.

Moderátor

Ondřej Sokol. Jedni ho milují, druzí mu nemohou přijít na jméno. Ne každému jeho projev sedí a nutno podotknout, že se není čemu divit. Přesto se stal výraznou tváří Tváře a bez něho by show přišla o početné publikum. A občas se mu dokonce podaří dobrý vtípek, například když nestíhal dorazit, tak kolem ateliérů už kroužil Mareš ve svém Ferrari, Bouček v Dacii a Eben na kole.

Formát

Osm soutěžících se každý díl převlékne za slavného zpěváka a snaží se ho napodobit. K tomu mají tým maskérů, tanečníků a odborníků na zpěv a herectví. Po všech vystoupeních porota rozdá body od 1 do 8, soutěžící poté udělí svých 5 bodů jednomu číslu (naprosto objektivně, zásadně ne tomu, komu ještě nedali a podobně). Vítěz získává 25 000 Kč pro charitu.

Pátá řada

Nikoho nepřekvapí, že jednou z hvězd nové řady se stala vítězka poslední Superstar Tereza Mašková. Po boku jí stojí Eva Burešová, Michaela Badinková a Jitka Schneiderová. Pánskou polovinu zastupují Robert Jaškow, Jan Révai, Patrik Děrgel a Vojtěch Drahokoupil. Studio zůstává bez výrazných změn, malinko se změnila grafika. Martina Dejdara na pozici mentora herectví vystřídal Aleš Háma.

A jaký byl první díl?

Na začátku samozřejmě nesměla chybět estráda předešlých účastníků, znovu jsme mohli vidět Jana Cinu, Bereniku Kohoutovou nebo Ivu Pazderkovou. Naštěstí každého jen pár vteřin, jinak by si divák myslel, že sleduje reprízu. Hned nato přišla řada na novou osmičku.

Robert Jaškow jako Ramstein – Feuer Frei, Eva Burešová jako Madonna – Don´t Cry for me Argentina, Tereza Mašková jako 50 Cent – In da Club, Michaela Badinková jako Liza Minnelli – New York, New York, Jan Révai jako Robbie Williams – Rock DJ, Jitka Schneiderová jako Lady Gaga – Milion Reasons, Patrik Děrgel jako James Brown – It´s a man´s man´s World a nakonec Vojtěch Drahokoupil jako Adele – Rolling in the Deep. Vítěz? Přesně tak, ten poslední. A je úplně jedno, že Adele je jen jedna. A že ten, kdo by se jí dokázal alespoň trochu vyrovnat, rozhodně není Vojtěch. Alespoň to ale nebyl takový průšvih, jako výkon Terezy Maškové nebo Jitky Schneiderové. Diváka jistě potěšila přítomnost Ester Ledecké v porotě, produkci pak její perfektní a a vyvážené hodnocení.

Tvář si za dva a půl roku vybudovala početné nenáročné publikum. Milion z nich pokračuje i touto řadou. Je ale otázkou, jestli už přeci jen tento formát není vyčpělý až moc. A zda blížící se StarDance, která poběží od 13. října, nezadupe Tvář do země.

Tvoje tvář má známý hlas

Diskuze k článku

Počet komentářů: 7
1
Bezík
Reagovat

Celkem slušnej komparz. Překvapila mě Eva Burešová která pro mě byla doteď naprostý noname. Z toho co se nabízí o patro nejlepší, jak herecky tak pěvecky. Adeptka na vítězství to ale nebude, protože evidentně nepatří do partičky těch „co spolu mluví vic“ a rozdají si ty pětibodová hodnocení navzájem.

2
o
Reagovat

Eva Buresova je imho papirovy favorit. V roce 2011 byla ve finale Talentu jako zpevacka, zpiva v muzikalech, pusobi i jako herecka. V Tvari u nas zatim vzdy vyhral nekdo z hercu.

U Terezy Maskove se ukaze potencial, respektive jeho strop, tento tyden. Vylosovala si Rihanu, dostala od ni Diamonds, s tim kdyz neskonci na jednom z prvnich mist, tak je zcela bez sance.

3
dorka
Reagovat

Sokol + reklamy z toho pro mě dělají nekoukatelnou záležitost v reálném čase. Takže Jašek – posunuto, asi dobré, ale hudba irituje. Burešová – kvalitní, nudné, posunuto. Mašková – asi dobré, irituje „hudba“, posunuto. Badinková – snaha byla, nenudilo. Révai – mně nesympatický týpek dal sympaticky sympaťáka, neposunula jsem. Schneiderová – toporné, nuda, posouváme. Patrik Brežněv Děrgel – tož pohrál si s tím. Bavilo. A Drahokoupil všem nakopal, hodně dobré. Takže jsem v cca 40 minutách dostala 4 slušná čísla. Je to Nova, takže nakonec v pohodě, čekala jsem to horší. Na příští týden se těším, vidím to na hodinku :-)

4
SUNicko
Reagovat

Já první díl nové řady sledoval jen a pouze kvůli Jitce Schneiderové, která tedy ve svém vystoupení zklamala. Poté jsem přepnul a vystoupení do jejího čísla mě taky nějak výrazně nězaujaly. Zkrátka dávam přednost Talentu, i když nejde proti Tváři, ale čas máme jen jeden, že :-)))

5
dorka
Reagovat

SUN – já to mám přesně naopak :-)) Tvář se dá krásně přetočit, času sežere málo a letos, stejně jako v předchozích řadách, je zatím půlka dobrá až skvělá. Zato Talentový cirkus je stokrát viděná vata, milion kydů před a po, špatně se to přetáčí a výjimečný talent ani náhodou.

6
dorka
Reagovat

Zrovna jsem si to pustila jako kulisu, a nějaký „mladík“ tam má talent vykloubit si ramena. Báááječné.

7
orchis
Reagovat

Díky za zavedení diskuse i k tomuto velmi diskutovanému formátu (SUNicko) a díky také za mírně ironický rekap (Lukša). Snad ti nadšení psát rekapy vydrží.

Pokud bych u TV neměla možnost přetáčení, tak bych asi takové pořady jako Superstar nebo Tvář nedávala. Jako cca 3 hodiny? Obdivuju kdo to dá v reálném čase. :-)
V tomto díle Tvare se asi mi nejvic líbila Eva Burešová a Vojta Drahokoupil. Bavil mě i Patrik Děrgel, i když ten jeho Brown byl dost tragický.

Přidat komentář

Přidat komentář