Panáček v reality show

Farma: sluhové zvoleni, kdo z nich půjde do duelu?

28. Červen 2012 | napsal(a): | reality show: Farma 2018 SK

[singlepic id=4823 w=420]
Máme za sebou další dva díly z české verze Farmy, kterou od neděle vysílá TV Nova. Pojďme si shrnout, co se v nich odehrálo. Kdo se stal sluhou farmáře týdne Milana a jaké úkoly dostaly soutěžící od hospodáře, tedy majitele Farmy, Standy.

Na začátku byla konev a na konci je konev

Takto pěkně zglosoval Milan vylepšování sprchového koutu pro obyvatele Farmy. A byla to jedna z jeho lepších hlášek, které ve Farmě zatím vypouští. Milan se zatím prezentuje jako vševěd (nepopírám, že určité zkušenosti, které se hodí ostatním soutěžícím, určitě má), který však často komentuje věci, kdy by radši měl spíše mlčet.
Milan už odhalil své slabé místo a to, že nesnáší hloupé a líné lidi. Oboje nepochybně v jeho očích splňuje černovlasá Jana, kterou co pár záběrů popichuje a být v kůži Jany, asi bych milého Milana někam poslal, ať bych byl blbý či líný sebevíce.

Volba sluhů farmáře týdne

Divákovi je dopřána i první volba 2 sluhů, kdy jeden musí být muž a druhý žena. Ti spí mimo ostatní soutěžící a jejich privilegiem je, starat se o veškeré zvířectvo, i proto si nocují na slámě. Prvním párem sluhů se stal David a Líba, kdy jeden z nich má, dle pravidel, jisté, že půjde do duelu.

Proč si Milan vybral Davida, vysvětleno nebylo, proč si vybral za služku Líbu, sice vysvětloval, ale že bych mu nějak zvlášť rozuměl. Prý proto, že už od prvního dne je patrné, že Líba bude dobrá ve starání se o hladové krky soutěžících a proto si službu v podobě služky odkroutí již nyní. Formát Farmy nemám ještě v malíčku, ale počítám, že Líbu bude moci zvolit kterýkoliv další farmář týdne znova, takže toto je opravdu podivný důvod, proč právě ona.

Hospodář Standa, přišel, viděl, zpeskoval a zadal úkoly

Na Farmě se v prvních 3 dílech objevila i další důležitá postava pro celý děj, hospodář a majitel farmy v jedné osobě, Standa. Ten si to přidrandil stylově na traktoru. Obhlédl, jakou spoušť mu zatím soutěžící na statku způsobili (laťky z plotu použili do postelí apod.) a zadal úkoly, které musí do jeho další návštěvy splnit, jinak nedostanou dárečky (asi to nebude kvásek, cukr atd. jak soutěžící požadují)

Úkolem je položit podlahu v ložnici a zasadit pole brambor. Ač se to nemusí zdát, tak podlahu stihnou položit soutěžící již během tohoto dílu, zatímco s polem a orbou zvlášť, bojují o mnoho více. Pokládání podlahy v podstatě nuda, když tedy pominu Janu, která běhá od jedné práce k druhé, tu se jí dotkne, tu též, ale nic ve výsledku neudělá pořádně, čehož si všímají i další soutěžící. Navíc, asi nebude patřit k těm nejchytřejším v soutěži.

Sázení brambor je o chlup zábavnější. Už jen okamžik, kdy vševěda Milana, trumfne jednoduchou ženskou logikou Šárka a úspěšně zapojí za oslíky pluh či jak se to jmenuje. Milan naštěstí dokáže uznat, že je občas i někdo chytřejší než on. Diváka, či alespoň mě, docela zarazila debata o bramborách a klíčcích. Michal razil docela zvláštní teorii, že pokud má brambor klíček, tak nelze jíst. Nechápu. I když vlastně chápu, o bramborech se toho asi v Maximu a jiných mužských lifestylových plátcích asi moc nedočetl. Co by mě však zajímalo, jak je to s tím dělením brambor. Když rozpůlím bramboru, vyroste mě z ní bez jakýchkoliv dalších úprav více brambor nebo zhnije, jak říkala soutěžící, které je pořád zima a já si nepamatuji její jméno?

Farmář týdne? Spíše šašek třídy

Milan se ve středečním díle nechá vyhecovat k návleknutí do legín, neb mu někdo mimo soutěž někdy řekl, že má nohy jako baleťák. Ne, fakt nemá :)) Jako bonus pro diváky i ostatní soutěžící, kteří z něj mají srandu, udělá ještě kobru. Což není nic jiného, než že nechá vystoupnout své krkavice. Zkrátka Milan je rád středem pozornosti a to ať svými moudry, tak podobným šaškováním.

David a Mirek, Pat a Mat

Alespoň dle scénky, kdy prvně ceduli s nápisem farma natloukli na kadibudku a až naní řezali přebytečné kusy dřeva. Tak stane. Kdo z nás nezažil podobný nemyslící zkrat.

Na závěr si divák dopřeje stůl plný pravdy, tedy hodnocení především Milana jako farmáře týdne. Dle mě žádné zásadní prohlášení nepadlo. Zatím ty pravé emoce a antipatie vůči spolusoutěžícím, velmi dobře skrývají. Dorazivší Tereza vybízí naši dvanáctku k tomu, aby určili, kdo půjde ze sluhů do duelu. Kdo to bude, tak to se dozvíme až zítra. Pro vaše tipy jsou tu samozřejmě komentáře.

SUNíčko

Ten, který kolem roku 2005 měl trochu více času a tak ho napadlo, že spustit si bložínek o reality show, které tehdy začaly vtrhávat do českých i slovenských televizí, bude dobré na ukrácení času. Dopadlo to, jak vidíte. Panáček v reality show žije dodnes, když už to rozhodně není one man show, ale výtvor mnoha autorů, bez kterých by to skutečně nešlo. Chcete mě kontaktovat? Pak sunicko[at]centrum[dot]cz Díky.

Farma 2018 SK

Diskuze k článku

Počet komentářů: 59
1
Mikes
Reagovat

Tak je pravda, že naklíčené brambory ztrácejí svou původní nutriční hodnotu (živiny jdou do klíčků) a už nejsou tak dobré. Záleží samozřejmě, jak velké ty klíčky a kolik jich je. Pokud už opravdu velké, brambora samotná se scvrkne, je houbovitá, nedá se pořádně okrájet a jako jídlo je jen pro opravdu hladové.
K sázení je možno použít i rozkrojenou bramboru, zejména pokud je velká – je to dokonce mnohem hospodárnější. Z velké brambory nevyroste spousta velkých brambor, páč nebudou mít dostatek místa, takže naopak, bude tam spousta minibrambůrek. Pokud ji rozpůlíme – každá polovina ale musí mít vlastní klíček (klíčky) – a rozesadíme, pak máme šanci na více velkých brambor.
V půdě může shnít jen brambora, kterou zasadíte bez klíčku.

2
AndyS***
Reagovat

Dobrý rekap, objektivní. Jen nesouhlasím, že žádné zásadní prohlášení u stolu s Terezou nepadlo. Myslím si, že Davidovo prohlášení bylo dost zásadní, tedy alespoň pro mne. Nevím koho vyberou do duelu, ale já bych dala Davida a docela by mne potěšilo, kdyby vypadl, byla by to i pro něj dobrá zkušenost. Ale asi by chyběl pro nějaké zajímavé konfliktní situace. Docela mne zaujal Michal, o bramborách toho moc neví, ale jinak je to asi největší hráč, který má jasno, co chce a je hajzlík sympaťák.

3
AndyS***
Reagovat

1 Mikes – souhlasím až na to, že by brambora bez klíčku musela v zemi shnít a naopak shnít může i dobře naklíčena a nepoškozená brambora. Nicméně jsem zvědavá jestli s těch „zasážených“ brambor něco bude, hodně záleží na počasí.

4
Wally
Reagovat

2- i když vyberou asi Davida – Libuši si uchovají jako kuchařku – tak nemusí vypadnout, může vypadnout druhý duelant, záleží koho si vybere

5
okkvp
Reagovat

Rozkrájená brambora by měla chvíli zaschnout, než se vrzne do země, to snad myslela Lihovarka, ale k zaschnutí stačí pár desítek minut.

SUN – to co se pokoušel Milan zapřáhnout a nešlo mu (páč pokud si pamatuju to měl „vzhůru nohama“) se jmenuje brány.

Podle toho, jak se s tím trápili, tak by bylo nejspíš mnohem rychlejší, kdyby byli vzali rýče a pole – louku normálně zryli.

6
Angel
Reagovat

Taky tipuju Davida, kuchařku Libuši si nechají. Jsem zvědavá, kterou ženu si vybere do duelu, to fakt nemám tušení…možná Janu, co vymetá soutěže nebo Sáru.

Reagovat

To já klidně tipnu Libuši, protože vařit na Farmě může kdokoli, třebas ne tak dobře, ale David udělá víc práce a hlavně na začátku se to hodí.

8
anja
Reagovat

5 okkvp, to spíš nejdřív krumpáče, rýče až v druhé lajně :) to pole vypadalo jak sto let neorané……. a s těma bramborama si ještě pěkně máknou, protože jestli je chtějí mít do dvou měsíců, musejí to zavlažovat, hnojit, okopávat a taky přihrnovat hlínou. Co vím, tak brambora tvoří hlízy v podzemní části směrem nahoru a musí být k nim přístup vzduchu…. No jsem zvědavá na to jejich farmaření

9
Wally
Reagovat

Angel – do duelu jde vždy muž-muž nebo žena-žena, takže David by si musel vybrat chlapa, kromě Milana jako farmáře týdne

10
dessin
Reagovat

a vodu ty brambory nepotrebuji? Pole bylo vyschle na troud, ale ze by sli zalivat jsem si nevsimla…? :)

11
okkvp
Reagovat

Zalejvat v průběhu zúrodňování by byla blbost, to by se akorát rochnili v bahně a zahrnutý plevel se zbytky drnů by jim lezl dřív než ty brambory sadí. Zavlažit chvilku před sázením a potom.

12
Angel
Reagovat

9- dík za info, myslela jsem, že si bude vybírat ženu.
takže tipuju Michala

13
Franz Ruppert
Reagovat

Hudák by mohl jít do duelu a klidně i odejít z Farmy. Výhru – peníze nepotřebuje a v případě, že by zůstal a dostal se na post farmáře týdne, tak by byl možná i větší prudič než Milan.

14
anja
Reagovat

13 Franzi, no jestli Hudák už hned teď zkraje vypadne, tak mě to bude mrzet, protože to je chlap, který se mi tam asi nejvíc líbí. Ještě Tyrš, na toho se taky dá dívat. Jinak zbytek chlapů je to tam pak už samý šampónek, pískle plus starý opelichaný Milan

15
anja
Reagovat

do duelu ať jde klidně Libuše a přibere si třeba Janu, anebo tu šišlavou co si furt stěžovala, že jí v noci byla zima….. o tyhlety gertrudy se tam klidně obejdu

16
Franz Ruppert
Reagovat

14 – anja. Jo Hudák se ženským líbí, ale na jeho chování z pracovního prostředí jsem slyšel několik negativ. Možná drby, ale na každém šprochu, pravdy trochu. Asi dobrý duel by byl Hudák vs. Tyrš. Dva svalovci s holými hlavami.

17
whiskeygirl
Reagovat

taky bych byla pro, aby do duelu šla Líba. Mohla by si vybrat Janu černovlasou. Pak by záleželo na vybraných disciplínách, ale myslím, že Líba je silnější, zdatnější a i chytřejší, takže by mohla vyjít jako vítěz.. I když je to jen polemika, tam už je to dávno jinak :D

18
Angel
Reagovat

16 – to by byl dobrej duel, ale myslím, že Mirka si nevybere, protože včera říkali, že si padli do oka, mají stejné názory, to bych se teda moc divila.
mě se teda David nijak zvlášť nelíbí – mám ráda chlapy vlasaté, ani chováním, to je mi spíš sympatický Mirek, ten se mi zdá v pohodě

19
LadyXL
Reagovat

Tipuji Davida jako duelanta. A jsem zvědavá, zda mají stejné disciplíny jako u slovenské Farmy – řezání dřeva, přetahování lanem, Almanach (tj.vše o farmě, floře a fauně- zahlédla jsem ho, že ho držela Lihovarka) a překvapení (to bylo až ve Dvojce).
No protože to řezání a David,to nějak nejde k sobě :-D. Jestli on nebude spíš nabušený z posilovny („ta-ble-ty“) Ale já bych ho tam ještě chvíli nechala, aby si zamakal s dobytkem a na poli….

20
Angel
Reagovat

jo, taky bych chtěla do duelu Líbu, chlapi ať zůstanou.

21
dessin
Reagovat

11: no samozrejme ze az potom, ne predtim :/ me zarazilo ze zasadili brambory a nezalili, tot vse.

Libu nedaji, jedina tam umi varit :) Podle me by mela zmizet Jana, mele a kvaka ale nedela nic jen cumi

22
anja
Reagovat

16 Franzi, tak pokud je na manažerské pozici, negativa zdola jsou víc než pravděpodobná ……. ale mne především zajímá Hudák televizní, Hudák na Farmě. Jaký je Hudák v práci je mi fuk, já ho nejdu zaměstnávat :)

23
anja
Reagovat

21 dessin, teď jsem si všimla, že tam jsou vlastně dvě Jany :D a včera jsem to pořádně neviděla – která mele kváká a čumí? Stránská?

protože ta Jana černovlasá striptérka se mi zdá celkem okej…… zatím teda

24
AndyS***
Reagovat

21 dessin – no to by byla pěkná volovila zasadit a hned zalévat, něco se musí nechat na přírodě. Zavlažovat až po několika dnech sucha, ale hnůj tam mohli dát rovnou.

6 Angel – obě Jany vymetaji soutěže nebo RS

25
dessin
Reagovat

24: nevim, cokoli zasadim na zahradu zaleju, a zatim nic nechciplo. do suchy hliny a nezalit… z ceho to ma rust? ale hadat se nechci nejsem zemedelec :)

26
7
Reagovat

Jak mi nebyl sympatickej ten mrkací Král, tak už je, chlapec šikovnej.

27
7
Reagovat

Jo a tip – David a do duelu vezme Jakuba, o tom tam říkali, že prd dělá.

28
7
Reagovat

23: Ta Jana je pro mě záhada, taky většina říká, že je tam zbytečná, vyhýbá se práci, ale v tv to vypadalo, že si ji aktivně hledá a furt někde něco dělá.

Jinak z bab je mi nejmíň sympatická ta huhňa lihovarnická a Stránská.

29
Wally
Reagovat

vy jste někdo někde vidšl zalévat brambory? zeleninu ano, ta se zavlažuje i na polích, ale brambory nikdy

30
AndyS***
Reagovat

28 7 Jana striptérka vždycky něco začne a pak toho nechá a hledá si nějakou jinou práci, jak sama říká, kde by byla užitečná. Zbytečná tam není, může dát k dobru své kulturní vystoupení, asi bude lepší než Milanovo. Ochotná jistě bude.

29 Wally Pokud je velké sucho a je možnost, proč nezavlažit i jinou sadbu, aby nepřišla nazmar

31
LadyXL
Reagovat

Wally mě předběhl – na polích, či spíše lánech, se taky nezalévá. To by se ta sadba pěkně prodražila… Proto taky při suchu je malá úroda, respektive i malé brambory.. Stříká se maximálně pak hnojem a pak se později zlikviduje postřikem nať…

32
Angel
Reagovat

taky mě připadlo, že je ta Jana celkem aktivní, ale věřila bych spíš soutěžícím, asi se fakt moc nepředře a jenom tam kmitá od jednoho k druhému

33
Angel
Reagovat

Co se týče těch brambor, pěstuju je na zahradě a taky je nezalívám…

34
okkvp
Reagovat

jde-li mi o plné břicho, tak raholinu zaleju – přece jen to má šanci zvýšit ujímavost, rychlost zakořenění i výnos
Na poli zemědělci skutečně nezalévají, protože by brambora vyšla na 2x tolik

35
Wally
Reagovat

34 – oni šetří vodou i na koupání a budou tahat konve vody na brambory?

36
Mikes
Reagovat

děcka, s tím zalíváním brambor bych byl opatrný, ony pak pak především vyhodí vysokou nať, která vzápětí polehne a uschne, následně se nemají hlízy přes co vyživovat a z brambor toho moc není – zůstanou malé. Co já vím, tak brambory se prostě nezalívají, teda leda chvíli po zasazení a možná i nějakou dobu po něm. A na velkých lánech ani to ne, tam se to nechává na Pánu Bohu.
Ještě by mě zajímalo, proč ty brambory vůbec sázejí, vždyť než přijde čas sklizně, bude dávno po soutěži.

37
Anta
Reagovat

30 tak to vystoupení jsem taky viděla, ale vůbec jsem si to nespojila s touhle Janou, Milan ji myslím překřtil na „Krokoměrku“ :)))

38
Franz Ruppert
Reagovat

Proč sázet brambory, když je asi nesklidí ? Protože jsou na Farmě, kde je hlavní činnost farmaření.

39
Tom
Reagovat

Brambory se zalévají stejně jako ostatní zemědělské plodiny. Bez vody nic neroste :-)
Při velkém suchu (14 dnů bez deště) se běžně zalévají i „lány“. Natáhnou trubky, hadice, rozstřikovače a kropíme. Jinak by se ani nemuseli namáhat s vybíráním. Obecně je ale pro brambory lepší sucho než velké mokro, protože při uskladnění dlouho nevydrží a rychle hnijí.
Mimochodem, při sázení do takového písku je zalití hned ten den nutností.

40
Wally
Reagovat

Tom- tak džízídý rozhodně nekropí brambory natož po 14 dnech bez deště :-))

41
Tom
Reagovat

Jak džejzeddý nevím, ale u babičky jsou vedle sebe dva podniky o nějakých 250 hektarech a kropí přesně tak jak jsem říkal. Brambory jsou zelenina a pro tu je obecně vláha hodně důležitá.

42
Mikes
Reagovat

Tak já mám spíš zkušenosti se zahrádkou, nevím, jak se to dělá na velkých lánech. Tam byla nať vždy nejvejš 50 cm vysoká, takže se stonky pod vlastní vahou nepoložily na zem. Pokud někdo poctivě na zahrádce zalíval denně kromě zelí či mrkve i brambory, pak mu vyrostla nať do výše metru, následně se položila a bylo po bramborách. Takže není zelenina jako zelenina, některá toho chce hodně, některá hodně méně.

43
Wally
Reagovat

to musí mít asi silné spojence na dotace v Bruselu, zavlažovat 500 hektarů brambor je sakra drahá sranda, ale když na to maj :-))

44
okkvp
Reagovat

Předpokládám, že na Farmě se o zalévání hádaj ještě urputněji než zde, imho ani ne tak kvůlivá šetření vodou, ale hlavně sebe

45
james73
Reagovat

Všimli jste si že na facebooku farmy přibylo záhadně během dvou dní nějakých 70 000 fanoušků a že ve stejnou dobu facebook markízácké farmy, který jich měl zhruba takový počet stejně záhadně přestal fungovat :) Vypadá to že obě farmy na facebooku sloučili, nechápu proč, když se vysílají zvlášť.

46
Jogurt
Reagovat
47
Pedro
Reagovat

Já si myslím, že s jejich „technikou“ (konev) ty brambory fakt nepřelejou :D

48
Jonatána
Reagovat

Tak se mi líbí Mirek, David a Michal pořád stejně. Zbytek a to včetně ženských mě nějak nezaujal. I když jejiný, ko mi fakt leze na na nervy je žlučovod Milana a nelíbí se mi Lihovarka. Včera jsem to neviděla.

49
Tom
Reagovat

Byla to opravdu bramborová nať a ne třeba bodlák? :-) Sice pražák, ale v zemědělství jsem dostal školu života od dědy a jeho 1,5 hektarová „zahrádka“ se mi dodnes zjevuje jako strašák ve snech.
Sadba není levná (1500-2000 kč metrák), sázení není levné a bez vody si výnosy mohou klidně škrtnout. Takže když matička příroda trucuje, nezbývá než natáhnout hadice, diesel agregát a stříkat. Proto se brambory už předem plánují na místech, kde je přísun vody vyřešený. Ale dost už rozumování :)
Ze zoutěžících jsem zatím zklamaný nebo možná zmlsaný se slovenské verze, která se letos myslím opravdu vyvedla.

50
koc
Reagovat

Milanek mi pripomina postavicku z komedii od Chytilove

51
Ludvík
Reagovat

Ty vole ten Milan je neuvěřitelný debil… kvůli mravenci takové haló :-D:-D:-D:-D:-D nejlepší je Sára…:-)

52
Jonatána
Reagovat

51 jojo, Sára je fajn, na tu jsem zapomněla. Kdy už bude SKLAPNI, SKLAPNI, SKLAPNI!!!?

53
Angel
Reagovat

Dneska jsem se pobavila – kozí mlíko smrdí, koza smrdí, všechno smrdí a jak Milan vyhazoval mravence :D

54
anja
Reagovat

50 koc, fakt jo, vykastrovaného poslance Dohnala z Pastiček :D

55
anja
Reagovat

ta Jana Stránská má od produkce slíbeno finále ?… že tam pořád mele, že toho či onoho později vyhodíme……….

56
Angel
Reagovat

pro Janu nakonec přijela sanitka, tak to bylo asi vážný…

57
Angel
Reagovat

Jo, a co říkáte na to, jak Milan poslal Davida spát ke kozám? To se mě moc nezdá, že by jim to pomohlo, aby si zvykly na člověka…spíš mě to připadá od něj trochu škodolibé, jakoby ho chtěl trochu podusit.

58
okkvp
Reagovat

Bych Milana z dušení Davida spaním u koz nepodezírala, on fakt určitě myslel na blaho kozének

Stránská mi jde na nerv možná ještě víc než Lihovarnický králík.

59
Pedro
Reagovat

52: prej příště…

Přidat komentář