Panáček v reality show

Svatba na první pohled (4. díl): Optická vs. biologická atraktivita

18. Listopad 2020 | napsal(a): | reality show: Svatba na první pohled

titl

Máme za sebou tři svatby a čeká nás ještě jeden pár. Budeme sledovat výběr partnerů a přípravy na čtvrtou svatbu. Pavel se Štěpánkou si užívají v Řecku, Natálie a Franta spolu začínají bydlet a René s Petrou si na sebe pomalu zvykají. Po svatební noci odjíždí na raft i k moři do Slovinska.

NF

Natálie a František se vrátili ze Zanzibaru v nepohodě, nebýt pravidel, zřejmě by spolu dál nepokračovali. Zasáhnout musel psychoterapeut, hodně pomohl výlet na Milešovku a začíná to vypadat, že zavládla konečně ta pravá líbánková pohoda. Lednice je prázdná, bříška mají hlad, zachrání je další sponzor Rohlík.cz. Oba se shodují, že prvně je měli poslat na Milešovku a potom teprve k moři.

PŠ

Štěpánka a Pavel jsou v Aténách a tady je to pořád bez mráčků. Slunce, víno, tanec, užívají si všeho naplno.

PR

Petra a René neměli zrovna ideální začátek. Nevěsta je zklamaná, ani přesně neví z čeho. Dostala knihu, představovala si knihomola a on tam stál René. Jak si toho knihomola představuje? To neřekla. Víme ale, že nemá ráda čtení, usíná při něm, proto nečte. Povinná četba k maturitě, to bylo její poslední setkání s knihou. Je ze všeho unavená, nejvíce ze sebe. Jak zvládne tato dvojice svatební cestu ve Slovinsku?

Simona a Radek se představují

SR1

Simona (29) ráda cestuje. Patnáct let se věnovala cheerleadingu – roztleskávačky. Nyní je na druhé straně, dělá rozhodčí i na mezinárodní úrovni. Radek (32) pracuje jako kurýr a prý má IQ 159. EQ dosahuje rovněž vysokých hodnot, tvrdí odbornice. Rád fandí hokeji i fotbalu, hodně čte, hraje na kytaru. Chce být v životě šťastný.
Odbornice přes genetiku tvrdí, že optická atraktivita nemusí hned vzplanout, ale vysoká biologická atraktivita zaručuje, že by vztah mohl fungovat. V překladu to znamená, že pokud Simona sleví z nároků na fyzickou krásu, oba vezmou vztah přes rozum, mělo by jim to vyjít na celý život. Opravdu je to tak jednoduché?

Pravidla RS Svatba na první pohled

1/ Účastníci musí být svobodní. Není možné, aby se přihlásili do soutěže, zatímco jsou ve svazku manželském.

2/ Pochopitelně nesmí účastníci mluvit do toho, koho jim experti dohodili. Svůj osud dali všichni do rukou odborníků a vědců.

3/ Je v pořádku, pokud už byli účastníci v jiných reality show. Ale opatrně, experti se snaží dát stranou ty, kteří se honí za slávou.

4/ Účastníci se musí vzít… na první pohled. Když už se do experimentu zapojí, musí toto pravidlo respektovat. A všichni jsou oddáni naprosto legálně.

5/ Opravdu před obřadem nemohou poznat, koho si berou. Například veškeré potřebné papíry novomanželé podepisují až po sňatku.

6/ Účastníci musí vynechat práci během natáčení. Aby mohli zapracovat na manželství, musí si buď vzít volno, nebo dokonce skončit ve své práci, nemohou pracovat na tzv. full-time.

7/ Účastníci nemohou moc mluvit do plánování svatby. Nevěsta i ženich předem uvedou, jak by si svatbu představovali, jaké by chtěli květiny nebo hudbu. Producenti pak jejich jménem vše zařídí.

8/ Mohou si pozvat jen omezené množství lidí. Je nad slunce jasné, že není možné uspořádat svatbu o 100 lidech, když jde o pořad.

9/ Každý na svatbě musí podepsat dohodu o mlčenlivosti. Aby bylo zachováno tajemství celé série ještě před odvysíláním, musí hosté svatebčanů vše utajit.

10/ Účastníci musí podepsat předmanželskou smlouvu. Nikdo pochopitelně nepůjde do manželství bez určité ochrany. S čím do manželství přijdou, s tím odejdou.

11/ Účastníci musí počítat s natáčením 12 až 16 hodin denně. Mezitím, co se totiž budou přizpůsobovat manželskému životu, se může odehrát i nějaké drama. Produkce chce vše zachytit.

12/ Během natáčení mají přístup k vztahovým poradcům. K ruce mají stejné odborníky, kteří je dali dohromady. Účastníci tak mohou požádat o radu nebo podporu.

13/ V tzv. Rozhodovací den si musí účastníci vybrat. V Česku jde o 30 dnů, pak přijde Rozhodovací den. Po stráveném čase v manželském stavu si pár vybere, zda spolu zůstanou, či nikoliv.

14/ Účastníci se musí po konci show na rok vyhnout médiím. Produkce tím chce zajistit, že byly úmysly účastníků čisté a nešlo jen o ty, kteří se honí za slávou. Žádné talk-show, nic.

15/ Pravidla závisí na dané zemi. Koncept je sice založen na dánské verzi reality show, avšak kvůli zákonům či zvykům byla pravidla upravena pro všechny země, kde se show vysílá.

Zdroj: Nova plus, extra.cz

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Svatba na první pohled

Diskuze k článku

Počet komentářů: 0
U tohoto článku zatím není ani jeden komentář.

Přidat komentář