Panáček v reality show

Výměna manželek XIII: Patologické syslení jídla

3. Únor 2021 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

uklid2

Premiérová Výměna manželek bude ve znamení dvou padesátnic. Obě mají doma vyhořelý vztah a doufají ve změnu. Ivana zřejmě své problémy řeší nesmyslným hromaděním potravin, vařením jídla do zásoby a schraňováním kdejakých pracholapů. Martina všechnu svoji energii dává do rekonstrukce domu, ale výsledek je v nedohlednu. Vztahy v obou rodinách jsou na bodě mrazu.

Vyměněné rodiny

Vraný

vraný

V dvougeneračním domě bydlí Martina (50), která je v domácnosti. Její manžel Evžen (55) tvrdí, že ho živí potrubní marketing. Společně vychovávají dceru Gábinu (13).
Do pořadu je přihlásila Martina. Manželé se hádají, on chce mít klid, proto vyklízí pole. Dům potřebuje rozsáhlou rekonstrukci, která vázne. Dům před sedmi lety bez vědomí manžela koupila Martina. Od té doby se celý jejich život točí kolem přestavby, nic víc nestíhají.

Zvíkov

zvíkov

V této rodině poznáme zdravotní sestru Ivanu (55), která podle všeho trpí závislostí na hromadění potravin. Manžel Ivo (53) je bezpečnostní technik a do rodiny patří i společný syn Ivo Mirko (17). Oba mají z předchozích vztahů každý tři dospělé děti.
Po sedmnácti letech si partneři vše řekli, komunikace vázne. To byl důvod, proč rodinu do Výměny přihlásil jejich syn. Láká ho i odměna za natáčení. Nedávno se přestěhovali do pronajatého bytu 3+1.
Ivana má ráda plnou lednici i mrazák. Neustále doplňuje zásoby, bez ohledu na to, že se jí doma hromadí prošlé potraviny. Vaří denně, ve velkém a jídlo cpe do mrazáku. Podobně se bude chovat i v nové rodině. Ivana má pocit, že všem ostatním dělá hospodyni, ale když ona potřebuje pomoc, tak se jí nedočká.

hájek

Zajímavý moment této Výměny byla pro mne návštěva farmy v Pohorské Vsi. Fanoušci reality show Farmář hledá ženu s nostalgií vzpomenou na Adrianu a Petra Hájka. Ten se párkrát mihne v záběru.

Pomůže deset dní v nových rodinách restartovat skomírající vztahy? Nastanou změny v komunikaci?

Zdroj: Nova plus, FB Výměna manželek

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 11
1
Monika
Reagovat

Dobrej postreh s tou farmou, ani jsem si Hajka nevsimla :-) Jinak dnesni dil nuda, podobne rodiny, jedno velke dite, vlastne ani nemam co rict.

Reagovat

https://novaplus.nova.cz/porad/vymena-manzelek/bonus/8301-martina-zapomnela-ze-ma-jeste-dalsi-dite-a-gabca-si-pripadala-jako-v-hororu?

Z těch dvou mi byla Martina protivnější, ani nedokážu přesně říct proč. Syslení Ivany je diagnóza.
Ani po tolika dílech nechápu, proč má někdo potřebu organizovat a uklízet cizí domácnost. Příkaz? Smůla, na to jsou jiné RS.

3
Mila
Reagovat

Sympatičtější mi byla Ivana. Martina poněkud neupřímná. Oba teenageři se zdají být v pohodě a fajn.

4
limbora
Reagovat

Ivana je důkazem, že splácení půjček či hypoték se prostě do nákladů na provoz domácnosti nezapočítávají. .. Moc se mi líbil moment, když si u stolu povzdechla, že domácnost táhne ona, přičemž vyšlo najevo, že její manžel platí dává snad deset tisíc měsíčně na dvě půjčky. To se prostě nepočítá:-)

5
Sára
Reagovat

Hájka jsem si taky všimla hned. Škoda, že tam nebyl víc :-D zajimalo by mě, jestli jsou ještě s Adrianou spolu. Vypadá furt stejně :)

6
Wally
Reagovat

@Ajda: No ty kráso. Tak Martina se s ní nestýká, protože ji nechtěla přispět na rozbitou indukci. Ale že ji vyházela půlku kuchyně a rozbila sklo v lednici je OK.
Celé to bylo takové divné a nepříjemné, obě rodiny, až na děti.

Reagovat

@Wally: Mně na té Martině něco strašně vadilo, nevím co. Faleš? Přetvářka? To u Ivany vím přesně, rostla jsem z její záliby v legínách a triku do pasu.

8
Wally
Reagovat

@Ajda: Mně vadil ten věk . U obou. K čemu to bylo? Že si nemají co říct? Obě měly štěstí, že se dostaly do stejné rodiny. U Martiny bych chtěla vidět, kdyby se musela postarat o děti nebo hospodářství, pak by neměla čas hledat prošlou čokoládu. :)))

Reagovat

@Wally: Jediná motivace u všech jsou peníze. Vše další jsou jen kecy pro kameru, to mi nikdo po těch letech už nevymluví.

10
Lady XL
Reagovat

@Ajda: Tradičně jsem viděla až tak 8.den výměny… Co mne dostalo u Ivany? No ty její kalhoty končící pod břichem a do pasu vytažená tanga, která se nemohla schovat pod krátké triko… Hrozný, odpudivý. Jinak Martina mi fakt vadila a to její hraní na kameru, dirigování nové rodiny a k tomu patolízalský taťka, který náhle prozřel a vše jí odsouhlasil. Chudák kluk, který to sledoval. Ale řekl si k tomu svoje, což se mi líbilo. Martina vypadla jednou z role, když rozbila to sklo z lednice. To se fakt bála, že dostane vynadáno a bude to muset platit :-). Při vybílení lednice mi přišla jak doktorka Cajthamlová :-). U Ivany je to fakt asi nějaké až psychická porucha s hromaděním jídla, vařením do zásob. Kdo ví, jak to měla v dětství a v začátcích manželství. Manželovi podstrojuje, tomu je to jedno. Ale podle mne měla pravdu v tom, že rodina by se měla sejít u jídla aspoň jednou za den, nebo podle možností o víkendu a ne si žít každý jak samostatná jednotka, jako to bylo u Martiny…

11
anonym
Reagovat

Protivné obě dvě, víc Martina. Zapomenout na další dítě, byť zřejmě už hodně odrostlé je trochu podivné. Spíš záměr, zřejmě se není čím chlubit. Celkově jsem jí nějak nevěřila. Jinde organizuje výlety a doma kluk nezná blízké okolí. Pánové taky žádná slast. Děcka vcelku fajn, obzvlášť vzhledem k tomu, jaké mají rodiče. Hromadění zásob u Ivany je diagnóza.
Řeči o komunikaci neberu vůbec vážně, něco se říct musí i když jde, jak tady Ajda napsala, jen o peníze a myslím, že o tom nikdo už nepochybuje.

Přidat komentář