Panáček v reality show

Farma 12: Srdce, láska, nebo taktika a peníze?

27. Listopad 2020 | napsal(a): | reality show: Farma 12 SK

titulka

Poslední dobou se farmáři zrovna nepředřou. Zabíjačku pojali jako zábavu, s výrobky si hlavu nedělali. Jídla i pití zásoby, práce nijak náročná. Tento týden se nese v duchu příprav na svatbu. Opět víc zábavy než práce.

Farmářkou týdne zvolil Noro Katku. Erik před duelem porušil pravidla tím, že opustil vymezený prostor. Za trest se stává prvním duelantem. Druhého mu zvolí zbytek farmářů. Došlo i ke ztrátě na životech, jedno ze tří narozených kůzlat nepřežilo.

Sluhové jsou Erik a Sára.
Úkol týdne je nachystat kompletní svatbu pro Lukáše a Xenii. Svatební hosté budou nastrojená zvířata.
Druhým duelantem je Sára. Lukáš Erika omlouval, prý si nikdo k němu nehledal cestu, nepromluvili si. On Erik o to stál? I on mohl udělat první krok. Ani Evelyn nevidí snahu o smír na žádné straně. Klasika, Erik se odmítá loučit s „nepřáteli“.

Martinovy úkoly byly směšné a podobné bylo i hodnocení. Až večer po svatbě jim dal plný počet bodů. Vlado za vylité sádlo slíbil chytit pět štik. Zlomil dva pruty a ryba žádná. Dostali poslední šanci, do týdne chce Martin všechny ryby, jinak až do konce budou bez alkoholu. Směšný trest, když farma za dva týdny skončí.

duel1

Duel

Všichni až na Vlada si přejí návrat Sáry.
Disciplíny: šipky, ping pong lásky, jablko sváru, pobreč si a vědomostní kvíz.
V šipkách Sára prohrávala, Erik dva poslední hody zahodil, ale Sára rozdíl nesnížila a on má první bod. V druhé disciplíně opět vítězí Erik. Třetí úkol opět lépe zvládl Erik, takže se vrací na farmu.

duel3

Erik prožívá na farmě těžké chvíle. Straní se kolektivu, slzy má na krajíčku a je hnusný na Xenii, která jediná za ním přišla. Sára prozradila, že Erik jim dvojnásobně vrátí jejich chování. Celou dobu šel proti všem, teď mu sebrali hračku a on je uražený. Sebereflexe u něj nehrozí. Obviňuje všechny a brečí. Na všechny se*e!! Proč brečí? Vždyť mohl Sáru nechat vyhrát. Osobně mu nevěřím ani slovo. Xénii tvrdí do očí, že on nikdy za nikým nechodil a netaktizoval. Krátká paměť?!

Svatba

svatbaa

Martin oddával, Vlado řečnil, nevěsta se chichotala. Svatební zvyky, hostina….

PŘED NÁMI JSOU POSLEDNÍ DVA TÝDNY NA FARMĚ!

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Farma 12 SK

Diskuze k článku

Počet komentářů: 30
1
Wally
Reagovat

Takže FT Erik, sluhové Heňo a Andula, duel Heňo a Vlado?

2
JanaH
Reagovat

@Wally: ne tak docela. Už jsem viděla pondělek. Zamíchá tím imunita ve dvojím provedení.

3
Wally
Reagovat

@JanaH: Vrchní plačka má imunitu? No do pihele. Imunitu bych přála jen Vladovi, jinak ať se tam třeba přizabijou. :D)))

4
JanaH
Reagovat

@Wally: ne tak docela. :-D Jména ze mě nevyrazíš, na to jsou tu jiní machři. :-DD Ale už možná teď je to na fejsu a jestli ne, tak určitě brzo bude.

5
Dadla
Reagovat

Dejna : Měla jsi pravdu, duel byl…teď mě nenapadá nějaký vhodný přívlastek… Čekala jsem, že ho Erik zazdí, ale asi je dobře, že se nevzdal a neudělal radost Heňovu kvartetu. Sára je pro mě stejně vítězka celé Farmy, ta holka je prostě formát, klobouk dolů. Na ni ty tři Gorgony nemají a nikdy mít nebudou. Erik má podle mě větší šanci vyhrát než Sára a podle jeho reakce po duelu věřím, že ji má fakt rád a bude teď hrát za a pro oba. Sice opravdu nejsem romantický typ a žádná naivka důvěřivá, ale teď mám vyjímečně potřebu amerického happy endu…tak mě nekamenujte :-)

6
anonym
Reagovat

FT je jistý, sluhové by mohli být vychechtaný Heníček, s odpuštěním hlupáček, ten chlap je neskutečný primitiv a héééérečka polievočka, ale nepohrdla bych ani jednou z těch tří madam. Všimla jsem si, že zdrobnělinečky používá i Katuška, z leklé mřenky se vyklubává precizní organizátorka.
Kamže vlezla uchechtaná hehehe nevěstinka, Heníkovi do pelechu:-) Partička jako z komiksu.

7
anonym
Reagovat

Franc 264 – Přirovnání Erika s Kájínkem je úsměvné, ale od tebe já osobně čekám jen blbinky, takže v pohodě:-)
Erik může být jakkoli vyčůranej a spřádat nějaké lsti na druhé, tak ani po kotníky nesahá primitivnímu Heňovi. Ten dělá totéž, ale nic nedotáhne pořádně do konce, zřejmě mu rozum odchází dírou po zubu.
Že Erik rád nalívá druhým je fakt, ale copak on může za to, že tam chlastají jako duhy a nemají klapku? Využil slabosti lásky ke chlastu u druhých, za to má plus a ne výčitky, přece ty násosky nebude udržovat při vědomí až do nějaké akce, ať padnou jak padnou, ostatně u chlastačky domino snad ani nebyl a jak dopadli :-D
Tuhletu farmu nemám žádného fanouška, možná Vladimíra, kdyby nebyl slizoun :-) Jeho ranní povídání s kozama je krásné:-)

8
anonym
Reagovat

@Dadla: Moc ti tuhle červenou knihovnu přeju, vážně, alespoň někdo někomu drží palce a nestydí se na férovku napsat a nejen na všechno nadávat, to platí i pro mě:-)

9
Franz
Reagovat

@anonym: Jsem rád, že to bereš v pohodě, bohužel jsou tady divačky, které si to vzaly moc osobně.

Duel nemá cenu komentovat, kdo čekal jiného vítěze tak je naivní. Vítěz byl dávno vybrán do finále, takže žádné překvapení se nekonalo.
Schizoidní záchvaty Erika mně už po duelu ani nepřekvapily. Voloďa mu to pěkně vysvětlil. Erik si hraje na velkého drsňáka, ale on prostě jen nedospěl. Předpokládám, že je asi jedináček, který si dosud užívá „mama hotelu“ a je zaměstnaný ve firmě svého otce, který je jeho vzor. Moc kamarádů asi nemá a je tedy velký sólista.

Že je Heňo primitiv je jasné, ale u mně je teď zajímavější než sluníčkář Lukáš, který by byl dobrý farář nebo špatný politik.

10
dejna
Reagovat

Jen tak pro pořádek: z vizitky Erika Zahorjana zde na Panáčku

Korona mu změnila život. Šest let žil v Holandsku, prošel různá zaměstnání a až jarní zavírání hranic ho přimělo k návratu. Izolace doma ho přivedla na nápad přihlásit se na Farmu.

Korona mu změnila život. Šest let žil v Holandsku, prošel různá zaměstnání a až jarní zavírání hranic ho přimělo k návratu. Izolace doma ho přivedla na nápad přihlásit se na Farmu.

11
dejna
Reagovat

@dejna: To, co vypadá jako „opakování je matka moudrosti“, je jen chybička, která se vloudila. ;D

12
JanaH
Reagovat

@dejna: ale ono to tak je, i když je to mnohdy marné. :-D Vraj posledním zaměstnáním Erika byl prodavač bot. Nemám ani nejmenší proti prodavačům bot, ale vzpomněla jsem si na Ala Bundu a v některých momentech mi ho fakt vizuálně připomíná. :-)
Namísto zvonění měla Evelyn pustit farmárům veřejně jinou ukázku… to je silnější kafe. Eriček vážně nesahá ostatním ani po kotníky. :-DD Mezitím si hraje na chrumkavého…

14
dejna
Reagovat

@JanaH:
Ve vizitce má „stavbár“. První, co mě napadlo, bylo „zedník“, na projektanta jsem vzhledem ke „športovému gymnáziu“ ani nepomyslela. Prostě mám radši fakta (= pro pořádek) než JPP.
Možná by mohli farmářům pouštět každý večer vše, co tam kdo za den, večer a noc udělal – já bych tím zjistila, jestli jsem zaujatá jen proti veřejnému pranýřování Erika nebo proti veřejnému pranýřování celkově. ;D

15
anonym
Reagovat

@Franz: Především tvoje psané úvahy jsou tak často mimo, že zamotání Kájinka do Farmy je jen malá třešnička na kravinci :-)
Mamahotel, to je ono, však měl mamku jako doprovod i v Holandsku, vodila ho tam jako nedospělé děcko za ruku.

16
Franz
Reagovat

@Jája: Fun magazin nesmíš brát vážně, tam je snůška nepravd a výmyslů. Viz, údajná „herečka“ Anna.
A té šlápotě z Bratislavy nevěřím ani slovo. To je ta pravá, která se má k tomu co vyjadřovat. Ať se nejdříve ona přizná ke svému učinkování na Farmě. Mám dojem, že si letos Markíza spletla RS Farma s nějakou Seznamkou, která chvílemi přecházela do Peříčka.

Vrátím se, ale k včerejšímu duelu. Všichni dělají vědu z toho, že proti sobě bojovali dva soutěžící, kteří měli k sobě blízko. Ale to už tady bylo ve 4. řadě. Proti sobě v předposledním duelu nastoupili Paco a Veronika. Ti byli také jediní ze všech řad Farem, kterým jejich vztah vydržel. Všechny ostatní „milenci“se brzo po skončení rozešli.

17
Franz
Reagovat

@anonym: Ano, úvaha možná špatná, i když stavební firma v Prešově, kde se objevuje jméno Zahorjan existuje.
Byla to pouze moje domněnka, kterou snad tady můžu napsat, Nebo ne?

18
JanaH
Reagovat

@dejna: njn, když on nebyl Erik k Evelýně pri bráničke dostatečně uctivý. :-) Já jsem za připomínání v podobných situacích (porušování pravidel, násilí ať na lidech nebo zvířatech, krádeže, úmyslné poškozování…), padni komu padni a veřejným pranýřováním bych to nenazvala. Opakování je nejen matka moudrosti, ale jak jsme měli možnost v minulosti častokrát vidět, je to někdy i nevyhnutelné a užitečné. ;-)
Že letos je víceméně na tapetě Erik je otázka druhá.

19
anonym
Reagovat

@Franz: Jeho otec či nějaký příbuzný stejného jména snad může vlastnit stavební firmu, teď nějak nechápu, co tím chceš říct a proč by v ní nemohl pracovat, není to snad trestné. Jinak souhlasím, že můžeš napsat co chceš a doufám, že ty souhlasíš, že mohu reagovat a taky napsat co uznám za vhodné:-)

20
dejna
Reagovat

@Dadla:
Pokud jde o happy-end, přála bych si ho taky, ale podle mě jsou to jen plané naděje.
Jednak si myslím, že pokud nedají poslední šestici vyřazovací souboj, nemá Erik šanci projít – hlasování farmářů ho vyřadí. Pokud projde v souboji, vyřadí ho semifinálové hlasování. Prostě poletí, jednak za chování, jednak za obvinění štábu z manipulace.
A vztah se Sárou? Moc bych mu to přála, protože Sára je pro něj takovým katalyzátorem, ale myslím si, že je spojilo nejvíc to, že na Farmě museli čelit odporu a „bojovat proti všem“. Normální život je zase o něčem jiném. :)

21
Jája
Reagovat

@Franz: Neberu ti tvůj náhled na svět, ale občas by jsi tady mohl sledovat i odkazy. Pak by z tebe nemohlo vypadnout, že Anna nehrála v Súdnej sieni. Ale to by jsi pak nebyl ty, že? Navíc, já svoje odkazy dávám pro zpestření a ne jako zákon, který by měl být nezpochybnitelný. Pokud jsi si toho nevšiml – tvoje chyba. :)

22
dejna
Reagovat

@JanaH: Já už bych to taky tak nenapsala, chtěla jsem se i opravit, ale pak jsem si řekla, že když bude třeba, opraví mě někdo jiný. :D
Nazvala bych to „snahou manipulovat“, protože ve shodě se Zitronem a Šmahlíkem, bylo video o prohřešku mnohem delší, než mělo být. Jenže ukázat jen zvonění, nebyl by Erik za takového záporáka.
Dívala jsem se na x RS, ale snad se nepletu, když napíšu, že toto bylo poprvé, co v průběhu RS pustili účastníkům video o porušení pravidel. I v Survivoru, kde jeden z účastníků osahával ženy a byl za to vyloučen, to Jeff sdělil ústně, video bylo puštěno jen nám, divákům.
Nesnáším, když se mi někdo snaží lézt do hlavy a nasadit mi tam svůj názor. A Evelyn to praktikuje celou dobu.

23
dejna
Reagovat

@Franz:
Ano.
A v Prešově je taky urolog Domician Zahorjan. Možná mu Erik dělá sestřičku. ;D :DD

24
JanaH
Reagovat

@Jája: blahopřeju, tak už i ty jsi dalším „fanouškem“ v pořadí. :-D Naše řady se povážlivě rozšiřují, jsme tam skoro všecky. Naše chyba! Nebo naše chyba? ;-)
@dejna: on nezaslouží slitování, však uvidíš. Přesto zůstane pranýřování i manipulace ušetřen.
A sestřička na urologii mě rozložila na prvočinitele. :-DD

25
dejna
Reagovat

@JanaH:
Oukej, až uvidím, napíšu. ;D

26
Franz
Reagovat

@Jája: Články z Fun magazinu jsou hlouposti, které vymyslí i žáci základní školy. je to bulvár max zrna. Napsat, že Anna je herečka je nepravdivé a nepochopil jsem proč se o tom psalo a jakou souvislost to má s Farmou. Jediné, že jde o stejnou osobu.
Do pořadu Súdna sieň se může dostat každý Slovák, který přesvědčí, že umí trochu mluvit. Tak jak ty se můžeš přihlásit u nás k učinkování v pořadu Soudkyně Barbara, nebo jak se to jmenuje.

27
Dadla
Reagovat

@dejna: Já vím, taky si to všechno uvědomuju, taky si nemyslím, že by Erik mohl nějak proklouznout do finále, pokud by se nějak nezměnila pravidla farmy…nebo „ustálené zvyky“, kdy záleží i na hlasování zbytku té farmářské sebranky. To bylo spíš jen nezbožné přání a asi i určitá nadrženost na šťastný a slaďoučký konec…Ale tak co, chuť na sladké si holt nechám zajít, stejně mám náběh na cukrovku a místo toho si pustím o Vánocích Princeznu se zlatou hvězdou :-D

28
Jája
Reagovat

@Franz: A co tím chtěl básník říci? Rozveď – no řekni to, ulev si. :D

29
JanaH
Reagovat

@Jája: to bych neriskovala… :-D

30
Jája
Reagovat

A když už tady máme to svatební foto, tak něco málo o svatebčanech. Družičky nám při prezentaci svých rób hned názorně ukázaly podstatu svatebního obřadu. Potěmkinův parlament byl ostužkován a s prominutím vypadal líp než nevěsta, která nám nakonec – světe ani se nediv – zkončila v posteli s cizím chlapem. Osel se rozhodl vést osla a podle toho to i dopadlo – skvělá ukázka nepodplatitelnosti a špatné taktiky (přesně pro tohle se Heňo bojí souboje s Erikem). Hvězda večerního průvodu – sada pneumatik – na bílém koni byla úspěšně zahnána stádem „hlídacích psů farmy“ do kuchyně, kde se málem strachy vypustila – bo husy štípou. Bavila jsem se a už vrním blahem v očekávání pondělí.

Přidat komentář

Přidat komentář