Panáček v reality show

MasterChef Česko 30.11. – Komu droby nadrobily? (rekap)

2. Prosinec 2015 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2016 Česko

masterchef-cesko-vnitrnosti

Soutěž MasterChef, v níž více než na kulinářském umění záleží na tom, který soutěžící je dostatečně drzý na to, aby ve skladu MasteChefa předběhl ostatní u společné mísy s mletým masem, se posouvá do fáze poslední pětice. Zatímco minule se kuchtilo se surovinou drahou a exkluzivní, tentokrát musejí amatérští kuchtíci předvést kvalitní kulinařinu ze surovin levných a snadno dostupných.

Nejdříve nás ale čeká nájezd kamerou na dveře MasterChefa. Já chápu, že česká produkce nemá k dispozici luxusní dřevem a sklem vyšperkovanou vstupní verandu se schodištěm a s květináčem, v němž roste buxus sestříhaný do podoby loga MasterChef. Ale to nemohl nějaký student 3D animace vytvořit něco takového, co by připomínalo americkou verzi? Ta modrá vrata na cihlové zdi ve mně evokují spíše zadní vchod do restaurace. Takový, kde postává pomocný kuchtík se žvárem v koutku a opodál se honí hejno masařek kolem popelnice s hnijícími odkrojky masa ze včerejška. Všichni vědí, že v televizních pořadech je to všechno potěmkinovské. Že lidé projdou dveřmi a sotva režisér řekne “Stop!”, tak se zase vrátí, protože ty dveře nikam nevedou. Takže animace “falešného” vstupu do MasterChefovy kuchyně a restaurace by přispěla k té televizní pohádce a přidala by na atraktivitě, kterou tento formát potřebuje. Lidé jedí očima a u televizních pořadů takto konzumují i to prostředí, nejen ta jídla.

Soutěžících už nezbývá mnoho. Jiří, který vaří sofistikovaně, vyjadřuje se velmi loajálně směrem ke štábu i k účinkujícím, občas působí namyšleně a párkrát vystrčil růžky a neukázal zrovna příjemnou část své povahy. Roman, který naopak působí příjemně až slušňácky, fair-play je pro něj víc než výhra, také vaří dobře, ale je vidět, že dosud nijak divoce neexperimentoval s vyšší gastronomií. Honza, cholerik a zmatkář, který nevaří špatně, ale jeho verbální vaření je o několik levelů lepší než jeho skutečné vaření. Zdena, která má pořád blíže k dobře vařící mamině než ke gastronomické hvězdě a která asi lituje, že se nepřihlásila do poslední sezóny amerického MasterChefa, neboť v ní se připravovaly deserty snad v každém kole. Lucka, která má leccos nastudováno, ale také ví, že nezkušenost v kuchyni se dá do jisté míry nahradit správným střihem oblečení.

Nezáleží na tom, jak kdo vypadá, ale jaký je uvnitř.  [Hannibal Lecter]

Pondělní díl začíná Tajemným boxem. Jeho obsahem jsou vnitřnosti. Kuřecí, krůtí a vepřová játra, kuřecí, krůtí a vepřová srdce, býčí žlázy a vepřový jazyk. Z toho je potřeba vytvořit jídlo v restaurační kvalitě. Soutěžící přemýšlejí, co originálního vytvoří a někteří z nich volí vhodnou strategii – vaří dvě jídla najednou, protože nevědí, co z toho jim vyjde. Zvlášť u těch, kteří s vnitřnostmi nemají velké zkušenosti, se to může vyplatit. Uvaří dvě jídla a to, které bude dávat větší smysl a bude povedené, to budou servírovat porotcům.

Porotci nebudou jen ochutnávat hotová jídla, ale během vaření se budou dívat na postup. Proti sobě soutěží pětka nejlepších, takže se soutěžící musejí opravdu předvést. Mě osobně nejvíc překvapuje Zdena, která se chystá udělat roládu z jater. O takové úpravě jsem nikdy ani neslyšel, ani nepřemýšlel, takže to sleduju se značnou zvědavostí a pokud to bude vypadat dobře, určitě to doma vyzkouším.

Býčí žlázy mě naopak vůbec nelákají. Zlákaly ale Honzu, jen se kvůli své nezkušenosti s touto surovinou trochu spletl a to, co na pánvi považoval za toreadorovu trofej, bylo ve skutečnosti krůtí srdíčko.

Jako tři nejlepší jídla byly vyhlášeny:

Honzovo: Býčí žlázy, kuřecí játra a krůtí srdíčka na bílém víně a majoránce, s bramborovým pyré

Zdenino: Roláda z vepřových jater plněná krůtími játry a kuřecími srdíčky, obalená v parmské šunce, s pyré z brambor a jablek

Jiřího: Paštika z jater na portském víně, na bylinkách s vlašskými ořechy a křížalami a se salátem z pečené kořenové zeleniny, žampionů a hrušky na brandy, a máslovými tousty

Lucie a Roman se se svými jídly mezi tři nejlepší nedostali a bohužel jsme je neměli možnost ve finálním provedení vidět. Jako top jídlo bylo vyhlášeno Jiřího paté. Jirka se tedy mohl odebrat do skladu MasterChefa, aby zjistil, jaká bude jeho výhoda.

Plněný lusk, jak ho neznáte

Ve skladu čekali čtyři kuchaři – kromě porotců ještě Jan Punčochář, který je jedním z nejuznávanějších českých kuchařů. A předvedl, jak to vypadá, když on vaří plněný paprikový lusk. Zapomeňte ale na sekanou v paprice ponořenou do rajské majdy. Kdo zná Punčochářův přístup ke gastronomii, ten už předem tušil, co to bude za bejkárnu.

Přiznám se, že mně osobně tento přístup blízký není, mám raději gastronomii kvalitní, ale přeci jen tradičnější. Posuďte sami, jak jídlo, které Punčochář soutěžícím předvedl, vypadalo:

  • Studená paprika se opeče prudkým plamenem, oloupe, naplní tatarákem z mletého masa, kaparů, ančovičky, horčičné omáčky a trochy vykapané vody z rajčat, k tomu loupaná rajčata, marinovaný meloun, feta sýr a chlebový chips.
  • Pokrájená rajčata se rozmixují i s kouskem větvičky (dává omáčce vůni a chuť) a vinným octem, a pak se to nalije do pleny a nechá vykapat. Výsledkem je čirá tekutina intenzivně chutnající po rajčatech. Z části rajčat se udělají jakési bonbónky – umotáním v utěrce.
  • Papriku je nutné opálit do černa a pak nechat zapařit v misce pod fólií. Pak se bude dobře loupat. Tatarák je z roštěné, namele se, přidají kapary, ančovičky a majonéza, do níž byla přidána dijonská hořčice a hořčice L´Ancienne a trocha vykapané rajčatové vody. Přidá se trocha citronové kůry, nechá se marinovat deset minut a pak se tatarák pomocí cukrářského pytlíku nacpe do lusku.
  • Přílohou je chlebový toust – tenoulinky krajíček chleba, asi dvoumilimetrový, opečený na rostlinném oleji.
  • Na talíři je vše doplněno marinovaným melounem – žlutý meloun marinovaný citronovou šťávou, lehce pocukrovaný a posolený a ponechaný deset minut v lednici, aby zesklovatěl. Do olivového oleje se přidá trochu bazalky a bazalkovým olejem se udělají zdobné kapky na talíři. Přidá se pár oliv a je to. Brnkačka, až budete ráno spěchat do práce, tak víte, co si nedělat ke snídani.

Jiřího výhoda

Jiří jako vítěz tajemného boxu se o náročné Punčochářovo jídlo pokoušet nemusí. Má imunitu a zajištěné místo v TOP 4. Krom toho může některému ze svých soupeřů vzít mlýnek na maso a tím mu znesnadnit práci. Jiří volí jako svého největšího konkurenta Romana. Tomu to spíše lichotí. Mlýnek na maso nepotřebuje, s ostrým nožem se dá tatarák krásně naškrábat.

Soutěžící se všeho zhostili se ctí a až na jednu výjimku dodrželi postup a došli tedy do cíle úspěšně. Tou výjimkou byl Honza. Když opaloval papriku, odřízl předem stopku, více papriku prohřál a dopřál jí větší zapaření. Tím pádem byla paprika měkká, nekřupavá, což v tomto jídle je chybou. Ne nějak velkou, pořád to bylo dobré jídlo, ale málo naplat, když čtyři kuchaři uvaří čtyři dobrá jídla, tak hraje roli při vyřazování každý detail a tento detail vyřadil Honzu.

Zástěra hozená do ringu

Vlastně jsme ten záběr viděli už v úvodu dílu, jen jsme netušili, co zástěra na zemi znamená. Honza prohru neunesl a místo toho, aby se klasicky rozloučil a potřásl si rukou s porotci a poté položil zástěru na svůj stůl, jen sundal zástěru, hodil ji do prostoru a beze slov s ironickým úsměvem odešel z kuchyně (soudě podle směru, kterým se vydal, nešel k těm dveřím, kudy obvykle odcházejí vypadlíci).

V TOP 4 tedy zůstal Jiří, Lucie, Roman a Zdena. Ve středu je čeká týmová soutěž a dva velké tajemné boxy. Co se v nich skrývá, to zatím nikdo netuší, dozvíme se to ve středu 2.12. po osmé hodině.

 

Scalex

Miluju reality a talentové show a Panáček je jednoznačně nejvýznamnějším médiem u nás, které se tomuto žánru věnuje. Takže je jasné, že jsem se sem musel nakýblovat. Nejraději mám pěvecké soutěže, kontejnerovky a kuchařské show. Nenávidím blbce a sport.

MasterChef 2016 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 56
1
Jana
Reagovat

Fakt me stve, ze v tomhle poctu neukazou vsechna jidla, jak dopadla :-(

2
Jana
Reagovat

a zkousim podle toho, jak kdo vypada, odhadovat, kdo vypadne – ale jen mi prijde, ze trochu skelne oci ma Honza…
a nova doted nebyla schopna dat na web seznam soutezicich…
a Puncocharuv recept vypada super…

3
Martina
Reagovat

Ajaj. Snad to Roman zvládne!

4
Martina
Reagovat

@Jana: to mě taky štve. Třeba Zdeny jídlo mi na pohled nepřišlo nic moc.

5
Jana
Reagovat

@Martina: snad jo :-) na FB psali o dramatickem odchodu, tak ten bych taky tipovala na Honzu…

a to se fakt mladsi porotci boji? nikdy nechodi sami :-)

a opet uzasny strih – zbyva vam poslednich 30 vterin, strih na hodiny a tam je vterinovka na dvanactce :-(((

6
Michal V.
Reagovat

dneska se mi Romanovo vareni hodne libi… i v te prvni casti mi prislo jeho jidlo zaimavy… rad bych vedel, proc se nedostal do top 3

7
Martina
Reagovat

Roman se s tím popral dobře. Uf. :) Taky to bohužel vidím na Honzu.

8
Anet
Reagovat

Neprofesionální sice, ale docela ho chápu no..je ho škoda, vařil podle mě líp jak Lucie

9
Martina
Reagovat

@Anet: taky ho chápu. Myslím, že je i lepší kuchař než Zdena. Jinak ukázky na příště vypadají zajímavě.

10
Josef
Reagovat

Bezte do prdele měla vpadnout Lucka a ne Honza podívejte se kolik předtím udělal chyb ona Honza byl jasny vítěz této soutěže a vůbec se mu nedivim že vybuchl

11
Beruška
Reagovat

Zdena je tetka odvedle, její prezentace je víc než žalostná, ale porotci si při pohledu na ni asi vždycky vzpomenou na svoji maminku nebo babičku… :-( Škoda, tahle paní nikdy hvězda nebude… každý podnik pod jejím vedením bude jen průměrný, bohužel…

12
někdeněkdo
Reagovat

Co udělal Honza?? Zrovna jsem koukla jinam.

13
Martina
Reagovat

@Beruška:musím jen souhlasit. Její talíř vypadal děsně.

14
Kachna
Reagovat

Roman se s tím popral luxusně :). a Honza nezklamal..neměl tam co dělat.

15
medulka
Reagovat

Jsou tam všichni dobří kuchaři a někdo prostě vypadnout musí… už záleží i na úplných maličkostech a detailech. Lucie zápasila s paprikou, chvíli to vypadalo dost bledě, ale nakonec to vcelku zvládla, sebrala sílu a nevzdala to. Honza je zmatkař a nedodržel postup – papriku nenechal vcelku. Zdá se to být jako úplná blbost, ale jak je vidět, na chuti se to nějakým způsobem odrazilo a bylo mu to osudné… Navíc při odchodu ukázal, že je vznětlivá povaha, nedokáže udržet nervy na uzdě a to by se správnému masterchefovi také nemělo stávat, měl by umět zachovat chladnou hlavu a ovládat se. Je to škoda, vařil dobře, ale někdo holt vypadnout musel, na konci zbyde jen jeden. Já osobně držím palce Romanovi – umí vařit, umí riskovat, hezká prezentace jídel, od začátku sympaťák…

16
Martina
Reagovat

@někdeněkdo: po tom, co oznámili, že vypadává, tak strhnul zástěru a bezeslova naštvaně odešel…

17
Joe
Reagovat

@někdeněkdo

když ohlásili, že vypadává, naštval se, serval ze sebe zástěru, odhodil jí pryč a odešel bez rozloučení ;)

18
medulka
Reagovat

Jsou tam všichni dobří kuchaři, teď už záleží opravdu na maličkostech a detailech. Lucie dost zápasila s paprikou, chvíli to vypadalo bledě, ale sebrala síly a zvládla to. Honza je zmatkař, nedodržel postup, když papriku nenechal vcelku – zdá se to být jako blbost, ale evidentně to ovlivnilo chuť jídla a stalo se mu to osudným. Je to škoda, vařil dobře, ale někdo vypadnout musel… Navíc při odchodu ukázal, že je vznětlivá povaha, neumí udržet nervy na uzdě a to není úplně vlastnost správného masterchefa, měl by se umět ovládat a zachovat klid. Já osobně držím palce Romanovi – umí vařit, umí riskovat, hezká prezentace jídel, od začátku sympaťák…

19
Pavlina
Reagovat

Možná byl Honza lepší než Lucie nebo Zdeňka. Ale stejně jako Lucia měl jednu obrovskou slabinu. Přesně,jak řekl Roman, a to sám sebe.Vznětlivý,taky neochotný se podřídit a učit. Myslím, že k tomu porotci taky přihlíželi. Protože pokud někdo vaří perfektně, ale není ochoten vyslechnout kritiku a učit se od jiných, tak by vítězem téhle soutěže asi být neměl.

20
Monika
Reagovat

Hura konecne je agresor pryc, se ani nedivim, ze je nezamestnany, ten muze pracovat tak akorat sam na sebe…vubec me neprekvapil, kreten cholerickej..

21
Anet
Reagovat

Jo jenže jestli tuhle soutěž nevyhraje Roman nebo Jiří,ale jedna z dvou holek, tak to pěkně s prominutím pose*ou, protože ani jedna na to být šéfkuchařem nemá,na to musí být rázný,průbojný chlap!

22
jenkaa
Reagovat

Mně připadá Roman strašně čistá duše, jak z jiného světa. Těžko říci, jak by zvládal roli šéfkuchaře. Taky bych více přivítala, kdyby zůstal Honza, nicméně, jeho psychika neodpovídá také roli šéfkuchaře. Zdeňka vaří dobře, ale cit pro vaření na pozici masteršéfa na tuty nemá. Takže zůstává Lucka, která si myslím, že je dál, i vzhledem k věku, než Zdena, nic méně, její konzistentnost je narušená přechody od kuňkáni až po vzdorovitost. A Jiří…ten to asi vyhraje, dostatečně drzý, šikovný, psychicky ustálený. Ale stejně to přeji Romanovi:-))l

23
LuLuFairy
Reagovat

@Anet: nemyslím si že to musí být chlap ale souhlasím, že tyto dvě dámy nejsou dostatečně průbojné.

24
Jana
Reagovat

Je fakt, že tahle pětka už je silná dost a nedá se asi úplně odhadnout (podle toho, jak nám je prezentují), co bude dál.
Nicméně i dnešní díl mě utvrdil v názoru, že si vychovávají Lucku jako vítězku. A moc ráda se budu mýlit. Pořád nechápu, jak ji v díle se steaky mohli dát jako nejlepší, když jim dala na talíř něco nepoživatelného. Stejně tak jsem měla pocit, že hledají důvody, proč pak vyloučit Honzu… Ach jo, přece jen bylo lepší, když to říkali veřejně, kdo koho chce poslat pryč…
Uvidíme příští díl, jaký tým prohraje – byla bych radši, kdyby šla jedna z holek. V týmu Jirka – Zdena je to podle mě více pro Jirku, v týmu Roman – Lucka dost nerozhodně, hodně by záleželo na tématu.
Ke Zdeně – sice má štěstí na tým, dělá hlavně dezerty, ale zřejmě v ní něco bude. Když si vezmu dnešní vnitřnosti, tak sice prezentace nic moc (i když upřímně dávám přednost běžné prezentaci před třeba tou Punčochářovou, kdyby mi v restauraci přinesli oboje, nevím, po čem bych sáhla), ale zase měla odvahu riskovat, jít do nových věcí, zkoušet… ale pokud jim minule neseděla Adriana nebo Alice kvůli věku, tak jim teď nebude sedět ani Zdena – z hlediska dalšího využití… Momentálně bych si přála, aby vyhrál Roman…

25
Alicja
Reagovat

Vidím, že nejsem jediná, koho to glorifikování Zdeny irituje… Adrianu i Alici jsem měla moc ráda, takže mě o to víc štve, když je k nim přirovnávaná. Ví se, jaké je přibližně téma dalšího dílu?

26
Mončí
Reagovat

Teď z té 4 nemám ráda Jirku a Zdenu, oba mi přijdou strašně nepřejícní a zákeřní.
Přála bych si, aby to vyhrál Roman, ale osobně ani s tou Luckou nemám problém…

27
Mončí
Reagovat

A teď jsem se dodívala na internetu a Honza mě svojí reakcí sklamal. Sice se u něj projevovala taková nějaká nervozita, ale myslela jsem, že to ustojí líp …

28
A.
Reagovat

nikto z nich, kto tam súťaží, sa v živote nestane šéfkuchárom a nemám ani dojem, žeby po tom niekto z nich alebo rovno z celej tej prvotnej 16ky, vôbec túžil… všetci títo ľudia chcú v prvom rade vydať svoju vlastnú kuchársku knihu a potom zarobiť na mediálnej/reklamnej kariére… keby chceli byť kuchármi, tak sú nimi dávno, ale všetci sa venujú niečomu úplne inému a varenie je len ich hobby a vášeň… a už bude záležať len na nich, či svoju šancu využijú… kto si už dnes spomenie na českého víťaza prvého Masterchef? kde vôbec ten človek je? NIKDE… zato slovenská víťazka sa na Slovenku výborne zviditeľnila, dostala poriadne tučnú sumu za to, že robí tvár pre TESCO, vydala svoje vlastné kuchárske knihy bez značky Masterchef a pravidelne aj varila alebo porotcovala v menších kulinárskych programoch (napr. na Jednotke v skvelej relácii Tajomstvo mojej kuchyne)… pokiaľ ide o Honzu – bezmozgový agresor mal vypadnúť už dávno, väčšina jeho jedál nestála za nic, vždycky skončil buď ako prepadák alebo šedý priemer, vzhľadom na jeho charakter sa divím, že sa ho produkcia nezbavila už dávno… aj Lucia bola mimoriadne iritujúca a nesympatická súťažiaca, ale narozdiel od Honzu to nebol primitív, aj preto ju produkcia určite vybrala pre návrat

29
Winnie
Reagovat

Jak jsem psala na minulý díl, mě byl Honza velmi nesympatický a jsem ráda, že to nevyhraje.
Jinak fandím klukům, Romanovi a i Jirkovi, přijdou mi jako dobří kuchaři, nebojí se riskovat.
S holkama bych problém neměla, Lucka mi nevadí vůbec a na Zdeně asi taky něco bude ( i když dost za to může i fakt, že byla vždy ve vítězném týmu – samozřejmě i díky jejímu přičinění).

30
Michal V.
Reagovat

@Jana: myslim, ze priste uz tymovka nebude…jen jsem zahlid v pristich ukazkach, ze maj dostat 2 krabice mystery boxu? ale priznam se, ze uz v tu chvili jsem byl na ceste do hajan, takze si jsem jistej jen tak napul :-)
a taky vcera nikoho neoznacili za kapitana/y na priste…

31
Mila2
Reagovat

Na jednu stranu se Honzovi nedivím,nebyl nejslabší, měla vypadnout Lucká.Ale jeho vzteklá reakce se tím neomlouvá.Porotci nadržují Lucii,ona moc dobře ví,proč ty krátké šaty a rozepnuté výstřihy :-)

32
Jana M
Reagovat

ty výstřihy a minisukně jsou tedy podle mě dost přes čáru,ale budiž – její volba, ale neřekl jí náhodou včera něco honza než odešel,že potom na balkoně brečela jak krokodýl?

33
Libka
Reagovat

Myslím si, že tato parta i s Honzem jsou už teď skvělí kuchaři. Nepřísluší mi hodnotit toho či onoho, protože vidím pouze vzhled pokrmu, ale ne chuť. Já před nimi smekám, v tom stresu pracovat, já bych tam nešla ani za nic. Držím palce Romanovi, ale vnitřně cítím, že to pravděpodobně vyhraje Jirka. Zdenka je určitě skvělá cukrářka, na druhou stranu dokáže si poradit i ostatním kuchtěním. Lucka je mi hodně sympatická a určitě také umí dobře vařit. Honza dojel na svoji nevyrovnanou povahu a to že to na závěr neustál, to v něm prostě už bouchlo. Držím všem palce…

34
Marcela Šepsová
Reagovat

Honza je arogantní namachrovanej frajer,jsem moc ráda,že vypadnul

35
Petr
Reagovat

Honza měl vypadnout hned jak dovařil “steak“

36
Iva
Reagovat

@medulka:
18 medulka
Slovo od slova PŘESNĚ VYJÁDŘENY MOJE DOJMY!
Zdravím*

37
Didii
Reagovat

Tak já si třeba myslím, že Honza vypadnout měl…přece jen jeho chyba byla horší než Luciina. Lucku na vítězku nevidím, ale taky ji nevnímám jako nějakou barbínu, kterou si tam pěstují pro oko…spíš mi možná ničím výrazně nevadí, ale myslím, že do úplného finále půjde Jiří s Romanem. Jiřího nemám ráda od samého začátku a myslím, že on je tam hlavní kandidát na vítěze…nenápadně jde celou soutěží v takové nějaké konstantní linii….takový had….trošku si myslím, že je to jen divadlo, a že už má vítězství předem jasné…

38
haha bimbi
Reagovat

Z posledni čtyřky mi nesedí Jirka. Připadá mi poťouchlý, tváří se strašně férově ale vůbec mu to nevěřím. Zdenu považuju za vynikající kuchařku, Lucku taky. Umí si se vším poradit. Roman je samozřejmě sympaťák a moc šikovnej. Honza už s tím svým machrováním dost přeháněl, takže je dobře že vypadl.

39
Johana
Reagovat

@Anet: nehledá se šéfkuchař, ale masterchef, jehož bonusem bude titul, vlastní kuchařka a peníze…a jestli se někdy stane šéfkuchařem, bude záležet jen na něm.
Jsem ráda, že se cholerik Jeník odporoučel. Od začátku se mi na něho blbě koukalo, čekala jsem, kdy komu jednu ubalí a jako excelentní kuchař mi taky nepřipadal.
Souhlasím s názorem, že Jirka je jak slizký had a kdyby nebyl na balkóně, Punčochářoví se nasouká někam…

40
L.
Reagovat

nikto z nich, kto tam súťaží, sa v živote nestane šéfkuchárom a nemám ani dojem, žeby po tom niekto z nich alebo rovno z celej tej prvotnej 16ky, vôbec túžil… všetci títo ľudia chcú v prvom rade vydať svoju vlastnú kuchársku knihu a potom zarobiť na mediálnej/reklamnej kariére… keby chceli byť kuchármi, tak sú nimi dávno, ale všetci sa venujú niečomu úplne inému a varenie je len ich hobby a vášeň… a už bude záležať len na nich, či svoju šancu využijú… kto si už dnes spomenie na českého víťaza prvého Masterchef? kde vôbec ten človek je? NIKDE… zato slovenská víťazka sa na Slovenku výborne zviditeľnila, dostala poriadne tučnú sumu za to, že robí tvár pre TESCO, vydala svoje vlastné kuchárske knihy bez značky Masterchef a pravidelne aj varila alebo porotcovala v menších kulinárskych programoch (napr. na Jednotke v skvelej relácii Tajomstvo mojej kuchyne)… pokiaľ ide o Honzu – bezmozgový agresor mal vypadnúť už dávno, väčšina jeho jedál nestála za nic, vždycky skončil buď ako prepadák alebo šedý priemer, vzhľadom na jeho charakter sa divím, že sa ho produkcia nezbavila už dávno… aj Lucia bola mimoriadne iritujúca a nesympatická súťažiaca, ale narozdiel od Honzu to nebol primitív, aj preto ju produkcia určite vybrala pre návrat

41
rado
Reagovat

zacina to byt nuda,ziaden exterier,znalost varenia je az na druhom mieste,vitaz musi byt marketingovo pouzitelna osoba.rozhodne sa medzi romanom a luciou.celkovo to reziserovi nejde,unikaju mu podstatne veci,zle prestrihy,nema to spad,dokonca si myslim ze tie casy varenia su v reali odlisne ako vidime my.

42
Ivoš
Reagovat

Z celého pořadu mě snad nejvíc zaujal Punčochářův recept na plněnou papriku. A v souvislosti s tím také Punčochářova pověst nejvyhlášenějšího kuchaře v ČR. Recept považuji za opravdu vysokou gastronomii, ovšem poněkud vyhnanou do extrému. Už se nejedná o vaření v pravém slova smyslu a bohužel ani o jídlo v pravém slova smyslu. Četl jsem dalších několik podobně netradičních, přesněji až perverzních receptů tohoto kuchaře a doufám, že přes veškeré uznání nebude tento vyzdvihovaný kuchař inspirovat ostatní vyhlášené kuchaře.

43
leea
Reagovat

@Anet: na pohlaví nezáleží, kdyby Lucia nebyla tak namistrovaná a neudělala kopanec s naklepaným steakem, plus lépe využila čas, tak by byla ideální vítězka s manažerskou praxí a správnými osobnostními předpoklady. Jinak Jirka mi také nepřijde jako rázný sebevědomý chlap. Takže z té čtveřice zbývá jako adept na vítěze Roman.
@Monika: Honza prý pracuje načerno v restauraci, nebo dal výpověď před soutěží a oni mu řekli ať se nevrací.

44
Monika
Reagovat

Ja nevim, ze vam tak vadi Lucka, mi prijde uplne skvela, chtela bych ji ve finale s Romanem. je prijemna, mila a umi varit. Mne nejvic vadi Jiri, to je podle me takova krysa, bezpaterni hajzlik, ktery se to snazi maskovat, ale v jadru je to hodne zlej clovek.

45
Scalex
Reagovat

@Jana M: ono my to vidíme dost sestříhané, oni třeba hned po tom Honzově odchodu mohli říct „Stop“ a zastavit kameru a mohlo tam dojít k nějaké verbální konfrontaci s Honzou. Na místě režiséra či dramaturga bych se asi pokusil Honzu zastavit a přimět k tomu, aby svůj odchod dotočil tak, jak se to dělá. Honza ale asi odmítl, taky tam možná mohla proběhnout nějaká kritika štábu či soutěžících z jeho strany. To, jak Lucka brečela, právě naznačuje, že se do ní Honza možná obul, že možná mimo kamery mohl říct na její adresu něco hnusného.
Ale samozřejmě je to jenom moje spekulace, žádného insidera ve štábu nemám, takže informace z centra dění neznám.

46
Michal V.
Reagovat

@Scalex: ja bych mozna dokazal i vytvorit pomerne verohodnou citaci co asi tak mohl rict hodne sebevedomy kuchar chlap kucharce co velice casto chodi spore oblecena do kuchyne :-) a vlastne se ani moc nedivim, ze to radsi neukazali…

47
vlado
Reagovat

No neříkám, že by Honza špatně vařil ale při posledním vaření (vnitřnosti) bylo dost přes čáru když se jej porotce ptal co vaří, tak si spletl srdíčko s býčí žlázou a to by asi MasterChev neměl. Jeho reakce neomluvitelná. Skončit 5. v takové soutěží je pocta. A kdo si teď zaměstná cholerika.

48
irena
Reagovat

Prosím,kdy bude semifinále a finále? Nemohu to nikde najít.

49
Jana Ká
Reagovat

@Beruška: juj, Beruško, to je podlé hodnocení…

50
Honajz
Reagovat

Co se týče Honzy, on už párkrát předtím se vyjádřil k nesmyslnosti této soutěže. Jednou prohlásil, že bezva, MasterChefa že určí taková prkotina, jako jak kdo umí vykrojit kuličku z brambory. A posléze řekl zase tuším něco v tom smyslu, že to je taky hodně profesionální, když o vítězi rozhoduje jeden piškot navíc. Což je můj celkový dojem z celé soutěže – my vlastně nevíme, jak čí jídla chutnají, hodnotit jen esteticky to prd na talíři, to je zase málo, jednotlivá rozhodnutí porotců jsou často diskutabilní (už v rozstřelu zařízli skutečně vynikajícího a několikaletého kuchaře se znalostmi, ale dál pustili holku, co neosolila a připálila steak) a leckdy by se o jejich důvodech vyřazení dalo s úspěchem debatovat, stejně jako o důvodech postupů některých lidí… Takže je to spíše dost nezvládnutí show ve stylu Vyvolených, kdy lidé mají fandit nějakým typům, a proto postupovali a postupují lidé s výrazným charakterem nebo vizáží. O vaření a mistrovství ve vaření zde skutečně nejde.

51
Mončí
Reagovat

@irena: Semifinále 9.12 a finále 16.12

52
Klaris
Reagovat

Nevím, co se tu obouváte do Lucky kvůli oblečení… je to mladá baba – má se halit jako muslimka? A show se točila v létě, to už si nikdo nepamatujete, jaký byly vedra? Myslím (snad ne naivně), že o tomhle to fakt nebylo…

53
pak klobouk
Reagovat

v ukazce na dalsi dil bylo videt, ze je mystery krabici zrdaclo… fakt doufam, ze konecne budou varit z lidskyho masa!

54
Klaris
Reagovat

Nevíte, kdy bude další díl? Včera nic…

55
Scalex
Reagovat

@Klaris: semifinále je zítra, 9.12., finále příští středu.

56
Tomáš
Reagovat

Vůbec neuznává rozhodnutí porotců protože Jiřímu nejvíce radili mě jídlo u kterého věděl jak má maso udělat.Do finále měla jít Lucka z Romanem ten namyšlenec tam nemá co dělat

Přidat komentář

Přidat komentář