Panáček v reality show

Tvoje tvář 7: Polovina za námi (nekorektně)

10. Říjen 2020 | napsal(a): | reality show: Tvoje tvář má známý hlas

ttmzh6
Z Tváře máme polovinu za sebou. Ročník, už tak plný změn, se promění v následujících týdnech ještě víc. Moderátoři, porota, soutěžící a nově taky BLM.

Podívejme se nejdříve na trochu statistiky. Zatím vyhráli následující soutěžící: Bára Basiková, Martin Schreiner, Bořek Slezáček, Jitka Čvančarová a 2x Erika Stárková. Na konci tabulky se po zásluze topí Andrea Kalousová.

V letošním ročníků není žádný soutěžící, který by vyloženě ostatní válcoval. Třeba jednoznačně nejlepší zpěvačka Basiková je bohužel slabá v cizojazyčných písních. Martin Schreiner není typem zpěváka, který se do takové show hodí. Zatím nejlepší je asi Erika Stárková. Naprosto tragická je Andrea Kalousová, kterou poslouchat je za trest, bohužel to navic nedokážete ani vynahradit nějakou akcí na pódiu.

Změna postihla moderátorský post. A máme tu další bohužel. Bohužel se Sokol přesunul do poroty, takže divák má stále možnost porovnávat ho s Vladimírem Polívkou. A ještě více to vyplulo na povrch, když Polívka musel zůstat s koroňákem doma. Jeden z nich není nervózní, dokáže improvizovat, je vtipný, má odpověď ná cokoliv. Polívka není špatný. Přišel ale po 6 letech Sokola a nemá nárok.

V porotě skončili Kohák a Ledecký. A vlastně je to fuk. Porotci beztak každého chválí, takže je jedno, kdo tam sedí. Pokud nepatříte k těm, co už mají přeBurešováno, tak vám asi porota nijak nevadí.

Koronáč kromě vyšachovaného Polívky nakonec vyřadil i soutěžící. Nakazila se totiž Basiková, není tedy jasné, kdy se začne s natáčením 8. dílu. Pokud se vůbec ještě letos začne, zpívat už je zakázáno, v pondělí to vypadá na lockdown, roušky 24 hodin denně a povinné reportovaní každého kroku.

Jednoznačně nejhorší ale je, že do Tváře se nám dostal rasismus. Obsáhle nám bylo vysvětleno, proč Erika Stárková jako The Weeknd nemůže být černá. V době, kdy se v USA běloch pomalu bojí na černocha jen podívat, aby nebyl obviněn z rasistického chování, se k nám tahle nemoc opět malinko přiblížila. Abychom neurazili černocha, nesmíme se malovat na černo. Je to postavené na hlavu. Co by asi řekl Karel Gott na německou verzi Sie kommen mir bekannt vor, kde by ho Lena zpívala namalovaná na černo? Není víc rasistické mít nepravou barvu?

V ultrakorektních Spojených státech si troufli tuhle soutěž vypustit jen jednou. Pět soutěžících, tři bílí, dva černí. A světě div se, ruleta vždy přiřadila černocha černochovi a bělocha bělochovi. S jedinou výjimkou, kdy černoška dostala Michaela Jacksona. Jak se to vyřešilo? Zpěvačka představovala malého Jacksona ještě z jeho černé éry.

Expres, který tuhle informaci před rokem vyšťoural, zakončuje článek větou “Naštěstí můžeme říct, že tady je svět ještě v pořádku.” Ne. I tady se svět v prdel obrací.

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

Tvoje tvář má známý hlas

Diskuze k článku

Počet komentářů: 1
1
Mila
Reagovat

Mladý Polívka je milý a hezký, ale myslím, že neumí moc moderovat a vlastně ani hrát.
Sokol je pohotový a vtipný. Soutěžící jsou fajn, asi nejlepší je Erika, slušňák Albert je taky dobrý, i ostatní, nevadí mi tam nikdo, všichni se snaží a jsou celkem přirození , překvapuje mne Slezáček, kterého si pamatuji jako nafoukaného frajera, který balil hlavně modelky, je už mnohem pokornější. Je to pohodová zábava, účastníci musí něco umět a maskéři se snaží.

Přidat komentář

Přidat komentář