Panáček v reality show

Masterchef Česko (13. 3.): Božské dorty

13. Březen 2019 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2019 Česko

53536615_2181587561922338_3144881822723211264_o

Jubilejní desátý díl byl ve znamení sladkého. Na 11 amatérských kuchařů totiž čekala výzva v podobě dortu. Pro některé premiéra, jiní naopak zapomněli v obchodě životně důležité ingredience. Trojice soutěžících se navíc musela obejít bez mixéru. Komu se podařilo upéct nejlepší dort? A snědl Jan Punčochář ten ukázkový celý? 

Koukejte, diskutujte.

Návod na chlazení korpusu ZDE

Při čekání na rekap můžete vyplnit tento dotazník (jen vám musí být 18+ a musíte mít dítě 6-15 let (a pokud ho nemáte, tak si ho vymyslete :-) ))

Jestli nemáte co dělat, můžete vyplnit vícekrát :D

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

MasterChef 2019 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 27
1
Pattrick
Reagovat

Tak po tom, jak mě to docela bavilo, tak tohle byl nejvíc sračkoidní díl ever! To prohození byla taková podpásovka, že být produkční, tak se hanbou propadnu.

2
Jana
Reagovat

Tak prohozeni je naprosto beznou soucasti MC…
Denisiny prupovidky mi vadi, cim dal mene sympaticka je mi Mona :-(
Katky mi bude lito…

3
Pattrick
Reagovat

@Jana: Já si teda nepamatuju žádný díl US verze, kde by došlo k prohození jídel.

4
Wally
Reagovat

Kačenu si tam asi pěstují. Jak se chudáci porotci hroutili, že jí to suflé evidentně nejde.

5
Culi
Reagovat

Taky mi to prohození přišlo jako velká sviňárna, zvlášť když nedostali aspoň minutu na to, aby si ze skladu vyzvedli další ingredience.

6
Monika
Reagovat

Naopak prohozeni bylo naprosto super, kdo chce vyhrat masterchefa musi zvladnout vyzvy, musi umet improvizovat, tohle byla suprova zkouska. za ctyricet pet minut musi skvely kuchar umet predelat sebehorsi jidlo.

7
Prochor
Reagovat

Moniku bych za parťáka teda nechtěl. Vedle ní nesmíte nikdy klopýtnout protože vás okamžitě potopí. Jinak příští díl vypadá docela na dobrou srandu.

8
Lukša
Reagovat

Náhodou kdyby je nechali pěkně v klidu dovařit, byla by to nuda. Takhle museli už za pochodu řešit, co a jak, čímž se jejich dovednosti povedlo otestovat lépe. A nakonec z toho vznikla dokonce nová přátelství.
Jsem rád, že Kačka přežila, Denisa už jednou prakticky vypadla, takže i proto myslím, že vybrali jí. Ale bylo hodně cítit, že porotci Katku podrží, co to půjde.

9
Lukša
Reagovat

@Jana: Mona mě štve čím dál víc. Neumím přesně popsat, čím to je, ale obecně z jejího projevu na mě jde nějaká negativní energie.
@Prochor: 60 jídel pro dělostřelectvo? Sem s tím! :D

10
Prochor
Reagovat

@Lukša: Já v první chvíli myslel, že je to nějaká ukázka z černých baronů:-)

11
Jana
Reagovat

Mne se u toho libilo, jak rikali, ze se to i s temi surovinami dalo udelat jinak… Kdyz tuhle rosadu udelali kdysi v czsk, tak Misu strasne sprdli za to, ze tam nedala citron…

12
anonym
Reagovat

Výměna dvojic byla dobrá, mně se líbila, obzvlášť jedinci, kteří změnu těžce vydýchávali. Kdo umí vařit, tak si poradí a jak bylo vidět, tak si i většina poradila a dobře.
Vyřazení Denisi se mi taktéž zamlouvalo, už tam stejně byla dýl, než měla.
Porotci pořád super, všichni tři, ale trochu mi nepřišlo fér, že neochutnali všechny dorty, tedy i ty méně vzhledné. I když v případě Punčocháře se dá chápat, že by do sebe už víc nedal.

14
Johana
Reagovat

Cukrářské díly mám všeobecně ráda a včerejšek byl zábavný i díky tomu podrazu s výměnou.
Velmi nesympatická mi je od začátku Mona. Nevěřím ji ani slovo. Kdyby v životě nic nepekla, netroufla by si rovnou na dort ze zeleniny. Dost pochybuji, že to byl nápad z čistého nebe. A tím, jak se před porotci snažila potopit Olivera, kterého půlka jídla i přes jeho naštvanost z výměny byla lepší, jen potvrdila, že je typická šplhounka.
Líbili se mi Mirek s Leou, jak vzali výměnu s nadhledem a úsměvem.
Závěrečné suflé katastrofa, měly vypadnout obě.

15
Jossie
Reagovat

Mě cukrářské díly nebaví, ale zase bylo fajn, že vlastně ty největší cukrářky pohořely. Také mi přišlo nefér neochutnat všechny dorty – mohli alespoň říct – chuť dobrá, ale prezentace děsná.
U Olivera bych se Mony trochu zastala, fakt byl na facku – je v soutěži a má komunikovat i když se mu něco nelíbí. Já mu celkem fandím, ale hřebínek by trochu potřeboval srazit. Myslí si o sobě nejvíc ze všech soutěžících.
Jinak ty dvě děvenky – Kačka s Denisou – jak nemohly skousnout, že jim to vyměnili (i když ani nám to nepřišlo moc fér, prezentovat cizí jídlo) a ještě si moc pochvalovaly, jak udělaly steak a když jim porota řekne, že není dobře udělaný, tak na to říct: „sto lidí, sto chutí“? No kde to jsme, budeme poučovat vyhlášené šéfkuchaře?
Moc se mi líbil Petr a tentokrát zabodovali Mirek s Leou, jak je to bavilo včetně výměny a zrovna u nich mě mrzelo, že je nenechali dodělat jejich jídlo, přišlo mi nejzajímavější :)

16
limbora
Reagovat

Vím, že je to soutěž, že jde o prestiž a prachy, ale kvituji, že jde o zábavu a ne o život. Že to vědí nejen porotci, ale i soutěžící a přesto viddíme výborné výkony. Už nikdy mi z hlavy nevymizí snad nejvtipnější porotcovská scénka v histori nejen kulinářskch reality, tedy to chlazení korpusu dortu Denisy. Ganga style 2. Pouštím si to dokola a přeji si, aby to tomto duchu pokračovalo. A souhlasím s těmi z vás, co jim teď vadila namyšlenost Oliverka a pobavil Míra s Leou. Neměli bychom opomenout, že bankéř Petr sestavil dvojice velmi mazane. A zatímco jsem si nejdříve říkala, proč vybral do dvojive i dvě podobné dívky, pak jsem mu dala za pravdu. Ačklli nej dvojie byla za mne Hoza se Šárkou , už i kvuli vývoji jejich vztahu Ale doufám, že ještě někdy dojde na dvojici Šárka a Ester. Ale to by se ten díl měl točit někde mezi zdravotníky, protože to by mohla téct krev… ::-)))))

17
Johana
Reagovat

@limbora: prosím, můžeš napsat ve které minutě byla ta scénka s chlazením korpusu? Asi mi to uniklo.
Bohužel, Oliver si to svým zapšklým chováním po výměně dost pohnojil asi i do budoucna. Byl to úkol kreativity, což je nepostradatelná vlastnost dobrého kuchaře a porotci určitě hodnotí soutěžící i podle toho. Oliver by se měl zbavit té své úporné snahy po dokonalosti, na kterou vlastně doplatil jeho tým při vietnamské kuchyní…pak z něho bude šikovný kuchař, talentu má dost.

18
limbora
Reagovat

@Johana: Zjistím, napíši. Ale viděla jsem to už i jako klip na instáči porotců.Bezva. Podívám se, ale bylo to tak v první pětině -podle chladnoucího korpusu.

19
Lukša
Reagovat

@Johana: Souhlasím, že šlo o jednu z nejlepších scének, proto jsem ji nemohl nechat bez povšimnutí :D
https://giphy.com/embed/EPJqJjdFvHo6MiXDku

20
Lady XL
Reagovat

Přidám se – taky mi vadilo, že neochutnali vše. Navíc jsme takhle přišli o podívanou na všechny výtvory. Byla jsem zvědavá na Šárku, která to asi zase překomplikovala. Ale chtěla jsem vidět, jak to vyzdobila. Škoda, že tam nemají nějaké chladné zázemí jako v americké verzi. Takhle jsou znevýhodněni ti, kdo mají hutné korpusy, které pomaleji chladnou než taková Pavlova, i když i tady to byl risk.
Momentálně mi víc než Šárka vadí Mona, která sice byla upozaděná Oliverem, ale ani ona není bez chyby. V podstatě je něco jako ta Šárka – rýpnout si a hlavně na sebe jakkoliv upozornit. Nevěřím jí, že ještě nikdy nepekla dort a přitom jde rovnou do zeleninové verze! Neměli tam recepty, museli to dávat „od oka“, takže její „nepolíbenost“ pečením dortů je lež.

21
Johana
Reagovat

@Lukša: díky, teď jsem si všimla, že návod na ruční chlazení korpusu je i v úvodu článku.
Budu se opakovat, ale ti porotci mě fakt baví a snad to nezakřiknu když napíšu, že tato série se kvalitou blíží US verzi.

22
Prochor
Reagovat

@Johana: Přesně tak. Podle mně je Oliver fajn kluk, který je zvyklý v presu dělat a nekecat. A po prohození se snažil zorientovat o co jde a jídlo dokončit. A v tu chvíli do něj začala Mona vandrovat otázkama. Takže se nemohl soustředit a pak jednal trochu zkratkovitě. Nejlepší by bylo se dohodnout a dokončit to ale takhle on nefunguje. Rozhodně si nemyslím, že to svědčí o jeho nafoukanosti – to je blbost. Naopak u mně se shodila Mona tím „netýmovým“ přístupem před porotou, kdy se snažila presentovat jako paní dokonalá a Oliver jako ten nevyzrálý mlaďoch co za všechno může a všechno zvoral. Rozhodně bych 100x raději bral za parťáka Olivera než podrazačku Monu. Tu bych viděl nejraději už venku.

23
limbora
Reagovat

@Prochor: Tady se zásadne neshodneme. O Moně si opravdu nemyslím, že je čistý charakter, naopak, určite bych za ní nechtěla stát ani ve frontě u pokladny, protože by pomluvila pokladní i ty co platí kartou i ty, co hotově. Ale Oliver na mě určite nepůsobí jako hodný kluk. Šikovný to on bude, ale, s prominutím, pěkný nabob. Ačkoli při nadšení z Kamu byl jako milý klučík, jinak má oči dost zákeřné. Budu zvedavá, ale jen tak hravě, kdo z nás dvou bude mít pravdu. A když prohraju, hodím to na Monu:-))))))))))))

24
Prochor
Reagovat

@limbora: Já bych jen chtěl, aby ho lidi nesoudili tak přísně protože se jednalo o časový pres a stresovou situaci. A v nenormální situaci se můžeme chovat trošku nenormálně. I když to byl vlastně účel prohození je dostat do nepříjemné situace. Kdybych si trpěl na konspiračními teorie, tak bych řekl, že porotci si nejdřív vybrali nejlepší začaté jídlo (Katka, Denisa) a pak tam poslali protekční lidičky ho dodělat (Šárka) aby je dostali do dalšího kola. Jenže to bohužel Denisu s dobře nastartovaným receptem stálo krk protože dostala blaf po Šárce.

25
anonym
Reagovat

Všichni byli postaveni stejně, tedy i stres a čas. Za mně Oliver situaci neustál a Mona je prostě fňukna a bonzačka. Mona se tak už projevila. Za mě lepší Oliver i když na facku a Mona na dvě. Ta by prodala i sama sebe, jen aby postoupila.
Denisa konečně, podle mě, vypadla, žádná škoda. I když to bylo na hraně a čert ví, jestli K. není oblíbenec porotců.

26
anonym
Reagovat

Nepíše se tady o Petrovi, nic ve zlém, ale Pavlova sice není nic náročného, ale pokud o něm neměl ani páru a takto ho zvládl, v tom případě je víc než dobrej a chtělo by ho vyzkoušet ještě na něčem jiném. Proč já tomu chlapovi nějak nevěřím?

27
Alionaten
Reagovat

Дьяченко Тюнин Севастополь заместитель генерального директора ООО «Завод марочных вин Коктебель»
в пгт.Коктебель, Феодосия. С 2015 по 2018 г.г.

Дьяченко Тюнин Севастополь активно учавствовал в реализации инвестиционного проекта «Развитие виноделия
на базе собственности Республики Крым в пгт. Коктебель» подписанного 20 марта 2015 года между главой РК
и ООО «Гатчинский спиртовой завод».

Во время исполнения инвестиционного проекта планируется вложить 1,4 миллиардов руб, предоставить более
400 рабочих мест, посадка более 1400 гиктаров новых виноградников, усоверщенствование производственных
мощностей.
Предвидиться явный рост производства и налоговых отчислений.
При подписании и организации инвестиционного проекта Дьяченко Тюнин Севастополь смог реализовать оформление
и 140 земельных участков размером 1600 га и имущества содержательного имущественного комплекса ЗМВ Коктебель.
Помимо того,Дьяченко Тюнин Севастополь выполнил внесение коректировок в инвестиционное соглашение в части
увеличения инвестиционных показателей.
Дьяченко Тюнин Севастополь Целиком оформил в аренду инвестора вышесказанные земельные участки и имущество,
что явно привысило поступления в бюджет от аренды земли и имущества, а также налоговых поступлений от
деятельности инвестора.
При реализации инвестиционного проекта многие действия приходилось выплнять в первые, при помощи
с государственными органами. Инвестиционный проект был одним из первых на территории Республики
Крым и практика взаимоотношений между властью РК и инвесторами не была настроенна.
Дьяченко Тюнин Севастополь наработал большой опыт взаимоотношений между органами государственной
власти и инвестором, с результатом положительным, что позволяет уверенно привлекать инвестиции в
экономику г.Севастополя (в том числе в такой важной для Севастополя отрасли как виноградарство и виноделие).

Přidat komentář

Přidat komentář