Panáček v reality show

Titul MasterChef Česko 2015 získává … Roman

16. Prosinec 2015 | napsal(a): | reality show: MasterChef 2016 Česko

masterchef-cesko-vitez-2015
Dnes večer se rozhodne několika měsíční profesionální zápolení amatérských kuchařů zvané MasterChef Česko 2015. Tak komu patří ruce s trofejí, kdo je vítězem? Je to Roman, který oproti Jirkovi získal i více sympatií u diváků na sociálních sítích.

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

MasterChef 2016 Česko

Diskuze k článku

Počet komentářů: 40
1
Jana
Reagovat

Proboha co to bylo, ten konec? Aspon trochu dustojne vyhlaseni i pro Jirku mohlo byt…

2
Alča
Reagovat

Zdá se mi to nebo na galerii chyběl Honza?
A jsem velmi zvědavá, jestli se o vítězství Romana objeví něco v médiích. Dosud bylo informací o dalších postupivších hodně poskrovnu. Samozřejmě pro ty, kdo neznají Panáčka…:-)

3
medulka
Reagovat

Velmi vyrovnané, ale moc jsem to přála Romanovi, od samého začátku velký sympaťák a skvěle vařil, takže super!!! Je pravda, že když se vyhlásí vítěz, tak ten, který skončí na 2. místě, je dost v pozadí a vlastně si ho nikdo ani nevšimne, veškerá pozornost se soustřeďuje pouze na vítěze, ale tak to bývá i v jiných soutěžních pořadech, možná by se nad tímto pořadatelé měli zamyslet… Také jsem si všimla, že na balkonku chyběl Honza – po tom jeho neurvalém odchodu mě to ani nepřekvapuje.

4
Baruš
Reagovat

Za Romana jako vítěze jsem moc ráda. Ale ten konec…bylo to rup šup vítězem je…čekala bych od porotců nějaké celkové zhodnocení, pochválení atd. a pak vyhlášení.

5
Mončí
Reagovat

@Baruš: Já se taky divila, že to tak rychle řekli a neokecávali to. Asi je už tlačil čas, tak to museli zrychlit no…
Jsem ráda, že vyhrál Roman, fandila jsem mu od začátku. A jak je vidět podle reakcí porotců si je taky získal povahou a také tím, že si nechal poradit.

6
Lukša
Reagovat

S vítězem spokojenost, Roman si to určitě zasloužil. Masterchef Česko skončil a můžeme se těšit, jak se povede slovenská verze :)
Btw nevíte někdo něco víc o průběhu soutěže? Konkrétně kolik dní muselo posledních 16 soutěžících vařit, zda co epizoda, to den natáčení či zda byli odloučeni od svých rodin apod.?

7
Mončí
Reagovat

@Lukša: Díly byly údajně předtočené a asi to bude pravda, protože zítra už bude k dostání Romanova kuchařka. Jak ale zabránili za tu dobu úniku informací nechápu…

8
Winnie
Reagovat

No já jsem hned zaregistrovala, že Honza chybí. Masakr. Měl by že sebou něco dělat, když ani ve svých letech nedokáže uznat porážku… Přece je to soutěž, s tím do toho musí jít… Nechápu.
Jinak Roman super! Fandila jsem v průběhu Romanovi i Jiřímu. Ovšem Roman se podle mě nejvíc zlepšil, šel na něm vidět ten progres a to mě baví! Navíc je moc sympatický člověk.

Reagovat

@Winnie: Mně jich celkově přišlo málo, tedy, že nechyběl jen Honza, ale myslím, že ani Lucku jsem tam neviděl.

10
kuchařka
Reagovat

Byla tam i Lucka i Lucía.. chyběl jen Honza.

11
sigi
Reagovat

jeden z největších současných reklamních trháků Novy, a ona si to takhle odflinkne. naprosto dramaturgicky nezvládnuté!
Romanovi výhru přeju, na Jiřím, zpočátku sympatickém, mi začalo „něco“ vadit, ale to by nemělo být důležité, rozhodují jídla, a ta měl většinou jednodušší.

k tomu předkrmu, jestli tedy mohu ze své vlastní zkušenosti: svůj první salát Nicoise jsem ochutnala v roce 1999 v Sanit Tropez, a ačkoliv to bylo hodně turistické, byl to jeden z nejlepších salátů, jaké jsem kdy jedla. stěžejní chutí bylo ovšem něco úplně jiného než dresink z olivového oleje a pažitky, chyběly by mi tam nasekané ančovičky, malinko česneku, fr. hořčice, v salátu pak pár tenoučkých koleček červené cibule a celá ančovička… vím, že už celá desetiletí probíhá zápas o „ten pravý Nicoise“, jedni tvrdí, že tam nepatří brambory, jiní, že tam nepatří fazolky, tak se zdá, že to Jiří včera rozčísl :-) ale za sebe děkuji, ne, možná to bylo dobré, ale Nicoise to nebyl

12
Pattrick
Reagovat

Jakožto fanoušek US verze, jsem na českou nekoukal, viděl jsem první díl a právě poslední.. Jestli tohle bylo finále, tak se obávám, co se dělo během celé série. Smutná tečka za celosvětově úspěšnou show..
Chci se zeptat, to v každém díle, když hodnotili, tak říkali, že jim chybí nějaký sos, omáčka.. :/

13
rado
Reagovat

tento program rezia a aj produkcia absolutne nezvladla,no a ten koniec hovori sam za seba.su niekde recepty z finale k pozretiu?

14
haha bimbi
Reagovat

Romanovo vítězné menu bylo mnohem komplexnější a promyšlenější – víceméně „místní“ suroviny, laděné sezónně apod. Jiří to měl z tohohle pohledu každý pes jiná ves.
Pokud bude Nova pokračovat, měli by to opravdu trochu zlepšit. Sice nepoznám tolik chyb jako třeba Scalex, ale např. prapodivný střih, blbosti typu palety vajec a pak uvařte z jednoho vajíčka, neměnné kulisy a prostředí, sklad, kdesi musí odsypávat ze sklenic… prostor ke zlepšování je poměrně velký. Největší lapsus tkvěl ovšem v předčasném prozrazení vítěze, to fakt nevychytali…

15
John Fortytwo
Reagovat

Heleďte, co to je poslední dobou za módu na Panáčkovi, že se výherci dávají již do názvu nebo do popisu tak, že jsou vidět hned z úvodní stránky bez rozkliknutí článku…
To má za cíl odradit z Panáčka všechny ty, kteří se na některé RS dívají až ze záznamu?

16
haha bimbi
Reagovat

Jo a ještě musím dodat, že mě dost iritovaly ty Jiřího rádoby odborné kecy. Např.“o aciditě budu přemýšlet“ (nemohl by prostě ochutnat, jak moc je to kyselý?) obyčejné ovocné omáčce říkat coulis atd. atd. Osobně preferuji když už košatý název jídla, tak normálně popsané. Tj. žádná salátová lůžka, jahodová pohlazení apod.

17
Klaris
Reagovat

Jsem ráda, že to vyhrál Roman, ten člověk je fakt sympaťák a myslí, když mluví :-) Takového učitele mít musí být radost. Jirka ale taky uvařil dobře a design jídel má parádní, hned bych všechno ochutnala :-) Jinak jak se divíte rychlému konci, tak takový je v originál MCH také… vítěz, padající blýskavé papírky, postřik šampňským, vyhlásit novou řadu a fik konec… Takový je prostě formát ;-)

18
Katynka
Reagovat

Naše česká nátura je furt nadávat, ale já jsem byla spokojená s touto verzí. Ta první se naprosto nepovedla a toto bylo sto a jedna. Bylo to podle americké verze a přitom by každý z nás měl vědět, že nejsme v Americe a tudíž to nemůže tak vypadat co se týče těch různých vybavení a pod. .
Finále bylo luxusní, vadilo mi jen málo diváků a ty divné židle pro ně. Ale jinak to bylo jak v té americké verzi, tam totiž je ten závěr přesně takto utnutý, jako bylo včera u naší verze. Prostě se vyhlásí vítěz a řekne se upoutávka na casting a jedou titulky.
Na Jirkovi bylo vidět, že je hodně zklamaný a asi by nám nic hezkého neřekl.
Slzy Romana, který byl pokornější a který mi opravdu připadal, že poslouchal rady poroty a nehrál si na machra, ty mě dojaly. Přeju mu to.

19
Katynka
Reagovat

Mě se tato verze líbila, byla pojatá dle americké verze a tu mám ráda. Docela chápu, že po materiální stránce to nemůže vypadat jak v Americe a my přece v Americe nejsme a přitom se snažili opravdu o dobrou kvalitu. Jsem za to ráda.
Finále jsem si užila a bylo to jak v té americké verzi, tam ten konec je taky takový utnutý.
Já jsem za Romana moc ráda, zasloužil si to.

20
Franz
Reagovat

Blahopřeji Romanovi, byl opravdu o mnohem větší sympaťák než jeho soupeř.
Nechápu diváka, který tvrdí, že americká verze je oltář. Jsme přece v Česku, tak nevím proč to neudělat do našich podmínek. Víte vůbec jak se vaří a co se „žere“ za blafy v Americe? Fuj, já to zažil a jsem rád za naší českou kuchyň.

21
Andik
Reagovat

Celý pořad MasterChef se mi moc líbil, vůbec mi nevadí, to co jiní tady na Panáčkovi vytýkali. Mělo to spád, člověk viděl kus kulinařiny a šikovné ruce amatérských kuchařů. Porota byla moc prima, odborná, věcná, nikomu nenadržovala. Roman byl pro mě taky jasný favorit, kreativní, klidný, milý a výborný kuchař. V poslední osmičce byli opravdu výborní kuchaři, lišili se už jen osobnostmi a sympatiemi. Vařit uměli všichni. Od předešlé série o 100% lepší úroveň ve všem.

22
Hanka
Reagovat

Mám také radost z Romanova vítězství, nevím, jestli jste si všimli, při minulém kole/vyřazena Lucka/, jak Jirka prohlásil, že je škoda, že nepostoupila Lucka, že by to byl jednodušší soupeř a prohlásil něco v tom, že to vítězství bude těžší. Myslím, že se už viděl jako vítěz. To, že tam nepřišel Honza, každý jsme nějaký…………… Přeji všem pohodové vánoce a hezký nový rok!
http://www.youtube.com/watch?v=d_Khwkp7F0w

23
sigi
Reagovat

ještě mě napadlo, že Jiří asi nezvolil správně jednu ze součástí (záměrně nemluvím o příloze) hlavního chodu – bramborovou kaši, byť s červenou řepou. brambory měl totiž už v předkrmu

24
Gina
Reagovat

Taky jsem moc ráda,že zvítězil Roman,šel z něj klid a jistota musí být i v životě spolehlivý
fajn partner.Jiří od samého počátku sebevědomí nadutec machrující odbornými názvy,už se viděl jako vítěz ,korouhvička jeho pýchy byla smetena výkonem převyšujícím jeho přeplácané menu.
Honza tam fakt nebyl asi to neunes …

25
Kominík
Reagovat

Tady je kompletní vysvětlení Honzova odchodu: https://www.youtube.com/watch?v=Qr2cYWGqweI

26
Iva S.
Reagovat

@Gina:
Dost dobře popsáno. Skromnost versus nadutost byla znát i v doprovodu – Roman: mamka a sestra, Jiří – Hujer Company.

27
Gina
Reagovat

@Iva S.: jo jo to byli Hujerovi jak vystřižený:-))))

28
pobox
Reagovat

Vy tomu Jirkovy vytknete i nos mezi ocima ne? ze mu prijela rodina? mimojine je prazak narozdil od Romana, tak to pro ne asi bylo i snazsi – jestli to teda bylo nekde v praze – rekla bych, ale to je spis jen takovej usmevnej moment bokem.

Jirkovo sebevedomi mi prijde zdrave. Stejne jako vsichni ostatni v soutezi rad vari a venuje tomu jiste hodne casu a zjevne mu to jde. Proc by tedy nemohl zdrave zhodnotit sve sance? Proc by nemohl pouzivat terminy v tom oboru zazite, kdyz je obklopeny lidma, co jim rozumi? Prezentuju-li vysledek sve prace odbornikum v danem oboru tak radej take pouziju vhodne terminy.

Uplne nechapu, proc je tak casto soutezici, ktery vykazuje byt jen trochu sebevedomi hned v takove nelibosti. Kdyz neco delam a delam to dobre, tak se nemusim tvarit jak hromadka nestesti a muzu z toho mit radost nebo ne?

Jinak finalova dvojka mi prisla povedena. Dva stejne stary kluci s odlisnym pristupem a zda se vyrovnani ve svych kvalitach. Jirka co se snazi pochytit zajimavy kousky ze sveta a Roman co se soustredi spis na jedno tema ale o to hloubaveji. I ta jejich menu tomu odpovidala zda se mi. Pred obouma klobouk dolu, za to jak celou soutez zvladli

29
Jana
Reagovat

@pobox: s tim se neda nez souhlasit… diky za rozumny nazor :-)

fakt nechapu, jak muze nekdo na zaklade zrezirovane a cilene sestrihane show rici, jaky je kdo charakter…

30
Jana
Reagovat

Panacek zcela ignoruje noveho MS? Neni ani v prehledu poradu :-)
Ja si chci nekde stezovat :-)))

31
Lukša
Reagovat

Připojuji se, letos se chci taky připojit k diskuzi o nové řadě a nikde nic :D

32
Scalex
Reagovat

Já jsem na české reality show rezignoval. Nehodlám už ztrácet čas s lacinými odfláklými napodobeninami jen proto, že se na to dá koukat bez titulků.

33
Petr Staníček
Reagovat

Fakt není o co stát a Scalexe docela chápu. Masterchefa jsem viděl jsem všechny US řady i česko-slovenské odnože, ale dnes poprvé jsem od MS poprvé vůbec znechuceně odešel. Nestačím se divit, kolik experimentů a odchylek od zavedeného formátu může držitel licence Nově ještě tolerovat. Že soutěžící v rámci castingu už před porotou ani nedovařují a rovnou vezou hotové jídlo (na drncajícím vozíku s ruchovým mikrofonem na plné pecky, proč?!) na ochutnání, se dá považovat jen za drobnou úpravu. Ale vysílat dva díly po sobě, notabene v neděli večer od osmi do jedenácti, v zemi, kde 2/3 národa vstávají se slepicemi a v deset už zařezávají v posteli, to je už trochu úlet. Nemluvě o tom, že vydržet přes dvě a půl hodiny s jednou show v jednom zátahu, to už musí být divák ale opravdu velký fanda. A aby se to posichrovalo, nakouří to do nich Nova hned druhý den znova. A ve středu zase. Prostřihové dotáčky — a to jak davu fanoušků a rodin soutěžících, tak i porotců — jsou TAK amatérské a očividně (a děsně špatně!) hrané, že by člověk nejraději zalezl někam pod zem a styděl se za všechny zúčastněné. Ale vůbec nejhorší, na Nově už tradičně, je dramaturgie a střih. Nacpat doprostřed prvního castingu upoutávku na pozdější díly, ze které je úplně jasné, kdo z toho castingu postoupil, musí být snad nějaký sociologický experiment s měřením, jak debilní diváci Novy jsou a kolik toho ještě unesou. Prezentacím soutěžících v castingu se už nahlas smály i moje děti, které jinak MS mají moc rády: když Nova předem ukáže profil a prezentaci soutěžícího, postoupí — když ne, nepostoupí. Spolehlivost: stoprocentní, napětí: nula. Porotci jsou kuchaři a žádní herci, ok, ale když už je režie nutí do těch evidentně hraných a inscenovaných meziscének, mohl by režisér aspoň trvat na tom, aby to nebylo tak strašně prkenné a kostrbaté a ty nejděsivější (ne)herecké pokusy přetočit, nebo aspoň nevysílat.

Po dnešní ukázce se opravdu začínám bát toho nováckého Survivora.

34
Lukša
Reagovat

@Petr Staníček: To já chápu taky a na 100 % souhlasím se vším, cos napsal. Jen jsem si chtěl někde zase postěžovat nad tím, co je ještě možné zkazit…
Btw když už se mluví o Survivoru, 6. září začíná markízácký Ostrov, viz https://www.youtube.com/watch?v=P080mydCFCM

35
dora
Reagovat

Prosím o vytvoření vlákna na letošního českého Masterchefa, recenzí netřeba, stačí, že si bude kde odplivnout….

Reagovat

@dora: Vytvořím. Dnes večer bych se k tomu mohl dostat. Mockrát díky za trpělivost :-)

37
dora
Reagovat

@SUNíčko: SUPER!

38
Klaris
Reagovat

Jsem trochu zklamaná, že nebudou recenze od Scalexe… ale chápu ho… mně ale naskakovaly okamžitě recenze v hlavě a lichotivé moc nebyly :-D Trochu mě potěšilo, že zvukaři konečně pochopili, že když podkladová muzika přeřvává slovo, není to to pravé ořechové… Víc věcí mě ale poděsilo – ta změna nevaření před porotou, až na malé výjimky byli vidět jen postupující, pak se tam mihlo pár ostatních s palcem dolů, ale prd víme, co vařili a proč letěli… trochu to ztrácí logiku. Prostě ten úvod vzali „šturmem“ a show dostal hned na začátku na prdel. Také jsem doufala, že mistři kuchaři-moderátoři se poučili a nebudou tak prkenní – chyba, moje chyba. Marek Raditsch pořád trapně hraje zlého chlapíka, Miroslav Kalina, stále bodřejší a bodřejší, ale aspoň nejvíc přirozený a Marek Fichtner? Jeho Jsem Jsme, zkrátka jeho ultrakorektní J je na pos…mání :-) A k soutěžícím? Podle mě těch, co mají opravdovou kuchařskou invenci a fantazii, tam mnoho není. Hlavně do lidí cpát jejich HLP. Ale někteří se už kvalitně „vybarvují“. PO odvysílaných dílech už mám plné zuby tří bab… :-D

39
Jana
Reagovat

@Klaris: to by me zajimalo, ktera je ta treti :-) aspon myslim, ze se jedna o K a L :-)

40
Klaris
Reagovat

@Jana: Bingo! :-D Kateřina, Lucie a Radka (ta už je fuč, takže zbývají dvě, které bych v reálu asi potkat nechtěla) ;-)

Přidat komentář

Přidat komentář