Panáček v reality show

SuperStar 2020

neděle 20:20 na TV Nova a TV Markíza

SuperStar 2020, 5. casting: Zjevení Monalisy

16. Březen 2020 | napsal(a): | reality show: SuperStar 2020

Monalisa Al Seify

Ve stejnou dobu, kdy vláda jednala o karanténě pro Česko, proběhl na obrazovkách Novy a Markízy již pátý casting, který odstartoval druhou polovinu úvodní části letošní SuperStar. Objevily se nějaké velké talenty, které by nám tíživé období aspoň na chvíli zlepšily? Našli jsme nějakého potenciálního finalistu? A kvůli které soutěžící jsem se ocitl na hraně zákona? To vše se dozvíte, když si přečtete následující řádky.

Júlia Kramárová

zpívala: Alicia Keys – If I Ain’t Got You

Júlia mi vzdáleně připomíná hned dvě mé favoritky z Voice – Kristínu Mihaľovou a Lucku Večeřovou, přičemž Kristínu spíš vizuálně (hlavně očima) a Lucku naopak spíš hlasově (je to primárně soulový hlas, který by se ale hodil i do rocku). Mezi převážně jemnými ženskými hlasy, které zatím v letošní SuperStar máme, je takovýto silný a sytý hlas vítaným osvěžením a Júlia navíc v 18 letech působí velmi vyzrále a vyzpívaně. Není co řešit, Júlia by mohla být jednou z potencionálních finalistek.

Karel Valenta

zpíval: Katarína Knechtová – Mój Bože

Tady absolutně souhlasím s Leošem, že Karlův zpěv trpí typickým muzikálovým afektem, což se dá podle mě odstranit jen velmi těžko. Na druhou stranu Daniel Hůlka taky udělal kariéru se svou hrdinskou hlasovou manýrou, dokonce jednou ve Slavíku porazil i Karla Gotta, jakkoliv je to už více než dvě dekády zpátky (ovšem Scalexův „milášek“ z Hradu na něj s vyznamenáním nezapomněl). V letošní bídě mezi kluky mi Karlův postup nevadí, dokonce patří podle mě i k lepším zpěvákům, ale finalistu si představuju celkově jinak.

Martina Puchalová (a její sestra Eva)

zpívala(y): Lady Gaga – Always Remember Us This Way

Rčení, že „čím starší slepička, tím lepší polívčička“ někdy platit nemusí. Starší z obou sester Eva má na poslech sice celkem příjemnou barvu hlasu, ale ve zpěvu má těžký afekt a místy to vysloveně „tahá z paty“. Její o čtyři roky mladší sestra Martina má naopak hlas jako zvon, který z ní leze naprosto přirozeně bez sebemenší známky afektu. Tomu říkám přirozený talent. Navíc, ačkoliv si uvědomuju, že mě za to můžou zavřít (ale co, za chvíli jí stejně bude 15, což je legální hranice), tak musím říct, že z Martiny roste opravdu nádherná holka. Těžko říct, jak Martina v dalším kole dopadne (u podobných mláďat je to vždycky vabank), pro mě je to každopádně obrovský příslib.

Kristína Javorská

zpívala: Ewa Farna – Mám boky jako skříň

Ewě Farné se podařilo z poněkud tupého originálu udělat svěží cover, jakkoliv originální text je na stejné téma, ale když dva dělají totéž, není to totéž. Ewa do své verze dodala neuvěřitelný nadhled, který se jiné zpěvačce jen tak přidat nepovede a nepovedlo se to ani Kristíně, ačkoliv jinak vůbec nezpívá špatně. Počkám si, co Kristína předvede dál, nicméně mezi zpěvačkami, které jsme už v letošní SuperStar viděli, je Kristína je průměr, takže to na dlouhou cestu soutěží nevidím. Potěšila mě však tím, jak si řekla o podpis Moniky, na čemž bylo krásné zjištění, že každá oplácaná holka (jakkoliv Kristína výrazně zhubla) nemusí být adeptkou na hlavní roli Závisti místo Jiřiny Bohdalové v remaku Nesmrtelné tety a může klidně vzhlížet i k nejkrásnější ženě českého showbyznysu.

Esther Lubadika

zpívala: Rihanna – Diamonds

Tuto čokoládovou krásku si můžeme pamatovat ze třetího federálního Talentu, ve kterém se dostala až do semifinále. Můj názor na její zpěv je pořád stejný jako před osmi lety, tedy že má silné hlasisko a je plná živočišnosti, nicméně pořád mám pocit, že jde (řečeno slovy Ondřeje Soukupa) „buldozerem na sněženky“. Na jejím místě bych volil nějakou píseň, ve které by svou živočišnost lépe prodala (ideálně nějaký starý černošský soul, například „It’s A Man’s Man’s Man’s World od Jamese Browna). Každopádně díky typové výraznosti má Esther šanci přežít minimálně první vyřazovací kola v divadle, na finále si však nejsem jistý, jelikož v tomto díle se objevila jedna zajímavější zástupkyně exotiky.

Adrián Švec

zpíval: George Ezra – Shotgun

No konečně se po delší době objevil nějaký (postupující) kluk, který mě aspoň trochu zaujal. Adrián je sice od pohledu dost nevýrazný týpek, což může v dalších kolech hrát v jeho neprospěch, nicméně jeho sytý hluboký „elvisovský“ hlas je příjemným osvěžením v záplavě všech umečených Calltů a dýchavičných Mišíků (hh. tihle dva už u mě z rekapů spolehlivě vykopli hudební mrtvolu Relicha). Vzhledem k minimálnímu prostoru to na finále nevidím, pro mě však Adrián patří v té letošní klukovské nekonkurenci k nejzajímavějším.

Lucie Vaškových

zpívala: Dua Lipa – IDGAF

Když si u někoho na prvním místě zapamatuju atypické příjmení, na druhém fakt, že je vizuálním dvojčetem Lucie Zedníčkové, přičemž si vůbec nevzpomenu, co a jak zpívala, to není moc dobré znamení. Zcela jasně nejmíň zapamatovatelná postupující pátého castingu.

Anna Požická

zpívala: Naughty Boy feat. Beyoncé – Runnin‘

Nechci zase opakovat moji oblíbenou repliku Macháčka ze Samotářů (u jednoho nepostoupivšího na ni ještě dojde), ale tady se mi vyloženě nabízí. Anička je jednou z nejsympatičtějších soutěžících vůbec, přičemž se mi líbí, jak je ještě částečně dítětem (spadla z postele, když se kočkovaly se ségrou) a zároveň působí velmi vyzrále, čemuž není divu vzhledem k tomu, co si prožila (zneužívání otčímem). Ohledně jejího zpěvu však absolutně souhlasím s Monikou a nemám k tomu co dodat. Anička má v piano poloze velmi pěkný hlas, když však přitlačí, tak místy nezní příjemně, proto mám z jejího zpěvu totální hokej. Ačkoliv to na finále v dané dívčí konkurenci nevidím, rád si Aničku v dalším kole poslechnu, především však proto, že je obrovská sympaťanda.

Monalisa Al Seify

zpívala: Billie Eilish – Idontwannabeyouanymore

To nejlepší skoro na konec. Monalisa splňuje všechny atributy SuperStar. Výborně zpívá, má krásný hlas, je krásná, charismatická a díky jemenským kořenům je i zajímavý a netuctový typ. Myslím, že v tomto případě můžu říct totéž, co před deseti a půl rokem řekla Marta Jandová o Monice: „Máme finalistku!“

Štěpán Sigmund

zpíval: SuperStar 2009 – Příběh nekončí / Jožka Černý – Ticho stúpaj, poľahučky

Na Štěpánově vystoupení byl nejzajímavější výběr písně, který nejen třem pětinám poroty vytvořil příjemné déja vu, ale především ukázal, jak výjimečný první federální ročník byl a že po právu sesadil z piedestalu přeceňovaný první český ročník, který vydělal především na tom, že byl první a objevil Anetu Langerovou. Štěpánův zpěv byl však dost amatérský a nevyrovnaný, přičemž nevěřím, že by se s ním při jiném výběru písně porota s ním tak dlouho babrala. Lidovka byla o něco lepší, ale Pavol Kovaliček z předminulé SuperStar byl rozhodně lepší lidovkář. Stejně jako v prvním díle tedy platí, že zlatý hřeb přišel s předposledním vystoupením.

Top 3 exotů podle DJ Vlada:

1. Jiří Chrobok, exot už od pohledu, ale aspoň miluje pivo (stejně jako já)
2. Tamila Khodajaeva, pyšná princezna z Uzbekistánu
3. kluk, který nevím, jak se jmenuje, ale líčí se jak ženská, nutí Moniku kýchat a Taylor Swift by se při jeho verzi Blank Space přelomila v pase, kdyby se obracela v posteli s Joem Alwynem (toho jsem si musel vygůglit)

Tradičně musím zmínit i soutěžící, kteří nepatří úplně mezi exoty, ale porota jim postup nedopřála. Tím prvním je František Ženíšek, který má velmi zajímavý chraplák, ale nedokázal to pořádně rozbalit a svými výmluvami působil jako mladší verze Jana Nice z loňského Voice, pročež je to on, u koho bych oprášil výše zmiňovanou Macháčkovu repliku ze Samotářů. Druhým je Martin Greschner, který je od pohledu velmi zajímavý rockerský typ, ale jeho hlas připomíná stádo kozlů Bobešů. Zmínit musím i Adama Kršiaka, na kterém mi ale přišlo zajímavé jen to, že jeho doprovodem byla Valentína Vlková, finalistka loňského Voice.

Top 3 nejlepších podle DJ Vlada:

1. Monalisa Al Seify
2. Martina Puchalová
3. Júlia Kramárová

Nevděčná bramborová medaile tak vyšla na Adriána Švece, který by se mi ve slabším dílu rozhodně vešel do Top 3, ale tady musel gentlemansky ustoupit třem dívkám. A zvláštní cenu za sympatie by získala Anna Požická.

Hodnocení 5. castingu podle DJ Vlada:

Za sebe musím říct, že pátý díl mi z hlediska talentů přišel zatím nejsilnější. Dominovala mu především tři velmi talentovaná děvčata, která jsou pro mě navíc vyloženě fanditelná. Poprvé od zmiňovaného prvního federálního ročníku bychom tak mohli mít hodně mladé finalistky (ze čtyř ročníků v mezidobí byly vyloženě mladé jen Celeste Buckingham a Eliška Rusková) a vzhledem k tomu, že pánská část není ani zdaleka tak silná jako trio Chodúr, Šmajda, Bendig, tak bychom se mohli v závěru dočkat klidně i opakování mé oblíbené třetí slovenské SuperStar. To je však ve hvězdách, zvlášť jestli se ukončení SuperStar dočkáme kvůli současné kritické situaci. Zde však nechci předbíhat, proto se radši nechám překvapit, jaké alternativy mají tvůrci vymyšlené, jak avizovali.

DJ Vlado

Zpěvácké a talentové soutěže sleduji od roku 2004, tedy především ty české a slovenské, ale pro zpestření rád nahlédnu i do zahraničí. V našich končinách je jen málokterý soutěžící, který by mému oku unikl a neutkvěl mi v paměti. Neskromně se tedy troufám označit za experta :-) Od roku 2010 jsem členem Panáčkovy rodiny a obšťastňuji vás svými rekapy :-) Kontakt na mou maličkost: djvlado@seznam.cz

SuperStar 2020

Diskuze k článku

Počet komentářů: 77
1
Prochor
Reagovat

Jen bych doplnil, že třetí vyloženě mladá zpěvačka kromě Celeste a Elišky byla Dominika Stará, která byla hodně úspěšná. Porazili jí jen Šmajda s Chodúrem.

2
DJ Vlado
Reagovat

@Prochor: Já myslel čtyři ročníky MEZI první federální řadou a tou letošní :-) Dominika byla spolu s Moničkou právě v té první řadě, kde byly všechny finalistky hodně mladé (i když na Leoně Šenkové to poznat nebylo) :-)

3
Prochor
Reagovat

Jedno hodnocení exotky z Uzbekistánu:
https://www.youtube.com/watch?v=7QQNpncdmX8

5
Tomáš
Reagovat

@ira: Na Šafu sem myslel hned jak začali mluvit v televizi o Uničově. Dobře si pamatuju ještě z SS že odtud pochází. To je prostě šílený co se teď děje.

6
Tomáš
Reagovat

Moje Top 3 za tento díl

1 Martin Greschner – Konečně rocker, pěvecky mu to sem tam pěkně ujelo ale od toho tam mají mít hlasového pedagoga aby tohle vypilovali. Jinak ale zajímavý týpek, měl jít dál. Ještě by myslím mohl překvapit. Hold letos je to asi soutěž jen pro popíkáře,
2 Esther Lubadika – Mě se její hlas z konga moc líbil, přišla mi jak z nějaké zahraniční soutěže což je vzhledem k jejímu původu logické. A byly v tom emoce. Letos zatím jedna z mála baba co mě zaujala jako zpěvačka.
3 Monalisa Al Seify – Nádherná holka, možná nejhezčí co tam zatím letos byla. A kromě toho i dost zajímavá a charismatická zpěvačka. Asi nebudu úplně fandem jejího stylu a její cílovou skupinou, nebudu jejím největším fanouškem ale kouzlo ta holka má, to se musí nechat.

Těsně se mi do Top 3 nevešla Júlia Kramárová, taky moc pohledná slečna a talentovaná zpěvačka. Možná udělám radost Bezikovi, v tomhle díle konečně aspoň trochu chválím baby a souhlasím s jeho názorem že Ester a Monalisa by mohly být finalistky. Za mě klidně i Júlia. V tomhle díle se mě osobně poprvé zdály holky lepší než kluci. Asi i proto že kluci byli tentokrát mimořádně tragičtí. Říkám nebudu nějakým velkým fanouškem Júlie, Ester ani Monalisy ale z bab co zatím letos byly jsou pomalu nejzajímavější a ve Finále by mi vůbec nevadily když už tam ty baby být musí. :-)

Naopak kdo mě zatím vůbec nezaujal je Martina Puchalová. Má silný hlas ale nemá zajímavou barvu hlasu a hlavní problém u ní vidím v tom že je to pro mě úplně nevýrazný zapomeníhodný typ soutěžící. Zkrátka tuctovka. Takže já pedofilní choutky DJ Vlada nesdílím. Asi to u ní bude věkem takže myslím že by bylo dobře kdyby s ní raději ještě nějaký ten rok počkali. Zatím pro mě zajímavá fakt není. A rovněž Adrián Švec mě zatím moc nezaujal, to jeho vystoupení mi přišlo spíš trapné a ještě je to nevýrazný typ jak už tu bylo napsáno. Jediné co na něm jakž takž ušlo byla barva hlasu. Takže když už se nějaký kluk líbí Vladovi, tak z něj zase nejsem moc odvázaný já. :D Ale dám mu ještě šanci jestli se z něj ještě něco vyklube nebo ne, při nedostatku dobrých kluků bych mu asi fandil. Stejně asi daleko nedojde, jak už se tu taky psalo. Každopádně už sem tam letos viděl o hodně zajímavější borce – mezi postupujícími i mezi nepostupujícími.

7
Bezík
Reagovat

@Tomáš: No co by, pandemie. Co bys dělal ve středověku chlape ? Každou chvíli mor, vymřely třeba skoro celá města, dneska se proti tomu houby děje.

8
Bezík
Reagovat

@Tomáš: No vidíš, jdi do sebe a nakonec si budeš s námi notovat, jak jsou děvčata dobrá. Co taky s chlapa, že ;-)

9
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Ale abychom si rozuměli, tak i nadále chci aby to letos vyhrál kluk, na tom se nic nezmění i když tomu zase moc nevěřím že nějaký vyhraje. Ale Júlia, Esther a Monalisa mi přijdou aspoň zajímavé a do finálových kol by se jako zajímavé typy hodily. Nepřál bych jim vítězství ale účast ve Finále ano. Žádná z nich mi zatím nevadí jako Emma nebo Mašková. Uvidíme, taky bude záležet co se dostane do Finále za chlapy.

10
Violete
Reagovat

Mě by František Ženíšek zaujal, přála jsem si, aby postoupil. Tak třeba uspěje v jiném oboru, tady jsem našla, že byl Master of Crystal 2016 https://www.youtube.com/watch?v=p-LH51AjcCY. Z holek se mi pěvecky hodně líbila Julie, u Monalisy a Esther nadšení nesdílím. A asi jsem byla jediná, kdo fandil Evě Puchalové.

11
Tomáš
Reagovat

Tak ještě nás čekají tři castingy pokud dobře počítám. Měli by se objevit Matěj Vávra, Jan Nic a nevím kdo ještě. Ale předpokládám že těmhle týpkům věnuje televize jen nějaký krátký sestřih a utopí je v tom, nevěřím že by je Nova s Markízou nechaly dojít v této show nějak daleko. Prostor zase bude věnován jiným. Teď například v ukázkách na příště nějaká holka zpívala a porota z ní byla nadšená ale mě se to nelíbilo. Sami si vytváří favority a říkají lidem kdo je hvězda a kdo ne a ti jim to slepě žerou i s navijákem. Každopádně sem zvědavý jestli se ještě někdo pro mě zajímavý objeví nebo ne.

12
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Šmarjá, už zase Nic ? To je děs, ten chlap si nedá pokoj a nedá. Doufám, že se na něm Habera vyřádí aby už tyhle soutěže nechal být.

13
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Ale prosímtě, ve Voice zvoral text a vybodnul se na to ale jinak je to zajímavý zpěvák i týpek, má hodně osobitý projev. Tahle show by za něj ještě mohla být ráda když je to teda podle tebe letos mezi kluky úplná katastrofa. Vím dobře už od loňska že ty ho dost nesnášíš. Ale můžu tě uklidnit, viděl sem ho v ukázce ale třeba ho nakonec ani neukážou nebo mu věnují málo prostoru a jak znám produkci Novy a Markízy, tak takového charismatického chlapa určitě daleko dojít nenechají a zbaví se ho při první příležitosti. Ten ve Finále určitě nebude. Bohužel pro mě a bohudík pro tebe.

14
Violete
Reagovat

A to ja se na Jana Nice tesim.Jen si rikam, ze tu Superstar letos nevyhlasi a je skoda tech talentu, co uz v soutezi jsou.

16
libena
Reagovat

leoš mareš dal dnes zase na instagram ochutnávku z nedělního dílu – natalia kollárová – nááádherný chrapláček

17
Tomáš
Reagovat

@Violete: Musí ji vyhlásit! I kdyby měl být konec světa. Prostě se to musí nějakým způsobem udělat. Musí!

@Monika: Moniko nekaž mi radost a dopřej mi to, Vávra byl vždy pro mě jasný favorit a jsem za něj moc rád jestli bude i letos. Je mi jedno jak je profláklej ale je to sympaťák a baví mě jako zpěvák a muzikant a v Superstar ještě nikdy nebyl. A Bažík se přihlásit nemůže, ten už v Superstar jednou byl až ve Finále a skončil tenkrát čtvrtý.

18
Tomáš
Reagovat

@Monika: Tak sem si to video z castingu pustil a Matěj je pořád stejně skvělej, možná i ještě lepší než v X Factoru. Ať vyhraje.

19
Monika
Reagovat

Tak ja mam asi favoritku, zatim pro me suverenne nejlepsi vystoupeni. Natalie ma nadhernou barvu hlasu, emoce, pohlazeni po dusi. Jak jsem casto kriticka ke vzhledu, umim taky udelat vyjimku, pokud ma dotycnej ci dotycna krasnou barvu hlasu. Po Senkove a Cisari mam asi dalsiho adepta Natalii.

20
Bezík
Reagovat

Tak nám to Mareš zase proflák, zbytek bude asi už jen horší, no, aspoň se nemusím dívat :-D Ba ne, já pořád doufám že se tam objeví nějakej alternativec a nějakým zázrakem projde dál, ale asi budu mít smůlu :-D

21
Jai Kudo
Reagovat

@Bezík: Kdyby se tam objevil nějaký alternativec, už to by bylo hodně pozoruhodné. Nicméně že by postoupil dál pokládám za zcela nemožné…

22
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Vávrovi fandit nebudeš? Asi ne když mu fandím já že. :D Jinak by mě zajímalo co přesně za alternativce myslíš a ten by tam teda nevadil ani mě a ještě líp kdyby to byl chlap i když ony jsou zajímavé i alternativní holky ale bab už prostě vyhrálo až moc.

23
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Vávra svojí posoutěžní produkcí nezaujal, takže ne. Přijde mi jako někdo, kdo místo hledání tvorby hledá spíš popularitu. Nemám na mysli konkrétní typ alternativce, prostě kohokoliv, komu jde o umění a ne o prvoplánovou popularitu a kšeft. Ale tihle lidé jsou vzácní a většinou nelezou do SS. Alternativní může být do jisté míry i pop ;-)

24
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Vávra svojí posoutěžní produkcí nezaujal, takže ne. Přijde mi jako někdo, kdo místo hledání tvorby hledá spíš popularitu. Nemám na mysli konkrétní typ alternativce, prostě kohokoliv, komu jde o umění a ne o prvoplánovou popularitu a kšeft. Ale tihle lidé jsou vzácní a většinou nelezou do SS. Alternativní může být do jisté míry i pop ;-)

25
Bezík
Reagovat

@Jai Kudo: Já jsem skromný, mě by stačil i někdo, jako byla Emma Drobná. V kontextu současného českého popu je to skoro těžká alternativa :-D :-D

26
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Ona většina těch soutěžících posoutěžní tvorbou nezaujala, teda až na světlé výjimky. Mě jde ale v první řadě o to abych měl komu fandit v soutěži a to on splňuje. Baví mě jeho styl, vidím na něm že ho muzika baví a je mi sympatický. To mi úplně stačí. A myslím že tu popularitu přišla do této show hledat většina soutěžících ať už to přiznají nebo ne a Matěj není zdaleka jediný v té letošní sestavě kdo už v minulosti někde soutěžil.

Já jenom doufám že nám tu letošní SuperStar nezruší a že to nějak dojedou když už to začalo. Prosím o to tvůrce Novy a Markízy. Když budou živáky bez diváků tak je to mrzuté a smutné ale pořád je to lepší než kdyby nebyly vůbec. A já bych to ani nepřesouval, bůhví co bude třeba na podzim…aby to všechno nebylo ještě horší než teď, prý se ta pandemie může vrátit v plné síle. Takže to ať to raději vyhraje 100 dalších bab než aby to zrušili. Ale lepší by bylo kdyby to letos vyhrál kluk.

27
Tomáš
Reagovat

Lidi vy jste fakt chcípáci, nikam se nesmí chodit, večer je nový díl a tady je stejně úplně mrtvo :-D Kde všichni jste? Kde jsou ty časy kdy tu byly desítky nebo možná i stovky diskutujících. Všiml sem si výrazného úbytku diskutujících letos. Asi už fakt není o SS zájem. :(

28
Lukša
Reagovat

@Tomáš: To se zvedne, až (pokud) se dostaneme k živákům. Ty se plánují na květen: https://mediaboom.sk/co-bude-pocas-pandemie-so-superstar-markiza-s-novou-chcu-na-jar-aj-finalove-kola-planuju-nakrucat

29
Tomáš
Reagovat

@Lukša: Pokud se k nim dostanete? :( Já vám věřím že to nějak vymyslíte a že i kdyby se nemohlo vysílat s publikem a i kdyby to nedejbože nešlo ani živě, tak to stejně uděláte nějak jinak a nenecháte nás věrné fanoušky abychom o tuto show přišli. Moc vás prosím abyste to nějak udělali aby finálová kola mohla proběhnout. Taky bych vás chtěl poprosit jestli by letos mohlo být aspoň 12 finalistů. A ještě bych chtěl vítěze kluka ( ale to už je na divácích ).

30
Tomáš
Reagovat

Kollárová za mě vůbec. Má asi dobrou barvu hlasu a v rádiu by to bylo fajn k poslechu ale tady jsme v Superstar a nehodnotí se jenom tohle. Tady člověka i vidíme a hodnotí se komplexně jako osobnost. A tou je pro mě tahle baba naprosto nezajímavá a nezáživná, něco jako Susan Boyle. Tohle je přesně ten typ, kterým nikdy nefandím a nechyběla by mi tam. Bohužel se obávám že tenhle typ má u nás šanci na vítězství. Annamaria loni ve Voice byla podobný případ. Fakt tohle za mě ne a navíc nemám rád povinné četby.

31
Tomáš
Reagovat

Šimůnek s kytarou a šeptavým hlasem byl fajn. A navíc i sympaťák. Zasloužený postup.

32
Tomáš
Reagovat

Matěj Vávra dnes jasně nejlepší, vůbec není o čem. A protože už tu diskutuju úplně sám a mám tu svou One Man Show tak doufám že to i vyhraje.

33
Bezík
Reagovat

Bože ten Vávra, to je exhib ! Za mě NE !

34
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Tak lepší bylo když sem tu byl sám. A co, proč by nebyl když je dobrej. Už mě umořujou k smrti nudou ty šedý skromný myšy co doteď vyhrávaly. Dnes byl nejlepší a pro mě možná i celkově za všechny castingy doteď, na tom nic nezměníš.

35
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Nebyl dobrej. Vůbec nebyl dobrej. Na to, jaký má zkušenosti to bylo úplně mimo. Ten kluk nemá vůbec cit pro míru. Nehledě na to , jakej smysl má, aby tam lezli takový matadoři. To by mohli soutěžit lidi jako Ztracený nebo Mirai a podobní. Nedává to smysl.

36
Mila1
Reagovat

Tak Say something mě probralo. Úžasný.

37
Monika
Reagovat

Ten posledni omg total precenenej soutezici. Pusobil jako hroznej amater, ve vyskach tlacil na pilu, preslazena manicka a ani nemluvim o tom charismatu lekle ryby a jajinkovstvi. je vdiet, ze nemaji koho z kluku vybrat, tak berou i medove medvidky. Say something je tak bozi song, ach jo.

38
Bezík
Reagovat

@Tomáš: Tomášku, Šrajerovi můžeš fandit. Konečně nějakej kluk, kterej není úplně beznadějnej ;-)

39
Violete
Reagovat

Mne se dnes libili Miro a Martin, Andrea Louzecka a Gabriela.Podle me takova alternativni, ktera nepostoupila, byla Agata, mihla se kratce v sestrihu.Skoda, libila se mi.

40
Monika
Reagovat

Vavra za me vubec, ja ten song miluju a ta jeho predelavka me nebavila. Navic si myslim, ze ho nepusti do finale, nastesti, reknou mu, ze jako je profik a ze uz se tim zivi a tuhle soutez nepotrebuje.

41
Violete
Reagovat

@Mila1: Sympatak a byly tam emoce.

42
Monika
Reagovat

za me Kollarova zatim nejlepsi casting v letosnim rocniku, hrozne se mi libila, moje srdcovka number one.
A ten Vavra tak moc chtel byt originalni az to uplne prekombinoval. pro me to je i zoufalec, tolik sanci mel, tolik zkusenosti, dostal se mezi vipky a stejne mu to nevyslo, cim to asi bude….

43
Rena
Reagovat

Tak dnes byli lepší chlapci. Líbila se mi Natalia Slovenka, nádherný zajímavý hlas … kluk s kytarou,co pracuje v kamenolomu, docela překvapil… Matej 28let, s culíkem, kytarou, krásnej chlap s krásným hlasem, už hotovej zpěvák… a ten poslední chlapík, co zpívá od 17 v muzikálu, taky dobrý.

44
Filip
Reagovat

Premyslelel nekdo nad tim… jak to bude s finale? Odlozi to na podzim nebo to bude v nejake komorni atmosfere? Tezko tam kveten/cerven budou moct fanousci.

45
Tomáš
Reagovat

@Bezík: Ty nejsi dobrej. Vůbec nejsi dobrej. Na to jak dlouho tu diskutuješ jsi úplně mimo. Naštěstí ale Habera a spol. to viděli úplně jinak než ty a po právu postoupil. Ten poslední Šrajer se mi do Top 3 vejde protože jinak nemám moc z čeho vybírat, má dobrej hlas ale Vávra je mi jako komplexní muzikant rozhodně daleko bližší.

@Monika: Kollárová byla úplně na hovno a Vávra neprorazil jen proto že lidi nemají vkus a je nedoceněnej. Mám takový pocit že letos tě rád mít nebudu, už mě normálně pěkně štveš. Doufám že nám postoupí aspoň boxer jinak fakt už společnou řeč nenajdeme. :D

46
Tomáš
Reagovat

@Filip: Já nad tím přemýšlím pořád a modlím se aby to vůbec bylo. To by byla fakt už poslední kapka kdyby to zrušili. Doufám že nám tohle produkce neudělá a že to vymyslí nějak jinak. Věřím jim a doufám v to.

47
Filip
Reagovat

@Tomáš: Urcite to nezrusi uplne, ale realne to muzou odlozit na podzim, dost mozna i na pristi jaro. Bude hlavne zalezet na tom, jak bude situace vypadat a kdy se zrusi omezeni na pocet osob na jednom miste a vratime se alespon do modelu maximalne 100 lidi.

Tim, ze nebude klasicka letni sezona, tak je vlastne mozny mit finale treba i cervenec – srpen. Nicmene i tak by to temer jiste bylo bez fanousku v sale. Osobne nejaky fanousky v hledistich, at uz v ramci predstaveni nebo treba na fotbale, vidim realne tak podzim 2020 nebo az na jare 2021.

48
Prochor
Reagovat

@Rena: Mně se nejvíc líbil kameník. Nechápu nad čím porota tak váhala. Už se těším, jak zazpívá příště.

49
Tomáš
Reagovat

@Filip: Tak ať prostě každý kdo se bude toho natáčení účastnit projde testem na koronavirus. Jinou možnost nevidím. Jenže na to bohužel naše státy nemají prachy aby to dělali každýmu kvůli nějaké televizní show. Já nechci aby se to odsunulo, to ať je to raději bez diváků, já bych to zkousnul líp i když sem tu možná takový jediný. Nebo ať maj všichni roušky a zpěváci a porota by byli odděleni nějakým plexisklem, to mě taky napadlo. Doufám že to produkce nějak vykoumá protože jestli přijdeme letos i o SS, tak to už je vážně moc.

50
Tomáš
Reagovat

Moje Top 3 za včerejšek

1 Matěj Vávra
2 Miroslav Šimůnek
3 Martin Šrajer

Pro mě Matěj jasně nejlepší, ať si tu o něm píše každý kdo chce. Že ho budou závistiví panáčkovci pomlouvat to mi bylo jasné hned jak se objevil. Že byl jednou v nějakém pofiderním X Factoru, který měl jen tři kola to z něj fakt profíka nedělá. Ano za Slovensku se účastnil nějakých projektů, natáčel klipy a má duet s Monikou ale pokud to umožňují pravidla a jak je vidět tak umožňují, tak mi to vůbec nevadí. Bohužel ale sebevědomí se u nás nenosí takže Matěj to u nás určitě nevyhraje, už v X Factoru měl velké problémy s hlasováním diváků. Byl bych rád kdyby se od té doby v naší společnosti něco změnilo ale moc tomu nevěřím. Kameník taky dobrej týpek a bavil mě, sem na něj zvědavý dál. Ten co zpíval na závěr….no mám radši komplexní muzikanty s kytarou než tyhle kantilénové pěvce ale jinak byl taky vážně dobrý a proto ho v Top 3 mám. Holky tentokrát bída, Kollárová je moje antifavoritka a zbytek holek si už ani nepamatuju jak byly nevýrazné. Z minulých dílů mě zaujaly Diana Koval’ová, v minulém díle Monalisa, Esther a Julia. Možná by se ještě nějaká našla. Tak ty by mi ve Finále nevadily.

51
Mia
Reagovat

@Tomáš: @Tomáš: Tomáš, Tomáš, ty mi pripomínaš jeden vtip: „Hele, Máňo, dívej, auto na dálnici v protisměru! A další! A další! A další! A další!“

52
Bezík
Reagovat

@Mia: :-D :-D :-D Tak to je přesné !!!! ;-)

53
Tomáš
Reagovat

@Mia: Máš psát k SS a ne ke mě. Tak vy tu už radši řešíte i mě než SS. Bože tady je to fakt jako na hřbitově.

54
Mia
Reagovat

@Tomáš: No ale k SS nie je veľmi čo písať…. :-D Teda pokiaľ človek nechce písať stále o tom istom dokola, že?

55
nofux
Reagovat

Tak Americká Superstar měla odstartovat živáky už za 2 týdny – tenhle a příští týden odvysílají zbývající předtočené díly a co bude dál se ještě pořádně neví. Nejdřív se mluvilo o tom, že budou živáky bez diváků, teď se zase spekuluje, že se to celé odloží, ale ještě nic není rozhodnuto. Podle informací některých médií měli soutěžící už nacvičovat na semifinále, ale byli posláni domů a produkce dotváří poslední předtočené díly z domova.

Jak může vypadat taková velká hudební show bez diváků se můžete podívat tady na příkladu z Dánska https://www.youtube.com/watch?v=XJBrjrQ6vNk

Neni to ono, ale dá se to. Každopádně pokud bude v květnu pořád limit na 30 lidí, tak to asi neodvysílají – pochybuju že těch lidí v produkci, kameramani, kapela, soutěžící atd. bude míň jak 30.

56
dolores
Reagovat

@nofux: ak by napokon boli tie živaky bez divákov, je tu ešte problém, ak sa napr. medzi finalistov dostali v zahraničí žijúci súťažiaci, napr. Diana Kovalová, čo žije toho času v Španielsku. Ak by sa jej aj podarilo priletieť, musela by na 2 týždne do karantény, atd… neviem si to predstaviť, ako by to urobili v čase, keď nákaza pretrváva .. Jednoducho sa to posunie ako športové podujatia…. bohužiaľ na dobu neurčitú…. No je to zložité, celé toto.

57
dolores
Reagovat

@Tomáš: mám pre teba 2 správy dobrú a zlú … Najprv zlú, ani mňa Vávra nebaví,☺️ aj keď musím uznať, že opeknel, zmužnel a ako muzikant dozrel. Lenže aj keď prižmurim oči nad jeho účasťou vo finále XF, niečo mi tam chýba, proste nejaká emócia,… napriek tomu som na neho zvedavá ci naozaj vyrástol aj na pódiu, lebo ak sa nemýlim, mal dosť problémy aj s ladenim.
A ta dobrá správa je ze aj Miro aj Martin sa mi páčili a teším, že konečne nejakí chalani, lebo podobne ako teba ani mňa už baby nebavia 😀 hoci taka Diana aj Mona Lisa sú ok. Kollarova síce dobrý spev, ale liezli mi na nervy tie jej neverbálne dakovacie gestá… Zaujímavá mi prišla aj ta psychologička, čo číta myšlienky, ani nie tak spevom ako osobnosťou, drzá ako opica, ale s gráciou… a navyše veľmi pekná a charizmatická. Len ta knedľa tam prekáža v hlase…
Miro super typek, vysoký hlas ale nie dievčenský, krásne jemne falzetiky a s gitarou si to užíval… Martin po Diane druhý súťažiaci, ktorého som si musela vypočuť ešte raz, parádna emócia v hlase👍 tak nech ho nepoloži nejaká povinná jazda v divadle

58
Violete
Reagovat

@nofux: Diky za odkaz, koukam, jaky maji Danove svetelny design.Poustela jsem si jeste Leonoru, zajimava staticka scenografie se zidli ;-) https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=qgA2BqvwEcI Ale co naplat, zive publikum proste nenahradis, i zpevak ho potrebuje ke svemu vykonu.

59
Violete
Reagovat

A kdyz uz jsme u toho, mate nejakou oblibenou zahranicni verzi Superstar, nebo oblibeny rocnik v cizine?

60
DJ Vlado
Reagovat

@Violete: Můj nejoblíbenější zahraniční ročník je pátá řada britského X Factoru (2008), ve kterém byla i má nejoblíbenější zahraniční soutěžící Diana Vickers :-) Zajímavostí je, že se tento ročník časově trefil přesně mezi můj nejoblíbenější tuzemský ročník (SHS3, 2007) a ročník, ve kterém jsem našel mou tuzemskou bohyni (ČSS1, 2009) :-D

61
nofux
Reagovat

@Violete: Za mě Americká Superstar :) těžko říct která je moje nejoblíbenější řada, ale mezi top jsou určitě 8. a 10.
Někdo na Youtube nahrál celé epizody prvních 14 řad – tak kdybyste se někdo nudil tak tady je máte zorganizované v přehledných playlistech. Výhoda je že Američani narozdíl od nás nenatahujou díly zbytečnou omáčkou takže i finálový živák zvládnou bez reklam za 45 minut https://www.youtube.com/user/abegitu/playlists?view=50&sort=dd&shelf_id=12

62
Violete
Reagovat

Tak to se nekdy rada podivam.Ja mam oblibenkyni z Voice Juliet Simms.Takovy typ divozenky mohu.

64
libena
Reagovat

@Violete: miluju 10. řadu amerického idolu, to byla super sestava! scotty, lauren, pia, haley, paul, james, stefano…no bomba
a samozřejmě 8. řadu s adamem lambertem, ale až nejspíš jen kvůli němu, tak jeho vystoupení jsou památečná
bylo taky super, když 3.řadu vysílala lovenská televize s titulky – fantasia, diana degarmo, jennifer hudson…

taky mám ráda 10. řadu the voice us – vítězka alisan porter

a v austrálii se mi líbily snad všechny hudební realit show, tam to prostě umí udělat super, vypíchnu hned 1. řadu voicu s vítězkou karise eden

to v británii jsou suchaři, tam je to nuda, i ten 1. masked singer byl nuda

65
Violete
Reagovat

Ještě sem musím dát tohoto borce z německého Voice, jestli ho znáte https://www.youtube.com/watch?v=T2BMno48msE

66
Violete
Reagovat

@libena: Tak podle mého gusta je spíše Karise Eden, než Alisan Porter. Díky za tip, ten chraplák má úžasný. Australské soutěže vůbec neznám.

67
libena
Reagovat

@nofux: no a hlavně katy perry je těhotná, takže je to určitě taky limituje, protože mají jen tři porotce – aby vše stihli buď než porodí, nebo zase až bude po :-)

a obrovské díky za odkaz na youtube – no to jsem nevěděla, že to tam je….jsem po operaci, takže už vím, jak si zkrátit příjemně čas

68
libena
Reagovat

@Violete: alisan mě chytila za srdce svým příběhem, je to herečka, která hrála kudrnatou holku a mě to pak šíleně bavilo – jak si s christinou jako koučkou padly do noty

jj, karise je úúúžasná, vyhrála tehdy se sealem jako koučem, to to letí, musím si to jít pustit :-)

a tenhle chlapík je taky fajn: https://www.youtube.com/watch?v=R_-XkA-jKYE

69
Violete
Reagovat

@libena: Tak to jsi me dostala, ten Simon je uchvatny, ta temnota v hlase, divim se, ze se otocili az na posledni chvili. A Seal je moje srdcovka, musel byt dobry kouc.

70
Tomáš
Reagovat

@nofux: Tak dá se říct že my u televize to možná ani moc nepocítíme že tam ti diváci nejsou. Ale soutěžící bohužel nezažijí tu pravou atmosféru s fanoušky. To se ale asi nedá nic dělat, pořád lepší než kdyby to zrušili úplně. Podle mě odpískat to úplně je ta nejhorší možnost ze všech. To video z Dánska je dobré, takhle nějak by to šlo. Mohla by si z toho Nova a Markíza vzít příklad.

71
Tomáš
Reagovat

@dolores: Jo s těmi soutěžícími v zahraničí by to problém být mohl. Ale tak v tom případě by měli přiletět už teď a když by šli teď na dva týdny do karantény, tak do živých přenosů v květnu by se to v pohodě stihlo. Ale je to složité, to asi jo.

72
Monika
Reagovat

@dolores: Ty jsi hlava :-))) Ty jo tohle me ani nenapadlo s temi ucastniky v zahranici. Bud proste nikoho z nich nevezmou do finale, holt maji smulu nebo nevim…zas odlozit to na kdy? To taky neni jednoduche, takovej Habera urcite bude mit dopredu nasmlouvane akce, Mares tutove taky…

73
Tomáš
Reagovat

@dolores: No pro mě má Vávra v sobě emocí až až, Bezikovi dokonce připadá jako exhib že se předvádí. :D Ale jsem rád aspoň za to že nejsi vyloženě proti němu a že tě aspoň trochu zajímá. Kameník Miro byl taky hodně zajímavý a nevadil by mi takový typ ani v živácích. Ani ten Martin nebyl vůbec špatný i když to není možná přesně typ chlapa jakému bych fandil ale nakonec stejně lepší než baby. A to tu někdo prohlašoval že kluci jsou letos katastrofální, já myslím že už teď bych jich našel dostatečný počet pro finálová kola.

74
Tomáš
Reagovat

@Monika: To budou mít nasmlouvané, určitě i Čekovský. Pagáčová taky ( i když by třeba nikomu nechyběla :D ) a Bagárová už bude mít dítě. A i ti soutěžící už můžou mít na léto nebo na podzim úplně jiné plány než účast v SS takže by se mohlo stát že bysme přišli i o spoustu z nich. Proto já bych nic neodkládal, to už by rovnou mohli udělat za rok úplně novou SS s novou porotou i soutěžícími ( pokud tu tenhle problém nedejbože nebude znovu ). Já jsem prostě pro aby to letos nějak dojeli když už to běží. Nova s Markízou poslední roky šetřily na živácích co mohly a měly to v plánu jistě i letos, teď se jim to vrátilo a třeba živáky nebudou vůbec. Kéž by to nějak vymysleli aby ty finálové večery mohly proběhnout.

75
libena
Reagovat

@Violete: tak to mám radost, že jsem někoho potěšila :-)

76
DJ Vlado
Reagovat

Rekap je venku :-)

77
Bezík
Reagovat

@Tomáš: To, že je někdo exhib neznamená, že tam jsou nějaké emoce ! Z těch bych Vávru rozhodně nepodezíral. Je to tragéd, bohužel …

Přidat komentář