Panáček v reality show

MasterChef 2019: Známe členy poroty

30. Listopad 2018 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2016 Česko

masterchef_2019

MasterChef se vrací, kulinářskou show si opět budeme moci vychutnat na jaře. Po více než dvou letech tak získáme možnost obdivovat umění amatérských kuchařů a hvězdných porotců. Právě porota se totálně změní, hodnotit a radit budou tři noví pánové, konkrétně michelinský kuchař Radek Kašpárek, trojnásobný vítěz ankety Zlatý kuchař Jan Punčochář a mladý kuchař Přemysl Forejt.

Prvním z porotců je Radek Kašpárek (vpravo) původem z Ostravy, oceněný michelinskou hvězdou. Jeho přístup je tvrdý, přímý, ale férový. Stejně tak přistupuje ke kuchyni své restaurace Field. A jaký by měl být podle něj nový český MasterChef? „Kromě toho, že by měl skvěle připravovat maso, měl by mít přehled i o vegetariánské kuchyni a také o přípravě dezertů. Měl by mít také pořádnou dávku pokory, aby k tomuto řemeslu přistupoval správným způsobem,“ říká Radek Kašpárek.

Dalším z porotců je šéfkuchař Jan Punčochář (vlevo), jeden z nejznámějších českých odborníků na gastronomii. Své první jídlo uvařil už v sedmi letech, byl to řízek s bramborovou kaší. Za dob studií se dostal do kuchyně hotelu Ambassador a následně ve svých jednadvaceti odjel na zkušenou do Švýcarska. Po svém návratu vařil v několika vyhlášených restauracích a teď je hvězdou restaurace Grand Cru. Stejně jako on klade i restaurace důraz na kvalitní české i zahraniční suroviny a ničím se neomezuje. A jaký bude Jan Punčochář porotce? „Nejsem rozhodně ten nejpřísnější porotce. Snažím se být spravedlivý a hodný. Zaměřuji se na chutě, to je pro mě velice důležité. Sleduji, jak spolu nakonec v ústech ladí,“ říká Jan Punčochář.

Třetím porotcem je mladý talent Přemek Forejt. Šéfkuchař a guru olomoucké restaurace Entreé je osobitý nejen svým zcela inovativním přístupem ke kuchyni, ale také svou image. Ingredience, které používá ve své kuchyni nejvíce, si nechal dokonce vytetovat na levou paži. Nadějná hvězda ale nemusela vůbec zazářit, Přemkovým snem nebyla od začátku kuchařská profese. „Chtěl jsem být herec, ale nikdy jsem na to neměl odvahu a už vůbec ne známky. A když jsem byl v deváté třídě, nevěděl jsem co dál. V takovém případě se vždycky chodilo na kuchaře. Tak jsem šel na kuchaře a díky bohu mě to chytlo a našel jsem se v tom. A pak jsem postupoval dál,“ říká Přemek Forejt.

Co říkáte na novou porotu? Dokáže tuto show opět nakopnout?

 

MasterChef 2016 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 4
1
Enaz
Reagovat

Díky za info, už se těším. Jen drobná připomínka – Punčochář je vlevo :).

2
Lukša
Reagovat

@Enaz: A safra, to dá rozum, že nejsou oba vpravo :D Díky.

3
Johana
Reagovat

Těším se taky, už delší dobu jsem neviděla jak Kašpárek tuní zelču.

4
Theresa_feat Vladko
Reagovat

@Johana: no videla jsem ho v reportazi k MCH a je nejaky zpomaleny…uz to neni co byvalo.

Přidat komentář

Přidat komentář