Panáček v reality show

Výměna manželek VI. (18.10.): Hladová Výměna (8. díl) + video + rekap

19. Říjen 2013 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

[singlepic id=7470 w=615]

V další epizodě RS Vyměna manželek bude maminka Nikola v šoku, když zjistí, že ji Lenka nechala se stovkou na den a úplně prázdnou ledničkou. Podle Lenky, která si na deset dnů odjela do přepychu, byla ale lednička narvaná k prasknutí, což představuje pár vajec, margarín, klobáska, šunka, zbytek měkkého salámu, nějakou zavařenina, kečup, křen a tři pomeranče.

Otrokovice vs. Praha

[singlepic id=7500 w=615]

Mikovi Otrokovice

Rodinu tvoří manželé Lenka (29) a Tomáš (28). Jsou spolu tři roky a stihli se pořídit Aleška (2) a Amálku (1). Bydlí ve startovacím bytě 1+1, což znamená, že jej mají jen na dočasnou dobu. Důvod účasti v RS? Hádky v rodině a Tomáš se s radostí zbaví své ženy, zatím alespoň na deset dní. Lenka očekává zlepšení komunikace, on touží po více pochopení ze strany manželky, ale hovoří o ní naprosto hanlivě, shazuje ji na každém kroku. Jablkem sváru jsou nejčastěji peníze, které Tomáš nedokáže vydělat – je nezaměstnaný a pobírá 7000 Kč měsíčně. Celkem má čtyřčlenná rodina příjem 15 000 Kč měsíčně. Oba dospělí kouří, není divu, že jim mnoho peněz nezbývá. Někdy má rodina dle slov Lenky na měsíc pět set, jindy i tisícovku. Výjimečně, když se zadaří, jim zbudou dva tisíce.

[singlepic id=7501 w=615]

Kepákovi Praha

V mezonetovém bytě 4+kk v Letňanech žije druhá dnešní rodina. Nikola (35) a David (35) vychovávají dcery Kristýnu (8) a Viktorii (4). Nikola pracuje ve firmě svého muže a finance jim oproti první rodině nechybí. Užívají si život a Nikola toužila vyzkoušet i Výměnu manželek. David neskákal radostí, ale co by pro klid v rodině neudělal. Nikola očekává srandu a nové zážitky, David vysportovanou pětadvacítku. Na odloučení jsou zvyklí, problém v tom nevidí.

Balíme a rozkoukáváme se v novém domově

Lenka sbalí snad vše co doma má, přidává i kuchařku, protože péct neumí, věří v její pomoc, pokud bude nová rodina vyžadovat moučníky. Nikola balí pohory i jehly, k tomu spacák pro všechny případy. Nejraději by odletěla někam na ostrov, ale tolik štěstí mít nebude. Nebude ani vila s bazénem, ale panelák a v něm mini byt. Stísněný prostor doufá zvládnout, nechápe absenci oblečení a cigarety na balkóně jí nevoní. Lenka se děsí myčky nádobí a ani sklokeramický sporák ji nenadchl. Bude se muset dovzdělat. Televizi v dětském pokoji neuznává. Víc místností, měně hádek, tipuje Lenka.

Manuál

Lenku čeká vzdorovitá Viktorka, se kterou není lehké pořízení. Na vstávání o půl sedmé není zvyklá, ale nic jiného jí nezbude. Dvakrát pojede na hory, půjde si zacvičit, příjemná dovolená. K tomu tisícovka na týden, pouze na svačiny.

[singlepic id=7503 w=615]

Nikola si budík natahovat nemusí. Vstává se zde až s dětmi, po jejich nakrmení je čas na kávu a cigaretku na balkóně. Nefunkční pračka nevěští nic dobrého. Lednice je údajně narvaná k prasknutí. Slabě chladí, proto žádné dlouhé skladování potravin. Procházky s dětmi a dohled nad manželem, aby si hledal práci. To jsou v kostce její povinnosti. I zde je v rozpočtu tisícovka, ale na vše a na celých deset dní.

Změna začínaná

Lenka má smůlu, Viktorka si postavila hlavu hned první den a seznamovat se nechce. Rodina se sbalí a hned odjíždí na víkend na horskou chatu. Po štamprli na uvítanou Lenka slzí, dojal ji rodinný „útulek“, všichni pohromadě, je jí smutno.
Nikola dostává kytku i s papírem, poctivě zabalenou, děti netrucují, seznámení proběhne v pohodě. Čas na všetečné otázky nové maminky. Kalhoty má otec jediné, pračka nepere, bude veselo.

Den druhý

Nikola vyráží na velký nákup. O přecpané lednici má jiné představy než nová rodina. Oni přežívají ze dne na den, nakupují to nejnutnější. Nová manželka hned první nákup pořídila za pětistovku. Lenka tvrdí, že za stovku koupí čtyři konzervy a má čtyři obědy. Koupit maso, tolik by prý nenavařila. S tím asi hned tak každý čtenář souhlasit nebude, když se chce, jde to i bez konzerv, jen holt chtít. Nikola zkoumá rodinné poměry. Na rozvod nejsou finance, proto spolu přežívají. Tomáš vše probírá na kameru, neřeší, co na to řekne manželka, až to uvidí v televizi.
Pražská rodinka si užívá na horách. David Lenku přihlásil do lyžařské školy, nervy učit ji lyžovat nemá.

[singlepic id=7505 w=615]

Den třetí

Ve Špindlerově Mlýně má Kristýna závody, čeká nás přesun. Děti se dohadují, novou maminku neposlouchají, David musí zasahovat. Ve Špindlu Kristýna závodí, tatínek povzbuzuje a Viktorka v restauraci trucuje a odmítá se oblékat. Až zásah otce po telefonu ji přinutí poslechnout.

[singlepic id=7502 w=615]

Na Moravě se čas vleče, není co dělat. Procházka s dětmi snad nudu zažene. Jinak tam vládne klid, tatínkovi se nestýská, žena mu nechybí, udělá prý vše proto, aby ji po výměně opustil. On jde na pivo a Nikola chystá jídlo. Alešovi šunka chutná víc než rohlík, Amálka protestuje. Je to jen 80% šunka, proč by ji jedli, komentuje situaci maminka. Režim a řád, to je to, co v této rodině chybí.

Den čtvrtý

V Otrokovicích hledá Tomáš práci, pořád nic už tři měsíce. Nikola jde nakupovat, sejdou se doma. Nakoupit by bylo potřeba i v Praze, ale Viktorka si opět staví hlavu. Nikam nejde, mají ji zamknout doma. Od Davida má povoleno ji plesknout po zadku, dobře ví, že s dcerou není lehké pořízení. A Lenka opět slzí.
Nikola má nefunkční pračku, ale ochotnou sousedku. Proto sebere snad všechno oblečení v bytě a jde prát. Tomáš chodí zahalen v ručníku, nemá žádné čisté prádlo. Ponožky mu koupila nové. Snad přes noc vše v bytě uschne.

Den pátý

Děti ve škole, manžel v práci a kuchyň plná neznámých spotřebičů. Troubu Lenka zapnout dokáže, plotnu ne. Maso končí v troubě, brambory také, rajská nebude.

[singlepic id=7506 w=615]

Změna velení

V obou rodinách se v klidu domluví. Žádné spory se nekonají, oba manželé jsou spokojeni. V Otrokovicích budou společně stolovat, zdravá strava pro děti a nějaký výlet po okolí. Lenka v Praze touží poznat Davidovu práci a navštívit aqvapark, zažít nějakou zábavu.

Den šestý

Peníze dochází a Tomáš ví, kde obstarat další. Má dobrý pocit z toho, že prodaná, ne darovaná plazma pomůže potřebným, vůbec chudák netuší, že většina slouží pro kosmetické účely. Ale čtyři stovky jsou v rozpočtu znát. Tomáš se jako člověk cítí mizerně, je mu trapné, že mu Nikola musela koupit ponožky. V Otrokovicích se u večeře stoluje. A prý zdravě. Teda podle Nikoly. Opět rohlík se šunkou a ředkvičky. Rodiče mají jako bonus i hermelín. Pro takto malé děti mi to zrovna nejlepší nepřijde. Nechápu, proč jim neuvaří kaši, puding, polívku. Ale namazat rohlík je asi rychlejší. Chybí mi na stole nápoje. Tomáš nevěří, že v tradici společného stolování vydrží i po návratu manželky. Později uslyšíme, že Nikola vařila, rohlíky se šunkou se asi střihači zamlouvaly nejvíce.

[singlepic id=7507 w=615]

V Praze se Lence ve firmě Davida líbí. Kávovar na rozdíl od sporáku zvládla. Malá firma, majetek, jejich život by brala. Její nezaměstnaný manžel není žádné terno. Mechanizátor lesní výroby by v okolí plném lesů práci sehnal, ale jen na živnostenský list, což se nelíbí hlavně Lence. David nechápe. Bral by jakoukoli práci, hlavně nesedět doma.

Den sedmý

Lenka plní úkol z manuálu, bloudí, ale nakonec do fitka v ulici Želivského trefí. Protáhne si tělo s domluveným trenérem. Běžně nesportuje, vymlouvá se na nedostatek peněz. Co takhle nazvat to leností? Proběhnout se po okolí a zcela zdarma ji nenapadlo. Výmluvy na děti jsou zbytečné. David kontroluje novou manželku, radí pořádně ji rozhýbat. Hodina stála cca 700 Kč, což hned Lenka přepočítá na dny a množství stravy.

[singlepic id=7510 w=615]

Nikola se nudí, postrádá soukromí, výměna se vleče. Nuda pokračuje, jdeme nakupovat. V domě funguje „prodej na okně“. Oblečení, které už jiné rodiny nepotřebují, položí na společné chodbě na parapet, a komu se hodí, ten si ho bere. Podle Nikoly by potřebovali snad vše, doma pořádně nic není. Ke všem věcem, které mají Mikovi v bytě, se hlásí někdo z domu, od oblečení až po vůni na WC. Salámy v mrazáku, přesnídávky pro děti, peníze, to vše prý mají půjčeno od kamarádek v domě. Tomovi „koupila“ mikinu, sice zelenou, ale hlavně že něco nového má. Konečně výlet. Cílem je zámek v Napajedlech a návštěva cukrárny. Lence se na delší trasy – 3 km nechce.

[singlepic id=7508 w=615]

Po návratu Nikola plní přání Lenky. Vymalovat ošuntělou předsíň. Na zeleno. Příšerná barva, malý prostor, hrůza. Tomáš by rád šel do většího bytu, nejraději pryč od Lenky, ale děti by mu chyběly. Pat a Mat v akci, výsledek otřesný!
Zajímavé, že šlapat po výletech Lenka odmítá, ale v aqvaparku je ve svém živlu. Všechno chce vyzkoušet. David přiznává první problémy. Lenka chodí pořád v jednom oblečení, navíc hodně obnošeném, budí pozornost okolí, to mu moc nevyhovuje. Má pocit, že se mu dokonce posmívají. Ona svůj vzhled neřeší, užívá si.

[singlepic id=7504 w=615]

Víkend tráví pražská rodina opět na horách. Večerní diskotéka byla zážitek pro oba. Lenka podle Davida kamarádí s alkoholem víc, než on je zvyklý. Běžně také netancuje, ani s vlastní ženou, ale ta náhradní ho tak dlouho přemlouvala, až skončil na parketu.

Den devátý

Na horách se opět lyžuje. Už bez instruktora a pěkně na vlek a z kopce dolů. Lenka prozřela a touží i s Tomášem začít trávit čas aktivně, s dětmi. Víc si povídat, víc se respektovat. David zjistil, že se o děti dokáže postarat i sám a tak bere nápad Nikoly na Výměnu velmi pozitivně.
Předčasné vánoce? Ne, Nikola se loučí. Děti dostávají hračky, tatínek zelené tričko. Je mu trapně, oni pro ni nic nemají, ale za vše jí děkuje. Deset dní se mu líbilo, bude vzpomínat v dobrém. Mít ženu jako ona, bude šťastný. Lenku má rád, ale nemiluje ji. Nevěří v její změnu. I Nikola cítí, že se musí malinko změnit, být na děti trpělivější.

Den desátý

Dnes je loučení i v Praze. Lenka má za zády dárkovou tašku, vypadá to, že má pro děti dárky, ale co dostali a zda opravdu něco vidět není. Od Davida dostává poukaz do posilovny, předává jí ho Karolína, žádné výmluvy na nedostatek financí, bude se cvičit. Já měla pocit, že malá Viktorka ve zhruba 52 minutě vytáhla karton cigaret, byl to mžik, zašustila taška, řekla tati a střih, konec loučení. Přehrála jsem si to několikrát, bílá krabice, červený nápis, všiml si toho někdo? Poznáte na obrázku, co drží Viktorka v ruce?

[singlepic id=7509 w=615]

Honem do auta, setkání obou rodin se blíží. David jede bez kytky, přijde mu trapné tam poletovat s kytkou, nic dramatického se neodehrálo. Lenka je zvědavá, jak ji Tomáš přijme. Ani Tomáš prý nemá potřebu ze sebe dělat „debila“ a nosit ženě kytku. Lenka s Tomášem se ani nepolíbili.

[singlepic id=7511 w=615]

8 očí

Lenka péči o děti zvládala, Viktorka si stavěla hlavu, David měl v podstatě tři děti. Tomáš si pochvaluje soužití s Nikolou. Byl klid, děti poslouchaly, nikdo neřval. I ona neměla s Tomem větší problém. Možná si Lenka myslí, že se její manžel přetvařoval, ale tak to tam deset dní v klidu fungovalo. Lenka přiznává, že hádky vyvolává častěji ona, chce, aby vše bylo podle ní, vybuchuje častěji než je zdrávo. Bylo by potřeba, aby si Tom našel práci, tak to vidí David. Nikola má pocit, že si Lenka s dětmi dostatečně nehraje, je jí jich líto, ta to vidí přesně opačně. Podle Davida náhradní maminka jeho děti nezvládala. Další problém je podle Nikoly strava. Lenka se vymlouvá na finance. Tvrdí, že před odjezdem zanechala doma dostatečné zásoby. Lenka došla k závěru, že ji všichni křivdí, ona je za tu nejhorší. Tomovi nechyběla, buď se to zlepší, nebo jdou od sebe. S tím souhlasí oba.

Současnost

Tomáš Mika rodinu opustil

Hádali se Tomáš s Lenkou po Výměně? Začal se Tomáš více zajímat o rodinu? „Ze začátku to bylo v klidu, ale potom se to zase vše vrátilo – seděl jen u počítače a chodil po návštěvách. Po dvou měsících jsem mu řekla, že jestli chce, ať se sbalí a jde. On se sbalil a odešel,“ říká Lenka. Momentálně spolu manželé nežijí, ale Lenka přiznala, že spolu občas spí. „Já jsem bohužel tak blbá, že ho miluju, ale ve spoustě věcí mu nevěřím.“ Tomáš ale prý podal žádost o rozvod, Lence zatím žádost nepřišla. Alimenty Tomáš nezaplatil už 4 měsíce. V hloubi duše ale stále Lenka udržuje naději, že se manžel změní a budou spolu.

U Kepákových vše při starém – tedy v pohodě

Sportovní rodina Kepákových je velmi akční a chtěla si vyzkoušet úplně všechno, i Výměnu manželek brala jako adrenalinovou zábavu. Pro Kepákovi se po Výměně manželek téměř nic nezměnilo. Jediné, o čem více Nikola přemýšlí, je cena zdravého jídla, která je vysoká a pro některé domácnosti nemyslitelná. Nikola s Mikovými v kontaktu není, ale má informace z jejich blízkého okolí. O rodině říká: „Zklamal mě Tomáš, všechny nás při Výměně oblbnul. Choval se jako vzorný otec rodiny a všechny problémy házel na Lenku. Teď mám informace, že se na ně vykašlal a nedává jim téměř žádné peníze.“

Zdroj:Voyo.cz, Deník Aha!

Související články

Nejchudší Výměna manželek: Čtyřčlenná rodina v 1+1 má 16 korun denně na jídlo / deník Aha!
Nejchudší Výměna manželek: Nemakačenko Tomáš přemýšlí jak opustit manželku / deník Aha!
Hustá dohra Výměny: Líný Tomáš rodinu opustil a na děti kašle. Lenka s ním přesto spí!!! / deník Aha!
Tomáš z Výměny manželek nepracuje. Lenka moc řve, viní z krize ženu
/ Ona.idnes.cz

Ajda

Začalo to kdysi dávno diskusí u Výměny manželek a skončilo... Vlastně neskončilo, jen jsem si z diskuse odskočila i mezi autory.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 57
1
Ladeenka
Reagovat

Paní z Otrokovic si za porodné koupila notebook. Myslím, že tohle mluví za vše o jejich situaci. Někteří lidé by si neměli pořizovat děti. A když už si je pořídí, tak by jim je měli vzít.

2
rennnie
Reagovat

Jsem na tento díl zvědavá, je to tady „od nás“. A jestli mají takový problém vyjít s penězma na jídlo, tak by měli sáhnout po nějaké staré české kuchařce a holt vařit luštěniny, vločky apod. Je to zdravé a bílkoviny v tom budou taky. Ale cigárko, to jo….

3
dessin
Reagovat

Take mi trochu hlava nebere, proc kupuji konzervy a nevari???

Reagovat

3 dessin,
možná proto, že to neumí a k tomu lenost. Otevřít konzervu je rychlejší, než nakoupit a uvařit. Rozhodně se dá za cenu konzervy uvařit daleko lépe, víc a zdravěji. Nemusí mít denně maso a kdyby se omezili v kouření, tak i na to by měli.

Pod článek přidán nový odkaz na další info v Aha!

5
rennnie
Reagovat

Pro zajímavost jsem koukla na složení konzerv jedné jihomoravské firmy, co skoupila všechny možné značky. Takže kuřecí maso ve vlastní šťávě obsahuje: „kuřecí maso, vepřové kůže, pšeničné a sójové bílkoviny, kořenící přípravek, solící směs, koření.“

No jo, no, proč třeba v akci nenakoupit kuřata a nevykostit si je sám, dát do mražáku a z ořezaných skeletů neudělat polévku? Jsem na to čím dál zvědavější….

6
rennnie
Reagovat

Do první reklamy se nic dramatického nestalo. Akorát otrokovský manžel mě irituje svým výrazem…

7
rennnie
Reagovat

Nákupy na okně :-)

Reagovat

http://vymena.nova.cz/clanek/novinky/lenka-po-vymene-tomas-se-chce-rozvest-ja-ho-stale-miluju.html

Copy nova.cz: Momentálně spolu manželé nežijí, ale Lenka přiznala, že spolu občas spí. „Já jsem bohužel tak blbá, že ho miluju, ale ve spoustě věcí mu nevěřím.“ Tomáš ale prý podal žádost o rozvod, Lence zatím žádost nepřišla. Alimenty Tomáš nezaplatil už 4 měsíce. V hloubi duše ale stále Lenka udržuje naději, že se manžel změní a budou spolu.

9
Jana
Reagovat

Ach jo, neměla jsem se dívat, to byla první a poslední Výměna, na kterou jsem koukla.:-(

10
XY2
Reagovat

Jsou to jednoduchý počty, když má stovku na den, tudíž 3000 na měsíc, nějak nepobírám, kde je ten zbytek.
Ono to není jen o penězích, ale životním stylu. Krabička cigaret stojí skoro stovku, kouří oba dva, tudíž je to vcelku jasný, ono by bylo i na druhý kalhoty, jenže přednější jsou ty cigarety.
Konzervy to je už třešnička na dortu.
Tohle rozvod nevyřeší.

11
Ajda
Reagovat

Ještě chybí pořídit si třetí dítě jako pokus o usmíření, pak on definitivně zjistí, že o ně všechny fakt nestojí, rozvede se, bude dál nemakačenko, tím pádem neplatič…

12
jana
Reagovat

Souhlasim s prispevky pod clankem a zejmena s prispevkem c 10, kde matematicky z prijmu 15000 vyclenim pouze 3000 na stravu nemuzu pochopit. Taky je mi smutne kvuli detem, ale bohuzel i takove smutne osudy zde ziji a maji male sance na unik a reseni sveho pak jiz dospleleho zivota jinak, kdyz v tom ty deti vyrustaji.

13
Jana
Reagovat

To jana:
Máte pravdu, je malá šance na únik, je mi líto těch dětí, narodily se do toho a těžko kdy budou mít šanci žít lepší život než jejich rodiče.
Nedostaly do vínku moc dobré geny, nedostaly materiální zajištění, nedostanou asi ani láskyplnou výchovu a adekvátní vzdělání.

14
jana
Reagovat

jezisi ja myslela 1000kc na stravu na tyden a az nyni ctu 500 az 1000 na mesic…z celkoveho mesicniho prijmu 15000

15
Petra
Reagovat

S těmi penězi sem já zaregistrovala že paní říkla, že má tisicovku někdy i pětistovku na týden, né na měsíc …

16
Ajda
Reagovat

S penězi je to u nich proměnlivé, záleží co musí zrovna ten měsíc zaplatit. Splácí dluhy a občas si vypomůžou prodejem krevní plazmy. Takže občas je to pár korun na den, jindy se „rozšoupnou“. Na pivo, cigarety a internet mají asi vždy.

17
Petra
Reagovat

Jojo, jak píše Ajda …já sem jen zaregistrovala jak paní vařila na chatě tak říkala, že mají tisícovku či pětistovku na týden a předtím že záleží dle toho co ten měsíc platí … no já si zrovna nemyslím že kupováním konzerv na jídle ušetří … o cigeretách nemluvě, když kouří dva co prokouří …

18
rennnie
Reagovat

Me zaujalo Lencino „Televizi v detskem pokoji neuznavam.“

19
Ksčenka
Reagovat

Já jsem odvyklý kuřák, ale iritují mě lidé, co se ohání tím,že “ když má na cigarety“ …. Víte co je to závislost? kdyby to bylo tak jednoduché nekouřit, tak by asi nebylo tolik kuřáků. Navíc pochybuju,že ti dva hulí krabičku za 100,-. Tipovala bych je tak na balené cigarety z podřadného tabáku co si ušoulají sami – tohle totiž kouří lidé co nemají příjem. Navíc- někdo si koupí kalhoty pán si koupí cigarety – no a co.Každý má své priority a nebudu někoho soudit- když nežiju jeho život. Co teda mě na výměně zarazilo – bylo naopak povýšenecké chování prachatější rodiny. To co předváděli oba dva manželé – chtělo se mi brečet. Měli by si ti dva zamést před svým povrchním prahem a zamyslet se nad výchovou té mladší holčičky – když už chcou moralizovat Lenku. Také nesouhlasím, že vaření je levnější- tedy je levnější pokud máte základní ingredience – koření, mouku, strouhanku,tuk, nádobí a zkušenosti. Pokud máte nakoupit sakum pikum vše tak se to na provní nákup prodraží . Jasně pak to vydrží na X jídel , ale ta počáteční investice …asi bylo pro paní jednoduchcší koupit konzervu. A za poslední – vyčítat v roce 2013 někomu internet – to už je snad i nutnost ,ne? Informace, práce, levné nákupy, možnost komunikace, bankovnictví atd atd … No nevím- zato bych nikoho nelinčovala.

20
XY2
Reagovat

19 – mám názor jiný. Když si pořídím děti a hned dvě téměř najednou, tak se o ně musím přiměřeně postarat a to i na úkor těch cigaret.
Ale patrně jsem jinde. Takže závislost je třeba chápat a dětem stačí párky. Tak ano, potom byl tento díl výměny naprosto v pořádku, a jen je třeba doporučit i jiným rodinám.
V jejich případě dost pochybuju, že by jim internet sloužil k něčemu jinému než zábavě. Ale ano, dneska je to jako televize, takže proč ne.
Jen já bych dala přednost tomu mít ty dvoje gatě, páč když jedny visí na šňůře, tak pak potom snad ani nejdu do práce, pokud nějakou mám, ale to je jen tak na okraj:-)

21
Ksčenka
Reagovat

20- Budete se divit, ale řekla bych,že párky a další hnoje jí více dětí než si vůbec dovedete představit a to i v “ lepších“ rodinách- stačí se podívat v hypermarketu lidem do košíku. Tak jak jedla rodina Lenky jí určitě daleko více lidí ( obezita a statistiky rakoviny tlu. střeva v ČR ) … Jo , můžeme ty dva tady lynčovat … Prostě můj názor je- že je třeba mít v manželkách vždy jednu “ dobrou“ a jednu“ špatnou“ rodinu…. Nevěřte úplně všemu co vám předloží v TV a zkuste se zamyslet . Špinit je tady a odebírat děti – se mi zdá už silná káva na to, že je v reálu nikdo nezná. Děti mi nepřipadají zanedbané a věřím, že v některých prestižních rodinách , kde je na děti kladen velký tlak aby byly nejlepší ve všem – trpí tyto děti daleko více než ty dvě z RS.

22
Marek
Reagovat

Já jsem z obou rodin na rozpacích. Souhlasím s Ksčenka, že rodina z Prahy se chovala povýšeně, ale také se mi nelíbilo hospodaření druhé rodiny. Nechápu lidi co kouří :(

23
XY2
Reagovat

@Ksčenka: Nevím, má milá, kde jsi přišla k tomu, že bych psala, že se jim mají odebrat děti. O zamyšlení bych tě taky ráda požádala. Protože pindy o tom, že závisláci kuřáci by se měli pochopit a to i na úkor svých dětí, je pro mě naprosto nepřijatelné.
A jen malý dotaz, jedny kalhoty jsou normální? V dnešní době? Když už nemají na, dle tebe, základní potraviny na vaření, jako je strouhanka, mouka a podobně, nemají na kalhoty, pro chlapa základní oblečení, jinak nemůže ani na ten pracák, tak na co vlastně mají. O balení cigaret nebudu vůbec diskutovat. A v marketech v košíku kupodivu vidím nejen párky, ale taky zeleninu a maso a podle toho, co je v košíku, bych si netroufala odhadnout, co budou mít jejich děcka k večeři.
Párky byl příklad, jsou i konzervy a budeš se divit, kolik dětí v tomhle věku tohle opravdu nejí, nebo jen výjimečně.
U druhé familie mi přišel trošku nadřazený tatík, i když to, jak kritizoval oblečení, že v jednom chodí nová mamina tejden, to mi tedy jako nadřazenost nepřijde.
A to, že jezdí každý týden na lyže, chodí do fitka a podobné aktivity, ano, to je o penězích a na to v Otrokovicích není, ale to není nadřazenost, koneckonců náhradní mamině se to moc líbílo.
Ona výměna je i o kritice a ne o tom, aby si padali kolem krku, jak je všechno báječný. Prostě v otrokovické rodině to v pořádku nebylo. A na záběry TV bych to neházela, možná se nevidělo zdaleka všechno.

24
Ajda
Reagovat

S patnácti tisíci na měsíc nejsou žádná rarita, určitě jsou rodiny, které mají i méně. Zaplatí nájem, oba splácí dluhy, poplatky spojené s bydlením. Kdyby kouřil jen otec, dobře – závislost. Ale Lenka byla těhotná, porodila, hned otěhotněla, druhý porod, kojení (?), to kouřila po celou dobu, nebo dokázala přestat? Přestat kouřit je o pevné vůli, výmluvy používá jen slaboch.
Párky cpe víc dětí, ale v jednom roce? Co mě zarazilo nejvíc, tak to, že vlastně je podporují i další rodiny v domě. Mají vše popůjčováno, včetně jídla a peněz. Oblečení jen z okna, to vám přijde normální? Nežijí na samotě u lesa, v obchodech pořád akce, včetně základních potravin, tak proč konzervy?
Než ji opustil, seděl pořád u počítače, to zaznělo po odvysílání. Pochybuji, že kontroloval účet, spíše hrál hry atd.
Druhá rodina mi zas tak divná nepřipadala, Nikola to tam zvládala, jiné by to tam hrotily daleko víc, to už jsme si zažili u dřívějších řad.
On dřevař, v okolí lesy, práce by byla a ona mu nepovolí pracovat jako OSVČ? Tak proč nejde pracovat ona, a on může být doma s dětmi, dnes běžná věc.

26
kamila
Reagovat

Pracháč se měl pochlapit a bundu jí koupit, když věděl, že si jí nemůže dovolit. Přišel mi ubohej, kritizovat umí každý, ale maminka dala před oblečením či sportováním přednost svým dětem. Držím jí palce ať se má lépe.

27
XY2
Reagovat

@kamila: Taky jí mohl koupit větší byt. A co jí měl ještě koupit? Rozum se koupit nedá a ten měl u Lenky hodně velkou absenci. A mohla bych vědět, jak dala Lenka přednost svým dětem a konkrétně?
Já téhle ženě držím palce taky, aby se vzpamatovala a začala, dle svých možností, žít trochu jinak a není to o výletech na hory a fitku.

28
Ajda
Reagovat

26 ,
je to Výměna manželek, ne charitativní akce. A ti „pracháči“ měli dvě auta, jedno jí mohli lakomci dát, denně oba v práci, k čemu jim jsou? V Otrokovicích by mohli celé dny po výletech, benzín by samo hradila Davidova firma.
Myslím si, že měla u nich minimum povinností a hromadu zábavy, to by jinak nezažila. Jaké si to kdo udělá, takové to má… nebo nemá :(

29
rennnie
Reagovat

Tak mi pripada, ze prazska rodina se mela zacit stydet za to vsechno co ma a nakoupit jim, sehnat praci atd….
No, pripomina mi to rceni Jaky sel, takovou potkal. Je mi lito tech decek, co z nich vyroste ..

30
Ksčenka
Reagovat

Kdo chce vidí – kdo nechce nevidí. Každý to vidíme jinak. Každopádně jsem ráda, že dle skoro většiny názorů zde se mi upravilo vnímání okolního světa. Přeji vám všem aby se vám dařilo a nikdy vás nepotkalo nic zlého . Bohužel jsem empatická více než je běžné a také si nedovolím druhé soudit tak z lehkostí jako většina. Mám rozdílný názor a stejně jako vy ho nechci měnit- takže pod tímto článkem diskuzi končím :-).

31
XY2
Reagovat

Pokud je empatie chránění kuřáků a jejich omluva a pochopení toho, že děti baští levné konzervy, tak v tom případě jsem ráda, že tolik empatie nemám.
A klidně budu diskutovat dál, protože mám své argumenty, kdo je nemá, zbaběle odchází.

32
KK
Reagovat

Tomu, kdo o sobě prohlašuje, že je empatickej více než je běžné, to zrovna moc nevěřím

33
dessin
Reagovat

tak ja jako nevim… jidel, ktery jde uvarit opravdu „za par korun“ je dnes habadej, a konzervy moc laciny nejsou. Kuraci nekuraci, on jde na pivko, ona koupi konzervy, deticky se muzou jit past.

Pominu proc, ale vadi mi JAK to svym detem prezentuji, nejsou u nich na prvnim miste a je jedno, jestli pred nimi stoji cigarety, pivo nebo internet. Mam obavu, ze tato rodina i kdyby nakrasne mela penize, pani(pan) se stejne nebudou namahat uvarit a ty konzervy by kupovali stejne…

34
Ajda
Reagovat

I empatie má své hranice, nic se nemá přehánět.
Nesmíme také zapomínat, že za Výměnu inkasuje každá rodina 50 tisíc.

35
XY2
Reagovat

A pro těch 50 tisíc tam taky jdou, já jinak nevím, proč by se tam zrovna tihle ukazovali, když ví, že žijí tak, jak žijí. Nebo snad Lenka chtěla potvrdit, že konzervy jsou to nejlepší pro roční dítě?
Říkala, že za stovku má 4 konzervy, marně pátrám, co je to za kvalitu pro děti. Je taky pravda, že za stovku má i dvě krabičky cigaret, když koupí nejlevnější.
Empatie není o tom, že chráním zájmy rodičů a chápu, že strava dětí a jejich prospěch je to poslední.

36
Ksčenka
Reagovat

Já jsem nikde nepsala, že se mi líbí a nebo souhlasím s tím jak žije chudobná rodina. Nelíbí se mi ani povyšování te “ lepší“ movité rodiny. Mě doma učili – chudoba cti netratí . Dobře – paní Nikola měla “ právo“ něco namítat – ta žila v jejich domácnosti, ale její manžel? Ten nevěděl z jakých poměrů a jak žije Lenka. Posuzoval ji pouze podle vzhledu a inteligence. I přesto mohla být vzorná matka , ale pán se choval povýšeně. Že se neumí postarat o jejich rozežranou holčičku ?!?! Já mám děti moc ráda, ale pokud holčička netrpěla nějakou duševní nemocí ( autismus atp ) tak bych jí asi musela už dát na prdel. Aby se mnou takhle cvičilo 5 leté děcko :-D to taky na skvělou výchovu nevypadá. Nevím- co tam měla paní s ní dělat . Už od první chvíle bylo jasné, že tam bude za“ podřadný kus “ .

37
XY2
Reagovat

36 – Ksčenka

Možná neškodí si přečíst, co jsi psala v předešlých příspěvcích.
A taky si přečíst příspěvky ostatních.
Tady nikdo nepsal o chudých a bohatých, ale o životním stylu a návycích.
Manžel má právo se vyjádřit k vyměněné manželce, o tom to přece je, aby ji za těch 10 dnů alespoň částečně poznal.
A pokud máš moc ráda děti, tak ty jim nedopřeješ přiměřenou stravu?

38
Ksčenka
Reagovat

Jsem hloupá, špatná a k ničemu .- Jsi spokojená, XY2 ?
:-)

39
XY2
Reagovat

38 – když není odpověď, názor, ani argument, je řešení udělat ze sebe blbce, a je to tvé rozhodnutí o sobě. A já s tím v podstatě už teď souhlasím. Ale není mi to k smíchu.

40
Leonard
Reagovat

Lol, tady to jede holky :-)

41
Ajda
Reagovat

http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/91470/nejchudsi-vymena-manzelek-ocima-psycholozky-kdo-rodinu-pohrbil-tomas-lenka-nebo-droga.html

Jsem se dívala v Albertu a 4 konzervy za stovku jsem neposkládala. Možná čtyři pytlíkové polívky :-) Ale už dřív jsem si všimla nechutně vypadajících hotovek v odd. zeleniny, v plastových krabičkách, cena kolem 60-70 Kč, které často kupují právě maminky s prcky :-(

42
rennnie
Reagovat

Hele, vyměněný tatínek – už v lednu 2012 hledal kamarádku na „pozděj možná něco víc“, tak nechápu proč si upletli spolu i tu malou Amálku…. No to je případ.

http://profil.lide.cz/Mikes007Tom/o-mne/
A vidím nové kalhoty i bundu – http://profil.lide.cz/Mikes007Tom/profil/

43
rennnie
Reagovat

Tady ho máme – pokud by se našla nějaká nová, která se bude o něj starat….
Zajímavé je, že kamarádku hledal už v lednu 2012, než se jim narodila malá. A nebo možná malá už byla, ale uvádí že má jen syna.

http://profil.lide.cz/Mikes007Tom/profil/

44
Ksčenka
Reagovat

39- :-) :-):-)

45
pimpa
Reagovat

Dávat malým dětem konzervy je opravdu blbé. Dá se dělat spousta dalších jídel, ale to už tu plno lidí psalo.
Co mi tu vadí, je ten zdejší hon na kuřáky, jako by tu bylo plno naprosto skvělých a bezchybných lidí, kteří jistě nemají absolutně žádnou neřest…

46
XY2
Reagovat

Nemyslím, že by se zde provozoval hon na kuřáky, jen se podivuji, alespoň já, že jsou rodiče, kteří budou raději hulit, než aby dětem dopřáli lepší jídlo, než obyčejné levné konzervy.
Tady se řeší a omlouvá závislost, ale už se neřeší, že tím trpí dvouleté a roční dítě. To mi přijde podivné. Patrně jsou rodiny, podle místních ohlasů, kde je to normální, že dítě je až poslední, první je popelník.
Takže pokud má někdo neřest, že pije, tak je to omluvitelné a pokud proto rodina nemá peníze, tak je to chyba koho? Nízkých sociálních dávek? Možná nějaké příplatky od státu kuřákům, pivařům?

47
pimpa
Reagovat

44 Já nevím, že Ty všechno tak hrotíš. Nikdo tu neomlouval, že trpí jejich děti. To je samozřejmě špatně a rodiče by se měli urychleně vzpamatovat.
Ale ta ironie o příplatcích kuřákům a pivařům je už podle mě na hranici hysterie.

48
XY2
Reagovat

45 – pimpa
Opět tě odkážu na tvůj předposlední příspěvek, pokud si jej pořádně přečteš, možná, ale opravdu jen možná pochopíš, že hysterie je tvoje starost o kuřáky. Ovšem nezaručuju, že to pochopíš.
Nic nehrotím, jen reaguju na příspěvky, konkrétně na tvůj. Ono je jednoduché plivnout něco o honu na kuřáky a čekat, co bude dál. Já bych neřešila ani tak ty kuřáky, sama jsem taky, ale to, že ti kuřáci nemají na přiměřenou stravu pro své dvě malinké děti. Ti kuřáci nemají na jídlo pro děti a co s tím? Přestat kouřit, nebo šidit děcka, nebo příspěvek státu jako na bydlení? Jak to vidíš ty? A chápeš vůbec, o co jde? Asi ne:-)

50
Ajda
Reagovat

Ať si každý kouří kolik chce a kde chce, to je můj pohled. Jen to nesmí být jako v této rodině na úkor stravování dětí a to zde očividně bylo. Ani slovo o tom, kolik je kouření stojí, ale mraky výmluv na finance, proč nevařit zdravě a bez konzerv. Proč šetřit u sebe, když můžou odbývat děti, sobci.

51
rennnie
Reagovat

Ajdo, jejich logika bude taková, že kafe a cigáro je místo snídaně, takže ušetří za snídani (což v jejich případě vidím na 4,- Kč za dva rohlíky). Jenže jen z toho živi nejspíš nebudou, takže v konečném důsledku jí + kouří, což je větší výdaj než kdyby jen jedli.

Já sama jsem kouřila cca 7 let, pak jsem přestala (4 roky), pak jsem začla (z občasné se stal denní zvyk) a zase jsem přestala (3/4 roku). Kdoví jak to měla Lenka, jestli kouřila i v těhotenství, při kojení atd. Já bych se tomu nedivila, toto mi připadá jako vrcholné sobectví – těhotná kuřačka. Jenže Lenčin životní styl tomu vysedávání u kafe a cigaret nahrává a není v Otrokovicích (ale i jinde) jediná. Je pořád doma, neumí se zabavit jinak, tak vykecává se sousedkou a u toho si zapálí. Na nějaké aktivity nemá jakože peníze a chodit s dětma ven a po procházkách, to se jí asi nechce. Tak se v tom plácá od snídaně k obědu, od obědu k večeři a čas mezi tím vyplňuje kouřením. Přitom bych řekla, že by se aktivitě až tak nebránila, ale povedený manžílek byl taky ten typ, co jen „sedí a čumí“.

52
XY2
Reagovat

50 – souhlasím.
A v téhle rodině jsou patrné i jiné problémy a jak se to zkloubí, tak je to neštěstí pro děti. Nikdo není dokonalý, ale děti by měly tou nedokonalostí trpět nejmíň.

53
růžová kabelka
Reagovat

Nejhorší je,že si za to můžou sami a najde se plno lidí,kteří je ještě litují a snaží e podporovat ve flákání,nejspíš stejní případi.Plno lidem se nechce pochopit,že oni nejsou nemocní a postižení,ale hlavně líní a neschopní.

54
Markéta P.
Reagovat

nechci být zlá ani jedovatá,ale kdyby přestali kouřit měli by na spoustu věcí. I na ten luxus co měla bohatší rodinka. Lituji jen ty ubohé děti

55
kozichstar
Reagovat

Ahoj všichni,už jsem o tutom díle slyšela,bobužel jsem jej nikdy neviděla,nevím,jak se jk němu dostat,voyo nemáme-zaplacené,tady by se to prý mělo dát spustit,ale nejde to,prosím poradí mi někdo??Děkujiii

56
Ajda
Reagovat

@kozichstar: Bez Voyo už nikde, premiérový díly vždy 7 dní na novaplus.cz. Videa pod článkem jsou jen ukázky a přehrát jdou.

57
kozichstar
Reagovat

@Ajda: Děkuju

Přidat komentář