Panáček v reality show

Výměna manželek – co uvidíte v dalších dílech

15. Říjen 2005 | napsal(a): | reality show: Výměna manželek

Výměna manželek si našla svoji skupinu diváků, a právě pro tuto skupinu si Mf Dnes v dnešním speciálu o reality show našla stránku a informovala o tom, co bude k vidění v dalších dílech, které se budou vysílat 17. a 24. října 2005. Dovolím si tedy odcitovat jejich obsah. Hlavně pondělní díl vypadá ve výměně velmi zajímavě.

17. října

kdo se vymění: grafička z městské vily s cirkusovou artistkou z maringotky
– dramatickým ohniskem sváru se stane matka artistky, která „vetřelkyni“ stále hlídá, kritizuje ji, její pokyny dětem ihned ruší a telefonicky žaluje dceři. Zatímco artistka se mění v generálku a vyvzdoruje si opravu koupelny, grafička slyší, že zvířata a děti mají přednost a že je krkavčí matka.

24. října

kdo se výmění: energická žena z města a rázná manželka z venkova

– vymění se dvě ženy, jedna pochází z Přerova, druhá z Kojetic u Třebíče. První je velmi energická, tvrdí, že se dá vše zvládnout a nic není zase tak velký problém, druhá z Kojetic je naopak zvyklá, že vládne okolí, které se jí přizpůsobuje, a nelibě nese, když to tak není.

A navíc

– výměna manželky z Prahy na statek – žena z města se bude muset starat o kozy, slepice nebo husy
– narušené manželství dostane druhou šanci
– soutěžící se podívá na sraz boubelek

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

Výměna manželek

Diskuze k článku

Počet komentářů: 66
1
gogo23
Reagovat

Bylo by možné udělat video s tím vzteklým hošíkem z jednoho z předchozích dílů?

Reagovat

gogo23, myslím že ne, tohle určitě žádný z našich caperů nenahrává.

3
Jana
Reagovat

Myslím, že Nova je trochu taková hyena, která čeká na mršinu -čím smradlavější, tím líp. Vybrané dvojice jsou extrémní, nejsou běžným vzorkem obyvatel – takže příklad bych si z nich rozhodně nebrala. V počátku mi tento pořad připadal jako zábavný – ale bavit se na něčí úkor mi připadá zvrhlé. Jsem ale ráda, že odborné pomoci se snad dostane chlapci se záchvaty vzteku i chudákovi Auře – psovi z klece. Ještě jednou se opakuji – pokud se nevyjádří k jednotlivým případům psycholog či snad lépe psychiatr je to pořad který škodí !!

Reagovat

Jana, já bych neřekl, že ty vybraná manželství jsou extrémní. Pouze vždy zvolí dvě tak, aby právě a jen mezi nimi byl největší kontrast. Ale to je myslím základní princip této rs, přeci se nebudou vyměňovat dvě sousedky ze stejného baráku :) Jak to tak vypadá, tak myslím, že hlavně divačky si tuto rs oblíbily, někdo ty pondělní koláče sledovanosti péci musí :)

5
Jana
Reagovat

Myslíte, že pí Melhelm s jejím pohledem na domácnost a výchovu všeho živého je normal? Pí Bubníková se čtyřmi štrůdly a úklidovou hysteriií je také v normálu? :-) o rodině vzteklého chlapce nemluvě. Ne, je vybírán vždy opačný extrém. Je to hyenismus, protože těžit z neštěstí či nevědomosti druhého je prostě podlé.

Reagovat

Jana, ano, však říkám, vybírají vždy opačný protipol k první rodině o to v této rs jde. Ale ve výsledku jsou ty rodiny jako celek vcelku normální. Kdo z nás nemá v rodině nějakého toho kostlivce ve skříni, kterého by se jistě neznalý člověk věcí chytil a vyčetl. Aneb kdo má dokonalou rodinu, nechť hodí kamenem :)

7
Jana
Reagovat

Já mám i možná několik kostlivců. Tady jsou ale kostlivci vystaveni mimo skříň – pes v kleci, vzteklý chlapec, jeden jogurt na 5 dětí a pod. Bojím se vyhodnocení divíkem, bez odborného vedení.

Reagovat

Jana, hlavně by bylo dobré zjistit, co od účasti dané rodiny očekávají. Protože myslím, že popularita je až na posledním místě, alespoň pro nějakou manželku z vesnice. Ano, těch několik tisíc se jistě hodí, ale co více? Já osobně bych se do toho nikdy nepřihlásil, za to třeba 10 dní ve vile bych asi zvládnul :))

9
Romana
Reagovat

Možná by ten psycholog spíš uškodil. Už teď aby některé vyměněné manželky lezly kanálama /dobře jim tak/ a ještě kdyby odborník -psycholog opravdu potvrdil, že nejsou tak úplně normální.

10
mimi
Reagovat

nekdy je to fakt trapas toho vztekleho kluka bych asi uskrtila manzelovi bych na chvilku prala nejakou tu smudlu

11
Hana
Reagovat

Opět se tady reaguje na vzteklého kluka – pořad jsem neviděla, jenom o něm slyšela, ale mám doma hocha s LMD, a projevy jsou výrazně v sociální oblasti – komunikace s druhými i se sebou samým. Jestli se jednalo o nějaký výraznější projev podobného postižení, nemyslím si, že by se dal srovnávat pes v kleci. To mi připadne celkem jednoznačné. Rodiče bývají často bezradní, a ne vžda najdou odborníků pomocnou ruku. Natož když nevědí, že by tu pomocnou ruku měli vyhledat. Vždycky přece okolí řekne – je nevychovaný, je hrozný. Zlomenou nohu každý vidí a toleruje, „zlomenou“ hlavu nikoli. Odborník by se nemusel vyjadřovat vyloženě ke všemu, ale bylo by to pro mne takové logické zakončení daného pořadu. Když nic jiného, aby pustil zakřiknutější stranu ke slovu, a popř. jako ve výše uvedeném případě pomohl rodině.

12
Petra
Reagovat

Dnešní díl stál za to ! Cirkusáci se projevili ve všech směrech. A tchyně !? Ta pasuje přesně do těch vtipů, co o nich kolují. Cirkusáci mají na 10 dní rozpočet co většina rodin na celý měsíc, holky zbytečně rozmazlujou. Já sice „krkavčí matka“ nejsem, ale abych jim kupovala vše o co si řeknou, to už je trochu moc. A tu tchyni radši zavřít k tygrovi.

13
Romana
Reagovat

Matka cirkusačky byla největší ježibaba, jakou jsem kdy viděla. Jdu koupit své tchýni kytku.

14
Hanka
Reagovat

Tak dneska jsem nestačila zírat. Takové rozmazlování a kupování si dětí, to je teda síla. A mít takovou tchýni……hrůza! Chudák Hanka, doufám, že si její manžel aspoň uvědomil, jaký poklad doma má. Její trpělivost je obdivuhodná!

15
Helča
Reagovat

Já bejt vyměněná u cirkusáků, tak bych to tak jako Hanka nevydržela. Baba tam vládla a myslím, že dcerunka bude její kopie. A jak měl komediant plno keců na adresu Hančiny rodiny, ale vůběc nevěděl, jak tam žila, co řešila, byl přece furt v čudu. Jen, že se rozpovídal před kamerama.

16
Alča
Reagovat

Myslím, že každý díl manželek má něco do sebe. A je na každém účastníku i diváku. co si z něj odnese. Někdo jen kritizuje, a někdo se zamyslí. Zamyslí se nad tím, jak by vypadala jeho skvělá rodina v tomto seriálu a taky bilancuje co je dobré, co ne, a co by šlo vylepšit. V každém případě na mě osobně velmi zapůsobil díl s nezvladatelným chlapcem tím, jak ho náhradní máma vcelku dobře zvládala a jak se zachovaly na konci ty dvě rodiny k sobě navzájem. Vždyť taky měly možnost mámy na sebe křičet a osočovat se, ale ony to zvládly perfektně – snažily se navzájem si pomoct. Jen aby takových bylo víc.
Mě osobně se po počáteční nedůvěře v jakoukoli reality show tato vcelku líbí, protože ukazuje odlišné světy zavřené za dveřmi bytů, domů a maringotek.

17
Anela
Reagovat

Naprosto souhlasím s komentářem Alči. Bohužel momentálně nemám víc času pro reagování.

18
eliška
Reagovat

Souhlasím ve všem s Janou, poprvé jsem tento pořad shlédla, myslím tu artistku a grafičku , skutečně jsou to extrémy, a obě rodiny by po konci tohoto pořadu měl rozebrat psycholog, pak bych v tom viděla nějaký smysl. Oběma rodinám by měl vysvětlit, co dělají špatně, měl by jim vysvětlit a pomoci, jak dál pokračovat, aby z toho měly největší užitek děti. Takhle cirkusová rodina zdeptala tu druhou a odešla s přesvědčením, jak dobří rodiče jsou, i když jestli někdy opičí láska vedla k dobrým koncům nevím, stejně by tak potřebovala poradit jak s dětmi ,tak se vztahem i druhá rodina. Takhle jsou všichni rozhozeni, mají převrácený život, prostě není to k ničemu, je to jen ta klíčová dírka, nahlížení k sousedům, aby primitivní dušička byla spokojená – já nejsem taková. A zneužívají se přitom děti, proto to není fér pořad. Viz artistka a ta malá z druhé rodiny, bylo to fakt hrozné. Takže už ne, tohle už nemusím.

19
Ysta
Reagovat

Cirkusáci – k nám jezdili do města a děti chodili s námi do třídy na základní školu. Byli o 1 až 2 roky starší /mají tak 7 tříd základní školy/ a už tenkrát pro ně bylo prioritní kolik mají žvýkaček a kapesného.

20
Vladana
Reagovat

Připojuji se k Alči. Paní učitelka byla skvělá svým přístupem, i když 10 dní navíc v cizím prostředí je málo – zázraky se nedějí a výchova takového dítěte je běh na dlouhou trať. Včerejší díl jsem sledovala a ze začátku mi cirkusačka byla docela sympatická, ale vývoj ukázal, že je to jen husa (tím asi urazím husy, omlouvám se). Bylo vidět, jak se předváděla před kamerou (výstup při opravě koupelny), holt je to její život – předvádění se. Přístup k vydrancování kuchyňské linky měla odkoukaný z předchozích dílů – odhadem od paní Bubníkové, nic nového v tom nebylo. Hysterické výstupy u telefonu, v záběrech s vítáním se psem – samá faleš… Za chvíli to bude stejná čarodějnice jako matinka. Taky ti chlapi v cirkuse – hotové bačkory, jinak by tam asi nepřežili. Ale abych se jich trochu zastala – zvířata měli v naprostém pořádku a bylo vidět, že vztah k nim měli úžasný(na rozdíl od „hogofogo paničky“ Aury- té bych psa zabavila).
Paní Hanka neměla šanci.

21
Ivča
Reagovat

Žaneta byla celá maminka a její dcerunka rostla do její podoby. Paní Hanu obdivuju, že tak celou situaci zvládla, protože dostat se do takové rodiny je neštěstí. Tchyně působila jako alkoholička v absťáku.

22
Jana
Reagovat

Tento díl mě připadal nefér k Hance, které ke dvěma rozmazleným holkám „nafasovala“ starou semetriku, která si léčila komplexy neustálým ponižováním paní Hany. Musím říct, že pokud televize chce, aby byly vidět co nejvíc sociální a třídní rozdíly , tak se jí to skvěle daří. Cirkusáci dokázali, že mají v hlavách žíněnku.

23
Jana
Reagovat

Já ještě vidím další problém, na který pamatuje i zákon. Nedávno jsem četla, jak učebnice popírají rovnost pohlaví. Matka je zde prezentována jako hospodyně která mele maso, otec se na domácích pracech nepodílí. Toto odporuje zákonu o rovnosti pohlaví. České manželky, které se v pořadu výměna prezentují jako hospodyňky předminulého století, vyjdou bez ztráty kytičky. Pracující matka, která nemá hrnce v šiku vyjde jako šmudla, která se dobře nestará. Já osobně tento model odmítám. Jsem pracující žena, matka dítěte s LMD, která má sice ráda pořádek, ale preferuje pohodu a klid rodiny a tak když uklizeno není, nemám hysterický záchvat. Jsem navíc chovatelka koček a tak chlupy jsou našimu věrnými průvodci – ale pohoda zvířat je pro nás neméně důležitá. Hlavně, ženský, neblázněte a neberte si z afektovaných hospodyněk příklad – jsou i jiné priority. Psycholog by byl prima – od Novy ho však nečekám a navíc i kdyby tam byl on neradí jen ukáže směr. Další věc jsou herecké výkony – nebaštěte ten vzorným hospodyním zase všechno co prezentují – někdy jsou to výkony hodné divadelních prken a hlasité monology o špíně a špatně vedené domácnosti té druhé má ukázat jak právě ona a jen ona to má 100%. Tento pořed mě zklamal – je nechutný – ještě že máme ČT2.

24
Eva
Reagovat

Myslím si, že obě měli v něčem pravdu. U mě jsou také děti na prvním místě,ale jsem taky proto, aby dítě požádalo, když něco chce a nerozkazovalo, ale myslím si, že když mě o to požádá (myslím tím, že má žízeň nebo hlad, ne něco koupit), tak když mám čas, tak mu vyhovět a nenechat ho z principu čekat. Holky Žanety byly dost rozmazlené a měli za zády stále oporu (babu). Jejich otec ani neví, jak to u nich doma funguje (skvělý to otec) a potom si tam vyskakuje na druhého, že je bábovka. U něj je asi důkaz chlapství, že umí zatlouci hřebík do země. Moc bych za to nedala, že taky skáče jak tchýně, manželka a děti poručí, když s nima náhodou stráví nějakej čas. Chudáci partneři těhle cirkusáků. Tak teď už chápu, proč je v cirkusech vstupné tak drahé a věci předražené.

25
Jana
Reagovat

pro Evu: Svět světských je naprosto jiný!! Zde opravdu mají rodiče hlavní slovo i u svých, dospělých dětí, ctí se jiné modely rodiny, ženy tady opravdu fungují jako velmi výkonné hospodyně a muži jako „makáči“ co zatloukají. Vydělávání peněz a „dobré“ výživné jídlo v množství víc než dostatečném, jsou na žebříčku hodnot na předních místech. Vzdělávání dětí ale velmi pokulhává – není důležité, protože ženy budou v budoucnu stejně vařit v maringotce a muži zatloukat. Toto se dědí z geneace na generaci. Je to jiný svět. Tady by neobstál nikdo z „gádžů“

26
Šárka
Reagovat

Z počátku jsem fandila p.Žanetě,ovšem do té chvíle než začala přerovnávat hrnce v kredenci.Takovouhle opičí lásku k dětem jsem ještě neviděla a takováhle tchýně je dobrým námětem na horor.Obdivuji paní Hanku,že to u cirkusáků vydržela s takovým klidem,bez velkých scén a hádek.Děti se dají snadno koupit dárečkama a obskakováním,ale co z nich pak vyrůstá.Zarazilo mě i to,že cirkusácké holčičky musí mít podané pití.To je přece činnost kterou dítě zvládá běžně od 3let samo.Co se týká finančního rozpočtu na nákupy,8000 mi musí stačit na měsíc i s výdaji za oblečení a obědy ve škole.

27
Eva
Reagovat

pro Janu: Jestli tím dostatečným a výživným jídlem jsou myšlené nanuky a sladkosti,tak to smekám. To je opravdu vydatné jídlo. Já jsem nemyslela maso, polévky, atd. A co se týče otce, mě je jedno co dělá, ale ať se neplete do věcí u kterých nebyl a kterým nerozumí. Nemyslím si, že děti světských by při každém nákupu museli dostat tamto a tamto a když to nedostanou,tak z toho udělat pomalu tragédii.

28
Jarka
Reagovat

Zpočátku se Žaneta snažila chovat normálně, ale dlouho jí to nevydrželo. Holt geny jsou geny. Je to falešná cirkusačka a brzy se sní stane taková kráva jako z její matky.
Takové rozmazlené fracky bych nepouštěla ani ven ,netak do televize

29
Jana
Reagovat

pro Evu: výživné jídlo jsem myslela ironicky. Ono to bylo spíš o tom, že na to máme, tudíž dětem koupíme všechno. Ne tohle bylo střetnutí dvou odlišných světů. Moje kamarádka si před 25ti lety vzala „světského“ / pěknej byl, snědej, svalnatej / – trošku, byť z venku, znám ten život. Některé věci se mi ale líbí – rodiny drží pohromadě, všichni fungujou, jsou pracovití, musi si umět poradit, dokážou se postarat o sebe i rodiny. Ale opravdu bych neměnila !!

30
Karolína
Reagovat

Chtěla bych přispět svou trocho do této diskuse. Žaneta byla skutečně věrnou kopií své paní matinky a její dcery by se asi chovaly trochu jinak, kdyby tam bába neasistovala. Paní Hana mi přišla taky jako dobrý extrém. Bohužel jsem neviděla celý pořad, ale to co jsem zahlédla mi stačilo. Jsem taky matkou, mám ráda společnost a aktivně ji vyhledávám, ale na prvním místě jsou moje děti. Ale je pravda, že jsou vychovávány stejně jako děti paní Hanky (prosím, děkuji a ne všechno musí mít).Manžela ani jedné bych nechtěla doma ani za zlatý prase. A tchýně?! Taková rachejetle, to jsem snad ani nikdy neviděla. Díky za tu moji tchýni i když je občas na zabití.

31
Andrea
Reagovat

Včerejší výměna, byla docela ostrá. Celá cirkusácká rodinka, byla tlupa neochočených komediantů s IQ slaměného koně. Dcerunky rozmazlené až hrůza, kdy starší šla opravdu vydařeně ve šlépějích „roztomilé“ babičky a maminky. Maminka na mne působila naprostou falší a opičí láskou, babička byla jako ježibaba z Mrazíka (bez komentáře) a tatínek cirkusák? Řekla bych, že tatínek má předky tmavší pleti (nejen vzhledově), ale i chováním. Pokud se o něj Hanka starala (vařila, uklízela, krmila zvířata), bylo to v pořádku, ale jakmile se s ní měl rozloučit začal „papouškovat“ jak to bylo hrozné…
No mít takovou rodinku za sousedy, tak jim raději podpálím maringotku (na normální život by se nezmohli). Mám dvě děti a ráda jim dělám radost, ovšem mrhání věcmi, neúcta k penězům, žádné hodnoty…to dle mého není zrovna velký projev „lásky k dětem“…. Spíše je to hozený bumerang, který nás jednou zasáhne na velice bolestivém místě…

32
Míša
Reagovat

Včera večer jsem se opět přesvědčila o rozdílných hodnotách českých rodin. Já sama mám dvě děti a musím říct, že je mám nesmírně ráda a jsou vždy na prvním místě. I přesto ale znají hodnotu peněz, váží si maličkostí a jsou si vědomy, že nic není zadarmo. S manželem zastáváme názor, že „zasloužení se o něco po čem toužím“ je velice příjemný pocit. Pokud dětem kupuji nanuka (lízátko, čokoládu, bonbóny) kupuji každému po jednom kousku a jim nepřipadá divné, že se na ně ze špajzky nehrnou sladkosti, z mrazáku nevypadávají nanuky, z poliček v pokojíku hračky…
Holčiny cirkusáků, byly rozmazlené, drzé, ukňorané potvůrky, které by potřebovaly tvrdou ruku. Jen jsem se opět přesvědčila o tom, co říkávala moje maminka, že cirkusáci jsou jako cikáni. Kočovný národ komendiantů, který na sebe upozorňuje naprosto vším. Oblečením, chováním, rozhazováním peněz a v neposlední straně i hloupostí.
Nova by opravdu mohla popřemýšlět o psychologovi, který by se po tom všem k oboum rodinám vyjádřil. Nebylo by to vůbec na škodu a já si myslím, že zrovna včera by „babička a maminka“ od komediantů asi potrápili mozečky, jakže to ten pan psycholog myslel, když tvrdil, že jsou hloupý, omezení a děti krmí opičí láskou…

33
Lenka Hrnčiariková
Reagovat

Vyjádření ke článku výměna manželek na této stránce:Již od mala jsem byla vychována stylem co di sama nezařídíš nemáš.I můj partner po mně vyžaduje,abych byla vůdčí,osobností v našem vztahu.Veřte,že mně samotné toto vadí.Ráda bych nechala rozhodovat svého partnera,ale vždy když dojde k tomu aby byl on vůdčí osobností sebere se a má strašnou spoustu práce a odmítá semnou jakkoliv komunikovat.Pro mě samotnou je tata vlastnost přítěží a velice mě to psychicky vyčerpává.A jaký máte na toto vše názor vy?Děkuji za vyjádření. Zdraví vás Lenka z Kojetic

34
Jana
Reagovat

Myslím, že je to dobře. Člověk by se měl spoléhat sám na sebe. Manžela nepředěláte a myslím, že se s ním žije líp, než s nějakým despotou. Možná byste jen občas měla vykřikovat jako Žaneta – ten zvuk je tak strašný, že manžel urychleně ledacos udělá. Jinak jste v pohodě a gratuluji k přežití !

35
phoebe247
Reagovat

Výměnu jsem viděla potřetí a včera mě pěkně mrazilo. Celý pořad (jako ostatně každá reality) mi zavání touhou po senzaci (ber kde ber) a i trochou hyenismu. Ze včerejšího dílu jsem měla dojem, že nejvíc ublížil dětem – naprosto úmyslně jim Nova v hlavinkách udělala zmatek výměnou matinek a pak se řešilo čí přístup k výchově je lepší.
Jako manželka a matka dvou malých dětí přemýšlím, kolik by mě museli zaplatit, abych šla do tohoto projektu a nechala si celý národ zírat do soukromí (navíc s rizikem, že Nova může cokoliv zkreslit a tendenčně upravit v touze po senzaci a tedy vyšší sledovanosti. Ta částka by musela být dost vysoká. Ovšem pro případ, že by v době mé nepřítomnosti měla moje děti ocicmávat cirkusačka a krmit je sladkostma kdykoliv by si vzpomněli, je tato částka navyčíslitelná.

36
lenka
Reagovat

Lenka Hrnčiariková:mám podobné problémy v našem vztahu s partnerem.Veškerá zásadnější rozhodnutí jsou na mě a někdy je to opravdu dost náročné. Ale zase nevím jestli bych měnila za manžela, který je panovačný a musí být vždy po jeho. Je to těžké u nás si za to můžu částečně i sama, ale někdy bych vážně přivítala, kdyby se manžel do rozhodování více zapojil.
Snažím se s ním o tom mluvit a rozebírat to, do určité míry to pomáhá ale myslím že nějakou zásadní změnu po 9 letech manželství už nelze očekávat.

37
George
Reagovat

Myslím, že tam bylo hodně zajímavých momentů. Docela se divím, že komentáře zde jsou tak jednostranné a všímají si cirkusové matky (bohužel jména si nepamatuji).
1. Cirkusová matka možná svoji pozornost dětem přehání. Nicméně jí nelze upřít lásku. A tu dávala i dětem „zapůjčeným“, kterým evidentně chyběla. To, že stále něco kupovala je jistě diskutabilní, ale ona se s nimi i mazlila, dávala těm dětem něco, co ony neznaly. Vysvětlení necirkusového manžela, že vztah dětí k ní je díky dárkům bylo lživé. On sám si musel uvědomit, že to není pravda nebo minimálně, že to není celá pravda.
2. Necirkusová matka však byla další extrém. Její děti byly citově deprivovány. Jim chybí láska, mazlení. To je pro děti v tomto věku mimořádně důležité. Je jedno, zda jim něco koupí nebo. To je totiž její problém. Je to věc těch matek. Každý si ve výchově najde svoji hranici a může se ztotožnit s jednou z těch matek. Nebo být někde mezi. Ale že její děti by více lásky a mazlení snesly bylo patrné jednoznačně. Nemusí kupovat. Ale vlídné slovo, pohlazení, mazlení nic nestojí.
3. Matka cirkusové manželky byla úděsná. V něčem sice mohla mít pravdu a chování a schopnosti necirkusové manželky pro ni mohly (ať už právem či ne) šokem. Ale myslím, že v této show neměla co dělat. Byla tam dalším, rušivým prvkem.
4. Ovšem necirkusový manžel byla opravdu postava excelentní. Kus hadru bez názoru, naprosto apatický, neschopný. Nejedná se o to, zda umí či neumí opravit koupelnu. (Já to taky neumím a ani bych se do toho nepouštěl). Stačí si zavolat firmu. Ale on neměl schopnost vypustit ze sebe jakékoli stanovisko. Například: „Koupelnu opravovat nebudu, protože se mi nechce, nebo to neumím“. On přitakával a pak to neudělal. To svědčí o tom, že jako člověk nemá valnou cenu.

Reagovat

George a nechceš to sepsat do podoby článku pro tento blog? O manželkách se hodně diskutuje, ale nějaký článeček nám chybí. Předem každému zájemci díky.

39
SluničkO
Reagovat

Mně „necirkusový manžel“ přišel zrovna naopak velmi vyrovnaný, klidný a pohodový a svůj domov měl velmi příjemně zařízený (až na malý detail – sprchový kout). Jsme každný jiný, takže máme každý jiný náhled na věc. To je bezva, dovedete si představit, že bychom všichni mysleli stejně? Hanka („necirkusová manželka) mi také připadala naprosto normální. Věřím, že své blízké miluje a svoji lásku jim dává svým způsobem znát. Ze svých dětí jistě vychová samostatné, vyrovnané, pohodové lidi. Zato z těch holčiček od cirkusu budou bezpochyby úplně stejné semetriky jako je mamka s babku. Ne každý jsme rodilý komediant a na požádání předvádíme své city na kameru. Když Hanka s manželem odcházeli a zavírali za sebou dveře, tak z nich vyzařovalo něco velmi hezkého a láskyplného.

40
Radka
Reagovat

No mě osobně by se to líbilo někde mezi.Cirkusačka dětem dávala dost lásky,ale všechno,co si děti přejí,bych jim nekupovala
a Hanka jim moc té lásky nedala,ale líbilo se mi u ní,že je učila
aby si uměly o něco říco,poděkovat – prostě slušnému chování.
Co z dětí vyroste poznáme u dětí v dospelosti.Jak jsme je vychovali.

41
Janiczka
Reagovat

Myslím že to byli pizdy obě dvě

42
Jana
Reagovat

Tak to s tebou zásadně nesouhlasím, každá rodina je jiná a je zvyklá na svůj způsob života. Souhlasím s tím že děti byli rozmazlené, ale svědští lidi pro děti žijou a taky je náležitě rozmazlují! Je to tzv. opičí láska. Kdyby se všechny děti měli tak dobře, jako se mají oni a všichni měli tolik lásky jako oni, možná by bylo míň gaunerů, kteří si neváží ani svých rodičů a ani sami sebe! Rozhodně nesouhlasím s tím, že žijou jako cikáni, jejich maringotky jsou vybaveny na takové úrovni, že tak to nevypadá ani u někoho doma…Dárky jim rodiče kupují, proto, že na to mají a neznám rodinu, která kdyby měla trošku větší příjem než má nyní, tak by určitě kupovala dárky taky.

43
Anela
Reagovat

Reality show Výměna manželek se mi líbí. Líbily se mi už upoutávky ve formě pohledu na otáčivé dveře z obchodních domů, naznačující, že se člověk octne úplně jinde. Tento moment je zachován i v každém příběhu, kdy šipky na mapě naznačují polokruhy výměny. Zajímavý je scénář, sestřihy, prostě na rozdíl od obou dalších „reality show“, které souběžně probíhají, kvalita … Je ale fakt, že stejně jako tyto vzbuzuje „výměna“ rozporuplné emoce, někteří mí známí se na ni odmítají dívat, že šmírování cizích domácností v nich vzbuzuje odpor. Já osobně si myslím, že pokud do toho ti lidé šli dobrovolně, není sledování jejích životů nic špatného. Překvapuje mě, jak pouhých deset dní prožitých v jiném prostředí ty ženy většinou poznamená psychicky. Nevěřila bych tomu, zdá se mi to poměrně krátká doba…
K pondělní reality tu zaznělo hodně názorů, vesměs odsuzujících rodinu paní Žanety. Souhlasím s tím, že její matka neměla zasahovat takovým nevybíravým způsobem do „výchovy“ paní Hany v druhé části výměny. Tím porušila pravidla hry. Ale Hana si měla zároveň uvědomit, že těžko může ze dne na den zlomit zaběhnutou výchovu, stravovací zvyky … (Tohle jsem ocenila v dřívější reality u majitelky Aury. Také mohla striktně zakázat vstup psů do domu, ale spokojila se s tím, že psi nesmějí do kuchyně během přípravy jídla. ). Překvapilo mě také, že Hana propagovala zdravou výživu, ale v kuchyni si nijak zvlášť jistá nebyla. Naproti tomu Žaneta se aklimatizovala naprosto bez problémů a co mě opravdu udivilo jak u ní, tak u majitelky Laury, jejich schopnost „absorbovat“ cizí děti. A není to jen o dárcích, obě měly úžasnou schopnost si děti získat. I když nesouhlasím s tím, aby se dětem koupilo vše, co chtějí, věřím, že děti „z cirkusu“ budou v životě daleko samostatnější a průbojnější, než děti paní Hany. A ta láska mezi nimi, ta opravdu nebyla hraná … Tu valnou hromadu při přivítání jsem jim opravdu záviděla.
Jinak závěr „mezi 8 očima“ by mohl být opravdu korigován psychologem. Protože občas je to opravdu na zhroucení a žena napadená „dvojnicí“ musí odcházet přinejmenším otřesena, i když jsou pak divácké ohlasy při ní.

44
Lenka Hrnčiariková
Reagovat

Vážení přátelé
Podstoupila jsem výměnu manželek a budu již v pondělí 24.10.2005 v televizy.Je mi velice líto,že se prozatím k tomuto nemůžu vyjádřit(jsem vázána smlouvou),ale pevně veřím tomu,že po odvysílání vám zdělím veškeré mé zážitky.Nevěřte však všemu co tam uvidíte.Řekla bych,že vše je sestříháno tak,aby se lidi pobavili.Mám však obavy z toho,že se to vše obrátí proti mně,ale také to beru tak,že kdo chce psa bíti,vůl si vždycky najde.Budu se těšit na Vaše názory a reakce
Vaše Lenka z Kojetic

45
George
Reagovat

Takže to zkusím ještě jednou.
1. Každá rodina má svoje zvyky. Jsou dány mnoha faktory (nemá smyslu je rozvádět). Nemá smysl kritizovat, zda ti koupí více a jiní méně. Museli bychom vidět kontext. Omezme se na fakta.
2. Cirkusové manželce (ať se nám líbila či ne – každého problém) nemůžeme upřít lásku k dětem, citový kontakt s nimi, mazlení, laskání, hezké zacházení. A to i k cizím. V době, kdy se často řeší týrání dětí, kdy můžeme vidět otřesné případy končící i smrtí to není až tak zanedbatelné. Mnozí to připisují tomu, že je „cirkusačka“. Není to dané spíše povahou té ženy? Známe podobné matky i „necirkusačky“. A jistě jsou „cirkusačky“, které takový vztah k dětem nemají. Nutno ovšem zdůraznit, že zde oceňuji jednu, i když nesmírně důležitou, vlastnost této ženy. Neříkám tím, že bych souhlasil s mnoha dalšími způsoby chování. A co vyroste z jejích holčiček je otázka. Na výchově se podílí mnoho dalších faktorů, skrytě, nenápadně, kombinovaně…..
3. Děti „necirkusové“ matky vykazovaly citový deficit. To je objektivní. Tím netvrdím, že by k nim měla vztah špatný, či snad, že by se s nimi někdy nepomazlila. Ale těm dětem to evidentně chybělo a časté mazlení, dotyk, kontakt, vlídnost jim byla velmi milá. Paradoxně souhlasím se Sluníčkem: „dává jim lásku svým způsobem znát“. Svým způsobem. A je to takový způsob, který způsobuje onen citový deficit. Možná ona důslednost a tvrdost je na místě. Ale u tak malých dětí je třeba obrovské dávky lásky. Je otázka rovnováhy – nedá se to nikdy říct. Ale mám-li ve výchově něco přehnat, pak ať je to raději láska a ne tvrdost.
4. Všichni se shodujeme v hodnocení tchýně (či matky matky). Neměla v oné reality show co dělat. Její způsoby byly nepřijatelné. Myslím, že vzbudila odpor skoro ve všech. Možná to byla sestra Bubníkové! Pokud ne, pak obě v minulém životě pracovaly na gestapu.
5. Určitě nesouhlasím s hodnocením Sluníčka necirkusového manžela. V pohodě vůbec nebyl. Byl naprosto vykolejený. Jeho nová manželka možná pro něho byla hyperaktivní, ale s tím musel počítal. Co pak tedy dělal v reality show. Také jsem nehodnotil jeho byt, způsob života a flegma. To je jen a jen jeho problém. 2 momenty byly důležité. První když děti přilnuly k „nové“ matce. To se ho dotklo. A jeho zdůvodnění nebylo opravdu přesné. Dárky to nezpůsobily. Anebo, nezpůsobily to jenom dárky. On to říct musel. Řekl to do kamery, řekl to přítomným lidem, ale řekl to především sobě. A musel tomu věřit. Protože kdyby tomu nevěřil, pak by se mu v jeho životě mnohé zhroutilo.
Sluníčko také možná nepochopilo to, co jsem napsal o problému koupelna. Je to jejich věc, že jí mají léta rozkopanou. Do toho nikomu nic není. Pokud ho však jeho „nová“ manželka nutila, aby s tím něco udělal, pak nabízím několik normálních odpovědí:
„Nechce se mi (neumím to), a proto to neudělám“.
„Jsme na to zvyklí, zůstane to při starém“.
Avšak odpovídal-li, že za chvíli, že na tom již pracuje a podobné nesmysly, vyjevil podstatu své ubohé povahy. On nic řešit nechtěl. Najednou byl postaven do situace, kdy to řešit musel. A neřešil to. Nechal se dokopat k něčemu, do čeho se mu evidentně nechtělo.
6. Jeho chování zvlášť vynikne ve srovnání s jeho názorem na výchovu dětí. Děti je třeba vychovávat rázně, připravovat je na zákruty a problémy života, nenechat je zhýčkat, ukázat jim, že v životě není nic zadarmo. OK. Je to jejich výchovná strategie. A pak byl postaven před banální problém, a selhal.
7. A tady je otázka ošidnosti výchovy. Děti jsou vedeny tak, jak bylo uvedeno. Ale do hry vstupují další faktory. Třeba příklad otce, který nemá na nic názor, nic nedokáže řešit nebo řeší evidentně proti své vůli.
8. Co tím chci říct. Není až tak úplně jasné, ze kterých dětí budou kvalitnější lidé. Každý, kdo má jen trochu soudnosti ví, že výchova a její nekonečná mnohotvárnost může připravit mnoho překvapení. Na růst těch 4 dětí budou působit různé faktory, v různé síle, budou různě vnímány a vyrostou 4 různé osobnosti. A určitě nebudou 2 „horší“ cirkusové a 2 „lepší“ necirkusové. Život funguje jinak.

Omlouvám se za délku příspěvku.

46
LOT ze SODOMY
Reagovat

Díval jsem se v pondělí na HRŮZU ZE CHLÍVA CIRKUSÁKŮ.

Reagovat

HNUS A HNUS OD KOLOTOČE – VYSRANÝ LIDI.

48
Helča
Reagovat

Plně souhlasím s Georgem. Bezva příspěvek. Mě se zdál o krapet horší právě nemastný, neslaný necirkusák, než afektovaná cirkusačka, ale alespoň se svým názorem.

49
Hana
Reagovat

Potěšilo mne, že se k těmto pořadům vyjadřovali převážně lidé, kteří měli nebo chtěli k danému téma něco říct. Nezlobte se, ale poslední dva příspěvky (LOT ze SOdomy) tomu vrazil nůž do zad. Možná jste si nevšiml, ale sdělujeme si své postřehy, nemáme potřebu zvracet.
K příspěvku pana Georga musím podotknout, že se jako jeden zmála snaží srovnávat obě rodiny, nikoli jen jednoduše odsoudit. Myslím si, že co se organizace týká, asi opravdu se my z pevných staveb máme co učit, protiže v pojízdném bydlení musí být vše řešeno maximálně účelně. O tchýni nemluvím, tam je myslím 100%-ní shoda všech přispěvatelů. Rozmazlování děvčat – je to jejich věc a oni poznají, jak se jim vrátí. Fakt je ale ten, že jejich způsob života je zcela odlišný od našeho – počínaje tím, že jsou neustále pohromadě, a konče tím, že zatímco naše děti chodí na nějaké kroužky, oni na sobě musí makat – a jestli jejich kousky jsou pro nás tím víc přitažlivější, čím více se nám tají dech, tím více si oni musí věřit a věřit si navzájem. Protože jsou na sobě navzájem závislí. A tahle soudržnost mezi našima dětma asi tolik samozřejmá není.
Televize volí rodiny, které jsou navzájem v co největším rozdílu, a právě tím jednotlivé ty názory vynikají. Kdyby dali rodiny podobné, možná bychom si některých věcí vůbec nevšimli. Nemůžu říct, že bych fandila těm nebo těm, spíš bych volila cestu někde mezi nimi. Obracet někoho na svoji víru za povolených pět dní je bláhovost. Maximálně ho se svým názorem můžu seznámit.
A jestli mi na cirkusové paní vadil její neustálý křik a přeexponovanost, musím zopakovat, že mít malé děti a rozkopanou koupelnu v podstatě kvůli prkotině (posuzuji podle délky opravy) také není můj šálek kávy. A reakce manžela necirkusové paní mi připomínala reklamu na jakési životní pojištění. Ale musím uznat, že nevím co by předkamerou vykládal kdokoli z nás.

50
Eva
Reagovat

Georgovi: Zcela se ztotožňuji s Hanou (účastnicí výměny). Mám 2 děti, se kterými se samozřejmě mazlím, ale pochybuji, že bych se dokázala okamžitě mazlit s cizími dětmi, které by ke mě navíc měly takový přístup, jako děti Žanety. Totéž platí o mých dětech, kdyby měly na týden „novou maminku“. Hanu obdivuji, sama bych se druhý den v maringotce zhroutila!

51
Jana II.
Reagovat

Jsme tady dvě Jany – takže Jana II.
Přemýšlím, proč se Vám zdá necirkusový pán líný a nemožný. Sprchový kout byl sice rozkopaný, ale nevíme, proč byla vanička vyndána. Aby pán nemusel poslouchat ten šílený jekot, dal tam vaničku původní, ale pokud jste dobře sledovali NEZAPOJIL odpad pod ní. Tzn. že ji tam dal jen tak naoko, aby se zbavil cirkusového kvíkotu. Ale – když kamera procházela dům, byl velmi pěkně vybaven a opraven – tak to přece nevypadá u lenochů a nechopných chlapů – pokud ovšem toto vše nedělala jen paní, což trochu pochybuju. Takže neznáme důvod, proč byl kout rozkopán a je z toho dělána věda, protože nic jiného „závadného“ na domu nebylo!! Pán moc nereagoval, zřejmě neměl na chování cirkusačky slov, což mě nepřekvapuje – není každý zdatný pouťový vyvolávač ! K dětem. myslím, že děti se na tretky a nanuky nalákat dají – ne že ne. Je ale pravda, že ne každého přijmou a v tom cirkusačka zabodovala i když musím říct, že faleš a přetvářka z toho jen sršela. Paní v maringotce se špatně orientovala, domácnost jí nešla od ruky – tomu se ale nedivím, v maringotce je vše stísněnější, na tento omezený prostor musí být člověk zvyklý a bylo to opravdu těžké. Také vyhovět rodince, která je zvyklá na hody vepřo knedlo k večeři, když člověk je skromný a téměř vegetarián musí být také obtížné, zvlášť, když ho krhavým zrakem pozoruje cirkusová šelma – stará matka. Myslím, že největší obdiv zasluhuje paní vyměněná do maringotky, protože já bych tu babu praštila paličkou na maso hned první den – rozhodně bych to nevydejchala. A ptám se – na co jsou pravidla této show, když je nikdo nedodržuje??

52
Iva
Reagovat

V pondělní RS mě dostal jen jeden moment a to jak „drahá babička“ cirkusačka v maringotce seštěkala pani Hanu, pak hrdě odešla a Hana místo aby se zhroutila (což bych udělala já) tak to okomentovala jen jednou dobře mířenou větou, „Tak to byl teda vodopád“. V ten moment jsem jí v duchu tleskala a myslím, že žena, která k těmto situacím přistupuje s klidem a rozvahou má mnohem více šancí vychovat z dětí kvalitní dospělé jedince.

53
Šárka
Reagovat

Cirkusačka pěkná semetrika.

54
sasa
Reagovat

Celkem už není co dodat, jenom mě trochu překvapilo, jak Georg ihned diagnostikoval citovou deprivaci dětí Necirkusů. Jediný moment, který by tomu mohl nasvědčovat, byla scénka, kdy Cirkusová oznámila děcku, že zítra odjede. Vzlyky- “ maminka na mě kříčííí „- mohly někoho vzít za srdce, ale co si budem povídat, která matka na své děti nikdy nekřičela. A hodná teta, která navíc rozhazuje a plní každé přání jak víla z pohádky, musela zapůsobit na malou holčičku. Po návratu svou maminku ale vítala naprosto spontánně a s láskou. Cirkusovy děti by možná braly novou tetu úplně jinak, kdyby nebyly ovlivněny starou čarodějnicí. Pan Necirkus byl hodně flegmatický, ale proč by se rozčiloval, když to bylo jen na pár dní, nakonec pravidla dodržel a přizpůsobil se. což se o Cirkusových nedá říct ani v nejmenším. A nakonec, pan Cirkus se projevil jako podpantoflák největší, protože přestože neměl s Hanou žádný konflikt, před svou manželkou ji div neinzultoval když se dozvěděl (proč tak pozdě?), že jeho holčičkám neletěla střemhlav pro limonádu. Navíc, takové dvě velké holky se můžou obsloužit samy. Vrchol byl výběr dárků pro děti Necirkusů, čekala jsem, kdy si mrňata vystřelí oči točícími se světélkujícími klauny. Takže nebezpečnou koupelnu bych až tak nevyzdvihovala.

55
SluničkO
Reagovat

To Jana, ale i ostatní: Jsem ráda, že se svými názory nejsem sama. S velmi podobným modelem jednání a výchovy a la „opičí láska“ (Žaneta) jsem se setkala přímo ve své rodině a s odstupem mnoha let mohu zodpovědně říci, že následky jsou katastrofální. V konečném důsledku je to pro děti trestem a ne darem. Nehledě na to, že někdy pod tím vším objímáním, pusinkováním ap. se skrývájí mnohé rozpory a faleš: „Dám ti všechno, zlatíčko, pusinku, sladkosti, penízky…vždyž jsi můj největší poklad, ale teď si to všechno vem a běž si hrát. Já mám práci (chci mít klid).“ A mám sama zkušenosti, že do určitého věku se děti dají koupit velmi snadno. Ale jen dočasu. Takové jsou mé vlastní zkušenosti. Já si myslím, že mnohem důležitější je věnovat dětem svůj čas, hrát si s nimi, poslouchat je povídat si s nimi, rozumět jim, ale také ji být přirozenou autoritou a vzorem a s tím vším ruku v ruce jde samozřejmě mazlení a všechny projevy mateřské i otcovské lásky.
A ještě jedna poznámka. Tak, jak se Žaneta hystericky projevovala k manželovi Hanky, tak se chová i doma, nebo i hůř? Brr! Můj VELMI trpělivý partner by to asi tak klidně nesnesl. Notabene viděli jsme jen pár nahraných záběrů!

56
Evik
Reagovat

Nedá mi to, abych se nepřidala k diskusi, i když podstatné už bylo celkem shodně řečeno. Jednu věc bych ještě zmínila: nadzvihl mě fakt, že při všech těch až nechutných projevech opičí lásky cirkusové rodiny dospělí v maringotce normálně kouřili! (Nebylo to snad vidět, ale paní Hana si vymínila při změně pravidel, že se bude kouřit venku). To je tedy opravdu projev pravé „lásky k dětem“. Naprosto typické pro tento cikánský vztah k dětem – prosím nemyslím to rasisticky, je to charakteristický vztah k dětem v této komunitě.

57
Motýlek
Reagovat

Velmi dobré názory, musím souhlasit. Mě hlavně nadzvihlo to chování v obchodě – jezení za pochodu, baba se samozřejmě do všeho montovala, Hanka byla úplně bezmocná. Nevím, jestli bych tyto a další situace /viz vaření/ psychicky zvládla. Nikdy jsem svým synům netolerovala takové rozpustilé chování v obchodě, ani vynucování si sladkostí a hraček. To neexistuje. Samozřejmě jiná věc je ten přístup k dětem – hraní, mazlení atd. – ale zase přiměřeně věku. Já jsem vždy zastávala názor – co už zvládne na svůj věk sám, ať to udělá, ať se obslouží. Potom si opravdu děcka dělají z matky sluhu, a ona aby byla vzorná, tak skáče jak dětičky pískají, ikdyž jsou třeba dospělé.

58
George
Reagovat

to Jana II.
Nestudoval jsem podrobně všechny příspěvky, nevím tedy, k čím názorům se vyjadřuješ. Jenom bych si dovolil poznamenat.
1. Myslím, že nikdo nehodnotil necirkusového manžela v tom smyslu, že má doma něco nedodělaného. To je jen a jen jeho problém. Každý má právo mít doma rozkopanou koupelnu a může jí tam mít celý život jako artefakt.
2. Jeho problém byl ten, že se do toho pustil, a to takovým způsobem, který je tristní. Nikoli z hlediska manuálních zručností. On prostě měl říct, že to dělat nechce a nebude. Ten postoj by druhá strana musela tolerovat. Když řekne, že to tak chce, tak to tak bude. Žaneta by to musela překousnout.
3. Ale on to odkýval a pak už se z něho sypaly výroky: za chvíli, potom uvidíme atd. atd.
4. Jistě byl rozhozen, že má doma úplně jiný typ ženy než na kterou je zvyklý. Jejich domácí flegma je jejich věc. Ale oni se dobrovolně a za peníze přihlásili do RS, tedy museli počítat s tím, že budou konfrontováni s realitou poněkud jinou. A pravděpodobnost, že by takový flegmatik (a je to jeho právo!) narazil na někoho podobného, byla dost malá.
5. To platí i na výtku cirkusové rodiny. Ona necirkusová paní se setkala s velmi zvláštní rodinou. Ale věděla do čeho jde a věděla, že ta rodina bude hodně jiná. To je právě podstata RS – konfrontace jiných životních stylů a hodnot. Takže divení, že mají jiné stravovací návyky bylo zbytečné.
6. Od TV Nova bylo ovšem hanebné, že podstrčili „navíc“ tu strašnou ženu (matku cirkusové manželky). Ta tam neměla co dělat.

59
Kamila
Reagovat

Stále jsem hledala, kde je komentář diváků k pondělku.Tak až dnes,se mi to povedlo, i když nevím jestli najdu ještě někoho diskutujícího. Dívala jsem se na tento pořed podruhé a vzalo mě to stejně, jako příběh se psem v kleci. Vidím, že většina z Vás to vnímala jako já.Uvedu komentář mého manžela.Protože mě rozesmál.Nevím jestli „hádal podle sebe.“ Tak ta divoká živočišná cirkusačka přefikla manžela flegmetika hned z kraje. Předvedla mu takovou cirkusovou šou, že jí napřed zmámeně přikyvoval, když přerovnávala hrnce v kuchyni a pomlouvala jeho manželku.Pak na to nestačil a zamykal se strachy před ní v pokoji.Ona si pak stěžovala, že se nahoře v pokoji bojí.No a cítila se bez sexu tak vykolejená, že tam vyřvávala ty primitivní výjevy: “ nikdo nebude křičet na moje děti.“ Starou mamu cirkusačku,( mě připadala jako vysloužilá sexuální pracovnice) tam nechala, protože věděla, jak je ten její chytlavý, aby ho baba pohlídala.Velmi jsem obdivovala, jak se paní Hana dokázala chovat klidně,když jí baba dělala naschvály a ponižovala ji.No a Hanin manžel, že zvládl ten hysterický vřískot ohledně sprchového koutu.A ten závěr, kdy blbá cirkusácká rodinka pošlapala Pardubickou rodinu a se štěkotem odcházeli jako vítězové, to byl předposlední hřebíček. Úplně poslední byl, když jsem četla BLESK, kde dopřály silného hlasu staré prokouřené prostitutce a šířily tam její další ponižování inteligentní paní Hany. Jak se snažila ty mladé „blizničky“ někam výtvarně rozvíjet. Ale kde nic není tam ani smrt nebere a marně házela perly sviním.

60
SluničkO
Reagovat

To Kamila: Dobrý, fakt dobrý. I když se pohybujeme na úrovni značné nadsázky, tak i tak to má svoji vypovídací schopnost. Blesk nečtu a jak jsem viděla Hanku, tak naštěstí, myslím, taky ne.

61
Romana
Reagovat

A kdy to v Blesku vyšlo? Hladala jsem to na internetu, ale nenašla jsem to.

62
Martina
Reagovat

chci jenom vyjádřit podporu mamince toho vsteklého chlapečka byly tam jasné projevy LMD a žít s tímto problémem je hodně těžké okolí často odsoudí bez znalostí toho co dítě potřebuje . Mám vlastní zkušenost

63
Renata
Reagovat

Komentářů k cirkusákům je fakt dost,byl to díl,u kterého jsem vydržela až do konce. Nechci nikomu kritizovat způsob života,ale u mě na plné čáře vyhrála paní Hanka. Čelit 10 dní takové jedubabě,která ji podkopávala nohy,kde mohla,žalovala dceři a Hanku urážela,co jí síly stačily – to chce opravdu silnou osobnost a pevné nervy.Co se týká jejího manžela – měl se své ženy především zastat,ale pravda,kdo z nás umí reagovat okamžitě před takovou slovní smrští.Děti paní Hanky svoji maminku vítaly určitě dost vřele,nevěřím,že trpí nedostatkem lásky,ale nejspíš z nich vyrostou vyrovnané a samostatné osoby.Holčičky cirkusáků budou určitě excentrické a výstřední,ale zase vzhledem ke způsoby obživy takové být musí. Každopádně já bych očekávala alespoň kapku tolerance při záverečném setkání a nebudu někoho posílat k psychiatrovi jenom proto,že vyznává jiné životní hodnoty než já.

64
Menhep
Reagovat

Líbí se mi, že každý přispěvatel/ka svým názorem mnohé vypovídá sám o sobě… Někdo se do „zrcadla“ podíval hlouběji (George) někdo letmo, i když to o něm vypovídá mnohem víc (LOT ze SODOMY). A o tom to trochu je – nastavit zrcadlo sobě samému a konfrontovat sebe a scvou sociální zkušenost se zkušeností druhých. Ať už má kdokoli jakýkoli – pro druhé někdy až extrémní – názor, je dobré, že se ho snaží formulovat a má touhu ho sdílet s ostatními. Myslím, že lidé, kteří vystupují v tomto pořadu jsou mnohdy statečnější, než kdokoli z nás už tím, že se vědomě dávají všanc spoustě negativním reakcím. Přemýšlel někdo z vás o tom, že to není pořad ve stylu BB či VV – že nejde o to KDO z KOHO? Každý jsme vychovávaný jinak a málokdo sám o sobě řekne, že je vychovaný špatně… Už proto zastáváme podobné principy výchovy, které známe z vlastní zkušenosti od svých rodičů a umíme si líp poradit s tím co je (bylo) správné a co bychom u výchovy svých dětí změnily. Navíc se mění doba a zatímco naše babičky a dědové vyrůstali v komunitách o více členech (podobně jako cirkusová rodina) dnes najdeme málokoho, kdo vyrůstá ve společné domácnosti byť jen s jednou generací svých předků. Tím pádem je pro většinu lidí nemyslitelný přístup např. paní Zdeny (cirkusová tchýně) a zcela oprávněně litují Hanku – protože v jejich modelu rodiny podobnou funkci jakou má u cirkusu paní Zdena nikdo nezastává minimálně poslední dvě-tři generace. Z hlediska rodiny mající archaičtější rodinné vazby – cirkus – je nerespektování určitých pravidel celého společenství problém a oprávněně ho kritizují. A protože nerespektování pravidel nejvíce pocítila paní Zdena právě v domácnosti – o kterou se v klasickém modelu rodiny už od pravěku starala žena a muž měl funkci zajistit potravu, bezpečí a určitou sociální úroveň – právě ona byla ta, kdo Hanku nejlépe poznal. Nechápu proto příspěvky, kde se soudí jedna či druhá strana bez pochopení a tolerance jinakosti a v jednom bodě zásadně nesouhlasím s Georgem – cituji:

„Od TV Nova bylo ovšem hanebné, že podstrčili „navíc“ tu strašnou ženu (matku cirkusové manželky). Ta tam neměla co dělat.“

Tomu naprosto nerozumím!!! Hanebná je podle mě spíš manipulace s realitou, když je vydávána za realitu! „Odstrčení“ někoho, kdo reálně do nejbližší rodiny patří a má tam své místo – i když valná většina českých rodin soužití s tchýní v jedné domácnosti nezná – by podle mě bylo hanebnější… Buďme rádi, že na TV NOVA můžeme vidět i pořady na základě kterých můžeme vlastní netolerantnost vidět a pojmenovat. Pojďme s ní ale i něco dělat a zamyslet se, že můj model života – i když odpovídá většinových zvyklostem – nemusí být ten jediný správný. Inspirace tím, co změnit např. ve výchově svých dětí či ve vztahu k partnerovi, v přístupu k řešení problémů apod. je myslím velice cenná – je to to zrcadlo, do kterého se nedíváme někdy rádi, ale občas díky tomu co v něm vidíme máme šanci změnit svůj život k lepšímu. A za to můžeme být jenom rádi a já si cením toho, že i komerční televize tomuto „zrcadlu“ dá prostor vedle primitivního voayerismu stylu BB. Navíc dokumentární přístup je mnohem čistší než v mnohých dokumentech na ČT, kde je znát pouze dokumentární forma a obsah je manipulativní sebepropagace tvůrců – viz např. Český sen.

65
Yeneffer
Reagovat

Jednoznačně souhlasím s Renatou. Nejednou se mi po zhlédnutí pondělní výměny stalo, že jsem se kolem sebe rozhlédla jinýma očima a představila si, co tak asi bych se o sobě dozvěděla.
K poslednímu pořadu musím říci, že podstatně bližší je mi model výchovy paní Hany. Mám dvě dospělé dcery, s nimiž mám vyjímečně dobrý vztah. Přestože v dětství rozhodně nedostaly vše, na co si vzpomněly a když byly větší, musely si na drahé věci vždycky nějaké ty drobné přidat, a přestože jsem je nepusinkovala na potkání, vyrostly z nich nejen samostatné, ale i cituplné mladé ženy s pozitivním vztahem k životu, lidem i zvířatům. A myslím, že o tohle právě jde. Ať už zvolíme postup ve výchově jakýkoliv (a sáhněme si do svědomí, kdo z nás neudělal v průběhu let nějako tu botu), důležité je, co za lidičky z našich zlatíček vyroste.

66
Fantomaska
Reagovat

Na jediný díl jsem se dívala 31.10 a nemohla jsem pohoršením ani usnout.To že se do tohoto projeku zapojí všehoschopní dospělí je mi jasné,ale nikdo již nepřemýšlí co to udělá s dětmi kteří se třeba pod tíhou okolností musí reality-show zůčastnit!!!!A jaké zklamání a třeba i beznaděj musí prožít.Jako jsem byla toho svědkem při sledování vTV.Co je čeká v rodině,která jim neposkytuje vše co by měla?Zvlášť když poznaly že existuje i jiný způsob života a přístupu lidí k sobě?Je mi líto dětí ,které se musí opět vrátit do původních kolejí i když vědí,že by se mohli mít lépe a přizpůsobit svůž život neschopné matce!!!!

Přidat komentář

Přidat komentář