Panáček v reality show

EuroSong online video

EuroSong video archiv

Eurovision Song Contest 2017: Jaké písně se mezi sebou utkají v Kyjevě? (video)

9. Květen 2017 | napsal(a): VojtaP

eurovision-2017-logo

AKTUALIZACE: česká zástupkyně Martina Bárta se do Grandfinále nekvalifikovala, v rámci semifinále se umístila na 13. místě (z 18) se ziskem 83 bodů.
Vítězem 62. ročníku Eurovision Song Contest se stal portugalský zpěvák Salvador Sobral s písní Amar Pelos Dois. Jeho vítězné vystoupení najdete v článku.

Je před námi již další, v pořadí 62. ročník Eurovision Song Contest. Dle tradice se nový ročník odehraje v zemi úřadujícího vítěze, což je letos Ukrajina. Jak je v posledních letech zvykem, tak i Česko posílá do Kyjeva svého zástupce. Je jím Martina Bárta a s písní My Turn vystoupí již v 1. semifinále. V následujícím článku si můžete pustit všech 42 soutěžních písní. Který song to letos vyhraje? 

Eurovize 2017: Česko bude v Kyjevě reprezentovat Martina Bárta s písní My Turn!

8. Březen 2017 | napsal(a): VojtaP

Natáčení klipu My Turn pro Eurovision Song Contest 2017 s Martinou Bárta ve studiu č.5 České Televize 21. a 22. února 2017

AKTUALIZOVÁNO: Byl zveřejněn oficiální videoklip

Česká republika se i letos účastní Eurovision Song Contest, naším želízkem v ohni bude 28 letá jazzová zpěvačka Martina Bárta, mimo jiné vítězka castingové pěvecké show Robin Hood – Cesta ke slávě (2010). O nominaci rozhodla, stejně jako v posledních letech, odborná porota. Kromě jiných byli osloveni také zpěvák Mikolas Josef nebo zpěvačka Lenny, která však účast nakonec odmítla. Byť Martina převážně působí v Německu se skupinou 4 To The Bar, účast nakonec potvrdila. Soutěžní píseň My Turn natočila v Londýně v kompletní britské produkci. Martina bude v pořadí 6. zástupcem České republiky na Eurovizi, přebere tak otěže po Gabriele Gunčíkové, která se v loňském ročníku probojovala do Grandfinále. Již 62. ročník Eurovize odstartuje své 1. semifinále 9. května. Český soutěžní příspěvek si můžete pustit uvnitř článku.

Eurovize 2016: Grandfinále poprvé s účastí České republiky!

14. Květen 2016 | napsal(a): VojtaP

GG_eurovision2

Finále sledujte již dnes, v sobotu 14. května ve 21:00 na ČT1 nebo online na webu České televize v sekci Eurovize.

Nejsledovanější hudební soutěž na světě jde do svého Finále. Již dnes se dozvíme, kdo se stane vítězem 61. ročníku Eurovision Song Contest. Letošní Finálové klání je speciální tím, že se do něj poprvé dostala Česká republika, kterou s písní I Stand reprezentuje Gabriela Gunčíková. Jak to vidí bookmakeři, kdo má nejposlouchanější píseň a kdo se objeví jako hvězdný host? Dozvíte se uvnitř článku.

Eurovize 2016: Přehled 2. semifinále a finalistů! Pár silných favoritů v přehledu průměru…

11. Květen 2016 | napsal(a): VojtaP

dami_euro

V předchozím článku jsme si představili všechny účastníky 1. semifinále, kde se ukázalo, že se i v různých částech Evropy dá vytvořit zajímavá hudba. Dnes si představíme příspěvky ve 2. semifinále a přidáme k tomu i šestici států, která postoupila do Finále přímo. V 2. semifinále nebude chybět ani zástupce Austrálie, která se soutěže zúčastní letos podruhé. Reprezentovat ji bude vítězka australského X Factoru Dami Im. Druhé semifinále se odehraje 12. května. Kdo postoupí? Posuďte sami, všechny zbývající písně najdete uvnitř článku.

Eurovize 2016: přehled písní 1. semifinále! Hity, silné melodie, ale i pár omylů…

10. Květen 2016 | napsal(a): VojtaP

Eurovison_GG

AKTUALIZACE: Gabriela Gunčíková postoupila do FINÁLE Eurovize 2016!!! Gratulujeme a přejeme hodně štěstí, Finále sledujte již tuto sobotu 14. května od 21:00 na ČT1. 

Už příští týden se odehraje nejdéle běžící a nejsledovanější hudební soutěž v Evropě – Eurovision Song Contest. Již 61. ročník se odehraje ve Stockholmu a právě v těchto dnech v Globe Arena probíhají generální zkoušky na tři velké večery. V letošním ročníku bude Českou republiku zastupovat stříbrná finalistka SuperStar z roku 2011 Gabriela Gunčíková s písní I Stand, která zazní již v 1. semifinále 10. května spolu s dalšími 17 účastníky, které si v tomto článku představíme. Z prvního i druhého semifinále postoupí pouze 10 účastníků do velkého Finále. Jakou bude mít GG konkurenci, má šanci uspět? Užijte si všechny semifinalisty z 1. kola na jednom místě.

Gabriela Gunčíková bude reprezentovat Česko na Eurovision Song Contest 2016!

11. Březen 2016 | napsal(a): VojtaP

GG_eurosong

Finalistka Česko Slovenské SuperStar 2011 a dnes již ostřílená zpěvačka Gabriela Gunčíková bude reprezentovat Českou republiku na letošní Eurovizi. Vystoupí s písní I Stand, kterou napsali Aidan O’Connor a Sara Gilbert, na hudbě se podílel Christian Schneider. Gabriela byla nominována pětičlennou odbornou porotou. Podle kreativního ředitele soutěže Jana Potměšila o nominaci rozhodly zkušenosti ze zahraničí a úžasný hlasový rozsah. Semifinále soutěže se odehraje 10. a 12. května ve Stockholmu a živě ji bude přenášet také ČT2. Píseň české reprezentantky společně s videoklipem si můžete přehrát uvnitř článku.

Eurosong 2008: Tereza Kerndlová se v Evropě neprosadila + video

23. Květen 2008 | napsal(a): SUNíčko

Kdo sledoval včerejší přímý přenos z druhého semifinále Eurovision Song Contest 2008 (a že to chtělo hodně síly a odhodlání), nebyl asi překvapen, že naše pěvecká hvězdička Tereza Kerndlová zcela propadla.

I druhým rokem nedokázal český zástupce nic více, než vyhrát národní kolo a následně zcela propadnout. A není divu, kdo včerejší vystoupení Terezy Kerndlové viděl, určitě si povšiml, že její pěvecký výkon byl takřka neslyšitelný, zatímco u dalších soutěží jsem jejich hlas na svém televizoru bez problému slyšel, takže bych to neshazoval na zvukaře, jak je klasická výmluva. Její tanec byl rovněž velmi nejistý a působil na mě dosti nepřirozeně. Je dosti možné, že za to mohla nervozita.

Eurosong: Toxique křtili své debutové album Toxique

15. Únor 2008 | napsal(a): SUNíčko

Už se nějak přihodilo, že jsem se tento týden v úterý 12. února zúčastnil křtu debutového alba jednoho z účastníků letošního ročníku Eurosongu – kapely Toxique. Opravdu příjemné hudební překvapení letošního roku. Pro ty co nebyly, malá video Toxique ochutnávka v podobě skladby Story, která byla zahrána jako první přídavek. Musím konstatovat, že zpěvačka, textařka a autorka hudby Klára Vytisková je aktuálně nevyčerpatelným zdrojem energie této kapely. Nebo-li, jestli máte možnost, zajděte si na ně.

Eurosong 2008 CZ – zfixlované SMS hlasování?

11. Únor 2008 | napsal(a): SUNíčko

Dnes se na serveru TV Nova objevil článek, který informuje, že zaměstnanci jedné jihlavské firmy museli ze služebních mobilů posílat SMS zprávy, aby podpořili zpěvačku Terezu Kerndlovou v soutěži Eurosong. Nutit je k tomu měl jejich zaměstnavatel. Údajně proto, že firma podporovala vydání nové desky zmíněné zpěvačky a hodilo by se jí tedy její vítězství. Pro ty, kteří Eurosong 2008 CZ sledovali asi nic překvapivého, neb málokdo věřil, že Tereza Kerndlová vyhrála svým zpěvem či díky odhaleným kalhotkám.

Tereza Kerndlová vítězkou EuroSong 2008 CZ – ano, je to skutečně možné + video

26. Leden 2008 | napsal(a): SUNíčko

Cože? Tak přesně tuto otázku položili všichni v mém okolí, když byla jako vítězka druhého ročníku EuroSong CZ vyhlášena asi zpěvačka Tereza Kerndlová. Diskutující pod mnoha články, které se v zápětí objevili na českém internetu, používají především slova – ostuda, někdy i ve spojitosti s národem, podprůměr, podplacené.

Uvnitř článku máte možnost shlédnout vystoupení všech 10 účastníků českého finále Eurosong 2008 a navíc si i stáhnout vystoupení kapely Toxique v rozlišení 1024 x 768. Zkrátka si je užít v plné síle :)

Většina z těchto lidí byla názoru, že Tereza Kerndlová je špatný výběr a své sympatie směřovali k Toxique, Gipsy.cz, Čechomoru či Danu Nekonečnému.

Jak se ukázalo, někteří z našich čtenářů měli pod minulými články o Eurosongu 2008 pravdu, když říkali, že Tereza Kerndlová má velké problémy se zpěvem naživo. Bulvár se jistě v souvislosti s EuroSongem 2008 bude v pondělí zmiňovat ponejvíce o kalhotkách vítězky, které byly permanentně v akci a zorném oku televizních kamer :) Je možné, že tímto vývozním artiklem se může do finále v Bělehradu probojovat.

1. stránka z celkem 212