Panáček v reality show

Hlas Česko Slovensko 2019 / The Voice CS

středa 20:20 na TV Nova a TV Markíza

Pravidla Hlasu ČeskoSlovenska

Hlas je pěveckou-reality soutěží, sleduje nejen pěvecké výkony, ale zpravidla i příběhy jednotlivých soutěžících. Soutěž se propaguje jako formát, kde záleží hlavně na hlasu soutěžícího, nikoliv na jeho vzhledu apod.

Každý z 4 porotců/koučů si vytváří od začátku soutěže své týmy (na castinzích si jednotlivé soutěžící vybere některý z koučů, pokud jich je více, rozhodující slovo ve výběru má samotný soutěžící). Novinkou 2. řady je tzv. Dvojkřeslo, kde usedne dvojice žen Rolins-Jandová, ovšem tým budou tvořit spolu. Koučů tedy bude celkem 5, týmů jen 4.

Jednotlivé fáze Hlasu ČeskoSlovenska

Výběr naslepo

Soutěžící, kteří prošli producentskými castingy, zpívají před kouči, kteří jsou k nim otočeni zády. Tudíž je hlavním kritériem dalšího postupu hlas soutěžících. Celkem zde uvidíme kolem 150 zpěvaček a zpěvaček z Česka a Slovenska. Nově mohou vystoupit také dua. Každý kouč si do svého týmu vybere během šesti dílů 12 talentů, s nimiž bude nadále pracovat. Z této fáze tedy vzejdou čtyři týmy a v každém z nich bude 12 soutěžících, tedy celkem 48.

Souboj

Čtyři středeční večery se ponesou v duchu soubojů v ringu. Soutěžící v jednotlivých týmech vytvoří dvojice. Před diváky a kouči vystoupí v duelu, ale postoupit bude moci vždy jen jeden z nich. Kdo to bude, to si určí kouči sami. Do fáze KO postoupí z každého týmu 8 soutěžících, celkem 32 bojovníků.

K.O.

Jedná se o novou fázi Hlasu. V této části show jsou soutěžící z jednoho týmu rozděleni do dvojic a musí spolu soutěžit opět v souboji. Zpěváci a zpěvačky však zpívají každý zvlášť, pouze jeden zůstává a postupuje do živého přenosu. Celkem postoupí do živých přenosů 16 soutěžících.

Live show

Celkem 16 zpěvaček a zpěváků se dostane do přímého přenosu. Poprvé se do rozhodování zapojí televizní diváci prostřednictvím SMS hlasování. Kromě soutěžících se v živém vysílání objeví také speciální hosté. Televizní diváci se dočkají i vystoupení všech pěti koučů. Po každém živém přenosu vypadne čtveřice soutěžících. Celkem se tedy dočkáme 3 živých přenosů + finále.