Panáček v reality show

Česko Slovensko má Talent 2013, 1. semifinále: Mirek a Mirek jdou do finále

25. Listopad 2013 | napsal(a): | reality show: ČeskoSlovensko má talent

[singlepic id=8024 w=420]

Merťas dodá svoji část rekapu pravděpodobně zítra dopoledne. Děkujeme za pochopení

Po deseti týdnech sestřihů jsme se konečně dočkali prvního živého přenosu, ve kterém se o čtyři postupová místa do finále utkalo prvních devět soutěžících. Mezi soutěžícími bylo hned několik favoritů na postup, ne všem se ale dařilo tak, jak se očekávalo. O tom ale více až níže. Tentokrát se navíc duo rekapistů DJ Vlado a Merťas vrací v kompletním složení, takže se po delší době opět dočkáte dvou různých pohledů na stejné soutěžící, porotce i moderátory.

Magic Free Group Brno

DJ Vlado: Jak už bývá v Talentu zvykem, na úvod byla vybrána taneční skupina, navíc hodně početná. Děvčata byla tentokrát vyloženě synchronní, v čemž bych souhlasil s Leošem a nesouhlasil se Slávikem. Ovšem synchronnost byla bohužel to jediné, co si z jejich vystoupení pamatuju. Jinak to bylo takové standardní taneční vystoupení, které neurazí, ale ani nenadchne. Na rozjezd to bylo slušné, ale já bych od úvodního čísla čekal něco víc.

Pavel Helan

DJ Vlado: Od castingu jsem velkým Pavlovým fanouškem, jelikož jemného a inteligentního humoru je v našich končinách jako šafránu. Píseň iBůh, kterou nám představil na castingu, je vyloženě geniální. I na včerejší večer přišel s dobrým nápadem, tedy písní o zvířátkách, která obsahuje pouze jednu sloku, jen se střídají zvířátka. Bohužel však nemám pocit, že by ze svého vystoupení vytěžil maximum, za což mohl především časový limit dvou minut. Kdyby měl větší prostor, mohl zapojit i porotu, moderátory a diváky, aby mu vymýšleli nejrůznější zvířátka (případně i jiné bizarnosti), která by na místě imitoval. Vtip s Mirkem Sýkorou, ke kterému ho vyprovokoval Leoš, naznačil, jaký potenciál mohlo toto vystoupení mít. To však nic nemění na tom, že Pavla považuju za velmi vítané osvěžení soutěže.

Lucie Šimková

DJ Vlado: Většina ženských sólistek v Talentu jsou zpěvačky, proto mám radost, když nějaká žena přijde s něčím jiným. A jak už Leoš naznačil na castingu, tanec u tyče v podání Lucie pro každého muže představuje malé Vánoce. Ke svému včerejšímu vystoupení s jako hudební podkres si vybral Roxanne v tango-verzi od Toma Waitse, kterou známe z filmu Moulin Rouge, což byla trefa do černého, protože tato píseň je díky své dramatičnosti pro podobná vystoupení jako dělaná. V samotném vystoupení bylo trochu méně wow prvků než v castingu a Luciiny pohyby byly tentokrát o něco méně „baletní“, ale i tak se Lucie zařadila k nejlepším číslům večera.

Malej Dejv

DJ Vlado: Zklamání večera. V Dejvově číslu bylo od začátku všechno špatně. Jednak už v medailonku prozradil, co bude malovat, čímž zmizel moment překvapení, který byl tak cenný u Dejvova loňského předchůdce Alexe Dowise. A výběr samotného tématu byl taky vyloženě nešťastný, pocta zesnulým hokejistům působila jako jeden velký kalkul na city. Vůbec nejvíc mi však vadilo, že Dejv měl obraz předkreslený a byly to spíše omalovánky, což by zvládlo každé malé děcko. Nemluvě o tom, že si hokejisté nebyli ani moc podobní, absolutně bych nepoznal, který je který a jeden z nich mi spíš připomínal Karla Schwarzenberga než kteréhokoliv ze čtyřlístku nebohých zesnulých. Pro mě tohle zkrátka na postup rozhodně nebylo.

Lucie Dobrovodská

DJ Vlado: Get Lucky od Daft Punk patří k písním, které se na nás valí ze všech stran a mně osobně už leze poněkud na nervy, jakkoliv je to jinak dobře vyprodukovaná píseň. Pro Lucii to však nebyla dobrá volba, jelikož tato píseň je vyložená studiovka, která naživo a jen s kytarou nefunguje. Kdyby si Lucie vybrala nějakou Adele, udělala by líp. Navíc mi moc nesedly ani ty serepetičky okolo jako indiánské kostýmy či ohníček. Lucie je výborná a osobitá zpěvačka, ale její vystoupení působilo dost nevýrazně, což na finále nestačí.

Moving Lights

DJ Vlado: Pro mě největší překvapení večera. Zatímco na castingu jejich vystoupení bylo spíše přehlídkou světýlek, jejich včerejší číslo mělo svůj příběh, i když byl trochu roztříštěný. Souhlasím se Slávikem (což se mi často nestává), že Moving Lights udělali od castingu největší posun, pročež jsem jim přál postup do finále. Bohužel marně.

Mika Ronos

DJ Vlado: Už je to tak, Lucie Bílá se nám zamilovala. Za Michala bojovala zrovna tak srdnatě, jako já často bojuju za Moniku Bagárovou. Musím však dát za pravdu oběma pánům v porotě, Jarovi v tom, že Michal je nepřeceňovanějším soutěžícím, a Leošovi v tom, že podobných bubeníků jsou plné kapely na festivalech. Navíc jsem si vzpomněl na to, jak ve slovenské SuperStar řekl Laco Lučenič jednomu chlapci, že zpěvem doprovází kytaru. A něco podobného se dalo říct i o Michalovi, protože mi přišlo, že svým bubnováním jen doprovází hudební podklad. Tohle nebylo na finále ani omylem.

Miroslav „Bruise“ Žilka

DJ Vlado: Na casting přišel Bruise s ortézou, čímž byl jeho výkon handicapován. Všichni byli proto zvědaví, jak zatančí, až bude zdravý. Není sebemenších pochyb o tom, že Bruise je vynikající tanečník, který by zvláště megapřeceňovaného Patrika Gluchowského strčil třikrát do kapsy. Svou choreografii však tentokrát poněkud překombinoval, ukázal až moc prvků najednou, až jsem z toho volaký zmetený. Méně je někdy více. Nicméně prvek poskakování na jedné ruce byl zajímavý a už jen za něj si postup zasloužil.

Miroslav Sýkora

DJ Vlado: Na Mirkovi je třeba ocenit jednu věc, a sice to, že si nevybírá líbivé árie na efekt, žádné Nessun Dorma, ale celkem těžké árie, které stojí na přeskakování z tónu na tón. Bez jakýchkoliv pochybností je Mirek minimálně o třídu lepší zpěvák než Marián Zázrivý či Jozef „Knedlík“ Pavlusík, což ve svém včerejším Figarovi opět dokázal, i když to už oproti castingu postrádalo moment překvapení. Mým favoritem sice až tak úplně není (ze všech operáků, kteří se ve všech našich talentových soutěžích objevily, se mého srdce dotkla jedině Patrícia Janečková), ale jinak mi absolutně nevadí a uznávám ho. O jeho postupu nemohlo být sebemenších pochyb.

Top 3 podle DJ Vlada:

1.Moving Lights
2.Lucie Šimková
3.Pavel Helan

Kdo postoupil a kdo ne?

DJ Vlado: Čtveřicí soutěžících, která neměla to štěstí, aby prošla sítem diváckých hlasů, byli Magic Free Group, Lucie Dobrovodská, Mika Ronos a překvapivě i Moving Lights, kteří se mi včera líbili ze všech nejvíc. Zbylá pětice se tak utkala o čtyři finálová místa. Vítězem kola se podle očekávání stal Mirek Sýkora, ze druhého místa postoupil Miro „Bruise“ Žilka a ze třetího Malej Dejv, který si to však za své včerejší vystoupení nezasloužil. Porota se pak rozhodovala mezi Lucií Šimkovou a Pavlem Helanem, což jsem jim nezáviděl, jelikož mezi těmito dvěma soutěžícími by se mi rozhodovalo velmi těžko a do finále bych bral oba dva. Porota se nakonec rozhodla pro Pavla Helana, čímž se první postupující čtveřice stala čistě mužskou. Snad to příště vyváží Forsomeone.

Hodnocení 1. semifinále podle DJ Vlada:

První semifinále zůstalo poněkud za očekáváním. Nikdo ze soutěžících nepředvedl vyložené wow číslo, přestože výkony byly jinak až na výjimky vesměs slušné. Co se týče poroty, tak jediný Leoš včera dokázal, že si svoje místo v porotě zaslouží a zvlášť jeho hodnocení Miky Ronose sedlo jak *vy víte co na co*. Jaro Slávik je už chvílemi na přesdržku se svým odsuzováním všeho oldschoolového (ovšem je zajímavé, že u opery mu nemodernost nevadí), což opět předvedl u Lucie Dobrovodské. Na druhou stranu mu musím přiznat, občas dokáže mít i trefné postřehy. Nejslabším článkem poroty je už dlouhodobě Lucie Bílá, která protežováním svého miláčka Miky Ronose byla vysloveně trapná. Moderátoři zvládli první letošní přímák slušně (a kvituju, že výsledky tentokrát nepřinesl Mišo), přičemž nám předvedli hned dvě vtipné etudy – na tyči a u klavíru. Příští týden nás čeká druhé semifinále, v němž se skrývá hned několik želízek v ohni. Ataiovi žáci Tumar Kr, mažoret Lubomír Kábrt, dívčí skupina Forsomeone a naše stará známá Alena Smolíková se svou fenkou Jerry, to jsou ti, kterým by finále vyloženě slušelo. Potvrdí svou pozici favoritů a postoupí? Nebo nás čeká nějaké překvapení? To se dozvíme už v neděli.

ČeskoSlovensko má talent

Diskuze k článku

Počet komentářů: 6
1
haha
Reagovat

No to protěžování nových věcí naopak u Slávika kvituju a je to jeho jediný pozitivum. Tahle společnost v našich luzích a hájích tak neskutečně lpí na minulosti (v hudbě, výběru tv programu, oblíkání) a pak není divu, že se naše země dívá na zahraniční kolegy z velké dálky. Pánové a dámy, taky nejezdíte neustále v Trabantech, nesledujete černobílé televize a neperete na valše, tak by to chtělo se převléct z kostkovaných košil, přestat poslouchat Retro TV a v televizi dávat přednost premiérám. Všechno souvisí se vším.

2
Zazie
Reagovat

Malej Dejv a ten bubeník jsou největší omyly tohohle semifinále. Malej Dejv se bohužel nějak propasíroval dál, bubeník naštěstí ne, i když Lucinka dělala, co mohla.

3
Pedro
Reagovat

Přítomnost Dejva ve finálové čtveřici moc nechápu, ale se zbytkem jsem spokojen. Pavel Helan je zatím můj favorit. Ikdyž tenhle žánr normálně moc nemusím, ten jeho optimismus je nakažlivý, obě jeho vystoupení mi zvedly náladu a já jsem se jen poťouchle usmíval a těšil se, s čím přijde v další sloce :)

4
Mila
Reagovat

mile mne překvapuje Leoš Mareš jako porotce. Užívá si to a je to znát. Zato bych už dávno vyhodila Lucinu Bílou, protože je naprosto nesoudná

5
Kami
Reagovat

Skoda Lucky Dobrovodske. Mam pocit, ze ji to televize vzdycky pohnoji.
Nejdriv ji v Hlase da Rytmus s Anickou Veselovskou – ano, musim uznat, byl to skvely duet, ale pricinou bylo, ze z dvou silnych postoupil jeden silny, z dvou slabych jeden slaby, takze princip Hlasu je o nicem.
A tady ji vymyslej takovou hovadinu u taboraku.. kdyby ji dali s kytarou k mikrofonu, udelali mnohem lepe.

6
Kami
Reagovat

Nejvetsi omyl – Malej Dejv.
Trik s flitry nas uz neprekvapi a vybarvit predkresleny nacrt? Myslim, ze spousta poulicnich grafitaku by nakreslila lepsi obraz, klidne vzhuru nohama a bez predkresleni.

Přidat komentář