Panáček v reality show

MasterChef Česko (5.9.) tajemné boxy porotců a makronky

5. Září 2016 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2016 Česko

masterchef-2016-makronky
Druhá řada MasterChef Česko je již v plném proudu, takže dnes ve 20:20 na TV Nova čeká zbývající soutěžící oříšek v podobě tajemného boxu. Tentokrát však nebudou boxy před jednotlivými soutěžícími, ale přímo před porotci MasterChefa. Soutěžící se budou muset rozhodnout, před kterého z porotců box postaví a kdo z nich odhalí tajemství, které se ukrývá uvnitř. A ti co zápolení s tajemným boxem nezvládnou?

Ti se budou muset utkat se zadáním známé pražské cukrářky Ivety Fabešové, která provozuje dvě kavárny zvané If. Ta soutěžícím představí svůj osvědčený recept na makronky. A to vám mohu říci, že taková makronka, to není žádná sranda.

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

MasterChef 2016 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 18
Reagovat

Musím se přiznat, že mě Fabešová trochu znejistila, jak se vlastně jmenuje ten kousek cukroví. Napadá někoho, proč tomu říká makaronka? :-)

2
Johana
Reagovat

@SUNíčko: francouzský název macarons, z toho makarónky…nejspíš obojí je správně, ale mně zní líp makronky.

3
Ifa
Reagovat

Wikipedie: Název je odvozen z italského slova macarone, maccarone nebo maccherone pro sněhovou pusinku.

Reagovat

No Wiki zná v češtině jen tvar makronky, ale Iveta Fabešová na svém FB psala, že prý říkala macarons. Mno nevím, co pak říkali porotci, protože ti se nechali nejspíše unést Ivetou, neb i od nich padal makarónka za makarónkou :-)

Reagovat

Zkopírováno odjinud:
Pro ty, kteří nevědí, co taková makronka je (ano stále tu tací jsou), sepíšu pár řádků na úvod.
Za prvé, je velmi důležité si neplést Macaron a Macaroon. Macaron neboli makronka je sladká francouzská barevná pusinka a Makaroon neboli Makarón je kokoska:-) Ale pak tu ještě máme Macaroni a to je těstovina :-D

Více na : http://www.smoothcooking.cz/2014/12/makronky-macaron.html

6
Radek aka SUNíčko
Reagovat

@Ajda: Být tu like, tak ti ho dám :-) O kokosce jsem tedy netušil :-)

7
Johana
Reagovat

@Ajda: já bych do toho guláše zamontovala ještě laskonku:)…někde jsem četla, že je to vlastně česká varianta makronky.

Reagovat

@Johana: co jsem slyšel, tak laskonka se dělá lehčeji než makronka, ale nepeču, tak nevím :-))

Reagovat

@SUNíčko: Na to, jaké je s makronkou piplání, výsledek žádný zázrak. Zlaté moje rychlokokosky :D

10
Johana
Reagovat

@SUNíčko: ten postup bude zhruba stejný (ohřáté bílky s cukrem , pak vyšlehané), akorát těsto na laskonky je trochu tužší (nepřidávají se nešlehané bílky), tak je lepší mít formu na oválné tvary. Místo mandlové mouky se do laskonek přidává kokos, nebo mleté ořechy, což mně osobně chutná víc.
Mě spíš včera zarazilo, jak Fabešová dělala jakože žloutkový základ pro krém a šupla tam celá vejce.

11
Radek aka Sunicko
Reagovat

@Ajda: Souhlas, ani mně makronky moc nejedou, navíc za ty nekřesťanské peníze :-) Zlatá laskonka :-)

12
lada
Reagovat

haha, to samé mě zarazilo taky – proč říká sakra makarony, když to jsou makronky? Ale ta Iveta je z oboru, tak by to měla vědět, ne? Ale makarony jsou přece tlustý špagety?

no, poučili jste mě tady :-))

13
sunrise
Reagovat

@lada: Ne, že by to nebylo fuk, ale makarony jsou snad ty tlustý špagety, ale s dírou, ne? :-)

A jinak tedy částečně k tématu MasterChef. Myslela jsem si, že budu povznesená nad nějaké sympatie a antipatie a budu sledovat výhradně vaření, ale zklamala jsem samu sebe, protože už mi tam minimálně dvě baby tak lezou na nervy, jak ještě v žádném masterchefovi nebylo. Takže tak. To byl prozatím můj příspěvek do minimální diskuze tady, ale jsem připravena se připojit, kdyby se to tu nějak rozkecalo.

14
Johana
Reagovat

@sunrise: to je furt dobrý, já tam už mám tři baby, co mi pijou krev:)

15
lada
Reagovat

@sunrise: jojo, díru mají taky, tu jsem opomněla :-)

no, mě je sympatickej nejvíc Zdéňa, ale teďka zrovna uvařil nějakou šlichtu z brambor.

16
Lady XL
Reagovat

Tak mě vadí nejvíc Kateřina… Docela lituji,že ji při makronkách zachránili. Chtěla bych ji vidět je péct. Tedy ne že by neuměla vařit, ale přijde mi, že má ta „svá“ jídla a u ostatních jídel si už není tak jistá… Vadí její chování vůči některým spolusoutěžícím, kteří nejsou z Brna a nezná se s nimi z castingů, jak jsem pochopila. Hlavně v prvních dvou dílech mne tím zaskočila. Prostě tam rozehrávala hru partiček – my jsme z Brna a vy … Ani si to možná neuvědomovala, ale má mikroport a občas jsem zaslechla její hlášky. A taky se neumí přetvařovat… Já držím palce Zdendovi, Dominice ale také Lucii, byť mi její chování vadí. Ale u ní to je teď to, že lidem nesedí, je tam spíš osamocená, tak jí vlastně kvůli tomu držím palce. Vařit celkem umí, jen by měla mlčet… :-).

17
Klaris
Reagovat

@SUNíčko: Přesně! Chápu, že madam cukrářka by to asi špatně nevyslovila, ale my jsme tady fakt zvyklí na makronky… jak jim zpočátku říkali i porotci. A pak se chytli, jakoby ji chtěli podpořit. Mně to znělo teda velmi divně a když pak několikrát řekla i makarony, viděla jsem těstoviny a měla po chuti :-/ Jinak v této řadě nejsou soutěžící moc podle mého gusta, fantazie nic moc, styl prezentace má každý zajetý a používá do omrzení a vyloženě pro mě sympatických lidí tam moc není. Nejvíc mě rozčilujou dlouhovlasatice, jak ty svoje rousy neustále máchají v jídle. I v zahraničních verzích jsou dlouhovlasé kočky, které ale hned na začátku vaření vlasy stáhnou do copu nebo drdolu.

18
Gina
Reagovat

Tak ty dlouhé vlasy nad těmi jídly mne zvedají ze židle, proč asi mají kuchaři čepice? Divím se ,že ještě nikdo nenašel vlas v jídle.
Jinak Paní Kateřina koukala jak jí Filip hodil přes palubu ta nevěřila svým očím .
Těším se na dnešní vaření:-)))

Přidat komentář

Přidat komentář