Panáček v reality show

Tvoje tvář CZ / SK: Bizarní česká přehlídka a slovenské semifinále

6. Listopad 2018 | napsal(a): | reality show: Tvoje tvář má známý hlas

ttmzh10

Česká Tvář zdárně zakončila desátý týden, zatímco na Slovensku je již rozhodnuto o finálové čtveřici. V tomto článku naleznete obě dvě, tak si proklikejte zajímavá videa. A pokud se vám jich všech 16 nechce sledovat, můžete se řídit malým návodem. Máte-li zájem o bizarnosti, doporučuji Jitku Schneiderovou, Jana Révaie a Boba Jaškówa. Pokud preferujete kvalitu, zkuste Evu Burešovou nebo Terezu Maškovou. Návod ke slovenským číslům rád poskytne DJ Vlado.

Česká část

Za každým vystupujícím jsou body, které se jim tentokrát podařil získat, nejdříve od poroty, poté od ostatních kolegů a nakonec součet.

Michaela Badinková jako Missy Elliott „Work It“ 4 5 5 6 5 25

Vojtěch Drahokoupil jako Freddie Mercury „We Are The Champions“ 5 6 4 2 5 22

Jitka Schneiderová jako Pikotaro „PPAP (Pen Pineapple Apple Pen)“ 3 4 3 5 5 20 

Patrik Děrgel jako Nancy Sinatra „These Boots Are Made For Walkin'“ 7 1 1 4 0 13 

Eva Burešová jako LP „Lost On You“ 6 8 6 8 5 33 

Jan Révai jako Inner Circle „Sweet (A La La La La Long)“ 2 3 7 1 0 13 

Robert Jašków jako Boney M. „Rasputin“ 1 2 2 3 0 8 

Tereza Mašková jako Marika Gombitová „Koloseum“ 8 7 8 7 20 50

Vítězkou se stala Tereza Mašková.

A co na Slovensku?

ttzp9

Dárius Koči jako Keala Settle (This Is Me)

Ivana Regešová jako Whitney Houston (I Have Nothing)

Jasmina Alagič jako New Kids on the Block (Step by Step)

Juraj Loj jako David Lee Roth z Van Halen (Jump)

Mária Bartalos jako Jennifer Lopez (Papi)

Martin Nikodým jako Billy Mack (Chrismas Is All Around)

Miro Šmajda jako Maroon 5 (Sugar)

Zuzana Haasová jako Luis Fonsi (Despacito)

Kdo postoupil do finále? Tuto čtveřici tvoří Dárius Koči, Mária Bartalos, Juraj Loj a Jasmina Alagič.

Lukša

Mladý psavec, kterého to z komentářů vyneslo až na autorský post. Z reality show toho sleduji opravdu hodně, mezi mé nejoblíbenější se ale jednoznačně řadí Got Talent a The Amazing Race.

Tvoje tvář má známý hlas

Diskuze k článku

Počet komentářů: 20
1
Lukša
Reagovat

Ještě přidávám odkaz na Rasputina, který běžel o víkendu v Rumunsku. Nutno podotknout, že Jašków to dal oproti této hrůze excelentně.
https://www.youtube.com/watch?v=NrKuKUdg9Vc&feature=youtu.be

2
Bezík
Reagovat

@Lukša: Tak to je teda rumunská soda :D :D

3
DJ Vlado
Reagovat

Díky Lukšo za článek :-) Ta moje konspirační teorie, o které jsem psal pod SD, spočívá v tom, že mi v tak zásadním kole, jakým je semifinále, přijde až do očí bijící zvýhodnění Dáriuse (už když si vylosoval tu Keallu, tak mi bylo jasné, že má vítězství v SF v kapse, zvlášť když s ní u nás vyhrála i Jitka, která Dáriusovi nesahá zpěvácky po kotníky) oproti ostatním soutěžícím, zejména pak oproti mé favoritce Mary, která vyfasovala nevděčnou J.Lo (naštěstí z ní dokázala vytřískat maximum a byla tradičně skvělá) a možná i Jurajovi (ti 80s rockeři jsou rovněž nevděční), jelikož už delší dobu je jasné, že vítěz vyjde z této trojky :-) Možná tuším, co by za tím mohlo být, jelikož když se zaměříme na první tři ročníky české i slovenské Tváře, tak se tam ti paralelní vítězové vždycky lišili pohlavím (Adamec vs. Holišová, Cina vs. Čírová, Brajerčík vs. Vilhelmová), a jelikož v Česku už druhý ročník za sebou stojí chlapi vesměs za prd a dá se tak opět očekávat ženská vítězka, je třeba to na mnohem vyrovnanějším Slovensku vyvážit, takže se jede na mužského vítěze, přičemž Dárius má jistý „Cina efekt“, tzn. dosud neznámý mladík, který překvapil (u nás se možná něco podobného čekalo od Ďergela, ale ten prostě není tak dobrý) :-/ Aby bylo jasno, nic osobního proti Dáriusovi nemám, v některých číslech se mi hodně líbil (zvlášť jako Axl Rose) a oceňuju, jak dokáže napodobovat barvy hlasů, byť jeho výška ho zvlášť při ženských zpěvačkách hendikepuje, ale Mária je holt pro mě taková srdcovka (v Tváři největší od Emmy) a tak moc si přeju její vítězství (které si plně zaslouží), že jsem přecitlivělý na to, když je na něčí úkor znevýhodňována :-( Možná jsem, ale zbytečně paranoidní, jelikož finálový výběr naopak mluví víc pro Marušku, Weeknd ještě v SK verzi nebyl (zatímco v CZ už dvakrát) a Earned It mi přijde mnohem chytlavější a efektnější než písně, které u nás zpívali Dejdar a Krejčíková, oproti tomu Cher tu byla už xkrát a nikdy to nebyla žádná bomba (vyhrála s ní snad jen Vačková ve 2. SK řadě a to nebylo žádné drtivé vítězství) :-) Pro vítězství Mary navíc mluví i fakt, že SK verzi nikdy nevyhrál nikdo, kdo měl víc vítězných kol, takže to druhé vítězství Dárius možná dostal jako „cenu útěchy“ (podobně jako Švidraňová, Malachovský a Palonder) :-) Tipuju, že čtvrtá skončí Jasmína (která je tam do počtu a místo ní tam měl být buď Miro, nebo Martin), třetí Juraj (Shakira je jasná sebevražda) a o vítězství se bude rozhodovat mezi Mary a Dáriusem, kde si netroufám tipovat, ale modlím se ke všem svatým za Marušku :-)

4
Bezík
Reagovat

@DJ Vlado: Mě je to u Slováků celkem fuk, nikdo tak neskutečně neschopnej jako byl minule Bajerčík tam není. A vůbec bych se nedivil, kdyby vyhrála třeba Jasmína, tam je možný úplně všechno :D
Zato u nás je to čím dál podivnější, Eva se sice posunula po skvělé LP na druhé místo, ale do semi si „vylosovala“ naprostý odstřelovák, s tím nedokáže nikdo nic, takže další pád do hlubin. Za mě spekulace, že to má asi „předplacené“ Děrgel.

5
Lukša
Reagovat

@DJ Vlado: Zajímavé spekulace, ale obě Tváře na sebe nejsou nějak napojené, tak to třeba může být opravdu jen náhoda.
Dáriusova Keala mě zklamala, totálně mimo text (je super, že za ním běží text a on zpívá něco jiného), místy falešné až hanba. Takže vystoupení předurčené k vítězství ano, ale ne za něco takového.

6
Lukša
Reagovat

@Bezík: Tak jsem si našel body a Badinková na 1. místě mě zarazila. Finále si zaslouží jednoznačně Eva s Terezou, o dalších dvou už bych se ale rozhodnout nemohl. A Patrika tam nechci, to raději Honzu.
Michaela Badinková 274, Eva Burešová 266, Patrik Děrgel 251, Tereza Mašková 243, Vojtěch Drahokoupil 216, Jan Révai 215, Jitka Schneiderová 191, Robert Jašków 186

7
Bezík
Reagovat

@Lukša: Míša mi tam nevadí, je to sice proti Evě trochu šedivá myška, ale ať si klidně vyhraje. Mě vadí tihle „hovaďáci“ jako je Patrik, co pracujou systémem „neumím to, udělám trapnou parodii, on se někdo zasměje“. Ale zase musím uznat, aspoň umí hrát a občas je to i vtipný. Že vymrštili Terezu mezi postupující mě docela překvapilo, zpěv jasně, o tom žádná ale herectví a tanec absentují, ale proč ne. Eva si jede trochu jinou ligu než celý zbytek, ale asi jsou tam jiní s větší tlačenkou.

8
o
Reagovat

Michaela Badinkova a Eva Buresova maji finalovou ucast takrka jistou – odstup 50+ bodu na pate misto uz jde prohospodarit jen zcela teoreticky. Stejne tak je vpodstate mmo „boj“ o postupove pozice Jaskow a Schneiderova.

Jan Revai a Vojta Drahokoupil maji na ctvrtou pozici odstup 28 a 29 bodu (Luksovy pocty bodu jsou patrne cerpane z wikipedie a tam se imho u Vojty spletli o dva body), coz se realisticky dohnat da, ale potrebuji pristi kolo vyhrat, nebo aspon velmi dobre druhe misto (urcite 35+ bodu). Tereza Maskova se pristi kolo pres prumerny zisk spis nedostane, nebot zabodovala hodne v 10. kole, i od spolusoutezicich dostala hromadu bodu a navic zpiva duet, ktere porota casto hodnoti skromne (viz oba duety Evy Buresove, metoda „bylo to na osm bodu, ale delime dvema“). Takze na postup to vypada na trio Buresova, Badinkova, Dergel plus jeden z trojice Maskova, Revai, Drahokoupil.

9
Lukša
Reagovat

@o: Ano, wiki, sám si body nepočítám :-)
Boj už moc veliký nebude, pánové šanci na vítězství nemají, je prakticky jasné, že nehledě na výkon vyhraje Míša Badinková s Edith Piaf. Podle mě se už pořadí nezmění, maximálně že by chtěli Terezu nahradit ještě jedním pánem.

10
Michaela
Reagovat

Mně strašně vadí to protežování Michaely Badínkové, která je naprosto, ale naprosto otřesná, absolutně nechápu, jak může být tak vysoko a ještě navíc na 1. místě. A ano, příště s Edith vyhraje, i když Tereza by mohla dát Kelly Family také dobře.

Ono je to těžké, Terezu strašně podhodnocovali, Michaelu nadhodnocovali … Evička je super, takže než Michaela, rozhodně to přeji Evě!!!

Myslím si, že Terezka, bohužel, s tím jejich systémem hodnocení, nemá jistý ani postup do finále. :(

Soutěž se mi nelíbí, není spravedlivá.

A ti dva kluci – Vojta a Patrik – mi nevadí, myslím si, že se, v rámci možností, snaží a užívají si to.

11
Jan Liška
Reagovat

@DJ Vlado: Když tak sleduješ obě série, Vlado, proč jsi se nechopil rekapů? Přehled videí je sice hezký, ale nějaký názor ke každému vystoupení by byl hezký :-)

12
Lukša
Reagovat

@Jan Liška: Je rozdíl v hodnocení opravdové pěvecké soutěže a Tváře, kde jde primárně o napodobení jiného vystoupení a zpěv není zcela rozhodující. Já se třeba neodvažuji k videím přidávat své názory, protože bych jen nadával na špatné výkony Schneiderové a opěvoval (většinou) Evu Burešovou či Terezu Maškovou. Ano, někdy je něco lepší, něco katastrofálnější, ale většinou se to veze na podobné vlně. Takže je mnohem jednodušší soutěž jen sledovat a raději příliš nepřemýšlet nad tím, jaké to opravdu je :-)

13
DJ Vlado
Reagovat

@Jan Liška: Rekapů jsem se nechopil, protože mám moc práce (už SuperStar na jaře jsem stíhal vždy se zpožděním), navíc českou verzi jsem původně ani neplánoval sledovat do konce, letos jsem chtěl původně dát přednost StarDance (která běží ve stejný čas a do toho ještě i britský X Factor), když v ní soutěžila má bohyně MB, přičemž jsem netušil, jak brzo mi vypadne :-( Slovenskou verzi stíhám sledovat vždy ze záznamu v týdnu, jelikož Markízu přímo nechytám (a první čtyři díly jsem dokonce viděl dost na ex-post), nicméně ta mě letos chytla celkově nejvíc, vzhledem k tomu, že jsem v ní našel srdcovku (shodou okolností rovněž s magickými iniciály MB :-D), ale na rekapy mi bohužel čas nezbývá :-/

14
Bezík
Reagovat

@Jan Liška: Aby se daly dělat nějaké rozumné rekapy, musel by být rekapista aspoň trochu insider a vědět něco o pozadí téhle show/soutěže. Bez toho to nedává moc smysl.

15
Bezík
Reagovat

Tak jsem zhlédl jsem slovenské finále a musím říct, že tak příšerný díl téhle show jsem ještě neviděl (ano, namítnete že na to nemám čumět a máte pravdu :D). Tohle se ti Vlado fakt líbí ? Nechápu. Jediné slušné číslo (Šmajda s Regešovou – ano, tihle dva patřili do finále) a jedno dejme tomu průměrné (Mária) je fakt poněkud málo. Zbytek děs běs. Snad se to české finále povede lépe …. i když tohle nasadilo laťku tak šíleně nízko, že níž už to snad ani nejde .. nebo jde ??? :D :D

16
Bezík
Reagovat

@Bezík: Teda pardon, zapomněl jsem na Pyca, který byl vynikající :D ale ten je mimo soutěž ;-) :D

17
Aža
Reagovat

@Bezík: je to pravda, jedině Miro s Regešovou
byli výborní. Jinak úbohé stále se opakující … snad ještě Martin Harrich byl výborný.
Už je to okoukané, nic nového.
Do mdlob padám při vystupování poroty, jeden větší šašek než druhý. Ještě že se dá
v PC přeskočit a jít dál…. Pico úměrný a zbytečně neupovídaný.

18
Bezík
Reagovat

@Aža: Jojo, Pyco dělal co mohl, aby tu slátaninu udržel nějak pohromadě. A ještě k tomu přidal nezapomenutelnou Ninu Hagen :D :D. Jako fakt nechápu, ve finále by měli všichni dostat prostor k tomu, aby si „zahvězdili“, když už se museli potýkat s těmi potměšilostmi všech těch „losů“. A oni z nich nakonec udělají totální trotly. Blbost kvete …

19
DJ Vlado
Reagovat

@Bezík: Souhlasím, že se Slovákům finále nepovedlo, což přikládám hlavně tomu, že celá Top 4 měla změnu pohlaví, což se dá snést, když ji mají maximálně dva, ale proč všichni??? I ta společná ABBA by při tradičním rozdělení rolí vyzněla líp :-/ Souhlasím i s tím, že Mária z toho vyšla nejlíp, i když měla v soutěži i lepší čísla, naopak největší WTF večera byla Jurajova Shakira :-D Souhlasím i s duetem Mira s Ivanou jako nejlepším číslem včera, oproti tomu Martin se Zuzkou zašli za hranice bizarnosti :-D

Úroveň finále však imho nic neříká o celém ročníku, který já považuju za jeden z nejlepších, zvláště díky soutěžícím, u kterých se povedlo sestavit kvalitní a vyrovnanou sestavu, která byla imho jedna z nejsilnějších ever (na rozdíl od letošní české, která je naopak možná vůbec nejhorší) :-) Pro mě samozřejmě největším plusem je Maruška, protože tak všestranná umělkyně, která je navíc obdařena mimořádným osobním kouzlem, se nerodí každý den :-) A přestože výsledné pořadí nedopadlo úplně podle mých představ (i když Dáriuse alias „slovenského Cinu“ jako vítěze respektuju), tak jsem hrozně rád, že jsem si Marušku mohl užít od začátku do konce soutěže (ach, co bych za druhé místo dal u Moničky v SD) a že mi toto talentované sluníčko rozsvítilo tento jinak pochmurný podzim :-D

20
Bezík
Reagovat

@DJ Vlado: Mě se naopak tenhle slovenský ročník vůbec nelíbil. Ano, jistou roli tam hraje moje animozita vůči porotě, která je s výjimkou Zuzky Fialové skutečně příšerná (Bičanem tomu jen dodali), ale ani složení „soutěžících“ se nějak moc nepovedlo, i když tomu nevábnému dojmu přispěla velkou měrou produkce. Dárius je v podstatě dost podivný brouk, nějak jsem za celou dobu nepřišel na to co je vlastně zač, Juraj je sice sympaťák, ale jeho pěvecké schopnosti jsou prachbídné, Mária byla asi největší hvězda, ale při vší úctě, přeci jen její zářnost nedosahuje rozměrů Honzy Ciny, Hanky Holišové či Evy Burešové, aby to celé utáhla jen sama. O Jasmíně radši nehovořit, Šmajda mi přišel nějak nevyužitej, podle mě ho to tak do půlky vůbec nebavilo, Regešová mi taky přišla nevyužitá, možná nějak málo motivovaná, Nikodým fajn ale rovněž ve zpěvu limitován, a ta poslední madam, které nemůžu přijít na jméno byla jednoduše po všech stránkách příšerná. Taková , ve výsledku neslaná nemastná sestava. Produkce se ve svém „losování“ taky moc nepředvedla, přijde mi že jim jde o takovou tu „zábavnou řachačku“ za každou cenu, korunu tomu nasadili právě ve finále. Zachraňoval to do jisté míry Pyco, ale zázraky dělat nemůže. To by si musel střihnout něco jako Ninu Hagen každý večer :D

Přidat komentář