Panáček v reality show

Výměna manželek XIII: To nedám!

6. Leden 2021 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

titlvm

Třináctá série staré známé reality show začíná jak jinak, než pod záštitou boje za sterilní domácnosti. Lucie je nedoslýchavá uklízečka, která nás „pobaví“ svými hláškami i závěrečným hysterickým výstupem. Pečovatelka Alena je posedlá uklízením a vybraným slovníkem. Absence zubů je tentokrát na obou stranách. V začátcích pořadu bylo podmínkou, že rodina musí mít minimálně jedno dítě do deseti let. To už dávno neplatí. Dnes poznáme devatenáctiletého studenta, což je v podstatě třetí dospělý v rodině.

Vyměněné rodiny

Příbram

přibram

Do pořadu je přihlásila Alena (40), která pracuje jako pečovatelka v domově důchodců. Šest let žije s číšníkem Robertem (40) v bytě 3+kk. Jediné, pořádně přerostlé dítě je Daniel (19), student policejní školy.
Alena je postižená uklízením, i když během vysílání zjistíme, že rodina se doma dlouho nezdržuje. Možná uklízí z nudy, rozhodně má ale pocit, že to její každodenní luxování a smýčení bytu málo oceňují. Bojí se, že přijede špindíra.

Kladno

kladno1

Lucie (34) je stejně stará jako první Standova (54) dcera. Je nedoslýchavá a hádavá. Bydlí v nájemním bytě 3+1. Ona je uklízečka, on je OSVČ. Pracuje na čističce, v práci načichne výkaly, na což je jeho partnerka zvyklá. Dříve býval v práci 360 hodin, nyní polevil a je to jen 300 hodin měsíčně. Měsíční příjem rodiny je okolo šedesáti tisíc, což z nich žádný sociální případ nedělá. Naopak, šetření není Lucčina silná stránka. Společně spolu mají čtyři děti. Co rok, to jeden přírůstek. Ester (8) opakuje první třídu, kterou navštěvuje i její bratr Mikuláš (7). Stáňa má devět let, ve škole toho moc nepobrala. Je ve třetí třídě, ale pořádně zanedbaná. Nejmladší Šimon (6) je ve školce a pátému dítěti se rodiče nebrání. V rodině se nedá mluvit o výchově, otec se jim nevěnuje, je pořád v práci. Matka čtyři děti nezvládá, koupí jim, co si vynutí. Standa tvrdí, že když nezvládá výchovu rodina, má ji zastoupit škola. A když tato instituce selhává, je to její problém.
Pár je spolu devět let, rodinu přihlásila Lucie. Přeje si zkrotit a vychovat děti, on je pro každou srandu. A sranda to bude, Lucie perlí od první minuty.

Deset dní v náhradních rodinách

První dojmy v novém bytě

Alenu přivítal všudypřítomný smrad. Předsíň je ošuntělá, přesně to, čeho se bála. Koupelna stará, což by nevadilo, kdyby byla čistá. Lucie v předsíni nového bydlení prohlásí, že žádný přepych to není. Není, ale oproti té její, je to jiná liga. Koupelna je prostorná, od pohledu vypulírovaná. Pračka, sušička, vše sladěno, přesto má Lucie pocit, že je tam málo prostředků, jako třeba sprcháče. Hlavně je tam vše přeházené. Začínám mít pocit, že zpřeházené to má ona v hlavě.

koupelna

Kuchyň je v Příbrami prý podobná té v Kladně. Ale měla by být víc čistá. Kuchyň je velká, ale taky malá, prostorná, Lucie asi netuší, co plácá. Na druhé straně je kuchyň upatlaná, lednice plná, pračka špinavá, všude smrad. Později odhalí v lednici spoustu prošlých věcí. Manuál plný hrubek, měla by poznat práci manžela a vyjet si všichni do Prahy.

kuchyn

Deset dní v Příbrami a bez dětí, to byla vyloženě nuda. Mladík na kameru hází otrávené pózy. On chodí do fitness, ale ona mu tam ostudu dělat nebude. Jídlo od ní nechce chystat, on přeci posiluje, jede si svůj jídelníček. Trochu o něm pochybuji, když později vidím na stole skladiště sladkostí, často dost podřadné kvality, plné cukrů a ztuženého tuku. Nový manžel ráno odchází do práce, vrací se pozdě večer, bude chtít teplé večeře. Lucie celé dopoledne čeká, až ji Daniel přinese sudoku. Ten začíná kontrolovat kvalitu úklidu. Má uklízet jako matka, ale realita je jiná. Špinavá pracovní deska, upatlaná baterie, zašpiněné víko odpadkového koše, to je tragédie, jak to tam vypadá. Má u nich dovolenou, stačí jen vytírat, utírat….! Ona se cítí dotčená. Zřejmě má maminka nakoukané předchozí díly VM, ráda by si zahrála s novým synem stolní hru. Ten raději utíká ke kamarádům, hry hraje jedině na počítači.
Uklízet není v této domácnosti pomalu co, bude se vařit. Buřty na pivu s chlebem jim k obědu nevoní. Druhá varianta je buřtguláš, od pohledu řídká voda. Víc brambor než salámu. Dalším kulinářským zážitkem je její guláš s HOUSKOVÝM knedlíkem. Housky v něm však nečekejte, patří tam kvasnice, tvrdí Lucie. Požadovat, aby v houskovém knedlíku byly rohlíky, to je urážka její osoby. Co se týká vaření, ohání se svými čtyřmi dětmi, ona vařit musí umět. Svíčkovou neumí a guláš je od pohledu další katastrofa.

gulas

Změna režimu nic extra nového nepřinesla. Byt je na její vkus převoněný, požaduje odstranit osvěžovače vzduchu z předsíně. Chce do posilovny, což Daniel okamžitě odmítá. Chodí tam po škole a s kamarády. Její děti neumí ani počítat, ona zřejmě poučena předchozími epizodami, chce vidět studentovy sešity. Proč, vždyť tomu nerozumí. Nevadí, ona chce sešity. Dostane učebnici práva a má o zábavu postaráno. Devátý den se jede do Prahy. Bloumají po Palladiu, chlapi si s ní nemají co říci. David se jí vyloženě vyhýbá celou dobu, ji to uráží. Robert je šťastný za uklízecí Alenu a Lucii pobyt v nové rodině nic nedal.
Konflikt se dá tušit už cestou na společné setkání. Lucie je přesvědčená, že náhradní manželka jí rozvrátila manželství.

V Kladně se to dá shrnout několika slovy – uklízení, chaos, převýchova. Děti nemají návyky, kluci komentují prsa, spíše „kozy“ nové matky. Otec hledí, nechápe problém a děcka na něj dělají fakáče. Žalují o překot. Kluci sledují matku i otce v koupelně, plánují šmírovat i novou maminku. Probírají to pak ve škole. Otec se směje, stačí přeci se v koupelně zamknout. Jak jsem uvedla výš, v lednici jsou zkažené potraviny, děti si vymýšlí, každé chce něco jiného. Tatínek hlídá a Alena uklízí cizí špínu. Standa ani já nechápeme, proč to dělá.
Při změně režimu bude otec vodit děti do a ze školy, budou se spolu učit, žádné sledování hororů. Smradlavý kocour i s toaletou zmizí z pokojíčku. Děcka budou mluvit slušně, uklízet a nežalovat. Porušení se trestá hromadným dřepováním.

Mezi osmi očima

osm oci

Lucie byla nabroušená už v autě. Vítání Aleny a Roberta je klasika. Kytice a slzičky. Potom oba jen nevěřícně zírají na druhý pár. Lucie startuje, žádný polibek, kytku mrskne na zem, má si ji sežrat. Tipuji, že se v ní naplno rozjela žárlivost, když uviděla Alenu. Nazve ji sviní, protože pořádně nevařila. Jak by nazvala sebe? Sprostě na ni nadává, ona má kamarádky, ona, ona….. ! Ona, Lucie žije pro rodinu a on si to neváží. Nechce jít ke stolu. Hysterický výlev pokračuje později i tam. Výbuch zlosti, řev, vyčítání, nadávky. Následuje útěk.

Návraty
Po návratu domů Lucie dál bouchá jako papiňák. Smradlavý kocour musí zpět k dětem, je vidět, že „ta ženská“ u ní nefungovala. Jako když tam hodí atomovku, hodnotí stav domácnosti. Alena se doma vítá se synem spíše jako s milencem, ale holt každý to máme nějak.

Zdroj: Nova plus, FB Výměna manželek

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 2

Přidat komentář