Panáček v reality show

Hlas Česko Slovensko 2019 / The Voice CS

středa 20:20 na TV Nova a TV Markíza

Historie formátu Hlas (The Voice)

Pořad The Voice poprvé vysílala nizozemská televize RTL 4 v roce 2010 pod originálním názvem The Voice of Holland. Jedná se o počin televizního producenta John de Mola. Soutěž vytvořil jako konkurenci již zaběhnutým pěveckým formátům (Pop Idol a X Factor).

[singlepic id=8581 w=615]

The Voice byl od svého prvního uvedení vysílán již ve více než 40 zemích světa, vč. USA, Velké Británie a dočkal se už 87 vítězů. Mezi nejúspěšnější verze patří samozřejmě domovská, nizozemská, ovšem velké úspěchy sklízí show především ve Spojených státech, i ve Velké Británii. Za dobu vysílání se zde vystřídala jména takových porotců jako jsou např. Usher, Shakira, Sir Tom Jones, Christina Aquilera, Kylie Minoque, Cee Lo Green nebo will.i.am.
V ČR/SR byl The Voice vysílán pod názvem Hlas ČeskoSlovenska v r. 2012 na TV Nova a TV Markíza. Do porotcovských křesel zasedli Michal David, Josef Vojtek, Dara Rolins a Rytmus. Vítězkou se tehdy stala Ivanna Bagová, která byla v týmu M. Davida.

[singlepic id=8582 w=615]

2. řady Hlasu, opět federální (CZ/SK) se dočkáme na jaře 2014, a doufejme, že půjde alespoň o stejně zvládnutou show, jakou byl 1. ročník. Počet porotců byl zvednut na 5, k Daře Rolins, Michalu Davidovi a Josefu Vojtkovi se přidají Marta Jandová a Majk Spirit. Novinkami v 2. řadě budou např. speciální „dvojkřeslo“ nebo nová fáze soutěže „K.O.“.