Panáček v reality show

Ano, šéfe 2018 (10. 9.) burgrárna Mama’s Bistro, Ostrava (rekap)

15. Září 2018 | napsal(a): | reality show: Ano, šéfe 2018

ano-sefe-2018-mamas-bistro-ostrava-01

Třetí porce Ano, šéfe 2018 je za námi a my jsme tak v půlce 6 posledních dílů Ano, šéfe se Zdeňkem Pohlreichem. Tentokrát zavítal až do Ostravy, kam si jej pozvali bratři Kaňákovi, aby jim pomohl s jejich burgrárnou Mama’s Bistro. Jejich problém? Prý jim tam na jejich vyladěné burgery nechodí dost lidí a dokonce jsou dle jejich slov na tom hůře, než když jezdili s food truckem. Na konci rekapu najdete jednu zajímavost, že David Kaňak a jeho mamka nejsou televizí nepolíbení.

Velmi dobrá startovací pozice

Na mě už od začátku podnik Mama’s Bistro působil velmi pozitivně. Burgery na kameru vypadaly velmi chutně, bratři (vyučený kuchař a číšník) se snažili a velmi oceňuji, že nad celým tím procesem přemýšleli. Mohli si kupovat jako jini polotovary, ale oni ne. Maso kupovali a mleli sami, na housky měli lokální pekárnu a nekupovali zamražené žemle ve velkých balení a samozřejmě taky hrany, ty si dělali sami, nic z plastového pytlíku a šup s tím do friťáku jako ve většině českých restaurací.

Mimochodem, jestli znáte rozrůstající řetězec hranolek FÆNCY FRIES, tak jste viděli, že dělat si vlastní čerstvé hranolky je fakt easy a člověk se ptá, proč ty české restaurace je dělají z mrazáku. Ten rozdíl v chuti, to je fakt nebe a dudy.

Ale abych se vrátil k Mama’s Bistro (název tomu dali kluci po své mamce, která jim v začátcích pomáhala ve food trucku), tak za mě byli na dobré startovní pozici už na začátku a podezřívám je, že Zdenka si pozvali hlavně kvůli udělání reklamy v TV, což se vždy hodí.

Pojďme vymyslet novou housku

ano-sefe-2018-mamas-bistro-ostrava-02

Hm, kluci nejsou vůbec špatní a tak o čem Ano, šéfe točit. Jasně, Zdenek řekne, že jako vše cajk, ale ta žemle aka houska by mohla být o dost lepší. A tak se nasedne do auta a jede se do Pekařství Boček v Krmelíně odkud berou dosud housky, jestli se nedají nějak vylepšit. A ano dají, i když mně nějak uniklo, že prvně pekař z Krmelína říká, že při objemu jejich odběrů (100 kusu za den) jim není schopen dělat housku na míru, aby na konci Ano, šéfe divák viděl, že to jde a nová houska je vytvořena. Tedy by mě zajímalo na čem se domluvili kluci s pekařstvím. Zvedla se jim cena za jeden kus? Museli odebrat více housek denně?

Jen malá vsuvka, že znám v Praze i burgrárny, které si housky pečou na své burgery sami. Taky cesta. U kluků z Mama’s Bistro fakt oceňuji, že ty bulky braly od menšího pekařství už před příjezdem Zdeňka.

A je tu topová burgrárna

Nová houska stvořena a tak není divu, že se Zdeněk při svém návratu rozplýval, protože ty burgery byly jednouše ještě dokonalejší. Jasné tři hvězdy a pokud budu mít cestu do Ostravy a do této části města, určitě jejich burgery rád vyzkouším. Snad se do té doby nezkazí.

Mimochodem, intermezzo s architekty od tvůrců pořadu, které dohodili bratrům Kaňáovým a ty se pak bez kamer už na ně vyprdli, pobavilo. Docela zaujalo, že to tvůrci Ano, šéfe nevystřihli.

Hodnoceni na recenzních sítích

Podle sítě Foursquare vznikl jejich provoz někdy v květnu 2017 a tedy tam Zdenek přijel točit asi hned pár týdnů po otevření a to se jim asi skutečně nejspíše moc nedařilo, jako většině nových podniků. Dnes však jsou právě na Foursquare hodnoceni jako 2. nejlepší burgrárna v Ostravě a na Google mapach mají taky luxusních 4,6 z 5 na základě 293 hodnocení.

ano-sefe-2018-mamas-bistro-ostrova-fb

Zkrátka, kluci to mají dobře rozjeté a je radost na jejich FB stránce vidět, jak často tam píši statusy VYPRODÁNO a to po reklamě v TV bude určitě ještě lépe. Tak snad tu laťku udrží co nejdéle vysoko.

Slíbená zajímavost na závěr

Až mě samotného zaskočilo, jak mozek sám od sebe sepnul při prvním objevení se Mama Kaňákové v tomto dílu Ano, šéfe. Hned mozek zařval, tahle baba už někdy TV byla a ano. Vyvolení 3 a to i se svým synem Davidem. Takže, lepší zůstanou :-)

ano-sefe-2018-mamas-bistro-ostrava-vyvoleni-01

ano-sefe-2018-mamas-bistro-ostrava-vyvoleni-02

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

Ano, šéfe 2018

Diskuze k článku

Počet komentářů: 2
Reagovat

Pořád jsem si říkala, odkud tu matku znám, a ona to štěkna Růžena. Po vile tvrdila, že chlapa má, že s ním nechce bydlet a najednou taková dojemná story synátorů o nevlastním otci :D Ale na Hradby si určitě zajedeme, jak na burgry nejsem, tak hotdog vypadal skvěle.

2
88
Reagovat

Vyzkoušeno několikrát. Burgery maji luxusní, v Ostravě nejlepší a to je konkurence vysoká.

Přidat komentář